Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64001) Shade45 válasza sugarforce (#63998) üzenetére


Shade45
senior tag

Csekkoltam nem rég, valóban rossz a CUK jelű, amit rendeltem... :(((
(Balra a CUK, jobbra Filtron)

Szóval tényleg nem baxtak át... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#64002) tboldi válasza Qru (#63999) üzenetére


tboldi
nagyúr

Valószínű.

Amúgy az imént adtam el a ködlámpákat. :D
De még nem tettem le róla, még folytatom a keresgélést, hátha találok facelift utánihoz való szettet.

Shade45: Akkor a Mann saját online katalógusa is szar. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#64003) rothfb válasza Shade45 (#64001) üzenetére


rothfb
veterán

Ezt jó tudni. Akkor ilyet biztosan nem rendelek soha.
A Mahle-val jól jártam.:D
Akkor már csak az a kérdés, hogy a CUK mibe jó???

(#64004) Micsurin válasza Qru (#63972) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszi, előkaparom a forgalmit az autóból aztán megnézem. :R

Ha érintett a meccsboksz akkor csak begurulunk egy márkaszervizbe és előadjuk a panaszunkat?

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#64005) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Kiváló a mann, csodálatos a mann, fantasztikus a mann, németprecizitás a mann, csak hondába nem szabad rendelni, mert azokba nem sikerül normális minőséget, vagy méretazonos terméket gyártani. Szarfosjapán minőségi szintet nem sikerül megugrani, vagy nem is akarják.

Fószvágenbe, opelbe, fordba biztos kiváló.

Na újabb megerősítés hogy mindenbe csak gyárit...

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#64006) Shade45 válasza rothfb (#64003) üzenetére


Shade45
senior tag

Ezt tényleg jó vóna tudni, mert van egy eladó! :DDD :P

(#64007) tboldi válasza Micsurin (#64004) üzenetére


tboldi
nagyúr

:K

Én azért egy telefont megejtenék előtte.

(#64005) BlacKSouL: Nálam csak a pollenszűrő Mann most már. Mondjuk ilyen flanci, gombaölős fajtát nem is láttam még más gyártónál.
A Mann olajszűrőre sem volt eddig még panaszom igazából, viszont a légszűrőjük úgy néz ki, hogy túl jól szűr, alig enged át levegőt, érezhetően lustábban pörög fel vele a motor. Pedig nem is koszos különösebben.

[ Szerkesztve ]

(#64008) Qru válasza Micsurin (#64004) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha érintett vagy jelezned kell nekik (érdemes mailen beleírva a VIN-t) és ők megrendelik a cserealkatrészt az alvázszámod alapján. Ha megvan a cucc egyeztetnek veled időpontot a konkrét cserére.
Kicsit körülményesnek hat de ugye ez esetben maga a gyár fizeti a cserealkatrész árát és a munkadíjat is, ezért ellenőrzik szigorúan nehogy a márkakerek visszaéljenek a lehetőséggel.

#nincsbennetarcsi

(#64009) szabonagyur


szabonagyur
félisten

World #1 problem... :D

Egy tök érdekes dolgot vettem ma észre. Elmentem futni és láttam egy bordó Cityt, rendszám alapján pár hónappal fiatalabb, mint ami nekem volt meg alacsonyabb felszereltség (nem láttam ködlámpát sem. Mivel szép állapotban volt kíváncsi voltam a km-re és megnéztem JSZP-ben ahol láttam, hogy a km óra és környéke teljesen más mint az enyém volt. A piros az manuál váltós, enyém automata volt.

Itt az összehasonlító képek JSZP-ből, érdekes szerinte, hogy az enyémnek nem tűnik annyira fapadosnak mint a pirosnak.

Érdekes az is, hogy az automata vadállat 8000-ig is pöröghetne e szerint

Jazz esetében is van vajon ilyen eltérés?

