Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51001) tboldi válasza Qru (#51000) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az Autónavigátoron meg Civic Type R teszt van. :)

(#51002) BlacKSouL válasza martillo (#50999) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Én egyszer nyomogattam, soha többet.
Ha kevered, csak a télinek a fagyáspontja emelkedik, meg a keverék a télieknél kicsivel jobban oldja majd a bogármaradékot. De mivel a két tulajdonság egyike sem előnyös, hiszen télen elég ritka a bogár, ezért bár rossz nem lesz, de jó se.
Szóval nyugodtan rátöltheted, csak számolj vele, hogy a fagyáspont akár veszélyesen magasra is emelkedhet attól függően mennyi nyári maradt benne.
A kinyomás ellen meg az szólhat még, hogy nekem pl. 4,5 liter a tartály, ha sok van benne, akkor percekig spriccelni mindenfelé, meg integetni a felhajott lapáttal az olyan haladatlannak tűnik. Meg a szivattyú sem percekig tartó üzemre lett tervezve, bár bírja (mi anno üzemben asszem 5 percig teszteltük, bírja, de melegszik.)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51003) Graphics válasza Qru (#51000) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Fap fap :D

Ez nagyon ott van még mindig

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#51004) Aladdin válasza BlacKSouL (#50991) üzenetére


Aladdin
senior tag

Nekem a csomagtartoban most ez van:
https://www.dt-xenon.hu/t10-w5w-led-15-smd-einparts-epl27-1616

Sok ledet probaltam mar, de ilyen erossel meg nem talalkoztam. Meleg fenyu, de kivilagitja az egesz csomagtartot... Beraktam probakepp a helyzetjelzobe, ott mondjuk a szinhomerseklete miatt nem tetszett, de oda szinte mar tul eros volt. Az ajtovilagitasba rakva is brutal fennyel vilagitotta meg a talajt.

(#51005) m3tr0 válasza Winner_hun (#50994) üzenetére


m3tr0
senior tag

Lehet erre gondolsz?

Amúgy vékony gumilemezből lehet sablon alapján új lámpaszigetelést gyártani. :)

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#51006) JoolsNOS válasza Alex0124 (#50998) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Jazz? Össze kell nyomni a két végét és ki lehet emelni.

(#51002) BlacKSouL: reggel -4 fok volt. A tiszta téli szélvédőmosó a törlést követő 5 mpben olyan szépen indult jégvirágzásnak a semmiből, hogy öröm volt nézni. Ha sok van benne akkor inkább valamilyen hosszú csővel leszívnám.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#51007) NoLF válasza Alex0124 (#50998) üzenetére


NoLF
addikt

a merevítő egyik végén van egy nyíl és bordázat, az a vége benyomható és ki tudod emelni.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#51008) BlacKSouL válasza JoolsNOS (#51006) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A -4 fokos nyárit viszont már ki se tudod pumpálni, szóval legalábbis ilyen szempontból mindenképp kedvezőbb a téli, hogy a tartályt, a csöveket és a szivattyút nem repeszti szanaszét :)
Másrészt igen, fura helyzet, hogy a magas alkoholtartalom szükséges hogy ne fagyjon meg, viszont szétterülve az alkohol elpárolog még jobban hűt, a maradék víz meg még jobban visszafagy.

Még jó hogy Magyarországon senki szerint nincsenek is hidegek meg igazi telek, mert ha már -4-ben fennakadunk, akkor mi lenne ha mondjuk -24 lenne mint pl. januárban volt ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51009) NoLF válasza JoolsNOS (#51006) üzenetére


NoLF
addikt

reggel indulás után hideg szélvédőre nem is ajánlatos spriccelni, sötétlélek írja fentebb, miért.

esetleg jégspray?

alul nézelődve vezetve a legkevésbé sem biztonságos.

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#51010) JoolsNOS válasza BlacKSouL (#51008) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Amíg nem jön meg a fűtés addig gyakorlatilag használhatatlan az autó. Én meg nem szeretek addig fűteni amíg el nem éri a 73 fokot a víz (itt áll le a "szivató" teljesen) Viszont nem szeretem az autót 1 percnél tovább üresben járatni. Szóval egy ördögi kör ez...
Általában úgy néz ki a dolog, hogy az ablaktörlő szakaszosan van és néha nyomom rá a mosót, ezáltal a külső jegesedés nagyjából kiküszöbölhető, belül meg fújom a hideget mint az őrült és lehajolva kémlelek ki a résen :D
Mindent az autóért a kényelem másodlagos ;]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#51011) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Téli jegesedésre -

Lenyomatod ablakmosóval, aztán 200 Ft a Tescoban a gumis lehúzó, és tisztára húzod

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#51012) Qru válasza JoolsNOS (#51010) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Fagyvédő fólia nálunk bevált: [link]

#nincsbennetarcsi

(#51013) tboy93 válasza JoolsNOS (#51010) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha le van fagyva a kocsi, akkor én be szoktam indítani és közben kapargatom le a jeget. Amire kész vagyok nagyjából lehet is tolni a fűtést, hogy belül letolja a párát. Tudom, hogy nem feltétlen jó ez az autónak, de ennyi férjen bele, az autó van értem és nem fordítva.

