Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7301) premete válasza nggabi (#7300) üzenetére


premete
veterán

Ha még tudnád, hogy az összes samsung bloatware is le lett törölve. :C

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#7302) korpicschess válasza premete (#7299) üzenetére


korpicschess
veterán

Fura egy ízlésed van, meg kell hagyni.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#7303) dokee78


dokee78
félisten

Mennyire gyorsak ezek az MTK chipsetes okostelefonok?
Qualcommtól sokkal lassabbak?

(#7304) Tütüm válasza CYPRIAN (#7281) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Nem szeretnék sokat költeni rá mert hidegen hagynak amúgy a telefonok,most is nokia 3330-ast használok. Csak céges flotta váltás miatt rákényszerültem hogy független telefont vegyek. És mivel gps-t vétele tervben volt már,+ 2 giga net is jár a flottához gondoltam egy készüléken belül meglenne akkor minden és ki is használnám a netet legalább.

(#7305) coccolino


coccolino
aktív tag

Galaxy Ace 2 vs. Xperia U
szerintetek?

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#7306) lsebestyen válasza coccolino (#7305) üzenetére


lsebestyen
addikt

Szerintem Ace 2, az U-t nem lehet bővíteni.

(#7307) coccolino válasza lsebestyen (#7306) üzenetére


coccolino
aktív tag

egy pozitív ismerős :R
nem kevés az a 2x800mhz?

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#7308) lsebestyen válasza coccolino (#7307) üzenetére


lsebestyen
addikt

Fordítsuk meg a kérdést, nem kevés az az 5.5gb? :P Pláne, hogy a ram is csak 512mb az U-ba...Amúgy nem kevés, nem soká jön rá a jellybean, azzal még jobb lesz. Szerintem a kijelzője is szebb mint a Sonyé, hiába rendelkezik jobb pixelsűrűséggel...

(#7309) beence


beence
tag

Sziasztok!

Véleményetekre lennék kíváncsi.
3 telefon tetszik nekem nagyon:
- Motorola Razr Droid
- HTC Desire X
- Motorola Razr i
Ti melyiket választanátok?
Moto razr droid és a htc szinte egy árban van a razr i drágább.

Köszönöm

(#7310) premete válasza beence (#7309) üzenetére


premete
veterán

Én a Razr i-t.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#7311) mijos


mijos
senior tag

Sziasztok. 60 ezrem lenne a dologra kb, használt telefont vennék csak. S2-re gondoltam, de más alternatívát is meghallgatok szívesen. Csak android, használt de garanciális jöhet szoba, kártyafüggetlen vagy vodás.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#7312) korpicschess válasza mijos (#7311) üzenetére


korpicschess
veterán

Az egy jó választás. Vagy drágábban Sony Xperia S.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#7313) splice


splice
csendes tag

Sziasztok,

Maximum százezerig milyen okostelefont ajánlanátok újonnan, előfizetéssel? A legfontosabb szempont az, hogy külfölddel való Skype-olást bírja mobilhálózaton (nem wifivel, ez lényegi szempont). Ennek megfelelően esetleg a nagy képernyő és az elülső kamera előny, de nyilván az erős hardver és megbízható, könnyen kezelhető oprendszer is fontos.

Eddig ezekre gondoltam:
• Samsung Galaxy S Advance
• Nokia Lumia 710

Köszönöm előre is!

(#7314) mijos válasza korpicschess (#7312) üzenetére


mijos
senior tag

Esetleg HTC vonalon ?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#7315) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Sziasztok!

Tudnátok tippet adni? Olyan androidos telefont keresek, aminek a kamerája felveszi a versenyt az iPhone 4S optikájával. Bonyolítja a dolgot, hogy HTC-t, vagy Sony-t keresek. Létezik ilyen telefon?

Előre is köszönöm!

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#7316) ittakary válasza hoffman_ (#7315) üzenetére


ittakary
nagyúr

Szia!

Az iPhone 4S-re gondoltál már?

Remélem segítettem!

Üdv!

