Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25351) DeathAdder válasza MacCaine (#25350) üzenetére


DeathAdder
veterán

Szkeptikus vagyok, de majd meglátjuk.
Nem járok már 10 éve, elkényelmesedtem, nem szeretem a koszt, meg a nyüzsgő tömeget az 50 fokos napon, ahol kb. semmit nem is látok abból amiért elutazok 250km -t. Sokkal kényelmesebb leülni a nagy TV elé, és jó minőségben azt bámulni, és jócskán olcsóbb is :DDD Inkább repülőnapokra megyek ki Kecskemétre, bár idén azt is kihagytam ..

(#25352) zolynet válasza DeathAdder (#25351) üzenetére


zolynet
addikt

ne bánd h kihagytad a repülő napot, szombat 1kor mentem szegedre, hát az a közlekedési káosz ami volt ... érdekes mód nem kecsóig, hanem egészen szegedig tartott a torlódás :F
37fokban repülő napon aszalódni, na az nem az én szobám :N

Life is too short to stay stock!

(#25353) Aladdin válasza zolynet (#25348) üzenetére


Aladdin
senior tag

Másfél év, és te elégedetlen vagy?
Nekem annak idején a busz Civicben úgy ment el 7-8 hónapot egy izzó, h nappal DRL-t használtam, egyébként 2-3 hónap volt...

Nem akarsz te túl sokat? :)

(#25354) zolynet válasza Aladdin (#25353) üzenetére


zolynet
addikt

cimborával egyszerre tettük be, na akkor majd jelzek h neki mikor purcant ki
igen többet vártam, egy aksitól sem 3évet várok, hanem ~5öt
sztem átlagfelhasználókhoz képest kevesebbet használtam az izzókat, ehhez képest igen szerény időt mentek el (ha elindulok nem kapcsolom fel, amennyiben ezt jelenti a drl, imádom a hárombetűseket :DDD )
szerk.: holnap megkérdezem fateromat h hányszor cserélt izzót a régi lancerünkben, 15évig volt nála, új korától ... szerintem 1x de nem akarok fals infót adni

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#25355) Winner_hun válasza zolynet (#25354) üzenetére


Winner_hun
félisten

ha elindulok nem kapcsolom fel

Látni és látszani. Sose értem meg miért megy ezen a spórolás, nagyon örülnék neki ha mindenhol kötelező lenne a tompított használata.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25356) !Overdose! válasza zolynet (#25354) üzenetére


!Overdose!
őstag

De gondolom faterod nem emelet fényerejű izzót használt. Ezek sajnos nem hosszú életűek cserébe némelyikkel sokkal jobban látni, mint a hagyományossal.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#25357) DeathAdder válasza zolynet (#25352) üzenetére


DeathAdder
veterán

Lényegében pont a 37 fok miatt hagytam ki :DDD
2008-ban voltunk utoljára, akkor is hatalmas tömeg volt már messze Kecskeméttől, plussz erre most még rátett egy lapáttal ez a nagy hőség (mert ugye tűző napon az enber egész nap az eget nézi), plusz még én határon túlról jöttem volna, ami újabb sokóra dugót eredményezett volna az augusztus 1-i kollektív szabadságos gásztárbájterek miatt:(((

[ Szerkesztve ]

(#25358) Aladdin válasza zolynet (#25354) üzenetére


Aladdin
senior tag

DRL: Daytime Running Lights, mint az közismert...

Ja, igen, régi japán autók. Azokban nem volt ritka, h 10 évet elmentek egy H4-es szettel. Persze akkortájt nem is kapcsoltak lépten nyomon lámpát a júzerek, csak ha sötét volt, másodszor pedig az akkori autókban a generátort csak és kizárólag a feszültség szabályzó irányította és tartotta kordában nagyon pontosan. Manapság pedig az egész motorirányító szabályozza és küldi föl a feszt durván. Ez van. Meghát a húzott izzók sokkal kényesebbek a magasabb fesz-re.