(#51014) Winner_hun válasza m3tr0 (#51005) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez az, köszönöm.
Nem vacakolok gumival, szivaccsal, anyámkínjával, biztosra megyek. Lámpatest cseréjénél kell csak bajlódni vele, az meg nem túl sűrűn törik.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#51015) martillo válasza Qru (#51012) üzenetére


martillo
tag

Ilyen van nekem is, a funkciot valoban jol ellatja.

A gondom az, hogy nem tudom hova tenni, miutan levettem :F
A kocsiba nem akarom rakni, mert ott enged ki, akkor valami valahol vizes lesz... Ha kint hagyom, akkor estere, mikor ujra kellene, a tartos hidegben kemeny marad/lesz.
Nekem ez egy ordogi kor...

(#51016) Qru válasza martillo (#51015) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Beteszem a csomiba egy szatyorban vagy az anyósüléshez összehajtva a földre (gumiszőnyegnek nem árt a víz).

#nincsbennetarcsi

(#51017) BlacKSouL válasza Graphics (#51011) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ugyanez van a sima ablaktörléskor is. Csak ott az ablaktörlő lapát húzza le. Az eredemény nagyon lehűlt ablak esetén nem jó, mert a kézi lehúzó is, meg a lapát is úgy töröl, hogy nem vízmentesre, hanem csak néhány mikron vastag vízréteggé teríti szét, ami elpárolog. Mivel nagy felületre vékony réteget terít, az alkohol gyorsan elpárolog, még jobban lehűti, az ott maradó víz pedig ráfagy. Ez ugye azért is kettős, mert igaz ugyan, hogy a folyadék nem fagy meg x hőmérsékletig, csakhogy a -10 fokos ablakra a -10 fokos keverék folyadékot ráterítve a -10 fokos alkohol még elpárolog belőle, a -10 fokos víz meg hát jobb híján megfagy.

Ezért jobbak azok a módszerek, amiknél 1-2-3 liter vizet lassan folyamatosan rálocsol valaki. Mondjuk +10- +15 fokos csapvizet. (Meleget forrót fölösleges.) Az még nem akkora hőkülönbség hogy berepedjen ha feszültséges is lenne, de felmelegíti annyira az üveget, hogy 0 fölé emelkedik. Ha azt letörli a lapátokkal, akkor kész is, az már el tud párologni róla mielőtt ráfagy. Nagy hidegben viszont a levezető nyílásokat esetleg eldugíthatja a keletkező jég.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51018) JoolsNOS válasza Qru (#51012) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Ez mennyivel jobb pl a kartonnál? Mert azt tavaly használtam. De amint levettem szintén elkezdett a semmiből jegesedni indulás után.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#51019) martillo válasza Qru (#51016) üzenetére


martillo
tag

Nekem feltekeros van, az se zacskoba, se anyos ules ele nem fer...
De neztem amit linkeltel, az pont ezt javitja azzal, hogy ilyen kis kompakt mereture hajtogathato.

Lehet beujjitok egy ilyenre..

(#51020) BlacKSouL válasza JoolsNOS (#51018) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ha nem havas deres a szélvédő, és nem is spriccelsz rá, és elindulás után mégis elkezd jegesedni, akkor egész egyszerűen a haladás közben nagyobb mennyiségű magasabb nedvességtartalmú, kicsivel magasabb hőmérsékletű levegő csapódik neki, és egyszerűen kicsapódik a nedvesség a hidegebb szélvédőre. Sajnos minimális hőmérséklet és páratartalom különbség is kellemetlen, a fagyás miatt. Hűvös nedves párás időben még fagypont felett is kialakulhat ez a jelenség. Vagy hidegből nem túl melegre fűtött szélvédővel melegebb garázsba beállva is. Csak ott nem annyira kellemeteln mert letörlöd, míg fagypont alatt ráfagy.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51021) Alex0124 válasza NoLF (#51007) üzenetére


Alex0124
csendes tag

Kösz, próbálom.
Alex

(#51022) Qru válasza JoolsNOS (#51018) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az ellen nem véd, ahogy Black írja. Ez csak az ellen, hogy ne kelljen kaparnod a jeget indulás előtt.
Told rá a fűtést az ablakra (én a klímát is rányomom).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#51023) Alex0124


Alex0124
csendes tag

A navigátoromban ilyen program van.
Tudja vki, hogyan lehet frissíteni?

