Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24301) _NCT válasza !Overdose! (#24300) üzenetére


_NCT
őstag

Köszi. :R Normális Renault M2-t (ha le szabad írni a nevét ebben a fórumban, s nem cipőztök meg érte :D ) szinte alig találtam eddig, ha csütörtökön nem jön össze a végső példány lemondok róla, ezért esett a választásom a Honda Jazz-re, gyakorlatilag csak dícséretet olvastam róla. Páran írták, hogy elég nehezen tudták belőni az ülés-kormány pozíciót, de végülis sikerül. Városi rohangálósnak szerintem tökéletes, esetleg még Mitsubishi Colt CZ3 vagy a CZ2 lesz. De most első sorban Honda-s lennék. Ezüst-ben még nem is annyira nőies autó :D

Nézegettem még Civic-et is, de legnagyobb részük boyracer verda volt, amiket megnéztem eddig mindegyiken látszódott, hogy nem kímélték :(

Amúgy a lentebb linkelt autókról/kereskedőkről tud valaki véleményt? Mondjuk csütörtökön körbejárom őket. Nagykőrösi úti kereskedőkkel nincs tapasztalatom, de az üllői úton jó pár állatfajba bele lehet futni :W

[ Szerkesztve ]

(#24302) plaschil válasza _NCT (#24299) üzenetére


plaschil
aktív tag

Én ott vettem az autót, a kereskedő kb. amit elmondott az úgy volt/van. Persze nem új autó, tehát vannak hibái, de szeretem és (mintha) Ő is viszont. :)

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#24303) zolynet válasza Integra (#24298) üzenetére


zolynet
addikt

hiányoltam a linket, itt csöpögtettek valamit ... remélem újra egyensúlyt hoz az univerzumban :K

Life is too short to stay stock!

(#24304) Integra válasza zolynet (#24303) üzenetére


Integra
titán

autoexpress.co.uk
messze gyorsabbak és pontosabbak mint a totálkár valaha lesz :K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24305) !Overdose!


!Overdose!
őstag

Több, mint 2 hónapja használom a Civic-et, úgyhogy itt az ideje egy kis beszámolónak. :K

Úgy terveztem, hogy 180e km-nél megejtem rajta a nagy szervizt, de mivel folyamatosan szervizelve volt megvárom vele a 200e km-t. 180e km-nél olajat és levegőszűrőt cseréltem. (Eneos Premium Hyper 5W-30, gyári olajszűrő, Nipparts levegőszűrő) Sajnos hamarosan cserés lesz a kuplung, abból valószínűleg Aisin-Asco-t fog kapni, természetesen készletben.

Időközben vettem egy jobbos tükröt, első sárfogókat (erősen gondolkodom rajta, hogy inkább leveszem a hátsókat is) és egy VTi toldatot. Megjöttek a patentjeim is és sikerült leütnöm a Vaterán egy új gyári Elegance, tehát a jobb minőségű szőnyegszettet.

Ami még hátra van:

- egy rizsszemizzó cseréje a középkonzolon
- a horpadások javítása
- fóliázás
- felni és gumiválasztás a nyárra

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#24306) orbano válasza !Overdose! (#24305) üzenetére


orbano
félisten

5w30? :Y

A vér nem válik VAZZE!™

(#24307) !Overdose! válasza orbano (#24306) üzenetére


!Overdose!
őstag

Miért neked nem azt írja gépkönyv? A mi éghajlatunkra 10W40-et vagy 5W30-at ajánl.
Eddig úgy néz ki, hogy nem fogy belőle hosszas autópályázás során sem.

Egyébként jó ez az 5W olaj. Már indítózás közben kialszik az olajnyomás visszajelző. Kérdés, hogy a meleg oldali viszkozitás nem lesz-e kevés nyáron, ha igen, akkor váltok 5W40-re.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#24308) orbano válasza !Overdose! (#24307) üzenetére


orbano
félisten

nem szokták ajánlani kopott motorba az 5w30-at. majd nyáron meglátod szerintem.

A vér nem válik VAZZE!™

(#24309) !Overdose! válasza orbano (#24308) üzenetére


!Overdose!
őstag

Éppen abban bízok, hogy nem kopott a motorom. Valós 180e km van benne és 18x volt olaj cserélve benne. Szerintem ha nyáron enné, akkor most is. Majd meg látjuk.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#24310) orbano válasza !Overdose! (#24309) üzenetére


orbano
félisten

kopás != eszi az olajat. 180k alatt pedig kopik minden motor, nőnek a hézagok, nem tartja meg annyira a vékonyabb olajat.