Manual

Automata

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64010) tboldi válasza szabonagyur (#64009) üzenetére


tboldi
nagyúr

A Jazzeknél a faceliftkor volt ilyen váltás. Vesd össze az évjáratokat! :)

(#64011) szabonagyur válasza tboldi (#64010) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezt írtam is, nincs 2 hónap a kettő első forgalomba helyezése között és mindkettő széria vége már és GE4.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64012) lazac_ válasza szabonagyur (#64009) üzenetére


lazac_
tag

ES felszereltséghez járt az Optitron, meg az ülés oldallégzsák, ködlámpa, alufelni, behajló tükör. Az LS-emben fapad a műszer, meg a fentiek sincsenek...
"Az összes lehetséges extrát tartalmazó kivitelben a gyújtáskulcs bedugásakor felizzik a számlapok színes háttérvilágítása, ez az Optitron névre hallgató funkció. "

(#64013) j.bravo válasza szabonagyur (#64009) üzenetére


j.bravo
addikt

Nálam (is) 2007-es manuális Jazzben az alsó típusú az óracsoport. (nyilván az ótómata üzemmód/váltópozíció kijelzése nélkül)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#64014) Qru válasza szabonagyur (#64011) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az első forgalomba helyezés nem egyenlő a gyártási idővel. Simán lehet, hogy vmi beragadt szalonautó volt pl.

#nincsbennetarcsi

(#64015) szabonagyur válasza lazac_ (#64012) üzenetére


szabonagyur
félisten

Köszi, mik nincsenek, Optitron... igen ennél is úgy volt, hogy bedugáskor felizzott minden. Ami érdekes, hogy Cityből sosem volt automata klímás kiadás csak manuálissal volt kimaxolva az extra lista.

És az, hogy 7 vagy 8 ezer a fordulatszám max?

(#64013) j.bravo: tied is ES kiadás?

(#64014) Qru: na ezt látod nem tudom, de azt is megtudtam, hogy az automata 28 kg-al volt nehezebb.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64016) tboldi válasza szabonagyur (#64011) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ahogy Qru is írja, a forgalomba helyezés ideje nem egyenlő a gyártás idejével. :)

A fordulatszám csak oda van nyomtatva, az i-DSI nem képes 6100-nál többet forogni.

Egyébként nekem is az alsó fajta műszeregységem van (2006-os, manuális Jazz, LS felszereltség).

[ Szerkesztve ]

(#64017) szabonagyur válasza tboldi (#64016) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem az a lényeg, hogy tud e, hanem miért írtak ekkora különbséget? :D

Hát a gyártást nem tudom sajna kitalálni szerintem semmiből vagy mégis?

Akkor esélyes, hogy ez valami nagyon alap, S?? felszereltség lesz.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64018) tboldi válasza szabonagyur (#64017) üzenetére


tboldi
nagyúr

Dizájn. :D

Az év alvázszámból kideríthető.

(#64019) j.bravo válasza i-sti (#63992) üzenetére


j.bravo
addikt

Annyira sz*rok-gagyik a Nipparts cuccok? Ha az enyémben olyan fékbetét van, akkor féljek? :D Vagy cseréltessem ízibe'?
Megvan még a válogatós hírű olasz autóm (Alfa 156), ott engem is szétvetett az ideg eléggé lehangolt amikor egy nem márkaspecifikus szervizben AZ Meisterteile olajat raktak bele (lecseréltettem viszonylag hamar), később amikor én kértem, gyárit vagy Liqui Moly-t kértem, szűrőkből meg általában bármilyen alkatrészből annyit kértem, hogy ne gagyit, de ne is szuperprémiumot, hanem egy viszonylag jó fajtát tegyenek bele.
Azt gondoltam, hogy a "csak benya kell bele meg olajat-szűrőket cserélni" hírnevű autóba, mint a Jazz, elég ha az alkatrész megfelel a szabványnak - minden ennél jobbnak csak örülni lehet, de ha szabványos/belevaló, akkor azért nagy baj nem lehet.
Naiv vagyok? :F

