Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24101) xcbiker válasza vbbb (#24091) üzenetére


xcbiker
addikt

Szép és jól felszerelt! :)

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#24102) orbano válasza vbbb (#24093) üzenetére


orbano
félisten

1.5-1.6M körül indult a legalja széthajtott, olajban tocsogós VTI akkoriban... lehet nem volt a legolcsóbb. Nem tartozott a legolcsóbbak közé, de tényleg ritka jó állapotú volt, akkoriban volt még 2.5m körül is ilyen vas...

A vér nem válik VAZZE!™

(#24103) Winner_hun válasza xcbiker (#24100) üzenetére


Winner_hun
félisten

Rég, nem csak veled.
Megoldjuk;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#24104) stangli


stangli
senior tag

Tudtok valami olcsó gumiszőnyeges kereskedőt ajánlani civic 1,4 -re? 5ajtós, 2004 -es évjárat.

(#24105) !Overdose! válasza stangli (#24104) üzenetére


!Overdose!
őstag

Én nemrég rendeltem a tetoboxshop-tól méretpontos Guzu gumiszőnyeget. Nem tudom, hogy mennyire olcsó, mert angol Civichez csak itt találtam. Az elsők rendben vannak, de a hátsók sokkal nagyobbak, mint kellene lenniük.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#24106) Integra válasza Winner_hun (#24103) üzenetére


Integra
titán

én úgyis látlak hamarosan :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24107) xcbiker válasza stangli (#24104) üzenetére


xcbiker
addikt

én gyárit rendelnék.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#24108) vbbb válasza Winner_hun (#24097) üzenetére


vbbb
őstag

Elhiszem, csak lehet én régóta élek itt idegenben és azért tűnt magasnak az ára. Na meg a válság jah. Meg amúgy is skót vagyok ha ki kell adni valamire. :)

(#24102) orbano:

Az enyémmel hatalmas szerencsém volt, én voltam az első érdeklődő - korán reggel fent voltam és akkor töltötték fel a hirdetést - utánam majdnem 200-an jelentkeztek volna megnézni. A 2 autószerelő akiket magammal vittem az első 5 perc után mondták ezt vinne kell gyerekek, de gyorsan. Jóval többért is el tudták volna adni, lehet kellett nekik a pénz hamarjában. Ez van. :DDD

(#24109) Winner_hun válasza vbbb (#24108) üzenetére


Winner_hun
félisten

Na ez meg még gázabb ha egy tiszta véletlen miatt volt egy jó vételed és még ahhoz is viszonyítasz. Elég rossz ez a gondolkodásmód.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#24110) Integra válasza vbbb (#24108) üzenetére


Integra
titán

ez látszik.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24111) Napfénysüti válasza orbano (#24102) üzenetére

Nekem 6 nap múlva lesz pontosan 2 éve hogy megvettem a 6gen VTi-t akkor 1,1M-ért ami körülbelül a korabeli használtlista középára volt.

Més que un club!

(#24112) plaschil


plaschil
aktív tag

Tulaj lettem. :)

:B

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#24113) !Overdose! válasza plaschil (#24112) üzenetére


!Overdose!
őstag

Bővebben?

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#24114) orbano válasza Napfénysüti (#24111) üzenetére


orbano
félisten

mi négy éve vettük kb.

A vér nem válik VAZZE!™

(#24115) plaschil válasza !Overdose! (#24113) üzenetére


plaschil
aktív tag

Skoda Favorit :DDD

Civic, 96' :)
Még nem fényképezkedtünk. :)

Érdekesség: a fényképezkedtünk szót aláhúzza a helyesírás ellenőrző... jobb klikk és mit ajánl fel? Hát persze hogy azt a szót, hogy következményeképpen. :DDD

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#24116) !Overdose! válasza plaschil (#24115) üzenetére


!Overdose!
őstag

Grat hozzá! Amíg várjuk a képeket jöhet róla némi infó! :K

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#24117) vbbb válasza Winner_hun (#24109) üzenetére


vbbb
őstag

Nem akarok vitatkozni és igazat is adtam neked. Ha szerinted jó vételt csináltál én csak örülök neki.
A gondolkodásmódommal szerintem nincs semmi baj. Egyébként nem azt mondtam, hogy az autóm milliókat ér hanem maximum a dupláját jó esetben és lehet azt is csak Magyarországon. De részemről lezártam a témát. :)

(#24118) BlacKSouL válasza vbbb (#24091) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A női tulaj miért és hogyan előny?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#24119) Napfénysüti válasza BlacKSouL (#24118) üzenetére

Ezen én is mindig gondolkodtam. Kolléganőimből kiindulva nálam kifejezetten hátrány ha női tulajtól van az autó. :U

Més que un club!

