Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39951) Throme válasza #75376384 (#39938) üzenetére


Throme
veterán

Tényleg kéne az az adat, hogy miből mennyi fogy.
Enélkül csak találgatás, hogy minek mekkora sikere lenne.

Én pl szoktam adni support-ot sok nekem tetsző szettnek, miközben nem veszem meg, ha megjelenik se, mert nincs helyem minden szettnek, sem annyi zsét nem akarok beleönteni.
Szóval az is kérdés, hogy egy 10k szavazatú szett mennyire nyitja meg a pénztárcákat.
Valljuk be nyomni egy support-ot nem nagy kunszt és nem kerül semmiben, nincs kötelezettség, hogy oké barátom, de ha kiadjuk meg is veszed.

szvsz

(#39952) timar88


timar88
tag

Az előző témához hozzászólva, szerintem arany középút lenne, ha minden témából lenne kisebb gyerekes készlet, és szépen kidolgozott, nagy elemszámú a felnőtteknek is.
A gyártással kapcsolatban meg maradjunk annyiban, hogy a lego sztem semmilyen témában nem bukott, mert ha látják, hogy egy szett nem megy akkor még azelőtt kivezetik, hogy buknának rajta. Annyit meg gyakorlatilag bármiből eladnak, hogy nullára kihozzák reklámmal, licencekkel..

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#39953) timar88 válasza Throme (#39951) üzenetére


timar88
tag

Igen, az ideas oldala jelenlegi formájában szerintem egy kapal.. lego. Nem tudsz normálisan keresni, nincsenek a szettek témára bontva, a főoldalon az van amit a Jóisten (staff) kirak. Én kötelezővé tenném az ideasoknál az elemszám megadást, illetve supportnál választani kéne, hogy csak tetszik-e és ajánlanád, vagy meg is vennéd, illetve milyen áron vásárolnád meg. Ezekből mindenki csak profitálhatna..

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#39954) Throme válasza timar88 (#39953) üzenetére


Throme
veterán

Régebben volt ilyen kérdés, hogy mennyit adnál érte ... most vagy kikopott, vagy nem kötelező és nem is látom emiatt....
Olyan is volt, hogy szerinted kik vennék (gyerek felnőt, fiúk, lányok... )

Valószínűleg többen macerásnak találták és már nincs...

(#39955) Pötyi válasza Throme (#39954) üzenetére


Pötyi
őstag

Ez elsőre jónak hangzik, ez a "te milyen áron vásárolnád meg" kérdés, csak ugye szívből erre senkitől nem várható racionális válasz!

Józan paraszti ésszel kiindulhatunk egy hasonló elemszámú készletből, meg sokan számolnak ár/elemszámra megérési, megtérülési mutatót, tehát az, hogy ténylegesen mennyit ér egy X darabos ideas készlet, az jó közelítéssel megsaccolható lenne.

Ennyi erővel mehetne egy automatikus számláló, hogy amikor LDD-vel tervezek, akkor online kapcsolatban állva a Shop@Home-mal, mennyibe kerülne az a kockahalmaz, amit éppen skiccelek.

Leteszek egy 1x2-ex kockát, a jobb felső sarokban meg ugrana a számláló 0-ról 17 Ft-ra

Kiegészítés:

Nehezíti a számolást, ha mondjuk az ötlet olyan eredeti tárgyat érint, ami létező, tehát licenszelni kell, mert akkor az eredeti jogtulajdonossal is tárgyalni kell.

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#39956) timar88 válasza Throme (#39954) üzenetére


timar88
tag

Erre nem emlékszem, bár ideasra valamiért csak 3 éve regeltem fel, ezek szerint régebben volt.

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#39957) #75376384 válasza Pötyi (#39955) üzenetére


#75376384
törölt tag

Ilyen mondjuk van. Tudtommal az ldd már amúgy se támogatott és a stud.io a használt program. Abban pedig ki lehet íratni bl áron, az addig felhasznált elemek összköltségét.

(#39958) Freddy76 válasza timar88 (#39950) üzenetére


Freddy76
addikt

Szellemvasút. Amúgy nem hülyeség, különösen, ha meg tudod csinálni a kettőt az egyben, tehát kivehetők a vasút elemei, és akkor egy vidámparki játékból lesz egy várkastély. Vagy három az egyben, vár, + elemekkel kísértetvár, + elemekkel szellemvasút. Volt az Ideas között egy vadnyugati filmforgatás, nekem az azért tetszett, mert ha levettük a filmes elemeket, volt egy klassz vadnyugati szalon.

