Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25401) roobertoo333


roobertoo333
csendes tag

Hello.

Új vagyok, de rögtön a témába vágnék.
Egy civicet szeretnék vásárolni, és a V. gen tetszik igazán.
Tudom régi, de nekem jobban bejön a béka lámpásnál.
De nincs vasszöggel oda rögzítve, hogy nem lehet VI. generácios a civic, szóval egy kedvezöbb vételnél elcsábulhatok.

Arra szeretnék kérni tanácsokat, hogy mire figyeljek oda a vásárlásnál.
tetszik ez az auto, de sokallom az árát: http://www.hasznaltauto.hu/auto/honda/civic/honda_civic_1.6_esi_absairbag-7050445
sedant szeretnék minden képen, ha lehetséges.
Gondolkodtam a vti-ben, de az ritkább, és ESI felszereltséget szeretnék, na meg a vti ha jól tudom (ha nem bármiben javitsatok ki), sokat is tud enni.

Minden szavatokat szent írásként kezelem majd, hisz Ti otthon vagytok a civicben.

Előre is köszönöm a válaszotokat.

Roberto

(#25402) Winner_hun válasza roobertoo333 (#25401) üzenetére


Winner_hun
félisten

na meg a vti ha jól tudom (ha nem bármiben javitsatok ki), sokat is tud enni.

6 gen vti-vel 7,5-8 liter között járkálok. Valóban, tudna sokkal többet is enni, vezetési stílus kérdése az egész.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25403) roobertoo333


roobertoo333
csendes tag

leszedték a hírdetést pont most, érdekes.:-)

Roberto

(#25404) stangli válasza roobertoo333 (#25403) üzenetére


stangli
senior tag

fent van a hirdetés, nézd meg jobban ;)

(#25405) plaschil válasza stangli (#25404) üzenetére


plaschil
aktív tag

Ennyi pénzért "ajándék". :Y

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#25406) Integra válasza stangli (#25404) üzenetére


Integra
titán

ezt alaposan átkell nézni, mert a kormány kapásból nem 5gen kormány, inkább 6gen5d légzsákos kormánya. abban sem vagyok biztos, hogy 92-es esi-ben volt légzsák.. aztán ott a belehugyozós kipu is, azt is rúgnám le róla azonnal.. első rendszám nincs a helyén, látom van fehér hátlapú műszertuning is.. jaj.. van itt minden mint a búcsúban. fényezése fotókon normálisnak tűnik, de ez semmit sem jelent ilyen autónál :) megkell nézni élőben, felemelni kipróbálni etc, mert sok mindent lelehet írni, fényezni, de élőben úgyis hamar kiderül az igazság.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25407) DeathAdder válasza plaschil (#25405) üzenetére


DeathAdder
veterán

Ajándéknak azért nem mondanám, ennyiért már jó VTi-re lehet akadni újabb karosszériában, annak ellenére, hogy az érdeklődőnek az 5-gen jobban tetszik.
Persze képről és leírásból jónak tűnik, de koppant már nagyot az állam amikor egy hasonló módon meghirdetettet menünk nézni, és ezen is akadnak az árulkodó jelek, ahogy Integra is írta..

[ Szerkesztve ]

(#25408) zolynet válasza DeathAdder (#25407) üzenetére


zolynet
addikt

ennyiért jó vti-t nem veszel, max csak annak tűnőt :K

Life is too short to stay stock!

(#25409) DeathAdder válasza zolynet (#25408) üzenetére


DeathAdder
veterán

Ezzel vitatkoznék.
Elég jól képbe kerültem idén, hogy valójában mennyit is érnek ezek a VTi-k, amit részben saját bőrömön is megtapasztaltam amikor elakartam adni.

Oké, ha a "jó vti" fogalma azt takarja, hogy Újszerű állapot, sérülésmentes gyári fényezés és kasztni, és 50 ezres gyári teljesen újszerű motor, akkor nyilván nincs igazam.

