Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) BlacKSouL válasza z123456789 (#43000) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Azaz, döglött. Akkor valahogy rosszul értelmeztem, mert meg nem magyarázza hogy mi, csak írja, hogy így vagy úgy lehet beállítani. Na most csakazértis kipróbálom, először az Opelen, aztán majd a Civicen, beülök és megkilincselem.

Kinyitásnál az Opel csinálja azt, hogy elsőre csak a sofőrt nyitja, másodikra az összeset, de bezáráskor nem vettem észre különbséget. Ez vicces, ha elfelejtem, elindulok egyedül, és menet közben kolléganőket felveszem, de csak rángatják a kilincset, én meg nyomom a központi gombot, de elsőre az se kinyit, hanem mindent bezár, és másodikra nyit. Azt hiszik direkt szopatom őket ;]
De a Honda az egyszerre nyit, és zár mindent.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#43002) Peter.70 válasza Qru (#42992) üzenetére


Peter.70
őstag

Én már elég sokszor tettem ki - be az aksit, de eddig semmit nem kellett újra tanítani. Óra be állításon és rádió kódoláson kívül

(#43003) z123456789 válasza BlacKSouL (#43001) üzenetére


z123456789
addikt

Ha nem felejtem el, lefotózom a szöveget, és feltöltöm ide. ;)

Igen, opel ilyen. Szülők autója is ezt csinálja. És a legjobb, mikor hallják a kattanást, és rántanak még egyet, de ugye még mindig zárva. :D

(#43004) BlacKSouL válasza z123456789 (#43003) üzenetére


BlacKSouL
addikt

De most komolyan, mi vagyunk ennyire hülyék, vagy a gyártó nem is tud erről a jelenségről, vagy úgy van, hogy leszarja, inkább tépjék le a kilincset a zárt autóról, de ne tudja senki kinyitni az ajtót olyankor...paranoia vs. gyakorlatiasság 1:0

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#43005) futo001 válasza BlacKSouL (#43004) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Nálunk a hülyegyerekek pár hónapja azzal szórakoztak, hogy kinyitották az ajtót mialatt vártál a pirosnál, vagy mikor a parkolóban mentél az autód felé és pár méterről kinyitottad, beültek pár másodpercre majd kiszálltak és elszaladtak.
Annyira belelendültek, hogy már az újságok is írtak róla, aztán a rendőrök rendet vágtak pár hét alatt. Én szeretem, hogy a Fordnál 1 ajtó nyílik csak elsőre, és induláskor lezár automatikusan mind, adott esetben van értelme.

Qru
Én a Focus-szal mindig így jártam, és hétvégén a Civic-kel is. A Fordot tudom hogy kell betanítani, a Hondának még nem jártam utána.
De elvileg itt is lehúzod az ablakot, egy pillanatra elengeded a gombot, majd ismét nyomod le 10mp-ig. Majd felhúzod, elengeded egy pillanatra majd ismét nyomod fel 10mp-ig. És ezt ablakonként.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#43006) Qru válasza BlacKSouL (#42997) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem elfelejtette. De majd akkor újra tanítom.

Hát az Suzukinál láttam meg Fordnál ilyen kettős reteszelésű zárat. Mondjuk nem értem mire jó. Vagy bezárom vagy nem, minek két lépcsőben zárni?

z123456789: Jah csak annak nem én vagyok a fenntartója. Ezért került abba Exide Prémium a sajátomba meg az olcsó gyári Kia/Hyundai akksi. :DDD

Peter.70: De neked az újabb, inteligensebb Jazz-ed van.

Snoop-y: Jaj a DVD-s... Ezzel szívunk haver Lexusánál. Nem eszi csak az 1x-esen írott lemezt. De mire erre rájöttünk... :W

#nincsbennetarcsi

(#43007) z123456789 válasza BlacKSouL (#43004) üzenetére


z123456789
addikt

Leszarják szerintem. Ragaszkodnak a sajátjukhoz. Ezt ők így találták ki, így jó, pont.

(#43005) futo001
Nagyon vicces. Nem verte el őket senki? :D
Melyik város ez?

