Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28001) tboy93 válasza Integra (#28000) üzenetére


tboy93
nagyúr

köszi! :R majd Imi intézi a dolgokat én meg figyelek :U

(#28002) neduddki válasza tboy93 (#27999) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hajjan bovenmarad is:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28003) tboy93 válasza neduddki (#28002) üzenetére


tboy93
nagyúr

És bontás után meddig fogyasztható? :D

(#28004) DeathAdder válasza tboy93 (#27998) üzenetére


DeathAdder
veterán

jah, én meg csak az orrát néztem :DDD

(#28005) runner 125 válasza tboy93 (#28003) üzenetére


runner 125
nagyúr

Max 1 év.

"A neves gyártók azt mondják ezzel kapcsolatban, hogy a legjobb minőségű szintetikus olajak megbontás után azonnal visszazárva még maximum egy évig felhasználhatóak, a félszintetikus olajak 9 – 10 hónapig, míg a gyengébb minőségű ásványi olajakat inkább csak maximum 6 hónapig érdemes használatba venni. Mindebből leszűrhető az is, hogy a motorba már betöltött olaj csak egy évig használható, még abban az esetben is le kell cserélni egy év után, ha az autót lényegében nem is használtuk ezen idő alatt.

A motorolajok elhasználódását egyébként öregedésnek nevezzük, és a kenőanyagok egyik legnagyobb ellensége az oxidáció. Másik meghatározó tényező a üzemanyag elégése közben létrejövő savas gázok hatása, ami kémiai változásokat is okozhat, és ekkor kerülnek az olajba a különböző folyékony és szilárd szennyeződések is. A motorolajok cseréjét nem ajánlott kizárólag a megtett kilométer, vagy a szavatossági idő függvényében eszközölni, például az autó motorját erősebben igénybe vevő városi használat akár lényegesen korábbi cserét tehet indokolttá."

Forrás.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#28006) tboy93 válasza runner 125 (#28005) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hát akkor nem tudom mi legyen a maradékkal, általában 12-14 hónap után szoktam olajat cserélni akkor jön össze kb a 8-10.000 km. Az olajat nem hiszem hogy enné, így után se kell tölteni remélhetőleg. No mindegy, köszi az infót :R

(#28007) neduddki válasza tboy93 (#28006) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

en 3 even keresztul toltottem a 20l-es kanabol a Fuchs 5w40est tribomokus engedejjel a lenyeg hogy ne levett kupakakl tarold /azaz oxidacio lofax a motrho zkipest/ amugy meg mit akrnal azzal a fl literkevel??? osszegyujtogeted???:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28008) tboy93 válasza neduddki (#28007) üzenetére


tboy93
nagyúr

kövi olajcserénél azt töltöm bele + az új 4L-esből 3L-t, egy idő után kijön egy olajcsere a maradékokból :DD

(#28009) neduddki válasza tboy93 (#28008) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

jo van ideje lenena bilirol is felalni...:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28010) jozefgucci1 válasza runner 125 (#28005) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Munka után viszem is a maradék 2Liter eneos olajam és leadom a veszélyes anyag telepen :DDD

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#28011) Aladdin válasza tboy93 (#28006) üzenetére


Aladdin
senior tag

Én pl szoktam azt csinálni, ha van pár deci maradék, h leeresztem a régit, hagyom kicsöpögni, majd egyszerűen beöntöm azt a pár decit, az szépen átfolyik a motoron és alul kifolyik. Így kevesebb régi olaj marad bent. Nem használok régi bontottat...

(#28012) runner 125 válasza jozefgucci1 (#28010) üzenetére


runner 125
nagyúr

Vazz, gyűjtsük össze. Nekem van 7 deci, tboy-nak is lesz ennyi, neked 2.

Valaki egy olajcsere? :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#28013) zolynet válasza zolynet (#27985) üzenetére


zolynet
addikt

ma hoztam el a táltost, hazannyát, ez nagyon dúúúúrva :Y
szokni kell ezt a sperr-t, iszonyatosan csavarja ki a kormányt a kézből
most már tudom, miért kaptam 4-5mp-et Póktól a Hringen ... remélem lesz valami szeptemberi 20fok környéki időjárás és letesztelem :K
harmadik fokozatba egészen másképp húz, új autót kaptam vissza, meg kell tanulnom vezetni :B

szerk: nem torsen sperr csak natúr itr, nekem tökéletes ... ennyiért sztem semmilyen autóba nincs sperr
pl a clio rs-be 3-400k

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#28014) neduddki válasza zolynet (#28013) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mijjen sper let? csak nem Torsen?:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28015) DeathAdder válasza zolynet (#28013) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nekemis kéne de kúúúrvára, bár sokat az sem segítene rajtam, de 500 euró kiszállna az ablakon, inkább "kiélvezem" az utolsó FWD-s autómat ;] ;]

(#28016) demars


demars
addikt

Sziasztok!

