Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63351) Laca0 válasza Watt25 (#63349) üzenetére


Laca0
addikt

Műholdasnál nem elég a koax elosztó, mert a vevőfejnek küld a tuner infókat, ami azt jelenti, hogy 1 kábel 1 tuner. Osztozni csak úgy lehet, ha a vezérlőjelet csak az egyik tuner adja, a másikon meg ki van kapcsolva. Ekkor a második csak korlátozottan tud csatornát váltani.
Remélem elég egyszerűen írtam le a témát...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#63352) blakey válasza Laca0 (#63351) üzenetére


blakey
titán

Mindez akkor igaz ha valóban műholdasról van szó, gondolom a beltéri egység a zavaró pont, mert lehet Set Top Box is amit néha tévesen hívnak beltérinek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#63353) Stauffenberg válasza blakey (#63352) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Igen, én hívom ezek szerint helytelenül (nem szakmabeliként, csak laikus előfizetőként) beltérinek, mert még a UPC ügyfélszolgálata is így hivatkozik sokszor a set-top-boxra.

Szóval digitális kábel TV-ről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#63354) Laca0 válasza blakey (#63352) üzenetére


Laca0
addikt

Ez igaz, ő nem írta, hogy műholdas vagy kábeles UPC-ről van szó. Nekem a műholdas volt az evidens, mert én is azt használok. Eszembe sem jutott a másik :)

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#63355) fidokaaa


fidokaaa
csendes tag

akkor tehát nyugodt lélekkel megvehetek egy minőségibb rádiós fülest, 5-6 méteren belül tutira nem fog torzítani és a késés sem észrevehető az emberi fül számára?

MÁS:
ha már idekeveredtem: nem tudjátok, hogy az LG a WebOS tévékben tervezi -e valaha megoldani, hogy a több hangsávos MKV lejátszásnál lehessen váltani a sávok között és ne csak az alapértelmezett jöjjön be?

(#63356) Watt25 válasza Stauffenberg (#63350) üzenetére


Watt25
veterán

Tudja a felvételt és a timeshiftet, de ehhez kell egy hely, ahova menthet. Erre majd beüzemelnék később egy NAS-t.
Tudtommal a tévék ilyet nem tudnak. Csak a saját USB portjukra kötött vinyóra mentenek.
A UPC beltérivel lehet mást nézni, miközben rögzít (sőt kikapcsolt állapotban egyszerre két forrásból is tud rögzíteni). Ez a WebOS 2.0-val is így van?
Nem. A tévék csak azt rögzítik, amit nézel. Valóban ki lehet felvétel közben kapcsolni a tévét (igazából csak leveszi a képet és a hangot), de ez semmit sem változtat.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#63357) olasz69 válasza Beni2360 (#63312) üzenetére


olasz69
senior tag

ja-ja :W vagy :C :F

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#63358) Shingen válasza blakey (#63344) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi, majd kipróbálom.

風林火山

(#63359) Stauffenberg válasza Watt25 (#63356) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Akkor viszont marad a UPC set-top-box úgy, ahogy most van HDMI-vel a TV-re kötve. Ha a TV nem adja azt a timeshift és rögzítés szabadságot, amit ez tud, akkor nem szórakozok vele.

Nekem fontos, hogy el tudjak kapcsolni máshova rögzítés közben. Meg az sem mellékes, hogy ezen távolról is be tudok állítani telefonon emlékeztetőt vagy felvételt és kikapcsolt állapotban is felveszi.

Viszont az egyik ismerősömnél láttam már olyat, hogy NAS-ra rögzített. Akkor ezek szerint nem a TV tudta, hanem vett egy külön DVR ládikát. Na nekem ennyi befektetést már nem ér meg. Marad a mostani felállás.

