Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25651) DeathAdder válasza lorcsi (#25645) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nagyon sok érte ez az ár, még ha lealkudsz 150-et is örüljön, hogy eladta annyiért.
Az 1 évvel öregebb vti-met csak nehezen adtam el hasonló áron, a 800 ezres hirdetésemet meg sokan kinevették, hogy ezt ugye nem gondoltam komolyan :D De honda23 is beszámolhat, hogy mennyire tartották a vti-jét, ő meg ennél többet is akar egy 1,4-esért :N Ahogy zolynet is mondja kicsivel többért már 7gent lehet venni, de akár ilyen áron is rászaladni jó 7genre.

Másrészt generálozott autót sem vennék főleg nem Hondát. Esélytelen, hogy megcsinálják olyan jól mint a japánok annak idején. És miért kellett egy 1.4-es Hondát 200nál generálozni? :Y
Régen én is megjártam, nem sajnáltam az esi-re mindenből a legjobbat vettem, aztán már bántam, hogy belekezdtem.
20 ezer után szarabb lesz mint volt, ha előbb már nem az. A gyűrűzés még rosszabb is, mintha fúrták, dugót cseréltek volna stb.. Az is érdekes, hogy milyen sokan árulják frissen generálozott autójukat, vajon miért :F

Egy ismerősöm szerint aki a mai világban pénzt kínál valamiért, legyen az bármekkora tétel is, az már komoly érdeklődőnek számít, és nagyon igaza van!
Ha valóban tetszik és valóban megkímélt, akkor mond hogy adsz érte 500-at! Ennyid van és kész. Ha nem megy bele, akkor mond, hogy jegyezze fel a számod és jelentkezzen, ha hajlandó odaadni ennyiért. Meggyőződésem, hogy jelentkezni fog hamarosan már ha nem adja oda azonnal :DDD Ezt 650-ért nem fogja eladni :N

[ Szerkesztve ]

(#25652) honda23 válasza DeathAdder (#25651) üzenetére


honda23
aktív tag

3 éve az 1.6-os 99-es d16y7 civicemet 650-ért adtam el, három éve.
1.4-esért 500 felett, otthagyja a nevét, telszámát, azt annyi.
Hamarosan hívni fogja.
Más kérdés, hogy ha az 1.4-es civic motorja generálozva volt, azt akkor úgy is használták, pont az a motor, ami sokkal tovább tart, mint egy d15z6, d16z6, vagy a b16-18-ak.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#25653) Integra válasza zolynet (#25650) üzenetére


Integra
titán

talán másfél hét múlva, teljesen reménytelen előtte, annyi melója van iminek.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25654) !Overdose! válasza zolynet (#25650) üzenetére


!Overdose!
őstag

Mondjuk annak a 7gennek még a teteje is cserélve volt, ha jól rémlik, úgyhogy én hanyagolnám.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#25655) DeathAdder válasza honda23 (#25652) üzenetére


DeathAdder
veterán

Ennyi a sztori!
Mondjuk azt nem tudom, hogy tovább tart-e mint egy B16, B18, azért azok jóval minőségibb anyagokból vannak összerakva, már ami az erőátvitelt illeti, szigorúan szerintem. Bár az is tény, hogy egy 1.4-es Civicet nem ugyanazért vesznek, mint egy vti-t, vagy itr-t, ezért tovább eltarthat ;]

!Overdose! - Tetőcsere vagy gyűrűzés, tanakodhatnánk melyik a rosszabb. Előbbi lehet akár egy hirtelen jött jégverés, faág stb.. nem feltéten borulás.

