Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25451) Integra válasza vbbb (#25448) üzenetére


Integra
titán

ezt azért még fel lehet újítani kompletten szerintem. van felnis, csak ezzel foglalkozik.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25452) honda23 válasza DeathAdder (#25444) üzenetére


honda23
aktív tag

A vti vagy a ctr zörgött?

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#25453) DeathAdder válasza honda23 (#25452) üzenetére


DeathAdder
veterán

ctr :)

(#25454) roobertoo333


roobertoo333
csendes tag

Jól van, ha azt mondjátok ne ezt vegyem ( http://www.hasznaltauto.hu/auto/honda/civic/honda_civic_1.6_esi_absairbag-7050445), akkor várok egy vti-re.
az abs és a légzsák nekem fontos.
Ha tudtok valami jó ajánlatot, akkor dobjatok egy privit. köszi.
Ja azt nem mondtam, hogy nem egy leharcolt kell. már elegem van, hogy nekem kell a hozzám került járgányokat gyárira, vagy annál jobbra alakítanom, és mikor egyszer eladom akkor mélyen a piaci ár alatt kell értékesíteni.

Köszi

Roberto

(#25455) Rav3n02 válasza lorcsi (#25445) üzenetére


Rav3n02
senior tag

Nem tudom, megszokás, mindig kitakarom, ne lesse kis senki kerület alapján...ha valakinek van egy ugyanilyen fekete Civicje ne lopja le a rendszámomat és ne tankoljon vele, meg egyebek :) Bár tökmindegy, mert az egyik képen egyébként is látszódik :C

(#25456) roobertoo333 válasza Integra (#25406) üzenetére


roobertoo333
csendes tag

A 92-es civicben nem volt légzsák, de ez 94.12 havi, amikor már gyártották a következő generációt.
Találtam 95-ös 5 gen civicet, amiben szintén van vezető oldali és utas oldali is: http://www.autoscout24.at/Details.aspx?id=236894952&asrc=st
Valóban az a kipufogó nagyon gagyesz, azt tényleg likvidálni kellene.
a műszerfal tuning is kár érte.. engem is zavar.
A rendszámot én is kiszúrtam, hogy le van rakva alulra és befoltozták a 2 gyári lyukat rajta. De ez nekem tetszik.
Felhívtam a fószert.
Rendes tagnak tűnik. egy öreg manus.
Mondta újra fényezte az íveket hátul, mert meg lettek csinálva.
Azt is mondta sokat költött már rá, és nem vette olcsón.
Az akksi is 1 éves.
A hugának vette, mert az tanult vezetni, de aztán nem tetszett neki ez a karosszéria mondván túl nagy (pfff) és vettek egy tigrát.
Azóta a garázsban van.
Van másik autójuk, ezt nem használják.
Őszintének tűnt, de alá néznék én is.

Roberto

(#25457) roobertoo333


roobertoo333
csendes tag

http://www.autoscout24.at/Details.aspx?id=236894952&asrc=st
Mennyi lehet ennek a reg adója? A kalkulátorral nem boldogulok. környezet védelmi osztály?..passz..
Adóigazgatási eljárás kezdete?..valaki megmondaná hogy kell használni?:-)) (http://www.euvonal.hu/regado.php)

Roberto

(#25458) !Overdose! válasza roobertoo333 (#25457) üzenetére


!Overdose!
őstag

Inkább ezt használd: [link]

Euro 2, 67.433 Ft.

Tehát kb 500k-ból lenne egy majd 20 éves klíma nélküli 5gen Civic-ed. Te tudod. :U

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#25459) roobertoo333 válasza !Overdose! (#25458) üzenetére


roobertoo333
csendes tag

pfff...semmi képpen sem.
Köszi a számitást.
Mellesleg rohad az ív rajta:-)

Roberto

(#25460) DeathAdder


DeathAdder
veterán

lol mit láttam híradóban, "elaludt" :DDD

(#25461) Integra válasza vbbb (#25450) üzenetére


Integra
titán

egy jóbarátom csinálja ezeket a felniket

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25462) vbbb válasza Integra (#25461) üzenetére


vbbb
őstag

Szépen dolgozik az látszik a munkáin, én otthagytam a felniket a bontós ismerősnél ahogyan írtam. Majd valaki elviszi valami pénzmagért. Én már nem foglalkozok vele. :N

(#25463) DCI_market válasza DeathAdder (#25460) üzenetére


DCI_market
tag

Hasonló képp jártam, a "nyomta a gázt ezért nem aludt" duma pedig hülyeség, tapasztalat. Azért az komolyan hangzik hogy kiszállt és rágyújtott :DDD.