(#7317) PearCyp válasza hoffman_ (#7315) üzenetére


PearCyp
tag

xperia t, sl/s

htc-khez nem értek.

Személyeskedés; érvelési hiba, a szónok nem az ellenfél gondolataival, állításával vitázik, hanem személyét minősíti, bírálja.

(#7318) hoffman_ válasza ittakary (#7316) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Kapjad be :DDD Amúgy igen gondoltam, elsőnek rögtön, csak sajna olcsóbb alternatívát keresek, illetve ami még elég fontos, hogy jópár ezer forintnyi market alkalmazásom van, ha újra kéne vegyem iOS-re is, simán 10-15k lenne, azt meg nem akarom.

PearCyp:

Köszi, megnézem őket.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#7319) stilo18 válasza splice (#7313) üzenetére


stilo18
addikt

100000 ft-os határnál ennél sokkal nívosabb telefonok is akadnak... Nézz utána ezeknek : SII, Sony Xperia S, HTC One S, LG Optimus 4XHD. .. És azért még bőven akad, ami árban belefér, viszont komolyabb pl. az általad említett Lumia 710-nel..

[ Szerkesztve ]

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#7320) Lizardman


Lizardman
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni Tőletek. Barátnőmnek szeretnék telefont venni szülinapjára. Eddig a Sony Xperia U volt az, amit én kiszemeltem, de érdekelne a Ti véleményetek is! :)

- Árkategória: kb 35.000Ft
- Használt vagy Új teljesen mindegy, de legyen rá garancia!
- Hol venném meg: Budapest, mivel sürgős! :)
- Középtávban gondolkodok, azaz 1, max 2 év
- Mire használná: Zene (!), Játék, Telefonálás, Sms
- Android alapú legyen
- Normál Érintőképernyős legyen (semmi csúszka, sok gomb, stb...)

Válaszotok előre is köszönöm! :)

(#7321) maggi1886076 válasza Lizardman (#7320) üzenetére


maggi1886076
addikt

Igazából a xperia u az jó választás, ha elég a 8gb tárhely, mivel nem bővíthető.de ebben az árban a 2 magosak közül csak ez jöhet szóba.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#7322) DS39 válasza maggi1886076 (#7321) üzenetére


DS39
nagyúr

1,5 + 4 GB a tárhely, zenéhez lehet kevés az a 4.

(#7323) zuzu000


zuzu000
őstag

Hali!

Okostelefont vennék, néhány kikötés
Max 4" kijelző
2 magos proci, 1GB ram
Ha nem bővíthető a memória akkor min. 16GB belső legyen
rendes GPU

Eddig az Xperia P-vel szemezte, de nem tudom, hogy a mali 400 mennyire lesz időtálló.
Más gyártóktól van ilyen telefon, ami a fentieknek megfelel?

(#7324) Lacces


Lacces
őstag

Hali,

Alternatívát keresnék az egyik telefonnal kapcsolatban, amit kinéztem: Sony Xperia S
Amiért ezt néztem: 80K-s ársávban van igaz GSM boltok, 2éves gari, független (Hardveraprón inkább drágábban találok ennyiért)
Fontos a multimédia, ebook, zene, film, net, fénykép (videó rögzítés)
Ezenfelül Android programozás.
Samsung teló nem jöhet szóba, mert a TouchWizz felülethez béna vagyok, nekem nem jön be egyáltalán.
Sony Xperia S-sel pairban lévő telefon alternatíva érdekelne ha ti tudtok, én személy szerint nem igazán találtam. (Az elkövetkezendő 2 hónapban biztosan vennék egy Droidot)

(#7325) dokee78 válasza Lacces (#7324) üzenetére


dokee78
félisten

Tudtad,hogy nem kötelező a gyári launchert használni?
Felraksz egy másik launchert és nincs Tácsyíz,enni.

