Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45651) brendonka23 válasza MR!! (#45650) üzenetére


brendonka23
tag

remélem hogy úgy lessz ahogy te mondod!remélem reggelre helyre áll!:Sde még a servii-t se látja,mint eddig hogy látta :S egyedül csak a böngésző megy!:S

(#45652) MR!! válasza brendonka23 (#45651) üzenetére


MR!!
aktív tag

Ha értesz egy kicsit angolul:

When the smart application on the TV is selected, the TV will identify itself to the SDP with an unique Identification called the ESN (Electronic Service Number).
The SDP will then send a message back to the TV. This message determines the content of the premium and smart card of the Television.

If the customer does not see the premium/smart card content, the TV is OK, but the problem is in the internet connection or in the SDP server. In the last case, the problem has to be reported to the LG smart helpdesk.

miszter

(#45653) brendonka23 válasza MR!! (#45652) üzenetére


brendonka23
tag

semmit nem értek ebből :D

(#45654) brendonka23 válasza MR!! (#45652) üzenetére


brendonka23
tag

mi akar ez most lenni?

(#45655) MR!! válasza brendonka23 (#45654) üzenetére


MR!!
aktív tag

A tévédnek valószínű semmi baja, ha holnap se lesz jó jelentsd be az LG-nek :U

még egy kérdés, ha lecsatlakoztatod netről (se wifi se lan) akk is ugyanez van ?

[ Szerkesztve ]

miszter

(#45656) brendonka23 válasza MR!! (#45655) üzenetére


brendonka23
tag

akkor nincs internet kapcsolat,elvileg,nem néztem meg most nem is megyek már át mert alszanak a másik szobába a srácok!de gondolom ez lenne!

(#45657) *H* válasza brendonka23 (#45656) üzenetére


*H*
aktív tag

LG szerver oldali hiba volt, már működik. Készülj fel, hogy ilyen előfordulhat. :) Mostanság többször volt ilyen.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#45658) Shingen válasza TaylorPro (#45638) üzenetére


Shingen
addikt

Jó lesz a WD :)

風林火山

(#45659) brendonka23


brendonka23
tag

nem vetettek észre képminőség változást?nekem mint ha csúnyabb lenne a youtubon a videók!:S

(#45660) Shingen válasza Gameboy77 (#45643) üzenetére


Shingen
addikt

:((

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#45661) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok! LG LW5500 TV-n szeretném újra bekeresni a csatornákat, (UPC kábeles szolgáltatás, mediacard-al)

Ha kiválasztom a UPC-t a szolgáltató menüben (ahogy eddig is volt) ott csak a gyors keresést engedi, és ugyan a symbol rate és a moduláció az automatikusra van állitva, de a frekvenciát meg a hálozati azonosítót nekem kellene megadni. Ide mit kell vajon beírni? Próbáltam pár értéket de 0 csatornát talált..

:R

Szerk: Közben megtaláltam a választ, 346000kHz és Bp-en 43104 Hálózati azonosító.. Itt hagyom ha esetleg a UPC topic helyett itt keresné valaki más is, vagy nekem kéne majd megint.. :)

[ Szerkesztve ]

(#45662) Gameboy77 válasza brendonka23 (#45644) üzenetére


Gameboy77
aktív tag

Ugyan az van mint nálad.Gondolom szoftveres probléma,de hiába csináltam gyári visszaállítást,nem oldotta meg.Egyedül a böngésző működik,onnan a youtube is megy.
Remélem egy frissítés megoldja majd,mert ezzel szervízbe nem szívesen vinném,mivel mint tv teljesen jól működik.

(#45663) kmarci25


kmarci25
veterán

Üdv!

Szüleimnek keresek tv-t. Én is LG tulaj vagyok (LM620s) ezért maradnék a márkánál.
Amit keresek:
- 39 vagy 42-es képátló,
- elfogadható kép,
- olyan állvány, aminél a talp középen van,
- jó lenne az internetkapcsolat
- DVB-T tuner
- alap médialejátszási képességek
- max 120 ezer a keret.