Aki játszik, tanul. Aki tanul, fejlődik. Aki fejlődik, sikeres.

(#25464) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

793.2km 41.65l ami 5.25l/100km uj rekord /kicsi benen volt a pisztoly/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#25465) roobertoo333


roobertoo333
csendes tag

Mi az a swap?
HONDA CIVIC 1.5 LSi esi swap: http://www.hasznaltauto.hu/auto/honda/civic/honda_civic_1.5_lsi_esi_swap-7121716

Csak nem arra gondol, hogy van sok csere alkatrésze?

Roberto

(#25466) !Overdose! válasza roobertoo333 (#25465) üzenetére


!Overdose!
őstag

D16Z6 hengerfej van a D15B2 motoron. Így egy jó programmal kb. olyan erős lehet, mint egy gyári ESi és persze VTEC.

neduddki: :R

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#25467) BlacKSouL válasza neduddki (#25464) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ehene R18A2 :) :

meg azt is nézd mikor készült a kép, és mikor írtad a postot ;]

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#25468) neduddki válasza BlacKSouL (#25467) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ma cska egy normalis kaszni kene hozza:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#25469) BlacKSouL válasza neduddki (#25468) üzenetére


BlacKSouL
addikt

meg egy macska a j1-be :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#25470) neduddki válasza BlacKSouL (#25469) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

macskat otr eszia fene, de egy jo kis liftbek v. kombi...., habar allitolag stream-be vot

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#25471) hartyi


hartyi
tag

Sziasztok!
Van itt valaki olyan, akit elért már az 1.5 iLs-ek leömlő repedése? Érdekelne, hogy hogyan sikerült orvosolni a problémát. Még nem érint, de szeretnék készülni rá, hogy ne akkor kelljen kapkodni, ha esetleg...
Gyárit állítólag szinte lehetetlenség szerezni, a többség más D-s motorok leömlőjét rakja rá (állítólag ajánlott az Esi vagy az 1.5 Lsi) csak némileg át kell alakítani hozzá a kipuff rendszert az alsó katalizátor miatt.

(#25472) !Overdose! válasza hartyi (#25471) üzenetére


!Overdose!
őstag

Még nem érint, de szerintem nincs jobb meoldás, mint a katalizátor áthelyezése. Leömlöböl pedig ESi vagy valami aftermarket tuning.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#25473) Integra


Integra
titán

jihaaa, nagyon baráti áron jön az új kuplungszett kiegészítőkkel, csak 100e :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25474) !Overdose! válasza Integra (#25473) üzenetére


!Overdose!
őstag

54k + szállításèrt tudtam volna.

Tegnap èn is bevàsàroltam Iminèl a gyári szervizanyagokbòl.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#25475) Integra válasza !Overdose! (#25474) üzenetére


Integra
titán

intibe? az gyanúsan olcsónak tűnik.
imi hozza természetesen, a gyári szett 82e, plusz pár kiegészítő kopó alkatrész 6-8e ft-os tételek, amiket még javasolt, hogy egyben cseréljünk le, minden gyári, szerintem már több mint 10 éve nyüstöljük egymást imivel, ha hondáról van szó, ő szerel, én fizetek :DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25476) !Overdose! válasza Integra (#25475) üzenetére


!Overdose!
őstag

Igen. Telòròl nem bènàznèk a linkelgetèssel, de keress rà arra, hogy cox motorsport!

Nagyon jò àron àrulnak gyàri alkatrèszeket. Nincs panasz. i-CTDi- be DMF kuplungszett egyenesen vicc az itthoni akàr max. kedvezmènyes àrakhoz kèpest.

Mod: Èn csak vásàrlok Imitöl, szerelni màshovà hordom. Egyèbkènt Imi milyen òradìjjal dolgozik?

