Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) zolynet válasza xcbiker (#24999) üzenetére


zolynet
addikt

ez nem kérdés h működni fog

járnátok TiK is bazz 2hónapot békávéval, ja de nem ám úgy hogy felszállsz leszállsz és ottvagy, hanem egy jó 2átszállásos napi 1-1órásat, nagyonfinomtudlenni, próbáljátok ki

tengerpartra költözök -> ott csak 3oldalról vesznek körbe a hülyék :P :DDD

Life is too short to stay stock!

(#25002) Integra válasza zolynet (#24998) üzenetére


Integra
titán

na, csak lesz a végén még póver :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25003) MacCaine válasza zolynet (#25001) üzenetére


MacCaine
őstag

Költözz egyedül egy szigetre, ott nem lesz sok hülye. :)

(#25004) Napfénysüti válasza zolynet (#25001) üzenetére

Óóóó melóba én busszal járok, ott van egy középiskola mellette ahonnan igazi agyhalottak járnak hazafelé. :D

Més que un club!

(#25005) NoLF válasza zolynet (#25001) üzenetére


NoLF
addikt

miért, csónakkal nem jöhetnek? :)

egyébként tegnap kipróbáltam egy jóbarátom által összepakolt 87es évjáratú E30at, azóta is ráz a hideg, a VTi meg elmehet a picsába. 1 gurigában van az autó, mért adatai 1000 kg, 200LE, 250 Nm, belül minden E30 M3, kívülről meg egy gyári felnis gyári 4 ajtós szürke E30, patentul néz ki. barátaim az az autó annyira de annyira ment, hogy 3ban mertem elsőnek padlót nyomni... szerelmes vagyok.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#25006) Integra válasza NoLF (#25005) üzenetére


Integra
titán

sűrűbben kéne padlót nyomogatnod, mert harmadikban padlót nyomni azért elég sovány :DDD ok, igaz, nem a te autód volt én is vigyáznék a máséra.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25007) zolynet válasza NoLF (#25005) üzenetére


zolynet
addikt

miket beszélsz a száddal?! :Y :DDD

azt hiszem utoljára egy '94-es 525ös bömbiben ültem, ami propelleres volt, hát szódás volt (nem most volt már az sem) ... synner is egy németbe ült a 5gen qp után, menni kell utána, venni kell valami jürgenvágent ;)

Life is too short to stay stock!

(#25008) DeathAdder válasza NoLF (#25005) üzenetére


DeathAdder
veterán

Ne nézd le a VTi-t, sehogyan sem megy, de az csak úgy tűnik.
Kolegának E30 318is volt, felcsigázva, wems és minden finomság, 250 ló körül mozgott (már nem emlékszem). Amikor meghajtottam, az valami eszméletlen hogy ment, 21.1 mp alatt volt 200-on, ehhez képest az M3 E30 34 alatt van, még a CTR is előbb eléri :DDD A 225 lovas 4 keres TT-t játszva ette, és természetesen engem is kihívott, de csak akkor amikor már biztos volt benne, hogy meg fog enni. Fel is húzott rendesen, de azért kiálltam vele a teljes esélytelenség nyugalmával. Repülőstartból 100-110 -ig magam mögött tudtam tartani vagy tízszeri próbálkozás után minden alkalommal, aztán nagyon elhúzott, de addig semmi. Mentem E92 330i-vel, az még 3-asban is alig-alig nyúlt el. Több haveromnak bmw-je van, szarul mennek, sokat zabálnak, drága bele az alkatrész és hetente szervízben vannak, pedig az enyémtől újabbak.. én speciel semmire nem tartom őket, sőt sok ember közül csak 2 olyat ismerek aki bmw után még egyszer azt vett, ebből az egyik gyerek kora óta bmw buzi és olyan családban nőtt fel, ahol bmw a törvény :DDD Nekünk is volt egy E34 535i ami az első és egyben utolsó bajor mérnöki csoda is volt az udvarban :DDD

