Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106651) BenHans válasza total90 (#106648) üzenetére


BenHans
addikt

Hello,

Galaxy A3 2016 tökéletes lenne, 70-ért edigitalból. [fehér], [teszt]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#106652) EyElEs?! válasza BenHans (#106645) üzenetére


EyElEs?!
tag

Köszi mindenkinek!

Most látom, hogy a 6P-nek nincs IR blastere, amit elég sokat használok és a gari is necces, SD kártya se rakható bele, szóval 140e lenne, a pedig P9 Plus 170e 3 év gyári garival.

A P9 menüjét gondolom launcherrel meg lehet csinálni valami normálisra, aminél van app menü és nem kell a 200 appot kirakni főképernyőre... OP3-ra nincs áfás számla, szóval jobban jövök ki a P9 Plussal árban és formára is jobban tetszik, szóval szerintem az lesz.

(#106653) total90 válasza BenHans (#106651) üzenetére


total90
veterán

Köszi, esetleg HTC 620? Abba több a RAM...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#106654) BenHans válasza total90 (#106653) üzenetére


BenHans
addikt

Szerintem a 630-ra gondolsz, mert a 620-ban csak 1GB RAM van.
A rendszersebesség a Snapdragon400-zal is jobb mint a Samsung A3-nál, a HTC féle optimalizáltság és a kicsit több RAM miatt, de alapvetően erősebb az A3 2016-ban lévő SoC ami az alap rendszersebességet leszámítva máshol megmutatkozhat.
Ezen túl viszont a kijelző, az üzemidő és a kamera is jobb a Samsungban, tehát összességében jobban jársz vele.

Esetleg még a Galaxy J5 dual 16GB (2016) van 2GB RAM-mal.

+ Mindenképp érdemes még ránézni a Xiaomi Redmi 3S Prime-ra, ha nem gond hogy kínai. [link]
Nagyobb lehet a szórás problémás és kevésbé problémás darabok között, de nagyon jó ajánlat!

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#106655) total90 válasza BenHans (#106654) üzenetére


total90
veterán

Kínai nem gond... Huawei készülékeit is néztem, de nem jutottam előrébb.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#106656) mulatosdj


mulatosdj
tag

Hello! Telefonváltáson gondolkodom. A szeretett z1c-t váltanám rá. Amiket néztem az a honor 7, p9 lite, redmi 3s. Ezek közül melyiket ajánljátok és miért? Esetleg mást is szivesen megnéznék,annyi lenne a kikötés hogy 5,2 ne legyen nagyobb és a felsoroltak áráig keresek csak és 1,5-2 évig használnám. Használt is szóba jöhet,ami előrelépés lehet a felsoroltakhoz képest.

(#106657) BenHans válasza total90 (#106655) üzenetére


BenHans
addikt

Hát... Ha el tudsz menni 80-ig akkor P9 Lite és nem kell tovább nézelődni. :D

HThomas : Neked is jó lehet még a P9 Lite. Méretben csak egész kicsivel nagyobb mint egy XA, és van belőle nőiesebb fehér és arany.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#106658) batai15 válasza Alastair' (#106642) üzenetére


batai15
félisten

pontosan. :R

(#106659) topjoyy válasza ghiottone (#106644) üzenetére


topjoyy
tag

Melyik chipset, proci, gpu a legtakarékosabbak?

[ Szerkesztve ]

(#106660) Zsolt!!


Zsolt!!
aktív tag

Sziasztok,

új telefont keresek 70ezerig de nehéz a döntés.A netezés lenne a fő szempont meg a kamera minősége játszani ritkán szoktam. Media marktos telefonokat nézek elsősorban az ajándékutalványos fizetés miatt :) amit kinéztem Huawei P8 Lite, Samsung J5, Honor 7 Estleg megéri a felárat a P9 Lite? Vagy még a sima P8 (t-mobilenál bár itt már a Samsung A5 se sokkal drágább)? Hosszabb távra venném 2-3 évre.