[ Szerkesztve ]

(#25656) Integra


Integra
titán

a kincsesláda :))
hátsó dob még nem jött meg, majd holnap remélhetőleg..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25657) xcbiker válasza Integra (#25656) üzenetére


xcbiker
addikt

:C
Majd a régi dobodra szülj egy árat! :)

Végre két évre nekem is nyugtom lesz mindenféle műszaki vizsgától... jobb esetben persze :)

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#25658) lorcsi válasza honda23 (#25649) üzenetére


lorcsi
veterán

köszi 4 all a részletes válaszokat :)
én sem érzem ezen hogy akkora tuti lenne..viszont ha 500ért dobta volna fel lehet már meg sem lenne..

nem nagyon vágom, melyik az a 7gen ?

zolynet: tudom, hogy drágágbban jobbat lehet venni, de most ennyi (500k) a keretem rá, kb. mindenestől..az idő most már egyre jobban sürget, de az is érthető, hogy csak ezért nem fogok beleugrani egy butaságba. sajnos túl sok a sz.r a piacon :((

DeathAdder: valóban..én is azt látom, hogy generál és motor felújítás utániakból van rendesen ...meg ugye sok aki be sem vallja..:W
ma is megnéztem egyet (nem honda) telefonban 2 napja még nem csepegett semmi a motorból..ma estére meg tök olaj a motor alsó 2/3 része :F...és hozzátette az eladó hogy egy csomag 1000 forintos tömítőkészlet...aham..

[ Szerkesztve ]

(#25659) neduddki válasza lorcsi (#25658) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

2001-2005

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#25660) NoLF válasza lorcsi (#25658) üzenetére


NoLF
addikt

grrr. esetleg google? amit néztél az a 6. generáció, ebből elég egyértelmű, hogy a 7 gen az az utáni.

volt belőle 3 és 5 ajtós, melyik igen hasonlítanak egymásra, és angliában készültek, valamint 2 és 4 ajtós, melyek az előbbiektől nagyban különböznek (kültér, beltér) s többek között törökországban, japánban, és amerikában készültek. wiki vagy google és mindenről képet kapsz ;)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#25661) lorcsi válasza neduddki (#25659) üzenetére


lorcsi
veterán

köszi, ez konkrét :)
de sajna eléggé kiesik az általam meghatározott ársávból :(

NoLF:
azért ebben a 7gen-ben elég vegyes a minőség, ha iylen sok helyens zerelték őket :(
nem tűnik túl biztatónak..

[ Szerkesztve ]

(#25662) DeathAdder válasza lorcsi (#25658) üzenetére


DeathAdder
veterán

"500ért dobta volna fel lehet már meg sem lenne"

Ebben ne legyél biztos :N
A végén már 550-ért árultam a törésmentes jó vti-met, jó ideig meg sem ugattak, vagy aki igen az is cserélni akart és végül úgy is lett megkombinálva, mert készpénze senkinek nem volt. (műszaki, biztosítás lejáróban volt, az új autó meg már megvolt, ezért szabadultam tőle).

Nyugodtan mond el neki, hogy mi a helyzet, komoly érdeklődő vagy, és hogy össz-vissz 500 ezred van, ezért 450-et tudsz maximum ajánlani érte, mert ugye át is kell íratni.
Garant, hogy ez sem makulátlan, a hahus "Megkímélt" autók meg azért hagynak kívánni valót... plussz a motor se gyári, meg volt piszkálva, ezért ne is álmodjon, hogy újabb generációs árán el fogja adni.

Az idő sürget megértem, de inkább gondolj meg mindent kétszer, nehogy aztán valami roncsba szaladj, mert aztán hipp-hopp költheted rá a dupláját..
Menj fel crx fórumra, érdeklődj, hogy ismerik-e az adott autót, biztosan valaki tud róla valamit, legvégül pedig a saját szemednek kell hinni :K

[ Szerkesztve ]

(#25663) lorcsi válasza DeathAdder (#25662) üzenetére


lorcsi
veterán

basszus, miylen rég adtad el?
miylen kasztnis volt? tudnál linket, hogy kb..?
érdekelt volna...
most sajna nem sok értelmeset látok :(

hogy ennek iyen a motorja..nem bízok benne nagyon :(
bár ha lesz időm megnézem ezt is hétvégén...
úgy vagyok vele, minél többet megnézünk és nagyító alá veszünk annál jobban tudom mit kell figyelni..mik a gyenge pontok

sürget persze, de sz.rt ne veszek annyi szent, inkább kivárok..addig meg megoldjuk valahogy

