Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63751) TheTruth válasza vargalex (#63750) üzenetére


TheTruth
tag

Hmm ez szomorusag hogy nekem nem, akkor majd meg kutakodom.

(#63752) herdsman12 válasza mastodon (#63745) üzenetére


herdsman12
őstag

04.00.30, eddig annyi változást látok, hogy az "OK" ill az "Info" gombra azonnal megjelenik a tájékoztató sáv. Médialejátszónál nem látok változást, mi ez a PlayZ kérdés?

[ Szerkesztve ]

(#63753) RedCat válasza blakey (#63747) üzenetére


RedCat
senior tag

Oké, lehet hogy neked van igazad. Az lg 42lf652v vagy 50lf652v tud interpolárni?

Egyáltalán hogy tudom meg, hogy egy tévé interpolációt vagy "BFI"-t tud e?

Köszönöm a segítséged, mindig tanul az ember?

(#63754) blakey válasza RedCat (#63753) üzenetére


blakey
titán

Igen, az LF652 interpolál.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#63755) csimasz.82


csimasz.82
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! Vettem egy LG 43UF7787-es TV-t. Az alap képbeállítással nem vagyok megelégedve. Tudna valaki küldeni rá egy beállítást?
A másik problémám, hogy az előző Samsung TV-hez vettem egy Samsung bluetooth os klaviatúrát.
Ezt össze lehet párosítani az új TV-vel?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#63756) huncutka1029 válasza csimasz.82 (#63755) üzenetére


huncutka1029
addikt

ha van külön vevő egysége, akkor igen.
Ha nincs akkor csak a samuval kompatibilis.....

Kép beállítás nálam UF8517 tv-nél a következő:
Picture mode Expert1
Backlight 47
Contrast 86
Brightness 53
V/H Sharpness 0
Color 0
Color tone R2
Advanced Dynamic contrast ki
Super Resolution magas képvezérlés
Color gamut széles
Edge enhancer be
Color filter Off
Noise reduction Off
MPEG noise reduction Off
Black level Low
LED local dimming Off

Color temp Warm2
Gamma 2.2
RGB method20 pontos IRE
R high -0
G high -0
B high -0
R low -0
G low +2
B low -0
és ami innen hiányzik, a színtelítettség, az 63 értéken van

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#63757) benjaminn


benjaminn
csendes tag

Sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni , hogy mégis hogyan tudnék különösebb költség nélkül a tv-ből hangot kivarázsolni.
LG 49LF540V-m van.
Egy olyan gondolatom van , hogy scarton keresztül átalakítóvak kötöm rá a jackes 5.1em, viszont ha jól olvastam , akkor csak a tuner hangját fogom ott hallani.
Én viszont azt szeretném , hogy teljesen függetlenül a bementi forrástól szóljon a hangszóró , mert a tv hangja szerintem konkrétan pocsék.
Próbáltam kideríteni , hogy az egyik hdmi-m arcos-e , de erre utaló infót nem találtam.
Már elgondolkodtam egy sound bar-on is , vagy valami komolyabb erősítőn , de most nem fér bele anyagilag:/
Vagy esetleg valami hdmi audio extractoron is gondolkozom , hátha az megoldja.
Nincsen valami ötletetek?

Az ész tényleg igazságosan van elosztva. Még nem találkoztam senkivel, aki arról panaszkodott volna, hogy neki kevés jutott.

(#63758) Balázs1986 válasza huncutka1029 (#63756) üzenetére


Balázs1986
addikt

Ezeknek a beállításoknak hoztam létre nemrég ezt a táblázatot, amikor nekem segítettetek. Bárki tud bele írni. Akarjátok használni, vagy töröljem?

(#63759) Watt25 válasza Balázs1986 (#63758) üzenetére


Watt25
veterán

A gond az vele, amit talán már itt leírtam máskor is. Ez a beállításoknak csak egy része. Nézd meg az enyémet. Az újabb tévék esetében ráadásul kétszer szélesebbnek kellene lennie az én táblázatom aljának!

