Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) Integrale válasza szabonagyur (#7248) üzenetére


Integrale
veterán

Egyértelműen a 710. 610-el nem tudsz teljes értékűen kihasználni egy Windows Phone-t. Kevesebb élő csempe, ha jól tudom külső program nem tud háttérben frissülni ( időjárás, youtube/metrotube stb)
És ez még csak a 7.5!

"Bad reklám is reklám too"

(#7252) bladegery


bladegery
senior tag

Üdv!
Lehet hogy nem teljesen ide tartozik, de lenne egy kérdésem.
sgs3, htc one x és iphone 5 között lesz a választás és az lenne a kérdésem hogy azt lehet tudni hogy melyiknek a legjobb a hangkártyája?
Köszi a válaszokat előre is.

[ Szerkesztve ]

gergely-szabo.com

(#7253) #74266624


#74266624
törölt tag

Már jó ideje keresem a számomra ideális okostelefont, kipróbáltam többet is, de valahogy egyik sem az igazi. Több típusból tudnám az ideálist összerakni, most abszolút nem tudom mit vegyek.

wp: tetszik, hogy nagyon gyors és mindig gyors, nem kell mókolgatni, mint az androidot, hogy normálisan működjön, de multimédiában, akksiban kicsit gyenge (Lumia 800, Omnia W) A wp8-ban pedig nincs fm rádió, ráadásul az új Lumiák (820, 920) botrányosan drágák, 920 kijelzője nem is tetszik az amoled után.
De, nagyon jó anyaghasználat.

iphone: kizárt, hogy valaha is pénzt adjak érte

android: alapvetően tetszik, de még mindig nincs olyan, ami dobozból kivéve korrekten működjön. Nem érdekel és nem is szeretnék főzött romokkal, odinnal, root-al, kernelekkel foglalkozni, csak használni a telefont. Sony-k nem tetszenek, leginkább Samsung jöhetne szóba.

Sgs 2 : méretre ideális, de gyenge hangminőség zenében, a jelenlegi 4.0.3-nál wifi fagyás, térerő elvesztés stb. Nem túl jó anyaghasználat, de kijelző éles (nem pentile)

Sgs3: méretre már kissé túlzás, de zenében brutál, akksi nagyon jó, 4.1.2-el gyors, már-már wp szinten.
Kijező lehetne élesebb (pentile), de nem nagyon zavaró. Ami zavar az az 1 gb ram. 4.1.2-nél 802 mb-ből 650-700 foglalt alapjáraton... 2gb ram-al csak T-nél van magyar garival. Anyaghasználat gyenge.

Összegezve az Sgs 3 közelíti meg leginkább az igényeimet. Az idei modellek 5 col-al már biztosan kiesnek nálam.

No mit vegyek?! :)

(#7254) Gabesz77 válasza #74266624 (#7253) üzenetére


Gabesz77
senior tag

Most váltottam WP-ről (Lumia 800) SGS 3-ra (LTE).
Ezt nem kell mókolni, 4.1.2-vel ugyanolyan simán működik, mint a WP. Én sem akarok se rootolni, se mindenféle romot telepíteni, de erre nem is kell.

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#7255) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

a HTC HD2-n kívül van még olyan telefon, amin a power gomb az előlapon van? (androidosok, vagy azzá varázsolható telefonok előnyben) Az sem baj, ha kínai dzsunka, az ár elsődleges lenne :)

...csak én vagyok helikopter?

(#7256) #74266624 válasza Gabesz77 (#7254) üzenetére


#74266624
törölt tag

Bár lenne gyári függetlenül, hivatalos 2 év garival S3 LTE változat, tuti azt vennék. Az 1 gb ram-al zavart, hogy minden vackot bepakolt a gyorsítótárba, cserébe alig maradt szabad ram. Ez eléggé negatívan hat a multitaskra.

Aki Note 2-t vagy S3 lte-et használ azt mondja ég és föld.

(#7257) tvamos válasza bladegery (#7252) üzenetére


tvamos
nagyúr

Tegnap fogtam az i5-ot. Annak olyan popec a kijelzoje... allig birtam elengedni! A hangja is patent... csak sajnos a SGS3-at nem hallgattam meg meg. A One X-nel szerintem jobb. Bar lehet, hogy csak a "beharangozott" beats audio dolog miatt tul sokat vartam tole. (Egy alap Sennheiser fulhallgatom van, azzal probaltam. Es lehet, hogy elfogult is vagyok a csodadisplay miatt!)
Nezd meg az iPhone 5-ot szemelyesen, utana donts!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7258) GagaAa


GagaAa
csendes tag

sziasztok!

az árcédula figyelembe vétele nélkül, ti melyikre voksolnátok?

