Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) tzol válasza maggi1886076 (#6619) üzenetére


tzol
tag

Köszi!

Gondolkodtam használton is, csak nem értem, hogy egy viszonylag új telefont mért adne el bárki is. Persze ha már több, mint egy éves, akkor megértem, hogy frissít. Használt készülékek közül mit ajánlanál?

Néztem Ace2-t is. Bár lehet, hogy egy gyors egymagos is megtenné az én esetemben. Néztem árgépen az árakat és ott 60eFt-től kezdődtek. Honnan lehet tudni, hogy hol árulják a készüléket gyári garanciával?

(#6652) axioma válasza porkiy (#6649) üzenetére


axioma
veterán

Sajna eselytelen. Es kintrol se szerezd be, mert gsm-et tud ugyan, de kint is csak szolgaltatos van, ami egyreszt fuggo, masreszt beepitett sim kartya van, nem is fersz hozza, nem is tudod cserelni (me'g a turbo sim se jatszana, bar netre mar azt se ajanljak). Droid 4 van neha fuggetlenul hirdetve ebay-en, az a legkozelebbi, amit meg tudsz venni, de sajna nincs arrol szo, hogy lesz belole Milestone 4 (azaz eu valtozat).

(#6653) porkiy válasza axioma (#6652) üzenetére


porkiy
aktív tag

Köszönöm. Igazából nem is értem, h itthon miért nem lehet kapni normális qwerty-s telefont az SE Xperia Mini pro 2 óta.....szerintem lenne rá kereslet, h az új Androiddal működjön. Én most egy HTC Desire S-t használok, de komolyan gondolkodtam egy időben h "visszalépek" egy SE-ra...

[ Szerkesztve ]

(#6654) ADAM1337 válasza zack (#6643) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

P-ben több ram van illetve a felbontás is jobb szerintem.
Mind 2-re lesz JB.

(#6655) axioma válasza porkiy (#6653) üzenetére


axioma
veterán

Nekem mondod? En milestone2-tulaj vagyok. Amugy SE-nel volt a sima Pro is, az van eu-ban, az legalabb 3.7 es 800x480 amugy hw tok ugyanaz, itthon ugyan csak a voda arulta egyetlen helyen, igy tul sok nincs belole (amugy nagyjabol csak a design az, ami nem egyezik az MM2-vel; iletve ahhoz nincsenek olyan dock-ok, amit me'g szeretek a Moto-ban).

Egyebkent nemhivatalosan van valami samsung is amit az utobbi idokben paran megvettek itthon, ami szetcsusztathato android, de mar kiporgott a linkje az itt szoltam hozza-bol, es a rengeteg samu nev kozott nem volt olyan nagyon emlekezetes, hogy fejbol nyomjam... talan valaki mas.

[ Szerkesztve ]

(#6656) -HajTömeg- válasza ablack (#6646) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Hát a lehető legkevesebbet szeretném rá költeni, ezért is volt szimpi a Blade,mert kb 30ért el tudnám passzolni a Rayt, rádobnék még kicsit és az már kb egy Blade.
50-60körül van jobb,mint a RAy?

Alias: Júzer error

(#6657) porkiy válasza axioma (#6655) üzenetére


porkiy
aktív tag

Ez?
http://www.phonearena.com/phones/Samsung-Galaxy-S-Relay-4G_id7300

(#6658) ADAM1337 válasza -HajTömeg- (#6656) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

t-nél zte grand x in, illetve samsung s advance
Valamint a blade 3 hw-esen visszalépés lenne a ray-hez képest.

[ Szerkesztve ]

(#6659) nggabi válasza ADAM1337 (#6658) üzenetére


nggabi
nagyúr

+1 a bléd3 jó teló, de még a neo-hoz képest is visszalépés :(

"szenyor dzsíííí"

(#6660) axioma válasza porkiy (#6657) üzenetére


axioma
veterán

Nem tudom, ugyanaz-e mas neven, de harmadik nekifutasra csak megtalaltam neked (nem jo keresoszavakkal probaltam, de keresztben masik hsz. alapjan meglett):
http://mobilarena.hu/tema/re_samsung_captivate_glide_a_gepeles_mestere/friss.html

Itt van par tulaj, de nem sok.

(#6661) ferni


ferni
őstag

Akkor megpróbálkoznék megint :P

-Összefoglalnám, jelenleg van 30ezrem telefonra.
-Amire kéne: -zene - Wifi kell netezésre - tűrhető kamera

-Egy használt Sony Ericsson Live with Walkman jelenleg a befutó,de mennyire érdemes használt telefont venni? Valahogy jobb lenne inkább egy új, ki tudja mik voltak a használtakkal,még ha szép, megkímélt is... vagy ilyenek miatt ne aggódjak?

