Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65001) KrAt válasza Qru (#64993) üzenetére


KrAt
veterán

Akkor igaz lehet, hogy amikor 0 megtehető km-t mutat, akkor még elmegy kb 50-et, mert akkor is csak 61,5 litert tudtam rátankolni, amikor már 5km óta 0-t mutatott.. :D

(#65002) MPowerPH válasza KrAt (#65001) üzenetére


MPowerPH
félisten

En ezt nem akarom kiprobalni. :DDD

Don't Tread On Me

(#65003) Qru válasza KrAt (#65001) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze, pesszimistán számol, nehogy ott maradj az útszélén. Azért ettől függetlenül nem érdemes kicentizni, főleg dízel autóknál mert ott a tankban lévő gázolaj hűti a szivattyút. Ha nincs elég gázolaj akkor felmelegszik a tankban a GO és nem hűti eléggé és idő előtt megmakkan.

#nincsbennetarcsi

(#65004) MPowerPH válasza Qru (#65003) üzenetére


MPowerPH
félisten

Bizony. :K

Don't Tread On Me

(#65005) tboldi válasza aleksz32 (#64991) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ja, azt kihagytam, hogy gyárilag 2 vagy 4 db hangszóró van felszereltségtől függően. Nálam most 6, ha beleszámolom az utólagos magassugárzókat. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#65006) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ha marad az auto hosszabb tavon is, ki kell dobjam belole a gyari fejegyseget, es be kell tegyek valami Androidos darabot. :(

Don't Tread On Me

(#65007) skt


skt
tag

Sziasztok!
Auto vasarlas elott allok, es lenne egy 2004/8. Civic 1.7 ctdi s sport ami ugy szinpatikusnak tunik. Soha nem volt meg hondam, mit erdemes ezekrol tudni, ajanlott vetel lehet? Mennyire elheto ez a 100 lo a mindennapokban?

(#65008) tboy93


tboy93
nagyúr

Győzött a paranoiám, egy ideje néha-néha hallok egy kis nyüszögést kormány tekerés közben és elég sok kifordult kerekű Accordot láttam ahhoz, hogy ráparázzak az alsó talpas gömbfej témára. Úgyhogy ma reggel elmentem Imihez, megnézte hogy a szükséges csavarok mozdíthatóak-e a cseréhez. Jövő héten kap új gyári gömbfejeket az autó, nincs kedvem trailerezni. :N ~50 körül szerintem megúszom, ennyit nekem megér a lelki béke. (145e van amúgy az autóban)

(#65009) tboldi válasza tboy93 (#65008) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én meg enyhe búgásra lettem figyelmes a nagy ívű jobbkanyarokban, egyenesen, balra, illetve 90°-os jobbosokban semmi. Esélyes, hogy kerékcsapágy, méghozzá a bal első.

Mondjuk nem lennék meglepve, amikor szoruló bal első fékkel közlekedtem (hozzáteszem, muszájból), a nagy hőterhelés biztosan hatással volt az élettartamára. És jobbra kanyarodva pont a balosra terhel rá.

[ Szerkesztve ]

(#65010) Biqci válasza skt (#65007) üzenetére


Biqci
aktív tag

Az 1.7 dízel nem a legjobb választás. Van vele gond egypár. Keress inkább egy jó 1.6 benzinest, ezzel nincs nyelestengely csapágy gond sem, mint az 1.4-gyel. De mindegy is, csak ne ezt a dízelt.

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#65011) Kurfürst válasza aleksz32 (#64991) üzenetére


Kurfürst
csendes tag

Jajj, megint az olajmágia. Ez nem jó, csak az jó.

25 éve kap az Accordom 10W-40-et, nagyrészt városban ment, és a motornak az égadta világon semmi baja, az olajat nem eszi, motor pöccre indul, szóval erről ennyit.

Bármit nyugodtan tölthetsz a motorba, ami a gyári előírásoknak megfelelő viszkozitású. Ez nem versenysport hanem sima utcai kocsik. A Hondák sokkal inkább háklisak arra, hogy a váltómű gyári olajat kapjon, de erről alig esik szó.