(#106661) total90 válasza BenHans (#106657) üzenetére


total90
veterán

Mutogattam párat, de amik tetszenek neki külsőre (belső őt nem érdekli):
- P8 Lite
- Galaxy J5
- HTC 820
- Honor 7 Lite
Ezek közül melyiket lenne érdemes? HTC-re nagyon rá van kattanva, mert van pirosba ;]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#106662) Shingen válasza lezuvius (#106635) üzenetére


Shingen
addikt

flagshipeknek
Micsoda szakkifejezés. ;)

風林火山

(#106663) revibe válasza BenHans (#106651) üzenetére


revibe
csendes tag

Azt hittem, hogy az A3 nem is ajánlott. Ha nem rossz a kamerája és jó vétel 70-ért, akkor lehet meg is veszem mindjárt. Egy S4-hez képest milyen ez a teló?

(#106664) BenHans válasza total90 (#106661) üzenetére


BenHans
addikt

A 820-nak nem valami jó a kamerája...
A P8 lite meg a P9 lite kb ugyanúgy néz ki, utóbbit már ajánlottam és van belőle arany.

Komolyan azt ajánlom, hogy élőben nézzen meg pár ajánlott telefont akár kicsit drágábbat is és nov. 25. black friday-en a leértékelve rendeld meg. Lehet beesik akkor a keretedbe ez is, és ez már csak tetszik. :)

revibe: Aki az átlagostól (5-5.2") kisebb méretű készüléket keres annak ajánlott, mert összességében egy élhető telefon. Ettől függetlenül a 1.5GB RAM nem épp szívderítő, ajánlott akkor lenne ha 2GB-ot kapott volna.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#106665) Ájvé válasza topjoyy (#106659) üzenetére


Ájvé
veterán

Kettőt és könnyebbet, 6735M talán, vagy más hasonló konstrukcióik (alacsony órajeles A53-as CPU, belépő szintű GPU-val).

(#106666) total90 válasza BenHans (#106664) üzenetére


total90
veterán

Kamera lényegtelen...Sonyt meg sem mutatom, mert ez tuti kellene neki. Mindegy, megyünk megnézni párat... Köszi a segítséged.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#106667) BenHans válasza total90 (#106666) üzenetére


BenHans
addikt

Remélem sikerül olyat találni ami mindenben megfelel. :) Élőben mindig más, ezért ajánlott kézbevenni vásárlás előtt.
A Sony-t a black friday-es leértékelés miatt említettem hátha...

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#106668) topjoyy válasza Ájvé (#106665) üzenetére


topjoyy
tag

És mely telefonokban van olyan, mert sehol se látok ahhoz hasonlót? :)
Ez mennyire valós?

[ Szerkesztve ]

(#106669) Ájvé válasza topjoyy (#106668) üzenetére


Ájvé
veterán

Vibe P1m-ben van ilyen és ez mellett 4000-es akku is van benne. Ez reálisabb akku teszt szerintem. 6735P és 6735M ugyan az a SoC gyakorlatilag, M-ben 100 Mhz-el magasabb a GPU órajele, vagyis 6735P még kevesebbet fogyaszt.
Utána néztem a gyártási technológiának is, 28nm-en készült. Újabb technológiával csak , Helio P20 (16nm), Helio X20/25 (20nm), Helio X30 (10nm), Snapdragon 625/626 (14nm-es), 820/21 (14nm), 830 (10nm), de ezek így is többet fogyasztanak, a több (vagy erősebb) processzor mag, magasabb órajel és erősebb GPU miatt.
Egyébként megeshet még az is ami már PC VGA piacon is van. Alap fogyasztása nem magasabb egy felső kategóriás SoC-nek, mint egy belépőnek (takarékossági funkciók, teljesen lekapcsolhatja a használaton kívüli magokat és a GPU-t) és használattól függően fog növekedni a fogyasztás. Használattól függően, még így is elképzelhető, hogy nem fog többet fogyasztani, mint egy belépő szintű SoC, mert mondjuk videót hatékonyan tud lejátszani ha támogatott formátumú vagy az adott játék jobban van optimalizálva a hardverre így kevésbé fogja terhelni.
Okostelefon fogyasztása egyébként még számtalan dologtól függ, többi fogyasztótól (panel, wifi, használt hálózat stb), használattól (játék, böngészés, filmezés itt se mindegy milyen kódolású felbontás bitrátás stb.), szóval leginkább csak arra lehet hivatkozni ami ismert és az alapján mérlegelni (legjobb ha van konkrét teszt róla, lehetőleg azonos körülmények és feltételek közt, amúgy meg SoC típusa, panel mérete és típusa, akku mérete alapján lehet kalkulálni jobb üzemidőre).