(#63360) Dani_kp válasza direwolf (#63305) üzenetére


Dani_kp
őstag

Nekem is a folyamatos kép a legfontosabb, a többi másodlagos.
De akkor a feljebb írt dolgokra jó választás volna? :B

https://ingatlan.com/33821564

(#63361) TRob1 válasza fidokaaa (#63355) üzenetére


TRob1
veterán

Tervezi, persze.
Sőt, vagy 2 hónapja váltogatunk is vele ;) . Amit kb 2 hónapra visszamenőleg folyamat látsz itt update-eket, azok mind olyanok már. ;) (De kis visszaolvasás, keresés sokat segít)

ui: Az LG F6-on is van infraport, és gyári remote app is, ami minden márkához használható (külön szobákra bontva :) )

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#63362) fidokaaa válasza TRob1 (#63361) üzenetére


fidokaaa
csendes tag

bocsi, most keveredtem csak ide, ráadásul teljesen más miatt, ez most csak úgy eszembe jutott. De akkor vissza fogok olvasni, sorry. És ezt amúgy gyári frisitéssel értétek el? (jójó, tudom, olvassak... :R )

(#63363) TRob1 válasza fidokaaa (#63362) üzenetére


TRob1
veterán

Gyári az mit takar? Mert az LG készíti, igen, szóval nem kispistike a szabadidejébe. :D Csak sajna még nem hivatalos. 21-én kijött a tv-n frissíthető változat is, de visszavonták 1-2 nap múlva (sokaknál memóriahibák jöttek elő). Azóta van mégújabb, de az is csak beta. Viszont ezeket a betákat többen használjuk megelégedéssel...

Egyébként meg: olvass! ;] :DD

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#63364) fidokaaa válasza TRob1 (#63363) üzenetére


fidokaaa
csendes tag

nem kell feltétlenül kispistikének lenni a firmware fejlesztéshez, anno különböző DVD-játékosokat lehetett feldobni ilyen "nem gyári" fejlesztésekkel. sokszor új világokat nyitottak meg :) (fejlettebb feliratkezelés, több támogatott kodek, stb)
szóval nincs ezekkel sem baj, csak nem mindegy hogy egy 10k-s asztali lejátszót vagy egy 180k-s tévét bütyköl vele az ember.

(#63365) Watt25 válasza fidokaaa (#63364) üzenetére


Watt25
veterán

Csak éppen a helyzet az, hogy LG tévék esetében elég régóta lehetetlenné vált az otthoni FW készítés. Ezért alaptalan a kérdés, hogy gyári-e egy frissítés...

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#63366) Schatt válasza huncutka1029 (#63098) üzenetére


Schatt
csendes tag

Szia!

Köszi az infókat, sajnos sok amit már én is próbáltam (pl a fény beállítás - akármire állítom a fény instant piros a bedugástól a kihúzásig :( ) viszont ha időm engedi eljátszom a factory resetet.

A régióval is játszottam már engedi a rendezést és a kézi beállítást is, lehet hogy megpróbálom a csatornalistát lementeni pen-re.

-upc hd boxom van ezen a tv-n + földfelszini digit. de CI nincs csak a másikban

A beletett lap Global-plat3 és igen van sat csati is rajta. Sajnos olvastam valami külföldi fórumon is, másnál is ez jött elő amikor ilyen lapra cserélték a hibás bordját - a prémium tartalmak jönnek de az Lg app és a bejelentkezés az Lg fióknál ugyanúgy ..Betöltés-próbáld később újra .. .
Gondoltam, hogy a kapcsolat nem ok (egy switch után van a tv) de akkor a premium sem jönne be ...?

Ebben segíts kérlek nem teljesen értem.."Prémium inicializálása opciót keresd meg, és a divx reg kódot írd fel a DRM menünél!"
a divx reg aktiválva van (sztem nem kapcsolható csak a divx reg.megszüntetése) szóval hol tudom megnézni ezt a reg kódot és hol találom a DRM menüt ahova be kell írnom?
Bocs a lámaságért:)
Köszi Ati

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Attila

(#63367) direwolf válasza Dani_kp (#63360) üzenetére


direwolf
őstag

Nekem LB650 van, nem ismerem az idei szériát :(

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#63368) Dani_kp válasza direwolf (#63367) üzenetére


Dani_kp
őstag

Már tárgytalan, az edigitalban vásároltam volna, de ma elfogyott és nem is fogják forgalmazni (ebben nem vagyok biztos)...na mindegy.

https://ingatlan.com/33821564

(#63369) yvsmad válasza Dani_kp (#63368) üzenetére


yvsmad
őstag

Az LF650 és az LF652 idei modellek, nem futottak még ki. Ha nem az Edigitalban, de máshol biztosan fogsz még kapni.

