Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7151) ronda válasza papa01 (#7141) üzenetére


ronda
aktív tag

Iphone-t csak úgy vegyél, ha kicsit utánna olvashatsz az iOS kötöttségeinek. Droid után fura lesz. Nekem 4S van, képeket és videót nagyon faszát csinál, GPS gyors, de akkuban ez sem bajnok. Ha nincs 3G, csak pár óra wifi, akkor lehet két nap is. Nekem átlagban 15-20 órát megy 4-5 óra használat mellett, úgy hogy szinte egész nap be van kapcsolva a 3G.

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#7152) jenei1994 válasza agoka07 (#7130) üzenetére


jenei1994
addikt

Ezt neked kell eldönteni én tuti nem cserélném el galaxy s-re de a neked tetszik a telefon cseréld el 1ghz processor van mind a 2-be samsung csak agyiba jobb nagyobb a kijelző meg a akku.A én cserélném is nem fízetnék plusz még rá 10-13 at.Xperia mini pro-nak ott a bilenyüzet is kamera is nagyon jó processos snapdragon hasít rajta a 2.3.

[ Szerkesztve ]

(#7153) Geri89


Geri89
aktív tag

Sziasztok! Jelenleg egy Galaxy S készülékem van. Szeretnék egy gyorsabb, esetleg jobb üzemidővel rendelkező készüléket, nagyjából 20 000-el tudnám kipótolni az SGS árát. Elsősorban használt készülékben gondolkozom. Számításba jött nálam az Xperia P illetve a Galaxy S Advance. Szerintetek megéri ezekre rá fizetni, vagy esetleg ajánlotok még valami készüléket? Előre is köszi!

(#7154) freddyadu


freddyadu
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék egy lumia 820 vagy 920 telefont beújítani.
A kijelzőn kívül van érv a 920 mellett szerintetek?
Mert nekem ezen kívül nem sok pluszt mutat a spec. szerint.
Hol érdemes megvenni? Van értelmes alternatívája? (HTC, Samsung)
Várjak még a vásárlással? Megy le az ára a közeljövőben?
Köszi!
Üdv!
:R

(#7155) Martynis


Martynis
tag

Üdv

Sony Xperia S v. Xperia P? :))

C75--S500i--6230--7610--6233--k660i--6300--N95 8GB--5130--kf750--i900 omnia 8GB--5800 XM--C6--Iphone 3G 16GB White--I9000 Galaxy S 8GB--E72 Black--N86 8MP--LG Optimus P990 2X--I9000 Galaxy S 8GB--Iphone 4 16GB Black--6230--i9300 Galaxy S3 16GB--N96--Iphone 6 16GB SpaceGray--......Iphone X 64GB

(#7156) zack válasza johnny82 (#7147) üzenetére


zack
nagyúr

+20-25k és inkább S3... :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#7157) s4tch válasza johnny82 (#7147) üzenetére


s4tch
veterán

Több pénzért jellemzően jobbat fogsz kapni, ez egy ilyen bicikli.

(#7155) Martynis: a P szebb és olcsóbb, az S nagyobb, jobb felbontású, több a tárhelye, erősebb benne a hardver, stb. Nekem a P bevált, most is azt venném, de az S a 2012. első Sony-féle eresztésének a csúcsa.

(#7158) Martynis válasza s4tch (#7157) üzenetére


Martynis
tag

Köszönöm :R

Csak most találtam olcsón Xperia S-et, igazából pár ezer ft a kettő közti különbség és hát akkor inkább a jobbat kellene.. :))

C75--S500i--6230--7610--6233--k660i--6300--N95 8GB--5130--kf750--i900 omnia 8GB--5800 XM--C6--Iphone 3G 16GB White--I9000 Galaxy S 8GB--E72 Black--N86 8MP--LG Optimus P990 2X--I9000 Galaxy S 8GB--Iphone 4 16GB Black--6230--i9300 Galaxy S3 16GB--N96--Iphone 6 16GB SpaceGray--......Iphone X 64GB

(#7159) Martynis válasza s4tch (#7157) üzenetére


Martynis
tag

Egyébként milyen árban van újonnan független Xperia P és S? Mindenhol mást látok.. használtan a P 60e körül, de gsm-be újonnan 66e. Most akkor? :F :D

C75--S500i--6230--7610--6233--k660i--6300--N95 8GB--5130--kf750--i900 omnia 8GB--5800 XM--C6--Iphone 3G 16GB White--I9000 Galaxy S 8GB--E72 Black--N86 8MP--LG Optimus P990 2X--I9000 Galaxy S 8GB--Iphone 4 16GB Black--6230--i9300 Galaxy S3 16GB--N96--Iphone 6 16GB SpaceGray--......Iphone X 64GB

(#7160) Greentea válasza varesz11 (#7149) üzenetére


Greentea
senior tag

Én Samsung Galaxy s3 mini-re gyanakszom, de nem biztos, hogy az. Mert a teteje teljesen más az s3 mininek és a kamera mellett (jobb oldalon) sincs olyan kivágás mint egy másik s3 mini tokon.