Szerdán hozom el a Hondámat... :C
Honda Civic 1.6 ES Sedan 2008.06-ai!
Egy F Astrát cserélek le, remélem nem bánom meg! Nagyon tetszik ez a Honda, de ismerős köreimben senkinek sincs, így most kezdek kicsit jobban utána olvasni a dolgoknak, hogy mit hogyan lehet és kell karban tartani, javítani stb.
Szívesen fogadok minden jó tanácsot! :R
Sajnos még nem találtam olyan oldalt ahol részletes infó van a motorról, kisebb szerelésekről ( izzó cserék, olaj cserék, levegő és pollenszűrő cserék)
Nagy segítség lenne, ha tudnátok ilyen és hasonló oldalakat linkelni! :K
Ha meglesz a gép teszek fel pár képet!

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#28017) Integra válasza zolynet (#28013) üzenetére


Integra
titán

nem értelek teljesen, mi az, hogy natúr sperr a gyári?
ja, hogy az a baj, hogy helical slip? nem rossz ez, engem sosem zavart, működik faszán :)
mondjuk nem is tudom, hogy volt e valaha torsen lsd gyárilag dc2-be.. vagy ha van piacon más cégtől, akkor az mennyibe kerül? 300e ft?

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28018) Integra


Integra
titán

nem tudom, hogy tudtátok e, hogy meglehet úszni a durva tilosban parkolásos büntetéseket, ha beregisztráltok az okmányirodába..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28019) demars válasza Integra (#28018) üzenetére


demars
addikt

Jól sejtem, hogy ez csak BP-en működik?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#28020) zolynet válasza Integra (#28017) üzenetére


zolynet
addikt

itr sperr ;) ... nem torsen, de nem is spoon, azt vegye az aki akarja
tosent csak a clio-k miatt hoztam fel

helical slip, na az mi a túúúúróóóóó!?!??!
bele fogunk ebbe kavarodni, ne ragozzuk túl :DDD

Life is too short to stay stock!

(#28021) BlacKSouL válasza demars (#28016) üzenetére


BlacKSouL
addikt

8gen civic fórum
Sok sok hasznos infóval, tapasztalattal.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#28022) demars válasza BlacKSouL (#28021) üzenetére


demars
addikt

Köszönöm!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#28023) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! Neduddki bogarat ültetett a fülembe múltkor, hogy minek cserélek váltóolajat ha volt vezérlés cserélve. Na feltúrtam a szervizkönyvet, azt írja hogy 120ezer km után kell váltóolajat cserélni, az enyémben 143ezer km van. Szervizkönyvben van pecsét 121.000-nél és 132.000-nél, de itt már nincsenek számlák így nem tudom miket cseréltek. Megvételkor felhívtam a márkaszervizt hogy mikor volt vezérlés cserélve, akkor azt mondták, hogy a 121.000-es szervinél. Most cseréljek váltóolajat vagy ne :F váltón nem érzem, hogy rossz lenne, suzukimnál viszont érződött hogy kell a csere

(#28024) neduddki válasza tboy93 (#28023) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

cserejje, uldozesi mania mindenk elott:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28025) runner 125 válasza tboy93 (#28023) üzenetére


runner 125
nagyúr

Úgy gondolom, h egy használtautónál nincs bizalmi elv. Hiába a szervizkönyv, hiába a számla, nulláról kell kezdeni és lecserélni mindent.
Mennyi az a váltóolaj, 6000ft? Szerintem azon ne múljon és akkor tudhatod, h 100% le lett cserélve.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#28026) tboy93 válasza runner 125 (#28025) üzenetére


tboy93
nagyúr

Cserével majd 15, de le lesz cserélve. :K Nyilván ha nem számítana ez a 15k, akkor nem kérdeznék itt ilyeneket, egyetem mellett még nem vagyok túlságosan eleresztve :B Ennek ellenére a legjobbat akarom a verdának, szóval csere lesz :R

(#28027) zolynet


zolynet
addikt

harmadjára futottam neki a rohadék fékbetét cserének, mondjuk kellett egy jó 'füles' hozzá, miszerint elég csak az alsó csavarokat meglazítani és már fel is lehet hajtani a féknyerget, na ezt eddig nem tudtam és a két felső csavarral kezdtem, melyeken a fejet kicsit el is nyúztam (már úton a 4 új csavar)
szóval tegnap 1.5óra alatt pikpakk kicseréltem a betéteket, mint látszik a sárga ebc betétek jól odalettek, kb 2hónaposak, kaptak egy igen nagy pakkot pályázáskor melegben, na azt soha többet :N

Life is too short to stay stock!