(#7326) Lacces válasza dokee78 (#7325) üzenetére


Lacces
őstag

Nem, nekem a Droid ez nagyon új :). Csak 1db Symbianom volt. Köszönöm az infót.
Akkor jöhet Samsung is :)

(#7327) Jimbo75


Jimbo75
tag

Sziasztok! Érdemes még Samsung Galaxy SII-t vennem, vagy várható mostanában valami hasonlóan jófajta telefon, 60-70.000 Ft környékén, ugyanilyen vagy esetleg még jobb tudással :F
Mondjuk az első félév során? Köszi!

(#7328) phobeus válasza Jimbo75 (#7327) üzenetére


phobeus
aktív tag

Szerintem még mindig jó telefon, de Én használtért nem adnék 60nál többet. Újonan meg csak 80 és felette lehet megvenni, ha az idei csúcstelefonok itthon is forgalomba kerülnek, biztos lesz alacsonyabb kategória és azért 2011es csúcsmodellt szerintem már igencsak le fog hagyni egy idei középmezőny :) Lehet érdemesebb lenne várnod :)

LG Nexus™ 4

(#7329) curtis2


curtis2
tag

Az elképzelhető, hogy az Advance ára t-mobile-nál folyamatosan felfelé lépked? Decemberben 50 körül rémlik, múlt héten 56 magasságában, míg most 61-ért?!

Szóval Xperia U-t, vagy Grand X-et ajánljátok inkább? HTC-n érdemes agyalni ebben az árkategóriában (cca. 50k)?

[ Szerkesztve ]

curtis

(#7330) ADAM1337 válasza splice (#7313) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Skype-olást bírja mobilhálózaton, valami LTE-s telefont. (rem nem videóhivásra gondolsz mert wifi-n is borzalmas xperia s-el.)

(#7331) morschergabe


morschergabe
tag

Sziasztok!Kinéztem pár lehetőséget:
Alcatel one touch 995,
Huawei Ascend g300,
LG Optimus L7,
Nokia Lumia610,
ZTE Blade3,
Sony Experia J.
Telenornál szeretnék jövő hónapban valamit ezek közül.Nagyjából hasonló árakkal vannak ellátva.Az,hogy lesz-e és meg tudom-e venni,más kérdés,de tételezzük fel,hogy lesznek.Akár egy sorrendiséget is elfogadnék,melyik leginkább jó vétel,melyik a legkevésbé.A fórumaikat nagyjából átolvasgattam,de legalábbis mindbe belenéztem és abból számomra valami lejött,de megerősítés,vagy épp ellenvélemény befolyásolhat.Esetleg tipp,ezeken felül.Mivel most még válogathatok :)
Amire használnám a telefonáláson túl:Böngészés,Facebook,esetleg Skype(csak írásra,beszédre nem),zenehallgatás,néha minimozi,némi fotó-persze,csak élményfotó,nem profi fényképet szeretnék(tudom,hogy nincsenek csodák).Játék nem érdekes,Talking tom elmegy minden(lányom szereti :DD ).Ja és amik fontosak lehetnek:Szótár,office,ilyesmi.Ami nem lenne baj-mivel 2 év hülyeségnyilatkozattal venném-az az,hogy megbízható legyen hosszabb távon.
Köszönöm mindenki válaszát,illetve türelmét! :)

(#7332) ADAM1337 válasza morschergabe (#7331) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én L7-et venném azt mondják tényleg jól van optimalizálva, meg a méretei is elég kézre esőek, akárcsak az xperia J bár mind a 2-nek gyenge a hw-e árához képest.
Hw-esen az alcatel a legerösebb. 610 ha wp-zni akarsz bár kevés benne a ram ami korlátoz a blade 3 meg döcögös.

Nálam így nézne ki a sorrend:
L7 (MSM7227A)
Xperia J
alcatel 995(Soc: Qualcomm MSM8255T )
G300
blade
nokia 610 (Qualcomm MSM7227A 800mhz-n és csak 256mb ram a többinél 512.)

A többiben ahova nem írtam oda is az msm7227a soc van tehát ha azok közül választasz support és optimalizácó a kérdéses, illetve összeszerelés kamer, én ezek alapján írtam a sorrendet.

