Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62101) herdsman12 válasza _Dumber_ (#62084) üzenetére


herdsman12
őstag

Beállítások - Csatorna hangolása.

(#62102) Shaw69


Shaw69
csendes tag

Sziasztok!

Idén vásároltam egy 42UB820V típusú LG tévét. A kérdésem az lenne, hogy valamilyen módon lehet frissíteni WebOS operációs rendszerre? Van egy két funkció amivel nem vagyok megelégedve a NetCast4.5 -ben...
Válaszotokat előre is köszönöm!

(#62103) Gtaati


Gtaati
őstag

Hello!
Egy ismerosom tv vasarlas elott all, az egyik az lg 42lb670 a masik egy samsung ue46f6340-es. En ugye lg parti vagyok itthon minden lg ami csak lehet, szoval reszemrol nem kerdes de pusztan a ket tv t nezzuk es a tudasukat illetve h ugyanabban az arban megkapna mindkettot ti melyiket javasolnatok? Koszonom! :R

(#62104) olasz69 válasza Shaw69 (#62102) üzenetére


olasz69
senior tag

Sajnos Netcast4.5-öt WebOs-re nem lehet frissíteni!
Tudtommal semelyiket nem lehet még a WebOs 1.3-sem lehet WebOs2.0-ra!

(#62103) Gtaati
Mi Lg-t mondunk,(általában) samu topikba is próbáld meg! :F

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#62105) insyde5


insyde5
aktív tag

Mióta tv-t cseréltem több csatorna nem jön be. A régi tv n mind megvolt. Koax kábelt is cseréltem már, tv nek lehet hibája? Vagy szerezzek be egy beltérit? Digi a szolgáltatóm.

(#62106) Balázs1986 válasza insyde5 (#62105) üzenetére


Balázs1986
addikt

Nézd meg a Digi honlapján, hogy nálatok milyen adást lehet fogni. Azt is nézd meg, hogy melyiket digitálisan, és melyik analóg módon.
Ez alapján ki tudod szűrni, hogy:
- csak analóg adásokat fogsz: nézd meg, bejelölted-e a digitális keresést, ill. ha igen, és így se talál, a tv tunered nem jó az itteni kódoláshoz (vagy nincs is benne?)
- csak digitális adásokat fogsz: nincs bejelölve az analóg keresés
- van digitális és analóg adás is, véletlenszerű, hogy mit nem talál a tv: próbálj teljes keresést / finomhangolást / egyéni hangolást, nem tudom milyen lehetőségeid vannak a tv-den.
Talán az lenne a legjobb, ha leírnád, milyen tv-vel rendelkezel.

(#62107) #94529552 válasza bacsoakos (#62094) üzenetére


#94529552
törölt tag

Igen, annyi, de neked kell választani. Sokan használják azt a típust is, az új béta fw-vel már jól muzsikál, szept 21.-én lesz rá hivatalos fw.

Gtaati A F6340 már régen kifutott, 2013-as Smart tv. Az LB670V már szintén elfogyott, 2014-es Smart 3D-s típus. Választani kell: a nagyobb méretű vagy a nagyobb tudású kell nekik, ha mégis találnak ilyeneket.

(#62108) bacsoakos válasza #94529552 (#62107) üzenetére


bacsoakos
csendes tag

Ez az fw pontosan mit takar? Csak a.smart funkxi
funkciókat vagy altalaban befolyasolja a tv-t ha csak a csatornakat nezem vagy filmezek? A regi fw-nek mik a problemai?

(#62109) Gtaati válasza Gtaati (#62103) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Köszönöm szépen a válaszotokat! :R

(#62110) baandii


baandii
senior tag

hellosztok!

aki az lg tv-jén a 04.27.02 frissítést használja (nekem 04.22.11 van fent), tudna esetleg mondani egy pár szót arról hogy mi változott? érdemes feltenni? jobb lett vmi?

a válaszolóknak előre is köszönet!

(#62111) #94529552 válasza bacsoakos (#62108) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az LB, UB széria gyorsabb lesz vele a menüben és a tv funkciókban is (bekapcsolás, csatorna váltás, és a smart is).

