Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30751) zsozsi 78


zsozsi 78
tag

Oksi köszike a segitséget.:)

Nekem Samsung 46es6100esem van csak haverom keresett tv-t és ezeket nézte ki és lg-ben nem vagyok voltam otthon ezért kérdeztem ennyit.

Mégegyszer köszi

(#30752) Zirowe válasza #16729600 (#30750) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Én lejátszott médiára gondoltam.
Akkor váltana ki nálam, ha az erősítő támogatná, de sajnos nem. :S

De akkor nem támogatja a hd-t, nem?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#30753) Mókus Zs válasza mikbence (#30735) üzenetére


Mókus Zs
csendes tag

Hol rendelted? Én 55la690s-t szeretnék, de már nem találok sehol. Az oldalakon úgy látni, hogy még van. Felhívom őket, a válaszuk, hogy már elfogyott és már idén nem is lesz. :W

(#30754) Mókus Zs válasza huncutka1029 (#30746) üzenetére


Mókus Zs
csendes tag

Plusz a la660s már MCI400Hz-es. :K

(#30755) huncutka1029 válasza Mókus Zs (#30754) üzenetére


huncutka1029
addikt

azaz ez is 100Hz-es panel, 2 x több képjavító ficsőrrrel. ;)

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#30756) Mókus Zs válasza huncutka1029 (#30755) üzenetére


Mókus Zs
csendes tag

És a la740s MCI800Hz-el már 200Hz-es panel?

(#30757) Scoobyka


Scoobyka
addikt

42la620 van vkinek? Jatekra konzollal erez valamilyen hatranyt? 40ms lag sok nagyon? Fpshez is lenne. A 660asrol lehet lemondok,mert a bevilagitas jobban zavarna,mint a 2.1es hangfal elonnye. A magic remiteot meg majd megveszem ha kell...mas elonyt nem latok a 660nak.

(#30758) snowball válasza Mókus Zs (#30753) üzenetére


snowball
tag

Ajánlom figyelmedbe:

55LA690S

3 év magyar LG garival. (tényleg nem kamu én is tőlük vettem és az van hozzá)

(#30759) #16729600 válasza Zirowe (#30752) üzenetére


#16729600
törölt tag

Az erőlködőd leírásában ez áll :HD Audio Formats : Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio [link] Én igazából azt hiszem nem értem a problémádat,én eddig a TV oldaláról közelítettem meg a kérdést.Az AVR oldalárol ellenben nem kérdés a HD Audió,vagy mi is a kérdés ?? :)

(#30760) barabasr


barabasr
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném megtudni, hogy az LG 42LA660s milyen típusú távirányítóval működik a magicon kívül...milyen típusjelzésűt keressek hozzá??? Magic jó kis találmány, de a hagyományossal jobban tudnám kezelni. Légy szíves segítsetek távkapcsoló ügyben!

Heki

(#30761) Mókus Zs válasza snowball (#30758) üzenetére


Mókus Zs
csendes tag

Köszi szépen, de már próbáltam. Nincs készleten, 1.5-2 hét múlva igérik, de nem 100%-ra.
Szerencsére sikerült egyet megcsípnem(55la690s) az ELEKTROlimit-nél. 345.900Ft+2 év Lg gyártói magyar garival. Már kezdtem feladni, hogy ebből nem lesz semmi karácsonyra. De úgy néz ki, hogy összejött. :C Holnap szállítják.

(#30762) snowball válasza Mókus Zs (#30761) üzenetére


snowball
tag

OK, nincs mit. Én úgy vettem észre, hogy amikor azt írják, hogy van raktáron náluk, akkor tényleg van. Ezek szerint akkor mégsem :)
Grat a TV-hez. :C

(#30763) Roija


Roija
csendes tag

Tudnátok segítani abban, hogy fm rádiokat hogy tudnék hallgatni a TV-n? (LA660S)
Az automata hangolás antennáról nem hozta fel csak a bartókot, kossuthot, petőfit... Nekem konkrétan a Class FM kéne, sajnos smartban nincs app-juk.
Böngészőből próbáltam online: percenként megszakad. Ez persze (gondolom) lehet azért mert nem tudja bufferelni, így este ki fogom próbálni a már itt régebben említett pendrive-os "cache" memóriabővítést.
Milyen fájlrendszerre érdemes formázni a pent? Milyen lemezformázási egységgel? Mindegy melyik usb portba dugom?