(#65012) tboldi válasza Kurfürst (#65011) üzenetére


tboldi
nagyúr

A régi Hondák lehet, hogy jobban bírták a magasabb viszkozitást, a Jazz viszont nem igazán tolerálja. ;)

A 2.4-es 8gen Accord tulajok meg pláne tudnának erről mesélni. :D

(#65013) tboy93 válasza Kurfürst (#65011) üzenetére


tboy93
nagyúr

[ Szerkesztve ]

(#65014) Ispy válasza tboy93 (#65013) üzenetére


Ispy
veterán

Ne csak magadra gondoljál. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#65015) Aladdin válasza KrAt (#65001) üzenetére


Aladdin
senior tag

Hat en estem be ugy a kutra, hogy 1 km-t mutatott, es 67 liter ment bele...
De 63-65-oket rendszeresen tankoltam.

(#65016) Aladdin


Aladdin
senior tag

GD Jazz tulajok, kene egy kis segitseg. Elso index wy21w, es elso kodlampa H11? Mert a lumenet adatbazisaban rosszul irtam ezek szerint.
A masik, meg frissitettem a Honda reszleget, bekerult az uj Civic is, ha gondoljatok nezzetek mar bele, oszt ha valami nem stimmel priviben irjatok mar meg, es kijavitom :)
Elore is koszi :)

(#65017) boogie84 válasza Kurfürst (#64876) üzenetére


boogie84
veterán

Köszi, ez sokat segített! :D A váltó is köszöni! :D :R

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#65018) KrAt válasza Aladdin (#65015) üzenetére


KrAt
veterán

Meddig szoktad tankolni? Én első kattanásig, utána gyakran felér a garatig, és nincs kedvem baszakodni vele..

(#65019) Aladdin válasza KrAt (#65018) üzenetére


Aladdin
senior tag

Ja, en telenyomtam mindig, volt idom baszakodni :D

(#65020) tboldi válasza Aladdin (#65016) üzenetére


tboldi
nagyúr

A ködlámpában nem vagyok teljesen biztos, csak az indexben, de mindkettő igen.

(#65021) Aladdin válasza tboldi (#65020) üzenetére


Aladdin
senior tag

Koszi szepen! :)

(#65022) tboldi válasza Aladdin (#65021) üzenetére


tboldi
nagyúr

A Jazz-ben amúgy nincs is hengeres foglalatú jelzőizzó, csak lapos. Egyet nem tudok csak, az oldalsó indexet, mert nekem LED-es tükröm van. De a facelift előttiekben és az azutáni 1.2-esekben még hagyományos izzó van - sanda gyanúm szerint ez is lapos lehet. :)

[ Szerkesztve ]

(#65023) Aladdin válasza tboldi (#65022) üzenetére


Aladdin
senior tag

Igen, W5W.

(#65024) Kurfürst válasza tboy93 (#65013) üzenetére


Kurfürst
csendes tag

Nyilván rengeteg egyéni tapasztalat van, azonkívül hozzártő netes tótumfaktumok, akik sokkal jobban tudják mi kell a gépnek, mint a Honda saját mérnökei, akik a kézikönyvben leírják, milyen olaj kell bele.   

(#65025) cybm válasza 8 (#64568) üzenetére


cybm
csendes tag

Szia!

Szetszedtem tesommal es kioperaltam a motort belole. Nekem ugy tunt hogy mar a kefe megadta magat benne, de ahogy forgattuk neha ujra magara talalt, gondoltam, hatha erore kap es visszaszereltuk miutan lefenykepeztem es biztam abban hogy a rajta levo jeloles alapjan siman talalok majd ilyen dc-motort. Nos nem, es nem is mukodik (de legalabb nem merte le a mereteket, csiga stb) :D Kerdesem hogy te is Honda CIVIC VIII hatchback-hez (2008) rendeltel ilyen motorokat? Ha igen, meg tudnad adni a tipusat vagy linket stb? Az enyem: VD267824. Ilyet nem talaltam, de amit talaltam az kb ez: FC-280pd-16240. Kb ezt talaltam ami ugy tunik hogy a legkozelebb van vagy akar ugyanaz lenne...

kep itt:

[ Szerkesztve ]

(#65026) kozlo válasza cybm (#65025) üzenetére


kozlo
tag

Egy Hondás aki alámerül a kpz vezérlők világába :C .
Ez is egy járható út ,ha szereted a kihívásokat, hogy csak a motort szerzed be hozzá!
Általában a legegyszerűbb , hogy a komplett központi zár vezérlő motorra keresel rá, ha jól rémlik 9 "tűs" csatlakozója van a bal oldalon.