Van ilyen alternatíva? Láttam ezt-azt, de mióta megvettem a saját tv-met, nem követem az eseményeket. Nem videofilek a szüleim, úgyhogy "csak" annyi a követelmény, hogy elfogadható legyen a képminőség.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#45664) madle


madle
őstag

IPS paneles LG vásárlása előtt állok, mit gondoltok, érdmes IPS panellel szerel TV-t venni? Körülbelül 47" környékén lenne a jó megolás, ha tudtok esetleg ajánlani valami modellt azt megköszönném. Nekem csak az a fontos hogy valódi 100Hz-et minimum tudja, illetve a SMART NEM fontos! Meg a 3D sem..

Köszi!

(#45665) |AP|


|AP|
veterán

Bejött az amit sejteni lehetett, a Sencor SLE2651M4 nem működik UPC mediacarddal, ezért új tévé kell a hálóba. Nem kell nagy, nem kell túl drága (70-75k körül), viszont mindenképpen fogadja a mediacardot és ha már lúd legyen kövér alapon legyen kicsit okos is (wifi hálózatra csatlakozás, filmlejátszás PC-ről, tabletről, ilyesmi)
Van jobb választás, mint a LG 28LB490?

(#45666) huncutka1029 válasza |AP| (#45665) üzenetére


huncutka1029
addikt

nem a UPc mediacard a hibás, hanem az, hogy nincs CI slot a monitor-tv-den! :P
sejteni lehetett????? ránézel, és egyből tudod.

amit kinéztél nem rossz kis tv. :K

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#45667) Stevenstyle


Stevenstyle
senior tag

Sziasztok!
A véleményeiteket szeretném kérni, mivel kicsit bizonytalan vagyok. A héten le szeretném cserélni a kissé már öregecske Panámat egy új jövevényre.

42-colról szeretnék feljebb lépni, de az anyagi kereteim sajnos meglehetősen végesek. 200 körül van határ ameddig nyújtózkodni tudok.

A TV elsődlegesen HD tartalom fogyasztására lenne illetőleg X360on játszogatak heti pár órát.
Jelenleg 4 TV-re sikerült leszűkítenem a keretet, 2 LG és 2 Samu. mindegyik 3D TV mivel azért néha néha 1-2 3D filmet is megnéznék.

a következőkön vacilálok:

- LG 47 LB671V
- Samsung UE 48H6400

- LG 50 LB650V
- Samsung UE 50H6200

Mindenképpen jó lenne a nagyobb méret, de nem a drasztikus képminőség romlás kárára. A két LG-nél külföldi tesztek szerint meglehetősen gyengébb a képminőség az LB650 esetében, míg a két Samsungnál a H6200 gyenge frissítését írják mint döntő negatívum.
Ezek alapján nagyon úgy tűnik nekem, hogy érdemesebb a két kisebb közül dönteni, a jobb kéminőség körül.
Örülnék, ha tudnátok segíteni, esetleg tapasztalatok valakinek?

(#45668) |AP| válasza huncutka1029 (#45666) üzenetére


|AP|
veterán

Van rajta CI foglalat, csak nem CI+ kompatibilis. Tudtam, hogy ez lesz, de azért adtam neki egy esélyt. Fel is ismerte a kártyát, odáig eljutottam, hogy kiírta, hogy UPC card, de eddig tartott.

Szimpatikus ez az LG, de gondoltam azért rákérdezek hátha van valakinek jobb tippje.

(#45669) Tybike81


Tybike81
őstag

Van valami lehetőség az RtlMost nézésére egy 47LB671V készüléken Pc nélkül?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#45670) WaterWawe válasza Tybike81 (#45669) üzenetére


WaterWawe
őstag

Erre én is kíváncsi lennék. :U

(#45671) bprubin


bprubin
tag

Megérkezett az 55 ub850v készülékem.
Örülök, hogy nem hallgattam azokra, akik nem ajánlották különböző felhősödési stb. hibák miatt, amit nem saját tapasztalataik alapján írtak, csak olvasták más fórumokba...Vicces.