(#30764) huncutka1029 válasza Mókus Zs (#30756) üzenetére


huncutka1029
addikt

igen

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#30765) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Tud valaki még boltot ahol lehet lg 42la690s-t venni és nem kiállított darab?

Írjátok már meg privibe köszi! :)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#30766) Lacinavi válasza Roija (#30763) üzenetére


Lacinavi
tag

Ha nem is FM de netrádiók töménytelen mennyiségben Vtuner nevű alkalmazásban. Feltétel net kapcsolat.

(#30767) Scoobyka válasza Scoobyka (#30757) üzenetére


Scoobyka
addikt

Meg egy plusz kerdes felmerult...okostelot kezel legyen az iphone v android mert akkor a magi remote abszolut felesleges.

(#30768) Keksz


Keksz
senior tag

Hali!
Az LG LM765S -nek mi a 2013as utódja? ahogy látom a LM765S -t már nem lehet venni.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#30769) erahurka


erahurka
félisten

Van valami olyan app LG smart tv-re amit érdemes kipróbálni? Böngészem itt neten de semmit nem találok ami értelmes lenne. Egyedül az eurosport player, de az meg havidíjas szolgáltatás, annyira meg nem érdekelnek a WTCC időmérők.

(#30770) Zirowe válasza #16729600 (#30759) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Szerintem elbeszélünk egymás mellett. :)

Adott lesz majd a tv, ami arc képes, és elmondásod szerint ki tudja küldeni az érintetlen hd hangot hdmi-n keresztül, ha esetleg belső lejátszó találkozna egy ilyennel.
Aztán adott egy erősítő, ami fel is tudja dolgozni a hd hangokat, de nem arc képes.

Az erősítő jelenleg optikával van összekötve a mostani tv-vel (60ld550), és arra kiadja a dd és aac hangokat rendesen, de dts-t nem, mert a tv nem ismeri.
Ha megjön az új, akkor ha jól értem, a hd hangot sehogy sem tudom kiküldeni az erősítőnek, mert az optika nem tudja (bár lesz végre dts, gondolom ezt rendesen, 5.1-ként küldi ki), a hdmi meg zavaros.
Mert ha arcot szeretnék, akkor két hdmi-vel kell a tv-re kötnöm az erősítőt (ugye van a rendes kimenet, amit most is használok, de mivel az nem arc kompatibilis, ezért ha arcot szeretnék, akkor +1hdmi az erősítő egyik bemenetére), de ezzel kb adtam a szarnak egy pofont, mert hd hangot így se fogok tudni kiküldeni, mert a netes leírások szerint az arc nem kompatibilis a hd hangokkal, tehát akkor erre marad a jól bevált optika, a hd hangok meg maradnak az r6s-nek, mint eddig is.

Vagy valamit rosszul értettem? :D

Amúgy, la620s-en lg oldal szerint van usb 3-as csatlakozó.
Na most nekem van két usb 3-s pendriveom, mind a kettő 64gb-s, az egyik 50mb/s-el ír, a másik 190mb/s-el (ezt a pc-k ssd-nek szokták érzékelni), a jelenlegi tv-kkel kompatibilisek, de vajon az la620s-nél használható dvr-hez, vagy mindenképpen hdd kell neki?

Ja, meg a boltba LG AGF215 szemüveget ajánlottak hozzá olcsó, ez jobb, vagy rossza, mint az lg oldalán szereplő f315ös?

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#30771) Mókus Zs válasza snowball (#30762) üzenetére


Mókus Zs
csendes tag

Köszi szépen! (Ha azt írják, hogy van raktáron, erre azt mondták, hogy az oldalt egy nap csak egyszer frissítik reggel vagy előfordul, hogy cak 2-3 naponta :Y )

(#30772) mikbence válasza Mókus Zs (#30753) üzenetére


mikbence
újonc

Edigital. Rendelve.