A templomos poszthoz: nem hinném, hogy itt bárki örülne annak, hogy nem lehet kiadni, a "szivárványosok örülhettek" beszólás pedig teljesen felesleges volt, senki sem esett neked, hogy nehogy templomot tegyél ki. Többen mondták, hogy nem fogja a Lego felvállalni, az indokaikat értem, bár személy szerint tévesnek gondolom. A sokszínűség az én szememben magában foglalja a vallási sokszínűséget is, semmi bajom nem lenne azzal, ha a Lego kiad egy középkori várat benne templommal, vagy adott esetben egy arab várat benne egy mecsettel. Vagy a Winter Village témába is nagyon elférne egy templom. De egyiket sem fogják megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#39959) HUN_Sector válasza timar88 (#39947) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Vajon egy koronázó bazilika is ugyanígy bukna? Mert akkor nem heggesztem tovább :)

(#39960) #75376384


#75376384
törölt tag

Megjött. Nem kis mérete van az tény.
A bögre elég jó cucc lett és jó minőségűnek is tűnik, szóval aki vacillál rajta, szerintem rendelje meg.
A doboz meg hát. A nagyobbik biztos nem menne át a topik rostán, de a pici hibátlan állapotú. ;]

(#39961) Throme válasza HUN_Sector (#39959) üzenetére


Throme
veterán

Hát... ha még nem késő, legyen mindenféle színű és a homlokzatra tegyél pride táblát, így már lehet átmegy ;]

(#39962) Mozaart


Mozaart
aktív tag

Valoszinu elkeveredik a hszem de remelem nem.

Hozzaszolva a napokban az Ideas tema koruli vitarol. Nosztalgia temak es szettek.

Szerintetek a Lego Ideas megszuleteset mi indokolta. Es miert nem nyult regebben a lego hozza.
Az elso szett a 2010es Shinkai Submarine volt.

Nekem ugy tunik mintha a Lego erezne a temainak veget. Ez igy hulyeseg.
De en a mai szettek mogott inkabb latom a penzlesest mint a kreativitast.

Pl. tul gyonyoru szettek. Sok egyedi elem. Regen egyszeru mosolygos fej most mar festett a fej is.
Es elvesz az igazi ertek mogotte. Biztosan vannak kreativ epitesi megoldasok. Csak a kevesebb neha tobb.

Egyebkent azt vettem eszre hogy sok olyan targyat allatot mostansag a lego tervezok megepitenek. Pl egy capa. Regen az is kulon elem volt.
Ugye az egyedi elemek is dragitjak a szettek arat.

Kivancsi lennek a mai gyerekek velemenyere a lego termekekkel kapcsolatban. Vege. :)

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#39963) Mozaart válasza #75376384 (#39960) üzenetére


Mozaart
aktív tag

En sajnos mikor megvettem a Central Perket masnap lattam itt hogy 5e pluszert jar bogre csak a legon keresztul. :)
De megoldom veszek egy sima jobaratokos bogret majd a paromnak még.

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#39964) thomeef válasza #75376384 (#39960) üzenetére


thomeef
őstag

Bögre hány darabban van? :DDD

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#39965) #75376384 válasza thomeef (#39964) üzenetére


#75376384
törölt tag

Fém bögre és adtak hozzá műanyag tetőt amin van egy lyuk, így lehet belőle szlopálni a szlopacsnyikot. Én picit tartottam tőle mikor láttam hogy fém, na mondom valami pléh lemezzel kiszúrják a vásárló szemét, de nem. Tényleg jo minőségnek tűnik.

(#39966) HUN_Sector válasza Mozaart (#39962) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Csak a creatorban építenek állatokat.
Pl. egy cápa most is fej + állkapocs, akárcsak régen.

Más: LEGO 4554-et próbált már valaki más -elérhetőbb - színből, épített peronnal kihozni? Most kezdem tervezgetni studio-ban.
[link]

(#39967) Mandi99 válasza #75376384 (#39960) üzenetére


Mandi99
csendes tag

Sajna jól néz ki bögre, de azért nem vesszem meg még egyszer kávézót. :)
A lakás nagyon tetszik, de kibírom még. Inkább kérem ajándékba majd. Így az igazi a spórolás. :D

Más:
Lego népszerűség: félnék, hogy kiderülne Friends készletek fogynak a legjobban.
Duplo megint csak népszerű és kisebb city készletek. Rokon gyerkőcőknek max 8éves korig kértek szülők, hogy Legot vegyünk. Az, hogy gyüjtőként vásárolunk, nagyságrendileg jóval kevesebb lehet mint az igazi célközönségnek gyártott. Szóval örülhetünk, hogy van 18+ Lego. :)