(#24120) vbbb válasza BlacKSouL (#24118) üzenetére


vbbb
őstag

Ha a kuplung használatot nem nézzük - :DDD - a kocsi belseje tip-top ill. minden kis semmiségért elviszi a szervizbe például. Esetleg nem hajtsa szét a motort, nincs házi sufni tuning mert nem egy huszonéves suhanc, nincs szétvágva a kalaptartó és nem szállított cementet hátul meg csirkéket mint Pistabá' vagy nem 5 személlyel járt minden reggel melóba vele? :U

[ Szerkesztve ]

(#24121) Napfénysüti válasza vbbb (#24120) üzenetére

Tipp-topp? Több kolléganőm bevallása szerint kapaszkodj meg: a férfiak sokkal igényesebb tulajok autóknál.
Én is meglepődtem hogy ezt nők mondták nekem mindenféle szégyenlősség nélkül.
Kuplung-váltó kezelést meg néha a parkolóban is látom hogy nem az erősségük, tisztelet a kivételnek. :R

Szóval én még továbbra sem vágom miért női tulajjal van hirdetve a használtautók fele. :B

Més que un club!

(#24122) vbbb válasza Napfénysüti (#24121) üzenetére


vbbb
őstag

Én se így keresek autót elhiheted, csak láttam a tulajdonosi lapot. A váltó meg lett nézve a kuplung cserénél, szerencsére nincs neki baja, jól funkcionál. :)
Ha meg magam ellen akarok beszélni akkor abból indulok ki, hogy olcsóbb a biztosítás ha a nő nevén fut az autó még akkor is ha a második autóhasználónak a férje - barát, vőlegény - van beírva. Nálunk is így van, az asszony egyáltalán nem vezeti de az ő nevén fut minden. :DDD
(Azt most lusta vagyok megnézni, hogy Mrs vagy Ms az előtagjuk a neveiknél.)
Nem értem mi ebbe nekik a biznisz mint ha csak egy ember lenne beírva használónak...érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#24123) BlacKSouL válasza vbbb (#24120) üzenetére


BlacKSouL
addikt

a kocsi belseje tip-top ill. minden kis semmiségért elviszi a szervizbe például.

a kocsi belsejében tündibündi plüsslógók a tükörről, szervizbe akkor viszik, mikor 1) megáll alattuk, 2) nem látnak a vadul világító vörös segítségmegdöglök motorlámpától, 3) felningurulnak/egyik fényszóró sem ég/nincs fék, nem hallja a telefonpartnerét a csörgő, üvöltő, csattogó motorhangtól,/stb

Esetleg nem hajtsa szét a motort

parkoláskor a motor a padlóig nyomott gázpedáltól, és hasonló helyzetben lévő kuplungpedáltól üveghangon visít, ég a tolatólámpa, a kocsi egy tapodtat nem mozdul végül nagy nehezen bakugrásokkal lefulladás határán vagy továbbra is üveghangon, a kuplungot szintén üvegesre pirítva beparkol, nem feltétlenül elsőre.
Vagy hideg motort beindítva, 1 másodpercet sem késlekedve azonnal elindulás, és hideg/meleg motortól függetlenül, a teljes fordulatszámtartományt kihasználva indul.
Alacsony fordulatszámon, de padlógázzal gyorsít, mert azt hallotta hogy úgy nem hajtja szét a motort,, és nem fogyaszt annyit. (de, de)

nincs szétvágva a kalaptartó

sosem láttam szétvágott kalaptartót, vagy van, vagy nincs

nem szállított cementet hátul meg csirkéket mint Pistabá'

Ja...és láttál már női táskát belülről? Na hasonlóan elnyeletnek vele bármit.

nem 5 személlyel járt minden reggel melóba vele?

mert amúgy a faszik csakis csapatba verődve autóznak :)

kötözködés nélkül: kb. 2 ujjamat kell használnom, hogy olyan nőt (átlag, nem versenyző, vagy autószerelő) mutassak, aki amellett, hogy tisztában van az autó alapvető működésével, ennek megfelelően képes eszközként kezelni azt, nem pedig egy rabszolgaként. És még hozzá rutinos is. Lehet hogy előítéletes vagyok, de a tapasztalati statisztikám nem erősíti a nepperszöveget: "nyugdíjas, nemdohányzó középkorú hölgy használta havonta egyszer autópályán és főúton..."

