Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62251) direwolf válasza Beni2360 (#62246) üzenetére


direwolf
őstag

Te mit tudsz állítani a tv lejátszóján? :U Nem képbeállításokról beszélek, hanem postprocess effektről.

Viszonylag ritkán írogatok ide, ezért igyekszem mindig úgy fogalmazni, hogy ne kelljen folyton elmagyaráznom, hogy sokakkal ellentétben én pontosan értem azt amit leírok. Nem bántásból, csak ez azért szíven ütött: "Nem egyszerű dolog nem halandónak való mint a régi tv-nél volt." :(((

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#62252) cidalain válasza huncutka1029 (#62250) üzenetére


cidalain
veterán

Jaja, vilagos. Ha lett volna masik modulja akkor ok is lenne. Szoval jot mondtal csak modult nem tud szerezni ugye ;)
Erre ajanlottam a kezenfekvo verziot a kiralyi adasokra, ahhoz nem kell kulon semmi.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#62253) olasz69 válasza Nightman1 (#62247) üzenetére


olasz69
senior tag

Szerintem érdemes,mert,állítólag bizonyos kategória felett már dupla olyan erős a hardver,és simán fut a WebOs 2.0! Ha igaz akkor simán megéri!
/olvass vissza,volt szó róla,panelokról is s.t.b./

Biztos lesz aki megerősít vagy aki cáfol!

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#62254) Beni2360 válasza direwolf (#62251) üzenetére


Beni2360
félisten

"Nem egyszerű dolog nem halandónak való mint a régi tv-nél volt." :(((
Ezt nem neked céloztam, hanem általánosságban mondtam, mert pl a 85 éves Anyukámnak beállítottam egy átlagos képbeállítást és nincs piszka mondtam neki. És az itteni tapasztalok után még fél évvel utáni is változtattam a beállításokon és rám szolt, hogy ne állítsam el.
Nem akartalak megsérteni. :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#62255) direwolf válasza Beni2360 (#62254) üzenetére


direwolf
őstag

Ok, nem is sértésnek vettem, csak azt hittem kapásból kezdőnek nézel, pedig elég érthetően írtam. :R

Tegnap direkt megnéztem újra egy szépen kódolt filmmel párhuzamosan hdmi-ről, és dlna-ról. Ugyan az a forrás, kapcsolgatva a két lejátszást, egyértelműen szemcsésebb a tv lejátszója. A beállítások ugyan azok. Ez amúgy egy gyengébb minőségű filmnél még akár jó is lehet. De ha jó a forrás akkor ez zavaró (számomra)

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#62256) Stevenstyle válasza direwolf (#62255) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Szemcsés alatt pontosabban mit értesz? Mint anno a Dithering a plazmáknál? Vagy máshogy képzeljem el?

[ Szerkesztve ]

(#62257) blakey válasza direwolf (#62255) üzenetére


blakey
titán

A hálózati lejátszást a közvetlen (HDMI) vagy saját lejátszóval történő lejátszást nem szabad összehasonlítani, hálózati lejátszás során teljesen más elektronikai beállítások érvényesek, van olyan tv ahol pl. nem lehet állítgatni a fehére gyensúlyt, nem engedi a gammát, stb. Előfordul, hogy a képjavító funkciók egy részét nem lehet ki- vagy bekapcsolni, még akkor sem ha aktív, szervízmenü beállításai felülírják.
A filmszmecse része a filmnek, ettől lesz "mozis".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62258) direwolf válasza blakey (#62257) üzenetére


direwolf
őstag

Na mégegyszer: pontosan tudom, hogy miről beszélek, nem kérdést tettem fel, hanem jelenséget írok le. Az okát is ismerem.
Azért írtam a #62245-ben, mert mobilizmo kérdezte #62243-ban, hogy: "Miért lenne jobb a minőség a noti-hdmi konstrukcióval, mint a dlna-n keresztüli lejátszás?"

Én tudom, hogy a fórum, mint társalgási forma nem a legjobb a tudásátadásra, de azért vissza lehetne néha olvasni...

@Stevenstyle: a grain postprocess effektet ismered? Vagy pl. a Ryan közlegény megmentése eleve ilyen (így készítették) Egy folyamatos kromatikus (vagy luminancia, attól függ, hogy melyik csatornára teszik) zaj van a képen