Az meg egyenesen nevetséges, hogy egyesek milyenekért képesek 1- 1.5 milliókat kérni.
Az én VTi-m nem volt makulátlan, voltak rajta karcok és a jobb hátsó ív már kezdett rozsdásodni, de mindenhol gyári fényezésű volt, belül megkímélt, az olajat eszegette, de nem vészesen, füstölni pedig egyáltalán nem füstölt.
Tehát egy törésmentes, megbízható, rendszeresen karbantartott jó VTi volt, ami ritka a magyar piacon, ha még egyszer VTi-t vennék, szeretnék egy olyan állapotút amilyet eladtam.

Nem szeretném eldicsekedni, hogy hosszú hónapok után végül mennyiért sikerült eladni, de jóval kevesebbért, mint amit azért a 20 éves 5gen ESi-ért kérnek. És még adtam vele javítóívet, ültetőrugókat, első hűtőrácsot stb.. zsír új fékbetétekkel, 5 ezer km-es 2012-es Proxes gumikkal, új vezérléssel, tényleg csak bele kellett ülni és hajtani. Csak az olajcserét ajánlottam, mert már 5 ezer volt akkor benne.
Volt pár ember aki megnézte, mindenkinek nagyon tetszett, azt mondták 6gen-hez képest is úgy megy mint a veszedelem, és (ezt ők mondták) a hahu-s piacon látható millió körüli vti-k mennyivel leharcoltabbak, mint az enyém (aztán sok volt a csereajánlat, vagy az alacsony árajánlat, ezért nem adtam el azonnal).

De tudok palit, aki pont az ESi áráért adta el az fl békalámpás VTi-jét, és úgy tudom itt a fórumon is van egy, de majd ő elmondja ha akarja..

A kereskedők ilyen 2-4 száz ezerbe cserélték volna be, ha elviszel egy másik (drágább) autót. Mondjuk oké, ez egy rétegautó a kereskedők meg idióták :DDD Szóval én úgy vettem észre, hogy borzasztóan túl vannak árazva ezek az autók (vagy csak az értékük esik ennyire), és egyesek nem szégyellnek beírni árakat, minden szarért.

Én sajnálom már, hogy bagóért eladtam. Így utólag inkább tartottam volna meg, aztán pár év múlva inkább a CTR-t adtam volna el, ez meg megmaradt volna. Ha az embernek egy jó vétéíje van, azt nem éri meg eladni. Nekem is lesz még, van egy olyan érzésem :K Még mindig nagyon hiányzik... :(((

[ Szerkesztve ]

(#25410) Napfénysüti válasza DeathAdder (#25409) üzenetére

Pont ma kérdezte meg sógorjelöltem rokona hogy még mindig ezzel a géppel járok mire mondtam neki hogy jó darabig még marad is. :)

Més que un club!

(#25411) zolynet válasza DeathAdder (#25409) üzenetére


zolynet
addikt

bebőgnék ha annyiért kótyavetyélném el a vti-met ... mondjuk az enyém már tuti rám rohad, mert egyben igazad van, nem tarják az árukat, bár 1-2ért igazán szép summát elkérnek (1-2ben van is olyan kiegészítő h megértem)
ctr-ed van és azt mondod h hiányzik a vti??? (vagy rosszul tudom vagy rosszul értelmeztem h ctr-ed van :F )

Life is too short to stay stock!

(#25412) honda23 válasza plaschil (#25405) üzenetére


honda23
aktív tag

Osztva kettővel...

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#25413) honda23 válasza DeathAdder (#25409) üzenetére


honda23
aktív tag

2006 után már nagyon sok leharcolt vti volt a hahun, főleg Pesten, voltam párat megnézni, sajnos időm és pénzem ment ezekre.
Én 700-ért adtam el a 99-es faceliftes vtimet, de mindent kiszedtem a kocsiból. Nem adtam hozzá semmit sem ennyiért, gumikat, EBC karbonféket, egyebeket eladva közelítek a millához, még van pár alkatrészem hozzá.
Néhány kereskedő azt sem tudja, mi az hogy vti, akinek én eladtam, az nagyon is tudta.