(#25359) zolynet válasza Winner_hun (#25355) üzenetére


zolynet
addikt

ha nem lát, ne adjunk neki jogosítványt!
amúgy én nem ezen spórolok, ahogy elhagyom a város táblát azonnal felkapcsolom, automatikusan, még 1x sem felejtettem el ... természetesen ha beérek azonnal le is kapcsolom, ezt ne úgy képzeld el h lemegyek a régi 5ösön Bp->Szeged és minden városnál fel, majd le, azért nem így
sztem nem a lámpán múlik h a sok vezetni nem tudó, nem látó esetleg megtorpedóz :(

#25358: guglit izzítottam (az közismertebb :P ), vágásiferibácsi a rövidítés ;)

#25360: ha fehér autót sem vesznek észre, akkor megette a fene :((

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#25360) xcbiker válasza Winner_hun (#25355) üzenetére


xcbiker
addikt

durva... én nem tudok úgy elindulni hogy fel ne kapcsolnám. Automata reflex... és ha úgy ítélem meg, akkor kapcsolom le. :)
A fehér fényű H.O.D. izzóm most purcant ki két hete. Venni kellene újra, mert az jobb, mint ez a mostani hagyományos szíííp sáááárga! :)

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#25361) xcbiker


xcbiker
addikt

Nincs valakinek ismerőse, kamionos vagy ilyesmi, aki jár ki Angliába? Csak odaút érdekel. Az úticélom Plymouth, de Londonból már megoldható a vonat is.

Augusztus vége vagy szeptember eleje-közepe érdekelne. Útitársnak szegődnék.
Persze ár függő, hogy mennyivel kell beszállni.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#25362) zolynet válasza xcbiker (#25361) üzenetére


zolynet
addikt

kérdezd meg Dózert, megy-e arra és akkor kamionnal mehetnél :U
hozzál nekem szép momo ek9 kormányt :K

Life is too short to stay stock!

(#25363) xcbiker válasza zolynet (#25362) üzenetére


xcbiker
addikt

ő ki?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#25364) xcbiker válasza zolynet (#25362) üzenetére


xcbiker
addikt

Írtam neki. ...csak a páromhoz mennék. :)

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#25365) orbano válasza zolynet (#25359) üzenetére


orbano
félisten

fehér autóval sem látszol pl. erős napsütésben, világos aszfalton. kisebb eséllyel rohan ki elég egy figyelmetlen gyalogos/bicajos/kamionos. én is induláskor felkapcsolom mindig, sok volvo volt a családban, megszoktam. nem ezen fogok spórolni. rengetegszer volt már, hogy az utolsó pillanatban vettem csak észre a szürke aszfaltba beleolvasdó lopakodó, kivilágítatlan rüszüket. nem jó. főleg ha nekik van elsőbbségük :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#25366) zolynet válasza orbano (#25365) üzenetére


zolynet
addikt

amerre én járok nincs lopakodó, dugó van gyerekek!!!
max azé mennek egymásnak mert a követési távot nem tartja, vagy bebambul azt későn fékez
engem észrevesznek, ha nem egy kicsit rárúgok ... hányszor mondtam már h vti-re nem való kis hurkatöltő, szép nagy (egyben diszkrét hangú) kályhacső kell rá :K

Life is too short to stay stock!

(#25367) Napfénysüti válasza zolynet (#25366) üzenetére

Azt a véleményt osztom hogy időnként hasznos ha van hangja az autónak. Hamarabb észrevesznek és felfigyelnek rám is mikor megyek. :K

Més que un club!

(#25368) Winner_hun válasza zolynet (#25359) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ja, plána ha árnyékos részen megy szürke autó... kötelezővé kellene tenni a folyamatos világítást, de nagyon.

mod: látom közben más is írta.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25369) Integra válasza Winner_hun (#25368) üzenetére


Integra
titán

marha egyszerű lenne, csak motor indításkor automatikusan felkapcsol a tompított. motoroknál ez már rég gyárilag megy a gyújtás ráadáskor. ehelyett ezt a fos nappali fényt erőltetik..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25370) orbano válasza Integra (#25369) üzenetére


orbano
félisten

nem rossz az a nappali fény, mert erős, kontrasztos, pontszerű fénye van, könynen észrevenni, jól látszik. ráadásul nagyobb szögtartományban látszik, mint a fényszóró.

A vér nem válik VAZZE!™

(#25371) zolynet válasza Winner_hun (#25368) üzenetére


zolynet
addikt

plánE! :DDD
egy nyelvtannácitól ezt nem vártam volna :N

én a holtteret is túlzottan nézem, meg annyi minden mást ha vezetek ... ezzel a pilácsolással kapcsolatban más a véleményem ... kíváncsi lennék ha bevezetnék hogy akkor holnaptól kötelező a nappali fény akkor megcsappanna-e a balesetek száma, szerintem annyival nem

Life is too short to stay stock!