(#30773) Mókus Zs válasza mikbence (#30772) üzenetére


Mókus Zs
csendes tag

Köszi, de már sikerült az elektro limit-nél. ;)

(#30774) #16729600 válasza Zirowe (#30770) üzenetére


#16729600
törölt tag

Igen,elbeszélünk egymás mellett,azért nem is értettelek :) A TV beépített lejátszójában nincs HD Audió jelfeldolgozó ( szerintem ) ,tehát abból a forrás irányból nem várható HD Audió jel.Az optikain eleve nem is lehetséges.Magyarán a lánc TV felőli végpontjából csak max DTS jön.Tehát marad HD hangra valami külső eszköz.

Olyan pendrive-ot még nem láttam-hallottam róla amire engedné a TV a rögzítést.

(#30775) TNT S


TNT S
újonc

A most vásárolt LG 47LA660S tv-t szeretném összekötni
egy régebbi típusu Denon AVR-1705 házimozi erősítővel.Az erősítőn 2 optikai bemenet van,de egyiken sem hallatszik a televízió hangja.Már mindent próbáltam,de nem sikerül.Az optikai kábelen látszik a piros fény,a TV-n külső hangra van állítva, talán az erősítő bemenete hibásodott meg?

(#30776) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

vki tud valahol ilyen AN-MR 300 magic motion-t lehet még kapni valahol

de nekem ilyen dobozos kéne a bluetooth egységgel együtt

(#30777) nufenen111 válasza Zirowe (#30770) üzenetére


nufenen111
tag

Miért ne tudná az optikai vezeték a DTS-t? Az a lényege, hogy ezeket a digitális hangokat továbbítsa.

(#30778) demonlaci


demonlaci
tag

Új firmwre LG 42LA620S v04.20.29

[ Szerkesztve ]

LG 42LA620s, LG 32LG2100, Amiko Alien2, Amiko 8800, LG BD370, Sony BD380, Sony STR-DH500, Panasonic 92cm plazma

(#30779) simon87 válasza demonlaci (#30778) üzenetére


simon87
csendes tag

Nem tudod véletlenül, hogy az LG firmwarekhez nincs valahol changelog ahol meg lehet nézni mi változott az előző verzióhoz képest?

(#30780) huncutka1029 válasza simon87 (#30779) üzenetére


huncutka1029
addikt

sajna nincs hozzájuk... :(

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#30781) huncutka1029 válasza TNT S (#30775) üzenetére


huncutka1029
addikt

beállítási gond lesz. Vagy nem nyomtad be ütközésig a kábelt :F
Digitális hang optikai HDMI legxen kiválsztva, a digitális hang ki opció pedig Auto módban legyen.
Van még egy opció az LG digitális hang szinkronizálása, ha az első nem működik akkor ezt is próbáld meg.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#30782) Zirowe válasza nufenen111 (#30777) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Senki nem mondta, hogy optikán nem megy ki, csak a jelenlegi tvm nem támogatja.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#30783) simon87 válasza huncutka1029 (#30780) üzenetére


simon87
csendes tag

Ejjj, ez szomorú. Jó lenne tudni, hogy mi változott. Pláne, hogy elég nagy verzióugrás volt.

(#30784) TNT S válasza huncutka1029 (#30781) üzenetére


TNT S
újonc

Kösz a segítséget,de ezeket már elsőre kilőttem.Másra nem tudok gondolni,hogy vagy a kábel nem jó(új!!!) vagy pedig az erősítő bemenete hibás(na de mindkettő!?).A kábel végén látszik a piros fény! :W

(#30785) menyoronc válasza TNT S (#30784) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Sziasztok!

Egy leendő 42la620-hoz megfelelő lenne ez a winchester?

Vagy tudtok ajánlani már jól bevált winchestert max 20k-ig?

Köszönöm!