-Azon is gondolkoztam már, hogy emiatt gyűjtögetnék még egy kis pénzt és megvenném inkább újonnan...
Új LWW-t neten találtam 48 ezerért, először is tudnátok linkelni más oldalakat ahonnan beszerezhető ugyanilyen vagy jobb áron? Nem igen tudok ilyeneket és hiába is kerestem nem igen találtam, olyan oldalt ahol LWW-t árulnának.

-Másodszor ennyiért (max. 50) vannak már mobilok (új), amik jobbak mint az LWW és érdemesebb lenne inkább azt venni? Mint írtam korábban inkább független kéne, mert nem akarok semmilyen hűséget a Vodánál.

[ Szerkesztve ]

(#6662) porkiy válasza axioma (#6660) üzenetére


porkiy
aktív tag

Köszönöm.

(#6663) tvamos


tvamos
nagyúr

Szerintetek megeri kinabol rendelni Note II duost?
Nekem eleg felelmetes ennyit adni a kinaiaknak...
De itthon nem forgalmazzak.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6664) CYPRIAN válasza tvamos (#6663) üzenetére


CYPRIAN
tag

Honnan rendelnéd? Rendeltél már korábban Kínából?

(#6665) batai15 válasza ferni (#6661) üzenetére


batai15
félisten

llw?telenornál blade 3 ennyibe kerül. 36 körül láttam xperia mini prot,a qwerty miatt jobban járnál vele.

(#6666) tvamos válasza CYPRIAN (#6664) üzenetére


tvamos
nagyúr

Errol van szo itt:

Samsung GALAXY Note II N7102 Android4.1 DSFA Quad Core 1.6GHz Dual Sim 5.5" 1280x720

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#6667) ferni válasza batai15 (#6665) üzenetére


ferni
őstag

Qwerty-re egyáltalán nincs szükségem és mint írtam független kéne.

ZTE Blade III-at nézegettem én is, de egyelőre még nem igen tudott meggyőzni.
De ha nektek sikerül... :P

LWW nekem tökéletesen megfelelne, egyedül az üzemideje zavar.

Összességében amúgy használt mobilokról mik a vélemények? nem igen merek venni használtat...

mint írtam jelenleg 30 ezrem van, ami egy használt LWW, de a félelmeim miatt lehet inkább gyűjtögetnék még és megvenném újonnan 50 körül, szóval ennyiért vannak már jobb új, független mobilok?

[ Szerkesztve ]

(#6668) batai15 válasza ferni (#6667) üzenetére


batai15
félisten

jó csak árban hasonlóak,ekkora kijelzőn meg nem lehet gépelni, majdnem ugyan úgy is néznek ki, de te tudod.

(#6669) CYPRIAN válasza tvamos (#6666) üzenetére


CYPRIAN
tag

(#6670) Dorottya


Dorottya
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Tegnap sikeresen, újév alkalmából, leejtettem az HTC Sensation XE telefonomat. Noha tokban volt, nem első alkalommal találkozott a földdel (a kijelzője már be is volt törve, de mivel volt rajta fólia, ami egyben tartotta, az én felhasználói élményemet egyáltalán nem rontotta, mert mindent érzékelt, még rajtahagytam), azóta a telefon csak megzizzen. Ha kiveszem az aksit, visszateszem, s nyomom a bekapcsolót, akkor mint normál bekapcsolásnál megrezeg, de mást nem látni a telefonon. Egyik helyben lévő ismerős azt mondta, hogy a kijelzővel lesz probléma (kérdés: édesapámnak Sensationje van, aminek kiesett az oldalsó volumenszabályozója; ha vennénk olcsón egy más miatt hibás készüléket, akkor meg lehet úgy orvosolni a dolgot, hogy ő megkapja a gombot, én pedig a kijelzőt?)

Ha nem lehetséges, szeretnék új telefont.

- Árkategória: Kb. 70.000 lenne a maximum, ez lenne a max összeg amit kiadnék egy olyan telefonért, ami tökéletes, nem tökéletesért nyilván kevesebbet.
- Használt vagy új (Inkább használt, mert jóval olcsóbb, s nálam is ugyanolyan karcos lenne.)
- Hol vennéd meg? Több elektronikai cuccot vettem már a német ebay-en használtan, mert ők vigyáznak a készülékre, olcsóbban veszik, s ezért olcsóbban is adják.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel? Mindenképp hosszúra!
- Mire használnád?
- normál felhasználás, fényképezgetés
- erős igénybevétel (egyes játékok)
- fontos a multimédia (fotózás, videózás, zenehallgatás, filmnézés)
- fontosak az office alkalmazások
- e-mailezés, esetleg olvasás rajta (pdf)
- nem vagyok márkafan, az HTC-t szerettem (ez volt a második Sensationöm), de a rugalmasság híve vagyok
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Ragaszkodom az androidhoz! Véleményem szerint az iOS túlságosan hülyebiztos, alig lehet személyre szabni, a WIN7/8-at nem ismerem, nem volt még ilyen telefon a kezemben, de csempéket nem igazán akarok, s appok terén tudtommal még nem a legjobb..
- Milyen kialakítású telefont keresel?
Szeretem a kényelmesen nagy telefonokat (a Sensationnél lehet picivel még nagyobb,de nincsenek nagy kezeim, tehát egy tablet méret már nem tetszene)
Egy nagy képernyő nekem megfelel, ritka az olyan telefon, ami ne tetszene (kivéve a Legendet, az borzalmas)
Ami NAGYON FONTOS: lehessen cserélni az akkumulátort és lehessen bővíteni! (Van egy 32 GB-os microSD-m, feleslegesnek tartom ezt újból kifizetni, egy utángyártott aksi pedig nem olyan drága, s kétszeres az üzemidő)