(#7333) Lizardman válasza DS39 (#7322) üzenetére


Lizardman
tag

Akkor mit javasolnál helyette?

(#7334) Švejk válasza morschergabe (#7331) üzenetére


Švejk
őstag

1.Alcatel one touch 995,
2.LG Optimus L7
3.Lumia 610
4.Huawei Ascend G300,
5.ZTE Blade3,
6.Sony Experia J.

Ez a sorrend, nekem. Amikor én vettem telefont én is mondtam, jaj, elég lesz az a gyengébb, az jobban tetszik, a lényeg hogy legyen mérges madár. Most nagyon örülök, hogy végül a legerősebbet vettem, mert kihasználom az erejét. Hogy hogy jön ez ide? Úgy, hogy valószínűleg neked is nőnek majd az igényeid, a hardver meg gyengül a legújabb cuccokhoz képest. Ezért érdemes szerintem a legerősebbet választani, ami az OT-995. Az L7 nem rossz, de mérföldekkel le van maradva, igazából akkor is le volt, amikor kijött...

A 610 mindenben hozza a közepet, jó teljesítmény, nem nem kiemelkedő, viszont kevés a RAM és a tárhely nem bővíthető. Blade III nekem lassúnak tűnt, de az akadozós, lassú, túlárazott J-nél mindenképp jobb

(#7335) ADAM1337 válasza ADAM1337 (#7332) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Még annyit lehagytam hogy az lg-nek van a legjobb képernyője a felsoroltak közül ips panel a többi meg sima tft.

(#7336) morschergabe


morschergabe
tag

Köszönöm a válaszokat ADAM1337 és Švejk !
Akkor eddig az alcatellel kicsit bizonytalan vagyok a minőség terén,de tévedhetek,meg kellene tapperolni,majd beszaladok Telenorékhoz,hátha van egy a falon,meg persze a többit is.Az l7 volt nálam is a másik befutó ,másod sorban pedig a Sony és a Nokia vannak még játékban,harmadik sor a Huawei.A ZTE meg bizonytalan kicsit,mert hiány szokott lenni,én meg szeretek nem várni a vételkor. :) Az a baj,hogy WP nincs a Telenornál ebben a kategóriában más.Ami van,az drága nagyon.De még kövi hónapig adódhatnak változások.MeglátjukAddig meg figyelek és okulok :)
Amúgy most Nokia 5800-ám van,ez már a második ilyenem.Volt Galaxy minim,azt nem szerettem,Samsung i900 Omnia,azt kedveltem,sok Win mobilom,meg Xperia mini pro-m,tehát pár dolog megfordult a kezeim közt,de mindhez képest előrelépés lenne bármelyik.A sebesség-erő kérdésben lehet valami,hogy később jól jön a tartalék,mert ki tudja mi jön még a két év alatt,míg tart a hűségidő.De mindenképpen elújságolo mi lett,ha meglesz és további vélemények is jól esnek,ha van:)

(#7337) geryyyy


geryyyy
tag

Anyumnak szeretnénk venni telefont, már kettőre sikerült leszűkítenem.
Az egyik: Samsung Galaxy Mini 2, a másik pedig HTC Desire C.

Viszont e között a kettő között már nem tudok dönteni, hallottam jót is, rosszat is mind a kettő termékről.
Tudnátok segíteni dönteni?

(#7338) regener válasza morschergabe (#7336) üzenetére


regener
veterán

Alcatel OT995 széle egy idő után recseg (kevesebb mint 1 hónapja van öcsémnek és neki már recseg a széle) illetve nem valami jó képeket csinál beltéren.
L7 +1

(#7339) HuMarc válasza geryyyy (#7337) üzenetére


HuMarc
addikt

Egyértelműen Mini 2, a Desire C sokkalta gyengébb hardverű.