1. SGS2 (korához képest elég jó hardver, viszont aggaszt a gingerbread)
2. SGS3 mini (rosszabb hardver, de ugye jb)

a rom-oláshoz meg úgy egyébként a szoftver részéhez nem nagyon értek, mert kezdő okostelefonozó leszek, ha sikerül dönteni.

köszi előre! :)

(#7259) Regirck válasza GagaAa (#7258) üzenetére


Regirck
senior tag

Az S2-re még e hónap végén jön a frissítés, bár lehet késni fog de biztos jön.

Ennek tükrében szerintem nem kérdés!

(#7260) tzsolesz válasza w.miki (#7205) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

A te telód az LG Optimus Black.

(#7261) kali válasza GagaAa (#7258) üzenetére


kali
legenda

sgs2

(#7262) w.miki válasza tzsolesz (#7260) üzenetére


w.miki
veterán

nézegetem, nincs sok különbség, az jobb képeket csinál?
van hozzá óriás akku?
vagy miért azt ajánlottad?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#7263) Švejk válasza w.miki (#7262) üzenetére


Švejk
őstag

Defyhez képest még nem éri meg váltani, várd meg míg a kétmagosok (Ace II, Xperia Sola) ára idáig zuhan.

(#7264) tzsolesz válasza w.miki (#7262) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Gyári ICS, jobb kamera, szebb és nagyobb kijelző, van 2Mp-es jó minőségű előlapi kamera. (nem is nagyon van ebben a kategórián 2Mp-es előlapi kamera)

Van hozzá nagy akku is igen. Keress rá a topicjában.

[ Szerkesztve ]

(#7265) HuMarc válasza GagaAa (#7258) üzenetére


HuMarc
addikt

Egyértelműen SGS2, arra is van JB.

(#7266) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Sziasztok!

Azt mondják inkább itt kérdezzem, hátha előbb kapok segítséget. Tehát:

Egy Xperia Ion mennyivel rosszabb/gyengébb mint egy SIII?
Ezeket néztem most(plusz a Nexus 4, de az sohasetudni mikor lesz végre normálisan kapható). Teszteket olvastam, viszont huzamosabb ideig nem használtam még felső kategóriás droidot, azért a kérdés. No meg azért, mert ok, hogy papíron jobb az SIII, de ha ránézek arra a szappantartó forma műanyagra, a hideg kiráz. Ahhoz képest az Ion nagyon minőségi, és szerintem baromi szép készülék.

Szóval mennyivel járnék rosszabbul az Ion-nal?

Everybody lies.

(#7267) Dooonfrigo


Dooonfrigo
tag

Sziasztok!

Szerintetek ZTE Blade III vagy 5 ezer frointtal többért Sony Xperia U éri meg jobban? Előre is köszi!
Üdv!

(#7268) HuMarc válasza Dooonfrigo (#7267) üzenetére


HuMarc
addikt

Ég és föld a kettő! Simán megéri a Sony azt a plusz 5 000 Ft-ot!

(#7269) nggabi válasza HuMarc (#7268) üzenetére


nggabi
nagyúr

igen, de nem bővíthető sd kártyával. ez elég gáz, de én is inkább az U-t venném.

Barthezz2: sztem s3 a támogatottság miatt. veszel rá egy tokot és vigyázol rá akkor nem lesz gond.

"szenyor dzsíííí"

(#7270) kali válasza Barthezz2 (#7266) üzenetére


kali
legenda

kinézetre nekem is jobban tetszik az ion, de a támogatás, garanciális ügyintézés, helyszíni javítás az s3 mellett szól, arról nem is beszélve, ha utóbbiból a 2 gigabyte memóriával rendelkező verziót vennéd!

(#7271) vivi433


vivi433
tag

Sziasztok hol a legolcsóbb a galaxy s3 gyári garanciával? Illetve ha ugye gsm boltból veszed nem nagyon adnak számlát az a gariztatásnál nem probléma? Illetve melyik boltot tudnátok ajánlani?

[ Szerkesztve ]

Nexus 4

(#7272) kali válasza vivi433 (#7271) üzenetére


kali
legenda

a gyári garancia érvényesítéséhez a jótállási jegy kell, de olyan üzletben nem szabad vásárolni, ahol nem adnak - semmilyen - számlát!

[ Szerkesztve ]

(#7273) GagaAa


GagaAa
csendes tag

ne haragudjatok az értetlenségem miatt, de hol olvastátok, hogy biztosan jön s2-re a frissítés?

