Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15301) carr válasza Atalata (#15300) üzenetére


carr
őstag

Biosba mindenképp bemennék hogy engedélyt kapott e a wifi.
Amúgy ha lehet újra húznám win10el... A11 az nem user friendly hanem hülye friendly. :R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#15302) joci2000 válasza Atalata (#15300) üzenetére


joci2000
aktív tag

Amikor a wifi-s ablak van, akkor a taskmanagert kéne előkaparni és onnan kilőhető a wifi lépés. Valami network connection flow nevű processt kell kilőni és tovább megy.

(#15303) Atalata válasza joci2000 (#15302) üzenetére


Atalata
tag

AZ lett. Kaptam egy linket ami alapján sikerült kilőni/átugrani a wifis témát.

#15301 carr : Igen írtam is, hogy biosban be van kapcsolva (engedélyezve van). Újrahúzni nem akartam. Nem az enyém a gép.

Nokia 3210-> 3410-> Siemens M55-> Nokia 6680-> Motorola K1->HTC Touch Diamond CLONE-> Samsung S5230->Sony X10 Mini Pro-> S5830->S5830 Duos-> Prestigio PAP4040-> Samsung Galaxy Alpha-> iPhone 6S 64Gb-> i8 64Gb-> i13 M 128Gb

(#15304) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Ma reggel az AMD Software összeomlott, de úgy hogy újra indítottam de így sem tudok belépni a beállításaiba.Most megpróbálom leszedni újra az Adrenalin editiont.
Ha ez nem menne egy teljes rendszer újratelepítést hogy kell megcsinálni?Előre telepített Windows 11 van rajta.
Néztem van ilyen hogy PC alaphelyzetbe állítása.Ott kell?
Én naiv módon a Biosban keresgettem volna.
Köszi.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#15305) Orlin válasza Orlin (#15304) üzenetére


Orlin
addikt

Közben leszedtem az AMD drivert a programok közül majd letöltöttem és feltettem újra.
Most elindul a felbontás is jó.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#15306) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali!
Az a helyzet, hogy mivel egyre kevesebbet játszom így eladnám az asztali gépet és vennék egy laptopot. Persze ezen nem játszanék. Mivel nem volt még laptopom egy kis segítséget kérnék. Úgy gondoltam Lenovo lesz/legyen a gép. Kinéztem [link] ezt. Megfelelő lehet általános felhasználásra?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#15307) joci2000 válasza Winnie The P (#15306) üzenetére


joci2000
aktív tag

Ez az 5700u és 16gb ram bőven jó általános célra. Nekem 5500u és 8gb ram van, de ez is teszi a dolgát bőven. A többi sallang a kérdés, hogy az megfelel-e neked, amit ez a noti kínál.

(#15308) Winnie The P válasza joci2000 (#15307) üzenetére


Winnie The P
őstag

Ok, köszi szépen!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#15309) Sziltesa08


Sziltesa08
csendes tag

Sziasztok. Adott egy Lenovo Ideapad Gaming 3, van esetleg hozzá olyan program amivel a töltést tudom szabályozni, illetve amivel betudom állítani, hogy játék közben a max energiáját használja? Köszönöm előre is :R

(#15310) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Visszatalálós...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#15311) bastya2100


bastya2100
tag

Sziasztok!
Nem rég került telepítésre egy notebook hozzám, 15alc6...

4 rendszer telepítés után sem sikerül beüzemelni a touchpadot....
alsó hangon több száz gépet, laptopot, gps-t, telefont javítottam már...
de én még ekkora böszmeséggel nem találkoztam.....
az eszközkezelő sem látja....működik, mert a telepítő felismeri, akkor még megy....
win10, win11 nem mókolt....fn billentyű nincs rá.... :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W
bármi tipp?

(#15312) speedimi


speedimi
csendes tag

Sziasztok,van egy ideapad3-asom Ryzen 3 procival.Természetesen a gari lejárta után elkezdett szarakodni, folyamatosan lefagy,windows kékhalálla.Olyan mintha melegedne,mert kb 30 perc után döglik meg,majd újraindítás után 10-15 percenként. De a proci max 48 fokos csak...Volt 2x szervízben,tesztelték majd visszaadták hogy nem tudják mi a baja,lehet az AMD nem szereti a típust.Cseréltettem benne ssd-t is,illetve visszavettem a rendszerteljesítményt,most bírta vagy fél évig,de megint elkezdte. SSd nincs tele. Windows volt újratéve többször, 10,11 is,firssítések kikapcsolva,szar..

