Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25251) zolynet


zolynet
addikt

fejben már úton vagyok
már vagy 3napja a csomitartóban pattognak :)

Life is too short to stay stock!

(#25252) !Overdose!


!Overdose!
őstag

200.000 km-es vezérléscserés nagy szerviz előtt állok és két tételen hezitálok:

- szervofolyadék csere: elvileg nem kell cserélni, de nemrég Csikós írt egy kormányműves cikket és a mester szerint érdemes.
- vezérműtengely szimmering

Érdemes vagy ne bolygassam ami jól működik? :F

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#25253) Integra


Integra
titán

30ezres olajcsere
nekem már a 20 is furának tűnik...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25254) DCI_market válasza !Overdose! (#25252) üzenetére


DCI_market
tag

folyadékot cserélj, az sose baj, szimeringet ne baszogassunk ha nem muszáj

Integra, a renault DCI-k egyik alap baja és a TDCI fordok is a gyári 30k-n buknak meg.

[ Szerkesztve ]

Aki játszik, tanul. Aki tanul, fejlődik. Aki fejlődik, sikeres.

(#25255) stangli


stangli
senior tag

(#25256) DeathAdder válasza stangli (#25255) üzenetére


DeathAdder
veterán

A név kötelez :R

(#25257) DeathAdder válasza Integra (#25253) üzenetére


DeathAdder
veterán

Most olvastam én is a cikket:

"Ez a motor, ami közúti használatra lett tervezve, 100 lóerő fölötti literteljesítménnyel rendelkezik. Húsz évvel ezelőtt ilyen paramétereket csak versenymotorok gépkönyvében olvashattunk." - :B ez igen jól esett, volt egy versenyautóm ezek szerint :C

S ha jól tudom már 95-ben ott volt az 1.6 literes szívómotorban a szériagyártott 197 lóerős Nissan Pulsar.

[ Szerkesztve ]

(#25258) barack1997 válasza DeathAdder (#25257) üzenetére


barack1997
senior tag

Corolla AE111 4A-GE 20V Blacktop blokkal is 100 ló feletti literteljesítmény.

(#25259) Integra válasza DeathAdder (#25257) üzenetére


Integra
titán

ez csak az európai "prémium" márkára csöppenő okostóniknak lehet új. :)
a megbízhatóság meg csak hab a tortán.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25260) TommyGun válasza stangli (#25255) üzenetére


TommyGun
őstag

Igazából ezzel az a baj, hogy alapvetően a Japcsikhoz sajnos mindig drágább az alkatrész mint egy EU márkánál. Jó dolog hogy sokkal megbízhatóbb, amit én is tapasztaltam a bőrömön. 89-es Honda Prelude 12 évig volt a tulajdonomban és soha semmi komolyabb gond nem volt vele azonkívül hogy rohadt...de ezt is egy ideig szorgalmasan javítottam, de amikor már bontottat se kapsz az gáz. Nyilván itt nem az old timer közeli Hondákról van szó, pedig 80-90-es évekbeli Hondáknak van kultusza és ezeknek köszönheti a Honda a hírnevének jó részét, jókis Prelude Integra crx. Volt Vtech CRX-em is annak idején, bődületesen jó gép volt :)
Alkatrészt meg úgy kellett vadászni hozzá, és aranyárban mérték. Azt hogy egy 3-5 éves Hondánál ez hogy megy nem tudom mert nincs visz. új hondám de gyanítom az alkatrész ára magasabb mintha egy hasonló kategóriás opelhez nyúlnék hozzá. Aláírom jóval ritkábban romlik el de itt is lehetsz peches akkor meg szopacs.

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#25261) MacCaine válasza TommyGun (#25260) üzenetére


MacCaine
őstag

Vtech? ;]

(#25262) TommyGun válasza MacCaine (#25261) üzenetére


TommyGun
őstag

-h :R

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#25263) Integra válasza MacCaine (#25261) üzenetére


Integra
titán

én tűrtőztettem magam, büszke is vagyok magamra :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25264) zolynet


zolynet
addikt

nem mindig csak a jó fogyasztás legyen, itt egy fun-ban gazdag etap
386km 37,15liter átlag: 9,6 ... 160-170-180 utazó, soksok visszadurrogtatás, ez már nagyon kellett :K

takarítás is volt:

kép2
kép3

Life is too short to stay stock!

