Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122101) Soybex válasza Geresics (#122100) üzenetére


Soybex
őstag

Ha pirosban jó akkor eustocktól érdemes venni, most van készleten.

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#122102) Geresics válasza Soybex (#122101) üzenetére


Geresics
addikt

Köszi, maradok inkább a feketénél :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#122103) Ájvé válasza Geresics (#122096) üzenetére


Ájvé
veterán

Emaggal voltak gondok, mondjuk környezetembe pozitív tapasztalat volt róla. Emagon egyébként több bolt árul, erre is érdemes figyelni. Aqua hivatalos magyar garanciát ad (emag Román szóval problémád van akkor lehet érdekes kört kell futnod, magyar fogyasztó védelem nem tudom mennyit tehet), azt hiszem Firstphone is hivatalos. Persze a te dolgod honnan veszed, jó neked az emag akkor sok sikert kívánok.

(#122104) Myers válasza Ájvé (#122103) üzenetére


Myers
senior tag

Néhány emagos sztorit (elég részletes) olvasva én is kerülném őket.

http://www.muszaj.hu/

(#122105) netreg


netreg
tag

Halihó,
Kezdő okostelefonnak mit ajánl a szakértő közönség? Anyukámnak lesz. Kamera, Viber, Whatsapp kb. ennyi. Használt is érdekel. 4mag/2G/16G alattit nem nagyon szeretnék, ne legyen szenvedés az első élmény, viszont sokat sem költenék, hátha nem jön be az újdonság. Néztem Galaxy S4-et használtan kb. annyi, mint egy Xiaomi Redmi 4X v. 4A újonnan. Nem értem. 30e alatt nincs normális teló?

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#122106) Ricardo válasza netreg (#122105) üzenetére


Ricardo
félisten

Ha azt akarod, hogy ne legyen szenvedés, akkor nem igazán :(

(#122107) Ájvé válasza netreg (#122105) üzenetére


Ájvé
veterán

Redmi 4X jó választás, de Redmi 4A is vállalható. Mindkettő alkalmas alap felhasználásra.
30 alatt nem igen találni itthon használható mobilt, talán Kínából valami jobb fajta B brand.

[ Szerkesztve ]

(#122108) raisen89


raisen89
csendes tag

Helló / Üdv mindenkinek!

Jelenleg egy Sony Xperia M5 telefonom van.

Viszont pl kameránál is többször tapasztalok nem megfelelő működést (koncerten videózásnál nem valami éles a kép, fényképezésnél pedig sokszor csak a 2. kép a jó és használható), akksija is "csak" 2600-as.

Nos, megfordult a fejemben egy váltás, csere. Nem midenáron, de gondoltam szétnézek a piacon.

Amik szóba jöhetnek:
- Huawei P10 (amikor a mostani telót vettem, szemeztem a P9-el is, utólag sajnálom, hogy nem azt vettem, előtte 11 évig Sony-s voltam, úgyhogy maradtam annál...)
- esetleg egy Samsung S7 - bár ahogy néztem az nem bővíthető.
más egyéb Huaweit és mondjuk Honort nem néztem.
- Iphonét nem akarok.

szóval szerintetek mire érné meg lecserélni. Esetleg egy másik Sony? bár ahogy néztem azok elég durva áron vannak mindenütt, főleg, ha nem visszalépést akarok.

(#122109) Matyee21


Matyee21
csendes tag

Sziasztok!
Érdeklődnék milyen telefont ajánlanátok.

- Árkategória. (talán ez a legdurvább behatároló tényező)
50-60k, +/- lehet eltérés, nincs konkrét budget
- Használt vagy új?
csak új
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? Esetleg használtan az aprón? Ugye nagyon nem mindegy, mert az árak teljesen különbözőek.
Az ajánlott készüléktől függ
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
min. 2 évre szeretném
- Mire használnád? (ez egy másik sarkalatos pontja a választásnak, hogy körülbelül miről van szó, azt alul lejjebb olvashatod)
telefon, sms, gps, böngészés, social media, ritkán távoli asztal használata, hasonlók
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
5" körül keresek, 5,5" már nagy lenne.

Jelenleg egy Xiaomi Redmi 3Pro-m van, kicsit kezd gyorsabban merülni azért gondolkoztam el a váltáson.