Tudna valaki segíteni,vagy vegyek egy újat,intellel?

(#15313) Amilo02 válasza bastya2100 (#15311) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Nekem is volt hasonlo problem. Driverrel xarakodtam és jó lett.

(#15314) gergelyv válasza speedimi (#15312) üzenetére


gergelyv
csendes tag

Nekem is csinálta, illetve a wifi volt egyre instabilabb. Az utóbbi nagyon idegesített, és kicseréltem a wifi adaptert. Azóta nem is crashel. Sejtésem szerint az összes olcsóbb AMD-s laptopban gagyi Wifi van. De lehet, hogy a drágákban is.

(#15315) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!
LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1TB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11 gépen a napokban figyeltem meg hogy akadozik a hang a gépen.Ha media playerrel vagy youtube-on nézek videót akkor is.
Mi lehet a baja?Hangkártya akadhat valami miatt?

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#15316) Tsebacsi válasza Orlin (#15315) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Fülessel, HDMI-n, bluetooth-on is? Kérdés valóban a hang akad-e vagy csak a hangszóró szarakszik? Driver-t érdemes csekkolni, esetleg pendrive-os linux alatt is megnézni a hangot, ha ott jó, akkor egyértelműen driverhiba.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#15317) Orlin válasza Tsebacsi (#15316) üzenetére


Orlin
addikt

Próbálgattam és úgy nézem böngészés közben csinálja náha.Mintha a memória csinálná bár a feladatkezelőben nem látok nagy változásokat.
Mindenből elvileg a legfrissebb van fent. :U

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#15318) Tsebacsi válasza Orlin (#15317) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

másik böngészővel is?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#15319) Orlin válasza Tsebacsi (#15318) üzenetére


Orlin
addikt

Igen próbáltam a másikban is.
Víruskeresést is csináltam.Semmi.
Lehet jött valami win frissítés amitől csinálja,eddig nem vettem észre.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#15320) Tsebacsi válasza Orlin (#15319) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A fentieket ellenőrizd amiket írtam hogy ki lehessen szűrni. Amúgy ha csak böngészőben csinálja, az nagyon drivergyanús nekem.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#15321) Orlin válasza Tsebacsi (#15320) üzenetére


Orlin
addikt

Köszi,bluetoothon megnézem.
A Linux dolgot nem értem. :B :DDD
Melyik driver lehet?
Szedtem le a Lenovo oldalról a notihoz "másik" audio drivert de azzal is csinálta.
Lehet egy teljesen új telepítés segítene?
Esetleg van értelme várni valami frissítésre a közel jövőben hogy talán javít rajta?

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#15322) Tsebacsi válasza Orlin (#15321) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Bootolható Linux pendrive (pl. Linux mint).
Ha az alatt nem csinálja akkor tuti driver.
Meg lehet próbálni egy tiszta Windows újratelepítést egyelőre net nélkül és a lenovo oldaláról feldriverezni. Ha úgy kezdetnek jó akkor letiltani a Windows frissítéseket.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#15323) Orlin válasza Tsebacsi (#15316) üzenetére


Orlin
addikt

A notihoz kábellel van/volt csatlakoztatva két Edifier hangfal, a füles bemeneten azon jön a hang.
Most nem kábellel hanem bluetooth-on kapcsolódnak és mintha nem lenne hang akadás. :U
Mi lehetett a baj?

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#15324) Tsebacsi válasza Orlin (#15323) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A jack csati, vagy annak a panelja-kábele, már ha a jack nem az alaplapon van. Ismert hiba. Ha mondjuk fülhallgatóval is szar, akkor gyanús, ha csak a nagy hangszórókkal, akkor lehet túl magas a hangszórók ellenállása és nem tudja őket meghajtani bár akkor csak halk lenne talán, nem szaggatna.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#15325) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!
Kaptam egy ilyen csoda gépet. Lenovo Ideapad 1 15IGL7 Abyss Blue [link]
Nem egy erőgép, és szeretném egy kicsit rendbe tenni. Hogyan működik ennél az újratelepítés? Van rajta egy fiók, amit szeretnék törölni, mert nem az enyém. Jelszavam van hozzá, ezért teljes hozzáférésem van mindenhez, de jó lenne teljesen visszaállítani az egész rendszert. Nem szívesen törölném a recovery-t, de nem találom, hogy hogyan tudnám onnan újrahúzni a rendszert.
Köszönöm :)