Alex

(#51024) gerner1 válasza Alex0124 (#51023) üzenetére


gerner1
veterán

Ebből nem lehet eldönteni, hogy azon a fejegységen milyen OS fut. WinCE, Android, vagy egyébb (?) ...

(#51025) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Sziasztok!
Haver 8gen FL Civicjében nem világít a tompított, csak a helyzetjelző vagy refi. Mondtam hogy nézze meg az izzót vagy biztit. Nem műszaki beállítottságú, inkább elvinné valakihez aki megnézi, főleg hogy kapcsoló problémáról is olvastunk mint hibalehetőség.Tudtok valakit ajánlani Pesten? Köszi!

(#51026) Alex0124 válasza gerner1 (#51024) üzenetére


Alex0124
csendes tag

Tulajdonképpen az érdekelne, hogy milyen programmal lehet a térképeket frissíteni.
alex

(#51027) gerner1 válasza Alex0124 (#51023) üzenetére


gerner1
veterán

Ez talán segítség lehet: HONDA SD AV-Navi System Update Procedures Manual .

(#51028) Alex0124 válasza gerner1 (#51027) üzenetére


Alex0124
csendes tag

Köszönöm.
Ez sajnos sd kártyás, az enyém pendrive-ról frissíthető.
Azért köszönöm.
Alex

(#51029) pècsimunkás válasza Qru (#51000) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Csodálatos autó :) ! Mai szemmel nézve is jól nèz ki ! Ès a hangja ... :DD
Múltkor mentem haza Nèmetországból , jó hosszan kisèrtük egymást egy NSX- el . Egyszer ő gurult el mellettem , egyszer èn mellete . Ès a hangja ... :DD

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#51030) zolynet válasza Qru (#51000) üzenetére


zolynet
addikt

Life is too short to stay stock!

(#51031) i-sti válasza pècsimunkás (#51029) üzenetére


i-sti
senior tag

A TDI-m miért nem szól ilyen csodásan? :O :O

Novum Forum Siculorum

(#51032) Rolvik


Rolvik
csendes tag

Sziasztok! Tudtok ajanlani 225/45/r17 be ajanlott teligumikat elfogadhato aron?

(#51033) Qru válasza Rolvik (#51032) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Barum Polairs 3 (Continental B márkája, nem rossz) 24k - [link]

#nincsbennetarcsi

(#51034) zolynet válasza Qru (#51033) üzenetére


zolynet
addikt

Azta de jó árban van, simán venném! :K

Life is too short to stay stock!

(#51035) Qru válasza zolynet (#51034) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja még a Hankook is 30k körül megy ami nem is jobb... Ez most bestbuy. :K

#nincsbennetarcsi

(#51036) demars válasza i-sti (#51031) üzenetére


demars
addikt

Megválaszoltad: mer tédéjí. ;]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#51037) hülyegyerek válasza Qru (#51033) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Tavaly télen occsóbb vót :(((

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#51038) Rolvik válasza Qru (#51033) üzenetére


Rolvik
csendes tag

Barum marka nem volt a radarban. Hankook, Kleber, BF goodrichet neztem de arban ez veri az osszeset. Minosegben is van olyan jo?

(#51039) hülyegyerek válasza Rolvik (#51038) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Teljesen jó, nekem is ez van.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#51040) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Most volt idő átgumiztatni a kisbuszt. Gondoltam azért rámérek a nyomásra a közeli MOL kúton, és ha kell korrigálom. Amúgyis mindig korrigál az ember ha hűl az idő.
Már az gyanús volt, hogy egy öreg Zuk áll bent a kezelőnél a sofőr áll és nem történik semmi. 5 perc után elment, beálltam, levettem a gumicsövet, rányomtam a gumira, ami felfújta a puffertartályt... :F Nyomkodom a gombot, de semmi nem történt. Kicsit vártam, de semmi nem történt, úgyhogy felhagytam vele... 3 bar nyomást nem tudott produkálni a kompresszor és a puffertartály együttesen. Köszviszlát. Hazafelé OMV-nél a hordozható is tud 4 bar fölött, majd ott megnézem. De a nyomásmérőre leglább fel volt téve az OMH matrica. Végülis nyomást mért, csak növelni nem tudta. A matrica hatálya csak a műszer hitelességét garantálta valaha a vizsgálat idejekor.

Ma hozzájutok a második garnitúra izzókhoz. Kíváncsi leszek a beltéri 8W helyett 10 wattos szofita tuningra ;] nem ledesítek, nem voltak meggyőzőek a vélemények, meg fölösleges. Vajon hőtermelés szempontjából viszont elbírja a foglalat a kicsit magasabb teljesítményű izzót?
Ja, azt nem is mondtam, az utatéri hátsó világításból kiszedtem a szofitát, és mindkét végén lévő fém kupak elforog az üvegen... nem éppen stabil állapot :) csodálom hogy még világít 9 év után.