[ Szerkesztve ]

(#62112) herdsman12


herdsman12
őstag

Normális az, hogy a 49LF630V a PH-n emlegetett x264_killa_sample.mkv videóval nem bír?
"Lejátszás sikertelen. Ez a fájl nem ismerhető fel." üzenet a próbálkozás eredménye.
(A TV-re kötött M8S androidos box simán viszi.)

(#62113) BodyGekko válasza herdsman12 (#62112) üzenetére


BodyGekko
tag

Nekem sem játsza le. Ismeretlen fájl üzenettel ledob. :(

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#62114) sapics válasza yvsmad (#62086) üzenetére


sapics
csendes tag

Invitel, de saját választásom, hogy csak analóg.

(#62115) Nightman1


Nightman1
tag

Sziasztok,segítséget kérnék,sok vacilálás,teszt után egy LG 42LF5610-es tévét néztem ki,direkt nem kell hogy Smart legyen.
Arról nem találok sehol infót,hogy bár a tévé PVR képes,úgy is tud felvenni,hogy EPG-n beállítom a rögzíteni kívánt műsort,majd kikapcsolom készenlétibe,vagy bekapcsolva kell lennie?
Lehet nektek ez "bugyuta" kérdés,de egyes tévék,boxok Timeshift-jén kívül még nem használtam PVR-t,és olyan műsorokat rögzítenék,amiket munkám híjján nem tudnék nézni..
Választ kösz,szép estét! :)

(#62116) bacsoakos válasza #94529552 (#62111) üzenetére


bacsoakos
csendes tag

Értem. Köszönöm az eddigi válaszaidat. Még lenne egy utolsó kérdésem. Ezt a frissítést nekem kell majd elvégezni? vagy a készülék automatikusan is tud majd frissülni?

(#62117) olasz69 válasza herdsman12 (#62112) üzenetére


olasz69
senior tag

Nálam az LB731v nem viszi ,ismeretlen fájl típus,Amiko stb: kiírja felbontás nem támogatott Lg alap 3d bd-player nem indítja el,tovább lép!
PowerDVD15 Mpeg-4 AVC 33.49mb/s
Dolby digital 5.1 448kb/s
LPCM 48KHz/16bit
fehér madarak Q-a sokan!

(#62115) Nightman1
Az lg mostani /régebbiek / pvr képes tv-i képesek kijelző és egyéb dolgok feszültség mentes állapotában is rögzíteni a beállított tv műsort! Magyarul nem kell bekapcsolva lennie a tv-nek!
olvass bele

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#62118) yvsmad válasza sapics (#62114) üzenetére


yvsmad
őstag

Invitelnél nincs kódolatlan digitális csatorna? Mert akkor az is jön az analóg előfizetéssel együtt.
UPC-nél van ilyen, ott 22 csatorna bejön digitálisan is az analóg előfizetéssel.

Az a gond, hogy az analóg adást a tévének először be kellene digitalizálnia egy A/D konverterrel, hogy HDD-re tudja rögzíteni és ilyen cuccos nem nagyon szokott lenni a tévékben. Külső eszköz, pl. 7-10 évvel ezelőtti HDD-s DVD-felvevő tud ilyet, de ott be kellett állítani a tömörítést is. Tévének nincs ilyen menüpontja, nem tud tömöríteni.

[ Szerkesztve ]

(#62119) Beni2360 válasza olasz69 (#62117) üzenetére


Beni2360
félisten

Itt a bibi : Formátum profi : High@L5.1 mert állítólag a tv csak L4.1 -ig tudja lejátszani.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#62120) olasz69 válasza Beni2360 (#62119) üzenetére


olasz69
senior tag

:R Köszönöm a megoldást!
Attól még jó tv-nk van!
:D

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#62121) Nightman1 válasza olasz69 (#62117) üzenetére


Nightman1
tag

Okosabb lettem,köszöntem! :)

(#62122) insyde5 válasza Balázs1986 (#62106) üzenetére


insyde5
aktív tag

49UB820V

m1, m2, duna és ezek HD csatornái megvannak a listában, viszont ha kijelölöm "nincs jel" szaladgál a képernyőn.

