Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) orbano válasza !Overdose! (#27000) üzenetére


orbano
félisten

jahogyjaaa! :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#27002) vbbb válasza orbano (#26999) üzenetére


vbbb
őstag

Nem lenne az olyan pikk-pakk. :N

(#27000) !Overdose!

:K

(#27003) orbano válasza vbbb (#27002) üzenetére


orbano
félisten

a hangszóró ettől függetlenül ajánlott. nagyon szép zenei, ráadásul komponens, nem ilyen koax vacak, tükör3szögbe mehet a csipogója. fejről és egész rendesen szól, de fejleszthető, erősítővel, kibituzott ajtóval nagyon brutál jó hangja van.

A vér nem válik VAZZE!™

(#27004) vbbb válasza orbano (#27003) üzenetére


vbbb
őstag

(#27005) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Ma faszájul jégeső elöl egy kapu alá bújva oldalba baszott a szárazkapu mielőtt kitámasztottam volna :W
Egy helyen az ajtón lement a festék és a körmöm is megakad benne, ha végighúzom (horpadás nincs sehol)

Szétver az ideg, gyári fényezés gyönyörűen meg van rajta vigyázva, erre én kretén marha összebaszom az egészet :W
Holnap megmutatom a festőnek, szerintetek telifény kell az egész ajtónak, vagy elég lesz csak azon a darabon?

[ Szerkesztve ]

(#27006) NoLF válasza DeathAdder (#27005) üzenetére


NoLF
addikt

Eleg lesz azon a darabon, de ne festonek, fenyezonek mutasd - a diszperzit nem mutatna jol rajta ;)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#27007) !Overdose! válasza DeathAdder (#27005) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nekem is hasonló problémám van, de én más úton közelítek. Van egy törésmentes, gyári fényezésű autóm, amin a bal első ajtó csúnyán meg van nyomva. Én inkább keresek egy szintén gyári fényezésű bontott ajtót és lecserélem. Így marad a gyári festékvastagság.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#27008) runner 125 válasza !Overdose! (#27007) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jól teszed, én is így csinálnám.
_

Sajnos 2 nap alatt elvitték a kinézett HR-V-t. :( Sajnálom, de tényleg, jó tanulópénz volt, le kellett volna csapnom rá.
Belőttem az autóvadászt, a típus ritkasága miatt nem hiszem h lesz a közeljövőben hasonló vétel. Mindenesetre, ha netán valaki belebotlana 2m környékén szép állapotú, garantált futású 3 vagy 5 ajtós 4WD-s példányba, vevő vagyok rá.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#27009) DeathAdder válasza NoLF (#27006) üzenetére


DeathAdder
veterán

Szégyen amit csináltam bakker, még mindig nem hiszem el :(
Festő/fényező egyre gondolunk :))

Overdose! - Gyári fényezett bontott ajtóban is benne van, hogy napfényszívott etc.. lehet az is el fog ütni, vagy nem?
Nekem is még az EJ1 -emet oldalba döfték, akkor én is ajtót cseréltem, de egy kis hiba miatt ez meg sem fordult a fejemben. Holnap délelőtt megmosom, és készítek majd képet.

runner 125 - még mikor a VTi-t vettem 2010-ben azt tapasztaltam, hogy az autóvadász jó fél, vagy akár egy napos késéssel értesített. Nem tudom azóta javultak-e :U

[ Szerkesztve ]

(#27010) runner 125 válasza DeathAdder (#27009) üzenetére


runner 125
nagyúr

Biztonság kedvéért felvettem könyvjelzők közé is 1,7m feletti HR-V-ket, 3-4 óránkánt lekérem.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#27011) zolynet válasza DeathAdder (#27005) üzenetére


zolynet
addikt

uuu bááázz, az mi ideg lehet, valamit biztos ott azon nyomban széttörtem volna vagy én nem tudom, sajnálom, remélem a pingáló ügyesen megcsinálja ... szólj ha fényező kell, tudok egyet mondani, jó áron dolgozik (referenciaképpen Solymi is ott csináltatja, ha tudod milyen szőrszálhasogató akkor többet nem kell mondanom)

kupak project a végefelé közeledik, már csak egy réteg lakk és mehet vissza a helyére :)

Life is too short to stay stock!

(#27012) honda23 válasza DeathAdder (#27005) üzenetére


honda23
aktív tag

Fehérváron van egy faxa festő, aki nagyon jól bele tud fényezni, nem kell fényezni az egészet, ha igen, akkor béna a festő.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#27013) DeathAdder válasza zolynet (#27011) üzenetére


DeathAdder
veterán

Szerencse, hogy épp eladtam a mobilomat és csak a pótmobil volt nálam, ami strapabírtásra termett. Éppen az volt a kezembe, és inkább nem részletezem, hogy mit csináltam vele, de ismét bizonyítania kellett a strapabíróságát, kicsit meg is sínylette, de a pillanat hevében elborult az agyam :(

Mosás után ugyanezzel az eszközzel próbáltam képet készíteni, talán ezen látszik legjobban, de itt sem jön át teljesen.

