Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) demars válasza BlacKSouL (#46997) üzenetére


demars
addikt

Nos tökéletesen igazad van. Nem sajnálta az anyagot, mindent lefújt és bőven. De vigyázhatott volna jobban (kimaszkolások, esztétika, tisztaság). Gondolom, ha kért volna egy húszassal többet de erre mindre oda figyel simán boldog lennél.
Remélem a fényezés még menthető lesz.
A többit meg talán le tudod pucolni benyával vagy féktisztítóval.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#47002) Qru válasza BlacKSouL (#46997) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elég sok a taknyolás benne, engem nem annyira győzött meg így első körben... Reméljük tartós lesz de ezt majd az idő igazolja csak.

#nincsbennetarcsi

(#47003) Ispy válasza BlacKSouL (#46997) üzenetére


Ispy
veterán

Szerintem lassan csinálhatnál egy blogot :DDD ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#47004) BlacKSouL válasza demars (#47001) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Elvileg foltbenzinnel le lehet szedni szinte mindenről. Gyakorlatilag meg majd kiderül.
Az a helyzet, hogy ha egy 20-asért alaposabb lett volna, az leginkább nem a +20-on múlik, vagyis nem kell ahhoz többet kérni, hogy ugyanannyi erőfrszítéssel kihozza a többet a dologból. De eddig, azaz 1985 óta nem nagyon találkoztam olyan autóval kapcsolatos szakemberrel, aki úgy nyúlt volna az autók bármely részéhez, amivel elégedett lennék.
És itt is kijön az, hogy talán mások a sajátjukra se vigyáznak annyira, és ezért én lógok ki a sorból mindenképp.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#47005) tboy93 válasza BlacKSouL (#46997) üzenetére


tboy93
nagyúr

Tavaly előtt én is hasonló szitun mentem keresztül. Magával a lakatolással és alvázvédelemmel nem volt bajom, viszont ezeregy aprósággal igen. Kapott polírt ott az autó, ami a szarnak egy pofon volt, a polírpaszta maradványokat az üvegről még 3 hétig vakargattam, csiszolás alkalmával belül minden tiszta por lett, ímmel-ámmal kitagarítgatták de nem volt benne sok köszönet. Kerékanyából kettőt ferdén kapattak vissza, elfelejtették megemlíteni persze, csak pár nappal később találtam meg a szar anyákat a kocsiban egy rekeszben.

Egyszerűen nincs olyan szaki akit tiszta szívvel lehetne ajánlani ebben az országban ilyen munkára.

(#47006) Ispy válasza tboy93 (#47005) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem az accordon a két hátsó ív lett javítva, fényezve, 1 hónap után tenyérnyi nagyságban jött le a festés, glettel együtt, azt még garanciában javították, a másik oldalon 6 hónap után, azt már nem csinálták meg. 1,5 év után megint rohadt az ív :(((

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#47007) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Sziasztok!

Szombaton a jó idő örömére gondoltam beizzítom a klímát a kocsiban. A/C benyomva, ventilátor feltekerve kettesre, majd arra lettem figyelmes, hogy 2-3 perc után is még meleg van a kocsiban. Szóval nem működik a klíma. Tavaly ősszel, tél elején még használtam párátlanításhoz, tehát akkor még működött.

Úgy tudom, ha nincs benne gáz, a klímakompresszor nem kapcsol be, de nyugodtan javítsatok ki ha esetleg tévedek.

Mi tanácsoltok? Mi lenne az első lépés a hiba megoldása felé, egyáltalán kiszűrni, hogy mi a probléma oka?

A másik problémám, hogy nem világít az égő a vészvillogó kapcsolója és a hőfokszabályzó tekerő mögött. Mielőtt lebontom, hogy hozzáférjek, megtudnátok mondani oda milyen izzó való?

Az autóról:
Honda Accord CG8 (6gen.)
motor: F18B2
év: 1999

Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#47008) BigBlackDog válasza nemethchek19 (#47007) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ha benyomod a klíma kapcsolóját, hallod, hogy bekapcsol a kompresszor (szerintem valami kattanást és a motorzaj megváltozását kéne észlelned)?