(#122110) #07538176 válasza Matyee21 (#122109) üzenetére


#07538176
törölt tag

Xiaomi Redmi 4X, Xiaomi Redmi Note 4, Huawei P10 Lite/P9 Lite 2017,stb.

(#122111) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Mit tudnátok ajánlani a következő feltételekkel?
- 18:9-es legalább 5,8"-os, 1080p-s kijelző
- Jó hátlapi kamera
- Normális gyártó, tehát ilyen Allview meg társai nem érdekelnek
- Micro SD slot csak akkor fontos ha 32GB vagy kevesebb a belső tárhely
- Árban max 160 de őszintén szólva annyit se szívesen adnék telefonért

Létezik az igényeimnek megfelelő darab egyáltalán? :F

:R

(#122112) #07538176 válasza erahurka (#122111) üzenetére


#07538176
törölt tag

Ebben az árban a Mate 10 Lite-ot találtam, az egész jónak tűnik. :K

(#122113) hroberto válasza raisen89 (#122108) üzenetére


hroberto
veterán

Ha a Samsung S7 SD bővíthetőségére gondolsz, az természetesen bővíthető. Az S6 nem volt az ha jól emlékszem.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#122114) Ájvé válasza erahurka (#122111) üzenetére


Ájvé
veterán

Xiaomi Redmi 5 Plus lehetne, de abban nincs B20. Hátlapi kamera minősége is kétséges. Ennyiért mondjuk kár is lenne csodát várni. Itt van pár kép. Itt pedig Indiai barátaink is tesztelgették már.

[ Szerkesztve ]

(#122115) erahurka válasza Ájvé (#122114) üzenetére


erahurka
félisten

Az Oneplus 5T ami eléggé tetszik de kamerában azt sem dicsérik, 160 meg így elég combos érte. Szerintem várok még, hátha javul picit kamera téren az ár/érték arány.

Amúgy egy szép állapotban lévő Vibe X3-at mennyiért lehetne elpasszolni vajon? :F

[ Szerkesztve ]

(#122116) pete_21


pete_21
addikt

Sziasztok!

Előző hsz-emben lehet, hogy kicsit túl sokat írtam, most összetömörítem a lényeget, remélem így lényegretörőbb lesz, és tudtok segíteni. :)
Szóval: P8Lite lenne cserélve, tehát ennél jobb kell.
Hosszú távra kéne, általános használatra: Facebook, internet, fotózás, kis játék.
Méret: 5,0 vagy 5,2"-os maximum.
Árkategória: 70k körül van a felső határ.
Jelenleg a P10 Lite-tal szemezünk, van jobb vétel szerintetek?

Előre is köszi a válaszokat! :))

[ Szerkesztve ]

(#122117) Sungoo válasza erahurka (#122115) üzenetére


Sungoo
addikt

Tetszik az a Vibe :)

(#122118) Sgr_A válasza pete_21 (#122116) üzenetére


Sgr_A
addikt

Samsung a5 2017
Kollégám p10 lite-ja elég sokszor meg fagy 10-20 mp-re
Ilyet nem tapasztaltam az a5-nél most a párom használja Ő sem panaszkodott rá

(#122119) #07538176 válasza pete_21 (#122116) üzenetére


#07538176
törölt tag

Erre én is kíváncsi lennék, hamarosan leváltanám a P8 Lite-om.
Én a P10 Lite-on kívül még a P9 Lite 2017-tel szemezgettem, a 16GB elég, nem sok appot használok, az áruk között van 10k eltérés. :)

(#122120) erahurka válasza Sungoo (#122117) üzenetére


erahurka
félisten

Nekem is sajnos :DDD Ha a szoftver nem lenne ilyen bugos lassú vacak nem is akarnám cserélni. Lehet küldök neki egy gyári visszaállítást majd, hátha. A hangzását imádom, de sajnos kiment a divatból a sztereó hangszóró, nem is merek álmodni egy 6"-os 18:9-es sztereó előlapi hangszórókkal megáldott darabról... :(

(#122121) Bagoly01


Bagoly01
senior tag

Üdv!
Használtan vennék telefont. A kérdés:
Honor 8, vagy Samsung s6 edge plus, Esetleg Huawei p9?
A kijelző méret annyira nem számít, inkább a kamera, fotózgatás szempontjából.
:U

