Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71001) BigBlackDog válasza Avicularia (#71000) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Korrekt, de lesz még jobb is ez szvsz, ha megvan a bejáratás. :K

Komfortra milyen? Futómű mennyire sportos, zajszigetelés javult az előző generációhoz képest?

(#71002) Avicularia válasza BigBlackDog (#71001) üzenetére


Avicularia
veterán

Szerintem a régi sportosabban kanyarodott, jobban befeküdt a kanyarba ez valahogy teljesen más. Úgy érzem jóval magasabban vagyok, pedig minden autónál leglejebb állítom az ülést. Komfortra jobb, ülések jobbak szvsz. Nejem nagyon boldog hogy végül az advanced-et vettük a sport helyett, mert így neki is van deréktámasz az anyósülésen.
Csendesebb mint az előző.

Közben a Honda oldaláról.

Hihetetlen, hogy a korábban belinkelt táblázatban valami fél százalék az Európai részesedésük, Usaban még nem árulják a hibridet ha jól tudom és mégse tudnak kiszolgálni.

(#71003) BigBlackDog válasza Avicularia (#71002) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Itthon voltam Honda márkakereskedésben kb. szűk egy éve. Az első kérdés az volt az értékesítőtől, hogy "ugye nem új autót akarok vásárolni"? :D Legrövidebb várólista is 10 hónapos volt szerintük, Civicre akkor 1 év körüli várakozást becsültek.

Ezek szerint nem lett jobb a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#71004) Qru válasza BigBlackDog (#71003) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Anno amikor a Jazz-t vettük már akkor is 6 hónapos várólista volt... És ez 2006-2007-ben volt.

#nincsbennetarcsi

(#71005) Avicularia válasza BigBlackDog (#71003) üzenetére


Avicularia
veterán

Ahogy írtam korábban szeptemberben rendeltem meg az autót, még meg sem jelent akkor hivatalosan. Első dátum szállításra november-december volt, ez nem jött össze és halasztotta a kereskedő március-áprilisra. Ez sem jött össze. Mikor 3 hete utaztunk itthonról Magyarországra és átmentünk komppal Rostockba akkor hívott a kereskedő, hogy itt az új autó. Mondtam neki kb. 3 hét múlva jövünk haza, akkor tudjuk átvenni.
De korrekt volt nem adta el másnak, pedig mondta, hogy többen meg akarták venni.

(#71006) tboldi válasza buca84 (#70989) üzenetére


tboldi
nagyúr

Tippre egyszerű és rendkívül gyakori W5W. A korábbi generációban 150%, hogy az van, de a tiédben is közel 100-ra mondanám. :D

(#70998) Qru: 👍

[ Szerkesztve ]

(#71007) tboldi válasza Qru (#71004) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ehhez képest mi a WagonR-re 2 hetet vártunk összesen 2004-ben. Akkor nagyon pörgött Esztergom. :D

(#71008) tboldi válasza Avicularia (#70970) üzenetére


tboldi
nagyúr

:C

Szívesen megnéznék egyet közelebbről, sajnos a pozsonyi autószalonon - sok más márkával egyetemben - nem volt Honda, úgyhogy el sem mentem.

(#71009) Qru válasza tboldi (#71007) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az kicsit közelebb van mint Japán. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#71010) Qru válasza buca84 (#70989) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Boldi jól mondja, 5W5 kell bele. Itt meg tudod nézni a többi foglalat típust is hozzá: [link]

#nincsbennetarcsi

(#71011) Aladdin válasza Qru (#71010) üzenetére


Aladdin
senior tag

Igy-igy, ha mar van ez az oldal, akkor hasznaljatok :)

(#71012) tboldi válasza Aladdin (#71011) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha van ráhatásod*, akkor jelezném, hogy az Alfa Romeo MiTo (2008-2013) esetén a belső térben vannak W5W izzók is (kesztyűtartó, csomagtartó, tócsavilágítás az ajtók alján), valamint ami szofita, oda eggyel kisebb, 36-38 mm-es C5W való (térképolvasó, napellenzők). Illetve az elülső index hiányzik a kategóriák közül, abba HP24WA megy. :R