(#43008) Snoop-y válasza futo001 (#43005) üzenetére


Snoop-y
veterán

Amikor beultek akkor kellett volna rajuknyomni a double lockot (ekkor nem lehet nyitni az ajtokat belulrol bububan is ilyen zar volt) ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#43009) Qru válasza Snoop-y (#43008) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kipróbálnám de sajnos az mk3-ban már nincs dupla zárás.

futo001: Köszi, rápróbálok.

#nincsbennetarcsi

(#43010) Horel77 válasza z123456789 (#43000) üzenetére


Horel77
tag

És nem csak gyerekszökés ellen jó a döglött zár, hanem a tolvaj se tudja dróttal, damillal, stb kinyitni a belső kilinccsel. :K Nem rossz dolog ez, bár én sosem használom. :))

(#43011) futo001 válasza Snoop-y (#43008) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Ja, aztán elmenni Moher szikláihoz és ott kivágni őket. ;]

z123456789
Galway.
Illik leírni, hogy a "német" gyerekek játszottak ezzel? A másik hobbijuk, hogy biciklizel és úgy tesz, mintha neked akarna szaladni, vagy háttal áll és mikor elhaladsz mellette, megfordul és úgy tesz mintha fel akarna lökni. Az hogy az ember ijedtében az autók alá esik, nem számít. Pár hete erre rákészültem és ahogy fordult kapott egy bazi nagy pofont. :D Szerencsétlenségére a lejtő allján próbálkozott, volt lendület. Aztán ugyanazzal a hülyegyerekkel összefutottam most pénteken, láttam hogy tétovázik, ne végül nem kockáztatott. ;]

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#43012) z123456789 válasza Horel77 (#43010) üzenetére


z123456789
addikt

Én sem nagyon.

(#43011) futo001
Nagyon szórakoztató lehet, szaréletűek. Szóval jól elkented legalább. :C

(#43013) Tsebacsi válasza futo001 (#43011) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Azon csodálkozom, hogy ez miként jut eszükbe?! Meg a pofon nem tántorítja el? Vagy én vagyok túl "öreg" józan gondolkozású, hogy ilyen hülyeségek eszembe se jutnak?!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#43014) Snoop-y válasza futo001 (#43011) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ha direkt jonne nekem ugy elgazolnam a montival mint a szart aztan nezelodhet ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#43015) csabi94


csabi94
őstag

Sziasztok!

Az elkövetkező napokban zaklatni fogom a topikot, ugyanis Édesanyámnak nézek autót. 5 főből álló család vagyunk, és eddig egy '99-es Ford Galaxy-t használtunk (7 személyes). Ugyanakkor ritkán megyünk 5 főnél többel, illetve 5 fővel is inkább max rövidebb távokra használjuk az autót. Anyukám ugyanakkor napi szinten közlekedik a városban egyedül, vagy 1-2 tesómmal. Ezeket, és a sok városi használatot figyelembe véve kezdtem el kompakt Civic-eket nézegetni, aztán addig-addig nézegettem, hogy nagyon megtetszettek. Megmutattam Anyumnak, és neki is tetszik. Így hát az első kérdésem az lenne, hogy egy ilyen 5 ajtós Civic megfelelő-e esetenként 5 személynek is? Nem a tengerre mennénk vele, csak mondjuk néha egy Pest oda-vissza 5 fővel, évi 2-3 alkalommal (180-200 km).

Ezt az autót néztem ki: [link]

Miket kell tudni ezekről az autókról? Mit érdemes nagyon figyelni vásárlás előtt? Milyen a xenon lámpája? Nem látszik egyik képen sem xenonnak, egyik hasonló autónál sem. Sima foncsorban van benne a xenon izzó, vagy hogy kell ezt elképzelni? Ennek a motornak nem láncos a vezérlése, ugye?