(#122122) Geresics válasza pete_21 (#122116) üzenetére


Geresics
addikt

én napokig úgy voltam, hogy veszek egy P10 Lite-ot, de itt felhívták a figyelmem a Xiaomi A1-re. Utánaolvastam, megtetszett az AndroidOne, és már úton is van! :K

Olvassatok vissza pár kommentet! ;)

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#122123) #07538176 válasza Geresics (#122122) üzenetére


#07538176
törölt tag

Ismerem, nekem az be is jön, mint telefon, viszont nekem az a problémám, hogy a szolgáltatónál csak Note 4 van, ami Xiaomi..... :U :O

(#122124) Ájvé válasza #07538176 (#122123) üzenetére


Ájvé
veterán

A1 is Xiaomi.

(#122125) raisen89


raisen89
csendes tag

... naszóval:

Megéri-e lecserélni a Sony M5-öt egy Huawei P9-re vagy P10-re?

(#122126) MM válasza erahurka (#122111) üzenetére


MM
őstag

LG G6 115K körül megvan, mindegy hol veszed, de EU modell legyen, számlán pedig legyen IMEI. Így 1 év garit ad az LG, kivéve, ha szolgáltatónál veszed.

Ha nem navigálsz sokat, és mégis kifizetnéd a 160K-t, akkor 165 környékén már lehet Samsung S8-at is, gyönyörű AMOLED kijelzővel, gyári garival ez már 2 év, de megfelelő helyen kell venni és szintén EU-s modellt. (pl: Mobilcorner)

Mindkettőnek nagyon jó a kamerája, de a Samunak sokkal gyorsabban lő...

[ Szerkesztve ]

(#122127) juuzer válasza raisen89 (#122125) üzenetére


juuzer
addikt

Szia!

Ha csak ennyi a kérdés akkor a válasz az igen :)

Bagoly01: a H8/P9 egy generációval frissebb modellek, én azok közül választanék. S6-nak is jó a kamerája, viszont az üzemideje pocsék

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#122128) hroberto válasza MM (#122126) üzenetére


hroberto
veterán

A példádban felhozott Mobilcorner csak 1 év garanciával árulja az S8-at. Ha 2 év garanciára vágysz, akkor magyar piacra szánt telefont kell venni, ami kb. 200-nál kezdődik. Vagy szolgáltató...

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#122129) dragonfx


dragonfx
veterán

Sziasztok kernek elfogulstnsk velemenyeket.
Redmi note 2,om van kozel ket eve.sebessegbe nagysagba minddn full ok.csakhat az mtk mistt az akksiido miatt akarok cserelni leginkabb meg jobb fotok miatt. Mas nem igazan erdekel.
Mate 10 lite honor 9,lite es es aranytartslekba a redmi nite 4 az elkepzelesem.
Ugyebar a mate kb 2*,annyi mint a rn4, dehat nem is lenne akkora elorelepes. Szimpi ez s dupla kamera de meger ennyivel tobbet?
Meg ez a 18:9 es 6" szamit rendes 6"nak 16:9hez kepest?
Illetve ami leginkabb erdekel s kirin 659,fogyasztasa szerintdtek egy hasonlo kaliberu snapdragonhoz kepest (pl:625) hol hel,ezkedik el?jobb?rosszabb?
A hinir 9 lite.et meg magyar boltby nem lattam.ara szerintetek mennyi lesz?mert kulfoldon kb 70be faj, pedig a hirekbe 50rol irtak.
Erdemes ra varni?mert ugye abba is dupla a kamera.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#122131) Deck válasza #68686080 (#122130) üzenetére


Deck
titán

Hosszú táv, új, 20k.?

Nincs ilyen.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#122132) Soybex válasza #68686080 (#122130) üzenetére


Soybex
őstag

Homtom HT17 Pro, igaz 23k az eustocknál, de ebben az árkategóriában nagyon silány a választék. A Homtom meg ajánlott plecsnit is kapott itt mobilarenan szóval veheted. :)

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#122133) gerisz23


gerisz23
őstag

Sziasztok!telenornál nézek telefont előfizetéssel-12 éve telenoros vagyok.0-Ftért nokia 3,vagy 20-ért huawei p9light mini,esetleg 35-ért huawei p9light ami szóba jöhet.
Netezésre kell főleg,samsung galaxy core primeot cserélnék le,gondom csak annyi vele hogy túl sokszor áll meg 10-20mp-re.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#122135) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!