[ Szerkesztve ]

(#63370) plaszy


plaszy
őstag

Sziasztok!

Van a Tisztelt fórumtársak között, aki használ 49LF540V-t?
Most elég jó áron van szerintem itt.

Nem kellene nekem semmi fícsőr, csak szép és élethű kép, és lehetőleg folyamatos lejátszás.

Összefoglaló alapján látom, hogy ez a full legalsó, belépő szintű modell.

(Ez vajon IPS-es panel, és a 300 PMI minek felel meg? Tényleges 100 Hz?)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#63371) huncutka1029 válasza Schatt (#63366) üzenetére


huncutka1029
addikt

-upc hd boxom van ezen a tv-n + földfelszini digit. de CI nincs csak a másikban
Akkor ezért nem tudsz a tv-n csatornarendezést csinálni! a HD boxon kell megtenni.
A TV-n csak a földi mindig tv adásokat tudod pakolni, mert azok vannak a sját tunerén behangolva. :B
h aktiválva van a dRM (digitak media renderere) akkor a divix kódot már nem kell aktiválni.
Lehet, hogy nálad az alkalmazástár inicializálása nevet kapta ez a menüpont.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#63372) Schatt válasza huncutka1029 (#63371) üzenetére


Schatt
csendes tag

Köszi!
természetesen nem a upc listájára gondoltam hanem a dekóder nélkül fogható Dvb-T adásokra igaz 10 de azt is macerás volt 4x újraállítani.
majd csinálok egy képet a divx menüről..

Üdvözlettel: Attila

(#63373) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

Felhívtam az LG ügyfélszolgálatot és ott azt mondták, hogy a 32LF5800-as tv-hez az AN-MR500-as Magic Remote kell, mert azon még a 2014-es NETCast rendszer van és azért kell a 2014-es távirányító. De ezt használni tudjam még kell a AN-WF500-as Adapter is.
Maga a MR500-as távirányító milyen kapcsolatot használ a működéshez? WIFI vagy Bluetooth?
A tv leírásában a mozgásérzékelős távirányító előkészítés nem azt jelent, hogy csak a távirányítót kell megvenni?
Az AN-WF500-as adapter wifi és bluetooth kapcsolatot ad. A tv-ben már alapba van wifi modul.
Akkor azért kell mert a MR bluetooth kapcsolatot használ?

Impair

[ Szerkesztve ]

(#63374) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!

Ma vásároltam egy LG 42LB650V típisú TV-t. Ebben már van DVB-C tuner is. Eddig is kábel TV-m volt amit ilyen tuner nélkül is használni tudtam és az lenne a kérdésem, hogy az új TV-m ilyen irányú dedikált képességét milyen módon tudom kihasználni? Úgy értem ez mitől jelent plusz szolgáltatást.
Lehet sokaknak egyértelmű a válasz de számomra sajnos nem :(

(#63375) blakey válasza Danecay (#63374) üzenetére


blakey
titán

Eddig analógot használtál, DVD-C a digitális kábeltévé, van lehetőség FHD-ra, minden tekintetben jobb képminőséget kapsz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#63376) TRob1 válasza Danecay (#63374) üzenetére


TRob1
veterán

Gondolom feltűnt a képminőség beli különbség. :U

Vagy ezen is, azon is analóg adást nézel? :B

¤ R'n'R ¤

(#63377) Danecay válasza TRob1 (#63376) üzenetére


Danecay
őstag

Valójában a tesóm vett új TV-t csak egyszerűbb volt így megfogalmazni. Nekem soha sem volt kábel TV-m lévén nem ilyen területen lakom, viszont abból kiindulva, hogy egy dedikált tuner nélküli TV-n is, normál koax antenna csatlakozón (mert mi máson) keresztül lehet kábel TV-t nézni, ez azt jelenti, hogy ugyan ezen csatlakozási felületen keresztül DVB-C tuner megléte mellett digitális formában is nézhetőek a csatornák?