[ Szerkesztve ]

(#47009) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

UFO Civicnél másnak is vannak az ajtók alsó élénél ilyen gumi, négyzet alakú dugók (képeken bekarikázva)? Ezek lennének a gyári üregvédelem nyílásai? Ha igen, akkor nem gáz, hogy múltkor egy mosás közben áttörlésnél egyszerűen kiestek? Mondjuk volt sár és trutyi mögöttük rendesen, legalább ki lett takarítva.

Egyébként ezt ma láttam. Szerintem egész pofás ezzel a felni-szín kombinációval (pedig a pirosért nem rajongok). :)

[ Szerkesztve ]

(#47010) hülyegyerek válasza BigBlackDog (#47009) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Azokat szedd ki, aztán dobd el őket messzire. Beragad mögéjük a kosz, meg a víz, aztán egyszer csak átrohad az egész.

Baromi jól néz ki. Nekem is hasonló felnijeim vannak, viszont a szoknyám sajna natúr műanyag (fl előttim van). Ehhez a piroshoz viszont aranyszínű felniket tudnék elképzelni, az nagyon adná.

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#47011) nemethchek19 válasza BigBlackDog (#47008) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Nincs kattanás, a fordulatszám se változik meg.

(#47012) BlacKSouL válasza BigBlackDog (#47009) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Hogy az minek van ott nem tudom, de konkrétan az ajtó belsejéből a vizet kivezető nyílásokat zárja le. De miért? A kivezető nyílást értelmetlen lezárni. Hogy logikusabb legyen, az oldalablakokon keresztül az ajtó belsejébe befolyó víznek ott kellene kifolynia, mert Feró óta tudjuk, hogy az a jó ha ami befolyik az rögtön kifolyik.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#47013) Horel77 válasza BigBlackDog (#47009) üzenetére


Horel77
tag

Vízkivezető. Ha jól megnézed, van ott egy kis "leffentyű" ,ami kiengedi a vizet (elvileg) gyakorlatilag meg csak eldugul. Szerintem is jobb, ha nincs bent. Gondolom, azért van ott, hogy befelé ne menjen semmi, csak kifelé, vagy egyszerűen esztétika miatt, hogy ne egy lyuk tátongjon ott, vagy valami, vagy nem tudom. :)

(#47014) demars válasza BlacKSouL (#47012) üzenetére


demars
addikt

:DDD ez jó. 👍

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#47015) BigBlackDog válasza Horel77 (#47013) üzenetére


BigBlackDog
veterán

+ (#47012) BlacKSouL + (#47010) hülyegyerek: Köszi a válaszokat. Asszem kiszedem, félreteszem és kitisztítom mögötte rendesen. Nálatok egyébként ugyanígy néz ki az alsó él (mintha FL Civicen láttam volna vízszintesen gumicsíkot is az ajtó alján, a belső felén)?

(#47016) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Múlkor mondtam, hogy lehet használt felniket vennék. Ezek lennének. Szerintetek érdemes megnézni "közelebbről":

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#47017) Qru válasza JoolsNOS (#47016) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Így szemre ok. Gumishoz el kéne vinni: forgassa meg, nem üt vagy ráz-e.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#47018) runner 125


runner 125
nagyúr

Látom mindenkinek "tuningol", én meg szimplán áthidalókat cipelek. :D

A kb. 1,2 tonna teljes tömeg nem állítom h néha nem rángatta be, de megbírkózott ezzzel is vígan.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#47019) JoolsNOS válasza Qru (#47017) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Illetve a 6 coll széles felnire nem kicsi a 175ös gumi? 5- 5.5 elviekben a javasolt...Gumit nem akarnék váltani.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#47020) demars válasza runner 125 (#47018) üzenetére


demars
addikt

De jó kis futó! :DDD Enyém simán felférne rá. :))

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#47021) Qru válasza JoolsNOS (#47019) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

175/65R14? 5 max 5,5" az ajánlott. 6"-ra ha fel is erőszakolható nagyon fog feszülni rajta ami nem tesz jót a guminak.