Persze igyekszem relatíve jót mindenből, ha külön kiválasztom, de a mostani olajcserénél pl. Petronas (velük vannak szerződve) 5W-30-at rakott bele a szerelő, az összes táblázatban ezt találta, a típus megjelenéskor még (kis túlzással) sehol nem volt a 0W20 - nem dőltem emiatt a kardomba. Majd legközelebb, ha megcsináljuk (pár héten belül) az EGR csatorna takarítást meg a szelephézag állítást. Váltóolajat gyári MTF3-at tett bele, gyertyákból NGK-t.
Nagy gebasz nincs, nem? :F

szabonagyur: a kérdés jó, Qru és tboldi szerint LS (ezt írták a topik összefoglalóba is); hátul kurblisak az ablakok. Tetőablak nincs :( Az oldalsó tükrökön van index, kézzel behajthatók, a tükörlap motorosan állítható, a klíma digitális, oldallégzsák van.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#64020) lazac_ válasza szabonagyur (#64015) üzenetére


lazac_
tag

A nyolcezres rovátka megvan itt is, az meg nem sok vizet zavar, hogy oda van-e írva, mert 6000-nél van tiltás... Talán az L15A motornál van feljebb 5-800-zal, de abból ugye nem kaptunk. Most látom csak, hogy az összefoglalóban rosszul van az autóm, HONDA CITY 1.4 LS GE4 a valós (JSZP-n meg látom, hogy a műszaki vizsgákon össze vissza írogatták, ott már nincs is bent, hogy LS, csak City). Na nem mintha nagyon zavarna, a 2. lurkó lassan érkezik, én meg erősen szemezgetek az FR-V-kkel... :)

[ Szerkesztve ]

(#64021) szabonagyur válasza j.bravo (#64019) üzenetére


szabonagyur
félisten

Volt JAzz tetoablakkal?

@lazac_: koszi neked us, nyugodtan fogok igy aludni :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64022) tboldi válasza szabonagyur (#64021) üzenetére


tboldi
nagyúr

Volt, de külön kellett rendelni, alapból nem volt egyik felszereltségi szintnek sem része. Legalábbis a GD-knél így volt.

Példa - bár rossz a kiírás, ez nem ES, csak egy LS, mert kurblis a hátsó ablak, meg a vezetőoldali ülés hátulján nincs zseb.

Amúgy nem lenne rossz a tetőablak nekem sem, de ránézésre így már nem férnék el benne. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#64023) BlacKSouL válasza tboldi (#64016) üzenetére


BlacKSouL
addikt

opti

rev

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#64024) tboldi válasza BlacKSouL (#64023) üzenetére


tboldi
nagyúr

Jó, akkor ~6200. :D

De az én Jazzem műszeregysége is pontosan ugyanilyen attól a 4 betűtől eltekintve. :K

(#64025) sugarforce válasza Shade45 (#64001) üzenetére


sugarforce
őstag

Igen :DDD Visszaváltották a KA-nál, nem volt belőle gond, csak tényleg az a durva, hogy a MANN saját katalógusa sem jó így, papíron stimmel, a valóságban nem. Akkor becseréltem egy másik MANN-ra, most pár hete meg Filtron került bele.

(#64026) Qru válasza lazac_ (#64020) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Javítottam. :R

#nincsbennetarcsi

(#64027) csabamigo válasza lazac_ (#64020) üzenetére


csabamigo
aktív tag

"én meg erősen szemezgetek az FR-V-kkel"
:K!

Az Élet a Legjobb Méreg!

(#64028) i-sti válasza tboldi (#63989) üzenetére


i-sti
senior tag

92 volt a 4 tárcsa + 8 betét? Az nagyon jó ár.
Azok a kis fülek amik kellene zajt adjanak, azokkal mi a helyzet? Rajta voltak a betéten, vagy külön kell venni?
Féknyereg felújító készletből mi az ajánlott márka? Csavarokat kell cserélni?