(#63378) blakey válasza Danecay (#63377) üzenetére


blakey
titán

Hangolásnál ki kell választani, hogy analóg vagy DVB-C hangolás törénjen. Igen, ua. a kábelen jön. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#63379) olasz69 válasza Impair1980 (#63373) üzenetére


olasz69
senior tag

Akkor igen,az előkészítés csak az adapterrel megy az MR 500!
Eddig úgy tudtam én is ,hogy wifin kommunikál a tv-vel ,kivéve a bekapcs mert az infra!
Lehet a netcast és a webos különbözik ebben is? :F
a 3DBD lejászómon is netcast (szerű)opendszer volt az is MR-el ment!

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#63380) #94529552 válasza Danecay (#63377) üzenetére


#94529552
törölt tag

Jó megfogalmazás. Az a lényeg, hogy csak digitális adást nézzetek rajta, a sokkal jobb képminőség érdekében.

Dani_kp Szinte biztos hogy forgalmazzák még. Az egy automata szöveg lehet, ha éppen elfogy a készletük. Lehet venni többek közt még itt is 42LF652V

[ Szerkesztve ]

(#63381) Impair1980 válasza olasz69 (#63379) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Ha ez így van, akkor nekem ez több mint 20eFt beruházás lenne. Így már nem éri meg. A Magic Remote is csak azért kellett volna,mert azzal tudtam volna vezérelni a T-Home-os set top boxot ( Sagem). Esetleg tudtok olyan univerzális távirányítót mondani amivel mindkettőt tudom működtetni?

(#63382) olasz69 válasza Impair1980 (#63381) üzenetére


olasz69
senior tag

Silvercast :F

meliconi fully 8 Rc

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#63383) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

Már csak egy kérdés. Ha az MR500-al akarom a set top boxot is vezérelni, akkor ahogy látom az MR-el csak a PR fel és PR le gombokkal tudom váltani a csatornákat. Tehát egyesével kellene végigpörgetni a csatornákat?

Köszönöm!

(#63384) Shingen válasza blakey (#63344) üzenetére


Shingen
addikt

Nem működik ez WEBOS-re van. Ez is wifin akar kapcsolódni a Tvhez.

風林火山

(#63385) Unsign


Unsign
tag

Tegnap elhoztam egy 55LF652V-t és este még fel is raktam a falra egy 42LM620-ast váltva. Uralja a teret :Y

Megerősíteni tudom, hogy a méretben nem szerencsés kompromisszumot kötni. Annak idején a 42-esnél éreztem, hogy nagyobbat kellett volna és most örülök, hogy inkább a nagyobbat választottam (50-es volt az eredeti terv). Van valakinek egy bevált kalibrációs beállítása, mert nem nagyon találtam?

(#63386) #94529552 válasza plaszy (#63370) üzenetére


#94529552
törölt tag

Jó áron van, de mivel alapmodell, tényleg 50 Hz-es. PMI-ről annyit lehet tudni, hogy minél magasabb, annál jobb. Legjobb lenne megnézni, hogy neked megfelel-e. Elvileg ez 43"-tól IPS-es edge ledes, de az itteni beírások alapján akár VA panel is lehet benne.

(#63387) ruti válasza Unsign (#63385) üzenetére


ruti
Közösségépítő

én sem találom még az igazi képbeállítást, pont tegnap végigpróbáltam több itteni ajánlást,
bármilyen hihetetlen, a gyári "eredeti" nekem egész közel jár az elképzelésemhez,
a gyári, "éles" és a "sport"-ot egyenesen bántónak érzem
-
szakértőktől kérdezném:
még a "játék" képmód tesztelésébe bele se szagoltam eddig, itt is érvényes és szükséges a port átnevezés, mint Samsungnál?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#63388) plaszy válasza #94529552 (#63386) üzenetére


plaszy
őstag

Szia! Köszi, megrendeltem. Elvileg jó lesz nekem, amire kell.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#63389) Unsign válasza ruti (#63387) üzenetére


Unsign
tag

Az a vicc, hogy az LM620-nál megszokottat állítottam be, de biztosan sokat ki lehet még hozni a TV-ből. Megdöbbentő eredményt tud hozni hozni egy eltalált beállítás, amit szemre, érzésre nem lehet megoldani, ha mélyebben bele kell nyúlni mert túl sok a változó.
A bemenetet játékra át kell állítani/nevezni.