(#25664) neduddki válasza lorcsi (#25661) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

pediglen ez a torok is igen szivderito alalpotnban vot:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#25665) lorcsi válasza neduddki (#25664) üzenetére


lorcsi
veterán

kár hogy csak volt :(

(#25666) NoLF válasza lorcsi (#25661) üzenetére


NoLF
addikt

azért a legtöbb autót nem csak és kizárólag egy országban gyártották/gyártják, fentebb említettem a 6gent is, a facelift kérdés miatt.
tény, hogy az angol gyártásúak nem a legkellemesebbek, a törökökkel sincs mindig mindenki megelégedve...
szüleim 7gen 5d 1,7ctdi-je lassan 10 éves, de problémamentes. kivéve a futóművet, de pesti autó volt, mielőtt megvették...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#25667) DeathAdder válasza lorcsi (#25663) üzenetére


DeathAdder
veterán

Mikor is.. júniusban talán, idén persze.
[link]. [link].

Még mindig nagyon sajnálom, hogy eladtam, sokszor jut eszembe :(((
Oké, ő sem volt makulátlan, volt egykét hiba a gyári fényezésen, de korához képest rendben volt. Vennék olyan állapotú autót.

[ Szerkesztve ]

(#25668) neduddki válasza lorcsi (#25665) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

csak a meghordetett ara volt 2.5x a pizednek, es az eladasi se csuszott sokat lefele, de meg kene kerdezni

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#25669) zolynet


zolynet
addikt

goto Hungaroring ... gumimelegítő paplan van valakinek a fészerben?! :U :)

Life is too short to stay stock!

(#25670) Viszlát


Viszlát
addikt

Halódik a világítás az Accordban (gyári xenon, 2003-s évjárat), van, hogy vagy a jobb vagy a bal felkapcsolódik, de többnyire egyik sem, a kettő együtt pedig soha. Halvány gőzöm sincs arról hogyan működnek ezek, viszont nem szeretném ha lehúznának szervizben, úgyhogy gondoltam megkérdezem az itteni szakikat, hogy mi lehet a gond, mit lenne érdemes megnézetni?

Köszi előre is. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#25671) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Tudok valahol neten informálódni gyári alkatrészek árairól?
hogy ne kelljen mindig emailben, vagy telefonon érdeklődni...

(#25672) !Overdose! válasza DeathAdder (#25671) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nagyságrendileg

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#25673) DeathAdder válasza !Overdose! (#25672) üzenetére


DeathAdder
veterán

Á köszi, meg is van amit kerestem :)
Van egy kis hangja a hosszbordásszíj vezető görgőmnek, (kezd kijönni az angol civic minőség?) de ezek szerint nem sokkal drágább a gyári, mint az utángyártott.
Már csak azt nem tudom, hogy cseréljek-e szíjat és feszítőt is, mivel ugye ezek együtt kopó alkatrészek :F
Szíj esetében már egy nullával többe kerül a gyári, mint az utángyártott :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25674) !Overdose! válasza DeathAdder (#25673) üzenetére


!Overdose!
őstag

Alapvetően én is gyári alkatrész párti vagyok, de olyan egyszerű alkatrészeknél, mint a szíjak nem feltétlenül látom értelmét többszörös áron gyárit venni. Legjobb tudomásom szerint a Honda sem gyárt szíjakat, beszállítóktól veszi őket. Nekem egyébként Gates szíjjal még soha nem volt gondom.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#25675) dragonfx


dragonfx
veterán

Ma láttam egy zorko honda terepjárót acura zdx néven. Tiszta x6.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#25676) DeathAdder válasza !Overdose! (#25674) üzenetére


DeathAdder
veterán

Igen, ez valóban meggondolandó.
Pont ilyen gyártmányú szíjat 2.600 ért, vagy gyárit a sokszorosáért venni.. :U

(#25677) DeathAdder


DeathAdder
veterán

(#25678) lorcsi


lorcsi
veterán

ismeritek ?

(#25679) lorcsi


lorcsi
veterán

ez már egész jól hangzik
ismertitek a crx-ről?

