Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95301) blakey válasza Samus (#95300) üzenetére


blakey
titán

Az 50-es LG-kben VA panel van, meg a 70"-osban is, a többiben IPS panel van. Az olvasottakat így kell értelmezni, tehát amit olvasol egy 50"-os LG-ről az már nem érvényes az 55"-osra, de általában a többi méretre sem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#95302) Samus válasza blakey (#95301) üzenetére


Samus
addikt

Típustól függetlenül mindegyik 50" modellben VA panel van? Érdemesebb inkább a 49" modellt választanom az IPS miatt (őszintén, szerintem nekem IPS kell...), abban egyáltalán az van?

Igazából szerencsére 3 típus maradt

50UK6950PLB
50UK6300MLB
49UK6300PLB

A típusszám összehasonlítás szerint ez alapján 0 különbség van a típusok között.

Utánanéztem, 49" IPS paneles, a másik kettő VA. Akkor meg is van a győztes. 111cm a szélessége, tehát az is oké. Magic Remote nincs mellé, de csak túlélem valahogy.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#95303) gerejoe


gerejoe
tag

Hali urak.Adott egy 65um7450-es tv közép talpal, szerintetek lehet hozzá szélső lábat kapni mert a helye ott van, csak mert ebben a méretben nekem kicsit instabilnak tűnik főleg takarítás közben nagyon mozog a képernyő?

(#95304) nyaxi


nyaxi
csendes tag

Sziasztok.
Teljesen elégedettek vagyunk a tv-vel. Beállítottuk, amiket be kell, rá lett kötve analóg konverterrel az rca-s dvd-háziomozi szett, így már a hang is király.
De egy filmnél most probléma jött elő, illetve többnél is, amit Bluray ripes filmeket szedek le, tolja rá a feliratot a tv-n. Gépen nem, és felirat fájl sincsen a mappában, viszont tv-n a Subtitle gombra nem is reagál, így meg nézhetetlen a film, akkora feliratot tesz rá.
Hogy tudnám kikapcsolni?
Szép vasárnapot!

(#95305) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Mivel ugye rossz az Lg tv-m, (feljebb írtam róla) kénytelen leszek venni másikat. Amit kinéztem:
LG 49UK6470PLC Jelenleg 119 körül kapható. Pont megfelelne minden szempontból.
Amire szükségem van, azt tudja, mint az előző. Ez a típus is IPS paneles. A smart kell. Youtube, ez-az, Miracast, hdd rádugva egy usb-re filmekkel, stb.
Van valakinek esetleg ilyen tv-je?

(#95306) Beni2360 válasza nyaxi (#95304) üzenetére


Beni2360
félisten

Az ilyen filmeknél képfájlban van mentve a felírat és nem alakítható.
Letöltöd az MKVToolNix sz.gépedre és ebbe betallózva kiveszed a feliratot az MKV fájlból. És tehetsz hozzá letöltött srt a mappába mellé és akkor mát fog működni a gomb.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#95307) dobolan válasza nyaxi (#95304) üzenetére


dobolan
senior tag

A feliratok beállításai és egyéb a lejátszó menüjében érhető el. A távirányító subtitle gombja nem erre való, az tv adások feliratait jeleníti meg.

(#95308) treklam


treklam
tag

LG 43 colos IPS direct led megvilágitású tv-nél oldalról nézve csökken a fényerő, fehér háttérnél ilyen a kép (boltban nézegetve a legtöbb tvn ilyen a kép).
Lehet ezen valahogy javitani, valamit állitani a menüben?

[ Szerkesztve ]

(#95309) vhunor válasza nyaxi (#95304) üzenetére


vhunor
őstag

Milyen átalakítót vettél? Nekem is szükségem lesz egyre.

(#95310) Partizan182 válasza treklam (#95308) üzenetére


Partizan182
senior tag

Nem, ezt tudja a panel, javulni nem fog.

