Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73001) j.bravo válasza lazac_ (#72980) üzenetére


j.bravo
addikt

Az szép; az ilyesmi akkor csak igen komoly megszállottság elhivatottság esetén éri meg.
Aki nem akar ilyesmivel mi nden alkalommal (ennyit) küzdeni, annak talán még a kerülő utas megoldás is jobb lehet, azaz angol vagy német földön egyedileg levizsgáztatni-engedélyeztetni, aztán azt honosíttatni. Persze ehhez is hasonló elszántság kell, de talán megúszható a kétévenkénti kibelezés-eredeti bél beszerelés-újra átbelezés...

Whatever.

(#73002) Micsurin válasza tboldi (#72995) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nekem en bloc az IHI úgy volt meg fejben, hogy marha masszívak. Biztosan nem azonos van fent, mea culpa. Szerintem ezen kívül kehes szériás IHI-ről még nem olvastam. :D

Bakker vak vagyok bocsi nem láttam azt az üzit:R
Nyomásszabályzóval művel valamit enged többet tölteni a csigának (a mennyire nem tudok okosat valaki anno megmérte de nem emlékszem rá + eltér az 1.7 és az 1.9-nél is a mérték) valamint kikapcsolja az ESP-t és felkeményíti az IDS futóművet ha van. Na meg a legfontosabb érzékenyebbre teszi a gázpedált :DDD :DDD :DDD

Utóbbi csak azért fontos mert az 1.4 és 1.6 copo is kaptak Sport gombot, érezzük miképp lehet ott megoldva ugye...? :D

Dani mondta a legnagyobb tunning amit Ő ajánl Denso befecs mellé az a sport mód, ha ettől komolyabb kell tessék venni egy 1.9-est és azt lehet húzni ahogy tetszik.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#73003) nandow válasza dgyuri0123 (#72994) üzenetére


nandow
aktív tag

Köszi a választ!

#72999Qru
De ilyenkor, ha folyamatosan tölti a benzinmotor az akksit, jól sejtem, hogy nem tud rendelkezésre állni a teljes (max) rendszerteljesítmény? Abból kiindulva, hogy a benzinmotort kell használni akksi töltésre is, nem csak a kerekek meghajtására.

(#73004) Qru válasza nandow (#73003) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Valamennyi veszteség lesz de mivel a villany adja a nyomaték nagy részét nem veszed észre a kiesést. Most hogy 000 Nm-el tol vagy 310-el azt nem veszed észre. De elméletileg igen, olyankor kevesebb power jut a hajtásra. De ez csak akkor ha az akksi tölteni kell.

#nincsbennetarcsi

(#73005) slett27


slett27
addikt

Még egy utolsó kérdés aztán tényleg hanyagolom a témát. Elvileg P28-as ECU van az autómban. Ez alapból programozható, vagy azzá kell tenni ? Vagy vennem egy másik ECU-t ami már az ? Illetve ha optimalizáltatom abból mennyi pluszt lehet kisajtolni ?

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#73006) NoLF válasza slett27 (#73005) üzenetére


NoLF
addikt

továbbra is felejtsd el szvsz a szórakozást bármilyen módon azzal a szegény kisautóval - örülj és használd, ha meg erősebb kell, add el ezt és vegyél erősebbet :K

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#73007) slett27 válasza NoLF (#73006) üzenetére


slett27
addikt

Vennék én... még kb 2 év. :)

HONDA CIVIC 1.6 VTi ABS+SRS+Klima

1.890.000,- :(

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#73008) Micsurin válasza slett27 (#73007) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Akkor meg ha még 2 év a legnagyobb befektetésed egy műszaki legyen. :K

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#73009) szabonagyur válasza slett27 (#73007) üzenetére


szabonagyur
félisten

Minek neked ilyen autó 2M-ért?

Ahogy sokan írták döntsd el mire is kell neked az autó és mennyid van rá.

Ez egy 2. hülye gyerek autónak vagy project autónak okés lehet, de nem erre alapoznám a napjaimat.

97-es autó, ez 27 éves most, tuti van/lesz rajta rozsda is hamarosan, klasszikus pénzt temető inkább.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#73010) szabonagyur válasza NoLF (#73006) üzenetére


szabonagyur
félisten

Bár munkába járásra amire ő használja meg bőven erős ez a kis autó is, az 1.6 szívóval sem ő lenne a pálya ördöge.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#73011) Micsurin válasza szabonagyur (#73009) üzenetére


Micsurin
nagyúr

...már van. Azok a részek nem dizájn miatt szürkék. Ha ennyire igényes a tulaj, hogy a fényezést már elspórolta képzelhetem mennyi lett karosszériásra szánva. :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#73012) tboy93 válasza slett27 (#73007) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ez az autó arra jó, hogy megint bukjál rajta 1 milliót.