Elsőre nagyjából ennyi. Megköszönök mindenféle infót, ha bármi tanácsotok van, kérlek írjátok le!
Köszönöm szépen! :R

(#43016) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Nekem faceliftes 8gen Accordban következőképp működik a központi zár:

-ha egyszer nyomom a nyitót, akkor kinyitja a sofőr ajtót és a tanksapkát
-ha kétszer nyomom a nyitót, akkor kinyitja az összes ajtót és a tanksapkát
-ha kétszer nyomom a nyitót és a második nyomásnál nyomva tartom, akkor húzza lefele az ablakokat addig amíg el nem engedem

-ha egyszer nyomom a zárót, akkor bezárja az összes ajtót
-ha kétszer nyomom a zárót és a második nyomásnál nyomva tartom, akkor húzza felfele az ablakokat addig amíg el nem engedem

Nem tudom melyik típusoknál működik még, érdemes lehet kipróbálni. :)

(#43017) Horel77


Horel77
tag

Na kikerestem a civic könyvében az ablakemelő golgát, ezt írja:
1-indítsa el a motort. Eressze le teljesen a vezető oldali ablakot úgy, hogy közben lenyomja a kapcsolót.
2-húzza fel teljesen az ablakot úgy, hogy közben felfelé húzza a kapcsolót. A teljes záródás után tartsa legalább két másodpercig így a kapcsolót.
3-ismételje el a fenti műveletet az utas oldalán is.
Mondjuk nekem se felejtette még el, pedig múltkor is le volt véve a saru a rádióbeszerelés miatt. :F

(#43018) Qru válasza Horel77 (#43017) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lehet nálam az volt a hézag, hogy sokáig állt akksi nélkül. Elsőre bal+ jött a jobb+ helyett. :D

#nincsbennetarcsi

(#43019) Tsebacsi válasza Horel77 (#43017) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kipróbálom, mert engem idegesít hogy nem csinálja bezárásra automatán a fel-lét.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#43020) Horel77 válasza Qru (#43018) üzenetére


Horel77
tag

Pont így jártam én is, csak nekem nem érkezett meg, hanem aznap, mikor jönnie kellett volna, üzentek, hogy visszarendelték a futártól, mert fordítottat küldtek.

Tsebacsi, szerintem a bezárásra felhúzást nem tudja alapból sem.

(#43021) z123456789 válasza -cobra- (#43016) üzenetére


z123456789
addikt

És gondolom automata minden ablakemelő ugye? Fel és le is? Mert ezen kívül, és amiket leírtál, másra nem is lenne szükségem a boldogságoz 7G-ben. :)

(#43022) Qru válasza Horel77 (#43020) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az még a jobbik eset. :K

#nincsbennetarcsi

(#43023) futo001 válasza Tsebacsi (#43013) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Baromira liberális szellemben nevelik sokan a gyerekeket, ahogy látom főleg az alacsonyabb végzettségűek. A kollégáimnál pont a szigor a jellemző, de ezek kocka mérnökök. :D A kisebbségiek meg egyáltalán nem foglalkoznak azzal, mit csinál a gyerek, éjszaka is kint bandáznak, akár éjfél körül (8-12 évesek).

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#43024) JoolsNOS válasza Qru (#42992) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Nekem ezt mindig eljátssza, mikor lemegy áramról (pl mikor múltkor lehúztam, mert a kárpitot leszedtem).
De pár indítás után működik megint.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#43025) -cobra- válasza z123456789 (#43021) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Igen, mind a négy automata fel és le is.

(#43026) Qru válasza JoolsNOS (#43024) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jól van akkor kicsit nyomkodom az ablakemelőt aztán ha más nem magától megjavul. :D

#nincsbennetarcsi

(#43027) z123456789 válasza -cobra- (#43025) üzenetére


z123456789
addikt

:((( Na majd valami villanyossal beszélek, hátha megoldható ez korábbi modellben is. Nagyon frankó lenne.

(#43026) Qru
Öngyógyító. :D

Más:
Valaki nem beszélt mostanában Type_V Lacival? Péntek este írtam neki, de még nem válaszolt. :S

[ Szerkesztve ]

(#43028) -cobra- válasza z123456789 (#43027) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Biztos meg lehet oldani utólagosan is. Ősök Avensisében is van valami utólagos okosság, hogy ha bezárom a kocsit, akkor automatikusan felhúzza az ablakokat (azt hiszem azt is be lehetne rá programozni, hogy behajtsa a tükröket is).