(amúgy ma mostam először a legegyszerűbb Sonax fényező sampon koncentrátummal, és tényleg brutál szép lett. Eddig mindig Turtle-t használtam, de ez felülmúlja. Úgy fénylik, mint Salamoné... ;] )

Van egy nagyon jó festőm, csak már a jövő héten tudom legközelebb megmutatni neki :(((

Na kíváncsi vagyok majd milyen lesz a felni-kupak az összhang :))

[ Szerkesztve ]

(#27014) !Overdose! válasza DeathAdder (#27013) üzenetére


!Overdose!
őstag

Akkor próbáld ki az Autoglym termékeit! :K

Ennyi? Én ezért biztos nem fényeztetném az ajtót. Ilyenek miatt vettem javítófestéket. 3k körül van a gyári Imitől.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#27015) runner 125 válasza DeathAdder (#27013) üzenetére


runner 125
nagyúr

Autoglym-et neki, azt használom én is, nagyon jó minden termékük.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#27016) neduddki válasza DeathAdder (#27013) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Over jol monda glym nem rossz, de wax-bol col915-ot valaszd, ocsobb jobb es ijjen nayaog tmeg nemlattamamivel ennyirekonnyu dogozni /hardcoroknak 476 es 845 is optt van/

szomszednak elromlott a hr-v-je, kicsit vigyorgott hozza, midn ezt 10 revesen kovette el elosszor ami 1db rele, de a fene a jo dogat meg mosyt se akarj elannyi:- )))

udv

neduddki

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#27017) DeathAdder válasza !Overdose! (#27014) üzenetére


DeathAdder
veterán

Mit takar ez a javítófesték pontosan illetve hogyan viszed fel? Érdekelne :)

Köszönöm a tanácsokat mindenkitől a waxolásra, kipróbálom akkor majd ez a csodaglym-et.
Idén viszont Sonaxból vásároltam be, előtte viszont utánanéztem a dolgoknak.
Alapból amikor vettem az autót nagyon szép színe volt, tehát felpolírozni, a gyári vékonyka festést tovább koptatni nem akartam.
Ez okból kifolyólag vettem a legmezeibb sonax polírozót, mert abban nincs polírozóanyag, nem akarom folyton "csiszolgatni" a festékréteget.
Sűrűbben pedig sonax nanoviasszal levédem a festést (felnire is van, de végül arra nem vettem), nagyon szépen pergeti a fizet, végül azzal a koncentráttal mosom, ami gyönyörű fényt ad az autónak :)

Van egy ismerősömnek 7gen Accordja, egyazon színkódunk van, ő állandóan mosóba viszi, össze sem lehet hasonlítani a kettőt :)

A Sonax törlőkendő viszont ultra ratyi, de felnitisztításra jó hasznát veszem (napi szinten tisztítom őket) :D

(#27018) neduddki válasza DeathAdder (#27017) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

3M 39016

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#27019) DeathAdder válasza neduddki (#27018) üzenetére


DeathAdder
veterán

Mikroszálas törőkendő valóban jó dolog, felváltva használom a szarvasbőrrel, de látom Autoglym-éknek is van valami drága szintetikus bőr :))

(#27020) !Overdose! válasza DeathAdder (#27017) üzenetére


!Overdose!
őstag

Mint a körömlakk. Nem nagy durranás, de én az ilyen apróbb karcokat és festékleverődéseket inkább ezzel javítom különben havonta járhatnék fényezőhöz. :(

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#27021) DeathAdder válasza !Overdose! (#27020) üzenetére


DeathAdder
veterán

Lehet én is inkább ezt választom, akkor nem barmolnám össze a gyári festést, csak két pontot kellene feltölteni, egy próbát megér.
Egyébként az első lökösön alul is van egy fehér pötty, meg a vezetőoldali ajtón is, szóval lehet tényleg jobb megoldás lehet ez :)

(#27022) skylaner


skylaner
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni, hogy EJ9/D14A3-hoz milyen nyeles-tengely csapágyat kell venni?
Illetve hol tudok ilyent beszerezni?

köszi!

(#27023) xcbiker


xcbiker
addikt

Ha valakinek kell esetleg valami Honda alkatrész:

[link]

[link]

Még lesz egy garnitúra Toyo T1R gumiszett is 195/55/R15 méretben.