#nincsbennetarcsi

(#47022) z123456789 válasza BlacKSouL (#46997) üzenetére


z123456789
addikt

Rohadjak meg mostmár megírom én is a fotós beszámolót. De így legalább rá tudok nézni én is a kritikus pontokra. Motortérre én nem néztem rá mondjuk, hogy mi lett összefújkálva. :S

És nyugodtan legyél elégedetlen...én is az lennék ebben az esetben.

(#47023) JoolsNOS válasza Qru (#47021) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Ja ezt néztem én is. A gyári amúgy 5.5. Ránézésre még bőven befele áll a fala. Szerintem nem lenne vészes a 6. De akkor inkább kihagyom. Csak nagyobb az esély, hogy az asszony padka közben végignyúzza.. Pedig maga a felni nagyon tetszik.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#47024) Qru válasza JoolsNOS (#47023) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gyári felni nem játszik amúgy?

#nincsbennetarcsi

(#47025) Bibby válasza BigBlackDog (#47015) üzenetére


Bibby
addikt

Nekem teljesen csupasz ott, sem gumiél, sem gumidugó nincs.

Ελευθερια η θανατος

(#47026) martillo


martillo
tag

Az iment felkerultek a nyari pacskerek (Rainsport3 lett vegul) es errol jutott eszembe a nyari idoszamitas...
Arrol meg az, hogy tudja-e vki, hogyan kell 8g Civic Sedan eseten az orat beallitani? :)

A konyvben mindig elfeljtem megnezni... :W

(#47027) BigBlackDog válasza martillo (#47026) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Rádión a AM/FM gombot nyomva tartod, amíg nem villog az óra:perc a kijelzőn. Ezt követően az óra értékét az 1-es gombbal (rajta is van egy 'H' betű) tudod léptetni, a percet pedig a 2-es gombbal (ezen meg egy 'M' betű tanyázik). Ha megvagy, akkor asszem, hogy a 3-as gomb lenyomásával tudsz kilépni.

[ Szerkesztve ]

(#47028) martillo válasza BigBlackDog (#47027) üzenetére


martillo
tag

Hat koszonom, erre nem gondoltam :))
A villogasig eljutottam, de allitani nem sikerult... Probalkoztam a masik ket krom gombbal, a hangerot is tekergettem, hatha... De a csatorna gombokat kihagytam.

Koszi!
Matol ismet pontos leszek :)

(#47029) Qru válasza BigBlackDog (#47027) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A 3-as a reset gomb az AM/FM gomb újbóli lenyomásával tud kilépni (legalábbis a Jazzen így van).

#nincsbennetarcsi

(#47030) martillo válasza Qru (#47029) üzenetére


martillo
tag

AM/FM, az lesz az.
Addig jutottam magamtol, hogy azzal be, majd ki is leptem-leptem-leptem, mig meg nem untam :)

(#47031) BigBlackDog válasza Qru (#47029) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Na fene, pedig ez volt a tippem nekem is az 'R' betű miatt, de mintha azzal léptem volna ki. :(((

(#47032) Qru válasza BigBlackDog (#47031) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A számlálót reseteli 0-ra hogy ne kellejen végig pötyögtetned adott esetben egész órához. Bár ha nyomva tartod akkor elég gyorsan tekeri a számlálót.

#nincsbennetarcsi

(#47033) demars válasza Qru (#47029) üzenetére


demars
addikt

Így van 8G sedannal is :K AM/FM gombot ismét megnyomod és kilép ( alatta ott van egyébként a Clock felirat)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#47034) tboldi válasza Qru (#47029) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nálam meg a hangszínszabályzó gombbal lehet belépni/kilépni az óraállításba és a 4-5-6 gombokkal irányítani. :D

Gondolom, a tiédben nem digitális a klíma, ezért a rádió is más. :)

(#47035) Jaffa75 válasza demars (#47033) üzenetére


Jaffa75
őstag

át tudod állítani 24h-s formátumra is?

(#47036) martillo válasza Jaffa75 (#47035) üzenetére


martillo
tag

Nalam 24h-s a formatum.

(#47037) Jaffa75 válasza martillo (#47036) üzenetére


Jaffa75
őstag

akkor nekem kellene többet nyomkodnom! :DD köszi!