CTR után őszintén egyáltalán nem hiányzik a vtim, talán a sok baj miatt, ami vele volt.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#25414) Napfénysüti válasza honda23 (#25413) üzenetére

Te elég peches voltál azzal a géppel. :(
Az utolsó gond végül megoldódott?

Més que un club!

(#25415) DeathAdder válasza zolynet (#25411) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nagyon hiányzik, igen jól értelmezed.

Imádtam a vti-t minden hibájával együtt, így utólag nem mondom, hogy megbántam, de ha mégegyszer ott lennék nem cserélném el semmilyen ctr-re.
Angolnak angol, bevallom tényleg semmi problémám nincs vele és még nem is volt, semmi az ég világon. A váltója egyedül amit belepakolnék a vti-be, sokkal rövidebb, pontosabb azt az egyet tényleg szeretem benne.

Egyébként meg drágább rá/bele minden alkatrész, gondolok itt pl. a gyári gyertyákra, 17-es gumikra, a vezérléshez még nem kellett nyúlni hálistennek, és örülök, ha ez így is maradna :DDD
Többet fogyaszt (jó kb. egy lityóval) alig megy jobban (csak úgy tűnik), nehezebb, kicsi a csomagtér, nagyobb köbcenti, nagyobb költségek. Ez már nem az a takarékos japán kis autó, alacsony ccm-vel, egyszerű kis szívó motorral, kis költségvetéssel. Meg ott a tudat, hogy egy tőlem kisebb gyári szívó 1.6-os, vagy 1.8-as megszorongatna, de még egy 1.5-ös turbós Colt CZT is. Oké, az 1.6 VTi-t megfogja, de egy 200 lovas sportkocsit nemmáááá :DDD
Igazság szerint abszolút nem vagyok elájulva tőle, és amikor még megvolt a vti-m, egymás mellett parkolva ez egy nagy böhöm szarnak tűnt, semmi lapos japán sportosság, ami az 5,6 gen Civiceknél ott van.
Ha 300 lovas lenne még azt mondanám rendben, bár azt még annyira se tudná szegény leadni, mert ezt a 200-at is alig tudja, de így nem hatott meg egyáltalán..

[ Szerkesztve ]

(#25416) Integra válasza DeathAdder (#25415) üzenetére


Integra
titán

tesóm tegnap vitt-hozott engem és két kollégám ivászatból. és mindnkettőnek pár éves octáviája van. tesómnak meg ugye angol 6gen5d civic 1.6, két srác nem értette mitől ilyen jó egy 15 éves autó. szar lehet visszaülni az octáviába :DDD ja, 15 éves, 250k km felett, hibátlan, sose volt baja. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25417) honda23 válasza Napfénysüti (#25414) üzenetére


honda23
aktív tag

Igen, én oldottam meg végül, injektor baj volt.
De a gond megoldása után megint jöttek az újabb bajok...

Ez a ctr március 7-e óta megvan, kapott olajat, olajszűrőt, gyertyákat, pollenszűrőt, légszűrőt és két külső kormányösszekötő gömbfejet, osram nightbreaker+ h1-es izzókat, azóta sincs semmi baja. Generátorban a behúzó csapágyat újítottam még fel azt ennyi.
5 hónap alatt semmi baj, napi használatban van a gép.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#25418) Winner_hun válasza Napfénysüti (#25414) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ja, volt vagy 2-3 valódi baja, a többi az nem baj volt csak annak fogja fel, nem kell őt sajnálni egyáltalán. Legalábbis nekem bármennyire is próbálom, nem megy.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25419) plaschil válasza DeathAdder (#25407) üzenetére


plaschil
aktív tag

Volt a hsz-ben némi irónia. Én ennyit tuti nem adnék érte, ha semmi baja akkor se. 20 éves autóról beszélünk...