(#25265) neduddki válasza zolynet (#25264) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

koszi vegre egy rendes ke:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#25266) zolynet válasza neduddki (#25265) üzenetére


zolynet
addikt

holnap Baska Vodára, jöhet bele a horvát 98as benya, attól kellemes fogyi adatot tudok prezentálni ;)

Life is too short to stay stock!

(#25267) Integra válasza zolynet (#25264) üzenetére


Integra
titán

könyöktámaszt én is venni akarok a jazz-be. feltéve, hogy gyárilag készült hozzá.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25268) DCI_market válasza Integra (#25267) üzenetére


DCI_market
tag

citybe van, az jó lehet jazzbe is a tapasztalatok alapján ;)

Aki játszik, tanul. Aki tanul, fejlődik. Aki fejlődik, sikeres.

(#25269) plaschil


plaschil
aktív tag

96-os angol Civic-nek hány literes a tankja? 40 vagy 45?

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#25270) !Overdose! válasza plaschil (#25269) üzenetére


!Overdose!
őstag

55 literes a tank, 8 liternél kezd el világítani a visszajelző.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#25271) plaschil válasza !Overdose! (#25270) üzenetére


plaschil
aktív tag

Hm. Érdekes, hogy olvastam már 40-ről valahol, 45-ről itt, de 55-ről még nem. Most már teljes a bizonytalanságom. :))

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#25272) !Overdose! válasza plaschil (#25271) üzenetére


!Overdose!
őstag

Ez hiteles infó, hiszen a gyár által kiadott kezelési és karbantartási kézikönyvben is ez szerepel. Egyébként az eddigi legnagyobb tankolásom 50,14 liter volt, ami nehezen fért volna bele a 40, de még a 45 literes tankba is. :DDD

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#25273) DeathAdder válasza plaschil (#25271) üzenetére


DeathAdder
veterán

55 liter minden angol Civic-nek, az 1.4 i S -től az 1.8 VTi-ig ;)

[ Szerkesztve ]

(#25274) neduddki válasza !Overdose! (#25272) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ehh 220lites hordba tankoltam en mar 240-250litert is...:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#25275) !Overdose! válasza neduddki (#25274) üzenetére


!Overdose!
őstag

Persze, olyan is előfordul sajnos, de ez tényleg 55 liter, bármit is írnak a neten.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#25276) DeathAdder válasza neduddki (#25274) üzenetére


DeathAdder
veterán

Vagy a pisztoly hazudik.
Az egyszeri is majd 2.5 l benzint kapott egy 2 literes kólás üvegbe :DDD

(#25277) neduddki válasza !Overdose! (#25275) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

rfelletmszoloval es raadsul meg mijjen vizes is vot:- (
nem a mennyiseget vonaon kecsgbe haenm a pisztojok p[ontossagt, habar arra ujabban nagyon harapnak es mashol csalnak

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#25278) Rav3n02


Rav3n02
senior tag

Sziasztok!

Nem rég vettem egy angol civicet. A fényezése és a karosszériája olyan, amilyen, ezt a vásárlásnál is láttam, úgy voltam vele, kijavítjuk. DE! Ez egy 97-es non faceliftes angol 5 ajtós. Szükségem lenne egy bal első sárvédőre, de sehol az országban nincsen, még utángyártott sem nagyon, vagyis hazudok, mert egy helyen találtam 35 ezerért...nevetséges. Bontott két helyen van abból mindkettő kb a használhatatlan kategória. Fórumokon szintén sehol. Nincs valamelyikőtöknek egy donor autója, amin még fennmaradt a sárvédő, vagy nem tudtok nekem linkelni külföldi bontós oldalakat? Tudom google a barátom, de egy darabot nem találtam... :W

A kormányom olyan nehéz mint a dög, statisztikák szerint a fogaslécek kopnak el hamarabb, vagy a szervószivattyú fárad el? :DDD

Előre is köszi,
R

(#25279) !Overdose! válasza Rav3n02 (#25278) üzenetére


!Overdose!
őstag

Szia!

Pár hete faceliftesítette valaki a sajátját Hondafórumon, és árulta a non facelift alkatrészeket. Sajnos nem ugrik be a neve, de ha jól emlékszek aswaa-tól vette az alkatrészeket, talán ő tudja ki is volt az.

Alternatív megoldásként kérj egy árajánlatot az autótéka2000-től. A legtöbb alkatrésznagykerrel kapcsolatban állnak és jelentős kedvezményt is adnak az árakból. A 35k-s sárvédő náluk könnyen lehet, hogy csak 25k körül lesz.

A kormánymű probléma egyáltalán nem jellemző, úgyhogy igazából nem tudom mi lehet nálad. Folyadékszint rendben?