(#25009) NoLF válasza Integra (#25006) üzenetére


NoLF
addikt

hidd el, ezzel nem szabad. főleg a magamfajta gyakorlatlan hátsókerekes sofőrnek. egyszer 60kmh körül 3ból visszaraktam 2be motorfék gyanánt egy piroslámpához érve, úgy keresztbe álltam kérlek, hogy öröm volt nézni. pedig addigra már úgymond kezdtem megszokni, de itt azonnal kiderült hogy semmit nem tudok a gépről és nem véletlenül mondta a tulaj hogy 1ben és 2ben ne nyomjak padlót és 4000nél váltsam el, 3tól már azt csinálok ami jólesik :D

persze megmutatta utána miket is tud a gép, hát remegve szálltam ki az autóból... de a legjobb, hogy úgy néz ki mint egy 70 éves néni bevásárlós autója 70ezer kmel, 26 éves makulátlan állapotban. kell és kész. :))

a többieknek pedig: nyilván az élmény miatt elfogult vagyok mindenesetre tökéletesen összehasonlíthatatlan egy vti és ez.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#25010) orbano válasza NoLF (#25009) üzenetére


orbano
félisten

jó kis kocsi az, akkor még ők is tudtak autót gyártani :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#25011) NoLF válasza orbano (#25010) üzenetére


NoLF
addikt

és az a hang... aaaaaaaaaa

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#25012) DCI_market válasza DeathAdder (#25008) üzenetére


DCI_market
tag

azért tudod hogy a bmw volt az egyetlen autó aki szelepváltás aka VEMS mellett GYENGÉBB motorerőt ért el:D. ( a sima szivóval szembe) Szóval nem kell elájulni. Egyébként vannak elismerésre méltó járgányok, Turbosinger Sanyával voltunk pár meghívott teszten, néha csak állakat keresve.

Aki játszik, tanul. Aki tanul, fejlődik. Aki fejlődik, sikeres.

(#25013) DeathAdder válasza DCI_market (#25012) üzenetére


DeathAdder
veterán

Ugyan, én elismerem, és le a kalappal, hogy a haver is milyen alacsony költségvetésből és milyen olcsó autóból milyen szívós és erős járgányt épített. Viszont a csodától azért messze van, főleg amilyen ítéletekkel vannak róla az emberek, csak azért mert az autón repülőpropeller embléma van.

(#25014) Integra válasza DeathAdder (#25013) üzenetére


Integra
titán

nem fosom le a bokám semmilyen bmw-től, az biztos. hiába a fehér-kék legenda blablabla.. én eddig csak azt láttam a környezetemben bmw tulajoktól, hogy hasonlít picit az alfára, büszkék rá ezerrel, hogy nekik bmw van gecó, de azért a szervíz állandó barát, fúrás-faragás és semmivel sem jobb, vagy tud alapvetően többet mint a legtöbb közvelten konkurens. hátsókerék, oszt ennyi. vezettem már pár bmw-t, keresem ezt a bmw feelinget.. z4-ben van, m3-ban van, ezek örömvasak, de a többi.. na mindegy. nekem semennyire sem hiányzik a bmw a garázsomból. mindegy, hogy milyen erős.
na jó, egy s1000rr hp4 azért fent van a bevásárló listámon :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25015) m3tr0


m3tr0
senior tag

Srácok,

lassan olajcsere esedékes a Civicben és a megvétel után (2012. nov.) Valvoline került bele.
Maradjak ennél vagy ajánlotok esetleg más olajat?

Köszönöm!

:R

integra: 10w 40-et ír elő igen. Akkor hanyagoljam a Valvo-t?

[ Szerkesztve ]

(#25016) Integra válasza m3tr0 (#25015) üzenetére


Integra
titán

mobil-1, eneos, motul, mindegy, csak megfelelő full szintetikust tegyél bele. asszem civic-be 10w-40 olajat ír a szervízkönyv.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25017) !Overdose! válasza m3tr0 (#25015) üzenetére


!Overdose!
őstag

10W-40-es olajból ritka a fullszintetikus. Az 5W-s olajat is engedi a használati utasítás. Én 5W-40-es Eneos Premium Hyper-t használok ugyanolyan motorba, mint a tiéd.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#25018) DCI_market válasza !Overdose! (#25017) üzenetére


DCI_market
tag

Én most bevállaltam a sustina 5w40et. Azon kivül hogy fogyasztás csökkenést és még halkabb motort kaptam hátrányát nem látom. Long life, ugyhogy most az a terv hogy megnézem mennyi idő után lesz koszos. Mondjuk alapvetően nem erőgépbe ment.
Ha eddig is 10w40et használt, akkor szerintem nyugodtan maradhat annál. Eneosból kőkemény 4700Ft, azt hiszem túlélhető:D.