(#25680) NoLF válasza lorcsi (#25679) üzenetére


NoLF
addikt

Nagyon szep, nagyon jo, es 18 eves. Puniban pompas, autoban kevesbe ;) imadott joszag, segge kerekre van nyalva, de fiatalabb nem lesz tole. Nem akarlak lebeszelni rola de ezt nem art eszben tartani. Azt mar nem is mondom, milyen papir kasztnija van sajnos az 5-6 gen hondaknak, ha beledszalad egy mostani modeo, vectra, focus, astra, vagy barmilyen jelenlegi atlag ceges auto 90-el, sajnos a tulelesre vajmi keves eselyed van.

Mondom ezt ugy, hogy ilyen kupem van :K

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#25681) zolynet válasza lorcsi (#25678) üzenetére


zolynet
addikt

ismerős :K ... a fórumos neve csak nem akar beugrani

az 5gen is ismerős, nagyon rendben van az autó, de a tényeket leírta Lóri, ez biza nem mai csirke ... viszont korát meghazudtoló, köszönhető a gondos tulajának :K

na indulás a hungaroringre ... ismét /tegnap ótós nyílt nap volt ... segítettem Karottának levenni a hangyász mociháztetejét, megérintettem! :D /

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#25682) DeathAdder válasza lorcsi (#25679) üzenetére


DeathAdder
veterán

Én szerettem a kis 5genemet, jó volt vezetni egyszerű és nagyszerű volt, igaz Coupe, de jobban csavarta a fejeket mint a CTR.
Egyszer lesz még egy 5gen-em tutira! Legszebb Civicek egyike :K

Hihetetlen egy kis ültetés mennyit dob egy jószágon :DD

(#25683) Integra válasza lorcsi (#25678) üzenetére


Integra
titán

biztos nem én :( :DDD :O

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25684) NoLF válasza DeathAdder (#25682) üzenetére


NoLF
addikt

ha az ember fejcsavarásra vásárol autót, akkor ott komoly baj van :D

félreértés ne essék, imádnivaló és gyönyörű gépjármű, volt 4d és 2d is ugye, szerelmes vagyok beléjük életem végéig.

ha találok kint egy alig futottat, megveszem és hazaviszem, vitrinbe rakom :D

de az észérvek ellen nehéz felhozni bármit is... :O

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#25685) Integra válasza DeathAdder (#25677) üzenetére


Integra
titán

kapásból 6 anyukát tudnék felsorolni, akik ölni tudnának ezért az autóért a porszívó miatt :DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25686) DeathAdder válasza NoLF (#25684) üzenetére


DeathAdder
veterán

Sokan azért vásárolnak autót, de ha nekem számított volna, nem cserélem le egy ronda ződ 6gen VTi-re :D
Engem pl. nem zavar hogy papírautó, nem összetörni veszem, ész nélkül száguldozni meg nem kell (főleg egy ESi-vel).
A nehéz autó meg sokat fogyaszt, nagy lomha, tágas és kényelmes... nem az én világom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25687) NoLF válasza DeathAdder (#25686) üzenetére


NoLF
addikt

ha csak rajtam múlna minden dolog ami velem történik, engem sem érdekelne. de sajnos elég szart láttam már az utakon (és éltem is át) ahhoz, hogy tudjam, sajnos hiába vagy óvatos és körültekintő, a baj bármikor megeshet.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#25688) Integra válasza DeathAdder (#25686) üzenetére


Integra
titán

nekem eddig szinte minden exem nem szerette az intit. bezzeg a mitsut.... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25689) Integra válasza DeathAdder (#25686) üzenetére


Integra
titán

tényleg, mennyivel jársz csak városban? 10 liter körül?
autópályán hatodikban?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25690) lorcsi válasza NoLF (#25680) üzenetére


lorcsi
veterán

kösz, hogy rávilágítottál arra amit én az állapota miatt nem is vettem észre. úgy megörültem, hogy egy tisztességes állapotú és dinamikus formájú honda került a látószögembe..viszonylag emberi áron, hogy a 95 gyártási évet nem is vettem észre :( így már valóban mássabb a fekvése a dolognak :(
pedig de szép..