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#25477) zolynet válasza Integra (#25475) üzenetére


zolynet
addikt

de kár h áprilisban nem volt komplett itr kuplungszett, csak horror áron egyesével összebányászva 96kért :((
82ért megvettem volna ha lett volna nem X HÓNAP átfutási idővel
amúgy az új gyárival is meg vagyok elégedve, olyat harap, hogy ilyet rég éreztem :K

Life is too short to stay stock!

(#25478) Integra válasza !Overdose! (#25476) üzenetére


Integra
titán

nem tudom, de nem is érdekel. mindig korrekt volt és nincsen okom 10 év barátság után megkérdőjelezni. továbbá nekem többet számít, hogy hozzá járok, mert ha eladnám véletlen az integrát, úgyis azonnal őt hívják, hogy milyen állapotban van az autóm és nem kamuzom e. ez pedig nekem meg nagyon sok százezer ft pluszban mérhető és ezt le nem cserélem -1000 ft óradíjért :)
ismerem a cox-ot is, viszont nekem van még egy fontos az áron túl, mégpedig az, hogy imi is normális áron hozza mindig a gyári alkatrészeket és nem fogom elcigánykodni azt a pár % különbséget tőle, amennyivel olcsóbban beszerezhetném extra utánajárással. ő mindent hoz, nem kell foglalkoznom vele, ő szívesen csinálja, én kevésbé, megkapja a saját árán, rárak pár %-ot és ebből is picit keres, ő is pénzből fizeti a számláját. nekem ez is fontos, nem élősködöm a környezetemen, hanem húzom magammal a többieket is, ez így korrekt.
tudnék máshova is menni, de nem megyek. de mint mondtam, ezek csak a saját okaim, amiért így csinálom, nekem -10e ft a számla legvégén nem indok arra, hogy felborítsak egy minden tekintetben jól működő rendszert.

zoli:
igen, alkatrészekben csak drágább lett volna látványosan. bár én úgy vagyok vele, hogy minden 100e ft, és így nem ér meglepetés :DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25479) Integra válasza !Overdose! (#25476) üzenetére


Integra
titán

jaj, nehogy félre érts, nem rád értettem bármit is, de pont sajnos az iminél láttam olyan dolgokat másoktól, akik tőle kértek segítséget, hogy csak pislogtam. de szerintem te is, meg zoly is látott már ilyen sztorikat élőben ott.. :U

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25480) !Overdose! válasza Integra (#25478) üzenetére


!Overdose!
őstag

Értelek, igazad van. Én is hasonló okok miatt hordom oda ahova. Egyik legjobb barátom szervizeli, akivel együtt jártunk óvodába és azóta barátok vagyunk. Gyári alkatrészhez viszont nincs forrása, így azt magamnak kell intéznem. Azért érdeklődtem Imi munkadíja után, mert mióta Pesten élek egyre nyűgösebb megoldani a vidéki szervizelést. A te autódnál persze jelentős értéket képvisel, hogy Imi szervizeli gyári alkatrészekkel, úgy gondolom, hogy az enyémnél ez nem lenne akkora fegyvertény. Amiből kell megadom neki a gyárit, amiből úgy érzem pedig jó minőségű (lehetőleg made in Japan) utángyártottat.

mod: Ne aggódj, nem értelek félre, általában azonos, legalábbis hasonló véleményen vagyunk, ami persze sok ember szemét csípi, mert nem látják a fától az erdőt. De mindegy is, ez egy másik téma.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#25481) m3tr0


m3tr0
senior tag

Egy kis helyzet jelentés:

1. Tegnap felkerült egy Bosal Brospeed dob az autóra. :C
Tudom,tudom...de muszáj volt, annyira jó hangja van... :DD

2.Ma a szerelőm saját maga ajánlotta fel,hogy csinál nekem egy shortshiftert. Először kérdeztem,hogy az minek nekem, meg jó-e az. Aztán mondta,hogy jobb lesz, rövidebb úton jár majd a váltókar és tetszeni fog.
Aztán elkészítette a gyáriból, tehát nem alumínium kínai lett belerakva, hanem jó kis acél.