Nemtom, az adatok honnan származnak, de ha a MiTónál a kezelési útmutató volt a forrás, akkor az elég olaszosan lett összerakva, én is kijavítottam magamnak. :D

*Emlékeim szerint régebben is valamiféle kapcsolatban álltál velük, kaptál ezt-azt tesztre, ilyesmi. :)

[ Szerkesztve ]

(#71013) Aladdin válasza tboldi (#71012) üzenetére


Aladdin
senior tag

Van rahatasom? Konkretam ez az en muvem 😂😂😂
Ujabb kategoriat nem csinalok, de az iranyjelzot azt koszonom!
Az adatok a nagy Osram cegtol vannak, ok valoszinu bekertek a gyaraktol, de nagyon sok a hiba. Ha tudok, mindig letoltok kezelesit is, mint irod, az sem szentiras, sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#71014) tboldi válasza Aladdin (#71013) üzenetére


tboldi
nagyúr

Oh! :R

(#71015) Aladdin válasza tboldi (#71014) üzenetére


Aladdin
senior tag

Azert is irtam ide regebben, ha a Hondanal talaltok hibat, akkor jelezzetek, mert kijavitom :)
Vagy ha barmi hibat talaltok, batran zargassatok :)

(#71016) Qru válasza Aladdin (#71011) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Frankó, a sajátomhoz is ezzel keresek izzót. :C

#nincsbennetarcsi

(#71017) buca84 válasza tboldi (#71006) üzenetére


buca84
őstag

Köszi! Közben meglett a kezelésiben is...user error volt, mert nem találtam a pdf file-t, hogy hova tettem, de meglett és a 441-es oldalon van az összes izzója.

(#71018) tibor.sz


tibor.sz
tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kéne: Civic 7. generáció facelift 1.6 benzinben meghalt az utastér ventillátor. Ránéztem az alkatrészekre, és olyan típusok vannak, amikről még az életben nem hallottam: Ridex, Stark, Thermotec, Krios, Hoffer, Nissens, Sando. És árban is elég nagy a szórás. Szóval melyik gyártótól érdemes venni? Van valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata?
(Ahogy elnézem, a Zsemito is Thermotec-et árul, nem gyárit.)

(#71019) D55 válasza Qru (#71004) üzenetére


D55
aktív tag

De amúgy ez csak az egyedi szín + felszereltség kombó esetén van, vagy akkor is akadékoskodhatnak, ha odarakod a pultra a szalonban álló valamelyik autó vételárát és közlöd, hogy akkor azt te most vinnéd is?

(Nem aktuális a dolog, de ha bármikor véletlenül egy párszáz millió minden előjel nélkül az ölembe hullana, akkor viszont még aznap rohangálós autónak mindenképp venni akarnék egy Type-R-t és akárhányszor ilyen rémtörténeteket olvasok, mindig ideges leszek, hogy nehogy gond legyen ha ez esetleg tényleg bekövetkezik :C )

(#71020) Qru válasza D55 (#71019) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Probaltam arra is alkudni, nem adtak, mert akkor nem tudnak mit mutatni a leendo vevoknek.

#nincsbennetarcsi

(#71021) szabonagyur válasza Qru (#71020) üzenetére


szabonagyur
félisten

Pluszban sokszor azok is el vannak adva elore, mint a bemutato autok amivel munkaba jarnak.

Bar nekem a Suzuki ilyen volt, hogy eladta a bemutato utolsot is :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#71022) Qru válasza szabonagyur (#71021) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Végül lista áron talán engedte volna megvenni. De lista áron nem kell 10000 ember végig ülte, nyomkodta, nyitogatta-csukogatta és a fényezése olyan karcos volt mintha most jött volna egyenesen az ukrán frontról. A takkerfukker ugyanazzal a ronggyal törölte át minden nap a kocsit amivel előtte a budit is... :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#71023) dgyuri0123 válasza Qru (#71022) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

2021-ben vettem a Jazz eHEV Elegance-ot, ami akkor raktáron beragadt példány volt. Adtak rá 1.3 millió kedvezményt, ma 500 ezret érő 5 éves karbantartást, téli kerekeket alufelnin és tolatókamerát. A héten voltam 2. éves szervizen. Szalonban egy db eladó Honda volt, egy 4 éves CRV hibrid személyében 10,7 millióért. Semmilyen új Honda nem volt. Egy Jazz eHEV volt kirakva mutatóba, de ár sem volt rajta és volt még egy Honda "E" kiállítva, de az is csak azért, hogy legyen valami, mert ár azon sem volt. Ja és volt még 1 db Civic eHEV, ami be volt zárva, mert már el volt adva. Ez ma a helyzet új Honda fronton. De amúgy kb. hat hónap egy új autó, csak mire bejön, rég el van adva, ezért nem marad a szalonba egy sem bemutatónak.