(#73013) tboy93 válasza Micsurin (#73011) üzenetére


tboy93
nagyúr

És van pofája ezért ennyit kérni :N

(#73014) NoLF válasza slett27 (#73007) üzenetére


NoLF
addikt

na ezért pl egy fillért nem adnék :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#73015) slett27 válasza Micsurin (#73011) üzenetére


slett27
addikt

Minecraft style ? :U :DDD

Nem dobálnak sokat 1.6 160LE-et a piacon...

Amúgy tényleg kb 2 év míg annyit összeszedek hogy egy normális autót tudjak venni. Ti mit ajánlanátok vegyes használatra ?

[ Szerkesztve ]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#73016) Micsurin válasza slett27 (#73015) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Most ne hari de neked tényleg nem tűnik fel az alapozós gitt? :D
Aki ezt így hagyta (mert ez fixen nem 1-2 hónapja készült el és várja a fényező időpontját) az szerinted mennyire keresett olcsó és mennyire minőségi lakatost? :D

Kicsit olyan érzésem van gombokból szeretnénk autózni de nagyot autózni... :B Ez sose lesz olcsó muri, az Astra 1,3-ért sétált el velem és csak a kötelezőkkel ~400 ment el rá. SEM a dmf sem a DPF sem a magasnyomású rendszerembe nem kellett belenyúlni... kopp kopp kopp. Egy SCV szelepet kell majd tippre cseréljek mert a sima gázolajjal már dobálja picit magát idle prémiummal még nem, az megint 40k lesz.

Nem fogsz tudni szotyiból sem értelmezhető erejű autót építeni (azt végképp :DDD) sem venni. Ha erősebbet akarsz vegyél egy ~10-15 év közti crtdi vagy turbóbenyát pl akár egy 3. Bravot pl 1.6Mjettel (itt nincs M32 szerencsére) vagy akár Tjettel és ha van valami rakasd rendbe.

Egy két év alatt elérsz oda, hogy lesz egy tényleg jó kocsid. El kell esetleg költsd rá a vételár felét? Igen. ~15 éves autónál nem az értéke szerint költünk már rá régen... használatiértéket veszünk magunknak minden a kocsira költött penivel.
----

Azért nem dobálnak túl sok 1.6 VTit mert ami volt azt a hülyegyerekek mára mind leélték és a maradványokat próbálják elsózni. A megkímélt darabok meg valakinek a garázsában pihen évi ~350 napot tippre egy Integra mellett és helyette a tulaj épp egy MkII-es fokát rugdos a városban. :)

---
tboy93 kiléptél Honda Hungaryból? Vannak ott ettől komolyabb bontószökevények is ~1,5-ért. Ha esetleg beírod ez komoly-e véreskéssel ugranak rögtön neked. :DD

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#73017) szabonagyur válasza slett27 (#73015) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mit takar a vegyes használat?

Az itteni meg Suzuki alapján normál felhasználó vagy aki munkába jár kb. az autóval, közben a LE-ket keresed.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#73018) szabonagyur válasza Micsurin (#73011) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért írtam, hogy van/lesz :)

Nekem is találtak a Cityn pedig 10 évvel fiatalabb, törve nem volt és km a fele sincs :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#73019) Micsurin válasza szabonagyur (#73017) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Az engem is érdekelne... mi az a vegyes? Nekem a vegyes heti 2-3 irodanap ingázás meg rendszeres autópálya kirándulás stb miatt. Eleve kérdés kilövős-e nála a dízel vagy sem...

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#73020) tboldi válasza Micsurin (#73002) üzenetére


tboldi
nagyúr

Sejtettem, hogy nem vetted észre. Köszi! :R

Az én MiTóm is variál sok minden mással, + a virtuális, fékezgetős sperr is csak dynamic módban aktív, de én most kizárólag a motorra voltam kíváncsi, hogy hogyan éri el azt a +5 pónit. De ezek szerint gyakorlatilag ugyanazt csinálja, elengedi a turbó gyeplőjét.

A MiTónál is van DNA kapcsoló a 78 pacis 1.4 16V-knél, ha valaki kérte, nem tudom, milyen lehet vagy mit változtat. :D
A sajátomon kívül csak egy másik turbóst, egy 135-ös MultiAirt vezettem, az nem csinált ilyen tűzijátékot dynamicban, sőt valójában inkább az volt a "normál", az eredetileg normálnak szánt pedig inkább leszedált eco vagy retard mód volt. De a gázpedál nem lett idegesebb, a kormányszervo rásegítése nem változott, stb. Úgy tűnik, ezek a plusz fícsörök inkább a két legerősebb kivitel (155 és 170 ló) kiváltságai voltak, a többiben csak látszat.