Majd összemérem a sima Philips vision-t és az extreme-t a rendszámban.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51041) dany27


dany27
őstag

Sziasztok!

Honda Jazz III-ban (2009-es modell) mennyire nehéz az első helyzetjelző izzó cseréje?
Próbáltam géptető felnyitása után hátulról kivenni az izzót, könyve szerint óra mutatóval ellentétesen kellene forgatnom majd kivennem foglalatostól. De ez a része nekem nem akar menni s végül hagytam, nem akartam esetleg eltörni valamit ott.
Van itt olyan aki már cserélt ebben a szériájú jazz-ben első helyzetjelzőt?

(#51042) demars válasza BlacKSouL (#51040) üzenetére


demars
addikt

Nem volt időm foglalkozni izzókkal, éjszakás vagyok reggelente meg volt dolgom. Hétvégén megsasolom a dolgokat.
MOL -nál régóta nem fújok kereket, az nálunk is xar, sosem működik. :(

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#51043) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Az egyik izzó Philips vision 3600ért, a másik Philips xtreme 5000ért. A 2000 ftos kérdés: melyik melyik..?
[kép], [kép], [kép]

A következő 3 képen egy 9 éves 8wattos, és egy új 10wattos izzó látható. Kiszerelve egyértelmű lehet, de világítás közben vajon melyik melyik?

[kép], [kép], [kép]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51044) Aladdin válasza BlacKSouL (#51043) üzenetére


Aladdin
senior tag

A szofitanal azert sincs igazan kulonbseg, mert a 8 wattosnak rovidebb az izzoszala, jobb hatasfokkal vilagit, mint a masik, hiaba a 2 watt...

(#51045) demars válasza BlacKSouL (#51043) üzenetére


demars
addikt

1. kérdés: Bal oldali az xtreme
2. kérdés: Bal oldali a 10wattos

Szerintem :D

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#51046) Qru válasza Rolvik (#51038) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, nálunk sok céges autón ilyen van, teljesen oké egy picit régebbi Continental keveréket használnak. Semmivel nem rosszabb mint a Hankook.

hülyegyerek: Drágultak a nyersanyagok állítólag ezért emeltek árat.

#nincsbennetarcsi

(#51047) BlacKSouL válasza Aladdin (#51044) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Igen, kb. Szóval jelenleg ezzel a megoldással nem látom, hogy a belteret lehetne értelmesen világosítani, a ledesítés meg még mindig nem győzött meg, miután a buszba belepróbáltam a philipset, abban ugyanis nem szofita van, és egyáltalán nem lett világosabb, és nem látni jobban, csak más a színhőmérséklete, de hiába állítják, szerintem nem növeli a láthatóságot. Pedig ez még bőven 4000K-s, vagyis a legmelegebb ami ezek között létezik.

demars: 1: nem; 2: igen.
Kérdezném mi alapján tippeltél, de mivel haverom is ezt tippelte, alighanem csal a kép. Mert arendszámnál a baloldali az olcsóbb, jobb oldali a drágább, de a valóságban semmi különbség nincs köztük se fényben, se színben. Bárhonnan néztem bármilyen sötét üvegen keresztül. Az egyetlen különbség, hogy a drágább kerámia, az olcsóbb műanyag tokozású, illetve az olcsóbbra 8, a másikra 12 év várható élettartamot írtak.
Ahogy a beltérinél is, valóban, a 8 wattos rövidebb, a 10 wattos hosszabb szálú, és fényerőben, színben, mindenben teljesen egyformák, vagyis a japán piacos 8wattos izzót fel lehet váltani/lehet pótolni a 10 wattos európaival, semmi különös nem történik.

Az ajtó szép erős, a rendszám túlságosan is erős, maga mögött is elég durván megvilágítja a földet. Oda szerintem egy 0,5 wattos is elég lenne.
Viszont a csomagtartó nem túl meggyőző, azonban mivel ugyanaz az izzó a rendszámnál nagyon erős fényű, egyszerűen a csomagtartó lámpatestje van szarul kialakítva, ugyanis nagyon szűk tartományát szórja szét lefelé, az izzó fényének nagy része felfelé, a lemezek közé, illetve a lemezek közt jobb oldalra bent világít. Ezen valami tükrös megoldással, vagy kiszerelt megbuherált lámpatesttel lehetne segíteni.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51048) Rolvik válasza Qru (#51046) üzenetére


Rolvik
csendes tag

Koszi az infokat, vegul Kleber Krisalp HP3-at vettem talaltam 29ehuf ert.

(#51049) Qru válasza Rolvik (#51048) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az is jó, elég jól szerepelt az idei teszteken. :K

#nincsbennetarcsi

(#51050) Rolvik válasza Qru (#51049) üzenetére


Rolvik
csendes tag

Igen, en is ezt olvastam

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.