Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59001) tboldi válasza -cobra- (#59000) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igen, ezt mondták a fóliások is. De hát ezért is bízom rájuk, ők a profik. :)

(#59002) yodamester10


yodamester10
őstag

Na meg van a következő 3 évre a fékfolyadék csere is.6 deciből megvolt és sokkal jobb lett a fékhatás/adagolhatóság.

(#59003) Zerdal


Zerdal
tag

Sziasztok.

Az egyik kinézett autó Honda CR-V 1,5 VTEC Elegance felszereltséggel. Van valakinek esetleg tapasztalata? Illetve esetleg valami tanács az autóval kapcsolatban mielőtt kötélnek állnék és megvenném? Előre is köszönöm.

"Bízz Istenben és tartsd szárazon a puskaport!" Oliver Cromwell || PSN ID: Zer0DMG83

(#59004) i-sti válasza Zerdal (#59003) üzenetére


i-sti
senior tag

Ez már a turbós ugye?

Novum Forum Siculorum

(#59005) Zerdal válasza i-sti (#59004) üzenetére


Zerdal
tag

Igen. 1,5 turbó

"Bízz Istenben és tartsd szárazon a puskaport!" Oliver Cromwell || PSN ID: Zer0DMG83

(#59006) Qru válasza i-sti (#59004) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor ne hasznalja nagy hidegben. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#59007) Tom1939 válasza Qru (#59006) üzenetére


Tom1939
őstag

Hát ja. Megvenni mondjuk én sem merném...

Szerk: Láttom CRV nem HRV...

[ Szerkesztve ]

(#59008) Qru válasza Tom1939 (#59007) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig az 1.5t HRV tetszik és árban is oké a versenytársakhoz mérve. Nyilván nem egy Vitara árban de minőségben sem...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#59009) Tom1939 válasza Qru (#59008) üzenetére


Tom1939
őstag

Hát igen. És erős motorral a cvt váltó is élhető. Mondjuk ha problémamentes lenne a motor és megkapná a hagyományos 9-es automatát amit csak a dízelekhez adtak, akkor elég kívánós lenne.

Csak sok a ha :)

(#59010) Qru válasza Tom1939 (#59009) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én manuálissal bevállalnám. :K

#nincsbennetarcsi

(#59011) Tom1939 válasza Qru (#59010) üzenetére


Tom1939
őstag

Az 1.5t-t? Bátor :)

(#59012) Qru válasza Tom1939 (#59011) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem szeretem az automatát, szeretek magam váltogatni. Legalábbis ha az elmúlt 100k km alatt nem sikerült megszeretnem, akkor már valószínűleg nem is fogom. Bár nem kizárt, hogy vénségemre majd meghülyülök... :DDD

#nincsbennetarcsi

(#59013) Tom1939 válasza Qru (#59012) üzenetére


Tom1939
őstag

Én sem szerettem, a hozzáállásom 40 felett változott. Gödöllőről jártam be 3-4 évig, és ott kezdett el fájni a bal lábam kb 40 kuplungozás után a reggeli dugókban (lábfejemen belül a kis csontok, inak fene sem tudja). Biztos benne van hogy főleg fiatalkoromban sokat teniszeztem/ek, és ott meg a sok hirtelen irányváltás. Most már szerettem az automatát, de nyilván szereti az ember azt ami fájdalomtól kíméli :)

(#59014) Qru válasza Tom1939 (#59013) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Addig még azért van pár évem de amíg fizikailag bírom addig nem lesz automatám (cégesben robotizált manuális van ami őrületbe kerget). Amikor kerestem a Jazz utódát volt olyan autó ami pont azért esett ki mert automata volt (pedig az mk2 Mazda 6 sanszos lett volna mert találtam belőle jót, jó áron).

#nincsbennetarcsi

(#59015) DeathAdder válasza Qru (#59006) üzenetére


DeathAdder
veterán

Az 1.5T hibáiról hol írtatok? Érdekelne, de nem találom :)

Tényleg egy pár éves autónál (ami ráadásul honda) már olyan hibák jöttek elő, ami óvva int valakit attól, hogy olyat vegyen?