Akit érdekel a napokban lesz egy kis hanganyag az autóról. :C

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#25482) Winner_hun válasza !Overdose! (#25476) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ránéztem, alig van az oldalon valami a kocsimhoz. Vagy nincs fent minden alkatrész és írni kell nekik? Csak érdeklődök..:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25483) !Overdose! válasza Winner_hun (#25482) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nem tudom sajnos. Érdeklődni mindig érdemes. :K

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#25484) roobertoo333 válasza hartyi (#25471) üzenetére


roobertoo333
csendes tag

Lehet hegeszteni.
Érdemes.

Roberto

(#25485) hartyi válasza roobertoo333 (#25484) üzenetére


hartyi
tag

Ez jó hír köszi! Bár a tartóssága gondolom nem lesz az igazi, de remélem kiszolgál még néhány évet.
Egyébként azóta kiserült, hogy szerencsére csak a kipuff adta meg magát, így viszonylag olcsón megúsztam a dolgot.

(#25486) Integra válasza !Overdose! (#25480) üzenetére


Integra
titán

sajnos tényleg nem tudom megmondani :( sosem kérdeztem, tippelni meg nem akarok. de tele van..
tegnap hívott, megbeszéltük az árakat, szept 9 az első nap, amikor neki tud állni, úgy tele van szereléssel. ha a lendkerék ép, akkor gyorsan meglesz, ha nem, akkor azt is rendelni kell és egy hetet biztos ott fog állni.
úgyhogy ha egyszer úgy döntesz, hogy közelebb van, akkor is ennyi idővel számolni kell. plusz a hisztis keselyűkkel, akik bekönyörgik magukat olajcserére meg jaj, jaj, gyorsan kell és nem tudják kivárni a sorukat..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25487) vbbb


vbbb
őstag

Takarítgattam a motortérben és kiszereltem, leporoltam megmostam azt a "dobozt" ami a zaj csökkentésére hivatott - ha jól tudom - amikor szívja befele a csövön levegőt.

A kérdésem az, hogy ez miképpen épül fel? Van benne valami, avagy csak egy műanyag doboz lyukakkal? Kicsit hangosabb lett 3500-4000 körül szerintem a motortér. De lehet csak a gumikat hallom elölről. (175 R14-ről 185 R15-re váltottam ugye...)

[ Szerkesztve ]

(#25488) wierra válasza Integra (#25478) üzenetére


wierra
senior tag

:R :C :R
Magam is így gondolom, az elejétől a végéig! :K

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#25489) vbbb


vbbb
őstag

félre ment...sry

[ Szerkesztve ]

(#25490) sunny84


sunny84
senior tag

még egy hondás barátunk távozott Horváth Bazsi személyében nyugodj békében :/

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#25491) DeathAdder válasza sunny84 (#25490) üzenetére


DeathAdder
veterán

Mi történt?
Ki volt ő?

(#25492) Napfénysüti válasza DeathAdder (#25491) üzenetére

Én is ezt akartam kérdezni, nem ismertem őt. :(

Més que un club!

(#25495) !Overdose! válasza #45553408 (#25494) üzenetére


!Overdose!
őstag

Vízlehúzónak hívják. Nagyon nehéz lesz belőle hibátlant találni. Érdemesebb újrafesteni vagy fóliázni a régit.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#25496) Integra válasza !Overdose! (#25495) üzenetére


Integra
titán

és az mennyire tartós? nem lenne esetleg érdemes neki egy utángyártottat rendelni, ha a gyári túl húzós? szerintem találhat hibátlant bontóban, nekem mindkét 6gen civicen hibátlan volt ennyi év után is.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25497) !Overdose! válasza Integra (#25496) üzenetére


!Overdose!
őstag

Utángyártott szerintem nincs, de a gyári sem horror. Úgy 7.5k/db áron lehet. Nekem fóliázva van és tartós, de a szinter is jó lehet.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#25498) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Kikormolva:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25500) zolynet válasza Winner_hun (#25498) üzenetére


zolynet
addikt

akkor most lesz egy 2decivel nagyobb fogyi :DDD
kipipáltad 2013-ra?
hétfőn megyek hungaroringre, végre kicsit visszakerülnek a 15ös ubik a paradákkal ;]

Life is too short to stay stock!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.