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#63760) Balázs1986 válasza Watt25 (#63759) üzenetére


Balázs1986
addikt

Igen, tényleg jóval bővebb a tied :) Ebbe csak annyit tettem, amit itt kiírogattak, amikor kértem. Na sebaj, ha lesz valakinek kedve / adatai bővítéshez adott a lehetőség, ha meg nem, akkor megmarad nekem beállítás-archívumnak :D

(#63761) gubolaa


gubolaa
tag

Sziasztok.
Valaki tudna segíteni hogy lg lb 650 tv-re milyen telepíthető média lejátszók léteznek?

Adam

(#63762) huncutka1029 válasza gubolaa (#63761) üzenetére


huncutka1029
addikt

semmilyen klasszikus telepíthető nincs. csak olyan applikáció, amit az LG content storeban megtalálsz.
a tv sw-je zárt, semmilyen módosítást nem tudsz benne, így nem is tudsz rá külső alkalmazást telepíteni.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#63763) Intelligencs válasza huncutka1029 (#63656) üzenetére

Van ennek bármi hátránya a 8507-est tekintve? Például emiatt nem működik valami egyéb funkció. :F

Nekem a true motion-ről csak annyi emlékem van, hogy apámék LG tévéjén néztem miért ilyen furcsa a kép, valahogy gagyinak tűnt a legkomolyabb mozifilm is. Aztán a true motion funkció felfedezésével és deaktiválásával meg is szűnt a probléma. :DDD

The Amiga, Born a Champion

(#63764) Beni2360 válasza benjaminn (#63757) üzenetére


Beni2360
félisten

Egy ilyen után kutakod

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#63765) OldMike válasza Beni2360 (#63764) üzenetére


OldMike
őstag

Csak az a baj, hogy az ő tévéjén - az LG specifikációja szerint - nincs optikai kimenet, de még füles kimenet sem :W .
Arról sem írnak, hogy a két HDMI portból bármelyik ARC-s lenne.

42LM660S

(#63766) Beni2360 válasza OldMike (#63765) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát erre álmomban se gondoltam, most néztem utána ciki. Nem szabadna ilyen tv gyártani. Nekem is volt egy LG plazmám ott is csak 1 optikai kimenet volt, oszt annyi.
Ott úgy oldottam meg hogy a Tv-ről eu scart és a bokszról is egy eu scart ment a régi cuccba. Ott volt tuhel meg Japán bemenetek. Más 5 let nincs :U

csak tudnám, hogy mit takar? jackes 5.1

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#63767) OberMotz


OberMotz
aktív tag

Sziasztok, tegnap költözött be hozzánk egy LG 50LF652V, egy 2010-es 37"-os Samsungot váltott - van egy kis különbség . A kérdésem az lenne, hogy van-e lehetőség a Home gomb megnyomására feltűnő Smart menüben manuálisan átrendezni az ott megjelenített forrásokat? Konkrétan az lenne nagyon klassz, ha az otthoni DLNA szerver "shortcut"-ját oda tudnám valahogy tűzni és az mindig látható lenne.

[ Szerkesztve ]

(#63768) ruti válasza OberMotz (#63767) üzenetére


ruti
Közösségépítő

persze h van, "kiemeled", tetszőlegesen oldalra mozgatva besorolod, majd "visszaengeded" - persze ha erre a rendezési módra gondoltál
-
a DLNA shortcut nemcsak a Smartshare-en belül látszik?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#63769) #94529552 válasza benjaminn (#63757) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nincs HDMI ARC, se optika, se bluetooth, se fejhallgató csati. Hát, ha még 14 napon belül vagy online vétellel, akkor legjobb lenne cserélni akár egy kisebb, de alkalmasabb tévére, pl. 43LF630V, 42LF652V.

(#63770) OberMotz válasza ruti (#63768) üzenetére


OberMotz
aktív tag

Köszi, közben én is rájöttem. A DLNA-t ahogy nézem, nem nagyon fogom "kitűzni", az élet kegyetlen :)

(#63771) olasz69


olasz69
senior tag

A legfrisseb updater file ,ha kell: LgDTVUpDater_Izm_10_2015.zip

Német downgrade pdf/képes/ downgradenemetul

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#63772) TRob1 válasza olasz69 (#63771) üzenetére


TRob1
veterán

Ki akar németül downgradelni mikor még sokan magyarul sem értik? :DDD

De azért köszi. :))

¤ R'n'R ¤

(#63773) olasz69 válasza TRob1 (#63772) üzenetére


olasz69
senior tag

ábrásos :DD

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#63774) csimasz.82 válasza huncutka1029 (#63756) üzenetére


csimasz.82
csendes tag

Köszönöm a segítséget! A beállítással kapcsolatban Watt25-nek igaza van. Sok más Tétel van a képbeállítás menüpontban.