(#43029) Peter.70 válasza z123456789 (#43027) üzenetére


Peter.70
őstag

(#43030) z123456789 válasza Peter.70 (#43029) üzenetére


z123456789
addikt

Sejtettem, hogy van megoldás. :K Kösz. Csak most egyelőre érjem el Lacit, hogy a bal hátsó zár motoromat meg tudjam rendelni. Már kaptam egy árat a gyárira. Nem volt kevés. Remélem tud jobb árat adni.

(#43031) Tsebacsi válasza Peter.70 (#43029) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:C :R Majd beszélek autóvillamosságis ismerőssel, aztán megnézi ezt is meg a random reggel előbukkanó check system hibát is hogy ****** teherbe magát ez a ***** japán ***taliga (bocsánat :B ).

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#43032) Horel77 válasza Tsebacsi (#43031) üzenetére


Horel77
tag

Neked is van véletlenszerű reggeli meglepi? :(
Nekem időnként kormányszervó hibát dob reggel indítás után, nem is megy a rásegítés. Kiállok vele, becsukom a kaput, leállítom, újraindítom, akkor meg nincs hiba, tökéletesen működik. Van, hogy kétszer, háromszor újra kell indítani, hogy elmúljon a hiba. Viszont annyi rendszert észre vettem, hogy kizárólag tavasszal és ősszel, 1-10 fok közötti hőmérsékleten, nagyon párás időben, mikor csurom pára az autó és csak reggel csinálja, napközben még soha nem fordult elő. Arra gondoltam, megnézem, nem párásodik-e be valamelyik csati, de azokhoz hozzáférni a kormányműnél akna nélkül... :((( Bár az is érdekes, hogy esőben se csinálja soha.

[ Szerkesztve ]

(#43033) Tsebacsi válasza Horel77 (#43032) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nekem most mióta akkut cseréltem és bejött a hűvös idő, akkor csinálja, haladok vele teszem azt 5 percet, és egyszer csak check system hiba, akku jel sárgán középen és leáll a motor, egyből gombnyomásra megy is, és sosem csinálja utána, csak 1-2 nap múlva, megint reggel... nemértem. Ez az automata ablakfelhúzás van vajon a 8gen sportban ajtózárásra vagy ne is küzdjek vele?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#43034) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Azt tudja valaki, hogyan kell a vezető oldali ajtó belső burkolatát levenni? Erről nem találtam videót és képeket sehol. Ahogy látom, a belső kilincs mögötti csavarokat kell kiszedni, meg a fogó alatti 2-3 csavart, de biztos van még máshol is, csak nem találom.
El van törve a kilincs burkolatának az egyik tartója és emiatt picit eláll és zörög az ajtó csukásakor, ki akarom cserélni, de úgy látom csak belülről lehet.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#43035) Horel77 válasza Tsebacsi (#43033) üzenetére


Horel77
tag

Az jó nagy szívás, nekem legalább nem menet közben, hanem rögtön indításkor csinálja, de így is marhára idegesít. De legalább nyáron és télen soha. Majd ha már mínuszok lesznek reggel, már nem fogja. :)
Az ablakot nekem se húzza fel bezárásra, szerintem azt nem tudja gyárilag.
Viszont megint itt ez a szutyok idő, megint lehet pucolni ezeket a felniket...te tudhatod, mekkora élmény 18 küllő :DDD

(#43036) Horel77 válasza futo001 (#43034) üzenetére


Horel77
tag

Igen, ha jól emlékszem, a belső kilincsnél és a könyöklő gumibetétje alatt van csavar, körbe meg patentok. Azokat kell alulról kezdve kipattogtatni, mikor már csak az ablaknál fogja felfelé kell nyomni. Előtte le kell szedni a magas hangszórót is, mert attól nem megy felfelé a burkolat. Amúgy ugyan ebből az okból kellett nekem is levennem, tényleg csak belülről szerelhető, ki kell venni kozzá a komplett kilincset.

Viszont az utóbbi hozzászólásokban említett hibák mind elhanyagolhatóak ahhoz képest, hogy nagyon kicsi a hamutál. :DDD

(#43037) Kobe


Kobe
veterán

múltkori gebaszt "megúsztam" gumicserével, felnijavítással és futóműállítással.
Hálisten gömbfejek, lengőkarok nem mentek gallyra.
Mondjuk ez is hiányzott msot, mint mókusnak az erdőtűz, kezdődhet a macerázás a közúttal...

