Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6501) bododani


bododani
senior tag

És szerintem nagyon előnyös a nagyobb képernyő a kényelmesebb használathoz. :)

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#6502) szata.68


szata.68
senior tag

Helló

1-2 héten belül lecserélném a szeretett Desire-em,és segítséget szeretnék kérni Tőletek a választásban.
A következő telefonom is kb 2 évig használnám,mint most a Desire-t.

A lehető legjobb androidos telót szeretném max 4,3"-os kijelzővel.
A legjobban a HTC One S fogott meg,nagyon úgy néz ki,hogy az lesz,de hátha tudtok ajánlani valami még jobbat,ami elkerülte e figyelmem. Az NFC-t kicsit hiányolom,meg a microSD-t. (de állítólag a JB-el jött az OTG is) 2Gb RAm is jó lenne :)
A Nexus 4 is tetszik,csak egy picit már nagynak tartom azt. Az a baj,hogy élőben még csak a HOS-t láttam, (ami nagyon gyönyörű) az N4-et még nem,így nem tudom annyira eldönteni,hogy valójában mekkora az a plusz méret.

Szerintetek van/érkezik mostanában (1-2 hónap) izmosabb (max) 4,3"-os teló? A HTC-től jön az M7,ha esetleg annak lenne "kistestvére" az nagyon bejönne,csak az a baj,hogy már inkább a 4,7",meg az 5" megy,de az már szinte tablet. :) (SGS3-at nem szeretnék)

Előre is köszi annak aki válaszol!

És így utólag is Boldog Karácsonyt! :)

(#6503) Klepti válasza Klepti (#6500) üzenetére


Klepti
tag

Most találtam ezt az oldalt, azt írják a visszajelzésekben, hogy megy az OTG mindhárom készüléken :)

A HTML5 mennyire elterjedt? Sok oldal használja?

(#6504) will5


will5
tag

Sziasztok!

Január elején jár le a hűségidőm, és szeretném lecserélni a készülékemet. Tehát egy új teló kéne és T-Mobile-os. Árban a 2 év hűséget szoktam nézni díjcsomag nélkül, kb ennyiért kapom. A keretösszeg legyen mondjuk ~90e Ft. Mindenképpen Androidos teló kell, lehetőleg létezzen hozzá gyári ICS vagy JB. Felhasználás vegyes. Telefonálás, sms, pár alkalmazás (FB, twitter, foursquare), néha bicajozáshoz is használom gps-trackerként, szóval stabil gps-e legyen ez elég fontos. És lehetőleg ne merüljön le fél nap alatt.

Eddig egy Samsung Galaxy 3 i5800-at nyúztam, meg voltam elégedve vele, kibírta a két évet. Épp ezért a saját elképzelésem a Samsung Galaxy S3 Mini vagy S2. Sajnos a többi gyártó készülékeit nem tudom hova tenni (Sony, LG, Motorola, ZTE), de ha mondtok hasonló tudásúakat és árúakat mint a Samsung akkor azt is szívesen veszem.

Köszi előre is.

(#6505) batai15 válasza will5 (#6504) üzenetére


batai15
félisten

xperia p mindeképpen meg fontolandó, vagy galaxy s2 tényleg jó.
s3 mini túl van árazva, de én mondjuk az s3 at is számításba venném.

(#6506) Orton96 válasza will5 (#6504) üzenetére


Orton96
aktív tag

S3 mini semmiképp ne vegyél, eléggé túlárazott...
Az S2 jó ötlet, de jó választás lehet az Xperia S és a HTC One S is. :)

Szerk: Még kijöhet a pénzből egy Galaxy Note is, ismerősömnek van, én is próbáltam és szintén jól sikerült darab.

[ Szerkesztve ]

(#6507) will5 válasza Orton96 (#6506) üzenetére


will5
tag

Köszi mindkettőtöknek.

A sima S3 és Note az már túl nagy ezért azokat nem szívesen választanám.

Megnézem a teszteket a többi készülékről is amit leírtatok.

Amúgy az S2-höz most melyik a legfrissebb gyári rom? És várható-e hozzá gyári frissítés? Vagy ehhez jósnak kéne lenni? :)

Mindketten azt írtátok, hogy túlárazott az S3 Mini, ezen kívül van bármilyen más negatívuma? Mert ugye mégis ez a legfrissebb készülék és alapból JB van rajta.

(#6508) bododani válasza will5 (#6507) üzenetére


bododani
senior tag

Most az ICS a legfrissebb android S2-re. Ha jól tudom, januárban jön a Jelly Bean.