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#62259) blakey válasza direwolf (#62258) üzenetére


blakey
titán

Csak úgy írtam, hozzáfúztem a hozzászólásodhoz, más célja nem volt, egyáltalán nem kérdés, hogy a "dedikált" lejátszóval való a lejátszás a legjobb.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62260) direwolf válasza blakey (#62259) üzenetére


direwolf
őstag

Lehet, hogy ma kicsit túlreagálom a dolgokat :) Sorry :R

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#62261) mobilizmo válasza direwolf (#62255) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Van egy média lejátszóm (mondjuk nem túl minőségi NTR82HD), de manapság csak akkor kapcsolom be, ha külső feliratos a film. Ez persze ismeri a samba protokollt, így bár mindkét lejátszó (NTR, tévé) forrása egy NAS, megfelelnek az összehasonlításhoz a témában. Sajnos egyszerre nem tudom tesztelni, csak egymás után, de eddigiekről nincs olyan emlékem, hogy valamelyiknek jobb, vagy rosszabb lett volna a képe. Mondjuk én nem is szoktam hozzányúlni a képbeállításokhoz. Az elején egyszer belőttem egy itteni ajánlás alapján (ami tetszett is végül) és azóta úgy nézem. Még akkor sem váltogatom, ha mondjuk teniszt nézek tv-ben vagy filmet lejátszóról. De különbözőek vagyunk és ez pont így jó.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#62262) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok
Egy újfajta,de nem okostv-ben nincs olyan lehetőség,hogy optikai kimenetnél,egyszerre szóljon a tv és a külső hangszóró. A régebbi LG tv mbe van.
Rá lehetne valahogy birni,hogy működjön? Vajon egy újabb frissitésben benne lehetne ez a lehetőség??

[ Szerkesztve ]

(#62263) Beni2360 válasza Remekelek28 (#62262) üzenetére


Beni2360
félisten

nekem is volt a régi tv-ben lehetőség de vízhang effektus lép fel. Még a vezetéken kivett füllhalgatónál is volt vízhang.
Mire kellene?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#62264) Remekelek28 válasza Beni2360 (#62263) üzenetére


Remekelek28
őstag

Hogy a médiatartalmat házimozin hallgathassuk. Természetesen ilyenkor a tv némitva lenne.
De szüleim nem tudják állitgatni.
Itt csak pipálgatni lehet,vagy ez szól vagy az. :(

(#62265) Beni2360 válasza Remekelek28 (#62264) üzenetére


Beni2360
félisten

Ez így nehéz ügy, de én semmiképpen nem használnák egy drága TV-t zene lejátszásra. Arra ott van több olcsóbb herkenytyű, amit rá lehet kötni a házimozira.
Édesanyámmal is szoktam méltatlankodni, hogy TV-n hallgat rádiót amikor ott van az alig fogyasztó mini hifi.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#62266) Remekelek28 válasza Beni2360 (#62265) üzenetére


Remekelek28
őstag

Nem drága a tv és részben videoklipek és filmek mennének róla.

(#62267) #94529552 válasza Nightman1 (#62247) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nightman1 Nincs +200 Hz. Az idén áttért az LG a PMI (Picture Mastering Index)-re, ami egy képminőségi index(hasonlóképp a Samsunghoz, csak ott PQI-nek nevezik). Konkrét átváltás nem ismert egyiknél sem.
Tehát pl. egy LG 42LF5610 esetében a PMI 300 nem 300Hz-es tévét jelent, és csak emiatt nem éri meg az újabb a +15k-t. Szerintem kb ugyanolyan tudású mindkettő, kicsit eltérő dizájnnal.

olasz69 Inkább cáfol. :) Az alapmodelleken nincs Webos. Általában az újabb tv mindig jobb, de most nem merném ezt mondani.

(#62268) Szoke1982


Szoke1982
senior tag

Sziasztok! Akinek LA 660 vagy feletti modellje van írna nekem ,hogy a új frissítés milyen lett? De már kérdeztem 100x. Meg a flash megmaradt e? köszi szépen ha tudtok választ adni. Szép napot..

(#62269) plaszy


plaszy
őstag

Sziasztok!

A 2 közül melyik a jobb választás?

47LB630V vagy 50LB561V

Köszi

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#62270) olasz69 válasza #94529552 (#62267) üzenetére


olasz69
senior tag

:R Köszi a cáfolatot!
Erre gondoltam én is!
Van mikor jobb az új,van mikor nem!
Azt a szegmens nem kutattam,ezért az álláspontom sincs!
köszi még-egyszer a kiigazítást! :)
:R

ez az az alapmodellekben nem ,hogy WebOs,hanem csak tuner,kijelző,táp,hangszóró,ház van szinte

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#62271) yvsmad válasza plaszy (#62269) üzenetére


yvsmad
őstag

Az LB630 magasabb kategória, én személy szerint az 5-ös szériát nem ajánlom tévézésre, filmnézésre.
Nagyiknak, gémereknek, közintézmények információs kijezőjének jó lehet.

(#62272) vargalex válasza Szoke1982 (#62268) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Biztos, hogy van flash támogatás a böngészőben? Vagy nem erre gondoltál, hanem a flash-ban tárolt beállításokra?