Novum Forum Siculorum

(#64029) tboldi válasza i-sti (#64028) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igen, 4 db sima EBC tárcsa (az enyémhez nincs más), plusz 8 db Yellowstuff betét. A Fékmestertől rendeltem. De korábban a Zimmermann szett 51-ből megvolt, ehhez képest drága. :D

A 8-ból 4 db-on van fül gyárilag rászegecselve.

Nekem TRW-t szereltek be, amikor tavaly februárban beragadt, azóta is működik faszán. Mással nincs tapasztalatom.

Csavarokat nem kell cserélni, ha nincs bajuk.

szerk.: Megkövetem magam, visszakerestem, 97995 Ft volt az EBC.

szerk. 2: A Zimmermann-t meg túlbecsültem, az 49063 Ft volt. :D

[ Szerkesztve ]

(#64030) tboy93 válasza tboldi (#63989) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem ennyi volt a 2 tarcsa, 2 betét előre :D

(#64031) tboldi válasza tboy93 (#64030) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mármint 98 vagy 49? És nem 4 betét? :D

(#64032) tboy93 válasza tboldi (#64031) üzenetére


tboy93
nagyúr

100k volt a csere, komplett elso szett.

[ Szerkesztve ]

(#64033) tboldi válasza tboy93 (#64032) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ja, hogy munkadíjjal együtt! :D

(#64034) i-sti válasza tboy93 (#64032) üzenetére


i-sti
senior tag

Márkaszerviz 107k mondott hátsó szettre, munkadíjjal együtt.
126ból kijönne a teljes EBC készlet.

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#64035) i-sti


i-sti
senior tag

Megmértem a hátsó tárcsát.
8,75mm körül van.
9 az új, 8 az eldobni való.
Direkt azt a részt mértem, ahol a "legkopottabb" ott volt ennyi, a normális, fényes részen, épp 9 alatt egy kicsivel.
Lehet bepróbálok egy szett ATE betétet. Most kellene betonra a pénz.

Novum Forum Siculorum

(#64036) tboldi


tboldi
nagyúr

Éjjeli baglyoknak. :))

Amúgy beszereltem egy dashcamet, majd nappal lövök róla rendes képeket. Addig is: [01], [02]

(#64037) BigBlackDog válasza tboldi (#64036) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Akkor jönnek majd a récsingelős videók? ;] Mennyire kellett belteret bontani hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#64038) sugarforce válasza tboldi (#64036) üzenetére


sugarforce
őstag

Tesztet követelünk!!! :DDD Pár héten belül akarom én is bekábelezni a civicet, de hátulra is.

(#64039) Avicularia válasza tboldi (#64036) üzenetére


Avicularia
veterán

Én is ilyet akarok, de hezitálok, hogy ez legyen vagy a viofo 129 duo, (kell nekem hátsó kamera?) Nemrég konstatáltam, hogy már engedélyezett svédben az autó kamera, előtte tilos volt használni. Személyiségi jogokra hivatkozva nem lehetett használni, de nem értettem, hogy miről beszélnek? Egy olyan országban, ahol bárkinek meg tudod nézni, hol lakik, milyen autója van, mennyit keres, milyen kutyája van egy sima kereséssel, milyen indok a személyiségi jogokra hivatkozni tiltásnál?

[ Szerkesztve ]

(#64040) j.bravo válasza Avicularia (#64039) üzenetére


j.bravo
addikt

Ősszel belénk (offtopik autó) jött hátulról egy szerb rendszámú furgon. Jó lett volna ha van felvétel, mert fotót hülye fejjel csak a sérülésekről csináltunk, a rendszámáról nem. Elírhattuk a papírokon gondolom: a biztosító szerint a kötvényszám nem létezik, a rendszám alapján az autó típusa stimmel de ki volt vonva a forgalomból azelőtt hónapokkal.
Nem maradt más mint a saját Cascora megcsináltatni; még jó hogy van...