(#95311) Busaboy válasza treklam (#95308) üzenetére


Busaboy
aktív tag

IPS GLOW a jelensèg neve. Semit nem tudsz vele csinálni, az èn 43UK6300-an is ilyen, ráadásul fèl èvesen már dirty screen effect-es is. :D

[ Szerkesztve ]

(#95312) Busaboy


Busaboy
aktív tag

Annyiban javítanám ki magam, hogy a glow effektus sötèt homolog kèpernyőn jön ki. Jellemzően pl az èn tipusomra bal oldalt az alsó ès felső sarokban.
Mondjuk fehèren is látom.

(#95313) blakey válasza treklam (#95308) üzenetére


blakey
titán

A panel előtti rétegek által okozott színtorzulást látod. Ha zavar akkor OLED a te eszközöd. Tartalom esetén nem ennyire feltűnő vagy egyáltalán nem érzékelhető.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#95314) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Siasztok!

Több kérdésem lenne, van egy LG 43UF680V Smart TV, tényleg ennyire "buta"?

1. Nincs jack, hangot csak és kizárólag digitális kimeneten tud kiadni, de akkor ugye a control meg minden teljes mértékben kihelyeződik.

2. 4K videó formátum lejátszására miért ennyire korlátozott a képessége? 4K TV, egy dolga lenne, 4K-t játszani. Ahhoz képest eddig 2 próbából 0-t sikerült lejátszania, decode error miatt. (mkv, h264 stb, tehát szerintem teljesen közönséges formátum lett volna)

3. Tényleg lehet, hogy 2016 óta nem volt semmiféle firmware frissítés a TV-re? (LG oldalán a legfrisebb fw 2016-os)

Régóta megvan, én nem nagyon használtam, de most, hogy kicsit elkezdtem vele "szemezni" eléggé csalódott vagyok vele kapcsolatban. Nem a képminőséggel meg ilyesmivel, hanem úgy a tudásával.

Tényleg ennyire buta lenne, vagy csak én várok el túl sokat egy ilyen "modern" TV-től?

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#95315) AldoWinnfiel válasza SkyLine3000 (#95305) üzenetére


AldoWinnfiel
csendes tag

Szia!

A nagyobbik tesó, az 55-ös verzió van meg. Youtube, képernyő megosztás, USB filmek lejátszása, eddig semmivel sem volt gondja. :) IPS panel foltosodik, de ezt csak abszolút egyszínű szürke/fehér dolgoknál veszem észre. Beállításokkal szenvedtem jóideig, ami most van, az tetszik. Összességében ennyi pénzért szerintem korrekt vétel, három hete van meg, azóta háromszor annyi filmet nézek. :D

(#95316) Partizan182 válasza racskobalazs (#95314) üzenetére


Partizan182
senior tag

1. Sok mai tévéről is lespórolják a jack kimenetet, marad az Optikai, HDMI ARC és Bluetooth (nem tudom tiéden utolsó kettő van-e). Ez a jövő, mentségükre legyen mondva nekem se kellett semmire a jack out lassan 15 éve már.

2. HDR-rel vagy SDR-rel próbáltad? Tippre a HDR meg fogja akasztani, nem volt még ilyen formátum mikor a tévé készült. Sajnos sokan ebbe a hibába estek: behúzták a 4k tévét, 2-3 év múlva jött a HDR és felülírt mindent.

3. Nagyon ritka, hogy egy gyártó 1-1,5 évnél tovább támogassa a készüléket, különösen a belépő kategóriában. Az lenne a fura ha találnál újabbat.

A kemény igazság sajnos az, hogy ez nem egy "modern" tévé, elszaladt mellette a tech világ, pont rosszkor vetted, a 2016-os tévék sokkal jobban állják az idő próbáját (akkorra már volt HDR10).

[ Szerkesztve ]

(#95317) racskobalazs válasza Partizan182 (#95316) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Szia!