Aki játszik, tanul. Aki tanul, fejlődik. Aki fejlődik, sikeres.

(#25019) Integra válasza DCI_market (#25018) üzenetére


Integra
titán

mi az hogy long life? :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25020) DeathAdder válasza Integra (#25014) üzenetére


DeathAdder
veterán

Egyetértek, bár egyszer volt alkalmam olyan e46 M3-hoz, amit úgy meghajtottak, hogy megrepedt a feje, nem tudom mit tudhattak csinálni vele :( De nagyon állat vasak azok, ezzel kár is lenne vitatkozni :))

(#25021) DCI_market válasza Integra (#25019) üzenetére


DCI_market
tag

hosszuélettartamu?:D Gyakorlati tartalmát tekintve jobb a korom és dzsuvamegkötő képessége amelett hogy ugyan olyan marad a viszkozitása. Alapvetően nem vagyok híve annak ami mondjuk crx-en, meg 1-2helyen megy hogy azon versengünk hogy ki az aki csak 2500km-t megy egy olajjal.

egy kis leirás hogy ne én tépjem a szám

De te mintha elég otthonosan mozognál az olaj piacon, nem próbáltad még?

DeathAdder: Ismerek olyat aki odalépett apa 525is e46ának aztán 12!!!!!!!!4!!!! mm nyílás lett a hengerfej és a blokk között úgy elvetemedett, szerinted az normális? 2.300.000 volt a motor csere mert hát visszadobták nem rendeltetés szerű használat címszóval. Volt olyan srác is akinek kiszakadt a blokk -1henger, aztán úgy járt vele, kiváncsiságból kikönyökölt még 1 hajtókar és maradék 4hengerrel járt több héten át, mire végleg beadta a kulcsot

[ Szerkesztve ]

Aki játszik, tanul. Aki tanul, fejlődik. Aki fejlődik, sikeres.

(#25022) neduddki válasza m3tr0 (#25015) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

maradhatcsak erre tenferegj, jo kis acea08as oil

udv

neduddki

mod: DCI_market: 1zz-fe-be okkal halkabb volta a Liqui Molly Leichtlauf High Tech 5w-40,pedignagyremenyekt fuztema szusztinahoz, envisszamegyek arra a kovetkezo korben

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#25023) m3tr0 válasza neduddki (#25022) üzenetére


m3tr0
senior tag

Tartok az 5w 40-től...nem vékony az nekem?(220 ezer km-nél lesz csere)
Eddig a 10W 40 simán jó volt...hmmm.

(#25024) DCI_market válasza neduddki (#25022) üzenetére


DCI_market
tag

Toyotasok nagyon szeressek a LM ezt nem is kerdojelezemeg enis azt hasznaltam a 4agebe es a legjobb valasztas volt, azeneost ette példáuél.
VL is joil LM-be viszont nem tetszett hogy csak 5L ;)

Aki játszik, tanul. Aki tanul, fejlődik. Aki fejlődik, sikeres.

(#25025) neduddki válasza m3tr0 (#25023) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nemkene ha rendeba joszag:- )

udv

neduddki

mod: DCI_market: az eltolt jelmiat nekme pont a 5lityis:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#25026) Viszlát


Viszlát
addikt

Történt, hogy jó szándékból és egy rossz olajszint mérést követően beletöltöttek körülbelül fél liter ásványi olajat az Accordba. Mivel abszolút nem értek hozzá, lehet, hogy totális baromságot kérdezek, de nem okoz gondot az, hogy a full szintetikushoz hozzáöntöttek ennyit (így most kicsivel a maximum fölé emelkedett a szint, körülbelül 1 mm-rel)?

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#25027) m3tr0 válasza Viszlát (#25026) üzenetére


m3tr0
senior tag

Az sem jó ha keveredik a két eltérő típusú olaj, de a nagyobb gond ha több olajat öntenek bele mint amennyi elő van írva.