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#25420) NoLF válasza Integra (#25406) üzenetére


NoLF
addikt

nekem is ilyen a kormányom, gyári légzsákos 5gen.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#25421) DeathAdder válasza Integra (#25416) üzenetére


DeathAdder
veterán

Ááá laikusok, nem tudják mi a jó ;]

(#25419) plaschil - így már értem.

[ Szerkesztve ]

(#25422) honda23 válasza Winner_hun (#25418) üzenetére


honda23
aktív tag

Engem te ne sajnálgass már légy szíves.
A gondjaim csak több százezer Ft-osak lettek volna, úgyhogy eladtam a francba...

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#25423) sunny84


sunny84
senior tag

szomorú hír [link]

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#25424) honda23 válasza sunny84 (#25423) üzenetére


honda23
aktív tag

Ez komoly?
:(
Napok óta nem tudtam elérni.

[ Szerkesztve ]

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#25425) Napfénysüti válasza honda23 (#25424) üzenetére

CRX-en olvastam talán 2 napja hogy autóbalesetet szenvedett. :(

Més que un club!

(#25426) sunny84 válasza Napfénysüti (#25425) üzenetére


sunny84
senior tag

igen nagyon csúnya balesete volt , feje és az agya súlyosan megsérült csak a gép tartotta életbe és lekapcsolták :(

[ Szerkesztve ]

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#25427) MacCaine válasza Napfénysüti (#25425) üzenetére


MacCaine
őstag

Melyik topik?

(#25428) Napfénysüti válasza MacCaine (#25427) üzenetére

Talán az off topikban volt.

Més que un club!

(#25429) honda23 válasza MacCaine (#25427) üzenetére


honda23
aktív tag

Fórumos kívánságok topik.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#25430) Integra válasza sunny84 (#25426) üzenetére


Integra
titán

gyorshajtott?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25431) zolynet válasza Integra (#25430) üzenetére


zolynet
addikt

"Előzött egy kocsisort. Magyar utaknak köszönhetően egy kis huppanó meg dobta, és egy fának szálltak.
17éves barátnője helyszínen életét vesztette, Sanyi kómába került.
Szombaton határoztak úgy az orvosok, hogy le kapcsolják a gépeket :( "

Life is too short to stay stock!

(#25432) DeathAdder válasza sunny84 (#25423) üzenetére


DeathAdder
veterán

Kiiii???
Mohaaa?
Sokat üzleteltem vele tavaly :O

(#25431) zolynet - mit hajtott?

[ Szerkesztve ]

(#25433) Integra válasza zolynet (#25431) üzenetére


Integra
titán

pfffffffffffffffffffff :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25434) MacCaine válasza zolynet (#25431) üzenetére


MacCaine
őstag

:( :( :(

(#25435) zolynet válasza DeathAdder (#25432) üzenetére


zolynet
addikt

én ugyan nem üzleteltem vele, de tudom h nagyon sokan igen

ha jól asszociálok akkor egy 5gen-t hajtott: Moha in memory of ... Nyugodj békében!

Life is too short to stay stock!

(#25436) DCI_market válasza DeathAdder (#25432) üzenetére


DCI_market
tag

Ő már NSX-et hajt

Aki játszik, tanul. Aki tanul, fejlődik. Aki fejlődik, sikeres.

(#25437) barack1997 válasza DCI_market (#25436) üzenetére


barack1997
senior tag

vagy HSV-10-et :(

(#25438) honda23 válasza DeathAdder (#25432) üzenetére


honda23
aktív tag

Minden gyári alkatrészt tőle vettem, utángyártottat is, sokat beszéltem vele.
Nagyon korrekt ember volt...