[ Szerkesztve ]

(#106670) tvamos válasza Ájvé (#106669) üzenetére


tvamos
nagyúr

Sok esetben az Android optimalizaltsagan tobb minden mulik, mint a soc-on, vagy a felhasznalon. Nomeg egy-egy rosszul megirt appon...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#106671) MikulasB válasza Zsolt!! (#106660) üzenetére


MikulasB
tag

Ennyiért a Media Markt-ban nem kapsz telefont normális fényképezővel. Itt van 66000-ért Nexus 5x kamerában legjobb telefonok között van, 66-ért ajándék.

https://www.flickr.com/gp/144773729@N02/eSX556

(#106672) topjoyy válasza Ájvé (#106669) üzenetére


topjoyy
tag

Ebben a tesztben azt írják, hogy csak 7 órát lehet filmet nézni vele, míg ebben a videóban sokkal több jöhet ki a Doogee T6-ból.

[ Szerkesztve ]

(#106673) mulatosdj


mulatosdj
tag

106656os írásra kaphatok segítséget?!

(#106674) Dr. 444Hertz válasza mulatosdj (#106673) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

A felsoroltak közül R3S látványosan jobb üzemidőben (de nem erősebb chipset), a Huawei-féle készülékek pedig erőben tudnak többet, mint a Z1C.
A P9 lite az, amire összességében talán megérheti a váltás.
(Kamera, üzemidő, erő stb.)
Ami még (kifejezetten) ajánlott, az a N5X használtan 50-60k körül.
(Vagy Partneroban 66-tól kapható)
Sokkal jobb kamera, és erős proci, stock androiddal.

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#106675) mulatosdj válasza Dr. 444Hertz (#106674) üzenetére


mulatosdj
tag

Akkor a Nexus 5x amire kifejezetten érdemes váltani ezek közül? Esetleg még a P9 lite.
Nexust én is néztem,el is felejtettem beleírni.

(#106676) Dr. 444Hertz válasza mulatosdj (#106675) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Z3C mellett van egy N5X-em, egyedül az üzemidő az, amiben valamivel jobb a Sony (a STAMINA, illetve a kisebb felbontás miatt), a többi dologban látványosan többet tud a Nexus.
A Nexus hardvere tavalyi felső-csúcs kategóriába sorolandó, a P9 lite pedig nem az a szint, tehát ha választani kell, egyértelműen az 5X a jobb vétel.

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#106677) mulatosdj válasza Dr. 444Hertz (#106676) üzenetére


mulatosdj
tag

Időtállóságba is jobb lesz a nexus? Gondolok hogy 1 évvel ezelettő illetve az 1gb ram,de lehet ez nem befolyásol semmit. Kb 2 évig jó lenne ha kiszolgálna és utána túl tudnák adni rajta.

(#106678) Dr. 444Hertz válasza mulatosdj (#106677) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Két évig bőven jó lesz (most is kb. csak a ram huszárok miatt van 6GB a piacon, de a legtöbb embernek elég a 2GB), ráadásul kb. még egy évig kapni fogja a frissítéseket, úgyhogy szoftveresen se lesz probléma.
Arra figyelj, hogy nem bővíthető a tárhelye, ennek fényében érdemes választani, hogy 16GB vagy 32GB.
Az utóbbi is 60-70 körül már elérhető, tehát csak ügyesnek kell lenned.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#106679) mulatosdj válasza Dr. 444Hertz (#106678) üzenetére


mulatosdj
tag

Köszönöm szépen a segítséget! Lehetséges, hogy a következő telefonom így a Nexus 5x lesz! :)

(#106680) Ájvé válasza tvamos (#106670) üzenetére


Ájvé
veterán

Igen, ezt lehet kihagytam, rendszer és programok optimalizáltsága.