[ Szerkesztve ]

(#73021) Micsurin válasza tboldi (#73020) üzenetére


Micsurin
nagyúr

1.7 se csinál tűzijátékot mert az IHI-t annyira nem lehet megküldeni, az 1.9-es már más piskóta ott a garett jobban odaküld. 1.7-nél azt veszed észre nem ~90-100-ig húz értelmezhetően hanem ~110-120-ig megy el fickósan.

Sok vita volt róla mit is csinál pontosan mert páran csak a kormánymű keménység meg az ESP-re írták, hogy belenyúl aztán páran neki álltak OPCOM-al kiolvasni pontosan mi van. :DDD

1.7 picit fickósabb, 1.9 (JTD) az már rendesen érezhető ha Sportot nyomsz a 2.0T meg gondolom nem szorul magyarázatra. :DDD

A kis szívókon meg nem is értem de a MiTonál se értettem miért volt opcionális extra. Őszintén elsőkerekes autónál az ESP kikapcsolása sem értem miért hűha funkció...

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#73022) slett27 válasza szabonagyur (#73017) üzenetére


slett27
addikt

Most éppen autópályázok, mert így dolgozom. De lehet fél év múlva csak város lesz. Az utóbbi időben eléggé gyakran kellett váltani a normális pénzért. :(

Micsurin : én az aprópénzt úgy értettem hogy ismerős Skoda Kodiaq komplett fékcsere munkával együtt 500k volt. Ilyet hiába tudnék megvenni, fenntartani nem tudom.

Honda VII gen 1.6 lenne a cél, normális állapotban lévő 1.5M-nál kezdődik. Az megy annyira mint a mostani 1.4-es ? Feleségemnek az 1.4-es VII genes 90LE-st mintha nem érezném annyira "fickósnak".

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#73023) Micsurin válasza slett27 (#73022) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Erre azt tudom mondani kell keresni értelmes maszek szerelőt. :)
Gariidőn belül meg nem fogod lejárni a gyári tárcsákat.

7Gent engedd el... minél mélyebbre mentem benne annál jobban azt éreztem veszett generáció és max fanatikusoknak már. Vagy vegyél egy UFO-t (2.2-es kormos nem is rossz ha rendszeresen megküldöd pályán) vagy jó lesz egy 1.4t Bravo... ha az M32 és az automata klímát lerendezed van egy autód évekre. ;)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#73024) tboy93 válasza Micsurin (#73016) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem olvasok én már ilyeneket. :)

(#73025) saen válasza nandow (#73003) üzenetére


saen
veterán

Alapvetően az a felállás, hogy a benzinmotor arra való, hogy az akkumulátort töltse. Nincs direktben rákötve a benzinmotor a meghajtásra, bár kuplunggal össze tudja kötni, de legtöbbször csak a villanymotor hajt (ebből is van kettő, egyik generátor, másik a meghajtás). Egy számítógép vezérli, hogy mikor milyen módba menjen, direkt benzinmotoros meghajtás csak 80-120km/h között van, többi esetben villanymotor működik. A lényeg az, hogy a rendszer azt optimalizálja folyamatosan, hogy a benzinmotor a legnagyobb hatékonysággal tudjon műkődni, legtöbb áramot termelje. Youtube-on van egy honda előadás erről, érdemes megnézni ha érdekel a téma.
Egyébként a villanymotor erősebb, mint a benzinmotor a kocsiban.

(#73026) Manitou válasza slett27 (#73022) üzenetére


Manitou
addikt

Honda VII gen 1.6 lenne a cél, normális állapotban lévő 1.5M-nál kezdődik. Az megy annyira mint a mostani 1.4-es ?
Jobban megy. Nem megy rosszul szerintem, persze nem egy VTI. 100-ra 1-1,5s-el lassabban lép mint egy VTI , ha ez számít. Mármint nekem sedan van, ez 9.2s 100-ra, a VTI asszem 8,2s .

[ Szerkesztve ]

(#73027) slett27 válasza Manitou (#73026) üzenetére


slett27
addikt

Az úgy pont megfelelne. :D Köszi a választ.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#73028) Qru válasza Manitou (#73026) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

8.2? Akkor mar ertem miert lepett le egy VTi a Hungarian.

#nincsbennetarcsi

(#73029) Manitou válasza Qru (#73028) üzenetére


Manitou
addikt

Te mivel voltál ? Katalógus adat egyébként mind a kettő.