(#63775) Beni2360 válasza olasz69 (#63773) üzenetére


Beni2360
félisten

Tudom rám is gondoltál de már nem vállalok fordítást.
A szöveg Angol a TV Német nyelvű.
ábrásos - Tyiszta magyar. :DD

Akkor ez most milyen frissítés? :F

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#63776) Shingen válasza TRob1 (#63772) üzenetére


Shingen
addikt

:D Hát jah...

風林火山

(#63777) olasz69 válasza Beni2360 (#63775) üzenetére


olasz69
senior tag

Valóban a tv németen maradt,de angolra lett fordítva,hogy a Magyarok is le tudják fordítani!
Hasonlót akarok készíteni!
A webos1.5…-re
Magyarul !

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#63778) olasz69 válasza olasz69 (#63777) üzenetére


olasz69
senior tag

Valami frissítés történik a tv-n 05.00.20-ról :F

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#63779) TRob1 válasza olasz69 (#63778) üzenetére


TRob1
veterán

És mi az?!?

¤ R'n'R ¤

(#63780) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Ömlesztve hoztam pár kérdést. Még mindig egy LF652V-ről van szó. :)

a.) Tényleg nincs kultúrált megoldás a SmartShare lejátszás alatt a tekerésre? Mobilos MR távirányítóval megy, de ez elég béna így. Mi kell hozzá, hogy rendesen menjen?

b.) Serviioval osztom laptopról a filmeket. A lejátszás egy darabig megy rendesen, aztán elkezd folyton leállni és töltögetni (gondolom pufferel). Mégis mekkora belső sávszél kell egy mezei 720p videóhoz? A TV is vezeték nékül csatlakozik, dugjak be inkább egy LAN kábelt?

c.) A képbeállításokban a "Valósághű mozi" menüpont szürke, inaktív. Ez takarja a valós 24p módot? Mivel tudom elérherővé tenni? Már zongoráztam egy csomó beállítással, hátha valami blokkolja, de eddig semmi eredmény.

d.) A UPC set-top-box képe (HDMI) egészen más színekkel jelenik meg, mint egy film mondjuk a SmartShare-en megosztva. Fakóbb, kevésbé kontrasztos. Az előző TV-n nem így volt.

(#63781) olasz69 válasza TRob1 (#63779) üzenetére


olasz69
senior tag

oh bocs,vaklárma visszaálltam a 05.10.01-re mert csak onnan lehet visszaállni a 04.45.05-re,hogy megnézzem az üzemidejét a tv-.nek! :F

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#63782) asturel válasza Stauffenberg (#63780) üzenetére


asturel
őstag

a, Nyilakkal lehet tekerni a hagyományos távirányítón, ennél milyen kulturáltabb megoldásra gondoltál? Magic Remote távirányító pont azt tudja, amit szeretnél szerintem :)

b, passz, kezdetektől fogva lan-on használom, ott soha nem volt bufferelés

c, nálam is szürke, de be van kapcsolva (legalábbis mikor film közben nézegettem a beállításokat)

(#63783) Stauffenberg válasza asturel (#63782) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A nyilak kb 5 másodpercet tekernek bele és minden alkalommal pufferel miatta. Ezzel nem igazán lehet beletekerni egy 2 órás film közepébe.

(#63784) Intelligencs válasza Stauffenberg (#63783) üzenetére

Értem a problémádat, nekem is az Asus O!Play-jel az volt a bajom, hogy nem tudtam mondjuk rögtön a film közepére ugrani. Szerintem ruházz be egy rendes MR távirányítóra, mert azzal tényleg kulturált módon lehet beletekerni.