[ Szerkesztve ]

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#6509) Orton96 válasza will5 (#6507) üzenetére


Orton96
aktív tag

Az elnevezés miatt akár átverésnek is mondhatjuk az S3 minit, túlárazott, (sajnos) ratyi anyghasználat.
Mobilaréna tesztben Rusinak a kijelzőfelbontás sem tetszett (főleg, hogy mini S3-tól az ember többet vár) de ez szerintem nem akkora gond. Azt írták az összegzésben, hogy a saját kategóriában (ami kb. az erős közép) korrekt készülék. Ajánlom figyelmedbe a tesztet és főleg az összegzést.
Én viszont a helyedben az S2-t venném, mindig hangoztatom, hogy nem véletlenül vették és veszik még mindig annyian. ;) (lehet, hogy rosszul tudom, de azt hiszem már 20 millió körül, nem találtam róla aktuális adatokat)

Am S3 mini teljesítménye körüli egyéb Samsungok: Galaxy S Advance, Ace 2 (nem sokkal rosszabbak, viszont olcsóbbak).

[ Szerkesztve ]

(#6510) hurenzon


hurenzon
senior tag

Hali!

Most akarok vásárolni egy új telefont.

Amire gondoltam:

Nokia lumia 920 vagy Samsung S3???

vélemények, tapasztalatok, érveket-ellenérveket várok.

Jelenleg egy S.E. Arc S mobilom van, amivel nagyon nem vagyok megelégedve, lassú, fagy, szoftveresen katasztrofális. Sokkal jobbat szeretnék most venni. Érezhetően nagyobb különbséget várnék el.

(#6511) Orton96 válasza hurenzon (#6510) üzenetére


Orton96
aktív tag

Mi fontos neked? Minkettő jó készülék. Lumia szebb, Samsung erősebb, egyik WP8, másik Android, min2nél van vezetékmentes töltés (asszem vagy lesz). Nem nagyon nyúlsz mellé egyikkel sem. :)

Szerk: Droid 4.0-tól egészen stabil, a nagy változás pedig mindkét esetben meglenne.

[ Szerkesztve ]

(#6512) HuMarc válasza Orton96 (#6511) üzenetére


HuMarc
addikt

Samsung erősebb

Ezt cáfolnám, mivel a WP8-nak nincs olyan nagy hardverigénye, mint egy androidnak, így még ha szerényebb is a hardvere, egészen biztos, hogy kevesebbet fog akadni (a 4.0 keveset akad, a WP8 pedig majdnem hogy semennyit) és talán még gyorsabb is.

[ Szerkesztve ]

(#6513) Grillo


Grillo
senior tag

Urak! Asszonynak nézek valami telefont az ősöreg Nokiája helyett.
Telenor függő a dolog, ott megfelelő kötelezettségvállalással 10k körül két telefon van, ami szóba jött: Samu Galaxy Mini 2 és Sony Xperia Tipo. Nagyjából mindkettő adatai hasonlóak, annyi a látványos különbség (legalábbis amit én észrevettem), hogy a Sony alapból 4-es androiddal jön, a Minire meg megvan ígérve a 4.1 elvileg.

Melyiket ajánljátok inkább? Nem kell erőgép, mert az email-en kívül max fotónézegetés, SMS és telefonálás lesz a lényeg, nem hinném, hogy el akarna merülni a custom romok és a Play bugyraiban.

(#6514) Gabesz77 válasza hurenzon (#6510) üzenetére


Gabesz77
senior tag

Nézz be a WP-s topikokba, sokan bánják, hogy beleugrottak a WP8-ba. Újraindulások, fagyások, a notifikációs rendszer nem igazán működik, stb. A kettő közül most az S3 a jobb választás szerintem.

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#6515) hurenzon


hurenzon
senior tag

ami fontos nekem, az a fagyás, lassúság, egyszerre több alkalmazás egy idejű alkalmazása anélkül, ohggy fagyna vagy nagy mértékben lelassulna. pl rádióhallgatás közben, netezés és world vagy bármi más megnyitása vagy fényképek nézegetése vagy játék vagy bármi más program használata.
Az akkumulátor legalább 14 órát bírjon, amiből kb 6 ór aktiv használat. Legyen hangos és tiszta hangzás.
Személyre szabható menü.

(#6516) Orton96 válasza HuMarc (#6512) üzenetére


Orton96
aktív tag

Nem a softver gyorsaságára gondoltam, mert abban persze, hogy a WP8 jobb. Viszont a hardver, ami az S3-ba tettek, az erősebb a L920-ban lévőnél. (bár mivel nem ugyan az a rendszer, ezért valszeg ez, összehasonlítási alapnak egy kicsit gaggyer volt részemről... :U)

A Nokia zenében nemtom milyen, de az biztos, hogy a Samu nagyon faxa. :)

(#6517) HuMarc válasza Orton96 (#6516) üzenetére


HuMarc
addikt

Az, hogy erősebb a HW, ebben az esetben pont annyit jelent, hogy elvben az S3 gyorsabban merül ;)

(#6518) Orton96 válasza Grillo (#6513) üzenetére


Orton96
aktív tag

Igazából erre a felhasználási körre mindkettő tökéletes. Menjetek el, nézzétek meg oszt' amelyik jobban tetszik, azt vegyétek szerintem. :K

De, hogy mondjak vmi konkrétat: Mini 2, mert az Samsung. ;)

#6517 HuMarc:
Ami szintén nem feltétlenül igaz az S3 kivánlóan kivitelezett energiagazdálkodásának köszönhetően. :P

[ Szerkesztve ]

(#6519) bododani válasza Grillo (#6513) üzenetére


bododani
senior tag

Galaxy Mini 2-t vegyed meg szerintem.