(#25372) orbano válasza zolynet (#25371) üzenetére


orbano
félisten

Demagógia ON
És ha csak egy balesettel lenne kevesebb, amiben mondjuk pont a családod halna meg máskülönben? Megnézném amikor magyarázod a kórházban a hozzátartozóknak, akiknek a szeretteik ilyen balesetben haltak meg, hogy egy ilyen baleset elkerülése miatt nem lett volna értelme bevezetni a nappali fényt...
Demagógia OFF

A vér nem válik VAZZE!™

(#25373) zolynet válasza orbano (#25372) üzenetére


zolynet
addikt

jogos! :K
de nem győz meg arról hogy verőfényes napsütésben a savoya parktól a kacsófelüljáróig bekapcsoljam a pilácsot

Life is too short to stay stock!

(#25374) Winner_hun válasza zolynet (#25371) üzenetére


Winner_hun
félisten

Azért, mert te körülnézel az nem jelenti azt hogy más is körülnéz ugyanolyan alapossággal...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25375) orbano válasza zolynet (#25373) üzenetére


orbano
félisten

verőfényes napsütésben jön a legjobban a világítás, mert nincs kontraszt, mivel mindent telít a nap fénye.
arról nem is beszélve hogy a sok marha esős időben, szürkületkor, hajnalban, stb. elfelejti felkapcsolni... így meg tuti nem felejted el soha.

A vér nem válik VAZZE!™

(#25376) DeathAdder válasza orbano (#25370) üzenetére


DeathAdder
veterán

Jujjj, ha már meglátom azokat a ledcsíkokat kiráz a hideg, annyira ocsmány :O
Nekem a gyári Audié sem tetszik, de ezt most óriási hype övezi, a rossz ladákon át a kishondákon keresztül egy drágább presztízs autóig mindenre feltákolják ezeket a vackokat :(((

Egyébként szerbiában a tompított fény nappal is kötelező, és hatalmas büntetések járnak aki ezt nem tartja be. Juhéjj egyvalami jó abban a koszfészekben - bár én nem túlzottan kedvelem, ugyanúgy boldog boldogtalan kihajt eléd, mehetsz akár 10kw-os reflektorral is, senkit nem érdekel.. :(

[ Szerkesztve ]

(#25377) Integra válasza orbano (#25370) üzenetére


Integra
titán

szerintem meg pont szart sem ér egy tompítotthoz képest. parasztvakítás a parasztnak, meg eye candy, ennyi.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25378) orbano válasza DeathAdder (#25376) üzenetére


orbano
félisten

a 3-ik féklámpával is ez volt régen, pakolta fel mindenki mindenhova. ez ilyen, mindenki ettől várja, hogy audivá válik a tragacsa :D nekem speciel tetszenek :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#25379) Aladdin válasza Integra (#25377) üzenetére


Aladdin
senior tag

Ebben most nagyot tevedsz! Az ujabb lampak, foleg a projektoros xenonok annyira le vannak arnyekolva, nulla szort fennyel, h nappal lofasz sem latszik beloluk. Pont erre van kitalalva DRL, h nappal messzirol latszodjon! Es itt nem a tonnaszam elterjedt gagyira gondolok...

(#25380) Integra válasza Aladdin (#25379) üzenetére


Integra
titán

elhiszem, hogy ez a tudományos, nem vitatom, én meg a szememnek hiszek és az most is azt mondja, hogy a tompítottat sokkal hamarabb észreveszem. :) én sem az utólag szerelt piszlicsáré vackokra gondoltam. ha a nappali fény mellett a tompított is felvan kapcsolva, kapásból a tompítottat szúrom ki hamarabb.

a másik meg, hogy este emiatt a drl miatt a sok fasz egyszerűen elfelejti felkapcsolni az igazi lámpáját..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25381) neduddki válasza Aladdin (#25353) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

az biszo shogy a civic jobban eszi az izzoka min a carina /+50%osok/, en vadaszaban vagyok jo dlr-re, csak a hella flex-re sajnalom a pizt

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#25382) Aladdin válasza Integra (#25380) üzenetére


Aladdin
senior tag

Olyan nincs,h a nappali feny mellett a tompitott is vilagit, tilos. Amit Te latsz, az a DRL helyzetjelzo funkcioja, na akkor tenyleg halvany!
Elegge ott vagyok a temaban, hidd el ;)

(#25383) Aladdin válasza neduddki (#25381) üzenetére


Aladdin
senior tag

Draga, viszont szabalyos es jo...