Üdv: Gábor

(#30786) farkas-j válasza barabasr (#30760) üzenetére


farkas-j
őstag

Válasz barabasr-nak:
Ezzel kompatibilis: LG AKB73615302 Itt lehet olcsón kapni (van raktáron): http://eurobeat.hu/index.php/Manufacturer/Taviranyitok/LG-Goldstar/TV/7611-LG-AKB73615302-taviranyito-eredeti.euelektro?keyword=LG+AKB73615302

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#30787) farkas-j válasza TNT S (#30775) üzenetére


farkas-j
őstag

Válasz TNT S-nek: A beállítások -> hang menüben -> a hangkimenetnél a TV hangszórót állítsd át optikára.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#30788) kelly7 válasza demonlaci (#30778) üzenetére


kelly7
aktív tag

Telepítetted? Van valami változás?

(#30789) demonlaci válasza simon87 (#30779) üzenetére


demonlaci
tag

Eddig nem találtam ilyet, de ebben a verzióban pl. nagyobbak epg-ben a betűk.

LG 42LA620s, LG 32LG2100, Amiko Alien2, Amiko 8800, LG BD370, Sony BD380, Sony STR-DH500, Panasonic 92cm plazma

(#30790) Watt25 válasza Roija (#30763) üzenetére


Watt25
veterán

Pendrive-ra legfeljebb applikációkat tölthetsz le. Nem fog semmit sem segíteni egy akadozó netrádión.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#30791) gahor72 válasza petya2012 (#30776) üzenetére


gahor72
aktív tag

[link]

Labellonak volt még 12napja. :)
üdv

[ Szerkesztve ]

(#30792) Rbert válasza TNT S (#30784) üzenetére


Rbert
aktív tag

Szia
Most cseréltem TV-t 47LM660-at 55LA691-re és nekem sem működött a hang optikán.Villogott a vége a kábelnek de hang nem hallatszott az erősítőben.A kábelt kicseréltem és jó lett.Tavaly a 2 vadi új kábellel jártam így.

(#30793) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Elvitték ma a régi tvm, az új jövő hét elején jön, addig áthoztam a vendégszobából a 32ld550et, de sajnos beigazolodott a legnagyobb rémálmom : a centerem magasabb, mint a tv, így most ideiglenesen a tv mögé került, azt a pár napot kibírom. :D
Viszont nagyon remélem, hogy a 60la620snek nem lesz ilyen baja.
Vki, akinek legalább 42-47es la620s készüléke van, nem tudná megmérni, hogy kb milyen magasan kezdődik a kijelző?
Kb 16.5-17cm lenne az ideális számomra.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#30794) Ravenloft válasza TNT S (#30775) üzenetére


Ravenloft
tag

Valószínű, hogy nálad lehet a gond, mivel én is hasonló (AVR-1604) erősítőt használok és optikain keresztül megy a hang minden gond nélkül.

(#30795) Jabby válasza Zirowe (#30793) üzenetére


Jabby
őstag

@Edenyke: Ha a láb magasságára gondolsz, akkor az 7cm (42").

RTL/most oldalról a filmeket Silverlight 5-ös verzióval lehet visszanézni. Jól gondolom, hogy ez smart TV-vel felejtős, nem lehet rá telepíteni?

(#30796) Zirowe válasza Jabby (#30795) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nem a láb, hanem az a méret, ahonnan már a kijelző van a káva után.
Az a 7cm elég kevésnek tűnik.

Itt mondjuk a szög miatt nem látszik, de szemből a feliratok alsó sora már nem látszódik.
A 60"as képe kb 1-1.5cm-el volt magasabb a centernél.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#30797) sbalu1 válasza Jabby (#30795) üzenetére


sbalu1
senior tag

Valóban jól gondolod, az Slight-ot nem lehet telepíteni.Jó volna, ha lenne olyan RTL Most applikáció ami androidra létezik, mert evvel kikerülhető lenne ez a probléma, de nem tudok róla, hogy létezne ilyen.

(#30798) snooze válasza sbalu1 (#30797) üzenetére


snooze
veterán

van andriodra rtlmost app..play áruházba keress rá..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#30799) Jabby válasza Zirowe (#30796) üzenetére


Jabby
őstag

Akkor - ha jól értem - +2 cm:

@sbalu1 köszi a választ, akkor nem keresgélek :(

[ Szerkesztve ]

(#30800) Zirowe válasza Jabby (#30799) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Köszönöm szépen. :R

Sajnos ez nem vmi jó hír. :S

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.