(#59016) Qru válasza DeathAdder (#59015) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nagy hidegben tud keveredni az olaj meg a benzin az 1.5t-nél (az 1.0t-nél nincs gond). Emiatt voltak/vannak visszahívások. 2019-től javítva lett a dolog.

mod:

Itt egy jó cikk róla: [link]

Nem lett túltolva itt sem a topikban pont azért, mert itt nincs annyira hideg (itthon nincs is rá visszahívás).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#59017) Tom1939 válasza Qru (#59014) üzenetére


Tom1939
őstag

Hát igen automatával lehet rendesen mellényúlni. Béreltem egyszer 1.0 smart forfourt robotizált váltóval. Hát konkrétan az életemet féltettem olyan sz*r volt...

(#59018) honda23 válasza Dudee (#58832) üzenetére


honda23
aktív tag

Azóta megmaradt az olajszint?

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#59019) DeathAdder válasza Qru (#59016) üzenetére


DeathAdder
veterán

Vagy úgy, köszi, a linket meg különösen :)

Egyik ismim vett 1.5t-t, és nagyon elvan tőle szállva hogy milyen fasza :)

(#59020) zolynet


zolynet
addikt

Hétvégén kipucoltam a kis Jazz-t. :) (brigéciol)

Life is too short to stay stock!

(#59021) i-sti válasza zolynet (#59020) üzenetére


i-sti
senior tag

"A kupak rossz irányba néz", láttam már "valaki" észrevette :))

Novum Forum Siculorum

(#59022) zolynet válasza i-sti (#59021) üzenetére


zolynet
addikt

Ja, tboldi már szemfüles volt.

Life is too short to stay stock!

(#59023) tboldi válasza zolynet (#59022) üzenetére


tboldi
nagyúr

;)

(#59024) Dudee


Dudee
senior tag

Sziasztok!

Francos szomszéd macskának nagyon bejön a Civic, és elkezdett a tetején tanyázni. Legalábbis erre következtetek abból, hogy szinte minden reggel tiszta mocsok a teteje...illetve abból, hogy a rohadék máris összekarcolta a C oszlopnál a lakkréteget. Gondolom ott próbált felmászni, és a körmével megpróbált megkapaszkodni.

Van valami ötletetek? Bántani nem fogom, szomszédé, és jóban vagyunk velük.
Létezik valami módszer a távoltartásra?
Esetleg valami bevonat az autóra, ami az ilyen mértékű ilyen karcolástól megvéd? (kerámia?)

3 hetes az autó, és elég pipa vagyok, hogy a kis rohadék miatt... :W

Köszi!

(#59025) Czimby válasza Dudee (#59024) üzenetére


Czimby
addikt

Ismerőstől akinek van kutyája kérj egy rongyot amin a kutya fekszik, tedd az autóra, a szag elrémiszti.
Vagy vannak ultrahngos risaztók, de csak akkor ha neked nincs háziállat.
Kevésbé állatbarát megoldás pl a Slavia 631. :))

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#59026) tboldi válasza Dudee (#59024) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az egyetlen igazi megoldás a garázs. Még ha csak egy lemezbódé, akkor is több a semminél. :)

(#59025) Czimby: Már a nevéből sejtettem, hogy miféle eszközt takar a név. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#59027) Qru válasza Dudee (#59024) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem biztos, hogy a macska, lehet nyest volt. Az nem tudja visszahúzni a körmét és a mancslenyomata megtévesztésig hasonlít a macskáéra.

A kerámia bevonat elég jól véd a karcok ellen, ha új autóm lenne és rögtön tetetnék rá.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#59028) Micsurin válasza Dudee (#59024) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Lehet ám nyest is... Nekünk is saras volt a tető.

Kutya kint hagyva éjjelre néha és egy darabig nem került elő.
Nyest riasztó meg nem egy szörnyű tétel nyáron tavasszal tuti úgy hagynám ott éjjelre. Ha megrág valamit abból komoly gond is lehet.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#59029) cma8 válasza Dudee (#59024) üzenetére


cma8
csendes tag

Valószínűleg nyest volt, nálunk is vannak. Nekem a motortérben volt nyestriasztó, ennek ellenére a szigetelést megrágcsálta...

(#59030) Dudee válasza tboldi (#59026) üzenetére


Dudee
senior tag

garázs van, 2 beállásos külön épület. Csak ajtaja nincs (úgyhogy nem garázs :D)

Elkezdtem közben nézegetni a garázskapuk árát, mert erről sincs fogalmam. De nyilván ez a legdrágább megoldás (bár kétségtelen, hogy akkor ősz végén nem kell faleveleket söprögetnem, illetve talán télen sem hűl le annyira bent a levegő. Szóval ez is a listán szerepel, csak ez fájdalmas...