Mondjuk tényleg kissé bosszantó, hogy csak emiatt kelljen megvenni egy MR távirányítót. Általában én nem is használom a Magic Remote részét a távirányítónak, inkább csak a nyilakkal mozgok a menüben.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#63785) #94529552 válasza Stauffenberg (#63780) üzenetére


#94529552
törölt tag

MR híján egy vez. nélküli egérrel is megy a tekerés, de... Wifi-vel csak korlátozott méretű filmeket tudunk lejátszani, ennél sokkal jobb a lan , de még annál is 100x jobb a HDMI-kábeles összeköttetés. A tévékben elég korlátozott a lejátszók tudása, a funkciók, a testre szabhatóság, meg a kép és hangminőség szempontjából se a legjobb megoldás. A Laptopon(vagy amit használsz) egyszer kell beállítani pl. a MPC HC-t, és onnantól nem lesz gondod vele: HD filmek lejátszása Téma összefoglalójában leírtak szerint. (madVR nem kell)

(#63786) _Dumber_ válasza Stauffenberg (#63783) üzenetére


_Dumber_
őstag

Azért ez a tekerés tényleg gáz. A másik tvm la620. Azon kulturáltan megy. Lenavigálok a csíkra, és tekerhetek. Az csak hab a tortán, hogy le sem kell navigálni. A jobbra gombra egyből oda ugrik.

[ Szerkesztve ]

(#63787) Watt25 válasza Stauffenberg (#63780) üzenetére


Watt25
veterán

d.) Bemenetenként megjegyzi, hogy melyik beállítást választottad, válaszd ugyanazt.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#63788) direwolf válasza Stauffenberg (#63780) üzenetére


direwolf
őstag

b.) próbáltad a windows saját dlna-ját? Hátha...
c.) nem minden profilnál lehet minden beállítást elérni. Egyébként a "valósághű mozi", már ahogy én ki tudtam venni a szegényes forrásokból a 3:2 pulldownt jelenti. A 24p automatikus, ha 24Hz-en hajtod a hdmi kimenetet, vagy autoswitchelsz a lejátszóval, vagy 24p-s filmet indítasz dlnan.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#63789) Balázs1986 válasza Stauffenberg (#63780) üzenetére


Balázs1986
addikt

a) Rendszeresen nézek SmartShare-rel filmet LF652 tévén, a router DLNA szerveréről. A router USB portján van a külső HDD, a tévé pedig (cat5.e) UTP kábellel van a router-en. Bár az ethernet portok Gigabitesek rajta, a tévé valószínűleg 10/100Mbps, a HDD-ről a router szintén kb. 100Mbps sebességgel olvashat. Így, kábellel simán megy a tekerés a távirányító balra-jobbra nyilaival, 1080p-nél is (nyomva tartva nem teker többet, de gyorsan nyomkodva minimális betöltési idővel szépen előremegy). WiFi-nél szerintem max. 30-40Mbps az átvitel, ott ez lehet a gond.

(#63790) OberMotz válasza Stauffenberg (#63783) üzenetére


OberMotz
aktív tag

Nekem pár napja van ugyanilyen TV-m, Serviio szolgálja ki, a tekerés gond nélkül megy (Magic Remote-tal használom). Serviioban generic profile-ra van állítva a TV egyébként, LG-re állítva csúszott a hang (1.4.1.2 verziójú Serviio, Synology-n még csak ez van). Pufferelés nincs, de én vezetékes LAN-t használok, wifivel nem akartam szórakozni.

[ Szerkesztve ]

(#63791) TheTruth válasza TheTruth (#63749) üzenetére


TheTruth
tag

Bocsika, teves info. A 32LF650V megis megy a Logitech K400r-rel. Csak en kapasbol letoltottem a Spotifyt es annak a bejelentkezokepernyoje nem engedi bepotyogni az emailem a billentyuvel, mert ott csak a szamok mennek (??).

De a beepitett webes bongeszoben, meg mashol minden mukodni latszik (eger+bill). :)

(#63792) huncutka1029 válasza TheTruth (#63791) üzenetére


huncutka1029
addikt

majd okoz még meglepetést a youtube alkalmazásban is, ott nem kezeli a magyar billentyűzetet. ;]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#63793) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Nem számítottam ekkora segítség dömpingre, köszönöm mindenkinek! :)

MR távirányítót nem fogok venni, nekem nem ér meg egy ekkora beruházást, ráadásul ott a mobilom, azzal is elő tudom csalni a kurzort. Így én is bele tudok tekerni, de sokkal kényelmesebb lenne, ha tudnám úgy tekerni, hogy közben azt is látom, hogy hova, nem pedig találomra "belekattintok" az alsó timeline-ba.