(#106672) topjoyy:
Mint írtam ennek is sok függvénye lehet, milyen videó (hardveres gyorsítás), beállítások (fényerő stb.), rendszer terheltsége (jobb esetben persze mindent leállítanak ami nem kell), wifi és hálózatok (mert hát nem mindenki kapcsolgatja), az se mindegy milyen rendszered van (lehet frissítés után sokat javul az üzemidő), mivel játszod le (program optimalizáltsága).
Szóval nagyon sok a változó, ezeket (és még lehet hagytam is ki a felsorolásból) nem veszik figyelembe ezek a tesztek többek közt.

[ Szerkesztve ]

(#106681) Joker88


Joker88
őstag

mivel eléggé sok készülék van a piacon,ezért kérem a segítségeteket.

Ami telefonom van jelenleg az Lumia 640XL.

E helyett kellene egy másik telefon - lehetőleg Android - .

Ami kritériumom lenne,az az hogy jó kamerája legyen (kb az 640XL-el egyenértékű), lehetőség szerint legyen benne zajszűrés hívás közben ( sokszor vagyok háttérzajos helyen ) legalább 2 GB RAM legyen a készülékben , microSIM vagy nanoSIM méretű legyen a SIM kártyahelye.

Az árra kb 50-60.000 Ft-ra gondoltam, új telefon képében. ( Vodás kártyám van, szóval vagy független,vagy Vodás kell legyen. )

:R

In loving memory of Garrett Lockhart

(#106682) BenHans válasza Joker88 (#106681) üzenetére


BenHans
addikt

Ha egy picit ki tudnád tolni a keretet akkor járnál legjobban. Mégpedig egy Nexus 5X-szel.

Mindenképp érdemes ezen elgondolkodni, mivel nagyon jó kamerát és még kb 1 év szoftveres támogatottságot kapsz, ami a Snapdragon 808 mellett időtállóvá teszi.

Ez alatt már lesz kompromisszum, kamerában, b20 lte támogatásban, SoC-ban vagy kijelzőben.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#106683) #08205312 válasza BenHans (#106682) üzenetére


#08205312
törölt tag

xiaomi mi4c nem ajánlott? Az benne van a Joker88 által írt 50 ezres keretben.

[ Szerkesztve ]

(#106684) dkpisti válasza #08205312 (#106683) üzenetére


dkpisti
tag

Nexus-al nagyon jó képeket lehet lőni,illetve 4k-ban tud felvenni

(#106685) Dr. 444Hertz válasza #08205312 (#106683) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

A Mi4C kamerája messze nem az 5X szintje, és nem jobb, mint a Lumia640XL.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#106686) BenHans


BenHans
addikt

Tartom az előttem leírtakat a kameráról és emelem egy b20-szal. :)

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#106687) Trappi


Trappi
újonc

Hello

Segítséget, véleményt szeretnék kérni, "milyen okostelefont vegyek?"

Egy kis rövid előtörténet. Kb 2 éve meghalt az akkori Concorde 5001 (1. és eddig egyetlen okostelefonom) telefonomban az akkumulátor. Azóta is a 15 éves Samsung nemtudommilyentípusúdenagyonrégi póttelefonomat használom, de úgy érzem, szükségem lenne megint egy okostelefonra.

1. 50 000 - 100 000 HuF az árkategória amit még szívesen kiadnék egy telefonért.

2. Lehetőleg új telefon legyen, használtakban nem igazán bízom.

3. Kártya- / szolgáltatófüggetlen legyen, lehetőleg megbízható (garancia) hazai forgalmazótól.

4. Mindenképp Dual Sim-es legyen, lehetőleg erős akkumulátorral, android rendszerrel, 5ös kijelző felett.

5. Hosszú távra keresek telefont, a saját igényeimnek megfelelőt, a divat és a trend nem érdekel.

6. Igények fontossági sorrendben:
- telefonálás
- sms
- olvasás (e-book, light novel, etc)
- fényképezés elfogadható minőséggel
- zenehallgatás rövidebb ideig
- filmnézés
- esetleg gyengébb, régebbi androidos játékok.

7. "Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?"
Ezt a pontot sajnálom de nem értem.

Még annyit az igényemről, hogy a felsoroltakat az a bizonyos Concorde 5001 maradéktalanul kielégítette anno.

