Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58001) tboldi válasza tboy93 (#57999) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nope, én is ezt tapasztalom. :K

Állítólag a Bosch ECU-s Jazzek hozzá tudják állítani az előgyújtást a magasabb oktánszámhoz.
Oké, az enyém GD, i-stié pedig GE, de a hengerfejen kívül (8V i-DSI vs 16V i-VTEC) gyakorlatilag ugyanaz a motor.

[ Szerkesztve ]

(#58002) maximuss

1.8 szivot hajtok, de mar EGR van benne. Vagy minden 3. tankolasnal tennek bele premiumot, vagy idonkent vmi egr tisztito adalekot. Igazabol a Mol 100-bol kapok 21 Ft kedvezmenyt, Shell/Omv-bol nem. Ezert kerdezem a tapasztalatokat...

[ Szerkesztve ]

(#58003) Qru válasza tboldi (#58001) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

GD-ben csak a táltos vs puruttya 95 összehasonlításom van, a táltossal jobban megy de többet is kér belőle.

#nincsbennetarcsi

(#58004) tboldi válasza maximuss (#58002) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem igenis érdemes prémiumot tankolni, ha nem is mindig, de egy bizonyos időközönként. A külön adalékokban nem hiszek, ki tudja, milyen hatással van a benzinben lévőkre - merthogy az alap benzinben is van egy kevéske.

Én speciel csak és kizárólag Shell V-Power 100-ast tankolok, a városban kaphatóak közül ez bizonyult a legjobbnak. Mivel egy tank elég nekem egy hónapra, ezért az a havi kb. 600-800 Ft plusz simán belefér.

(#58003) Qru: Én nem vettem észre fogyasztásbeli különbséget, bár tény, hogy nem éppen erre optimalizált a vezetési stílusom, meg amúgy sem érdekel. :P

[ Szerkesztve ]

(#58005) szabonagyur válasza Bpisti84 (#57994) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nyíregyházát nem ajánlom, rossz a tapasztalat velük... :( Garis még azért ragaszkodsz a márkaszervizhez?

(#58004) tboldi: nekem szerelőm annyit kért, hogy mindig normális benzin menjen bele és pályázásnál legalább menjen tele egy jobb fajtával és akkor meghajtani kicsit.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58006) tboldi válasza szabonagyur (#58005) üzenetére


tboldi
nagyúr

Helyes! :K

(#58007) Qru válasza szabonagyur (#58005) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A normális benzin mit takar?

#nincsbennetarcsi

(#58008) szabonagyur válasza Qru (#58007) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ne mindenféle noname kutakról vagy ismeretlen kannás benzint stb (itt a keleti végen azért vannak egyéb források is, mint a kutak és sokan élnek is vele sajnos), sima 95-el nagyon jól el van az autó, néha meg kis prémium bele és elvan gond nélkül.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58009) Qru válasza szabonagyur (#58008) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaa, így értem. :K

#nincsbennetarcsi

(#58010) Bpisti84 válasza szabonagyur (#58005) üzenetére


Bpisti84
tag

Köszi az infót.

Igen, garis még. Nyáron jár le a három év.
Előtte el akarom vinni valahova átnézetni. Ha találnak valamit, akkor azt inkább most cseréljék.

Aztán később majd meglátjuk, hogy a plusz 5 év miatt maradok e a márkaszervizbe hordásnál.

(#58011) szabonagyur válasza Bpisti84 (#58010) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ja ertem, ha nem garis es Nyiregyhaza tudok ajanlani.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58012) martillo


martillo
tag

Bp-en visszahivasos legzsakpatron cserere melyik szervizt javasoljatok? Korabban a Honda Royal-ba vittem egyszer (xiii) de az mar tavoli, de ha nincs mas alternativa megoldom most is.
Esetleg Honda Szabo, xvi kerben? Ismeri oket vki?

(#58013) Dudee válasza tboy93 (#57983) üzenetére


Dudee
senior tag

amcsi, kanadai fórumok tele vannak vele.

[link]
[link]

Ha a fenti nem elég hivatalos, akkor itt van ez is:
[link]

nem csak CR-V, hanem Civic is. Már amennyiben 1.5ös turbó motor hajtja.

és itt egy szerviz jegyzőkönyv is, ezeket cserélik
[link]

- PGM-FI (fuel injection) / TCM (automata váltó) ECU firmware update
- klímavezérlő update
- olajcsere

azóta többen azt jelentették, hogy a fix nem javított semmit a problémán.