(#65027) flegga92 válasza Biqci (#65010) üzenetére


flegga92
senior tag

Nincs azzal a dízelellel semmi gond. Turbó geometria szokott lekokszolódni, illetve ilyen idős korban egy turbó felújítás/csere. Nincs se DPF se kettőstömegű.
Az 1.6-ban is ugyan az a vacak nyelestengely csapágy van, az enyémben is kellett cserélni.
Én is fostam a dízeltől, de most inkább vennék egyet az 1.6 benzin helyett. Egy normális FL 1.6 Sport 1M körül mozog, dízelből hozzádvágják 6-700e-ért.

(#65028) zolynet válasza tboldi (#65005) üzenetére


zolynet
addikt

Milyen színű cérnával van varrva a kormányon a bőr?
Szereztem egy lerúgott kormányt, újrahúzatom...

Life is too short to stay stock!

(#65029) tboldi válasza zolynet (#65028) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szürkés-ezüstös, mint a műanyagelemek.

A minta (hol van perforált bőr, hol nem) egy az egyben az ES Sportéról lett lemásolva. Egyedül a cérna színe lett más, az gyárilag fekete.

[kép1], [kép2]

[ Szerkesztve ]

(#65030) zolynet válasza tboldi (#65029) üzenetére


zolynet
addikt

Köszi. :R
Hasonló lesz.

Life is too short to stay stock!

(#65031) Qru válasza tboldi (#65029) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Piros cérna kellett volna, az jobban áll.

#nincsbennetarcsi

(#65032) tboldi válasza Qru (#65031) üzenetére


tboldi
nagyúr

Direkt nem akartam olyat, mert az utastérben az elakadásjelző és az övcsatok gombján kívül nincs más piros. Ez jobban passzol az összképbe. :)

A másik lehetőség az ülések és az ajtókárpit szürkéskékje lett volna, de sajnos nem volt pont olyan cérnájuk.

zolynet: Szívesen!

[ Szerkesztve ]

(#65033) kozlo válasza cybm (#65025) üzenetére


kozlo
tag

Rosszul emlékeztem.... :B , a sokajtós (5) UFO Civic vezető oldali központi zár motorja 7 "tűs" csatlakozóval rendelkezik:

(#65034) Qru válasza tboldi (#65032) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor narancs, az megy a műszerfal világításhoz. Nekem is azért lett piros a varrás Buiban.

#nincsbennetarcsi

(#65035) j.bravo válasza tboldi (#65032) üzenetére


j.bravo
addikt

Nálam kopik a váltógomb közepén a szürke. Gondoltam lefestem, de még nem döntöttem el hogy ugyanarra a szürkére, vagy legyek bevállalós és legyen piros :DD az általad is megfogalmazott okokból nem vágtam még bele a pirosba.

Lehet hogy el kéne mennem egy bontóba és megvenni a legolcsóbb-leglerúgottabbat, és akkor lehetne festeni egy szürkát, egy pirosat, aztán a kettőből egy csak jó lenne... :F
Az a (szavaiddal élve) kokain árú fém nagyon csecse, de nekem gyáriban (legalábbis most) túl van a fájdalomküszöbön. Aliexpress változatban persze nem... Hm.

Whatever.

(#65036) tboldi válasza Qru (#65034) üzenetére


tboldi
nagyúr

j.bravo: 👍

(#65037) tibor.sz


tibor.sz
tag

Sziasztok!

2005-ös (VII. generációs) 1.6-os Civicem van (D16V1). Lassan időszerű lenne a vezérlés cseréje (szíjak, görgők, vízpumpa). Milyen márkákat ajánlotok? Jelenleg Gates szíjak vannak rajta, de gyakran nyikorogtak, amit nem szerettem benne. Jó a Gates, vagy inkább Dayco, Contitech, INA, LUK, SKF? Vagy valami más márka?