(#106688) Misi1980


Misi1980
senior tag

Sziasztok! Milyen használt vagy új telefont ajánlotok 30.000ft-ig.Netezésre, facebook, és kissebb játékra lenne használva.

(#106689) Archanon


Archanon
őstag

Sziasztok,

Van olyan okostelefon a mai piacon előfizetéses megoldásban (70-es vagy 30-as), ami:
- vízálló valamennyire, tehát nem kell félnem, hogy rácsöpög egy kis víz, és halott az egész (eső, beleesek a pocsolyába)
- nincs!!! rajta USB takaró ajtócska, aminek a gumitömítése pár hónap alatt kilazul aztán lehetetlenné válik többszöri bezárásra, ehelyett valami mással oldják meg a vízállóságot
- Létezik rá értelmes tok, plusz extra védelem üvegfólia (bár ez gondolom a legtöbb telóra igaz)

Lejár az előfizum, 2 évig voltam boldog/boldogtalan tulajdonosa egy Sony Xperia Z3 Compactnak. Szeretem a teljesítményét, a hangját, a képeket amiket csinálok vele, ha épp nincs nálam a nagy gép, de... Fél éve már szervizbe kellett vitetnem, mert az ajtócska megadta magát, és bizony beázott csúnyán még aznap (ultimate szerencsétlenség). Fél éve kaptam egy újat, mert csak kicserélni tudták (biztosító, tehát 20ezer önrész), működött, egészen 2 héttel ezelőttig. Az ajtócska ismét megadta magát, a mágneses töltése nem működik 1 hete, a jack csatlakozó tegnap halt meg (hol érzékeli a fülest, hol nem, és próbáltam több készülékkel is.. pedig reménykedtem, hogy csak a füles halt meg). Szóval... Ebből ismét szervíz lesz, de én még egyszer nem akarok átélni ilyen kálváriát. Mit javasolnátok, hasonló teljesítménnyel rendelkező telefonnak? Van rá esély, hogy találok? Felőlem ájfón is lehet, ha létezik ilyen, vagy windóz is... Csak legyen má' strapabíró. :DDD

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#106690) BenHans válasza Trappi (#106687) üzenetére


BenHans
addikt

Hello,

P9 Lite megfelelő lehet... [MA teszt]

(a 7. pont kb. annyit tesz, hogy Android vagy iOS vagy mindegy)

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#106691) Dr. 444Hertz válasza Misi1980 (#106688) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

2-3 éves (használt) csúcstelefonok megfelelnek e célra.
Pl: Xperia Z1C, Z2, LG G3 stb.
Vagy (szintén használt) tavalyi középkategóriás telefonok.
Pl: Huawei P8 lite.
Újonnan Vernee Thor.
Ezek jutottak eszembe az árkategóriában.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#106692) BenHans válasza Archanon (#106689) üzenetére


BenHans
addikt

Szia,

A vízállóság egy érdekes terület, ugyanis garancia nincs rá.

Én a HTC 10-et ajánlom neked a T -től, IP53-as védettséget kapott ami szerint por és fröccsenő víz ellen védett és itt egy [drop test] róla amin finoman szólva is jól teljesített, akárcsak a bend teszteken. Egy jó tempered glass a kijelzőre egy tok társaságában és kb elpusztíthatatlan.

Más flagship hiába kapott IP68-at ha garancia ugyanúgy nincs rá, és nem is olyan masszív a készülékháza mint a tízesnek.

(Nekem a HTC One M7 2x ázott meg, mert zuhogó esőben szétáztam, nem volt fedett terület ahova mehettem volna és hála az égnek nem lett baja. Megtöröltem a csurom vizes kijelzőt, utána pötyöghettem tovább.
Fürdőbe is vittem már zenét hallgatni, a pára sem okozott gondot 3 év alatt. Fólia + TPU tok van rajta, utóbbi nem mindig.)

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#106693) gianone


gianone
őstag

Nézegettem a novemberi magéntás listaárakat. A 3990-es Move M társkártyás előfizetéshez a 65800-as Honor 8 elég pofás ár.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#106694) Petykemano


Petykemano
veterán

Sziasztok!