A régi tv-t visszadugva megvannak a csatik.

Ezért gondoltam egy beltéri egységre.

(#62123) Beni2360 válasza olasz69 (#62120) üzenetére


Beni2360
félisten

Jó biz a :C a sok sirály ellenében is.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#62124) yvsmad válasza Beni2360 (#62119) üzenetére


yvsmad
őstag

A 16 Ref Frames sem túl egészséges, tök feleslegesen lett így tömörítve.

(#62125) yvsmad válasza insyde5 (#62122) üzenetére


yvsmad
őstag

Kártya van a tévében?

(#62126) direwolf válasza Beni2360 (#62119) üzenetére


direwolf
őstag

L4.2-t is tud, mert lejátsza a kamerám felvételeit (1080p50)

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#62127) insyde5 válasza yvsmad (#62125) üzenetére


insyde5
aktív tag

Nincs. ( milyen kártya ???) :D

(#62128) #94529552 válasza herdsman12 (#62112) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem az nem a tévék teszteléshez való, hanem profi lejátszókhoz What is a Killa Sample , ezért én nem kínoznám vele a tévét a helyedben.

(#62129) yvsmad válasza insyde5 (#62127) üzenetére


yvsmad
őstag

Keresd újra az adókat.
Automatikus hangolás -> Kábel ->
Szolgáltató: Egyéb ->
Típus: Hálózatkeresés
Induló frekvencia (kHz): 338000
Befejező frekvencia (kHz): 466000
Hálózati azonosító: Automatikus

(#62130) mckangi


mckangi
senior tag

Sziasztok!

Kinéztem 2 lg tv-t a neten webshopból, az egyik 32LF632V és a 32LF650V-t.
mivel nem igazán találtam rá magyar nyelven véleményt a webshop értékeléseknél,ezért kíváncsi lennék a következőre.

Akinek van a 2 típus közül valamelyik az legyen szíves segítsen.

Pontosan a WebOs2.0 webböngészőjére lennék kíváncsi,mert sűrűn néznék rajta online filmeket,és sajnos némelyik ilyen oldal tele van mindenféle kéretlen reklámmal, felbukkanó ablakban.
Azt szeretném tudni,hogyan viselkedik a WebOs 2.0 webböngésző egy ilyen oldalon.

Sajnos van egy EzCast nevű eszközöm,de az alábbi weboldalt szinte nem tudom használni,mert a dongle böngészőjével tudok kirakni streamet a buta tévémre,ami persze nem támogatja a többablakos felbukkanó weboldalakat.
Ilyenkor tele van mindenféle hülye reklámmal ami rezegteti a telefont,de nem tudok visszamenni arra a lapra ami a linkhez vezet,csak egy visszlépés vagy a telefon back gombja segíthetne ,de sokszor még az sem.

Pc-n nincs gond ezzel.Ott megmarad az eredeti weboldal,ahol magát a lejátszást tudom elindítani,mert ezek a kéretlen reklámok mind külön ablakban jönnek fel.

Valaki kipróbálná?
Link http://online-filmek.im/film/17411-pod -> beküldött linkek megtekintése , majd mégegyszer a beküldött linkek megtekintése , majd itt kiválasztva a filmhez vezető linket.

Esetleg a linken jobb klikk ->megnyítás új lapon funkció van rajt? Mármint a WebOs 2 böngészőjén.

Aki tud kérem segítsen!

Poco F3

(#62131) huncutka1029 válasza mckangi (#62130) üzenetére


huncutka1029
addikt

na röviden, a felugró ablakokkal nem tudsz mit kezdeni, jobb klikket felejtsd el, ez nem windows rendszer. külön lapokat fog nyitni, ott bezárogathatod majd ezeket. ha addig el nem fogy a memória. mert akkor kilép a böngészőből.
Arra is figyelned kell okos tv esetében, és nem csak LG-nél, hogy nincs flash támogatás, csak HTML5 tartalmakat tudsz futtatni rajtuk. Tehát olyan oldalakat, amik Flash, vagy java alapúak, jó eséllyel nem fogsz nézni a tv-n. Ne felejtsd el, hogy sajnos ezek nem tabletek, illetve pc-k, hanem Megjelenítő eszközök, tv tartalomra, némi extra tartalommal, tudással felvértezve.
Ha online streamekre vágysz, akkor használj laptopot, kiterjesztett asztallal, és UTP, vagy wlan kapcsolaton keresztül küldd rá a megtekinteni kívánt tartalmat.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#62132) rongylab válasza mckangi (#62130) üzenetére


rongylab
tag

Ilyen adásokat tv belső böngészőjén te sosem fogod megnézni, vegyél egy számítógépet,, vagy laptopot. Ez még mindig televizió.