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#25280) zolynet


zolynet
addikt

olyan képeket készítettem és olyan videJót csináltam, alig várom h otthon megrendszabályozzam őket :K
csináltam egy Baska Voda - Makarska videót, egy kb 1-2km-es tunel közbeiktatásával, na ott aztán van üvöltés, nyelezés :) , az egy 30perces vidi lett
ma lett ennél egy jobb is, miután későn vettem észre h szarul áll a konzol és dzsuvás az ablak, stb, most csak egy tunel-es részt, már rég akartam egy ilyet csinálni, majd bedobom :K
szombat du megyünk vissza, remélem du lecseng a szombati mindenki hazamegy hullám
idefele szopóroller volt, 6,5ó kalkulált útból lett 9,5óra :Y

Life is too short to stay stock!

(#25281) Rav3n02 válasza !Overdose! (#25279) üzenetére


Rav3n02
senior tag

Hartyi is mondta ezt a faceliftesítést, de nem tudunk rájönni ki volt az elkövető :DDD

Szervómotornál egyelőre semmilyen rendellenességet nem látok, a folyadék is jónak tűnik, de holnap úgyis kell foglalkoznom az autóval, ránézek kicsit jobban. Még egy hétig foglalkozom ezzel a karosszéria dologgal, aztán egy ideig szüneteltetem, ha nem találok hozzá alkatrészt :U

(#25282) hartyi válasza Rav3n02 (#25281) üzenetére


hartyi
tag

Annyira bosszantott a dolog, hogy rászántam egy kis időt:

#151479 –Eduardo7 + * 2013. március 2. 14:22:45 ‹› ◊ → ↑ válasz erre
+5 ? rejt
Én ezt gyűjtöttem össze a télen. Van még vele meló és érkezőben is van pár alkatrész de remélem hogy a március 15.-ei hétvégére összeáll gép. Valaki FaceLiftesített már itt angol civicet?

A fórumon megtalálod az elérhetőséget a sráchoz. Kicsit messze van (nyíregyházi), de ennyit lehet megér.

(#25283) Rav3n02 válasza hartyi (#25282) üzenetére


Rav3n02
senior tag

Hálám örök, közben találtam sárvédőt Békéscsabán és egy fekete faceliftes autó komplett elejét 22 ezerért, bár van mit rajta javítani. Ezt a srácot is felkeresem, Nyíregyháza sem gond jövő héten megyek arrafelé :D

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!! :R

(#25284) hartyi válasza Rav3n02 (#25283) üzenetére


hartyi
tag

Ha nem jön be a fekete faceliftes vonal, akkor lehet engem érdekelne.
Nekem sem ártana cserélni a balos sárvédőmet meg a mocitetőt (jó sok kőfelverődés és egy kis rozsda is van). Lakatoltani, úgyrafényeztetni nincs még értelme, de 22-ért lehet érdemes lenne cserélni őket :)
Szólsz, ha neked nem kell majd valamiért?

Egyébként, ha a faceliftesítést választod, akkor egyeztess előtte ezzel a sráccal. A fórumon összeírta, hogy mi kell a művelethez:

"Elöl:zárhíd,motorháztető zár,motorháztető,lökhárító,lökhárító merevítő,lámpatartó,sárvédők,dobbetétek,lámák,lámpamosóhoz tartály,ködlámpa(enyém univerzális)
Hátul:lökhárító más nem."

(#25285) Rav3n02 válasza hartyi (#25284) üzenetére


Rav3n02
senior tag

Fórumon árulja egy srác, de neked nem lesz jó, mert sérülve van az eleje, tehát azt is javítani kell mindenképpen :(

Most egyelőre úgy néz ki, jövő hétre itt a sárvédő Békéscsabáról :C

(#25286) !Overdose! válasza Rav3n02 (#25283) üzenetére


!Overdose!
őstag

Békéscsabai vagyok és jövő hétvégén megyek haza, ha esetleg nem postázná.