(#43038) Elmör


Elmör
senior tag

Egy kis saját Honda találkozó Kiskunlacháza: [link]
2:20-tól gyorsulok a 200 lovas Acura RSX-el, 2-2 személy, nálam kicsit kevesebb üzemanyag, rosszabb rajt, így látszik is, hogy csak 3. fokozatban lépünk el. :))

[ Szerkesztve ]

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#43039) Aladdin válasza -cobra- (#43016) üzenetére


Aladdin
senior tag

A pontossag kedveert meg hozzatehetted volna, h egy nyomasnal a csomagtarto zarva marad, viszont ket nyomas utan mar kivulrol is nyithato. :)

(#43040) z123456789 válasza Elmör (#43038) üzenetére


z123456789
addikt

Király lett, köszönjük. :)

(#43041) Fkris válasza Elmör (#43038) üzenetére


Fkris
őstag

Aztamindenit, nem gondoltam volna, hogy tényleg ennyire durva a kocsid :Y :R

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#43042) Jaffa75 válasza Elmör (#43038) üzenetére


Jaffa75
őstag

Jó volt, köszi! Nem tudtunk minden top fuel v. Top metanolost meghallgatni... Ez pont a kimaradtak közül való volt! :R

(#43043) czirok000 válasza demars (#42940) üzenetére


czirok000
csendes tag

Üdv!.A másik rejtélyes problémám is megoldódott hogy végre volt időm és kőkeményen nekifeküdtem a hiba feltárásának, a jó öreg 100 feletti kormány remegés kérdésének. Ugye nagy diszkós felni ( felni katalógusból kinézve, accordhoz passzent) , peres gumi, kellenek a kalandok :D Nehezen akarom most is elhinni de a gumik voltak a ludasak az ügyben. Több gumisnál is voltam centiroztatni de csak 1 gumis célzott rá hogy lehet hogy új gumi létére nem fut valami szépen, sőt mondhatni igencsak szarul futnak... de majd bekopik címszóval le is tudtuk a dolgot :D 225/40 r18 as Barum Bravuris 3 as szett. Gondoltam áldozok kicsit többet gumira , nem kell Infinity és társai. Erre tessék. a 4 ből 2 gumi megprögetve szinte szemmel láthatóan is pulzál, "üt". Végre sikerült úgy össze sakkozni hogy a szemre is 2 "pulzáló" gumit hátra raktam a 2 jobb meg elöl. Már belső csuklóra gyanakodtam , de a téli gumival semmi remegés. Ezt kizártam. Futómű tavasszal rendbetéve, gömbfejek szilentek stb. Ott sem lehetett hiba. a 18 as felni et számára is gyanakodtak páran hogy nem bírja az accord az ET 45 öt , hangyányit kilóg a gumi pereme elöl a sárvédő alól. adjam el a felnit sosem lesz jó stb stb tényleg majdnem bele őrültem már a vége felé , bosszantott a dolog mert nem kis összeget áldoztam a szett-re.
Azért gondoltam hogy írok hátha valaki hasonló cipőbe járna mint én, ne akarja a fél autót felújítani a gumi körül szaglásszon legelőször és számlásan vásároljon mert úgy van garancia a termékre ;] Ui.: Soha többet nem vásárolok Barum portékát (téliben volt polaris 2 , hibátlanok voltak de részemről ennyi volt a bizalom) , made by Continental ( made in romania) :B :U :C
Remegésmentes széles utat mindenkinek :D

[ Szerkesztve ]

(#43044) demars válasza czirok000 (#43043) üzenetére


demars
addikt

Ezért is írtam. Ráadásul nem is egyszerű kiszúrni, ha a gumi picit üt. Szálszakadás az ilyen...
Örülök, hogy rendben van a kocsid!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#43045) Qru válasza Tsebacsi (#43033) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Biztos, hogy jó az akksid? Rá kéne mérni...