[ Szerkesztve ]

(#7161) tybsen válasza freddyadu (#7154) üzenetére


tybsen
addikt

Mindenkeppen 920-at vennek a helyedben, ha van ra penz. Az arak pedig kusznak majd szepen lefele, a Lumia 820 peldaul rovid ido alatt lement 416 EUR-ra (nemet arak), de pl. Ausztriaban is 499 EUR aron debutalt de mar csak 450 korul van, sot vannak kicsit olcsobb helyek is. Raadasul a kijelzo tenyleg nem az igazi.

A 920 is mar csak 600, azt hiszem 650-en nyitott. Ha teheted, szerintem varj es vedd a 920-at.

(#7162) VD


VD
őstag

Kétkártyás telefonra lett szükség. Ok: kényelem. Nem akarok 2.telefont cipelni.
Kompakt méretű androidos cuccot keresek. Kína szarok kizárva!
HTC Desire V és Samsung Galaxy S Duos között vacilálok. Valakinek van tapasztalat valamelyikkel?

(#7163) Švejk válasza Koppy96 (#7128) üzenetére


Švejk
őstag

Tök ugyanolyan. Defy+ már nem éri meg venni. Esetleg Samsung Galaxy Ace II?
VD Tapasztalat nincsen, de tudom, hogy a Duos az jó. Esetleg az Alcatel OT-997D is kínai "sarnak" számít, vagy azokat a noname cuccokra értetted?

[ Szerkesztve ]

(#7164) takidj


takidj
csendes tag

Sziasztok,

Itt az ideje lecserélnem a Noki N79-es készülékem. Mit tudnátok ajánlani a következőekre:

- 4 colos kijelző
- min 5 megás kamera vakuval
- Android 4
- 40 ezer körül

Amire használnám:
- fényképezés hébe hóba
- offline GPS lesz rátelepítve (Sygic)
- sokat utazom, úgyhogy jó akkuidő
- filmek, sorozatok nézése
- táblás játékok (sakk) és körös stratégiai játékok (heroes)
- alap internetezés (facebook és gmail)

Köszi!

(#7165) zack válasza takidj (#7164) üzenetére


zack
nagyúr

Én ilyen paraméterekhez Sony-t vennék. A többi túl nagy, vagy nem túl acélos hardverrel szerelték.
Xperia T, S, Ion...Vagy esetleg a most debütált V. [link]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#7166) jenei1994 válasza takidj (#7164) üzenetére


jenei1994
addikt

Zte blade III 28 535 Ft-tól telenornál feltöltö kártyásan igaz azt nem tudom,hogy ics van e rajta 4* kijelzöjű telefont nem nagyon kapsz újonnan max használtan.Vagy Telenor onetouch s e zis a telenornál feltöltö kártyásan 42 785 Ft-tól Én sony xperia u ajánlanám igaz ennek csak 3,5*kijelzője van 46 ezerért vagy még olcsóbban lehet mán venni fügetlenül T-mobilnál 50 ezer ft dominosan.

[ Szerkesztve ]

(#7167) Melack válasza jenei1994 (#7166) üzenetére


Melack
veterán

Blade III alapból ICSs.

(#7169) tybsen: úgy tudom praktikum esetében igen.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7168) DS39 válasza jenei1994 (#7166) üzenetére


DS39
nagyúr

a Blade 3-on ICS van :K

tybsen: minden szolgáltatónál van ilyen lehetőség úgy tudom, de meg is kérik az árát. (telenornál asszem 7650 Ft)

[ Szerkesztve ]

(#7169) tybsen válasza jenei1994 (#7166) üzenetére


tybsen
addikt

Az van rajta

Szerk: hu de gyorsak voltatok! Egyebkent ez tenyleg eleg jo ar. Telenor feloldja a halozati fuggoseget valamennyi penzert vagy naluk nincs ilyen opcio?

[ Szerkesztve ]

(#7170) s4tch válasza zack (#7165) üzenetére


s4tch
veterán

Ezek mind nagyobbak és drágábbak az elvártnál.

Ennyiért, pont 4 collos kijelzővel a Huawei Ascend G300 és a ZTE Blade3 a két reális választás.