Angol fórumon is találtam pár fazont, akik ugyanezt a hibát tapasztalják, pedig napi 40-50km-t autóznak.
De hogy pontosan mi lehet ez, és miért nem tapasztalja minden tulaj az nem világos (a hideg időjárás magyarázatot sokan bullshitnek tartják)
És azért azt ne feledjük el, hogy a legtöbb autós nem szokta figyelni a nívópálcát.

ja még annyi finomság, hogy többen azt írták, hogy a Honda által eszközölt javítások után jelentősen megnőtt a fogyasztásuk (ami nem csoda, hiszen a Honda pont azt akarja elérni a 'javítással' hogy sokkal hamarabb bemelegedjen a motor, ami nincs ingyen)

[ Szerkesztve ]

(#58014) dgyuri0123 válasza martillo (#58012) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

III. ker ? Honda M&M. 3/4 óra alatt kész volt.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#58015) tboy93 válasza Dudee (#58013) üzenetére


tboy93
nagyúr

Volt olyan szerelő, akitől én is hallottam, azért kérdezem. Állítólag benzin szagú az olaj.

(#58016) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok,

Ha jól látom, Wiki szerint a gen7 Civic sedan Japánban készült, illetve HaHu-s hirdetésben talált alvázszám is ezt támasztja alá. Ez tényleg így van? Az európai hatchbackek azok mind Swindonban készültek?
A sedan verzió hátsó ülései nem dönthetőek egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#58017) Qru válasza martillo (#58012) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem is az M&M-ben cserélték a Jazz-ét, gyorsak precízek. :K

A másik autót a Duna Auto-hoz vittem, velük sem volt gond, nagyon rendesek voltak és ott lehettem a kocsi mellett.

#nincsbennetarcsi

(#58018) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok,

GD Jazz-en merre kell állnia a hátsó ablaktörlő-fúvókának?

Az enyim függőlegesen lefele spriccelt, ami pont az ív külső-alsó részére tolta a vizet, aminek majdnem semmi értelme nem volt, megnéztem, és mivel lehetett (vagy nem lehetett, de Tarzan erős, fúrni másikat :D) állítani rajta, betekertem az ív közepe felé, így sokkal jobb lett.

(#58019) tboy93 válasza gzbotii (#58016) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia! Igen, a 7. generációs sedan civic facelift előtt japánban készült (JHMES alváz szám jelöli), facelift után török gyártás (kb 2003-tól).

Nekem dönthető a hátsó ülés (nfl 2000 év végi, nem full fapad).

3-5 ajtós angol, 2 ajtós kupé amerikai.

[ Szerkesztve ]

(#58020) gzbotii válasza tboy93 (#58019) üzenetére


gzbotii
veterán

Értem.
A török gyártmányú mennyivel marad el minőségben (ha egyáltalán)?

Neked nem Gen6 van?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#58021) Qru válasza KrAt (#58018) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gyárilag azért van oda állítva mert, így nem töröl szárazon a hátsó lapát. Ami azért jó mert, nem karcolja össze a hátsó üveget. Ahogy töröl a lapát úgy tolja maga előtt a ráfolyó vizet, tehát mos és töröl egyben.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#58022) KrAt válasza Qru (#58021) üzenetére


KrAt
veterán

Ez a felfele irányban teljesen jogos, de lefele nem tudtam "alá" spriccelni, így a mostani beállítással meg mivel kb. pont a kar közepére spriccel, így mindkét irányban tudja maga előtt tolni a vizet, amit te is mondasz :)

(#58023) Qru válasza KrAt (#58022) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor okosabb vagy mint a japó mérnökök. :K

#nincsbennetarcsi

(#58024) nandow válasza Dudee (#58013) üzenetére


nandow
aktív tag

Hát ezek nem hangzanak túl jól... :(

(#58025) KrAt válasza Qru (#58023) üzenetére


KrAt
veterán

Mivan, ballábbal keltél? :)

Egy szóval nem említettem, hogy okosabb vagyok, mint a japánok, pusztán észrevettem valamit, amit nem tudtam, hogy normális-e, ezért megkérdeztem. Amit te írsz, logikus és teljesen jó elgondolás, pusztán azt mertem megjegyezni, hogy ebben a függőleges állásban, ahogy nekem volt, ha az ablaktörlő kar lefele menő irányba akartam mosni, akkor nem tudtam, mert lefolyt a víz. Ezek alapján ez úgy működik, hogy csak felfele menő irányba mos, és csak akkor kell víz, lefele nem.