(#39968) xcvbxcvb válasza Mozaart (#39962) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Ugye ez az Ideas vonal 2005-ben a Lego Factory-val kezdődött ahol egy külsős tervező szettjeit kezdték kiadni ha jól emlékszem.
Factory->Cuusoo-> Ideas

Szerintem ilyen kickstarteres megoldás lenne a legjobb, a tervezők szettjeit elő lehetne rendelni, és ha összejön az x db készletre a megrendelés, akkor a Lego legyártaná.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#39969) HUN_Sector válasza xcvbxcvb (#39968) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

A lego forma az kickstarteres volt, meg a löwenstein kastély, a vadnyugati forgatási helyszín...stb.

(#39970) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

ótó, videjó




[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#39971) Freddy76 válasza LÁZ (#39970) üzenetére


Freddy76
addikt

Mintha baromi sok béka lenne rajta. Nem tetszik.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#39972) Mandi99 válasza Freddy76 (#39971) üzenetére


Mandi99
csendes tag

Legalább nem rózsaszínű békák! :DDD

(#39973) #75376384 válasza Mandi99 (#39967) üzenetére


#75376384
törölt tag

Itt is hasonló a sztori. Anno tesom mikor megjelent a kávézó egyből megvette. Amúgy nem nagy legos. Ezen kívül még a Flintstones van meg neki, meg szoktunk járni cmf-t taperolni. Aztán mutattam neki pár hete az új keszletet. Azt mondta most várni fog, hogy olcsóbb legyen. Ahha :D

jött a bögre, küldtem neki linket, majd közli, hogy szeretne egy ilyet. Mi legyen? Így megvettem a kávézót a bögrét pedig megkapja szülinapjára. Majd amikor rendeltem mondta, hogy tegyem be apartmant is a kosárba. Így nekem nem lett bögrém az igaz, de kiheverem. Csak pár extra VIP pontom. Most van 10k lassan el kellene költeni.

(#39974) Throme válasza Freddy76 (#39971) üzenetére


Throme
veterán

Nálam inkább valami kígyó ugrott be inkább, vagy tavirózsa levele....

#39972Mandi99
Bonsai fa, tavaszi lombozattal....
Csak kérned kellett :P
(juteszembe már nyár van, ideje lenne "átöltöztetnem" )

(#39975) Llew válasza Throme (#39974) üzenetére


Llew
senior tag

Ez a lombcsere még nálam is várat magára.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#39976) ZsZso


ZsZso
Közösségépítő

Itt sokan szeretik a SC -t, szóval hátha érdekel ez is valakit

LEGO Speed Champions - Mopar Dodge SRT Top Fuel Dragster és 1970 Dodge - 13.790 Ft - hellojatek (?!)
Egyébként ahogy nézem a napokban elég jó árcímkéket raktak több LEGOra is. Nem értem hogyan tudja ezt kihozni egy nagyon friss bolt (legalábbis az ÁKn az). Utánvétet javallok mindenképp ;).

[ Szerkesztve ]

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#39977) vesir válasza ZsZso (#39976) üzenetére


vesir
tag

A mögötte álló Kft. nem friss, 2009-ben alapították.

(#39978) maross válasza ZsZso (#39976) üzenetére


maross
veterán

Valaki benezett valamit, mar 404 et dob. Tobbi speed champions normal aras.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#39979) balint82 válasza ZsZso (#39976) üzenetére


balint82
senior tag

404es hibára fut, ergo:
alt="" title=""

@Mandi99 : nekem is nagyon tetszik a bögre, mondjuk a 5+e felárat nem fizetném ki érte, ergo 5--6 e forint lenne a bögre.

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#39980) bobafett válasza timar88 (#39942) üzenetére


bobafett
tag

Nekem tetszik a templom, hiánypótló lenne minden terepasztalon. Viszont nem értem a meglepődésedet, az Ideas szabályzatban világosan ki van írva, hogy nem fogadják el.
"2. Religious references including symbols, buildings, or people"
Meg sem nézted előtte, hogy mi mehet és mi nem?

(#39981) balint82


balint82
senior tag

Írógép, mondjuk kva jól néz ki 73e pénz. (21327)

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#39982) bobafett válasza balint82 (#39981) üzenetére


bobafett
tag

Igaz! Viszont az eredeti feltöltésre ez is csak nyomokban hasonlít.