(#7171) takidj válasza s4tch (#7170) üzenetére


takidj
csendes tag

Huhh ti aztán gyorsak vagytok :D

Eddig valóban a ZTE a legszimpatikusabb, csak kár hogy nincsen rajta vaku.

Esetleg akkor még úgy kiegészíteném, hogy 3,5 - 4 col közötti teló. Amit most így hirtelen találtam az a Sony Miro, Külsőre meg tudásra szerintem elég lenne, csak a felbontása elég gyatra.

(#7172) jenei1994 válasza tybsen (#7169) üzenetére


jenei1994
addikt

Igen nem figyeltem köszi,hogy szóltál.

(#7173) zack válasza jenei1994 (#7166) üzenetére


zack
nagyúr

Az összeghatár felett átsiklottam. :B

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#7174) csigacsa


csigacsa
tag

Az alábbi négy telefon közül melyiket választanátok?
Samsung Galaxy S Advance
Sony Xperia P
ZTE Grand X IN
LG Optimus L9

Köszi a segítséget előre is.

(#7175) FalconKnight válasza csigacsa (#7174) üzenetére


FalconKnight
aktív tag

Én a P-t :DD designben nekem nagyon bejön. Erősebb mint a advance. Az L9 nekem designban nem jön be de az sem rossz választás.
A ZTE Grand X In-el sajnos vannak kisebb-nagyobb bajok, érdemes átfutni a topikját.

Falcon

(#7176) Švejk válasza csigacsa (#7174) üzenetére


Švejk
őstag

L9 vagy P

(#7177) soultrapp


soultrapp
senior tag

Hello!
Szerintetek melyiket az érdemesebb megvenni?:
Samsung galaxy s advance vagy sony xperia u?
pro/kontra?

(#7178) DS39 válasza soultrapp (#7177) üzenetére


DS39
nagyúr

advance egyértelmű. kijelzőméret, memóriabővíthetőség, több ram, nagyobb akku.

[ Szerkesztve ]

(#7179) soultrapp válasza DS39 (#7178) üzenetére


soultrapp
senior tag

köszi!
már közben utána olvasgattam és látom,hogy jobb a samu...

(#7180) freddyadu válasza tybsen (#7161) üzenetére


freddyadu
senior tag

Köszi!
A nem az igazi a kijelző mit jelent pontosan?
Mert annyira nem szidja senki...
A többi meg ugyanaz a "vas"!?
Ráadásul a méret is a 820 felé visz engem, a 920 már kicsit nagynak tűnik.
Szóval tényleg annyira sz*r a kijelző?

(#7181) blt.62


blt.62
őstag

Nem jutottam előrébb az Fm transmitterrel kapcsolatban. Egy barátom azt mondta, hogy hiába veszek bármilyet is, mindig zajos lesz mert bármerre megyek az országban, mindig zavarni fogja valami a vételt a rádióban. Ezért arra gondoltam, hogy létezik olyan szemellenzőre kapcsolható kihangosító ami bluetooth-on keresztül kihangosítaná a hívásaim, viszont lejátszaná a mobilomról a felvett anyagokat?? Mondjuk aminek jó is annyira a hangszórója, hogy élvezhetően lehessen hallgatni másoknak is a kocsiban. Ha valakinek van ilyen egy típus számot és egy megközelítő árat tudna mondani? Gondolom itt Szegeden is kapnák.

MegtorloXp

(#7182) papa01 válasza ronda (#7151) üzenetére


papa01
csendes tag

Milyen kötöttségekre gondolsz? Szerintem nem lehet annyira vészes az iOS ha ennyi felhasználója van.
Mondanál pár dolgot.

(#7183) vivi433


vivi433
tag

Sziasztok melyiket a három közül? Htc one x lg 4x samsung galaxy s3?

Nexus 4

(#7184) Švejk válasza vivi433 (#7183) üzenetére


Švejk
őstag

Prémium fíling, nincs microSD: One X
Jó ár, kiegyensúlyozott összhatás, lassabb frissítés: 4X
Rohadt erős, nagy kultusz, nem túl jó anyaghasználat: SIII.
Döntsd el, melyik a legszimpatikusabb.

(#7185) vivi433 válasza Švejk (#7184) üzenetére


vivi433
tag

Hát ez az elég nehéz a döntés akkor leszűkítem one x kiesik így csak kettő marad!

Nexus 4

(#7186) stilo18 válasza vivi433 (#7183) üzenetére


stilo18
addikt

Én a One X vagy a Galaxy SIII között döntenék. Ami külsőre jobban tetszik, illetve döntsd el kijelző vagy a kamera fontosabb... One X a JB frissítés óta üzemidőben se rossz...

