Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62001) tboy93 válasza xLt` (#61999) üzenetére


tboy93
nagyúr

Legrosszabb 7gen motor. Csapágyas lesz mind.

(#62002) King Charles


King Charles
tag

Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni 6 órára égve hagytam a nappali fényt es mire visszamentem már nem tudtam beindítani az autót (2009 5 ajtos 1.8 civic)

Szerintetek az aksi megerett a cserere? Szerintem ennyit birnia kellene. A generator szerintem jo.

Ti milyen aksit szoktatok beletenni? Varta, bosch valami mas?

Köszi
Karesz

[ Szerkesztve ]

(#62003) tboy93 válasza King Charles (#62002) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mindegy mit veszel, 3 év oszt helo. Rocket pl teljesen jo.

[ Szerkesztve ]

(#62004) Saccco válasza King Charles (#62002) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nekem a Bosch S5 elment 5 évet, most meg Exide Premium-ot vettem.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#62005) King Charles válasza Saccco (#62004) üzenetére


King Charles
tag

Szerintetek mehet bele 12 V 74 AH/20 HR? A kézikönyv szerint ez az 1.4 és motorhoz van az 1.8 ashoz meg a 45 os. Viszont en jobban örülnék a nagyobbnak mert van hogy hetekig all az autó. Tonkretehet valamit a nagyobb? Generatort vagy barmit?

(#62006) flegga92 válasza King Charles (#62005) üzenetére


flegga92
senior tag

Ha fizikálisan befér a nagyobb akkor mehet bele.
Anno az F Astrában is a legnagyobb akksi volt benne, ott egyforma akkutálca volt az összesben, így ment a benzines kocsiba a dízelhez méretezett akksi.

(#62007) Qru válasza King Charles (#62005) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Simán én is a gyári helyére 62Ah--s Rocket-et vettem.

#nincsbennetarcsi

(#62008) buherka válasza King Charles (#62005) üzenetére


buherka
addikt

Mennyit jársz az autóval? Mert ha keveset, akkor nem tudja rendesen feltölteni az aksit a generátor. Mert írtad hogy néha hetekig áll. Akkor már eleve leszedném az aksi sarut....vagy ki is venném.
Nem csoda hogy így leszopta az aksit a nappali fény. Én azért egy próbát megtennék egy töltés erejéig. Lehet nincs kipurcanva az aksi.
Ha keveset jársz vele, akkor néha töltsed aksi töltővel. Ha rendszeresen nincs töltve, akkor szulfásodni fog. Nem fog tudni töltést felvenni. Ezért fog megdögleni szegény. Aksit rendszeresen tölteni kell...akár hosszabb ideig.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#62009) King Charles válasza buherka (#62008) üzenetére


King Charles
tag

Mi a keves szerinted? Az elmult 3 honapban heti 4 szer megyek vele 30 perces utakat (10-12km varosban) es havi 1-2 szer hosszabb 100km ( autópálya) es utakat. Azt hittem ezen a távolságon azert fel lehet tölteni az aksit. Ezek a távolságok kevesek es ez volt a gond es nem kuka az aksi vagy azert mar ez eleg kellene lennie ahhoz hogy ha ott felejtem a vilagitast 6 orara akkor induljon es erdemes ujat venni?

(#62010) germol001


germol001
friss újonc

Sziasztok!
Most állok kocsi vásárlás előtt és ezzel kapcsolatban kérném a véleményeteket.Egy jó állapotúnak tünő Honda Civic 1.7i Coupe, aut.váltos, 2 ajtós kocsit találtam.Mivel mozgáskorlátozott vagyok a nagy méretű ajtók nagyon megkönnyitenék a ki-be szállást csak azt nem tudom ,hogy nem lesz-e problémás az esetleges javítás mivel nem sok ilyen kocsit láttam /alkatrész, árak/.Szerintetek megvehető?
Ha valamit tudtok erről, nagyon megköszönném.