(#59031) tboldi válasza Dudee (#59030) üzenetére


tboldi
nagyúr

Zártszelvényből és tetszőlegesen választott deszkából vagy bádoglemezből olcsóbban össze lehet hozni, csak nem lesz annyira menci. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#59032) Dudee válasza cma8 (#59029) üzenetére


Dudee
senior tag

van nyest sajnos, igen. De a fejünk felett a padláson :D Még nem tudtam őket elkergetni.
Viszont az egész biztos, hogy a macskák bejárnak a 'garázsba', mert van ott egy mozgásérzékelős lámpa, bentről rálátok.
Mindig feltűnik, amikor bekapcsol kint a villany, és a legtöbbször valamelyik macska is ott mászkál..

de igen, a nyest is valós veszély. Azt hiszem marad a garázsajtó, csak 2 darab kell, biztos többszázezres tétel :-/

A kerámián még erősen gondolkodom, az meg talán 130-180 ezer között mozog. Húzós..
De az első kőfelverődésemet már meg is találtam...3 hetes korában :(

(#59033) yodamester10 válasza Dudee (#59024) üzenetére


yodamester10
őstag

:DDD :DDD

(#59034) Lotto73 válasza Dudee (#59032) üzenetére


Lotto73
csendes tag

(#59035) Dudee válasza yodamester10 (#59033) üzenetére


Dudee
senior tag

:D
ezzel nem lehetne szerintem 20 méterre lőni :D
vagy ha igen, akkor nem csak a macskát párologtatná el, de egy újabb ajtót is nyitna a garázs oldalán.

[ Szerkesztve ]

(#59036) szabonagyur válasza Dudee (#59032) üzenetére


szabonagyur
félisten

Több milliós autónál érdemes lett volna előbb garázsajtó nem?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59037) Qru válasza szabonagyur (#59036) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

És azzal, hogy villantasz a dizsi előtt? :F ;] :DDD

#nincsbennetarcsi

(#59038) BlacKSouL válasza Qru (#59037) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Hát megnéznének vele az hétszentség.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#59039) Dudee válasza szabonagyur (#59036) üzenetére


Dudee
senior tag

Nem értem az összefüggést.
Az a garázs az eddigi autóknál is tökéletesen funkcionált, a hülye macskák nem másztak fel a másik kocsira sosem.
Fogalmam sincs mi jár a macskák fejében. És nem, nem úgy veszek autót hogy előre megpróbálom kitalálni, hogy mire fog gondolni egy macska, és ha valószínűsítem hogy fel fog rá mászni, akkor rögtön szaladok kiadni félmillió forintot a lehetőség miatt. Ha tudsz venni új autót, akkor abból egyenesen következik, hogy simán biztos van ott még egy valag pénz?

(#59040) szabonagyur válasza Dudee (#59039) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem akarok vitát generálni.

Szimplán csak nem értem a helyzetet amikor veszünk X milliós autót, de mondjuk egy garázs ajtó (okosba nagyon olcsón meg lehet úszni akár) vagy fóliázás ami az autó értékének nagyon kis %-a már problémát jelent, ez nálam túlköltekezést jelent.

Ha tudsz venni új autót, akkor abból egyenesen következik, hogy simán biztos van ott még egy valag pénz?Azért az nem lenne rossz opció, hogy marad tartalék.

De a témát részemről zárom :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59041) Qru válasza BlacKSouL (#59038) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:DDD Az tuti.

#nincsbennetarcsi

(#59042) Dudee válasza honda23 (#59018) üzenetére


Dudee
senior tag

még nem néztem azóta, de igyekszem holnap megtenni.
Remélem igen :)

annyi történt ezzel kapcsolatban, hogy most már kiírja a dashboard, hogy 11500km-nél kéne az olajcsere, eddig csak kérdőjelet mutatott.