Olyan készüléket keresek, ami:
- Jó kamera
- karcálló kijelző
- <=5"
- 3GB RAM (2GB-ot bestbuy ajánlat esetén be tudnék nyelni)
- Max ~120eFt
- SD kártyával bővíthető
- inkább 1080p felbontás, mint 720p
- android

Magam részéről nem igazán találtam minden tekintetben megfelelő készüléket. Drágábbak között nem is kerestem.
- HTC One M9. szuboptimális kamera
- Sony Z5: 5,2", kérdőjeles karcállóság
- Sony Z5C: 2GB RAM, kérdőjeles karcállóság
- Sony X: szuboptimális kamera a nagy 2016-os kamerateszt alapján (Nem tudom mennyben más a Sony Xperia X Compact?)

Illetve amiket már itt láttam ajánlásokat:
- Xiaomi Mi 4C: karcállóság
- Nexus 5X: 2GB RAM

Biztos nem néztem át mindent, mert az árukeresőn csak megapixelre lehet szűrni - ami nem jelent semmit - , képminőség-értékelésre nem. Ezért kérnék tanácsot.

köszi

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#106695) sonaj0203


sonaj0203
aktív tag

Sziasztok!

Több új vagy használt telefont kellene vennem. Egyet magamnak, egyet a lányomnak.
Saját részre vernee thor, xiaomi mi 4c vagy más hasonló tudásúakon gondolkodom, árilag nem nagyon szeretnék 50000ft felé menni, de találtam egy hirdetést egy apollo lite 52000-ért? :F
A lányom telefonját is ki kéne találni. Lehetőleg több magos, 1GB ram, és legalább 5mpx kamera. dogee x5 féléken tanácstalankodok. :F Mondjuk 15000-20000ft-os áron.
Az nem baj ha nekem jobb a lánykámnak kicsivel rosszabb telefonja lenne, de összesen a kettő 60-70 ezer alatt megállna.

Kérlek segítsetek! :R
Köszi

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#106696) Shingen válasza Petykemano (#106694) üzenetére


Shingen
addikt

Ezek közül a - HTC One M9

風林火山

(#106697) Fall-N


Fall-N
veterán

Sziasztok.

Le szeretném cserélni lassan a majd 2 éves S4 LTE-A-t.

Amiket néztem:
Huawei P9 lite/Honor 7 lite - kevés a 2 GB RAM
- Honor 7 - drága, bár Euronics most 99.900 Ft-ért adja
- Xiaomi Redmi 3 Pro Special Edition - ez jó 3 GB RAM, sajnos nincs szoftveres navi bar* (back, home, taskváltó), hibákat is írnak sajnos
- Xiaomi Redmi Note 3 International - ez is teljesen korrekt, itt sincs szoftveres navi bar, Eustock 65k Ft

Ami jó lenne minden szempontból az a Huawei P9 lite VNS-L31 3GB RAM lenne, de sehol sem kapni hivatalosan sajnos.

Árban persze minél olcsóbb az lenne a jó. 😀

*Kényelmetlen nekem a kapacitív, főleg ha nincs világítása sem. Nem szeretem S4-en sem, ráadásul változtatni sem lehet a sorrendjét értelemszerűen.

[ Szerkesztve ]

(#106698) BenHans válasza Petykemano (#106694) üzenetére


BenHans
addikt

Szia,

A HTC M9 jó telefon még mindig, a kamerája is kb mindenre elég.
Tehát vagy ezt, vagy a Honor 8-at választanám ami fehérben alig megy túl a kereten, mert az extremedigital lenyomta az árát 140ről 124re.

Kijelző karcállósága egy jobb fóliával el van intézve. ;)

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#106699) Fall-N válasza Petykemano (#106694) üzenetére


Fall-N
veterán

+1 a Honor 8-ra. Én is azt venném szívem szerint csak sokallok kiadni 100+ ezret.

(#106700) lezuvius válasza Petykemano (#106694) üzenetére


lezuvius
őstag

Z5,Honor 8 vagy az M9. Legjobb kozuluk a H8 szerintem majd a Z5 es a harmat akku es kamera miatt a sor vegen az M9, ami mellett az atomstabil rendszer szol.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.