(#7274) vivi433 válasza kali (#7272) üzenetére


vivi433
tag

a helyzet az hogy például a part neróba nem szoktam adni mert már vásároltam ott több telefont a gyári garanciapapír adják és ennyi ha tudtok olcsó boltot ahol valamilyen még ha áfa nélküli számlát is adnak megköszönném.

Nexus 4

(#7275) Barthezz2 válasza nggabi (#7269) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Az a baj, ha erre még egy szilikon tokot is rádobok, nemcsak tepsi, de bunkofon is lesz.

Meg igazából tök jó, hogy megfogadtam magamban, hogy Samsungot soha, de most meg kb úgy állok, hogy mégis azt kellene. WP8 nem úgy jött, mint vártam, abba most nem szállnék be, iPhone kicsi(az 5 meg drága, és még mindig nem a legnagyobb), szóval marad a droid. Nexus 4 baromi jó, de az elérhetősége kapcsán szkeptikus vagyok a jövőre nézve, az Ion marhára bejön(T-nek az akksi miatt nincs esélye), de az SIII meg erősebb. Viszont nagyon irritál az a szappantartó műanyag. Ok, ne legyen fém, de miért nem bírnak legalább egy normális műanyagot rátenni? Most egy Trophy-m van, ennek valami baromi jó az anyaga, ez után egy SIII..

Esetleg One x?

Hátnemtudom..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#7276) DS39 válasza HuMarc (#7268) üzenetére


DS39
nagyúr

ja de a dupla magnak ára is van, nincs sd bővíthetőség, kisebb kijelző és aksi. ha nem hallgat sok zenét egyszerre akkor az U, de ha igen és kényelmesebben akar netezni (és nem hardcore gamer) akkor Blade3

(#7277) Tütüm


Tütüm
aktív tag

Sziasztok!

30 ezer Ft környékén keresnék kártyafüggetlen telefont, akár használtan is. A legfontosabb a jó hangminőség hívás közben és a GPS. Hosszú távra tervezek, akkor cserélek csak telefont ha nagyon muszáj már. Mindegy hogy androidos vagy win-es.
Rakás tesztet átböngésztem már,de kihullik már a hajam.
Eddig kb a Nokia Lumia 610 és a Huawei Ascend Y200 ami nem tűnik rossznak.

(#7278) premete válasza Barthezz2 (#7275) üzenetére


premete
veterán

Én is rögtön rendeltem az SIII-ra valami normálisabban kinéző hátlapot, mert a gyári az kritikán aluli, csúszós, zongoralakk, ha egy szúnyog rászáll, attól is megkarcolódik. Más gond egyelőre nincs vele.
2240.- Ft-ba került a cucc, bőrhatású, a német ebayről, szállítással:

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#7279) pajav8


pajav8
tag

htc one v vagy htc desire x? a vélaszokat érvekkel támasszátok alá. köszi előre is:D

Siemens A60->Sony Ericsson K300i->Nokia 6233->Nokia C5-00->HTC Wildfire S

(#7280) HuMarc válasza pajav8 (#7279) üzenetére


HuMarc
addikt

Ha számít a fotózás, akkor a Desire X egyáltalán nem javallott, nagyon zajos és rossz minőségű képeket csinál. Egyébként a kettő közül én a Desire X-et választanám, mert erősebb.

(#7281) CYPRIAN válasza Tütüm (#7277) üzenetére


CYPRIAN
tag

Ha hosszútávra tervezel, akkor ajánlatos többet belefektetned és inkább közép- vagy felső kategóriás készülékek közül válogatnod (ha okostelefont akarsz).

(#7282) vivi433


vivi433
tag

Tényleg jó lenne találni egy boltot ahol adnak valamiféle számlát a galaxy s3 hoz és viszonylag elfogadható árral dolgoznak

Nexus 4

(#7283) Barthezz2 válasza premete (#7278) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nem túl bumszli tőle a telefon?

Szerk.: Ez se tűnik rossznak.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#7284) South Velen válasza premete (#7278) üzenetére


South Velen
addikt

ha egy szúnyog rászáll, attól is megkarcolódik

milyen igaz :C

(#7285) lsebestyen válasza premete (#7278) üzenetére


lsebestyen
addikt

Te észre vetted már az s3-on a SAMSUNG logot? :))

;] :P

(#7286) maggi1886076 válasza premete (#7278) üzenetére


maggi1886076
addikt

bealltal a samsung sorba?:DDD megtortel?