(#28028) tboy93 válasza zolynet (#28027) üzenetére


tboy93
nagyúr

EBC-ről én eddig csak jókat hallottam, de úgy látszik nem pályázásra való :(

(#28029) zolynet válasza tboy93 (#28028) üzenetére


zolynet
addikt

de, kibaszott jó, azért mert bolond mód nyomattam hősében attól még egy nagyon jó árérték arányú kombináció :K a következő is sárga betét lesz, tárcsa 2-2,5éves még egy mili válla sincs!
előző sárga betétek melyeket most tettem vissza (5mm hús van még mindig rajtuk) 2évet elmentek, pályázással és közúton egyaránt

Life is too short to stay stock!

(#28030) tboy93 válasza zolynet (#28029) üzenetére


tboy93
nagyúr

Most nem tudom mi van fent nekem, de a kövi nekem is EBC lesz. Km-ben mennyit bírtak neked?

(#28031) Integra válasza tboy93 (#28030) üzenetére


Integra
titán

csak a ferodo-brembo párost ne tedd fel :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28032) xcbiker válasza tboy93 (#28030) üzenetére


xcbiker
addikt

A VTI-re én is EBC-t vettem és nagyon jó.
Az Ufo gyári féke es fos... arra is EBC megy majd.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#28033) tboy93


tboy93
nagyúr

Ha a tárcsa nem EBC, akkor is érdemes EBC betétet felrakni? Illetve nekem 1.4-em van és legtöbb esetben nem 100-0-ra fékezek, nekem fontos a tartósság is, nem csak a fékerő :D

(#28034) zolynet válasza tboy93 (#28030) üzenetére


zolynet
addikt

2-3 pályanap van bennük és ~15ekm, amit most visszatettem (4-5mm hús)

Life is too short to stay stock!

(#28035) tboy93 válasza zolynet (#28034) üzenetére


tboy93
nagyúr

Rendesen gyilkolhatod a ringen :DDD 15k km az nem sok

(#28036) zolynet válasza tboy93 (#28035) üzenetére


zolynet
addikt

hülye voltam mert egy brutális hőségben nyomtam full kreténben, vállalom ... akkor is fun volt, és lettek jó képek, videók, de azért tényleg ilyen rekkenőben még 1x nem megyek ki

Life is too short to stay stock!

(#28037) neduddki válasza zolynet (#28027) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nem kene egy rendes hutest vcsinani ennek a feknek, leglabb mikor pajjan vagy?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28038) zolynet válasza neduddki (#28037) üzenetére


zolynet
addikt

egy ilyet kellene venni, wilwood 262 p&p :K

vajon mennyit lehetne eladni a 262 első fék szettemet (tárcsáknak 1mm válla sincs) :F
ki kellene matekolni hogy menyibe fájna ez az upgrade :U

illetve még egy mókolós eljárással atr 300as nyergeket: katt

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#28039) xcbiker válasza zolynet (#28038) üzenetére


xcbiker
addikt

Hát ha én is pályáznék akkor a helyedben már rég nagyobb féket vettem volna.

Ha fapad vinnék a VTI-t akkor érdekes lehetne gyári vti fék, bár jobb lenne egyben eladni a kocsit mint apránként.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#28040) Winner_hun válasza zolynet (#28038) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én azt se tudom hogy az új mennyibe van, nem hogy használtan mennyiért mehet el de ha megvan valami normális ár és megválsz tőle akkor szólj mert lehet megvenném.
Amúgy belül sincs válla? Mert nekem kívül nem igazán, belül viszont van. Meg már minimális méret alatt vagyok bőven..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28041) neduddki válasza zolynet (#28038) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

vhecc nagy feket de ha niocns hute3s akkor azt is ki tudo nyirni, hujje esmeros a 911es acel bremboit tuszklta be golf ala esnem ertette hov alesz egy par satu utna a fekero, mondtak neki a szkaik hogy szerezzen egy bontott lokost vagjo ra 100mm-es jukat felxi csovel a levego ra a feknyergeke asztonta azot ameggyengeiteni se tutta pajajn

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28042) Integra válasza xcbiker (#28039) üzenetére


Integra
titán

jah, de talán még egyszerűbb, ha fogja magát és vesz alá egy komplett dc2 fékrendszert csonkállványostul. ha gyári a tárcsa rajta és a betét, azért az elég fasza a korához képest is. pont ezért sem fogok baszakodni nagyobb fékkel, csere gyárira és kész. max veszek hozzá fémfékcsöveket majd.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28043) zolynet válasza xcbiker (#28039) üzenetére


zolynet
addikt

többször megírtam hogy ezzel is nagyon szépen megálltam, sőőőőt, veszek olyan féktávot mint Pók a 282-vel, hát most a meleg és a tiprás eredménye lett a legyalult fékbetét

meglátom még mi lesz, kikalkulálom h mibe kerülne az upgrade, de azt már sztem csak jan-feb környékén, nincs most kedvem locsolni a pénzt minden hónapban ... most csak egy szett betét vétel lesz majd szeptemberben, azt viszlát

Life is too short to stay stock!