Ettől függetlenül vannak kivételek, meg szerencse, de a női tulajdonos/sofőr szerintem nem kifejezetten előny.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#24124) vbbb válasza BlacKSouL (#24123) üzenetére


vbbb
őstag

Akkor én szerencsés voltam. :)

(#24125) Napfénysüti válasza BlacKSouL (#24123) üzenetére

Páromnak akármikor szó nélkül odaadom az autót mert normálisan vezeti. De zusammen rá nem bíznám hogy tartsa fent. De ott van a nővére aki szerintem kb annyit tud hogy benzinnel megy de azért hajtja a Suzukijukat. Na alóla egy idő után tuti kidőlne még az is. :DDD
Kolléganőmnél meg volt a csörömpölős dolog egy Opel Astrával. De azzal úgy volt a csaj hogy megy amíg meg aztán ha lesz pénze majd megnézeti. Mondjuk ő eleve egy rakás fémhalmazt vett azzal a géppel.
Szóval ismerősi körben sajna kevés a pozitív női példa bár az is igaz hogy elég kevés nőt ismerek akinek saját tulajdonú autója van. :)

Tavaly mentünk céges teambuildingre 4-en egy autóval (Opel Zafira). Én hülye a kalandparkban leamortizáltam az ujjaimat így mivel a kolléga ivott (én vezettem volna haza) kénytelen volt az egyik csinos kollegina vezetni. Na azt hiszem többet ő nem fog menni a Zafirával. Szegény autót már én sajnáltam, az a kuplung-gáz-fék kezelés valami brutál volt a német technikának. Előtte kicsit tudtam menni én is vele így azt mondhatom hogy nem nagy ördöngősség a Zafira kezelése mielőtt valaki elfogultsággal vádolna. :B

vbbb: tuti ki lehet nőtől is jót fogni csak az eladók azt hiszik automatikusan jó vételnek tűnik egy női tulajos autó pedig ez nem mindig igaz.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#24126) xcbiker válasza BlacKSouL (#24123) üzenetére


xcbiker
addikt

...azért ezek is szélsőségek.
Kérdezd meg VTiTotyát milyen az asszonya! :) ;)

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#24127) BlacKSouL válasza xcbiker (#24126) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A nők átlagos viszonya a technikai eszközökhöz általában tárgyiasultabb, mint a férfiaké. Nem is próbálják megérteni a dolgokat, nem is érdekli őket. Ennyi a titok. (muszáj használniuk és kész...én sokszor élvezetből autózok)
A másik, hogy 90%-os pontossággal meg tudom mondani autózás közben, hogy egy azonos irányban közlekedő autót nő vezet. Nem tudom miért, de ez van.
Mindamellett a nők sokmindenben jobbak.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#24128) DeathAdder válasza BlacKSouL (#24123) üzenetére


DeathAdder
veterán

+1 :K

Nálam is nagy szám volt, amikor azt mondták, hogy az első tulaja a VTi-mnek egy doktornő volt. Aztán szép lassan kezdett tudatosulni bennem is, hogy ez nem igazán előny, sőt... :DDD
Azt amit hidegen művelnek az autóval és az összes pedállal, legfőképp a kuplunggal az valami fantasztikus :N

Azt kell mondanom előbb vennék egy olyan embertől autót, aki pontosan karbantartja és minden apróságra gondosan odafigyel, de gyakran húzza be pirosig a már 200 ezres vti-t , mint egy hölgyeménytől akiébe 100ezer van és jellemző rá az "átlagos női sofőr" jelző ( persze férfi pilóta esetében sem túl gyakori a fentebb említettek)

(#24129) Napfénysüti válasza DeathAdder (#24128) üzenetére

Én mikor megvettem az autót páromnak elmondtam pár dolgot mire figyeljen (pl hidegen soha ne pörgesse, stb.) és hála égnek nagyon jól megértette. De ami a poén hogy ő is élvezetből vezet sokszor kéri hogy had ő vezessen. Mondjuk nem is baj mert pl így én vendégségben ihatok. Nagyon szereti egyébként a kis VTi-t, igazi Honda fan lett eljár velem találkozókra vannak közös hondás barátaink. Szinte büszke vagyok rá. :)
Viszont van neki is hibája, a parkolás az nem az erőssége főleg tolatva. Olyankor átadja a volánt hogy inkább én álljak be. :DDD
Ja és bizony elforgatja tiltás közelébe ha gyorsítani kell, nem szégyellős. ;]

Més que un club!

(#24130) vbbb válasza Napfénysüti (#24129) üzenetére


vbbb
őstag

Jó neked, én nem tudom rávenni az istennek se, hogy vezessen. Átkozott jobboldali kormányos közlekedés. Na de előbb utóbb kénytelen lesz beadni a derekát. :)

(#24131) stangli válasza xcbiker (#24107) üzenetére


stangli
senior tag

link?

(#24132) MacCaine válasza Napfénysüti (#24125) üzenetére


MacCaine
őstag

"kénytelen volt az egyik csinos kollegina vezetni."

Melyik? :)

(#24133) xcbiker válasza stangli (#24131) üzenetére


xcbiker
addikt

.

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#24134) xcbiker válasza stangli (#24131) üzenetére


xcbiker
addikt

Imi (integra2951) crxforum
Endre - csepeli honda bonto

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#24135) xcbiker válasza stangli (#24131) üzenetére


xcbiker
addikt

.