Tartalék telefont keresnék, mert sajnos kölcsönadtam az ennek szánt telefonom és összetörték. Egy Sony Xperia Z volt. Hasonló tudású kéne böngészés, fb, messenger, youtube és B20 LTE legyen rajta, kamera nem számít. 15-25.000 körüli ársávban van ezen a telefonon kívül valami más? Természetesen használt kellene és független, de kínai újtól sem zárkózok el.

[ Szerkesztve ]

(#122137) Eendé válasza Soybex (#122084) üzenetére


Eendé
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Esetleg ha feljebb megyek a méretben egy keveset, mondjuk 4.8"-ig, van olyan telefon, ami jobban ajánlott az iPhone SE-nél? A többi kritérium maradna (max 100.000 Ft, legalább 3 évre, leginkább átlagos felhasználás, független). Ha lenne valami ajánlottabb, megtapicskolnám egy boltban, mennyi idő alatt szoknám meg a nagyobb méretet..
Ismét előre is köszönöm :)

(#122138) galuska95 válasza flegga92 (#122135) üzenetére


galuska95
aktív tag

hardveraprón xiaomi redmi 4a

(#122139) zapikanka


zapikanka
tag

Sziasztok,

Telekomnál lejár a hűségem és a P9 Lite telefonom is már csere érett.

Az alábbi telefonokon gondolkodom és szeretném kikérni a véleményeteket:

- Honor 9 64 GB (~126k HUF)(22x5750 HUF ha kamatmentesre veszem)
- Huawei P10 64 GB (~149k HUF)(22x6770 HUF ha kamatmentesre veszem)
- Samsung Galaxy S7 Edge 32 GB (~160k HUF)(22x7280 HUF ha kamatmentesre veszem)
- Samsung Galaxy S8 64 GB (~180k HUF)(22x8210 HUF ha kamatmentesre veszem)

Megéri a Samsung a felárat vagy maradjon a Huawei-ek közül az egyik?

Használat:
- alap (telefon,sms) nyilván
- email
- spotify, 9gag
- facebook, instagram, snapchat
- fényképezni van külön gép, tehát az nem sokat nyom a latba

Köszönöm szépen.
Üdv,
z

(#122140) csaba1203 válasza zapikanka (#122139) üzenetére


csaba1203
addikt

Honor 9 bőven jó lesz neked. :K

(#122141) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

Droidost keresek, egy hatvanas úriembernek -édesapámnak.
Csak telefonálásra használja és unokás fényképek mutogatására. Néha unoka fényképezésére.
Feltételek: a dual sim, android, egyszerű használat, olcsó ár. Ha kicsi a belső tár, akkor sd kártyahely.
Most egy Lenovo A 319-t használ, ami mindenben megfelel neki, csak már elég viharvert, csereérett.
Lehet használt is.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#122142) petymeg válasza petymeg (#122141) üzenetére


petymeg
addikt

Ja még normális BT kapcsolata legyen, ami működik Skoda Octaviaval.

Ez pl milyen? Nagyon tré?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#122143) pete_21 válasza Sgr_A (#122118) üzenetére


pete_21
addikt

(#122118) Tapsi75, (#122119) abflc és (#122122) geresics: Köszönöm a válaszokat!
Nem is olvastam a tesztben, hogy megfagyna a P10 Lite. Köszi, hogy szóltál. Megkérdezem a topikjában, hátha már javítva lett.
Xiaomi A1 is jó lehet, de az túl nagy. 5,0 vagy max 5,2" a felső határ. :)
Fotózásban nem tudjátok, hogy a P10 Lite, vagy az A5 2017 a jobb?