(#28044) xcbiker válasza zolynet (#28043) üzenetére


xcbiker
addikt

Nem mindegy meddig állsz meg úgy mint Pók a 282-vel. ;)
Lehet ő még javában köröz, mikor te már leálltál fékelfogyás miatt...
Bár én nem értek ehhez, de gondolom a 282-ben több a tartalék. ;)

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#28045) zolynet válasza xcbiker (#28044) üzenetére


zolynet
addikt

ő most veszi a 3. szettet, neki is fogy rendesen, de hát ez van ha használja az ember :K

Life is too short to stay stock!

(#28046) DeathAdder válasza xcbiker (#28032) üzenetére


DeathAdder
veterán

Én is mikor hajtottam ufot (ráadásul az typer volt) feltűnt h mennyire fos a fék rajta :(

Nyomom, de semmit nem érzek, és minél nagyobb a sebesség ez annál inkább hatványozódott.
Oké az én fékeim után nem várhatom el h az is úgy fogjon, de hajtom gyakrabban többek között a haverom A3-asát, illetve van több autónk is, amelyeknél rendesen érezhető a fékhatás, hát az ufon ilyet nem éreztem.

Amúgy valóban nem lehet elég jó féket tenni az autóra, múltkor is a guta ütött meg amikor egy tehén méretű kutya a sűrűből kiszaladt elém. Akkorát tapostam a fékbe, hogy kis híján lefulladt az autó, és így is centiken múlott a dolog. Ha gyári fékeim vannak (és vagy szar gumik) búcsút mondhattam volna a maszknak, és lökösnek stb..

Másik eset meg amikor a hülyegyerek lakott területen elkezdi húzatni és a fordulatmérőt figyeli, hogy pontosan a tiltás előtt váltson el, egy kicsit sem hagyva a motorban. A kettest padlózom és vágom be hármasba mire felnézek és egy fiat kombi éppen takarásból keresztben tolat fel az úttestre, de úgy hogy elkerülni sem bírom. Persze az 50-es tábla csak dísznek van fent :W :W nagyon haragudtam akkor magamra, de a fékek hálisten megint kihúztak a szarból, viszont tanultam az esetből. Nem hiába saját "kárán" tanul az ember, legalábbis én ilyen vagyok :(((

Amúgy nálam ATE a nyerő betét, hogy kilógjak az ebc-sek sűrű táborából :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28047) tboy93


tboy93
nagyúr

neduddki neked mennyit zabál az 1.4 kertváros/autóút párosban?

szerk: megvagy ;]

[ Szerkesztve ]

(#28048) honda23 válasza DeathAdder (#28046) üzenetére


honda23
aktív tag

Sárga EBC betét, nem turbo groove tárcsával, hanem a 2012-es fejlesztésű karbon tárcsával, nagyon durva.
1000 km-t tettem bele, majd eladtam a vtit, és a fékszettet is külön egy pályázó gyereknek a fórumon, enyhén szólva is meg volt vele elégedve, nem csak én.

Minden Honda gyári féke egy kalap xar, vti gyári fékje 300 fokon, ep3 type-r fékje 5-600 fokon melegszik el.
EBC fékje meg 900 fok, van is különbség rendesen, tapasztalatból mondom.

Tavasszal megy fel nekem előre az EBC szett motul fékfolyadékkal, addig még elszerencsétlenkedek a vállas gyári 300-assal, ami sokkal gyengébb, mint a 262-es ebc szettem...

Nem a méret a lényeg.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#28049) Integra válasza honda23 (#28048) üzenetére


Integra
titán

utván viszont ezt a karbon tárcsát meg sárga betétet mennyire melegíted? mi az üzemi hőfoka? nem fog ez hosszabbat fogni utcai körülmények között?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28050) A-l-i-e-N válasza Integra (#28049) üzenetére


A-l-i-e-N
aktív tag

Nem értek hozzá, de még ha hosszabbat is fogna, akkor is jobb lenne, mint a gyári, és egy normál tárcsa/betét kombó, nem? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.