"csak a zene van"

(#71024) Dooonfrigo


Dooonfrigo
tag

Sziasztok!

Adott egy 2012 1.4-es Jazz, amibe szeretnék gyertyát cserélni. Elvittem a helyi szerelőhöz, aki 4 gyertyát cserélt benne. Én úgy tudtam, hogy 8 darab van benne, de netes szerelős videók alapján is úgy tűnik, hogy valóban csak 4 gyertya van benne. Meg tudnátok kérlek mondani, hogy mi az igazság? Előre is köszönöm! :R

(#71025) tboldi válasza Dooonfrigo (#71024) üzenetére


tboldi
nagyúr

A 2002 és 2008 között futott 8 szelepes i-DSI-kben van 8 db, az azutáni 16 szelepes i-VTEC-ekben valóban 4 van csak.

(#71026) Qru válasza dgyuri0123 (#71023) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem baj lassan fordul a kocka: [link]

#nincsbennetarcsi

(#71027) dgyuri0123 válasza Qru (#71026) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ami most van, az a Merkur korszakot idézi .... drága, sosem megérkező autók, nulla kedvezmények. Barátom (nő) tavaly decemberben rendelt egy Yaris hibridet. Most szóltak neki, hogy abban a színben, amiben rendelte, már nem is lesz elérhető, de van piros, vagy fehér és ennyi. 10 milkáért... :F Én ebből nem arra következtetek, hogy egyhamar lesz ez még jobb is. :)

"csak a zene van"

(#71028) Avicularia válasza Qru (#71026) üzenetére


Avicularia
veterán

Ha ez igaz, akkor miért függesztette fel a Honda a Civic rendeléseket egész Európában? Még azt a keveset se tudják szállítani, amit megvennének. Csak a magyar és a svéd oldalakat néztem, de ez alapján szerintem egész Európát érinti.

Autó nagyon népszerű, nagyon sokan megbámulják :D
Nejem panaszkodik az újautó szagra, szerinte kellemetlen, túl erős. Hajlamos vagyok igazat adni neki, bár engem nem zavar. Az elődben kellemesebb volt a szag mikor új volt. Lehet, hogy itt a bőr miatt érződik erősebben, a régi Civic az nem bőrös volt.

(#71029) Qru válasza Avicularia (#71028) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mert hozzájuk később gyűrűzik be a kereslet csökkenése (a cikk az európai gyártókról szól) és termelés felfutása. Nekik mi nem elsődleges piac vagyunk, a sokkal fontosabb piacaikra koncentrálnak (Észak Amerika pl). Az EU-ban a kivetett vámok miatt nem is tudnak igazán versenyképesek maradni, egyszerűen a jelen kondíciók mellett nem éri meg nekik ide beszállítani.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#71030) Qru válasza dgyuri0123 (#71027) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát kb, szerencsére csóró vok, nem fenyeget az új autó vásárlás terhe. :D

#nincsbennetarcsi

(#71031) dgyuri0123 válasza Qru (#71030) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ma cirka 3.3m egy tiptop állapotú 2012-es Jazz. Anno pont annyiért vettem újonnan a 2012-es 1,4 Elegance-ot. Ma sem érzem kevésnek 3.3 milliót összespórolni, főleg nem egy 11 éves kisautóra. Nagyon gáz, ami itt folyik....