Továbbra is szeretem a Sensationt, kis vérfrissítésként gondoltam esetleg más típus után
nézni. Az HTC One J tetszene például, de nem találtam az ebay-en. Körülbelül ezek lennének, ha esetleg valamit kifelejtettem, kérdezzetek:)

Köszönöm a segítséget előre is!

(#6671) Švejk válasza ferni (#6667) üzenetére


Švejk
őstag

Remek cucc még most is komolyan. A ZTE nekem iszonyat lassú volt, egy ismerősömnek van..és nem győzött meg, főleg az LwW után. Az üzemidő se rossz, egy napot tuti kibír, nekem egyszer nem volt töltőm, így levettem a fényerőt,4 napig elment.
Használt mobil rizikós. Dupla vagy semmi...lehetőleg menj el megnézni, képek alapján ne rendelj.

(#6672) Švejk válasza Dorottya (#6670) üzenetére


Švejk
őstag

Mondhatnám, hogy Optimus L9, de ott csak a belső tárhelyre lehet appokat tenni.
Mondhatnám, hogy Xperia P, de nem bővíthető.
Úgyhogy azt mondom, hogy Galaxy S Advance, vagy HTC Desire X.

(#6673) Zedz


Zedz
addikt

Sziasztok!

Mit gondoltok 40k-ért megéri dominóban az xperia U? Zte Blade-ről váltanék. A bladem zeneileg elég alacsony szintet hoz, meg azért már nem mai darab :) Főleg alap dolgokra kellene, mint mondjuk a jó zenehallgatás, 1-2 alap játék, kamera és folyamatos rendszerműködés. Láttam videókon a Sony saját launcherét és az lenne a kérdésem azt le lehet cserélni a gyárira? Ha jól olvastam ICS is kint van már hivatalosan. A válaszokat előre is köszi!:)

(#6674) DS39 válasza Zedz (#6673) üzenetére


DS39
nagyúr

megéri, de attól függ milyen sok zenét akarsz hallgatni, mert az U nem bővíthető.

(#6675) bobooo válasza Zedz (#6673) üzenetére


bobooo
addikt

Balde III?

(#6676) ferni válasza Švejk (#6671) üzenetére


ferni
őstag

Köszönöm szépen, nagyon szemezgettem már az Sony Ericsson Live with Walkman-nel, de most már meghoztam a döntést, szóval egy ilyet fogok venni és sztem inkább újonnan, az a biztos.

Még egy utolsó kérésem lenne, hogy tudnátok olyan helyet ahol lehet venni vagy netes oldalt, ahonnan lehet rendelni?
Legjobb lenne Tatabánya környékén, de ez most nem fontos, hogy honnan lenne.

Kérlek titeket, ha tudtok ilyet linkeljétek légyszi, mert nem igen sikerült nekem találni csak ezeket:
http://mobilbirodalom.hu/termek/sony-ericsson-wt19i-walkman-black-white-.html/146/
http://www.centrumgsm.hu/index.php?page=kinalat&product=65594&brand=15&from=10
http://www.olcsotelefonok.hu/shop/35/163/sony-ericsson-live-with-walkman-wt19i.html

Szóval ha tudtok olyan oldalról, ami megbízható, vagy helyet, ahol árulják légyszi írjatok, vagy linkeljétek be :)

És köszönöm szépen mindenkinek, aki segített nekem és leírta a véleményét a mobilokról.

[ Szerkesztve ]

(#6677) Zedz válasza DS39 (#6674) üzenetére


Zedz
addikt

Folyamatosan cserélgetem a zenéimet, 1-2 ami gyakran marad. A Launcher akkor stockra visszaállítható?

(#6678) batai15 válasza Zedz (#6677) üzenetére


batai15
félisten

miért ne lehetne?