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#15326) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!
Egy éve vettem a notimat és gondolkodtam, hogy majd idővel lehet nem ártana neki egy takarítás.A kérdésem az lenne a garanciát ez hogy érinti?Még 2026-ig van rajta garancia,de sok helyen olvastam régebben is hogy nem árt évente minimum egy takarítás.
A régi notit én is kitudtam takarítani,de ezt azért még nem babrálnám,max szervízbe csináltatnám.
Köszönöm.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#15327) Amilo02 válasza Orlin (#15326) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Nekem garis. Én már háromszor szétszedtem kitakarítani. Újra is pasztáztam kétszer(elsőnek Thermal Grizzly, másodjára Prolimatech PK-3 Nano Aluminium). Memóriát bővítettem(8 helyett 20GB) és WIFI kártyát upgradeltem(WIFI 6e) benne. Sőt, még m.2-t(1TB Samu 990Pro hűtőbordával) is cseréltem :D Csavarok nincsenek leragasztva vagy beszinezve, nyom nélkül tekerhetők, burkolat pattintható. Természetesen minden eredeti komponens megvan ha netán kellene...

[ Szerkesztve ]

(#15328) F1r3b1rd


F1r3b1rd
tag

Sziasztok !
A következő a problémám: a Lenovo Ideapad 3-som alját lekaptam egy portalanítás erejéig. Bekapcsoláskor viszont ez a kép fogadott:

[kép]

Mikor bekapcsolom, felpörög a ventillátor majd lekapcsol, a billentyűzet világítás is ugyanúgy kis időre beindul majd kikapcsol, tehát minden ahogy szokott, de utána az Esc-Caps lock - Num lock - Power led folyamatosan világít és aki jelzőn nem jelenik meg semmi !

A gép veszi a töltést mikor bedugom a tápcsatlakozóját.
Lehúztam az akkumulátort, és nyomtam folyamatosan a bekapcsoló gombot vagy fél percig, hogy minden maradék feszültség kimenjen a rendszerből.

Utána lehúzott aksival próbáltam tápról indítani szintén sikertelenül annyi változott, hogy a power gomb ledje villog ilyenkor és nem állandó fénnyel világít(gondolom ez jelzi hogy nem érzékel aksit).

Kivettem a ramot és az nvme ssd-t, majd visszapattintottam, hátha, de semmi se változott. Kipróbáltam egy másik rammal(ugyanilyen tipusból való) is, de szintén semmi. Az ssdről épp mentem a dolgaimat, tehát biztos hogy ezek működnek.

Se bios frissítés nem volt, se alkatrész csere ami esetleg okozhatná.

Garanciás még a gép, de ha megoldható házilag, nem küldném el 1 hónapra, ha nem muszáj.

Tudtok még javasolni valamit, amit kihagytam ?

(#15329) Amilo02 válasza F1r3b1rd (#15328) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Próbáltad a hátlap nélkül bekapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#15330) F1r3b1rd válasza Amilo02 (#15329) üzenetére


F1r3b1rd
tag

Diagnosztizáláskor sose rakom vissza.
Minden próba előtt aksit lehúzom, power gomb 30-60 secig nyomva hogy biztosan kimenjen a nafta.

Illetve mindíg előbb nyúlok hozzá a radiátor tiszta fém részéhez fém, mint a géphez.

Már a wifit is kivettem, hátha. Ami bosszantó h semmi csipogás, hogy tippelni lehessen, legutóbb ram, ssd, wifi-t bele se tettem de semmi változás.

Csak ha az aksi nincs bedugva. akkor változik a hibajelzés(power gomb villog), de legalább a ramnál is csinálna vmit h esetleg a foglalttal lett vmi v egyéb.

Teljesen kifogytam az ötletekből.

A Lenovonak amúgy hol a fenébe van a hivatalos szervíze? Mikor rákattintottam a pick up n returnre, 500 km-es körzetben 2 boltot hozott a gép, de azok szerintem csak vmi kis boltok.