Lehet be kéne iktatnod egy olajcserét sürgősen és akkor egy fajta olajjal feltölteni és annyival amennyi kell bele. :U

(#25028) Viszlát válasza m3tr0 (#25027) üzenetére


Viszlát
addikt

Na ez érdekelne, hogy mit jelent ez a nem jó ha keveredik a két típus. Holnap körülbelül 550 km vár rám az autóval, olajcsere meglehetősen esélytelen már előtte. :(

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#25029) m3tr0 válasza Viszlát (#25028) üzenetére


m3tr0
senior tag

Ahogy hirtelen utána olvastam annyit írnak,hogy nem ajánlott ilyet csinálni, de a motorban kárt nem okoz, rövidtávú megoldásként alkalmazható. (olajszivárgás miatt váratlanul mondjuk hozzá kell önteni...)

Bár majd jönnek a többiek akik jobban értenek hozzá. :R

(#25030) neduddki válasza Viszlát (#25026) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

amint lehet csereltesd le a kerdes az ahogy a viszkozitas stimmel-e, tartok teole enm ez is minel hamarabbu cseret /muivel a Tiedbe nem eloiras az alcsony hamutartalom ezert ezzels em kell foglakozni/
mas: amugy trobomokus szeritn kulombozo gyartmanyu de azonos viszkozitasu olajok gond nelkul keverhetok /azonos alapolaj/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#25031) DCI_market válasza Viszlát (#25026) üzenetére


DCI_market
tag

Milyen olajakról beszélünk konrkét viszkozitás tekintetében? Csak mert baja nem lesz. De azért érdekes lenne egy 10w40 +0w20:D Viszont több ne legyen az olaj, mert kényszer kenést képez, ami visszafogja a forgó alkatrészeket, azt pedig nem ecsetelem miért rohadtul nem jó.
Azt te döntöd el hogy mennyivel több, ha valóban 1mm a pálcán akkor talán nem lesz probléma, de ha több mint 1mm és csak magad nyugtatod akkor az kevésbé egészséges.

[ Szerkesztve ]

Aki játszik, tanul. Aki tanul, fejlődik. Aki fejlődik, sikeres.

(#25032) Viszlát válasza DCI_market (#25031) üzenetére


Viszlát
addikt

Tényleg csak 1 mm, többször is megnéztem, ippencsak a maximum fölé ér. A viszkozitás 5w40 fullsz. és 10w40 ásványi.

Már több helyről nyugtatnak, hogy nagy gond nem lesz belőle, lenyomom óvatosban, aztán a hét vége felé már meg tudom oldani az olajcserét.

neduddki, köszi neked is bár csak egy részét értettem.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#25033) !Overdose!


!Overdose!
őstag

Egyébként ti a max jelig szoktátok tölteni az olajat? Én mindig a min és a max közé lövöm bele félúton. Mivel a Civic nem eszi az olajat rátöltenem úgysem kell.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#25034) Integra válasza !Overdose! (#25033) üzenetére


Integra
titán

én mindig max-ot jelző vonal alá töltöm, de ha maxig van, az sem érdekel, nem lihegem túl. a feltöltést is lassan végzem, hagyom lecsorogni, megjáratom és úgy töltök rá mindig szintig.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25035) DeathAdder válasza Viszlát (#25032) üzenetére


DeathAdder
veterán

Túlöntéstől nem kell félni. Nekem is egyszer elbaszta a hülye mester, nem 1mm volt az, hanem több is annál. Mindenki azt mondta hagyjam a fenébe, ha nincs durván túlöntve akkor nem lesz baj. Azóta a haverom is csekkolja és mint kiderült neki is mindig túlönti az okos mestere, viszont ő és az autója tökéletes példa arra, hogy ez nem tesz kárt a motornak, mert senkit nem ismerem aki olyan igénybevételnek tenné ki az autóját mint ő :DDD

(#25036) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

Sziasztok!
Melyik webshopot ajánlanátok olaj+légszűrő-betét+pollenszűrő(utastéri szűrő) vásárlásához?
Esetleg Pécsen valaki nem tud ajánlani boltot?
A kocsim: Honda Civic 1.8 ES (aut.) 2008-as sedan.
Castrol Edge Professional 5W30 LL04-et töltöttek tavaly aranyáron, most lezsíroztam, hogy bevihessem én az anyagot számlával, nekik csak a munkadíjat kell fizetnem, meg a gyári szűrőt a kedvezményes assistance miatt.