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#7287) bepe79


bepe79
addikt

Sziasztok! Defy+ felhasználó vagyok, és nagy megelégedéssel használtam/használom jelenleg is, de lassan eljár a gyári Android OS-e felett az idő, és lassan a hw is elavul a legfrissebb játékokhoz, alkalmazásokhoz (iGO, stb., ami alá kell azért vas is) Érdeklődnék, hogy lehet-e 3.5-3.7-4.0" körüli telefont kapni új Android OS-el (4.1 v. hamarosan 4.2), és viszonylag jó hardware-el (közép-felső kategória): legalább 1 GB RAM, lehetőleg microSD-s háttérbővíthetőség, és min. kétmagos proci olyan 1.2-1.5 GHz körüli sebességgel. Tehát a cél, hogy kompakt maradjon, elférjen a zsebemben, és ha fel akarom telepíteni mondjuk a Wild Blood-ot vagy a Six Guns-t, akkor ne akadjon rajta (ezek elfutnak a mostani Defy+omon is, de azért röccenésekkel), és ha lehet, akkor a Vice City is menjen rajta, amivel Defy+ig mindegyik verzióval csak a töltőképernyőig jutottam el sajnos. Köszi a segítségeket! :R

P.S.: viszonlyag új telefonnak kéne lennie, ami kapható a T kínálatában hűségre vagy valamilyen törlesztési megoldással, vagy mondjuk mm-ben szintén törlesztési lehetőséggel akár

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#7288) HuMarc válasza bepe79 (#7287) üzenetére


HuMarc
addikt

SGS Advance (illetve esetleg ZTE Grand X IN, de az nagyobb, mint 4" és a Vice city sem megy rajta hivatalosan legalábbis...) vagy drágábban Xperia P.

[ Szerkesztve ]

(#7289) premete válasza Barthezz2 (#7283) üzenetére


premete
veterán

Nem hiszem, a gyári akkufedél helyére kerül és nem vastagabb. Ha megjön, lemérem sublerrel.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#7290) Barthezz2 válasza premete (#7289) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát a képről én úgy látom, hogy a telefon köré megy, mint egy akár milyen másik szilikon tok. Ilyenem a Trophy-hoz is van, de ez alapból egy collal kisebb, mégis érezhetően növeli azért a méretet.

Everybody lies.

(#7291) premete válasza Barthezz2 (#7290) üzenetére


premete
veterán

Itt a másik, rosszat linkeltem.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#7292) nggabi válasza lsebestyen (#7285) üzenetére


nggabi
nagyúr

be bizony, vmelyik nap már láttam s3 topikban ;] :C

"szenyor dzsíííí"

(#7293) Barthezz2 válasza premete (#7291) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Na ez már jónak tűnik :R

Everybody lies.

(#7294) Psytech válasza Barthezz2 (#7290) üzenetére


Psytech
senior tag

Nem mintha kérdezve lettem volna, de én erre a típusra esküszöm. S3-n ilyenem volt, alig vastagítja a telefont és minőségi fogást biztosít :R

(#7295) HuMarc röviden elmesélve a muszáj nagy úr olykor...

[ Szerkesztve ]

(#7295) HuMarc válasza Psytech (#7294) üzenetére


HuMarc
addikt

Te SIII-ról Grand X IN-re downgrade-eltél? :Y

(#7296) premete válasza lsebestyen (#7285) üzenetére


premete
veterán

Szuvenyir nyihaha nye kukucs protkova - ahogy a szlovák közmondás tartja. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#7297) Dollface


Dollface
tag

Nem tudja esetleg valaki, hogy miért hívták vissza az összes HTC Desire X-et a T-Mobiletól? Teljesen eltűnt tőlük,az egyik helyen elmondták,hogy vissza kellett küldeniük az összeset,de nem tudják ők sem hogy miért...?

(#7298) nggabi válasza premete (#7296) üzenetére


nggabi
nagyúr

kamu :D kukáztad az atrixot (nagyon helyesen) és vettél végre egy rendes telót... grat hozzá :C ;]

"szenyor dzsíííí"

(#7299) premete válasza nggabi (#7298) üzenetére


premete
veterán

Írtam, hogy olyan programot használok, ami csak samsungon van, és a partnereknek s3 van rendszeresítve. :)
Az Atrix jobb anyaghasználatra, szoftvere is jobban bejön, az s3-on Razr M launchert, circle widgetet és weather apk-t használok. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#7300) nggabi válasza premete (#7299) üzenetére


nggabi
nagyúr

motorola launchert s3on :F ezt a szentségtörést... :DDD de mind1, azért jó irányba haladsz :C

"szenyor dzsíííí"

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.