(#7340) morschergabe válasza regener (#7338) üzenetére


morschergabe
tag

Köszönöm a válaszod!
Az l7 talán szebb is.Meg fogom nézni őket,ha tudom,meg azt is,hogy az agyontapizott mintadarabok milyen állapotúak,hátha abból is lejön valami.A fotózásnál kár az alcatelért.Nem használok digitális gépet,a Nokiám eddig kiszolgált ebben jól.Valyon attól rosszabb minőséget nyújt?

(#7341) Bogyó bá' válasza morschergabe (#7336) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Telenornál most éppen van Lumia 710 is, bár nem túl olcsón. Csak a webáruházukban. Az erősebb, és a RAM is a duplája a 610-ének. Mondjuk lényegesen csúnyább...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#7342) morschergabe válasza Bogyó bá' (#7341) üzenetére


morschergabe
tag

Igen,sajna ez kicsit drágább.Meg,ha tehetem részletfizetéssel akarom elhozni.Ezért is járom ennyire körbe a dolgot,mert szeretnék úgy ránézni a cuccra,hogy nem bánom ,hogy ennyit adtam érte.És lekötöm vele magam két évre egy szolgáltatónál.Ha nem részletre veszem,akkor meg nem akarok nagy összeget adni.Bár ez lélektani határon belül van.Lehet,hogy sokan nem értenek egyet velem,de én telefonnál 30 körül húzom meg a határt.Persze nem tudom,ha nem jelentene problémát kiadni 200-at,akkor megvenném-e a legkomolyabbat,amit lehet,de egyelőre kicsit sajnálok többet beletenni.Az igazi "szerelem" nekem a gitár,ez csak második,ha tudok pénzt ölni valamibe,az el szokta vinni :)

(#7343) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok!
Max. 70e ft-ért kellene dominos okostelefon.
Netezésre lenne használva.
Melyiket érdemes megvenni? HTC Desire x, Lg l7, ((Lumia 800)), S Advance, Xperia J, Grand X?

(#7344) HuMarc válasza Gergőke88 (#7343) üzenetére


HuMarc
addikt

Egyértelmű: ZTE Grand X (IN?) vagy SGS Advance.

(#7345) Švejk válasza HuMarc (#7344) üzenetére


Švejk
őstag

Nos, ennyiért van LG L9 is, meg a Desire X is jobb az Advancenél és a Grand X-nél szerintem.
morschergabe Szerintem nem kell félned az Alcatel minőségétől, egy haveromnak van, úgy tapasztaltam, hogy nagyon erős, össze van rakva rendesen, és neki sincs semmi baja vele. Azok a rémhírek, melyek elterjedtek róla, szerintem az ICS-vel, és a kezdeti szériákkal kinőtte.

[ Szerkesztve ]

(#7346) HuMarc válasza Švejk (#7345) üzenetére


HuMarc
addikt

Én csak a leírt telefonok közül választottam. És a Desire X miért is lenne jobb az SGS Advance-nál? Kb. azonos HW és egy borzalmas kamera (A Desire oldaláról)

(#7347) Gergőke88 válasza Švejk (#7345) üzenetére


Gergőke88
addikt

Tehát akkor a Desire X talán a legjobb?

(#7348) zsírsámán


zsírsámán
senior tag

Sziasztok!
Lg optimus 7 vagy zte blade 3? 18 éves lánykának lenne, főleg netezni, facebookozni, általános dolgokra. Melyiket ajánljátok?

(#7349) hojos válasza HuMarc (#7346) üzenetére


hojos
aktív tag

Azért nem annyira borzalmas az a kamera.

(#7350) morschergabe válasza Švejk (#7345) üzenetére


morschergabe
tag

Köszi!
Amúgy elsőre az volt a terv,de amiatt vetettem el,hogy sok hibajelenséget írtak itt a fórumon a topicjában.Igaz nem akarom szanaszét flashelni,még,ha a Nokiámon is custom rom van :) Csak használni akarom,meg egy megbízható kis mindenest tudni magamnál.Lehet,holnap be is rongyolok Telenorba,hogy van-e nekik teszt példány ezekből,aztán tisztul kicsit jobban.Sokat segítettetek mindannyian,Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.