A kép minősége odaveri körökkel az lb730 készüléket, ami ezen elmosódott az éleknél és homályos pl: FHd filmeknél,
az a 850v-n éles és kristálytiszta, semmi felhősödés, bevilágítás stb.

Ezért kell mindenkinek utána járni, kipróbálni a kiszemelt készülékeket és teljesen szubjektíven kezelni a fórumba olvasottakat. :C

(#45672) parkr válasza Tybike81 (#45669) üzenetére


parkr
őstag

mivel szokás szerint értelmesen állnak a dologhoz, és silverlightot használnak, kizárt.
majd ha ráébrednek hogy 2015 lesz lassan és megismerkednek a html5-el

(#45673) bozsozso válasza bprubin (#45671) üzenetére


bozsozso
őstag

TV műsorok milyenek rajta HD és SD is?

(#45674) Tybike81 válasza parkr (#45672) üzenetére


Tybike81
őstag

Akkor egyenlőre felejtős :( ?
Magyarán van egy 2k fölötti okos 3d tv-m, és vennem kell hozzá egy android tv boxot?
Tudnátok valami értelmes Android Smart Tv boxot ajánlani ha van itt olyan aki használ ilyet.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#45675) bprubin válasza bozsozso (#45673) üzenetére


bprubin
tag

Most nézem a DigiSport 1-et sd-n a focinál ahogy vannak körbe a reklámtáblák fekete háttéren a fehér felirat széle kicsit homályos, de hd-n az is szép teljesen.

(#45676) parkr válasza Tybike81 (#45674) üzenetére


parkr
őstag

androidról sem tudnád nézni, mert azon sem támogatott az a szar silverlight
szerk. látom legalább van rtl-es alkalmazás

[ Szerkesztve ]

(#45677) Lefty válasza Stevenstyle (#45667) üzenetére


Lefty
addikt

Szia,

én a 47 LB671V típust választanám, szerintem szebb képe van, smartja is jobb. Illetve ha játszani is akarsz, akkor szólok, hogy ezeknek a samuknak 40 feletti input lagja van tudomásom szerint.

(#45678) bprubin


bprubin
tag

Valaki tudja, hogyan kell a szerviz menübe lépni?

(#45679) bozsozso válasza bprubin (#45675) üzenetére


bozsozso
őstag

Akkor FullHD-hez képest nem rosszabb?

[ Szerkesztve ]

(#45680) zakoss


zakoss
tag

Tv vásárlás előtt állok, mi a véleményetek az alábbi szépségről: [LG 32LB5820 Smart Full HD LED TV] ?

(#45681) huncutka1029 válasza |AP| (#45668) üzenetére


huncutka1029
addikt

És A UPC milyen szolgáltatását használod? Kábel, vagy Műholdas?
A CI+ szabvány csak szoftveresen tér el a CI-től, és "elvileg" 2011-óta minden készülék támogatja.
Nézd meg van e lehetőség szoft frissítésre a tv-den. talán megoldja.
Kivéve, ha kábeles a UPC-d, és nem analóg hanem digitális adást néznél.
A Tv specifikációjában azt láttam, hogy csak DVB-T tuner van benne. Ebben az esetben buktad a digitális kábel, és a műholdas adások vételét is box nélkül.
Bár a leírás, amit találtam a ci slotot sem említette....

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#45682) bprubin válasza bozsozso (#45679) üzenetére


bprubin
tag

Dehogy rosszabb... :)

(#45683) |AP| válasza huncutka1029 (#45681) üzenetére


|AP|
veterán

köszi, hogy ennyire utánanéztél :R
"Kivéve, ha kábeles a UPC-d, és nem analóg hanem digitális adást néznél." - pont ezt szeretném.
Úgyhogy Sencor megy vaterára (de tényleg van CI slot, esküszöm :) ), és nagyon esélyes, hogy ez az LG lesz helyette.