(#47038) yodamester10 válasza martillo (#47036) üzenetére


yodamester10
őstag

És hogy állítod 24h-s formátumra?Arra még nem jöttem rá :B Vagy euban Japcsit nem lehet?

(#47039) Qru válasza tboldi (#47034) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, sima "paraszt" klímás csak. Alapfelszereltség az egyeteln extra benne én vagyok a manuális klíma.

mod:

Jó, a kalaptartó is az (szerintük) meg a fényezett kilincs is. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#47040) Bibby válasza martillo (#47026) üzenetére


Bibby
addikt

Nekem is ilyen gumi van rajta. :K
Nem mintha ez számítana, de szerintem jól néz ki. :D

Ελευθερια η θανατος

(#47041) demars válasza Jaffa75 (#47035) üzenetére


demars
addikt

24 h formátum van rajta. Nincs kéznél a könyv, de abban elég hosszú fejezet a rádió beállítása. Lehet, hogy abban le van írva.
Én csak az időt állítottam eddig.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#47042) JoolsNOS válasza Qru (#47024) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Igazából nemrég épphogy összeállt a két garnitúra lemezfelni, nem akartam alut. De ez 40ért lenne, annyit meg talán rászánnék úgy is, hogy nagyon nem akarnék költekezni. De szerintem mégis kihagyom, asszony kinyírna amúgy is. :)

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#47043) demars válasza JoolsNOS (#47042) üzenetére


demars
addikt

Asszonyt lepd meg egy szép csokor virággal! Az alu szettet meg húzd be ;]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#47044) Kobe


Kobe
veterán

felnitéma.....gumicserénél nekem is előjött, hogy kéne egy második szett a téliguminak, hosszútávon nem költséghatekony felnire rakosgatni....

Hol érdemes körbenézni? 205/55/R16-hoz kellene, valami gyári jó lenne, az ilyen csilivilik nem az én stílusom.

Csepeli bontóból mennyi lehet egy normális állapotban levő gyári szett? Perpill 2 opció van, vagy veszek egy tényleg normális állapotú gyárit, nyári szettet rárakni (a mostani le van rúgva kicsit, volt javítva, hengerelve, fújva, de 1-2 friss lepattanás mindig akad rajta), vagy veszek egy hasonlóan kb 70%-os állapotút, és azt rögtön a téli kapja meg, nem tom melyik "óccsóbb" ;]

[ Szerkesztve ]

(#47045) runner 125 válasza demars (#47020) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jahm, jó holmi, 3 oldalra még billenik is. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#47046) z123456789 válasza yodamester10 (#47038) üzenetére


z123456789
addikt

Az Accordon nincs 24h-ás. :N

(#47047) martillo válasza Kobe (#47044) üzenetére


martillo
tag

En lemez felnit akarok majd venni a teli szetthez, ugyan ebben a meretben... Nekem se szimpatikus ez a fel/le szereltetes szezononkent.
De en varok most par honpot vele, mert szerintem ilyenkor a legdragabb. Mondjuk a kinalat is gyengebb lesz, ha ket szezon kozott akarom, de telig lesz idom...

(#47048) BlacKSouL válasza Kobe (#47044) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Miheztartás végett:

8G4D-hez való gyári 5 "küllős" alufelni nagyjából 135000 Ft. Per db.... Használtat nem tudom.
Én acélfelnit vettem a télihez, azt olyan 25-30-ból simán ki lehet hozni per db.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#47049) Jaffa75 válasza BlacKSouL (#47048) üzenetére


Jaffa75
őstag

Használtan a fele nagyjából, bár az enyémet kicsit leharcolta az előző tulaj.

7g 4D-re valót vettem rá ... ez volt gumistól 60k... télinek jó lesz, nyárinak meg ugye ott az EP3 rajta! :DD

60-at megért, semmivel nem csúnyább mint a 8g 4d felni, de még könnyebb is kicsit! :U

(#47050) Qru válasza Kobe (#47044) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bontók vagy racingbazár pl. Esetleg FB-os csoportba is be lehet nézni.

Hát nem csak a pénz de a guminak sem tesz jót a fel-le cibálás igazából.

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.