(#39983) balint82 válasza bobafett (#39982) üzenetére


balint82
senior tag

Mindkettő írógép :D

Remélem matricásak lesznek a betűk :D

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#39984) realist


realist
őstag

Mi a véleményetek az új várt (31120) megéri 30e körül beszerezni vagy várható, hogy esni fog az ára?

(#39985) Fr0z3n válasza balint82 (#39981) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Legalább olyan hasznos mint a zongora :DDD 👎

(#39986) maross válasza realist (#39984) üzenetére


maross
veterán

kocka.hu nal ennyi, megeri varni valami promora.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#39987) ayo válasza realist (#39984) üzenetére


ayo
addikt

most jelent meg, ennél biztosan lesz olcsóbb még :)

http://jateknaplo.blog.hu

(#39988) Throme válasza bobafett (#39982) üzenetére


Throme
veterán

Nem vagyok írógép szakértő, de elég hasonló.
Ha a pénz és a hely nem számítana, akkor ezt és a zongorát is beszerezném.
Nálam simán beleférnek az Ideas-ba a megvalósítás miatt.

Majd a gazdagok és a nepperek megmentik ezeket a szetteket, mert nem tudom ki venné meg egyébként...

[ Szerkesztve ]

(#39989) UberMutant válasza realist (#39984) üzenetére


UberMutant
őstag

20-30 %-kal lejjebb fog menni az ár

(#39990) ayo válasza balint82 (#39983) üzenetére


ayo
addikt

nyomtatott mind és fullosan működik rajta minden.

http://jateknaplo.blog.hu

(#39991) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Őszintén megmondva ha sok pénzem lenne megvennék minden legót sőt duplán is egyet kirakni nézegetni élvezni az összeépítést, egyet pedig befektetés gyanánt, de mivel már így is egy kisebb vagyont költöttem legora megválogatom hogy mi is az ami igazán tetszik szeretném is kirakni és már csak azt veszem meg, no meg pár kifutó darabot hátha szerencsém lesz és később profitálhatok rajt. Szívem szerint megvenném a zongorát és az írógépet is nosztalgiából, vagy hogy teljes legyen az Ideas sorozat de sajnos a pénztárcám mást diktál és mérlegelnem kell ez ilyen egyszerű. Talán majd ha lemegy az ára.

(#39992) maross válasza UberMutant (#39989) üzenetére


maross
veterán

Az azert meglepne, lego.hu arnak a fele kornyeken nem lesz. Szerintem egyszeruen csak jo aron nyitott, nem ugy mint a kovacsmuhely, ami honapokig stagnal par forinttal a lego.hu-s ar alatt.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#39993) timar88 válasza bobafett (#39980) üzenetére


timar88
tag

Köszi. De megnéztem. Viszont régen a várakban volt templom, nem vallási célból került bele a tervbe, hanem a vár szerves része. Úgy voltam vele megpróbálom, ha meg nem káromkodok egy jót. :))

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#39994) #75376384 válasza balint82 (#39981) üzenetére


#75376384
törölt tag

Én elhiszem a Legonak, hogy az ilyen készletekre nagy igény van nagyobb mint a régebbi témák rebootjára hiszen az ott dolgozók értenek hozzá.

A brickset szavazás se jelent semmit, hiszen a délután óta beszedett szavazatok száma se sok, az meg, hogy mit mondanak róla kit érdekel.

de hé egyedi a cucc és legalább olcsóbb lesz a sand green Bricklinken.

(#39995) czanga


czanga
őstag

Elvileg kikerült egy összerakási útmutató egyik lapjáról egy kép a 75319-es Star Wars készletről.

(#39996) magickonfig


magickonfig
tag

mi lesz végül a Cara Dune LEGO minfiggel? Egyre több helyről olvasni, hogy kiadják ismét a 75315 Moff Gideon's Light Cruiser-ben.

Ezek szerint feleslege volt beruházni a hypolt At-St-re? :F

(#39997) UberMutant válasza maross (#39992) üzenetére


UberMutant
őstag

meglep és veszel belőle még párat :D

(#39998) maross válasza UberMutant (#39997) üzenetére


maross
veterán

Lepjen, mert még nem vettem meg :). Igyekszem 66% arat megvarni a keszletekkel, ennel 26-27k-t jelent, az nincs olyan messze.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#39999) LÁZ válasza magickonfig (#39996) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

az így is úgy is end of life lesz idén, szóval nem gondolnám, hogy akkora bukó lenne, pláne, ha közben meg mégse lesz semmi az újabb figurából. :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#40000) Llew válasza magickonfig (#39996) üzenetére


Llew
senior tag

A katalógusban ott van. Ha ezek után kivonják az elég blama. Elég idejük volt rákészülni

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.