(#25384) Integra válasza Aladdin (#25382) üzenetére


Integra
titán

elhiszem, tudom, de akkor sem pártolom ezeket a kis vékonyka szarokat. :)
más kérdés, hogy ha új autót vesz az ember, van oszt kész :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25385) DeathAdder válasza Integra (#25384) üzenetére


DeathAdder
veterán

A 9gen Civiceknek is van, jól látom?
Ez most valami kötelező hülyeség? :O

(#25386) !Overdose! válasza DeathAdder (#25385) üzenetére


!Overdose!
őstag

Igen, kötelező.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#25387) Aladdin válasza DeathAdder (#25385) üzenetére


Aladdin
senior tag

2012 februar 14 utan tervezett autokon kotelezo...

(#25388) orbano válasza Integra (#25380) üzenetére


orbano
félisten

ign, Te a kocsiből szemből. de a gyalogos a járdán már pl. sokkal kevesebbet lát a modernebb lámpákból

A vér nem válik VAZZE!™

(#25389) neduddki válasza Aladdin (#25383) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

igen nagyon jo vol mar hozza szerencsem:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#25390) NoLF


NoLF
addikt

Fenn van hahun a piros acura Nsx ha valakit erdekel :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#25391) orbano válasza NoLF (#25390) üzenetére


orbano
félisten

nem érdekel valakit egy eladó lakás XX. kerületben? :D

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#25392) DCI_market válasza orbano (#25391) üzenetére


DCI_market
tag

Kész van már? ;]
Komoly summa a kis NSX, de hát ebből nem ömlik az olajfelhő:(:)

Aki játszik, tanul. Aki tanul, fejlődik. Aki fejlődik, sikeres.

(#25393) zolynet válasza NoLF (#25390) üzenetére


zolynet
addikt

ennyiből kijön két F.Laci integra :DDD

túl az 5000km-en, ill a 4. olajcserén ... jöhet a trackday, egy kellemes 24-26fokkal :K
3000km-en semmi olajat nem fogyasztott, ahol a nívón volt ott is maradt a szint
kösz Imi a beavatkozást, ill a precíz motorgenerál :R ,

utolsó két fogyasztás:
431km 36,14liter ~8,4liter/100km (full város)
476km 37,61liter ~7,9liter/100km (340km pálya klímával, maradék város klímamentesen)
jóvanmostmármegrugdosomkicsi ;]

Life is too short to stay stock!

(#25394) !Overdose! válasza zolynet (#25393) üzenetére


!Overdose!
őstag

"semmi olajat nem fogyasztott, ahol a nívón volt ott is maradt a szint"

Akkor most már úgy működik, mint egy rendes Honda. :DDD Szerencsére az enyém 199.000 km után is tudja ezt. Két olajcsere között nem változik az olajszint. Persze az enyém nem sokat jár 4.000 rpm felett. Economy vazze!

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#25395) DeathAdder válasza !Overdose! (#25394) üzenetére


DeathAdder
veterán

Én meg nem tudok úgy hajtani egy autót - rendszeres olajcsere, és üzemi hőfok mellett - hogy az ne fogyasszon olajat :DDD

(#25396) zolynet válasza !Overdose! (#25394) üzenetére


zolynet
addikt

Papa üzemmód ON :DDD
hogy enné az olajat ha nem is mész vele?!
akkor az a moci még nagyon egyben van, vigyázz rá, köv hónapban csak 3500rpm-ig engedd ;]

Life is too short to stay stock!

(#25397) !Overdose! válasza zolynet (#25396) üzenetére


!Overdose!
őstag

Igazából sokat segít a hosszú váltó. Autópályán 150-nél sem vészes a fordulat, az Econo lámpa pedig a legjobb fogyasztáscsökkentő. Azért 2-esben néha elrúgom neki 100 km/h fölé... ;]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#25398) Zsombe válasza !Overdose! (#25394) üzenetére


Zsombe
senior tag

Az enyém még 3.500 rpm felett sem jár, mivel dízel. :DDD Hála a jó égnek az enyém sem eszi az olajat, bár még csak 105.000 km van benne. :)

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#25399) DeathAdder


DeathAdder
veterán

(#25400) Integra válasza DeathAdder (#25399) üzenetére


Integra
titán

sima ügy, eladom a lakásom... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.