(#62133) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

Sziasztok!

Tudjátok esetleg, hogy az 50LF580V típusnak tükröződő kijelzője van-e? Nincs benne 3D funkció...

A mostani LG tv-m 3D Cinema, és tükröződik sajnos.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#62134) yvsmad válasza mckangi (#62130) üzenetére


yvsmad
őstag

A lányom is ilyenekkel kísérletezett, aztán a vége az lett, hogy a notebookot kötötte rá a tévére.

(#62135) olasz69 válasza Gigicuci (#62133) üzenetére


olasz69
senior tag

lg-50LF580V-full-hd-smart-tv

Nincs benne 3d,biztos nem tükröződik úgy mint a 3d cinema :F .......... De,hogy tükröződik-e majd egy tulaj megmondja,ha olvassa!
Illetve függ,hogy milyen panellel szerelt változat?

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#62136) yvsmad válasza Gigicuci (#62133) üzenetére


yvsmad
őstag

Nappali fényben mindegyik tévé tükröződik valamennyire, minél nagyobb a felület, annál jobban tükröződik.
Este meg ne égess lámpát a tévé előtt.
A görbe tévék homorú tükörként működnek, azaz csökkentik a tükröződő kép nagyságát, ha ez segít valamit.

(#62137) proly01


proly01
őstag

-

....Pr:)ly....

(#62138) herdsman12 válasza #94529552 (#62128) üzenetére


herdsman12
őstag

Nem kínlódott szegény, fel se ismerte!
Nem tudom, hogy mikor mellékelték ezt a videót, de 2009-es cikkekben is megtalálható.
Akár felnőhetett volna a hardver a videóhoz azóta.

[ Szerkesztve ]

(#62139) #94529552 válasza herdsman12 (#62138) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nyugi, ha akarták volna, akkor egy PC tudásával bírnának a mai tévék. Nemrég többen is leírták, ezek inkább megjelenítők, a többi csak marketing. Pár dolog azért egész jól használható. Ha profi lejátszó kell, azt meg kell fizetni: [link] , [link]

bacsoakos Manuális, és automata frissítés is megy. Utóbbi akkor, ha engedélyezve van a menüben.

[ Szerkesztve ]

(#62140) #94529552 válasza Apollo17hu (#62089) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az LG 43LF630V-632V [link] jobb áron van és nagyobb is.

Más: Itt vannak olcsóbb tévék, de Csak 1 NAP-ig Nem tudja valaki, hogy milyen forrásból lehetnek ezek ilyen jó áron?

(#62141) direwolf válasza herdsman12 (#62138) üzenetére


direwolf
őstag

Pumma által linkelt "What is a Killa Sample" fórumról:
"1080p, 33.1 Mbps 5.1 profile 16 ref frames video sequence"

h.264 Wikiből (érdemes ezt olvasgatni!):
L4.2 max baseline bitrate: 50,000Mbps , max resolution @ stored frames: 2,048×1,080@60.0
Ezt biztosan lejátssza a TV (legalábbis 1080p-ben)

Tehát miért is a L5.1 profile?
Megválaszolom: hogy a lejátszót megszopassa ;]