[ Szerkesztve ]

(#63390) ruti válasza Unsign (#63389) üzenetére


ruti
Közösségépítő

HDMI (IN) átnevezés PC-re:
köszi, és az is igaz, hogy a HDMI 1-es portot kell átnevezni? mert ugye az jelenleg az erősítőmé (ARC)

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#63391) Dani_kp válasza #94529552 (#63380) üzenetére


Dani_kp
őstag

Csütörtökön vagy pénteken megyek is az euronicsba, elvileg Szegeden raktáron is van :K .

https://ingatlan.com/33821564

(#63392) _Dumber_ válasza ruti (#63387) üzenetére


_Dumber_
őstag

42LF652v- van? ha igen milyen panel? VA vagy IPS

(ips-re adhatok egy beállítást)

[ Szerkesztve ]

(#63393) olasz69 válasza Impair1980 (#63383) üzenetére


olasz69
senior tag

Nem! A set top box-om szinte összes távirányítási funkcióját tudom használni!
Ha megnyomom a az 123 input gombot akkor osd-látszik egy menü ahol szám billentyűket is tudsz használni!

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#63394) Unsign válasza _Dumber_ (#63392) üzenetére


Unsign
tag

Szerintem nem bánnánk, ha beírod ide és nem nagy fáradtság :)

ruti:
Arra nem emlékszem, de lehet (az új tévén még nem lőttem be)

[ Szerkesztve ]

(#63395) ruti válasza _Dumber_ (#63392) üzenetére


ruti
Közösségépítő

szerintem köszönettel vesszük, 50LF652v, IPS :R
-
más: hangalapú keresést próbálgatta más alaposabban valaki? esetleg tudtok valahol összefoglalót az elérhető lehetőségekről?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#63396) Balázs1986 válasza _Dumber_ (#63392) üzenetére


Balázs1986
addikt

42LF652V IPS-re én elfogadnék egy beállítást! Köszönöm előre is! :)
Anno kipróbáltam egy LB670, vagy LB730 ajánlott beállításaival, nem emlékszem már melyik volt. Aztán inkább maradtam az Eco-nál.

[ Szerkesztve ]

(#63397) molacika91 válasza _Dumber_ (#63392) üzenetére


molacika91
tag

Csak nekem van belőle VA paneles? Arra nincs valakinek egy jó beállítása?

Köszi a múltkori miniDLNA tippet, azzal tökéletes.

(#63398) marilllyo


marilllyo
veterán

Srácok!

UF680V-ről van valami tapasztalat? Mennyire ajánlott vétel?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#63399) Stauffenberg válasza Balázs1986 (#63396) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Honnan lehet kideríteni, hogy az LF652V IPS panellel van-e szerelve? A boltban az eladó szerint IPS, de a hivatalos weboldal egy mukkot sem ír erről és a dobozon sincs erre utaló jel.

(#63400) max004 válasza Stauffenberg (#63399) üzenetére


max004
tag

W - LG Display Co., Ltd. (2012, 2014) IPS
Y - LG Display Co., Ltd. (2011, 2013) IPS
Z - LG Display Co., Ltd. (2011, 2014) IPS
U - LG Display Zrt. IPS
P - LG Display Kft. IPS
Q - LG Display Zrt. IPS
V - LG Display Kft. IPS
R - LG Display Kft. IPS
H - Chi Mei Innolux (IPS)
J - Chi Mei Innolux (S-MVA)
D - AU Optronics Corp.. (A-MVA)
T - AU Optronics Corp.. (A-MVA)
M - SHARP CORPORATION (MVA), vagy Heesung ELECTRONICS LTD
S - a Sharp Corporation (MVA)
G - Chi Mei Innolux. (TN)

42LF652V ZA.BEEYLJP

a 4-dik betu a vegetol,szoval ez esetben az Y, ami az IPS-et jeloli

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.