(#62011) flegga92 válasza germol001 (#62010) üzenetére


flegga92
senior tag

Szia! Pont pár napja volt szó róla, motor kuka benne, előbb utóbb csapágyas lesz. Alkatrész van hozzá, bontott elemek is.
Én nem venném meg. Ráadásul a kupé alacsony, nehezebb szerintem kimászni belőle, a 3 ajtós sportból is nehéz kimászni pedig az magasabb, viszont az ülés nagyon kényelmes, remek oldaltartása van. Automatát nem nagyon láttam belőle csak az 5 ajtós verzióból.

(#62012) BlacKSouL válasza King Charles (#62009) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Az indítóakkumulátorok nem szeretik a lassú folyamatos kisütést. Fogyasztótól függ, hogy mi mennyi idő alatt tudja kiütni és mennyire. Egy 5W-os izzó is képes lemeríteni 6-8 óra alatt a nem teljesen tökéletesen töltött vagy állapotú akksit. A normál fényszóró mondjuk 2x50 Watt, plusz a helyzetjelző ~2x10, az már 120Watt terhelés folyamatosan. Plusz elektronikától is függ mekkora feszültségnél/kapacitásnál engedi indítózni. A Civic nekem is olyan, hogy egy bizonyos pont alatt csak a relé kattog. De a régi céges Passat meg még úgy is engedte tekerni, mikor már csak másodpercenként 1-et volt képes tekerni.
Rendszeres használat mellett is érdemes lenne időnként rátölteni egy rendes, megbízható töltővel. Persze ez utcán nem megoldható. De a 6 óra úgyfelejtett világítást nem kell garantálnia egyiknek sem. Kis szerencsével és rendes töltővel még visszahozható az akksi, de már 100%-ig nem szabad megbízni benne.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#62013) KrAt


KrAt
veterán

Ma reggel ismét büszke voltam az Accordra: elvittem futómű-állításra, a 12 év csak 12 év, erre mérés után ilyet szól a technikus: ez olyan Hondás, ha hozzányúlunk, csak rontani tudunk rajta. Minden (kivétel a hátsó kerék dőlése, az éppenhogy határon kívül volt, de az állíthatatlan) szépen a zöld mező szinte közepén volt, ahogy kell.
Örültem, mint majom a farkának :D

(#62014) yodamester10


yodamester10
őstag

Remélem nem itteni fórum tag művelte ezt :U
[link]

(#62015) Qru válasza BlacKSouL (#62012) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezért vettem bele a legnagyobbat ami belefér a gépbe. Sokszor 4-6 hetet is áll a kocsi (igaz garázsban) és nem tudom tölteni, mert nincs konnektor a garázsban. :(

#nincsbennetarcsi

(#62016) yodamester10


yodamester10
őstag

Qru
Van esetleg plug in hybrid-es fórum mert nem találom,kis infó kellene mennyire éri meg.

(#62017) Qru válasza yodamester10 (#62016) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elektromos autó-motor topik de az autósban van több PHEV tulaj (V60 PHEV, Outlander PHEV de van Ampera tapasztalat is bőven), oda is belefér ez a kérdéskör. :K

#nincsbennetarcsi

(#62018) tboldi válasza yodamester10 (#62016) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha a "technika, hobbi, otthon" kategóriában nincs, akkor nincs. Amúgy az autós, vagy a "milyen autót vegyek?" topikban sokszor ki lett már vesézve mindenféle hajtás.

szerk.: 2 másodperc! :D

[ Szerkesztve ]

(#62019) yodamester10 válasza Qru (#62017) üzenetére


yodamester10
őstag

Golf GTE lesz a kövi kiválasztott csak még kell gyűjtenem sok infót.

(#62020) tboldi válasza yodamester10 (#62019) üzenetére


tboldi
nagyúr

Doki16-ék most vettek Passat GTE-t, őt is faggathatod. Gondolom, van némi hasonlóság a Golffal.

Illetve a Skoda, VW, Audi, Seat topikban is érdeklődhetsz.

[ Szerkesztve ]

(#62021) yodamester10 válasza tboldi (#62020) üzenetére


yodamester10
őstag

Ott már kérdeztem de semmi válasz,Dokit hogy érem el?