(#59043) Dudee válasza szabonagyur (#59040) üzenetére


Dudee
senior tag

Valóban nem érdemes ilyen távolságból ezen vitatkozni. Semmit nem tudsz a szituációról, nyilván nem is tereget az ember ilyeneket idegeneknek. Van az a helyzet, amikor megteheted, és fontos hogy autód legyen, de az mellett még lehet másik 10 dolog ami szintén fontos az életedben, és akkor elkezdesz priorizálni. És bár nagyon bosszantó, és megoldást kíván, de a listán nem a mikrokarcolások következnek. De azért azt irigylem, akinek ilyen szimplán összeáll az élet :)

(#59044) DeathAdder válasza Dudee (#59039) üzenetére


DeathAdder
veterán

"Fogalmam sincs mi jár a macskák fejében.. nem úgy veszek autót hogy előre megpróbálom kitalálni, hogy mire fog gondolni egy macska,"

A macska nem gondol semmit, főleg nem jár olyan a fejében hogy ez egy autó amire nem szabad rámenni, attól neked kell megóvnod az autót, ha vigyázni akarsz rá és nem az állatot hibáztatni.
A macska természeténél fogva mászik mindenre, bújik be mindenhova.
Autónál különösen szeretik a motocitető melegét, a nyest a motorteret jó rejtekhelynek találja, ezért oda rejti az összegyűjtött vackait a túléléshez. Meg amilyen ütemben szorítja ki az ember a természetes élővilágukból nem is hibáztatom őket érte. (mondjuk egyébként sem)

Az állatok ösztönlények, nem gondolkodnak. Az állat ha lát egy fát, vagy egy autót akkor annyit észlel belőle hogy nem megy neki, hanem kikerüli vagy rámászik, nincs olyan ismerete, olyan fogalma hogy az micsoda. Neki az csak egy akadály a térben amire vagy rámászik vagy kikerüli, vagy hasznosnak tartja, vagy nem.

(#59045) Dudee válasza DeathAdder (#59044) üzenetére


Dudee
senior tag

no, ez egyre jobb! :)
Nem találok már ennél szürkébb színt, de ha életvezetési tanácsokat keresek, akkor nem feltétlen egy technikai topikban kezdem.
De akkor sem, ha a viselkedéstan érdekel. De ez pont itt volt az asztalom szélén, úgyhogy azt gondoltam zárásnak jó poén lesz.

a többieknek köszi a konstruktív hsz-eket!

[ Szerkesztve ]

(#59046) BlacKSouL válasza Dudee (#59024) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Esetleg kerámia helyett lehet nano keményviasszal próbálkozni. Kb. 5-6 ezerből megvan, igaz 2-3 óra is elmegy ha magad csinálod, de szerintem huszonezerbol szakember is felapplikálja. Üvegre való is van, az esőben is jó. Nekem a macskanyom így általában csupa seggreülős nyomban kimerült. Mert felugrik rá, az ellen kutyaszőr kell, lehetőleg valami sosemfürdött komondoré, de utána rendszerint hanyattesik és az már nem tetszik nekik. Felszíni karcok ellen jó.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#59047) Dudee válasza BlacKSouL (#59046) üzenetére


Dudee
senior tag

kösz!
itt a közelben van egy autóápolással foglalkozó vállalkozás, elég jó referenciáik vannak, illetve google-s értékeléseik szerint is nagyon jók. Náluk 25 ezer az ilyesmi waxolás, de amikor felhívtam őket, azt mondták hogy még nem érdemes elvinni hozzájuk waxoltatni, majd csak kb fél éves korában.
Bevallom ezt nem értettem, illetve most sem értem :)

(#59048) sugarforce válasza DeathAdder (#59044) üzenetére


sugarforce
őstag

Lehet komolyan gondoltad, amit irtal, de en jot mosolyogtam rajta.

(#59049) BlacKSouL válasza Dudee (#59047) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Tippre azt mondanám, hogy új autó esetében még nincs teljesen kimeményedve a gyári fény, és az előkészítés így nem lesz tökéletes. Merthogy elvileg az előkészítéshez teljesen fel kellene polirozni tükörre a felületet. Mondjuk új autónál simán elég lenne szerintem a viaszt kenni, de igazabol én se vagyok szakember, bár már asszem 5. éve használom saját autóra.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#59050) tboy93 válasza Dudee (#59043) üzenetére


tboy93
nagyúr

de az mellett még lehet másik 10 dolog ami szintén fontos az életedben, és akkor elkezdesz priorizálni
+1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.