#nincsbennetarcsi

(#43046) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Az mennyire természetes, hogy álló helyzetben, a tompított fényszóró fényereje kisebb lesz, ha elkezdem a felhúzott ablak mellett az ablakmozgató kapcsolót felhúzni? Tegnap megállást követően leellenőriztem, hogy fel vannak-e húzva az ablakok, aztán felfigyeltem rá, hogy ingadozik a tompított fényereje. Esetleg akksicsere közeleg?

[ Szerkesztve ]

(#43047) tboy93 válasza BigBlackDog (#43046) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hát elvileg nem normális, de az akksi csere nem oldja meg. Az akkumulátor gyári testkábelét ha kicseréled egy vastagabbra, pl. hegesztőkábelre és a tespontot felcsiszolod, majd miután odacsavaroztad a kábelt szépen lefújod rézpasztával, akkor jó eséllyel megszűnik a problémád :K Nekem legalábbis megszűnt, bár én alapvetően a hifi miatt erősítettem meg az akksi testet.

(#43048) BlacKSouL válasza czirok000 (#43043) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Én anno vagy 3 éve megvettem a Conti Premium Contact 5-öt, mert az akkori friss teszteken a legjobb volt. Namost futásra jó, de iszonyat módon kopik. És idén megcseréltük a hátsókat-elsőket, azóta nekem is vibrál a kormány. Szintén 100 körül. Pedig már most a fék/kerékagy kérdés tökéletesen lezárva a fékcsere kapcsán.

Gondolkoztam is, hogy meghagyjam-e még rajta jövő nyári szezonban, de még kopottságra keménységre bírná. Viszont mit vennék helyette? Van aki a Dunlopra esküszik, van aki Michelinre, nekem a gyári Bridgestone-al se volt gondom egyik autón sem. Téliben a Goodyear-el voltam megelégedve, most is azt vettem rá. És csak felső kategóriásban gondolkodom, mármint a nagy gyártók elsőszámú márkájában. Bár a fentiek alapján a Conti most csalódás.

BigBlackDog: teljesen normális, ugyanis az ablak helyzetét nem érzékeli semmi. Az ablakemelő motor, meg a vezérlőelektronika megkapja a jelet a gombtól, és elkezdene forogni, de mivel fent van, nem tud elindulni. A jobb vezérlők ilyenkor 1 másodperc után letiltanak, és nem adnak áramot tovább a motorra, ahogy az automatikus felhúzásnál működik. Ott is azt nézi, hogy hirtelen megváltozik az áramfelvétel, és a megváltozott állapot áll be. Azonban az 1 másodperc alatt eléggé megnő a motor áramfelvétele, annyira, hogy az már terheli a generátort is, és ugyanaz a jelenség áll elő, mint amikor felkapcsolod a fényszórót alapjáraton, és az is ingadozik. Csak a motornak még nagyobb az áramfelvétele.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#43049) Jaffa75 válasza BlacKSouL (#43048) üzenetére


Jaffa75
őstag

Nekem is kell vennem tavasszal egy szettet :B . A Ford-on úgy elfogyott 35e alatt a Hankook mint a pinty :W . Kényelmes meg komfortos volt, de nekem az alig több mint 1 egy szezon. :(((

Ha jutottál valamire, tedd közkinccsé! :P

(#43050) z123456789 válasza BigBlackDog (#43046) üzenetére


z123456789
addikt

Amikor alapjáraton megmozdítom a kormányt, és beindul a szervó, akkor is lejjebb esik a fényerő egy pillanatra. Ha ablakot mozgatok szintén. Klímát kapcsolok szintén. Motoron is hallani, hogy megváltozik a járása, és a fordulat is lejjebb esik. Ezzel én azért nem törődöm, mert muter opelja is ezt csinálja, az előző 6G Civic-em is ezt csinálta, meg most az Accord is. Nem lehet, hogy mindegyik ugyanolyan szar. :D

De amit Boyzi írt, jó kis tipp lehet. Ha ez segít, akkor lehet kieszközölöm. :)
Már csak az a kérdésem, mi a f@sz az a testkábel? :DDD (Na jó, inkább megerősítést kérnék rá, hogy melyik az, mert azért sejtésem van. :B ) Hegesztőkábelből milyenre gondolsz konkrétan? Vagy abból csak egyféle van?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.