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#7187) tzol


tzol
tag

Az alábbi készülékekre szűkítettem a választást:
-SGS Advance
-HTC Desire X

Ők T-mobil-nál nagyjából egy árban vannak. (Nálam a gyári két év garancia alap, mert legalább két évig nem akarok telefont cserélni és gyártói garival sokkal drágábbak függetlenül...)
Szereintetek melyik lenne jobb vétel? És pár szóban írjátok le, hogy miért!

Addig használnám a telefont, amíg el nem romlik. Emiatt szimpatikus a HTC, mert robusztusnak tűnik. Szintén emiatt raknék majd egyszer rá custom ROM-ot, ugyanis valószínűleg tovább használnám, mint amíg javítják a bugokat a gyári firmwareben. (ZTE Grand X In itt esett ki, állítólag viszonlag zárt rendszer a többihez képest)
Az eltérések, amit találtam: HTCn nincs előlapi kamera, és állítólag az Ardeno 203-nál jobb az Advance Mali-400Mp1-je. A kijezők közötti különbség merre billentené a mérleg nyelvét? S-LCD vs S-AMOLED?

Köszi!

(#7188) pumukli23 válasza vivi433 (#7185) üzenetére


pumukli23
senior tag

A 4x normál SIM-es, az S3 micro. Nekem a 4x formája és a kijelzője jobban tetszik (persze a Samsung oled feketéje az feketébb), valamint a készülék olcsóbb is. Az S3 kamerája jobb.

(#7189) ronda válasza papa01 (#7182) üzenetére


ronda
aktív tag

Milyen kötöttségek vannak?

PL a leg alapvetőbb:
Minden a készülékre/készülékről történö másolásra az itunes-t kell használnod. Na jó.. A telelefonról a képeket és a videókat le lehet szedni nélküle is. De csak ezeket. És csak telefonról a gépre. Minden máshoz iTunes kell. Nincs olyan, hogy egy haverod felvesz egy jó videót vagy lő egy jó képet és átdobja neked. Bluetoothon semmit nem lehet küldeni/fogadni. Erre sokan azt mondják küldd át mélben. Na ja. Mikor sem fényképezés sem videó módban nem lehet felbontást állítani, elég nagy méretű fájlok születnek. Nincs mese, iTunes kell mindenhez!

Ha a droidos telefonodon tartott zenéket videókat képeket nem a gyári megoldásokkal akarod kezelni akkor csak feltelepítesz egy appot és azzal nézed/hallgatod. iOS-en ha valamit nem a gyári cuccal akarsz nézni/hallgatni, akkor az app feltelepítése után a fájlokat az adott app alá kell másolni az itunes-al (van egy-két olyan app is amelyik kezeli a telefon saját mappáit is, de nekem azok mindig rendre összekevernek mindent).

Jelzőhangok csak M4a formátumúak lehetnek. Ja, míg el nem felejtem: csak 30 másodperc lehet a hosszuk. Csak semmi mp3. Elvégre ez nem "közönséges" telefon!

Van akinek hátrány a spec rendszercsatlakozó is.

Az AppStore-tól minden szifon user el van ájulva, hogy micsoda minőségi alkalmazások vannak rajt. Szerintem semmivel sem különb mint a playstore. És drága! Kevés az ingyenes app.
Hát elsőre ennyi.

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#7190) mazsola48


mazsola48
csendes tag

Üdv!

Szeretnék venni egy okostelefont a következő kritériumok alapján:

-Nem használnám túlzottan, csak telefonálásra, de örülnék ha valami alap kamera lenne benne, meg normális sebességgel lehessen netezni ha éppen szükség lenn rá. Jó lenne ha az aksija sokáig bírná, bár tudom a mostani telefonok nem nagyon bírják sok szuflával.
-Igazából eddig Nokiákat használtam, maradnék is nála, de ha van máshol valami jó ajánlat, akkor megfontolnám azt is.
-Hosszú távra tervezem,op rendszer meg ugye szinte márkától függ, mindegy hogy milyen.
-Újan venném meg szolgáltatónál, de ha esetleg találok más aprón megfelelő ajánlatot, akkor megfontolnám.
-Ár kb 35-40k ha újonnan venném.

Köszönöm a segítséget!
mazsola48

(#7191) Švejk válasza mazsola48 (#7190) üzenetére


Švejk
őstag

A Nokia Lumia 610-el nem járnál rosszul. A Windows Phonet könnyű használni és szép is, de játékra nem nagyon jó. Az Android nem bírja 1 napnál tovább akkuval, kivétel talán a Motorola Defy Mini, ami sajnos nem túl erős. Ennyiért szerintem az Alcatel OT-995-öt és a Lumia 610-et érdemes számításba venned.