Alex

(#62273) plaszy válasza yvsmad (#62271) üzenetére


plaszy
őstag

Szia! Köszi, én is így látom, inkább magasabb széria, de kisebb átló. Köszi!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#62274) huncutka1029


huncutka1029
addikt

Ha még nem írta volna senki, UF sorozatra 8xx jött ki frissítés webos2-re.
03.03.55 ről 03.20.05.
Ami elsőre látszik:
Felső info sáv háttere kevésbé áttetsző, majdnem fekete, megjegyzés: nekem az világosabban jobban tetszett.
A menüsávba beintegrálták a kisegítő lehetőségek gyors gombját.
A többit még nem néztem, de a menü gyorsasága megmaradt. :C :K

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#62275) Shingen válasza plaszy (#62269) üzenetére


Shingen
addikt

47LB630V

風林火山

(#62276) plaszy válasza Shingen (#62275) üzenetére


plaszy
őstag

Köszi neked is, ezért az árért jó vétel akkor?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#62277) Szoke1982 válasza vargalex (#62272) üzenetére


Szoke1982
senior tag

Igen van, be és ki is lehet kapcsolni. Mintha azt hallottam volna ,hogy az új frissítéssel kivették a flash playert.. E miatt még nem frissítettem.

(#62278) #94529552 válasza plaszy (#62276) üzenetére


#94529552
törölt tag

Jó ár, csak nincs készleten. Amelyik van nekik, ott egy zöld pipa van a képen. Vagy kérdezted, és tudnak szállítani?

(#62279) huncutka1029 válasza Szoke1982 (#62277) üzenetére


huncutka1029
addikt

flash támogatás, már régóta nincs! nem most veszik ki, illetve ha volt akkor meg is marad, csak elavul, mert nem frissítik.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#62280) Robertó79


Robertó79
tag

http://elektroshop.unas.hu/spd/395837/LG-42LB650v
Erről a boltról van valakinek infója?
Édemes innen ezt a tvt megrendelni?

(#62281) jansky1


jansky1
senior tag

Sziasztok!
Kiválasztottam magamnak egy ilyen tv-t: LG 43LF632V, de sehol nem látok olyat, hogy pendriveról játszana le mkv-t. Most csak én vagyok vak vagy tényleg nem tud ?

(#62282) Beni2360 válasza jansky1 (#62281) üzenetére


Beni2360
félisten

Azért nem tüntetik fel mert nem minden kódolású MKV fájlt játszik le. de általánosságban a 4.1 csinálják.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#62283) gyetvair


gyetvair
csendes tag

Philips 47PFL6687K/12
Üdv!
Erről a tv-ről mi a véleményetek? Nem nagyon találok semmit a neten.

(#62284) TRob1 válasza gyetvair (#62283) üzenetére


TRob1
veterán

És mit vársz itt az LG topikban egy filipszről? :F Ha az tetszett volna az ittenieknek akkor azt vettek volna, és most a filipsz topikban lennének. :DDD

Itt lehet hogy jobban tudnak segíteni.

Amúgy anno ezt írták róla: "Ez egy 2012-es, exkluzív tipus, pl ezek miatt: 600Hz PMR ( az alap 400Hz), QWERTZ billentyűzet a távírányító hátoldalán.
A távírányító nem IR (infavörös), hanem RF (rádió) jelekkel kommunikál.
"

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#62285) jansky1 válasza Beni2360 (#62282) üzenetére


jansky1
senior tag

Köszönöm végül megvettem a tv-t.

(#62286) Shingen válasza gyetvair (#62283) üzenetére


Shingen
addikt

LG topikba Philips :F

風林火山

(#62287) hitman,


hitman,
őstag

Sziasztok

Egy 32-es tv-t szeretnék focit nézni és filmeket pendriveról.
Eddig egy 32LF5610-et néztem már ki olyan 78k körül lett volna mindennel együtt, de most akcióban találtam LF561V 84-ért.
Szerintetek megéri a + 5-6k-t ?

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#62288) olasz69 válasza gyetvair (#62283) üzenetére


olasz69
senior tag

Szerintem nagyon jó készülék!

Főleg az Ambilight ami tetszik!
FHD!
Passzív 3d!

:)

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#62289) jansky1


jansky1
senior tag

MR-600as távirányító ajánlatot az edigitálos 10.000,- Ft-osnál tudtok ?

(#62290) Mimike10


Mimike10
csendes tag

42La620s-re jött ki frissítés 04.27.05. Valaki tudja, hogy ezek a frissítések mit tartalmaznak?
mert az LG oldalán semmit nem írnak.

(#62291) kodeko


kodeko
újonc

Sziasztok!