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#6520) HuMarc válasza Orton96 (#6518) üzenetére


HuMarc
addikt

Pont azért írtam, hogy ELVBEN ;) szövegértés :U

(#6521) Orton96 válasza HuMarc (#6520) üzenetére


Orton96
aktív tag

Nem szövegértés, abból mindig 5-ös voltam régen. :P Mindöszze egy kis félreértés. :)

(#6522) Sanyi.mTs válasza Orton96 (#6509) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

és hol lehet jó áron új s2-t venni, hivatalos 2 év garival?

(#6523) madrac válasza Sanyi.mTs (#6522) üzenetére


madrac
őstag

ennyire gáz az XS üzemideje, hogy már cseréled is?

(#6524) Orton96 válasza Sanyi.mTs (#6522) üzenetére


Orton96
aktív tag

Na ezt ne tőlem kérdezd, boltokban nem mozgok otthonosan. :B
Én mindig T-nél veszek kedvezményesen. Úgy tudom talán az XXL GSM ami jó. De ha nem akk úgyis kijavítanak. ;)

Szerk: Esetleg pár hónapos használt apróról.

[ Szerkesztve ]

(#6525) Sanyi.mTs válasza madrac (#6523) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

3 nap után megszabadultam tőle.
az nekem nem gyere be ha este 22 és reggel 07 között 30%-ot esik az aksi energiatakarékos módban.
lehet, h lehetett volna finomhangolni, de akkor is... :(((
így 5K buktával megszabadultam tőle.

(#6526) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Hali!

Pár hónapra (max. 6) szükségem lenne egy telefonra. Nézegettem a Nokia E szériát, de nem igazán tudom hogy melyiket válasszam.
Jobb lenne a nagy méretű kijelző, emaileket tudjak rajta intézni, esetleg PH-t megnézni. Ár maximum 20k, ebből kifolyólag innen apróról használtan elég lesz.
Fotó és videó nem feltétel, de előny.
Kialakítás annyi hogy se flip, se slide.
MP3 csengőhangot és ébresztést tudjon, bővíthetőség is előny.
Tudnátok ajánlani valamit?

Üdv Gyuri :R

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#6527) Klepti válasza gyuromoj (#6526) üzenetére


Klepti
tag

Ha csak Nokia játszik, akkor nem kérdés, hogy az E52 lesz a tied!

(#6528) nggabi válasza Klepti (#6527) üzenetére


nggabi
nagyúr

"Jobb lenne a nagy méretű kijelző" :U

"szenyor dzsíííí"

(#6529) Klepti válasza nggabi (#6528) üzenetére


Klepti
tag

Láttam, de 20 ezerért (sajnos) nincsen E7.. 5230-al meg nem szeretném megátkozni szegényt :)

Esetleg akkor Nokia 500?

[ Szerkesztve ]

(#6530) gyuromoj válasza Klepti (#6527) üzenetére


gyuromoj
veterán

Gondolkoztam rajta. Esetleg E71 vagy E72?
Wifi fontos lenne, azt kihagytam.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#6531) Klepti válasza gyuromoj (#6530) üzenetére


Klepti
tag

Ha jól gondolom, akkor nem érintősek között gondolkodsz, ugye?
Ebben az esetben E52/E72.
Egy kis nyers összehasonlítás.
Jó kis telefonok, nem nyúlhatsz mellé velük, igazából a qwerty döntsön közülük :)

(#6532) madd dogg


madd dogg
senior tag

Sziasztok. Azt szeretném megtudni, melyik Nokia mobilnak van a legerősebb vevője. Itthon vaterom Asha 300-assal szenved, de alig alig van lefedettsége. Nekem Lumia800-asom van, az kb 2 csík. Neki kellene egy jobb, stabilabb készülék, lehet régebbi modell is (E71?), full érintő kizárva, többi nem számít. (Qwerty, Tn'T, Flip, Slide, Okos-nem okos, stb.)