Köszönöm szépen a részletes választ. Hát igen így visszagondolva kicsit elkapkodott volt a vásárlás. Na mindegy, most már ez van.

Akkor ha 4K film vagy valami, akkor marad a gép és azt rádugni mint megjelenítő. :D

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#95318) SkyLine3000 válasza AldoWinnfiel (#95315) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Azt írják, h a VA panel szemkímélőbb és kontrasztosabb, mint az IPS. Nehéz eldönteni, melyik lenne a jobb? Viszont ami tv megfelelne az igényimnek, az IPS paneles...

(#95319) SkyLine3000 válasza AldoWinnfiel (#95315) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Most átnéztem. Amik szóba jöhetnek tv-k, mind ips paneles, úgyh nem nagyon tudok válogatni.

(#95320) Samus


Samus
addikt

Megjött a 49UK6300MLB

Valami eszméletlen a kép. Egyelőre csak YouTube 4K természetfilmmel (valami Costa Rica-ról készült demo) néztem meg, de legalább volt HDR-es. Valami hihetetlen a kép. Még fHD után is. Out of the box majdnem szebb, mint a valóság.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#95321) z123456z


z123456z
őstag

Régi LB671-re jött egy frissítés, minden bekapcsoláskor terrorizál vele. Merjem e frissíteni? Vajon nem vesznek el semmit belőle ( pl. YouTube, HBO go) 05.05.70

(#95322) Skyhigh


Skyhigh
senior tag

Sziasztok,
Samsungról F6670-ről váltok LG OLED-re (B8 vagy C8 kiegészítő soundbarral, még nem döntöttem el)
Visszakerestem kb 1-1,5 évnyit itt a fórumon a csatorna sorrend problémára de számomra nem egyértelmű, hogy van-e megoldás.
Régen 2013-2018 között ez egyszerű volt kiexportáltam átrendeztem beimportáltam, de ahogy olvasom pár éve ez sokkal bonyolultabb lett

Szeretném a segítségeteket kérni, hogy van-e lehetőség a csatorna sorrend export/import-jával tartósan megoldani (UPC kábel a szolgáltató), vagy a régióváltás ami régen opció volt az még megoldás lehet, de csak akkor ha az ékezetes betűkre is van megoldás.
A lényeg, hogy nem szeretném a kedvenceket használni, nem szeretném ha pár nap múlva átrendezné a csatornákat a rendszer, nem szeretném ha ékezetes probléma lenne és ha az 1-est nyomom meg a táviránytón akkor az általam választott RTL Klub HD jöjjön be.
Az nem probléma ha az új csatornák bevezetésénél vagy helymódosításánál újra kell keresni/rendezni, ez most is így van a régi TV-n.

Bármilyen működő megoldás érdekel.
Köszönöm előre is.

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#95323) arfer válasza Skyhigh (#95322) üzenetére


arfer
aktív tag

Magyar UPC-t akkor tudod jól beállítani, ha nem Magyarországot választasz a konfigurálásnál, és nem UPC-t ... Igen, ez így van, nem vicc :K !

(#95324) Skyhigh válasza arfer (#95323) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Köszi, és akkor nincs ékezeti probléma?

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#95325) Alonso0180


Alonso0180
csendes tag

Sziasztok! Valaki tudna segíteni hogy ezen típusok között van-e érdemi külonbség? Árban eléggé hasonlóak (43"). Falra lenne. Laikusan a 6500 a "legjobb"? Köszi előre is!

UK6200PLA
UK6300MLB
UK6470PLC
UK6500MLA

(#95326) leroyclub válasza z123456z (#95321) üzenetére


leroyclub
senior tag

Én most raktam fel. Eddig semmi változás.

(#95327) nyaxi


nyaxi
csendes tag

Köszi, menü beállításokban sikerült alul megtalálnom a feliratok beállítását, csak nem találtam addig, de most már király.