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#25439) sunny84 válasza honda23 (#25438) üzenetére


sunny84
senior tag

ha dörög az ég akkor már tudjuk miért :( és a tejút elég széles a gyorsaságiakra

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#25440) plaschil


plaschil
aktív tag

DCI_market kollégával nincs valaki jóba? :B
3.-án felvettem vele a kapcsolatot, megadtam az autóm alvázszámát, motorkódját javítóív beszerzés céljából, és semmi választ nem kapok tőle 6.-a óta. Ismeri valaki? Mi történt vele? Látom a fórumban járt... :R

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#25441) neduddki válasza neduddki (#24807) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

megse vagyok eriett....

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#25442) Rav3n02


Rav3n02
senior tag

Még alig lettem Hondás, máris frissítettem egy 7.gen 3dr 1.6 Vtec Civicre :)

Így régi angolom eladó :DDD

Civic eladó

(#25443) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Nemrég elkezdett csörögni-zörögni a kocsim, plusz bizonyos fordulatszámon berezonálni is. Ma eljutottam a szerelőkig. Fordulatszámon való rezonálás oka a katalizátor hővédő lemezének csavarokkal való felfogatásánál a lemez eltörött. Kapott egy kis hegesztést és az egyik probléma megszűnt. Megyek egy próbát, még mindig zörög. Gyorsan ki lett derítve hogy a bal hátsó fékbetét zörög. Van benne valami feszítő lemez, az volt elcsúszva a helyéről. Hogy hogy mozdult el arról halvány lila gőzöm sincs. Én meg már azt hittem hogy szét akar esni a futómű -.-'

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25444) DeathAdder válasza Winner_hun (#25443) üzenetére


DeathAdder
veterán

Már a csörgés-rezgés szó hallatán rosszul vagyok :DDD

Minden egyes sebességben, de még rükvercben és üresben is 2200-as fordulaton valami annyira csunyán csörgött az enyémen is, hogy még a mesterek szerint is a motorból jött.
Hát mint később kiderült, a kipuff alatt valami védő lemez ponthegesztése elengedett... :DDD

(#25445) lorcsi válasza Rav3n02 (#25442) üzenetére


lorcsi
veterán

miért takartad le a hírdetésben a rendszámod ?

(#25446) Integra válasza Winner_hun (#25443) üzenetére


Integra
titán

a katalizátor alu hővédő lemeze minden létező autónál idővel megadja magát. én 3 hete hegesztettem vissza a mitsun, 2000-res fordulatnál volt csodás hallani. 5 pötty hegesztés és mintha sose lett volna :)
a féklemez az érdekes. de valszeg a betéten a rögzített lemez, aminek a "sírás" a feladata volt a ludas. valszeg sima anyaghiba volt. de ennél sose legyen komolyabb gond :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25447) neduddki válasza Winner_hun (#25443) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a carinabna a kaalizator vot szettorve na annak is vt ahngja:- (

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#25448) vbbb


vbbb
őstag

Sok embernek lehet nem tetszik a fekete felni, de nekem igen. Szépen dolgozott az autófényező ismerős, folyáshatárig festette meg extra lakkot is kapott, hogy tartós legyen.
Kapott új 185-ös gumikat is...szóval most öröm és bódottág. :)

Ezzel a só marta felnivel (az összes hasonló) meg nem nagyon érdemes foglalkozni...szépen megette az időjárás.

(#25449) Winner_hun válasza vbbb (#25448) üzenetére


Winner_hun
félisten

Van egy kis oxidáció rajta. Gyári felni? Ha kidobnád előtte gondolj rám.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25450) vbbb válasza Winner_hun (#25449) üzenetére


vbbb
őstag

Gyári felni, de elég izmos az az oxidáció. Ragasztó nélkül pl fel se lehet rakni őket.
Még elviszem itt egy japán bontós ismerőshöz, hátha valakinek kell valami gyengébb furigára. :)
A kisúlyozással tutira probléma lenne annyi szórógittet rá kéne tolni pluszba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.