(#25037) BlacKSouL válasza Bigemperor (#25036) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Én utóbb párszor az olajshop.hu-t használtam, de csak az olajra.
4 liter Castrol Edge FST 0W-40 + 1 liter -50°C-os Castrol ablakmosó folyadék 9900 HUF volt tavaly.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#25038) neduddki válasza Bigemperor (#25036) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ha castrol akkor mintabolt, ha szusztina kor szilkerauto

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#25039) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

na ijjet se lattam meg: 03as civic es4 non-fl es torok raadsul d14z6 motor? ez hogy??? probagyartas?

udv

neduddki

mod: nem is es4 hanem es6 hmmmmm

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#25040) DCI_market válasza neduddki (#25038) üzenetére


DCI_market
tag

akkor inkább keress engem :P 3rongyal olcsobbé van az összes sustina, talán a 0w50 még több is.

Aki játszik, tanul. Aki tanul, fejlődik. Aki fejlődik, sikeres.

(#25041) neduddki válasza DCI_market (#25040) üzenetére


neduddki
nagyúr

Hi!

jo nekme ez kozel van:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#25042) DCI_market válasza neduddki (#25041) üzenetére


DCI_market
tag

eljenazalairasod

Aki játszik, tanul. Aki tanul, fejlődik. Aki fejlődik, sikeres.

(#25043) neduddki válasza neduddki (#25039) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na aszongya a civic 7g4d gyartasa nem csak fl utan indult torokben, de juroba igen keves jutott akkor meg beloluk, de mo-ra mar akkor is erkezett pat p[eldany

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#25044) DeathAdder


DeathAdder
veterán

WTF :DDD

(#25045) zolynet


zolynet
addikt

tegnap elhoztam a táltost, első 500km-en 3000rpm-ig max 'kiforgatás', kvázi kiélvezem a forgatónyomatékot :DDD de nem érdekel, mert ott is szépen bubog a 4-1 leömlő+szkánktú dob miatt
elugrottam a lökös+toldatért, melyek kaptak egy telibe fényezést, ha már kicsit belém tolattak, majd haza és felni felrakás, hát ez naggggyon bejön nekem :))

tudom nagyon hurka a kép és nem nagyon látszik, lesz majd jobb is :K
nagyon boldog a tököm, van egy '0km-es autóm' :DD

Life is too short to stay stock!

(#25046) DeathAdder válasza zolynet (#25045) üzenetére


DeathAdder
veterán

Gratula, na végre meglett :C
Nagyon vigyázz rá :)

(#25047) vbbb


vbbb
őstag

Szerintetek ezek a felnik rámennek egy 3 ajtós 2000-es évjáratú Honda Civic-re?

1998 Honda Civic 5 door 1.8 Vti V-Tec-en voltak előzőleg. 24ezer Ft kb és gumival együtt. Az én gyári felnijeim nagyon rottyon vannak.

(#25048) xcbiker válasza zolynet (#25045) üzenetére


xcbiker
addikt

GRATU! Szebben duruzsol a drága?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#25049) !Overdose! válasza vbbb (#25047) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nem. Ezek 4x114,3-as felnik. Neked 4x100-as kell.

Milyen gyári felnid van? Engem lehet, hogy érdekelne...

zolynet: Grat! Bár én már reggel láttam munkába menet, úgyhogy nem ért meglepetésként a poszt. ;)

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#25050) vbbb válasza !Overdose! (#25049) üzenetére


vbbb
őstag

Francba, pedig már kezdtem örülni.

Ha nem találok itt (UK) felniket akkor amikor augusztusba otthon leszek veszek használtan jobbakat.
Az enyémek meg eladók lesznek.
Annyi a bajuk, hogy a belső felületükről a védőréteg teljesen elvált. Az eredeti tervem szerint fel akartam újíttatni őket és fényes feketére fújatni, de nem lesz rá időm megvárni...amúgy Baja környékén leszek elérhető. Ha érdekel majd csinálok képeket...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.