[ Szerkesztve ]

(#45684) huncutka1029 válasza Tybike81 (#45674) üzenetére


huncutka1029
addikt

miért akarsz rtlmostot nézni? nincs a szolgáltatódnál RTL? ;]
Van time shift, és PVR, felveszed amit akarsz, és visszanézed.
Laptop, widi, vagy Lan, vagy HDMI, és kitolod a képet a tvre.
Probléma megoldva! ;)

És ez most mindenkinek szól!
Komolyan, ne felejtsétek már el, hogy ez nem egy számítógép, vagy tablet, esetleg telefon, hanem TÉÉÉVVVÉÉ!
Arra való, hogy tv-műsort nézzetek rajta. amit ezen felül tud, annak meg örülni kell.
Soha nem fognak olyan tv-t gyártani, ami minden eszközt helyettesít, mert akkor a töbi kütyüt ki a franc venné meg?

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#45685) huncutka1029 válasza |AP| (#45683) üzenetére


huncutka1029
addikt

elhiszem, hogy van rajta, ezért írtam, hogy a leírás szerint, mert az sokszor, még az LG oldalán is hiányos, vagy hibás! :K

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#45686) huncutka1029 válasza bprubin (#45678) üzenetére


huncutka1029
addikt

itt egy video róla

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#45687) Lefty válasza huncutka1029 (#45684) üzenetére


Lefty
addikt

Ezt a nézőpontot sose értettem. Bocs, hogy a drága smart tv-től valaki elvár egy ilyen funkciót (nem egy elrugaszkodott dolog ez). Vagy akkor telefonon is minek böngészek, hisz arra ott a pc?

(#45688) tigipuf válasza Lefty (#45687) üzenetére


tigipuf
senior tag

Ez azért sántít egy kicsit ,telefonon azért böngészel szerintem mivel a pc-t nem cipeled a hátadon az utcán,vagy tévednék?
Teljesen egyetértek huncutka állásfoglalásával ,sajnos sokan egyszerűen nem tudják felfogni,hogy tv-t (megjelenitőt)vettek, nem egy mindent tudó és helyettesítő(pc,router,játékgép,tablet meg a kisf,,om) házi mindenest.

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#45689) Lefty válasza tigipuf (#45688) üzenetére


Lefty
addikt

Mert online stream nézése tv-n tényleg ekkora dolog?

(#45690) tigipuf válasza Lefty (#45689) üzenetére


tigipuf
senior tag

Nem :N!Habár most konkrétan a te hozzászólásodra reagáltam,de sokan alapvető pc-s dolgokat várnak el a tv-től

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#45691) huncutka1029 válasza Lefty (#45687) üzenetére


huncutka1029
addikt

elvárhatsz, de ha van egy kis számítástechnikai háttérinfód, akkor tudod, hogy a silverlight csak windows alatt fut.
A tv pedig linux alapú kernelt használ, csakúgy mint az android.
Ha az LG készít hozzá appot, akkor majd nézheted vele.
Droidra van de itt sem ér sokat nehezen boldogul a konvertálásokkal, és akadozik.
Mégsem a telefont hibáztatnád érte ugye?
Almát az almával, körtét a körtével.
erre tanítottak az oskolában.Én ez alapján választok kütyüket is.
a TV megjelenítő.
Sok minden mást is kivált, pl a DLNA-val ,és az USB portokkal.
De kb 3év alatt 3 x ha böngésztem rajta, mert például nem fértem a pc-hez, vagy a laptophoz.
Játékra meg ott az xbox, azt sem a bugyuta LG-tv játékokkal használom :P
Remélem (RTL)most már érted valamennyire az álláspontomat.
Nekem sokkal fontosabbak a technikai paraméterek,és a megjelenítés minősége, mint a smart hülyeségek. Ez egy nagy parasztvakítás, de megvettem, mert jobb paramétereket produkált, mint a nem 3D paneles "butatévék" kontraszt, képfrissítés, képjavítók, fényerő.
Természetesen ez az én álláspontom, és nem kell velem egyetérteni mindenben. :R

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#45692) Shingen válasza bprubin (#45671) üzenetére


Shingen
addikt

:DD

風林火山

(#45693) *H* válasza bprubin (#45678) üzenetére


*H*
aktív tag

A legegyszerűbben LG Adjust Remocon távirányítóval. Ha ez nincs, akkor egy megfelelő univerzális távirányítóval felprogramozásával is elérhető. Illetve IR hack is van (pl. egy MP3 lejátszó fülhallgató kimenetére csatlakoztatott IR LED + a megfelelő mp3/wav fáj lejátszása.)