(#62022) tboldi válasza yodamester10 (#62021) üzenetére


tboldi
nagyúr

Privát üzenet? De az autós topikban is jelen szokott lenni.

(#62023) tboy93


tboy93
nagyúr

Hétvégén elkészült a vas, szép munkát végeztek Gustavsson-ék. Az élek úgy futnak, mint egy sérülésmentes autón, a fényezéssel 90%-ban elégedett vagyok, sajnos nem lett teljesen narancs-mentes. A szín, a szemcsesűrűség viszont példa értékű. Családból senki nem mondta meg, hol volt fenyezve az autó. Végül 120-ból megállt a történet. Részemről Gusztiék továbbra is ajánlottak.

(#62024) KrAt válasza tboy93 (#62023) üzenetére


KrAt
veterán

Szuper, a héten megyek megbeszélni velük a dolgokat, jövő héten szeretném vinni :) :R

(#62025) tboldi válasza tboy93 (#62023) üzenetére


tboldi
nagyúr

Lehet, hogy nekem is hozzájuk kéne vinnem? Csak ne lennének olyan messze! :D

Egyébként szerintem tavasszal majd fogok keresni egy piros csomiajtót, mert a belső felén nagyon látszana, hogy ez az ezüst nem Milano red volt. Inkább csak a külsejét kelljen fényezni, ha nem passzol az árnyalat.
Természetesen a spoilert átraknám rá, miután az is színt váltott. :K

[ Szerkesztve ]

(#62026) tboy93 válasza KrAt (#62024) üzenetére


tboy93
nagyúr

Te mire viszed?

(#62027) tboy93 válasza tboldi (#62025) üzenetére


tboy93
nagyúr

Lakatost nem tudok nála jobbat. Fényezőt viszont megevett már vagy tizet, egyszerűen nem talál olyat aki kifogástalan... A mostani srácok akikkel együtt dolgozik nem rosszak, legalább előfűtött kamrában volt fújva, meg a szín az tényleg el lett találva, de hogy nincs olyan fényező Mo.-n aki teljesen narancs mentest tud fújni, az nagyon gáz... 3x kellett eddig fenyeztetnem eleten soran, egyszer sem voltam 100% elegedett. Pedig nem sajnalom ra a penzt.

(#62028) KrAt válasza tboy93 (#62026) üzenetére


KrAt
veterán

Alvázvédőzés

szerk: ez a narancsosodás nem a vízbázisú festékek miatt van? :)

[ Szerkesztve ]

(#62029) tboy93 válasza KrAt (#62028) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem is említette, hogy ha mar itt vagyok csinaljuk meg, de plusz 150 lett volna, ami most nincs betervezve.

Nem tudom mi miatt van :B

[ Szerkesztve ]

(#62030) tboldi válasza tboy93 (#62027) üzenetére


tboldi
nagyúr

A narancs nem zavar különösebben, az autó többi része is olyan. :D

Amúgy mi eddig csak a WagonR motorháztetejét és első lökhárítóját fényeztettük, mikor egy biciklis nekiment, a móvári Suzuki Barta csinálta. A színt tök jól eltalálták, narancsosnak sem nagyon mondanám, viszont metálfényezésről lévén szó (Adria kék), túl sok csillogó szemcse került a festékbe. :D :W

[ Szerkesztve ]

(#62031) Qru válasza yodamester10 (#62019) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mi most kaptunk egy céges eGolf-ot, erősen szkeptikus voltam de elég jó kis járgány. Autósba kérdezz be de a GTE elég ritka, nem lesz vele érdemi tapasztalat itt szvsz.