Az Astra hátsó ablaktörlője szimmetrikus, középen van alul a tengely, és felül a spricni, ott minden irányban kell vizet tolnom alá. Ezt szoktam meg, de nyilván ez nem az a technika, itt másképp működik, ezért kérdeztem. Oly' nagy baj ez, de tényleg?

(#58026) tboy93 válasza KrAt (#58025) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szerintem félreérted, nekem nem tűnt offenzívnek Qru :N

(#58027) Qru válasza KrAt (#58025) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem ironikusan értettem, sajnálom ha félreérthető volt.

mod:

Én is állítok a spricnin.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#58028) KrAt válasza Qru (#58027) üzenetére


KrAt
veterán

Akkor elnézést, és töröljük az egészet :) :R

[ Szerkesztve ]

(#58029) tboldi válasza KrAt (#58018) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nálam is ilyen, de én úgy sem használom soha, így leszarom. :DDD

(#58030) MontyCrew válasza nbl2 (#58000) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Nekem a 95 elobb berobbant mint kellett volna a civicen, 100as szépen égett. Itt már mindegy volt h melyik 100as ment bele, MOL Shell OMW

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#58031) Qru válasza tboldi (#58029) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A fólia miatt úgy sem látsz ki hátra. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#58032) BlacKSouL válasza Qru (#58021) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Erről az jut eszembe, hogy a céges kisbusz első ablakát letörlöm, mondjuk mert le akartam törölni, aztán ha 3 percen belül rükibe teszem, automatikusan elkezd törölni a hátsó, és abba sem hagyja. Esély sincs rá hogy ne karcolja szárazon. Vagy addig állok és várok, míg kézzel lespriccelgetem magamnak, és mikor már tiszta, akkor folytatom a tolatast. Ami sokszor lehetetlen. Ez persze fícsör akarna lenni, de szerintem ebben a formában inkább bug.
Az elsőnél meg ha spriccelek rá, akkor utána random időnként még rátöröl, de vagy egy perccel később is, mikor már száraz, vagy már nagyon nem kéne. Jók ezek az automatizált kényelmi izék, csak nagyobb kárt okoznak mint hasznot.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#58033) tboy93 válasza BlacKSouL (#58032) üzenetére


tboy93
nagyúr

mi ez, ford?

(#58034) BlacKSouL válasza tboy93 (#58033) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Opel Vivaro

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#58035) Qru válasza BlacKSouL (#58032) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Havernak is azt csinálja az autója (Ford Focus), tuti agybajt kapnék tőle.

mod:

Ezt amúgy nem lehet kikapcsolni/kikapcsoltatni? Nálunk pl van aki a cégesen kikapcsoltatta a DRL-t. Mondjuk annak mi az értelme, arra még nem jöttem rá... :U
Biztos szeret lopakodni. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#58036) lazac_ válasza BlacKSouL (#58032) üzenetére


lazac_
tag

Cityben sem szeretem, hogy az első szélvédőre spriccelésnél még el sem indult a szivattyú, de már félig végigment a lapát... (a Renault Twingomban megoldott volt a késleltetés). Hátulról meg lespórolták a törlőt, arra nincs gondom, a fűtőszál mondjuk lehetne erősebb.

(#58037) tboldi válasza Qru (#58031) üzenetére


tboldi
nagyúr

:D

(#58038) Jaffa75 válasza gzbotii (#58020) üzenetére


Jaffa75
őstag

A 8g4d Civic is török származású, és jobb összeszerelési minőségre, mint az angol UFO... :K

Honda Szabó is ajánlott, talán onnan vette Aladdin is 9g tourert, elégedett volt velük. ;)

(#58039) tboldi


tboldi
nagyúr

Úgy látszik, megsértődött az autó, amiért késik az évfordulós ajándék. :O

Arra lettem figyelmes, hogy ütemesen nyikorog a bal első fék, valószínűleg nem csúszik vissza rendesen nyereg. Nem mindig csinálja, de ha igen, akkor amíg a pedált nyomom, elhallgat, illetve az úthibákon átmenve is kimarad egy-egy ütem.
Plusz autópályán ma kellett egy elég nagyot fékeznem egy román kamion miatt, és kissé rezgett a kormány.