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#62142) datomi


datomi
tag

Múlt héten meglett a 49UG7707 tv-m, 32LW4500-at váltotta.
Kicsit féltem, hogy túl nagy lesz, de kb. 40 cm-rel hátrébb került a korábbi tv-hez képest (a régi talpon állt, az újat a falra tettem), de kb. 3 m-ről nézzük és pont jó a mérete :)
UPC Direct beltérivel használom, a MR távirányítóval tudom kezelni a beltérit, csak a beltéri ki- és bekapcsolásához van szükség a távirányítójára (lehet, hogy azt is lehet az MR-tal, de még nem jöttem rá, hogy hogyan).
Ettől függetlenül egy CI-szel szeretném használni, hogy eggyel kevesebb fogyasztó legyen.
A kérdésem az lenne, hogy milyen típusú CI-t kell vennem a Freesat kártyámhoz?
UPC-nek írtam, de ők ezidáig nem válaszoltak a kérdésemre, nyilván ez nekik bevétel kiesés mivel 1 beltérivel kevesebb lenne nálunk :)

Xiaomi Mi 10 Lite 5G / Samsung Tab S5e

(#62143) Watt25 válasza datomi (#62142) üzenetére


Watt25
veterán

Ez a kérdés itt offtopic, itt a helye.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#62144) datomi válasza Watt25 (#62143) üzenetére


datomi
tag

Köszi! :R
Pedig keresetem UPC Directes topicot, de nem találtam :K

Xiaomi Mi 10 Lite 5G / Samsung Tab S5e

(#62145) woryz


woryz
senior tag

Sziasztok!

Van egy pár éves 42LW4500-as tv-m, szerettem volna frissíteni a firmware-jét pen driveról. Friss SW letöltve, pendrive a helyén, SW elindul, majd kiírja hogy ismeretlen hiba... A bekapcsoló gomb veszettül villog, és sötét a kép... Háromszor-négyszer ki / be kapcsoltam a TV-t, és újra elindítottam a frissítést, ugyanez lett a vége, ismeretlen hiba... A letöltött SW pack két verziót tartalmaz, szükséges előbb az alacsonyabb verziószámút feltegyem majd a frissebbet? Én mindjárt a legfrissebbel próbálkoztam, bár mindkettő fönn volt a pendrive-on...

Köszönöm a segítséget! :R

(#62146) *H* válasza woryz (#62145) üzenetére


*H*
aktív tag

Ha két verzió volt a letöltésben és a készüléken lévő verziószáma kisebb mindkettőnél, akkor először az alacsonyabbat kell felrakni. A pendrive-on csak egyik legyen frissítéskor. Ha kész töröld és mehet a másik.

[ Szerkesztve ]

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#62147) woryz válasza *H* (#62146) üzenetére


woryz
senior tag

Köszönöm, este kipróbálom így. De ugye a pendrive-on régebbi adatok maradhatnak, vagy biztos ami biztos,töröljek minden régi adatot, és csak a frissítés legyen rajta?

(#62148) mckangi válasza huncutka1029 (#62131) üzenetére


mckangi
senior tag

Köszönöm srácok!

huncutka1029 és rongylab !

Pontosan erre voltam kíváncsi!

Hála nektek nem kell vennem új tv-t!

Sajnos a linkelt weboldal linkjei mind java alapú, ráadásul némely videó a flash jw player beágyazott lejátszóját használja, tehát pontosan ott lennék egy új tv-vel is,mint a dongle böngészőjével.

Van pc-m,de ha még kiterjesztett képernyő mellett is ha ráküldöm a jelet a tv-re wifin keresztül akkor szaggat . Kicsi a wifi sávszélessége.

Azért gondoltam azt,ha utp kábellel rákötöm a tv-t a routerre, akkor a tv böngészőjén keresztül megtudom nézni az online filmeket.

Szerintem akkor járok a legjobban ár / érték arányban ha veszek egy androidos tv box-ot.....de ez már nem ez a topik. ......

Köszönöm mégegyszer a segítséget! :R :R :R

Poco F3

(#62149) *H* válasza woryz (#62147) üzenetére


*H*
aktív tag

Nem kell törölni az adatokat. Legyen rajta egy LG_DTV mappa, benne a letöltött fájl és mehet.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#62150) F1rstK1nq válasza mckangi (#62148) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Sokan most a HiMedia Q5 4K3D.

Én is ezzel szemezgetek. Kiváncsi lennék egy full hd filmnél mennyivel kapnék jobb minőséget ezzel, mint a SmartShare-rel..

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.