Vhunor: euronicsban vettem, állítólag SAL, amúgy meg nem tudom, mert mindegyik egyformán néz ki, azt hiszem, 7 ezerbe került, egy féle van kb 1 méter optikai kábellel, Mediamarktban drágább.
CD lejátszáshoz, mivel házimozi, vagy mivel egyszer megszóltak a házimozi topikban, inkább úgy írom, dvd lejátszó 6 hangfallal, ott szebben és hangosabban szól, de egyértelmű, mint bemenetről, viszont szerintem jack-aux bemenetről is picit hangosabban szól , mint az optikai konverteren keresztül.
Ha nagyon érdekel, pár napon belül rá tudok dugni egy jack-rca kábelt a hangösszehasonlítás végett, most fogalmam sincs, hol van. Egyébként nem zavar, mert felveszem max hangerőre, és nappali viszonyok közt is bőven kiszolgál a hangereje, este meg kb 75%-on nézem. Én szeretem egyébként a suttogást is hallani. :)

Gere: nekem is középtalpas a 65-ös tv, abszolút stabil. 4 csavar fogja hátul lent, meglepődtem az elején, de simán bírja. Nyilván ha az ember a kávánál fogva picit megmozgatja, akkor van mozgás, de majdnem 1 méter széles a talp, úgyhogy stabil.

(#95328) Diák66 válasza Alonso0180 (#95325) üzenetére


Diák66
őstag

Ezek a TV-k, ha jól emlékszem 2018-as modellek. Én sokat nézegettem a TV-ket, mert most vettem pár hete. 2019-es modelleket néztem és kb. semmi közöttük a különbség funkcionalitásban. Jobb panel van bennük, esetleg egy HDMI-vel több, vagy egy-egy "elkápráztató menüből kapcsolható okosság" jelenik meg benne. Lényegét tekintve nincs nagy különbség. Úgy érzem az ár különbözet csak az eladhatóság és a profit miatt van.

Más, a 2019-es modellnél valakinek sikerült beállítani az univerzális távirányítót? Nekem nem jön össze, igaz RCA kábelen próbálom. Minden áron csak komponenshez hajlandó beprogramozni, akkor is beállítást követően újra akarja programoztatni, ahelyett, hogy vezérelné a DVD lejátszót. Addig működik a dolog, hogy ki, vagy bekapcsolja a konfigurálás alatt, aztán ha végigment a procedúra már nem csinál semmit. Csak felajánlja, hogy állítsam be az univerzális távkapcsolót, meg ejlzi egy ikonnal, hogy már be van állítva.

(#95329) blakey válasza arfer (#95323) üzenetére


blakey
titán

Nem törvényszerű, több TV-n is, köztük LG-n is Mo-ra állítva tökéletesen behoz minden adót és nincsenek élvezetes gondok, de olvastam, hogy vannak olyan helyek ahol igen. Így minden esetben ki kell próbálni, hogy az adott végponton melyik működik megfelelően.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#95330) Skyhigh válasza blakey (#95329) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Akkor a korábbi csatorna beállításos kérdésemet a 13. (esetleg környező) kerületi UPC kábeles C8 tulajdonosoktól kérdem 😁
Bár úgy gondolom minden webOS-es LG tévén ugyanúgy kellene működnie.

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#95331) polonic


polonic
félisten

Elkezdett szórakozni a tv. A vinyora letöltött filmeket nem nyitja meg. Azt írja a fájl nem ismerhető fel. Olyanokat sem, amiket már megnéztem.

Kikapcs után rendbe jön. Viszont második megnyitásra már m3gint nem megy neki.

Később kiderült, hogy csak HDR filmekkel csinálja ezt. Sőt amazon prime-on sem indítja el a grand tourt.

Ez mi a fene lehet?