Nokián kívül Blackberry preferált még, de ilyen szempontból nem ismerem. Mást is meghallgatok, csak Öregem nagyon megszokta a Nokiát. (13 év S40 használat után)

[ Szerkesztve ]

(#6533) Kunsztler


Kunsztler
senior tag

Sziasztok

Pontosan ez mit jelent HU garancia esetén 1+1 év (1 év teljes körű+ 1 év szoftver?

Na most ez 24honap garancia?

Nexus 5

(#6534) South Velen válasza Kunsztler (#6533) üzenetére


South Velen
addikt

Én nem hinném, hogy ez egybeesne a gyári garival.

Ez a szoftvergarancia amúgy vicckategória, már a neve is.

[ Szerkesztve ]

(#6535) bododani válasza Kunsztler (#6533) üzenetére


bododani
senior tag

1 év teljeskörű = A telefonra és a tartozékaira + 1 év készülékgarancia = Csak a telefonra

Én így tudom,de ha tévedek, javítsatok. :)

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#6536) @ngryb1rd


@ngryb1rd
csendes tag

HTC Sensation XE vélemény?

Google Nexus 7 - 4.2 JB___Sony xPeria P silver - 4.0.4 ICS

(#6537) DS39 válasza bododani (#6535) üzenetére


DS39
nagyúr

igen, T-nél is így szokták feltüntetni: 1 év teljes körű garancia + 1 év készülékgarancia

(#6538) gyuromoj válasza Klepti (#6531) üzenetére


gyuromoj
veterán

Köszönöm szépen a segítséget.
Minden jót.

Üdv Gyuri :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#6539) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

Segítségeteket kérem, okostelefont (értelmes elég :P) keresek:

Ami nekem fontos: pdf olvasás akár 60MB esetén is - FM rádió - tűrhető zenelejátszó - kamera értelmes legyen (elég az 3-5 Mpixel) - használt is lehet - oprendszer mind1 - tudjak szótár progit telepíteni rá!( angol-magyar,ill portugál-magyar/angol) -jó lenne az offline navigáció (Nokia?)

max 35 000 Ft-om van rá

köszi szépen a segítséget előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#6540) batai15 válasza Dr V (#6539) üzenetére


batai15
félisten

vmi lumia sztem.

(#6541) tjokai válasza Dr V (#6539) üzenetére


tjokai
senior tag

Motorola Milestone lesz a te telefonod, persze már csak használtan lehet kapni ezt a tipust, de még kifogható szép állapotú!

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#6542) bododani válasza tjokai (#6541) üzenetére


bododani
senior tag

Hát ennek a procija nem egy erőgép.

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#6543) tjokai válasza bododani (#6542) üzenetére


tjokai
senior tag

35e ft-ból sajnos nem lehet erőgépet vásárolni :( Szerintem ebben az árkategóriában nagyon jó választás lenne a Milestone, igen minőségi darab már küllemre is.

Üdv!

(#6544) batai15 válasza tjokai (#6541) üzenetére


batai15
félisten

isten óvja meg attól hogy milestone 1et vegyen. előbb utóbb mindegyik digitizeres lesz (érintő) . mostanra már nagyon kevés amit nem érint, de azok se fogják sokáig bírni.

(#6545) tjokai válasza batai15 (#6544) üzenetére


tjokai
senior tag

Sorry, erről nem tudtam :F Akkor Nokia N900? :U
N900-am volt, azt bátran merem ajánlani, nagyon profi készülék, tényleg mindent tud amire szüksége lehet az embernek, egyedül a fizikai méretével kell megbarátkozni.

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#6546) batai15 válasza tjokai (#6545) üzenetére


batai15
félisten

használtan lukia 710 et ki tudja fogni ami jó állapotba van, ujonnan olyan 45k. ez is meg érné sztem. kamerába is jó, mindenbe.

(#6547) tjokai válasza batai15 (#6546) üzenetére


tjokai
senior tag

Ha szimpatikus neki a WP7 op.rendszer és a kompromisszumai, akkor nem rossz vétel az sem. Én nem tudtam megbarátkozni a WP7-tel, vagyis csak a kompromisszumaival nem...

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#6548) ADAM1337 válasza Sanyi.mTs (#6525) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Az viszont elég gyanús hogy soft hibás lehetett vagy tényleg aksi bajos.
1 este alatt az enyém 3%-ot merül.

(#6549) batai15 válasza tjokai (#6547) üzenetére


batai15
félisten

Volt wp-m, lumia 710, isten bizony nagyon jó volt, egyszerűen meg untam és az appkínálat miatt vissza jöttem droidra.. :( de hiányzik kajakra..:(

(#6550) bododani válasza Dr V (#6539) üzenetére


bododani
senior tag

A Nokia Lumia 710 tényleg egy jó választás lenne ennyi pénzért. Elég gyors és jó anyaghasználattal ellátott teló. Én legalábbis szerintem ezt venném meg ennyiért. :)

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.