A vér nem válik VAZZE!™

(#24311) zolynet válasza Integra (#24304) üzenetére


zolynet
addikt

miért nem számoltál be akkor az új kerregősről?! Honda Civic 1.6 i-DTEC ... ez kell a jónépnek :DDD

Life is too short to stay stock!

(#24312) Integra válasza zolynet (#24311) üzenetére


Integra
titán

mert teljesen tárgytalan fosdízel :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24313) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Na megvan az ujabb 2 ev igen komojj elokeszuletek utan /kezifeket szorosabbra vette Zoli:- )/ es hogy tugyam 25k volt

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#24314) neduddki válasza neduddki (#24284) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

szeressuk az elegedett vasarlokat, nem emgmodtam. hogy jo allapotu az a felni:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#24315) zolynet válasza neduddki (#24314) üzenetére


zolynet
addikt

na itt egy friss nem mókolt kép katt ;)

uccsó fogyasztás, 100%város
379km 32liter 8.4liter/100km :)

Life is too short to stay stock!

(#24316) neduddki válasza zolynet (#24315) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

koszi:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#24317) jpm


jpm
senior tag

Kinek mennyit bír a fékbetétje? (6gen civic)
A kocsi bő 4 éve van nálam amikor cserélni kellett mert nyikorgott 140e km után :DDD úgy hogy előttem nem tudom mikor volt kicserélve. ( az azért az igazsághoz hozzátartozik hogy 90%-ban autópályázok)

(#24318) Petie válasza jpm (#24317) üzenetére


Petie
veterán

betétje válogatja.
nekem a mostani 70e km óta bent van (4éve) és még van rajta ferodol rendesen. plusz én sokat fékezgetek, mert falun hegyek közt lakom, ahol azért kell fékezni. :D

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#24319) NoLF válasza Petie (#24318) üzenetére


NoLF
addikt

Es ahol a tenger hupikek? :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#24320) Petie válasza NoLF (#24319) üzenetére


Petie
veterán

:))

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#24321) zolynet válasza NoLF (#24319) üzenetére


zolynet
addikt

ott az ebc teszi a dolgát :DDD

Life is too short to stay stock!

(#24322) neduddki válasza zolynet (#24321) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

aszittem fekete:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#24323) vbbb


vbbb
őstag

Üdv, van valami jól bevált izzómárka Hondához? Jön a rossz idő, nekem meg nincs semmi izzóm tartalékba, legalább előre kéne...

ICE BLUE (6500K) H4 55/60 Watt

Színre valami ilyet kéne produkálnia az ICE BLUE 6500k-nak...

Vagy esetleg ezt: H4 GE MEGALIGHT ULTRA UP TO 90% MORE LIGHT?

Esetleg ezek...

H4 OSRAM COOL BLUE HYPER
H4 OSRAM COOL BLUE INTENSE XENON LOOK
H4 PHILIPS BLUE VISION ULTRA +2xW5W XENON EFFECT

(#24324) stangli


stangli
senior tag

GE megalight ultra 90% (H1 kiszerelés) vs. Honda Civic 2-0
A jobb oldali 24órán belül kiégett, a bal oldali 32 napig bírta a kiképzést... :W

vbbb H4 -be jó cucc, anno Suzukimba ez volt, több mint 2évig...

Most Osramra fogok váltani, csak még nem tudom melyikre...

[ Szerkesztve ]

(#24325) zolynet válasza vbbb (#24323) üzenetére


zolynet
addikt

ge megát vegyél :K
én anno az mtec-el nem jártam jól: [link]

Life is too short to stay stock!

(#24326) xcbiker válasza vbbb (#24323) üzenetére


xcbiker
addikt

Nekem a Pegasus-féle H.O.D. izzó is bevált. [link]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#24327) neduddki válasza stangli (#24324) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hivd fel ZudBikat, mond meg neki, hogy azt uzenem lofaz a ... es csinajjon Neked os stab-ot

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#24328) vbbb


vbbb
őstag

Rendben, akkor valószínűleg az lesz. Nem hazárdírozok mással. Köszi! :K

Másik kérdés:

A helyzetjelzőt próbáltam volna kicserélni elöl korábban(szemből a jobboldalon, angol kocsi), de nem akarta adni magát. A kezem se nagyon fért oda. Mennyire kell megbontani a lápát, hogy odaférjünk?

Csak nem olyan bonyolult, mert mi van ha menet közben kell cserélni és pont nincs nálunk a villáskulcs szettünk. :DDD

(#24326) xcbiker

Köszi! Most már a GE lesz, az lett rendelve!