(#95332) blakey válasza Skyhigh (#95330) üzenetére


blakey
titán

Rendszertől függetlenül ua. a helyzet, kipróbálod és meglatod, hogy nálad melyik működik. Egy biztos, ha egyéni sorrendet szeretnél akkor Egyéb legyen a szolgáltató minden esetben, így már csak a rendszeren és az eszközön múlik, hogy engedélyezett a szerkesztés vagy sem. Érdemes a csatornalistát lementeni, gépen szerkeszteni majd visszatölteni, autó csatornafrissítés legyen kikapcsolva. Ebben az esetben az újonnan megjelenő csatornákat nem fogod észrevenni illetve az esetleges változásokat sem, manuálisan kell újrahangolni. Nekem szerencsém van, mert megszoktam a gyári sorrendet így bármikor, bárhol tudom, hogy mit, hol keressek, szóval nekem a gyári sorrend a nyerő.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#95333) arfer válasza Skyhigh (#95330) üzenetére


arfer
aktív tag

IV. kerületi UPC előfizetőként írtam a tapasztalatomat, 55LD650 és 60UJ634V TV-kkel próbáltam, nekem ahhoz, hogy állítani tudjam a csatornasorrendet, és ékezetes betűim is legyenek, nem magyarországi nem UPC-ként kellett konfigurálnom a TV-t.

(#95334) Skyhigh válasza arfer (#95333) üzenetére


Skyhigh
senior tag

:R :R :R
ez jól hangzik
:R :R :R

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#95335) blakey válasza arfer (#95333) üzenetére


blakey
titán

Érdekes dolgok ezek, szerencsére csak az olvasottak alapján tudom, hogy van akinél így működik, nálam 5 különböző márkával, köztük LG-vel is működik az ékezetes megjelenítés Mo-ra állítva (11. ker.) és minden esetben kártyával használva, a sorrend meg ugye ha szolgáltatót választunk akkor nem változtatható csak ha Egyébre állítjuk.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#95336) arfer válasza arfer (#95333) üzenetére


arfer
aktív tag

Ja igen, azt azért hozzáteszem, hogy miután Csehországot választottam, és beállíttattam a csatornákat, kézzel végig kellett a menüket böngésznem, és a csehet mindenhol visszaállítani magyarra (pl. hang nyelve, feliratok nyelve, OSD), kivéve a régiót. Azt átállítva előlről kellene kezdeni a beállításokat... És hogy miért cseh? Valaki ezt tanácsolta még régen ezen a fórumon. Lehet, hogy mással is működne, mintha a finnt említette volna valaki... Úgyhogy először, amíg még magyar a TV nyelve, jegyezd meg, hol kell átállítani az OSD nyelvét, hogy más nyelven is oda tudj majd navigálni :) !

[ Szerkesztve ]

(#95337) Skyhigh válasza arfer (#95336) üzenetére


Skyhigh
senior tag

várjunk várjunk.
régebben ez a Cseh, Finn megoldás terjed a Samsung fórumon, de ott aztán a nyelv visszaállítása sem oldotta meg a TV újság karakteres hibáit.
Akkor most kicsit szájbarágósan kérem tegyük tisztába:

Régiónak MO-t
Nyelvet (ha külön kell állítani akkor szintén MO)
szolgáltató: egyéb és ott a UPC által adott cuccokat kell megadni, freki, stb
csatornák keresése
automatikus frissítés: kikapcs

vagy

Másik régiót kell beállítani, pl Cseh vagy Finn
nyelvek visszaállítása,
szolgáltató: egyéb (mint fent)
csatorna keresés (mint fent)
automatikus frissítés: kikapcs (mint fent)

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#95338) pR0x1ka


pR0x1ka
csendes újonc

Sziasztok!
Vasaroltam egy LG tv-t es probalom hozzarendelni a google homehoz hat nem akarja a jot....
Utolso lepesnel akadok meg ( ahol lehet a regiot mar atallitottam )
Es a google home app azt mondja a vegen az lg nem tamogatott a te regiodban....

(#95339) SlayerSub


SlayerSub
tag

Sziasztok!
Lehet annak valami oka, hogy a 70UK6950PLA tv-m nem tudom összecsatlakoztatni egy most vásárolt Sony WI-C300 bluetooth fülessel. A Tv sajnos nem találja az eszköszt...