(#6679) Zedz válasza batai15 (#6678) üzenetére


Zedz
addikt

Mivel sosem volt még olyan telefonom ahol a gyártó saját launchert pakolt a telefonra így nem tudom :D És hogyan? :$

(#6680) batai15 válasza ferni (#6676) üzenetére


batai15
félisten

nem akarlak meg sérteni, de szolgáltatónál ezért az áron sokkal jobb ajánlatok vannak,pl xperia u, ot 995,stb.ezek mind sokkaljobbak mint a lvw, de te tudod.
zedz; vagy launcher selector appal, vagy alkalmazásnál alap értelemzés törlése az adott launchernél.

[ Szerkesztve ]

(#6681) DS39 válasza Zedz (#6679) üzenetére


DS39
nagyúr

használhatsz másik lauchert a gyári helyett nyugodtan, eltávolítani (törölni) szerintem csak rootolva lehet.

(#6682) Zedz


Zedz
addikt

Köszönöm a válaszokat! Akkor ennyi pénzért ez a legjobb most?

(#6683) batai15 válasza Zedz (#6682) üzenetére


batai15
félisten

meg éri

(#6684) bobooo válasza Zedz (#6682) üzenetére


bobooo
addikt

Xperia U, ZTE Blade III.

(#6685) DS39 válasza bobooo (#6684) üzenetére


DS39
nagyúr

azért az U jobb, mert kétmagos, de a Blade 3 sem rossz. összességében ha elég a belső tárhely, akkor az a legjobb vétel ennyiért.

(#6686) batai15 válasza bobooo (#6684) üzenetére


batai15
félisten

blade mióta van a tnél?

(#6687) bododani


bododani
senior tag

ZTE Blade 3 jelenleg nem kapható a T-mobileban.

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#6688) batai15 válasza bododani (#6687) üzenetére


batai15
félisten

na azért mondom :-)

(#6689) bobooo válasza batai15 (#6686) üzenetére


bobooo
addikt

Akár hányszor olvasom át a kolléga hsz.-ét sehol se találom, hogy említette volna, hogy melyik szolgáltatónál venné. ;)

(#6690) batai15 válasza bobooo (#6689) üzenetére


batai15
félisten

Mit gondoltok 40k-ért megéri dominóban,parancsolj.idéztem a hszéből. tehát a magentánál venné.

[ Szerkesztve ]

(#6691) bobooo válasza batai15 (#6690) üzenetére


bobooo
addikt

Átsiklott rajta a szemem, bocs. :R

[ Szerkesztve ]

(#6692) Zedz


Zedz
addikt

Egy utolsó kérdés még :D Komolyabb fejhallgatókat pl ki tud hajtani egy U? Mert egy másik topikban írták, hogy egy SGS széria pl igen.

(#6693) bobooo válasza Zedz (#6692) üzenetére


bobooo
addikt

Kérdezd a telefon topicjában. Ott gyorsabban fogsz választ kapni.

(#6694) Švejk válasza ferni (#6676) üzenetére


Švejk
őstag

Igazából csak használtan éri meg...újonnan sokkal jobb ajánlatok vannak, pl OT-995, vagy Xperia U, esetleg Sola...mind jobb nála. 30-ért használtan viszont best buy.

(#6695) Zedz válasza bobooo (#6693) üzenetére


Zedz
addikt

Köszönöm a tanácsot!

(#6696) thomeef


thomeef
őstag

Az igen, két ünnep közt kifosztották a t-mobilt:D Xperia U, J, P egyaránt elfogyott.

Mondjuk az U-n nem csodálkozom, 39k-ért már akár dominoval is meglehetett venni :))

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#6697) hanno22


hanno22
csendes tag

Sziasztok,

Okostelefont szeretnék vásárolni, és szeretném megtudni mások véleményét is.
-Árban maximum 120.000Ft-ot szánnék rá. Minél hosszabb ideig szeretném használni.
-Új, vagy újszerű legyen - fontos a garancia - leinformálhatóság. Minőségérzet (anyaghasználat).
-Oprendszerhez nem ragaszkodom, nincs kedvenc márka sem, eddig symbian és androiddal volt dolgom.
- Amire használnám: telefon funkciók, böngészés, filmnézés (tv-hez csatlakoztatva). Dokumentumok megnézése, szerkesztése, jegyzet készítés, GPS, fotók készítése.

(#6698) Švejk válasza hanno22 (#6697) üzenetére


Švejk
őstag

LG Optimus 4X a befutó.
VAGY! WP-nél HTC 8X?

(#6699) thomeef válasza hanno22 (#6697) üzenetére


thomeef
őstag

Samsung Galaxy S3 :K Pont belefér a keretbe.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#6700) Regirck válasza thomeef (#6699) üzenetére


Regirck
senior tag

+1

Esetleg ha a kinézet nem tetszik, akkor HTC One X.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.