Erről a tv-ről van tapasztalata valakinek?

http://www.aqua.hu/lg-42lf652v-42-full-hd-3d-smart-led-tv-900hz-pmibeepitett-wi-fi-350670.html

Egész jó árnak tűnik érte. Samsung UE40H6400 a másik alternatíva, az véleményem szerint megbízható. Az LG mellett szól a nagyobb képátló. A 400 CMI vagy a 900 PMI a jobb?

(#62292) Balázs1986 válasza kodeko (#62291) üzenetére


Balázs1986
addikt

Nekem 42LF652V van, minden rendben vele, gyönyörű képe van, abszolút nem bántam meg. IPS paneles, úgyhogy nem 100% fekete, de nagyon közel áll hozzá. Állítólag az UE40H6400 képe is szép, nálam is opció volt, de a 42" már kellett arra a távolságra, ahonnan én nézem (sőt, erre fullHD-nál 47-49 lenne ideális), úgyhogy nálam ez döntött végül. Ami a Samsung-nál érdemben más, az az, hogy kapsz hozzá második távirányítót (+), illetve aktív 3D (+/-, egyéni), valamint elvileg nagyobb az input lag (ha játszol akkor -).
Ha az LG-t választod, akkor megjegyzendő, hogy a cikkszámban (dobozon megtalálható) az egyik karakter elvileg azt jelöli, hogy a tv-be szerelt panel IPS, vagy VA. Az Aqua-ban ez alapján VA paneles van (vagyis volt, mikor én kerestem). A MediaMarkt-ban kaptam IPS-t. (A VA nem feltétlen hátrányt jelentő tényező, ha kicsit visszakeresel a típusszámra, beszélgettek erről többen).

[ Szerkesztve ]

(#62293) barackle válasza Balázs1986 (#62292) üzenetére


barackle
tag

Épp a héten vettem az aquatól ilyen típust, és volt náluk Y-os, szóval rá kell kérdezni. A Westendes MediaMarktban viszont csak D-s doboz volt kirakva szerdán (nem tudom, hogy van-e hátul raktáruk, ahol lehetnek további dobozok).

(#62294) Balázs1986 válasza barackle (#62293) üzenetére


Balázs1986
addikt

Én pont fordítva jártam: rákérdeztem az Aqua-nál, ill. még vagy 3-4 helyen, mindenhol csak D volt. Majd elmentem a szegedi MM-ba, ott is csak D volt, kivéve a kiállított példány, ami Y. Szóval azt hoztam el.
Te jobban jártál, spóroltál 15k-t :D

[ Szerkesztve ]

(#62295) barackle válasza Balázs1986 (#62294) üzenetére


barackle
tag

Jaja, szerencsém volt, de a fórumon is látszik, hogy eléggé keresett ez a modell, szóval gondolom aránylag gyorsan változik a raktárkészlet.

(#62296) #94529552 válasza hitman, (#62287) üzenetére


#94529552
törölt tag

Megéri, ha műholdvétellel tévézel majd vele, mert a sat tuner az amivel többet tud az LF561V. Aztán majd visszaadhatod a beltérit a szolgáltatónak. Ha kábeles vagy akkor LF5610.

(#62297) hitman, válasza #94529552 (#62296) üzenetére


hitman,
őstag

Köszönöm szépen, sokat segítettél :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#62298) leroyclub válasza huncutka1029 (#62222) üzenetére


leroyclub
senior tag

Na ma volt a UPC és kicserélték a Mediacardot, remélem ez volt a baja, még tesztelem.
Most újra behangoltam minden csatornát automatikusan és egy csomó van ami kódolt. A csatornarkezelőben hogy tudnám legegyszerűbben kiszórni a feleslegeseket? Kicsit túl van bonyolítva szerintem. Pl. mi a különbség az átugrás és a lezárás között. Illetve próbáltam kedvenceket is beállítani de nem jöttem rá hogy tudom használni rendesen. Úgy szoktam csatornát váltani hogy benyomom az INFO gombot és le fel lapozgatom amig meg nem tetszik valaminek a címe, és OK-al átváltom. Ezek alapján hogy kéne szerkesztenem? Próbáltam a külső Wines programmal de inkább megcsinálnám a TV menüjében.

(#62299) leroyclub válasza *H* (#60439) üzenetére


leroyclub
senior tag

Most hogy átolvasgattam ujra kicsit a fórumot megtaláltam a hozzászólásod. Én is felraktam ezt a frissítést. Ami nagyon hasznos nekem hogy az elalvás időzítő könnyebben elérhető :D Esetleg az ujdonságokról lehet valahol olvasni valami összefoglalót ahol el is magyarázzák mi micsoda? Pl. My programes?

(#62300) kodeko válasza Balázs1986 (#62292) üzenetére


kodeko
újonc

Köszönöm a segítséget. Az alapján aminek utána olvastam, nekem is egy nagyobb lenne az ideális, szóval szerintem az LG mellett döntök. :R

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.