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#27024) MMt#k#D válasza xcbiker (#27023) üzenetére


MMt#k#D
tag

bárcsak meg maradna jövő hónapig a kipuffod.akkor lecssapnék rá. :P most a gummák elvitték a kasszát :W
egyébként milyen hangja volt vele a gépnek?nem mellesleg a vti leömlő is fincsi lenne hozzá! :DD

[ Szerkesztve ]

Eat Sleep JDM

(#27025) xcbiker válasza MMt#k#D (#27024) üzenetére


xcbiker
addikt

Hát azt nem tudom meglesz-e. Jó lenne mihamarabb túladni rajta, mert a gyárik EK9 rendszer elég sok pénzt felemésztett.

A hangja jó volt, sportos, de nekem sok, főleg úgy hogy ki van pakolva a kocsi belseje.

A leömlő D-s motorra nem lesz jó.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#27026) MMt#k#D válasza xcbiker (#27025) üzenetére


MMt#k#D
tag

értelek,hát ha nem kelne el akkor lecsapok rá,de kb 2%esély van rá. :)
azért köszi.

Eat Sleep JDM

(#27027) !Overdose! válasza skylaner (#27022) üzenetére


!Overdose!
őstag

Imitöl/szalonból gyárit vagy írj a Fékmesternek! Ha utángyártott, akkor lehetöségszerint japán legyen.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#27028) runner 125


runner 125
nagyúr

A 105 lovas és a 125 lovas motor között gyanítom komoly fizikai különbségek vannak, ugye? Mármint a 105 lovas nem alakítható át 125-té.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#27029) !Overdose! válasza runner 125 (#27028) üzenetére


!Overdose!
őstag

Online EPC-ben utána kéne nézni, ha van időd, de nagy valószínűséggel "csak" a hengerfej és az ECU különbözik. A D16W1 (105 le) non-VTEC.

[link]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#27030) BlacKSouL válasza DeathAdder (#27017) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ilyen. Tetejében kis piros betét drótkefével, letisztítani a javítás kráterét, esetleg már kiütött rozsdafoltot. Lecsavarod a kupakot, és belül tényleg teljesen mint a körömlakk. Csak sokkal gyorsabban szárad. Ha megszárad teljesen, érdemes egy második pöttyöt is rárétegezni, mert töredékére csökken a vastagsága, egy apró kőfelverődés krátere is olyan, hogy mikor odapöttyözöl egy apró pöttyöt, még domború, 2-3 óra száradás után már ismét kráter, csak már befestve. A második réteg többnyire már kitölti.

Én már 4 éve minden tavasszal az első nagy mosás után végignézem az elejét, és ahol egy apró kőfelverődést látok, már be is pöttyözöm. Így csak tüzetes vizsgálódással lehet meglátni a helyét, míg egyébként hajlamos egy apró kráter is átengedni a vizet, és volt már, hogy már egy kis rozsdát is meg kellett kapirgálni a keféjével mielőtt ráfestettem.
Mondjuk nem olcsó, így az eredeti színben, de a tényleges gyári színt csak így lehet megkapni, keverni soha nem fognak tudni ilyet, boltban meg amik vannak hasonló javítók... :U

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#27031) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#27030) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Aki megszámolja hányszor írtam le a pötty szót, kap egy újabb pöttyöt :DDD Na tessék, kettőt

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#27032) Integra válasza BlacKSouL (#27030) üzenetére


Integra
titán

egy dolgot nem értek. kikeverik mai napig a gyári fényeket, de rendelni nem lehet telifényhez. pedig nekem egy nap telifényhez való gyári ch-fehér kellene (ráadásul ebből is van kb vagy 4 féle..) szóval a technikai feltétel egyértelműen adott, csak csesznek ezt a szolgáltatást nyújtani.. arról nem is beszélve, hogy ch-fehér alkatrészeket, idomokat, elemeket simán szállítanak..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27033) DeathAdder válasza BlacKSouL (#27030) üzenetére


DeathAdder
veterán

De hogyan nem tudják azt a színt kikverni, nem értem.
Komoly gépek állnak ilyesmi rendelkezésére, megvan a színkód is, és mégsem tudják kikeverni?

Kértem már ajánlatot, hétfőn kapom, szóval milyen árra számíthatok? ;]

(#27034) BlacKSouL válasza DeathAdder (#27033) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Olyan 3000 körül fut ebayen, szervizből drágább szerintem, de ha fejreállok sem emlékszem én mennyiért szereztem. Ekörül.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#27035) DeathAdder válasza BlacKSouL (#27034) üzenetére


DeathAdder
veterán

Értem, ennyit nem sajnálnék rá (sőt még többet sem).
Ha azt számolom, hogy elvinni, otthagyni a festőnél stb.. az sem lenne olcsóbb, sőt..

Köszi az infokat :R

(#27036) footy


footy
addikt

Az asszony autójában(Jazz 1.4 2004) mintha csörögne a lánc. Felvettem a hangot. Egy csörgő hang ami gázadásra erősödik.