Egy pucolást és zsírozást mindenképp meg kell ejteni, de ha a tárcsa is hullámos, akkor jöhet az EBC Yellowstuff és a Premium Disc (Turbo Groove sajnos nincs Jazz-hez). Ha már meghúznak műszakin, akkor oly mindegy, hogy eggyel több vagy kevesebb dolog miatt. :D
Csak lennék olyan állapotban, hogy tudjak szerelni... Szervizbe vinni sem opció, mert ebben a helyzetben nem tudom nélkülözni... :U

[ Szerkesztve ]

(#58040) BlacKSouL válasza tboldi (#58039) üzenetére


BlacKSouL
addikt

ESR vagy BSD sem elérhető hozzá?
Műszakin nemigen foglalkoznak vele, ha megvan a fékerő. Az meg tuti meg lesz.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#58041) tboldi válasza BlacKSouL (#58040) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem. :N
[link]

(#58042) tboy93 válasza gzbotii (#58020) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem, nekem 7gen nfl sedan civicem és 7gen fl sedan accordom van jelenleg. Meg egy c corsam.

Nem rosszabb a török gyártás, legalábbis nem hallottam olyat ami csak annal jött elő.

[ Szerkesztve ]

(#58043) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Sziasztok Béláim az Úrban!
Ezt megszakértenétek nekem - illetve a barátom érdeklődik - ami okán kicsit szkeptikus is vagyok lévén nem próbáltam még élőben. A barátom 190cm magas, van két fia akik úgy nyúlnak mint a dudva - lesz neki elég hely benne vajh?
A másik dolog: benzinest akar leváltani. Az általam ismert rutinja városi 2-5 km-s használat. Nagyon nagy szívás neki ezzel a motorral?

Most tekintsünk el attól hogy nem vagyok világtalan az autók felhasználásnak tekintetében, független vélemények kellenek amiket megmutatok neki :R

Nagyon szépen köszönöm a nevében is!

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#58044) honda23 válasza Jaffa75 (#58038) üzenetére


honda23
aktív tag

Azok minden, csak nem ajánlottak...

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#58045) tboy93 válasza bitpork (#58043) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nagyon jo ez a 2.2 ctdi, a 7gen accordban mar bizonyitott. Viszont Te is tudod, hogy meg fog nyekleni ezektol a rovidtavoktol.

Az accordban leomlo repedesre es nagy futasteljesitmenynel vezermulanc nyulasra (nem megfelelo olajtol) panaszkodtak. Egyebkent tenyleg megbízható dízel, a befecskendezo rendszerrel kb soha nincs problema. Gyanitom, hogy ebben mar biztosan van dpf, az hamar ki lesz nyirva az 5km-es etapokkal.

Ja, terepezesre el kell felejteni, ez diszkodzsip ;)

Hely van benne, csomi is nagy, a terelvalaszto otletes, fasza csaladi verda.

En ilyen felhasznalasra biztosan a benzinmotorral vennem. Az az R18, az ufo civic motorbol lett asszem tovabbfejlesztve, megbizhato.

[ Szerkesztve ]

(#58046) tboldi válasza bitpork (#58043) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem a hellyel egyáltalán nem lenne gond. Én 194 cm vagyok, kényelmesen elférek magam mögött is a CR-V-ben. :)

(#58047) bitpork válasza tboldi (#58046) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Látnád az octi első üléseinek a hátulját... :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#58048) Jaffa75 válasza bitpork (#58043) üzenetére


Jaffa75
őstag

Malac: a mérettel nincs baj (nekem is ilyen van), mivel a hátsó üléssorban van tartalék /előre-hátra mozgtaható pofonegyszerűen/... A motorválasztás annál inkább, nem erre való - a 2008-as évtől mind dpf-es, azt is tönkrevágja a rövidtáv. Tuti hogy rövidtávra benyás kell, abból is ajánlottabb a 2.0 benya...

(#58049) tucsok. válasza bitpork (#58047) üzenetére


tucsok.
senior tag

2013 Cr-v benzinesem van, Szegeden télen városban 8,7 l eszik 2.0 l motorral. Szerintem simán vállalható, tágas kényelmes a 184cm magasságommal. Asszony is imádja....

"So say we all"

(#58050) tboldi válasza bitpork (#58047) üzenetére


tboldi
nagyúr

Van rajtuk két-két térdnyom? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.