(#122144) Soybex válasza pete_21 (#122143) üzenetére


Soybex
őstag

A5 2017 jobb

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#122145) sanyi78


sanyi78
újonc

Sziasztok.A segitségeteket szeretném kérni.Ezek közül melyiket válasszam?A legfontosabb a fényképezö,kamera és 3-4 évig lehessen használni.
huawei P10, P10lite, mate 8, mate9, mate 10lite és samsung s8
Köszi szépen

[ Szerkesztve ]

(#122146) Soybex válasza sanyi78 (#122145) üzenetére


Soybex
őstag

Samsung Galaxy S8.
Viszont a 3-4 év elvárás kicsit túlzás :) Mate 10 nem fér bele esetleg a keretbe?

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#122147) sanyi78 válasza Soybex (#122146) üzenetére


sanyi78
újonc

Az már sajna nem.Mi végett?bocs,de nem tudom a mostani mobilom 5 éves és még birja.

[ Szerkesztve ]

(#122148) avl


avl
aktív tag

okostelefon vagy tablet ?

leginkabb navigacio, keves netböngeszes, utazasok (EU, USA) soran aktualis infok megtekintese, telefonalasi lehetöseg, sms celbol

hosszu tavra, nem 1-2-3 evre gondolt keszülek.

egyik sem volt nekem sosem.

igy lehet nagyon láma a kerdes: okostelefonnal GPS navigacioert a telefontarsasag szed dijat ? logikusnak gondolnam, hogy nem, mert GPS-t veszem igenybe, olyan cuccokkal is lehet, amiknek semmi telefonhoz, tarsasaghoz nincs köze, de sajnos azt is el tudom kepzelni, hogy telefonos tarsasag szeret es tud is mindenert dijat kerni.

söt, még lámább: sim kartya nelkül hasznalhato okostelefon (pl. navigaciora) ?

tablet temaban is volt, aki azt irta, hogy tablet nem hasznalhato (hagyomanyos, nem Voip vagy skype) telefonkent, mas meg azt, hogy dehogynem

fenti celra milyen telefont es hozza csomagot (dijcsomag vagy feltöltös) ajanlotok ?

(#122149) ToniSoprano válasza avl (#122148) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Fent van az összefoglaló ott vannak a kérdések amikre válaszolni kéne, az ár a legfontosabb tényező, de kijelzőméretet is be kéne lőni.

"söt, még lámább: sim kartya nelkül hasznalhato okostelefon (pl. navigaciora) ?"
Igen, de sokkal lassabban talál pozit.

"igy lehet nagyon láma a kerdes: okostelefonnal GPS navigacioert a telefontarsasag szed dijat ?"
Offline térképet támogató szoftvereket kell használni pl. Here maps. Itt világtérkép is van, asszem bármely országra de EU/USA-ra biztosan.

"tablet temaban is volt, aki azt irta, hogy tablet nem hasznalhato (hagyomanyos, nem Voip vagy skype) telefonkent,"
Nekem nem sikerült minden programot használni pl. whatsapp nem volt tabletre, skype volt.

fenti celra milyen telefont es hozza csomagot (dijcsomag vagy feltöltös) ajanlotok ?
Passz tudni kéne a telefonálást, mobilnet szükségletet, de ebben a telefontársaságok segítenek.

[ Szerkesztve ]

(#122150) avl válasza ToniSoprano (#122149) üzenetére


avl
aktív tag

köszi.

megneztem az összefoglalot korabban.

- szerintem legfontosabb, hogy mire hasznalnam, azt leirtam; tenyleg minimalis hasznalat lenne, mert eddig is megvoltam nelküle ! mondjuk havi 60 perc hivasidö max. net: max. 3 ora böngeszes, semmi jatek, ...

- ár ? ami a fenti es eredetiben leirt celra jo, azok közül egy olcso. cel a megbizhato, celra megfelelö olcso keszülek (statusz, csiliv-ili, szamomra lenyegtelen sokat tudas nem kell

- Használt vagy új? - Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? amelyik kedvezöbb; fontos a korrekt müködes, fontosabb, mint az ár

- kirivoan hosszu tavra tervezek, sosem cserelnem le, ha müködik

- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? nem nagyon ertem, legyen nyilt, illetve: tudja, ami a celomra kell es ami ahhoz megfelelö

- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 5.5-8" közötti, azaz eleg szeles tartomany, hisz tablet vs. telefon kapcsan is ingadozok.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.