A kicsi piros Jazznek elég kicsi a road presence faktora, sokan bunkóznak - ha veszek dashcamet, nemcsak előre, hanem hátulra is szeretnék.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#64041) tboldi válasza BigBlackDog (#64037) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem nagyon kellett, a középkonzolt kellett kibontani, ahogy a képen is látszik, illetve az A-oszlop burkolatát és a tükör szárát takaró műanyagot kellett kipattintani. A tetőkárpit alá kézzel simán be lehetett bújtatni, a műszerfal mellett, az A-oszlop alatt meg simán csak benyomkodtam a gumi alá azzal a szerszámmal, amit adtak a kamerához (olyasmi, mint amivel a bicikligumit szerelnéd).

(#64038) sugarforce: Én ha akarnék, akkor sem nagyon tudnék hátra is rakni, nincs hova rögzíteni, csak az üvegre, de a fóliát meg nem akarom bántani. :)
Illetve az is gond, hogy hátul nincs power, azt is oda kéne vinni elölről.

(#64039) Avicularia: Elsősorban én is a Viofókat nézegettem, de a külföldi rendelés miatt egyelőre elvetettem. Nem kizárt, hogy majd veszek egy A119 v3-at, ha már rendeződött a helyzet a pandémia után, aztán a 70mai meg majd átkerül a WagonR-be.

[ Szerkesztve ]

(#64042) Qru válasza j.bravo (#64040) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajnos ez ilyen, engem is kb állandóan el akarnak taposni vele. Még akkor is ha tartom a forgalom ritmusát. :(

#nincsbennetarcsi

(#64043) hhenry válasza Avicularia (#64039) üzenetére


hhenry
őstag

Nálunk eddig csak autóban volt,de egy jó pár eset volt amikor jól jött/jöhetett volna Pl:[link]
Szerencsétr a Civicben előre-hátra be van építve :C

(#64044) BlacKSouL válasza Qru (#64042) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Mattfekete F-450 -t kell venni ;] azt észreveszik az x6-ból is.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#64045) tboldi válasza sugarforce (#64038) üzenetére


tboldi
nagyúr

Amúgy itt egy 1 perces klip a tegnapi próbáról. Többet egyelőre nem osztanék meg, nem túl combos a feltöltési sebességem. :D

(#64046) rothfb válasza tboldi (#64045) üzenetére


rothfb
veterán

Gps nincs benne? Mert akkor tudna sebességet is kijelezni... Vagy tud, csak még nem állítottad be?

(#64047) tboldi válasza rothfb (#64046) üzenetére


tboldi
nagyúr

Van GPS (külön megvásárolható modulként), de a 70mai egy érdekes állatfaj, alapból csak a kamerán, illetve a telefonos appban visszanézve jeleníti meg az adatokat. Viszont tegnap - ami igazából már ma volt :D - lefekvés előtt ráraktam egy custom firmware-t, ami minden kliphez hozzárendel egy .srt fájlt, amiben szerepelnek ezek az értékek, így számítógépen nézve is megjelennek. De ilyen felvételem még nincs, azóta nem autóztam.

Ezért is néztem elsősorban Viofót, az ráírja a videó képére, meg a 60 FPS miatt is jobb lett volna, mert a 70mai csak 30-at tud. Bár ez meg sokkal-sokkal szebb, a Viofók gagyibban néznek ki. :D

[ Szerkesztve ]

(#64048) j.bravo válasza tboldi (#63751) üzenetére


j.bravo
addikt

Victor Reinz márkájú rendeltem én is. Ma vettem át, érdekes, hogy a nagyobbik, lap formájú tömítés elég kemény műanyagnak tűnik. Ez normális, a tied is ilyen/volt?

(szerelés, tisztítás csak a jövő héten lesz, még beszerzés alatt áll az 5-25 Nm nyomatékkulcs.)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#64049) tboldi válasza j.bravo (#64048) üzenetére


tboldi
nagyúr

Amelyik a hengerfej és a lapka között van (71-39878-00)? Az fém, legalábbis az enyém az volt. :D

[ Szerkesztve ]

(#64050) j.bravo válasza tboldi (#64049) üzenetére


j.bravo
addikt

Az is lehet. :R Még csak fólián keresztül fogtam. Otthon megnézem jobban.

Whatever.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.