(#15331) Tsebacsi válasza F1r3b1rd (#15330) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Budapest és van futáros szállítás.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#15332) Amilo02 válasza F1r3b1rd (#15330) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Első körben csavarokra tippeltem, mivel különböző a hosszúsága(legalábbis az enyémnél ez van) esetleg zárlat miatt állítja le a bekapcsolást már az elején.
Képet dobj már ide a hátuljáról(burkolat nélkül).

(#15333) F1r3b1rd válasza Tsebacsi (#15331) üzenetére


F1r3b1rd
tag

4iG vagy Az Aloha informatika(mondjuk a debreceni telephelyet hozza a lenovo keresője) ?

Pontosan hogy működik ez? Felhívom őket a problémámmal és ők intézik a futárt, vagy nekem kell elküldenem utánvéttel aztán majd ők intézik a fizetés részét?
Még sose kellett garanciális problémát így intéznem.

(#15334) Tsebacsi válasza F1r3b1rd (#15333) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ideat csak a 4iG jelenleg. Telefon vagy e-mail nekik és beírod hogy futárt kérsz ők intézik. De azt hiszem van valami weblapos form amit kitöltessz és úgy még egyszerűbb.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#15335) F1r3b1rd válasza Tsebacsi (#15334) üzenetére


F1r3b1rd
tag

Ez érdekes lesz : google találata: https://lenovoszerviz.4ig.hu/
Kitöltöttem és erre kaptam egy olyan választ az oldaltól h az alábbi azonosítókkal rögzítették az igénylés: nincs is egyedi szám megadva, hanem a gépem típusa meg a gyári azonosítója.

A gyári dobozba pakoltam az eredeti csomagolással: célszerű még pluszba kibélelni, vagy ennyi elég? Illetve a jótállási jegyet gondolom mellékelni kell, nem?

(#15336) Tsebacsi válasza F1r3b1rd (#15335) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ha a Lenovo support oldala szerint garis, akkor nem kell a számla, amúgy pedig elég mailben elküldeni róla a fényképet, ha kellene.
Szerintem a gyári csomagolás elég lehet, de ha ki tudod pluszban bélelni, az csak jót tehet vele. :K

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#15337) F1r3b1rd válasza Tsebacsi (#15336) üzenetére


F1r3b1rd
tag

Elküldtem nekik, úgyis a TMX-re volt írva, de az a cég tavaly novemberben befejezte a működését laptopokkal kapcsolatban, szóval nem ér semmit. Eladni meg amúgy sem fogom, minden cuccom alsó hangon nálam tölti el vagy a teljes életét, vagy minimum 7-8 évet.

Remélem nem hónapokig fognak rajta úlni.

(#15338) Tsebacsi válasza F1r3b1rd (#15337) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

1 hónapot ad a törvény a javításra utána élhetsz a vételár visszatérítés jogával.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#15339) F1r3b1rd


F1r3b1rd
tag

Milyen éberek a szervízes kollégák : hajnali fél 1kor jött az értesítés, hogy megrendelték az alkatrészt. De azt nem közölték, h mi volt a hibás rész.

(#15340) Tsebacsi válasza F1r3b1rd (#15339) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Éjjel-nappal dolgozunk :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#15341) F1r3b1rd válasza Tsebacsi (#15340) üzenetére


F1r3b1rd
tag

Megérkezett tegnap a gép totál lemerült akkumulátorrak, de egy fecni nem volt benne, mit javítottak.

Kommunikáció hibátlan: megjött, rendeltünk alkatrészt, megy vissza. Kb ennyire bőbeszédű értesítőkkel :D

Este még ránézek a szám alapján a Lenovo oldalán . Jó lenni tudni, mert ha pl alaplapot cseréltek akkor szerintem a garancia is hosszabbodik.

(#15342) Tsebacsi válasza F1r3b1rd (#15341) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A Garancia annyit hosszabbodik, amennyit a szervizben töltött. A munkáról kellett kapjál munkalapot, ha nem, akkor reklamáld meg, küldeni fogják.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#15343) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!
Hol és hogyan tudom beállítani, hogy ne álljon le a videók lejátszása ,ha eltávolodk a géptől?
Találtam egy ilyent hogy jelenlét észlelés, de itt nem találtam beállításokat a problémámra.
Köszönőn.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.