#nincsbennetarcsi

(#62032) Avicularia


Avicularia
veterán

Hazafelé videóztam, srácoknak nem sikerült bevenni a kanyart a főútról a Hondával. Sorry az álló videóért, de kézből csináltam.
[link]

(#62033) Qru válasza Avicularia (#62032) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem adta ki nekik. :(

#nincsbennetarcsi

(#62034) KrAt válasza Qru (#62033) üzenetére


KrAt
veterán

(bár nem honda, de) Nekik se... [link]

(#62035) BlacKSouL válasza KrAt (#62034) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Vajon miért van néhány köbméter homok az egész körforgalom körül? Padka, terelőszegély mind csupa homok.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#62036) KrAt válasza BlacKSouL (#62035) üzenetére


KrAt
veterán

Teljesen szokványos sajna, Délegyháza felől szoktak jönni a nagyobb billencsek, abból szóródik.. :(

(#62037) BlacKSouL válasza KrAt (#62036) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Még vazelint kéne szétlocsolni hogy még biztonságosabb legyen :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#62038) yodamester10 válasza Qru (#62031) üzenetére


yodamester10
őstag

Köszi!Dokival már sikerült kommunikálnom,most még jobban rákattantam a témára :DDD Tavasszal ha minden jól klappol megy a civic.

(#62039) Qru válasza yodamester10 (#62038) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nyár végén nekem is megremegett az ujjam a Hahu-n egy V60 phev miatt... Végül úgy döntöttem marad az öreg csühögő amíg ki nem tiltják (vagy ki nem ütik alólam).

#nincsbennetarcsi

(#62040) TomMusic


TomMusic
őstag

Nem tudom miért ilyen olcsó, de valaki vegye meg, mert sokáig nem tudom visszafogni magam. :DDD
[CRZ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#62041) szabonagyur válasza TomMusic (#62040) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez az a kamu hybrid ami a Civicben is volt és inkább csak hibaforrás?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62042) i-sti válasza szabonagyur (#62041) üzenetére


i-sti
senior tag

úgy tudom, hogy igen, ugyanaz a rendszer

Novum Forum Siculorum

(#62043) Qru válasza szabonagyur (#62041) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, ugyanaz a rendszer ami az Insight-ban is van meg a Civic Hybridben is (csak a hozzá kapcsolt belsőégésű motor más).

#nincsbennetarcsi

(#62044) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok!
Honnan érdemes venni/rendelni fehér fényű ledes (vagy nem ledes, de fehér fényű) helyzetjelzőt.
Az se baj ha Győr közeli boltban lenne.
Azt jól értelmeztem, hogy 2007 Jazzben ki kell szedned a lámpatestet a cseréhez :F

Köszi

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#62045) tboldi válasza JoolsNOS (#62044) üzenetére


tboldi
nagyúr

lumenet.hu, dt-xenon.hu, de lehet, hogy a József Attila utcában lévő Xenon Autólámpaboltban is kapsz. Esetleg Unix vagy Bárdi.

Kiszedni nem kötelező, de mondhatjuk, hogy célszerű, legalábbis a baloldalit. :D

[ Szerkesztve ]

(#62046) yodamester10 válasza JoolsNOS (#62044) üzenetére


yodamester10
őstag

Eszedbe ne jusson ilyen helyekről rendelni,csak Kína.
Ez 821ft-ba került postával 10db ;)

(#62047) Saccco válasza yodamester10 (#62046) üzenetére


Saccco
nagyúr

Anno vettem ilyeneket Kínából, aztán meguntam a cserélgetést.
Ismerve az izzócsere mikéntjét egy Jazz esetében, szerintem fakírrá avanzsál, aki ezt bevállalja.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#62048) JoolsNOS válasza tboldi (#62045) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Nem a h4re gondolok. Vagy felér a kéz a helyzetjelzőig is? Fizikai képtelenségnek gondolnám.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#62049) Saccco válasza JoolsNOS (#62048) üzenetére


Saccco
nagyúr

Lehet lentről cserélni, de nem annyira könnyű. Nem kell kivenni a lámpát.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#62050) JoolsNOS válasza Saccco (#62049) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Én a hétvégén más miatt kiszedtem a lámpatestet is, háát lehet inkább ezt választom a baloldali h4 cserénél is. Nameg most a bal helyzetjelzőt kell majd kicserélnem.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.