[ Szerkesztve ]

(#24329) neduddki válasza stangli (#24324) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

elB! marktingesek es hujje emberek miatt miatt nincs ollsziszon, najtgajd:- ( meg jo hogy nekem van spajzolva

udv

neduddki

mod: marad a narva contrast+

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#24330) BlacKSouL válasza vbbb (#24323) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ezek a blú kék lájt szarok nálam annyira nem jöttek be. Noha saját kocsiban sosem használtam. Hozzáteszem a 4 éves Cityben és a 3 éves Civicben is még a gyári izzó van.

A céges VW Touranban valami rettenet botrány a projektoros tompított. Sima halogén, de kb. mint nekem a helyzetjelzőm. Viszont a fényszóró valami blú szar. A homályhoz feltolom, és valami kékes, szürkés fény gyullad, közben olyan érzés, mintha hirtelen köd vagy szürkehályog nőne a szememre. Természettől teljesen elrugaszkodott fényhatás. Hideg ráz tőle.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#24331) neduddki válasza BlacKSouL (#24330) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

latod ahujjeknek mindnet el elhet adni me divatos:- (

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#24332) stangli válasza neduddki (#24327) üzenetére


stangli
senior tag

Mit csináljon??

(#24333) neduddki válasza stangli (#24332) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

feszstab-ot 13V-ra il. nezesd meg fesszabajjzot

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#24334) plaschil válasza stangli (#24332) üzenetére


plaschil
aktív tag

:DDD

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#24335) stangli válasza neduddki (#24333) üzenetére


stangli
senior tag

jaaah így már világos :)

(#24336) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#24337) MacCaine válasza neduddki (#24336) üzenetére


MacCaine
őstag

10 éves lettél? ;]

(#24338) orbano válasza MacCaine (#24337) üzenetére


orbano
félisten

10 éve nem tudja senki, hogy miről ír a fórumban :))

A vér nem válik VAZZE!™

(#24339) zolynet válasza orbano (#24338) üzenetére


zolynet
addikt

végre kihozta a 10literes átlagfogyasztást :DDD

ezúton küldeném neki a mókolt képeket a geszenyésben albumbóL ;]
kep1
kep2
kep3
sajnos csak teló volt kéznél

Life is too short to stay stock!

(#24340) neduddki válasza MacCaine (#24337) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

en meg csak msot mutlam 3:- )))

udv

neduddki

mod: zolynet: jo hogy szota ra se kattintok;- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#24341) Integra válasza orbano (#24338) üzenetére


Integra
titán

ennyi, automata scrollozás van, amint meglátom, hogy valami olvashatatlan van a képernyőn :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24342) MacCaine válasza orbano (#24338) üzenetére


MacCaine
őstag

:DDD

(#24340) neduddki: Igen, az írásaidból is erre lehet következtetni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24343) vbbb


vbbb
őstag

Megjött a GE H4!...azt nem gondoltam volna, hogy Magyarországon gyártják! :C

(#24344) stangli


stangli
senior tag

tapasztalatotok van az izzóval kapcsolatban?

(#24345) mariann74


mariann74
újonc

http://www.jofogas.hu/budapest/Honda_Integra_1_5_elado_6745077.htm

(#24346) stangli válasza mariann74 (#24345) üzenetére


stangli
senior tag

budapeset bamakóra jó lenne :DDD

(#24347) Aladdin válasza stangli (#24344) üzenetére


Aladdin
senior tag

Az elődjét, a NB-t használtam. A 7.gen Civicben projektoros volt a lámpa, szerintem én végigpróbáltam minden H1-et. Mármint a "nevesek" közül.
Az Osram NB családnak van a legális 55W-os izzók közül a legnagyobb fényereje. Hátránya a rövid élettartam. A Civicben 3 hónapot bírt. A NB pluszon már javítottak, sikerült megnövelniük az élettartamot úgy, h maradt a fényerő. Egyértelműen erős, fehér fénye van, olyan 3200-3400 Kelvin körüli.
Aki érzékenyebb az árra, annak a White Hammer izzókat javaslom. Fényessége pariban van a NB-rel, de egy pár H1 kijön olyan 1600-1700-ból. Élettartama kb. ugyanaz.

(#24348) stangli válasza Aladdin (#24347) üzenetére


stangli
senior tag

Nekem is 7gen van. Szóval azt mondod, hogy ezzel normálisan lehet látni és az átlag 1hónapnál tovább ég? :)

(#24349) Aladdin válasza stangli (#24348) üzenetére


Aladdin
senior tag

Jaja, tégy egy próbát.
Mondjuk az autóm utolsó évében kapott egy ledes nappali menetjelzőt, így a tompított élettartamát ki tudtam tolni 7 hónapra...

(#24350) stangli válasza Aladdin (#24349) üzenetére


stangli
senior tag

Köszi! :R

Lehet tudni azt, hogy miért ilyen rövid H1 élettartama a H4-hez képest? :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.