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#45694) Lefty válasza huncutka1029 (#45691) üzenetére


Lefty
addikt

Ez ok, tiszta sor a silverlight-os dolgot illetően. Viszont kicsit általánosságban értettem én is, hogy egy picit hadd várjunk már el többet a mai tv-ktől a tv nézésen kívül. :)

(#45695) gombi1967


gombi1967
csendes tag

Sziasztok...
Mivel már van egy 47LM660S lg-m.és bevált.így szeretnék a gyereknek egy 32 colos tv-t venni.Az elvárások a következkl:smart.dlna wifi../ennyi/..kb 200 db mesegyűjteményt nézne a gyerek egy synology nasrol.wifin keresztül.A tv és a wifi között egy 30 cm -es fal lenne./ezért nem akarok kábelezni/.A mesék 70 százaléka avi a többi 720p..Amit kinéztem az a LG 32LB570B .Ez 79900 az e-di-nél.+8000 a wifi..:88000..
Most zakoss belinkelte a pc dreamnál a LG 32LB5820 89000-ért..Szerintetek megéri?
Köszönöm ha valaki válaszol.mert ha lehet holnap megrendelném..Ja .és alig találok róla infót..

(#45696) huncutka1029 válasza Lefty (#45694) üzenetére


huncutka1029
addikt

várjunk,picit többet is tudnak a "tévénézésnél" :))
Talán 5-10 év mulva lesz olyan platform, ami megfelel a MA elvárásainak.
Emlékezz vissza a 10 évvel ezelőtti mobiltelókra.....

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#45697) Lefty válasza huncutka1029 (#45696) üzenetére


Lefty
addikt

Mondjuk az én elvárásaimnak speciál teljesen megfelel a tv-m. :)

(#45698) Cartmenn válasza Dave46 (#45492) üzenetére


Cartmenn
tag

Hát plazmát nem is kötnék rá!Jó a tv, nekem is ilyen van. :K

(#45699) #01993216


#01993216
törölt tag

Sziasztok!

Érdekes problémával állok szemben, remélem valakinek van értelmes ötlete.

Adott egy laptop, amin a Nero Media Home-al filmeket osztok meg saját hálózaton vezetékes kapcsolattal.
Van pár full HD-s, 3D-s filmem, DTS-hanggal.

Nekem egy LG 42LM3400 típusú TV-m van, simán lejátsza a filmeket. Tegnap apám vett egy LG 42LB650V típusú TV-t. Mindent szépen beállítottam, de ugyanezek a filmek kb. 10 percig mennek hibátlanul, majd átugrik a következőre. Ha a Smart Share-ben rányomok újra a filmre, megkérdezi, hogy folytatom-e onnan, ahol abbahagytam. Mondom IGEN, erre kiírja, hogy ismeretlen formátum.

Olvastam itt már olyat, hogy nem szeretik a DTS hangot. Oké, de az nem 10-20 perc után van, hanem elejétől a végéig, tehát ez alapján vagy mennie kellene a filmnek, vagy nem. De ezek elindulnak és olyan 10-20 perc után van ez a hiba.

Az én TV-men, ami már 2 éves, simán lejátszom mindet.

Valakinek valami ötlete mi lehet a hiba?

(#45700) Kroni1


Kroni1
veterán

Azt irta valaki, hogy amelyik csatornán van hbbtv ott nem működik a DVR azaz a beprogramozott felvétel funkció. Igaz ez?!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.