(#73030) Qru válasza Manitou (#73029) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szivobenzines Impreza, az 8.4 korul futja a 100-at. Van ahol 8.3-at irnak...

#nincsbennetarcsi

(#73031) Manitou válasza Qru (#73030) üzenetére


Manitou
addikt

Akkor forma - forma . Elég egy picit jobb rajt , gyorsabb váltás :)

(#73032) Qru válasza Manitou (#73031) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen. :K

#nincsbennetarcsi

(#73033) NoLF válasza Qru (#73028) üzenetére


NoLF
addikt

biztos a 0,1-0,2 sec 0-100 miatti kulinbseg a ludas :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#73034) Qru válasza NoLF (#73033) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, veletlenul sem az hogy bena vok. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#73035) Manitou válasza Qru (#73034) üzenetére


Manitou
addikt

Ha volt rajta matrica akkor + 5 ló /db ;]

[ Szerkesztve ]

(#73036) Micsurin válasza Qru (#73034) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nincs ott szerintem a zöld Shoshinsha , tuti ez volt az oka! ;] ;]

edit.: egyébként törzsgyökeres Hondas haverral mikor közöltem mi van kiraktad a T betűt és elmagyaráztam neki majdnem leült. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#73037) Qru válasza Manitou (#73035) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor azert. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#73038) tboldi válasza Micsurin (#73036) üzenetére


tboldi
nagyúr

Akarod mondani, tősgyökeres. ;]

(#73039) Biqci


Biqci
aktív tag

Mennyire megbízhatóak mostanában a Brembo cuccok? Mert nem igazán van választék féktárcsából a CR-Z-hez, ha nem akarok noname Blueprint, Kamoka stb társaságból választani? Zimmermann nincs, EBC alaphangon 3x annyi mint az alap Ate, vagy esetleg Brembo ami még szóba kerülhet...

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#73040) Manitou válasza Biqci (#73039) üzenetére


Manitou
addikt

Nézzél rá a TRW , Textar tárcsákra is .

[ Szerkesztve ]

(#73041) Biqci válasza Manitou (#73040) üzenetére


Biqci
aktív tag

Nincs TRW sem, legalábbis nem találtam, a Textar pedig nem annyira szimpatikus.

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#73042) dgyuri0123 válasza Biqci (#73041) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

ATE gyári beszállítója a Hondának. Legalábbis pár éve még az volt.

"csak a zene van"

(#73043) Biqci válasza dgyuri0123 (#73042) üzenetére


Biqci
aktív tag

Azt nem tudom, de az biztos, hogy megbízható márka, az van az első helyen, a Ceramic betéttel rendelném. De pont az előbb találtam kicsivel drágábban Brembo lyuggatott tárcsát és ez ütött szöget a fejemben. Mert a Brembo felső kategóriás fékek biztos jók, de egy ilyen kommersz, nem tudom mennyire megvehető...

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#73044) Qru válasza Biqci (#73039) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A beleposzintu Brembo szar lett, azt ne. ATE legyen inkabb.

#nincsbennetarcsi

(#73045) tibor.sz válasza sarkanyolo2 (#72983) üzenetére


tibor.sz
tag

patentcentrum.hu a XVI. kerület Timur utcában vagy delman.hu a XXIII. kerület Szent László utcában. Nem (csak) webshopok, rendes üzlet is van.

(#73046) Biqci válasza Qru (#73044) üzenetére


Biqci
aktív tag

Az lett a győztes végül is, találtam 39€/db áron, mostmár csak a hozzávaló Ceramic betétet kell kikutani... :D

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#73047) Qru válasza Biqci (#73046) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az bitang jó ár. :K Ceramic nagyon jó, próbáltam haver Passatján (miénken TRW van/volt) és jól fog, nem hangos.

#nincsbennetarcsi

(#73048) Biqci válasza Qru (#73047) üzenetére


Biqci
aktív tag

Aha, én is jónak gondoltam, a webshopról is jókat írnak, nem lehúzás...
A Ceramic, egy pár tesztet elolvastam és ajánlott, majdnem mindenhol teszt győztes lett. Nem kopik, nem porzik, nem hangos és még fékezni is tud. Mi kell még a jóvilághoz...? :DDD

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#73049) Qru válasza Biqci (#73048) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A TRW is jól fog de az porzik nagyon sajnos.

#nincsbennetarcsi

(#73050) Biqci válasza Qru (#73049) üzenetére


Biqci
aktív tag

Legalább hamar lemegy és jöhet a csodabetét... :DDD

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.