(#65038) zolynet válasza tibor.sz (#65037) üzenetére


zolynet
addikt

Jó a Gates.
Vízpumpa: Aisin
Görgők: Koyo, SKF

Life is too short to stay stock!

(#65039) tibor.sz válasza tibor.sz (#65037) üzenetére


tibor.sz
tag

És még a vízpumpára is ugyanez lenne a kérdésem. Melyik márkák a jók?

(#65040) flegga92 válasza tibor.sz (#65037) üzenetére


flegga92
senior tag

Conti szíj is jó, viszont a szettben lévő feszítő görgő a rugója miatt bizonyos fordulaton érdekes hangot ad, de nincs vele gond. Rugó amugy kulon gyári cikkszámon van, nem drága cucc.
Vízpumpa Aisin vagy GMB utóbbi a gyári beszállító.

(#65041) Ispy


Ispy
veterán

[link]

Azért egy ilyen accordot el tudnék viselni.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#65042) boogie84 válasza Ispy (#65041) üzenetére


boogie84
veterán

Ez egy Civic, csak jobban felszerelt minosegi anyagokbol, es nagyobb. :D

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#65043) Ispy válasza boogie84 (#65042) üzenetére


Ispy
veterán

Ja és jobban néz ki, de egyébként tényleg egy civic. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#65044) MPowerPH válasza Ispy (#65041) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hondanal ugyanaz tervezi az autokat, aki a Kia -kat, es ezert van hasonlosag a kicsit idosodo BMW -khez kepest? Belterre gondolok.

Don't Tread On Me

(#65045) tboldi válasza tboldi (#65009) üzenetére


tboldi
nagyúr

Érdekes, tegnap és tegnapelőtt abszolút nem hallottam semmilyen búgást ugyanazokban a kanyarokban. :F

Mondjuk ennek csak örülni lehet. :D

(#65046) Ispy válasza MPowerPH (#65044) üzenetére


Ispy
veterán

Hát passz, nem tudom, igaz még bmw belsőt sem láttam soha közelről. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#65047) MPowerPH válasza Ispy (#65046) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hasonlitsad ossze a linkelt Accord belsot egy Kia Optima vagy Stinger fele belsovel. Utana meg nezz meg egy 2015 kozeli BMW belsot. Kb., ugyan azok a vonasok, csak olcsobb anyagokbol, gyengebb technikaval, Albert Biermann vezetesevel.

Nekem annyira bejon ez a 2006 -os Accord, hogy elgondolkodtam, veszek egy ugyan ilyet, nagyon-nagyon keves merfolddel, patika allapotban. Mint pl. ez.
Ugy indult, hogy csak egy szamarat akartam, ami megbizhato, nem eszik sokat, de kenyelmes. Erre odaig jutottam, hogy nagyon bejon ez a regi, de meg megbizhato diesel technika. :B

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#65048) tamas.varga5


tamas.varga5
tag

Sziasztok!
Pici segítséget kérnék Honda Civic guruktól. 4 napja vettem egy másfél éves 10. gen 1.5 T autót és rögtön belefutottam egy kellemetlen hibába. Az elektromos napfény tetőt kinyitása után nem sikerül visszazárni. Próbáltam kulccsal,távirányítóval, manuálisan belülről, de egy rövid zümmögés szerű hangon kívül nem történik semmi. Esetleg az infotaintment rendszer menüjében el lehet cseszni ezzel kapcsolatban valamit,mert amikor megállt, pont abban böngésztem, nem tudom nem tiltottam ott valamit véletlenül?
Köszi előre is!

Honor 90 12/512 giga, Lenovo Legion Y520 Intel Core i7-7700HQ NVIDIA GeForce GTX 1050 16 GB RAM 1000 GB 5400RPM SATA -, 128 GB PCI EXPRESS - SSD -

(#65049) Micsurin válasza tboldi (#65045) üzenetére


Micsurin
nagyúr

1.4T? :DDD :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#65050) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Baratom Hondaja, akitol megkaptam az Accordot.

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.