Mod: Közben olvasom, hogy jövőhétre meg lesz.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#25287) Rav3n02 válasza !Overdose! (#25286) üzenetére


Rav3n02
senior tag

Köszönöm :R

(#25288) hartyi válasza Rav3n02 (#25285) üzenetére


hartyi
tag

Akkor sok sikert a mutatványhoz! Majd számolj be az eredményről, hadd okuljunk belőle :)

(#25289) DCI_market


DCI_market
tag

mennyi itt az angolos:D

Én is csatlakoztam (volna) ha most nem diktálnak mást az anyagiak. A héten vettem egy 96os 101000km-es példányt. Ma volt nálam megint P rendszám, istenem, olyan érzés mintha még bejáratós lenne. hahu
Sajnos és egyben szerencsére van rá érdeklődés így remélem hamar elmegy. Ha pedig a szerencse úgy kívánja akkor egy aerodeck lesz majd pár hónap mulva a végcél, nagyon megszerettem. ( a dolog pikantériája hogy a vásárlást követő napon elvittem a párom korházba ahol feltörték a kocsit és a honositás árát valamint a P rendszámot gépkönyvestűl elvitték:( )

Aki játszik, tanul. Aki tanul, fejlődik. Aki fejlődik, sikeres.

(#25290) hartyi válasza DCI_market (#25289) üzenetére


hartyi
tag

Hűha, ez aztán tényleg hamvasnak tűnik. Nem is adod rossz áron, szóval ennyiért akár gyorsan el is mehet.
Én egyébként egy pont ugyanilyenből (csak piros volt és klímás) ültem át 1.5-ös Aerodeck-be. Nagyon megszerettem ezeket az angol Civic-eket és érkezett a második gyerek... Így adta magát a kombi változat.

Csak egy apróság: Biztos, hogy ABS-es (és ASR-es)? 1.4-ből tudtommal nem létezett ilyen.

Egyébként sajnálom, elég durva sztori, amit írsz.

[ Szerkesztve ]

(#25291) Rav3n02 válasza DCI_market (#25289) üzenetére


Rav3n02
senior tag

költse gyógyszerre..... :(

Egyébként tényleg nagyon jó áron adod és egész pofásnak is néz ki :K

(#25292) DCI_market válasza hartyi (#25290) üzenetére


DCI_market
tag

igen mindkettő van, de sajnos klima nincs:( Sok ember felhív és rákérdez. 35-ért van mondjuk forumon.
Igen ez a felszereltség nem álltam neki fotozgatni a gyári doksikat, de megvan minden. Az összes vizsgapapír idő arányosan, a vizsgákon felírt hiba lista mindig javítva stb.
Igen tényleg durva sztori, szerencsére crxen segítettek és hamar hozzájutottam egy új ablakhoz a P-rendszám tulaja pedig segítőkész és normális volt annak ellenére hogy ez mekkora bukta neki is ( de legalább külön jogi hercehurca nem lett) /pl trailerrel hazavitte a kocsit hogy ne ragadjon a kórháznál, annyit kért hogy a rendőrséget ne hívjam az ő jelenléte nélkül/.

Aki játszik, tanul. Aki tanul, fejlődik. Aki fejlődik, sikeres.

(#25293) Rav3n02 válasza DCI_market (#25292) üzenetére


Rav3n02
senior tag

Egyébként ha tudom, hogy ilyen nevetséges áron lehet utólag berakni a klímát, akkor én sem azt veszem, meg amit megvettem :U

Egyébként már nekem is az Aerodeckek jönnek be a leginkább, a héten szinte csak azokkal találkoztam az utakon és olyan jó kiállásuk van, nem ilyen b*zikombi, hanem férfias ;]

(#25294) !Overdose! válasza DCI_market (#25292) üzenetére


!Overdose!
őstag

Tudtommal nem létezett kipörgésgátlós változat belőle. :F

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#25295) hartyi válasza Rav3n02 (#25293) üzenetére


hartyi
tag

Értelek én benneteket :)

Ugyan van még mit szerelgetni (csinosítgatni, ha megvan a szerelgetni-való).

(#25296) Rav3n02 válasza hartyi (#25295) üzenetére


Rav3n02
senior tag

:C

(#25297) !Overdose! válasza hartyi (#25295) üzenetére


!Overdose!
őstag

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#25298) DCI_market válasza !Overdose! (#25294) üzenetére


DCI_market
tag

2xxx plusz frank volt anno de imho nem sokat veszít értékéből ha valójába csak a lámpája világit:D

Aki játszik, tanul. Aki tanul, fejlődik. Aki fejlődik, sikeres.

(#25299) Integra


Integra
titán

na, akkor még egy 6gen5d :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25300) hartyi


hartyi
tag

Szépek a vasak :C

Kicsit "kellemetlenül" érzem magam a gyári acélfelnikkel és dísztárcsákkal, jó kis papucsok vannak a gépeiteken. Hát hiába, én már újabb gyerekülésre költök inkább, nem alufelnire :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.