(#95340) arfer válasza Skyhigh (#95337) üzenetére


arfer
aktív tag

Nálam a B verzió működött... Csak a nyelveket már akkor állítottam vissza, amikor végigment a csatornahangolás. Lehet előbb is? Erre nem emlékszem...

[ Szerkesztve ]

(#95341) SlayerSub válasza SlayerSub (#95339) üzenetére


SlayerSub
tag

Sikerült, én voltam a béna. Sorry.

(#95342) Skyhigh válasza arfer (#95340) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Meglátjuk blakey mit válaszol

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#95343) IceBladeHun


IceBladeHun
csendes tag

Jóestét!Szeretném kérdezni,hogy egy UHD tvn mennyivel rosszabb minöségű az sd tv adás a fullhd tv hez képest?Felskálázás technológia jól müködik e az uhd tévéknél?

(#95344) Diák66 válasza pR0x1ka (#95338) üzenetére


Diák66
őstag

Arra tippelnék, hogy IP cím alapján tudja, hogy Magyarországon vagy. Erre talán egy VPN megoldás lehet. Amúgy miért hasznos a google asszisztens?

(#95345) Beni2360 válasza IceBladeHun (#95343) üzenetére


Beni2360
félisten

Ez függ a szolgáltatótól is. TV: LG 55c8 oled
1 felállásom: IPTV T-hom settopbox>AVR>TV sd adás szebb mint az LG FHD TV volt.
2 Fáll: DIGI TVy stbox> AVR > TV az egész digitális adás rendszer eleve sokkal jobb és szebb mint az IPTV.
Ja és van még egy direkt DIGI antenna bevezetés is és ott is nagyon szép a kép.
Mindkettő esetben 4k kijelzést kapok. Gyenge szolgáltatónál eleve gyenge minőséget kapunk.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#95346) pR0x1ka válasza Diák66 (#95344) üzenetére


pR0x1ka
csendes újonc

A tv-t tudom vele vezérelni (kikapcs,bekapcs,csatornaváltás,hangerőszab)
Ez a VPN-es dolgot kifejtenéd mire gondoltál mert én is az IP cím alapján lévő azonsításra gondoltam....
A helymeghatározást mindenhol kikapcsoltam mégis tudta hol vagyok a google home :)

(#95347) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Adott lenne egy 43UJ635V TV. Minden jó, a KU6400-hoz képest kellemes csalódás. :) Viszont, belefutottam abba, hogy Xbox-al használva, game módban nagyon sötét, ha van HDR mód. Ahogy olvastam, ez ennél a modellnél normális.. De, esetleg van erre valami alternatíva? Használnám végre xbox-al a HDR-t, de game módban esélytelen. Valemyik másik mód ad élhető input lagot? Vagy mindegyiknél drasztikusan magas lesz? Nem vagyok pro gamer.. :)

Véleményem szubjektív...

(#95348) blakey válasza hackeeeee (#95347) üzenetére


blakey
titán

Nézd át részletesen a beállításokat, LD-t kapcsold ki, eco-t is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#95349) hackeeeee válasza blakey (#95348) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez alapján állítgattam, itt szerepel ez, és ezt is tapasztalom:

Note that 'Game' mode in HDR may appear dark. If so, you can enable 'Dynamic Contrast' to bring out details.

Minden ilyen jellegű beállítás off. HDR nélkül minden tökéletes, viszont HDR-ben sötét. A filmek rendben vannak, de ott ugye nincs game mód. Ha a Game mód on, akkor van ez.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#95350) blakey válasza hackeeeee (#95349) üzenetére


blakey
titán

Rtings nem a legjobb kalibrációs példa hiszen nem EU modellekről van szó, csak próbálgatni tudod, hogy melyik az a beállítás amivel világosabb lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.