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#24136) xcbiker válasza stangli (#24131) üzenetére


xcbiker
addikt

.

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#24137) zolynet válasza Napfénysüti (#24111) üzenetére


zolynet
addikt

áprilisban voltunk 2évesek, picit drágábban vettem, de minél fiatalabbat akartam
sajnos asszonypajtás nemigen akar vezetni, pedig vendégség esetén jól jönne (annyit nem is járunk)

tegnap megkaptam Imitől a gyári ablaktörlő lapátokat :) ,
majd megírom hogy bevált-e, nagyon remélem, 7.5kért

xcbiker: látom nagy hsz gyűjtési akcióban vagy :P ;]

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#24138) neduddki válasza zolynet (#24137) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

jo hogy mondod nekmis kell egy levegopenget vennem

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#24139) xcbiker válasza zolynet (#24137) üzenetére


xcbiker
addikt

Ahh
A telefonomon baszkodott a forum

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#24140) Patrick válasza neduddki (#20251) üzenetére


Patrick
addikt

Ahha, meg van, olvasom. :)

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#24141) DeathAdder válasza Napfénysüti (#24129) üzenetére


DeathAdder
veterán

Na én ilyen csajt nem ismerek ;]

zén exem nem kapta el soha, pedig olyan szépen kérte :DDD Egyszer kapta el a motort azt megelőző nap, hogy eladtam, meg is lett az átka :(((

(#24142) Napfénysüti válasza DeathAdder (#24141) üzenetére

Mi történt akkor?

Nálam ma is párom vitte el a kocsit mert megy haza fogorvoshoz. Én meg bejöttem busszal dolgozni. :D

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#24143) DeathAdder válasza Napfénysüti (#24142) üzenetére


DeathAdder
veterán

Elindulás az ment, de a visszafordulás annál kevésbé.
Hirtelen kilőtte a kuplungot amikor megakart fordulni, megijedt mert megugrott a motor és akkor jött az első fék csutkáig való behúzása. Olyan stoppie-t nem akarok többet az életbe látni :DDD Pedig csak egy 125-ös kis Honda nsr volt, de az is elég volt hozzá.. :(((

Most ugrik be, egy "csajszit" ismerek, akinek oda merném adni ha muszáj lenne, még egy Hayabusát is. Anyámnak sem adom oda szívesen az autót (az a kuplungmunka, ááááá...)

Ezek szerint Te már rátaláltál az igazira :DD

(#24144) Napfénysüti válasza DeathAdder (#24143) üzenetére

Mikor voltunk Pesten gokartozni arra is próbáltam rávenni de nem merte kipróbálni (még ;] ). De a Hondánál meg alig várja hogy mehessen vele. Hála égnek nincs semmi gond azzal ahogy kezeli. Ha így vesszük akkor igen, rátaláltam. :DDD

Més que un club!

(#24145) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Prelude 5 gen 2.2 VTi-ről vélemények?

Mennyivel minőségibb egy 1.6 VTi-től (ha minőségibb), gondolok itt a váltóra, karosszériára , vezethetőségre, mechanikára, strapabírásra stb..?

[ Szerkesztve ]

(#24146) Petie


Petie
veterán

Lassan itt a karácsony. meg akarom lepni magam egy új fejegységgel. milyet vegyek? pioneer-ról és jvc-ről jókat hallottam.

A kocsiban jelenleg ilyen összeállítás van:

Elöl: Pioneer TS-H1703
Hátul: Pioneer TS-A6903i
Mélynyomó: DLD 500+
Erősítő: Crunch GPX500.2

megyek hifis topicba is hőbölögni :D

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#24147) Integra válasza DeathAdder (#24145) üzenetére


Integra
titán

más világ. sokkal felnőttebb vas.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24148) DeathAdder válasza Integra (#24147) üzenetére


DeathAdder
veterán

Tehát valahova az 1.6 vti és itr közti űrbe tennéd? Gondolom azért az itr minőségét nem közelíti meg :U

(#24149) Integra válasza DeathAdder (#24148) üzenetére


Integra
titán

az itr elmebeteg autó, a prelude szerintem az itr-nél is felnőttebb, kiegyensúlyozottabb és kényelmesebb. és abban azért egy 2.2-es motor van, nyomatékosabb, csöndesebb, zajszigeteltebb. és a 4ws elég pöpec benne.
kérdés, hogy hol találni szép, gondozott vti prelüt. szerintem mintha itr-t keresnél hasonlóban.. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24150) DeathAdder válasza Integra (#24149) üzenetére


DeathAdder
veterán

Pont ez a baj :(((
itr-t és ilyet is nagyon nehéz jót találni :(

Köszi, nem gondoltam volna, hogy ez a Prelude ilyen komoly vas :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.