DeathAdder:
no nekem meg főleg ne iylen fejlecsavarósra kellene...nugodtan alacsony fogyival vigyen el A_B-be..és minél kevesebb fogyival. amúgy is oylan szar utakon járok, hogy..még a 70 is sok :Y

[ Szerkesztve ]

(#25691) Integra válasza lorcsi (#25690) üzenetére


Integra
titán

mi az alacsony fogyasztás számodra? milyen üzemeltetési költségeket remélsz?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25692) lorcsi válasza Integra (#25691) üzenetére


lorcsi
veterán

a mostani dízeles eljár 4 literrel nálam
ha benzines lesz a kocsim akkor remélhetőleg oylan 6 körülre számítok.
ill olyat keresek amivel ez tartható

(#25693) NoLF válasza lorcsi (#25692) üzenetére


NoLF
addikt

Akkor 6gen-bol 1.5iLS a befuto, 7bol pedig az 1.4 :K

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#25694) Integra válasza lorcsi (#25692) üzenetére


Integra
titán

nem lehetetlen, ha országúton használod alapvetően, de városban 6 liter necces. inkább 7 lesz az.
milyen körülmények között fogod használni?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25695) lorcsi válasza Integra (#25694) üzenetére


lorcsi
veterán

országúton, itt a déli megyékben, mindenféle mellékutak meg főutak..vegyesen. de főleg országút
nyílván, ha bejön a tél és még szarabbak lesznek a körülmények az utakon és benyeli a 7et..nem szúrom tökön magam, de alapvetően nem célom a 8-10 liter

NoLF:
hú, kösz :)
ez így prímán behatároja már :)

[ Szerkesztve ]

(#25696) honda23 válasza lorcsi (#25679) üzenetére


honda23
aktív tag

Keresd a crxfórumon Des-One kollégát, az övé.
Most olvastam a hirdetését.
Kis fogyi kell és tempó is mellé, 6 gen fl 1.5 vtec civic 115 lóval, szerintem majd a ctr mellé lehet hogy veszek én is egyet.

[ Szerkesztve ]

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#25697) Integra válasza lorcsi (#25695) üzenetére


Integra
titán

országúton tudod hozni a 6-7 liter közötti értéket, télen is :) ezt a sima 1.4-es (90le) és 1.6-os (116le) motorok is tudják.
lényeg, hogy hidegben is beindítod, vársz egy 10 mp-et amíg mindenhol kenés van és szépen elindulsz, az ostoba motormelegítő/járatósdit meg nem játszod, csak környezetszennyezésre és üzemanyag pazarlásra jó.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25698) vbbb


vbbb
őstag

Hali!

Idegesítő 'zajocskák' jöttek elő hátulról(?) amikor valami rosszabb úton, fekvőrendőrön megyek át. Ha lassabban, óvatosan közlekedek akkor nincs, de kicsit gyorsabban akkor van. Nemrég volt műszakin, a futómű rendben. Előtte meg beállításon is volt - másik felnik miatt - ott is mindent rendben találtak. A jobb hátsó szilent kicsit viseltesebb, de menetteljesítményre nincs hatással.
100%-osan nem találom a hiba forrását, még arra is gondoltam az ajtóból az ablakmozgató mechanika zörögne? Azt se tudom, hogy egyszerre két oldalról, vagy csak az egyikről jön.Ez valami típushiba megint? Hogy a mákba tudom kideríteni mi van?

(#25699) !Overdose! válasza lorcsi (#25695) üzenetére


!Overdose!
őstag

Ha meg tudod állni és nem mész gyorsabban 90-nél akkor a D15 5-5.5 liternél nem fog többet enni városon kívül. :K

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#25700) NoLF válasza vbbb (#25698) üzenetére


NoLF
addikt

Hidegszik az ido, merevednek a gumik, muanyagok -> nyikorognak az oregecske szilentek, nekem ez a velemenyem. Az en hatso alu lengokarjaimban levo poliuretan szilentek telen (otthon) igy nyikorogtak hogy fajo volt hallgatni, tenni meg nem sokat tudtam ellene... :(

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.