Hang

Van egyébként olyan program hondához amivel ki lehet olvasni a hibakódokat úgy mint VW-nél a VCDS?

(#27037) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Exlink motorokról hallott valaki mostanában bármi újat?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#27038) runner 125 válasza !Overdose! (#27029) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi!

Próbáltam alternatívát keresni, újra átgondoltam az igényeim, de egyszerűen nem találok jobb alternatívát a HR-V-nél. Iszonyú nagy pech h elvitték előlem azt a patikát.
Nézem már az oszták és a német portálokat is, de még 2m környékén sem látok olyat, ami felkeltené az érdeklődésemet.
Nemhiába, ha egyszer jó az autó, nincs túl sok racionális érv h megváljanak tőle.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#27039) zolynet


zolynet
addikt

több mint 4éve együtt [SMIL:/szeret/inlove.gif]
ami mostanában változott:
- két hátsó felújított féknyereg (köszönet Pedálnak illetve Iminek a szerelésért) + hőálló pirossal lefújva
- itr váltórudazat és itr váltórúd (köszönet Attisnak illetve Iminek a szerelésért) ... csiszolás, fertran, feketére fújás
- csavarok átfestése (persze már szart sem ér, mindegy megpróbáltam)
- új ebc fékbetétek elől/hátul (sárga/zöld) (köszönet az ebc betétekért Boonak)
- óra szerint a 200.000km-t átléptük (199999km), így a motorban már ~14ekm [SMIL:/smile2.gif]
- jobb hátsó ív cserélve és ha már ott volt akkor a mocitető telibe lett fújva, első toldat is, illetve a csomiajtó sarkánál kezdett megindulni, az is gyorsan orvosolva lett
- momo atr kormány + újrabőrözve ... így már ek9 :D
- teljes kipurendszer rendbetétele (köszönet a Haspereseknek)
- kupak upgrade, magam sem gondoltam volna h ilyen jól sikerül
- kapott egy teliporírt, matricák eltűntek
- megjöttek szombatra az R888-ak is


Life is too short to stay stock!

(#27040) n0rbert0


n0rbert0
senior tag

Sziasztok!

Első autó vásárlása előtt állok és sok gondolkodás után arra jutottam, hogy Honda Civicet szeretnék venni.
Az autóra ~700k-t szánok.

Ezt az 1.4 iS-t néztem ki.

Szerintetek jó vétel?

Amit tudni kell rólam, hogy elég higgadt sofőr vagyok, tehát nem igazán száguldozom, de még is attól tartok, hogy ez a 66kW kevés lesz.
Ezért nem tudom, hogy melyik lenne a jobb egy 1.4-es vagy egy 115 lovas 1.5ös...

(#27041) zolynet válasza n0rbert0 (#27040) üzenetére


zolynet
addikt

inkább vennék 1.5ils-t, legjobb kombinációja a dinamikusabb vezetésnek illetve a fogyasztásnak
pl ezt itt biztos megnézném: katt ;)
(nem ismerem az autót)

Life is too short to stay stock!

(#27042) n0rbert0 válasza zolynet (#27041) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Köszönöm a tanácsot, e fölött valahogy átsiklottam, valóban érdemes lenne megnézni. :)

(#27043) !Overdose! válasza n0rbert0 (#27040) üzenetére


!Overdose!
őstag

Én csak a szokásosat fújom: nézd meg az 5 ajtósokat is! :K

És igen, 1.5 legyen a minimum.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#27044) n0rbert0 válasza !Overdose! (#27043) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Őszintén megmondom, hogy a sedanok jobban bejönnek, ezért inkább 5 ajtósat nem vennék.

Vásárláskor mire ügyeljek, vannak típus hibái az autónak?

(#27045) !Overdose! válasza n0rbert0 (#27044) üzenetére


!Overdose!
őstag

Értem. Csak szóltam, hogy nem csak a karosszériaforma különbözik, nagyban eltér a két autó. Jobb tisztában lenni vele. :B

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#27046) n0rbert0 válasza !Overdose! (#27045) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Ezt nem tudtam. Mik a főbb különbségek?

(#27047) neduddki válasza n0rbert0 (#27046) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

angol gyartas liftbek kaszni

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#27048) Integra válasza n0rbert0 (#27046) üzenetére


Integra
titán

felnőttebb, kiegyensúlyozottabb autó.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27049) !Overdose! válasza n0rbert0 (#27046) üzenetére


!Overdose!
őstag

[link]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#27050) n0rbert0


n0rbert0
senior tag

Köszönöm a válaszokat!
Még megfontolom az 5ajtósat is.

A sedannál hol kell figyelni a rozsdafoltokat, hol jellemző?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.