(#7192) ronda válasza papa01 (#7182) üzenetére


ronda
aktív tag

Mondjuk úgy illik, hogy a jó dolgokat is ide írjam
Szép a kijelzője.
Nagyon jó képeket és videókat csinál.
Nagyon jól szól. Zene (fülessel), beszéd egyaránt. Kihangositott hívás is rendben van. El is adtam a kocsimból a bt kihangosítót. Csak becsúsztatom a napellenzőbe kihangosítva és nem mondja meg senki, hogy így beszélek vele.
Nem fagy le, nem indulgat újra, nem laggol, még akkor sem, ha csak pár mega szabad ram van. Tényleg mindig minden akkor és úgy történik, ahogy az ember akarja és elvárja.

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#7193) trialboj


trialboj
őstag

Üdv, van valakinek Samsung wave 1-2 telefonja? Vagy legalább véleménye erről a BADA-rságról?

Illetve, hogy a samsung app store van-e olyan komoly mint az androidos rendszerek piaca?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#7194) Dhampir válasza trialboj (#7193) üzenetére


Dhampir
félisten

Nekem volt Wave I és II. A Wave I gyönyörű Amoled kijelzővel megáldott telefon, szép fényképeket lőhetsz vele és HD felbontású videofelvételeket készíthetsz.

Komoly alkalmazásból közel sincs annyi, mint a Google Playen, és a Bad rendszer nem mókolható úgy, mint az Android. Viszont egyszerű a kezelése, és ha a TouchWiz felületet ismered, akkor ugyanúgy eligazodsz rajta Badán is, mint Androidon. A GPS használhatóbb Androidon ,vagy Nokiás Symbian és Windows Phone telefonokon.

Érdemesebb Wave 3-at vásárolni, az talán meg fogja kapni az új Tizen operációs rendszert is, ha minden igaz.

A hazai badaBlog honlapján sok kérdésedre választ kaphatsz.
Itt található a Wave fórumtopikja, ahol sok segítőkész telefontulajdonosra számíthatsz.

[ Szerkesztve ]

(#7195) coccolino


coccolino
aktív tag

Sziasztok,

Abban szeretném a tanácsotokat kérni, miszerint függő telefon vásárlása esetén az alábbiakat hogyan lehet legegyszerűbben ellenőrizi:

- előfizetésre vagy feltöltőkártyára vásárolt-e a telefon
- nem lopott-e, amely még nem került bejelentésre
- garanciális készülék esetén nincs-e olyan tényező, amely a garancia érvénytelenségéhez vezetne

az adásvételi szerződés, a telefon ellenőriztetése a szolgáltató személyes ügyfélszolgálatán, és a telefon szubjektív gyorstesztje alap dolog, ezen felül lennék kíváncsi egyéb ötletekre

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#7196) Dhampir válasza coccolino (#7195) üzenetére


Dhampir
félisten

Szerintem a bolti számla és a mellé adott garanciapapír minden kétséget eloszlat.

(#7197) RickyRozay


RickyRozay
csendes tag

Sziasztok!

Egy nagy segítségre lenne szükségem döntés terén. 150k-m lenne telefonra, csak az a kérdés hogy milyenre. :DD Ami számít: Függetlent szeretnék újonnan, leginkább fényképezésre, netezésre, játékra meg hát telefonálásra használnám. Gyártó gyakorlatilag mindegy csak ne apple.

(#7198) Dhampir válasza RickyRozay (#7197) üzenetére


Dhampir
félisten

Az általad támasztott követelményeknek megfelelő telefonok egyike lehet az SGS 3.

(#7199) Bdanyy válasza RickyRozay (#7197) üzenetére


Bdanyy
addikt

Nokia 808, ha fontossági sorrendben írtad a dolgokat.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#7200) Regirck válasza Bdanyy (#7199) üzenetére


Regirck
senior tag

Játszana és internetezne is rajta, amire jó a 808 csak nagyon nem fog rá megjelenni új játék, program ami azért elrettentő a vásárlástól.

Nem ajánlóm a 808-at, csak akkor ha telefonálsz és fényképezel. Ha mást is akarsz csinálni akkor WP fronton a Nokia Lumia 920, Android fronton pedig Samsung Galaxy S3 vagy Sony Xperia T esetleg a HTC ONE X (+). Más nagyon nem jöhet szóba!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.