Amúgy a router USB portjára kötött HDD ötlete szöget ütött a fejembe. Ez használható lenne így lényegében médiaszerverként? Spéci router/firmware kell hozzá? Mert nekem az is jó, ha erre a HDD-re úgy dobálnám át a videókat, mintha egy NAS lenne és akkor bekapcsolt számítógép sem kéne hozzá, meg így a NAS beszerzését is megúsznám (lényegében csak emiatt kéne). Meg persze kiiktatnám a képletből a Wi-Fi csatlakozást, ami a szűk keresztmetszet jelentheti a minőség és folyamatosság szempontjából.

Sajnos a gépet nem tudom a routerre kötni LAN vagy a TV-re közvetlenül HDMI kábellel (főleg mivel sokszor van, hogy dolgozom rajta, addig a párom tud sorozatokat nézni a TV-n). Ellenben a TV mellett van a router, azt összehozom kábellel (eddig csak lusta voltam előkotorni).

(#63794) direwolf válasza Stauffenberg (#63793) üzenetére


direwolf
őstag

Ha már usb hdd-ben gondolkodsz, akkor nem lenne egyszerűbb a tv-be dugni? :)

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#63795) Stauffenberg válasza direwolf (#63794) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

De a lényeg az egyszerű fájl-mozgatás lenne. Ha a TV-be dugom, elérem a hálózatról távoli meghajtóként?

(#63796) Watt25 válasza Stauffenberg (#63795) üzenetére


Watt25
veterán

Ha a TV-be dugom, elérem a hálózatról távoli meghajtóként?
Természetesen nem.
Ilyen szempontból valóban jobb a router-re dugni a HDD-t.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#63797) huncutka1029 válasza Stauffenberg (#63795) üzenetére


huncutka1029
addikt

Akko már vehetnél NAS-t is. ;)
Routerre érdemes custom Fwt rakni, ha hálózati tárként akarod használni, és megtámogatni samba serverrel pl.

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#63798) Balázs1986 válasza Stauffenberg (#63793) üzenetére


Balázs1986
addikt

Esetemben egy TP-Link routerről van szó (WR1043ND), amiben az USB fájlmegosztást a gyári FW is támogatja, menüből bekapcsolható, ill. benne van a media server funkció is, ezt a SmartShare látja.
Bár, én már nem gyári FW-t használok, hanem OpenWRT-t, így a torrent seed is a router dolga lett (letöltéshez a PC-t használom, majd átmásolom a tartalmat és a torrent fájlt a külső HDD-re).

[ Szerkesztve ]

(#63799) direwolf válasza Stauffenberg (#63795) üzenetére


direwolf
őstag

Azért azt tudnod kell, hogy a routerek usb portjára kötött hdd-re a másolás finoman szólva sem nevezhető gyorsnak. Jobban jársz, ha a tvbe dugod, és ha kell másolni rá, átteszed a gépre. USB3-on pikk-pakk átmegy egy nagyobb film is.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#63800) Stauffenberg válasza direwolf (#63799) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Igazából pont ezt a TV mögött matatós, USB-be bedugós történetet szeretném megúszni. Ha már úgyis másolgatok, akkor HDD helyett inkább egy pendrive (64 GB) lenne a szerszám, de akkor is kéne egy USB hosszabbítós HUB, mert a TV hátának a közepére tették a portokat (régen sokszor a káva oldalában volt). De az meg olyan hülyén néz ki, hogy ott fityeg.

Amúgy meg nem tudom, hogy a médiaszerver funkciót támogatja-e a routerem. Eléggé alapmodell. Ha meg már váltanom kéne egy 15k körüli routerre, akkor onnan a NAS is csak egy lépés.

Mindegy, előbb vagy utóbb lesz valami. Csak most a következő projekt valamilyen hangrendszer lesz. Gondoltam a belső Wi-Fi hálón csordogáló 30-40 Mbps elég lesz ahhoz, hogy legalább átmenetileg megoldható legyen a médiaszerverezés laptopról.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.