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#71032) Qru válasza dgyuri0123 (#71031) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gaz bizony. En is szivesen lecserelnem a 2007-es Jazz-t de egyszeruen ilyen arak mellett... :(

#nincsbennetarcsi

(#71033) D55 válasza Avicularia (#71028) üzenetére


D55
aktív tag

Mert a most futó Civic-et a valaha készült legjobb vezetési élményt nyújtó hybrid-nek kiálltották ki, szerintem azért. Ha pár nulla lenne még pluszba a bankszámlám egyenlegének a végén, akkor gondolkodás nélkül bespájzolnék én is pár darabot akár csak "jól jöhet még egyszer" tárgyként is. Ettől függetlenül szélesebb viszonylatban, a teljes autópiacra vetítve nagyon is várható az összeomlás és mondok a Qru által linkeltnél is durvábbat: akinek sok pénze van, azok közül is sokan azért vesznek mostanában autót, mert a jövőben már nem fognak kapni olyat, ami megfelel a műszaki elvárásaiknak. Ezt nem egy gazdagabb/sikeresebb vállalkozó ismerősöm ecsetelgette már nekem, egyikőjük egy Mustangot vett kapkodva emiatt pár éve (valamit a V8-as motorokkal variáltak akkor), most meg épp egy T6-os Multivant mutogatott egy másik, hogy az utolsó darabok közül még lecsapott egyre, mert a T7 már nem az igazi. És ugye ha mondjuk Mustangból nem is, de T5-T6-ból pont van ennek az ismerősömnek a cégénél is még jópár darab és feltételezem azokat sem tervezi akkor már mindenáron lecserélni amíg jól teszik a dolgukat.

Azt kell megérteni itt, hogy volt a világon egy gazdaságilag nagyon gördülékeny évtized, amikor a korábbi gazdasági válság fájdalmas tanulságaiból okulva mind a cégek, mind a lakosság igyekezett hitelek helyett inkább a felhalmozás / tartalékolás felé hajlani. Erre aztán valószínűleg a 2010-es évek végén már kellő számú élelmes gazdasági szereplő szeme csillanhatott fel és elkezdtek eleinte a klímaváltozás témáját megragadva, aztán pedig a chiphiány, majd a háború ürügyeit hangoztatva pofátlanabbnál pofátlanabb áremeléseket végrehajtani, kialakítva ezzel egy csendes kartellkörnyezetet a legtöbb szektorban. Rövidtávon sokaknak akár az évszázad üzletei lehettek ezek, viszont semmi sem tart örökké, az embereknek mára elkezdett elfogyni a pénze és mint mondtam a kifutószériáknál eleve nagyban erősíthette a keresletet a klímaszabályozások + itt mellé még az EU-s túlszabályozási mánia miatti, a vásárlók számára nemkívánatos műszaki megoldások felé való elmozdulás is. Nem adok én sem már sok időt mindezekután annak, amikor végül szembe lesznek kénytelenek nézni a hosszútávú következményekkel is. Remélhetőleg egy időre ez majd aztán ismét a józanabbul gondolkodó gyártók malmára fogja hajtani a vizet és a piacilag rendkívül káros szabályozásokat is bízom benne, hogy kellőképp visszafújja majd valahogy azoknak a szemébe, akik ilyeneket politikai vonalon támogattak...

(#71034) Avicularia válasza D55 (#71033) üzenetére


Avicularia
veterán

Az itt is érződik, hogy az embereknek nincsen pénze. Kb. 1 éve a telefonos előfizetéseknél a telefonra lehet 3 éves részletfizetést is választani. Az előfizetésre magára max 24 hónap lehet, ez EU előírás. De a telefonra lehet 36 hónapos kifizetést is választani. Úgy néz ki a svédek már nem tudtak vagy akartak az 50-60 Eurónak megfelelő havidíjnál többet fizetni.
Remélem nem rosszkor vettem az autót és veszít sokat az értékéből. De az áremelkedés miatt a régi kocsi alig vesztett az értékéből. 2 hónap híján 4 évesen az új árának 73%-át kaptam érte és 110K km-el adtam le a kereskedőnek.

(#71035) Qru válasza D55 (#71033) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ki lesz herelve a nagy zold atallasra meg a nyugat sincs kesz nem hogy a kelet... Latod a belsoegesuek is megmenekuktek a szintetikus uzemanyagnak hala.

#nincsbennetarcsi

(#71036) dgyuri0123 válasza Avicularia (#71034) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"De a telefonra lehet 36 hónapos kifizetést is választani."
Egy jobb telefon manapság 500e Ft is lehet, még jó, hogy adnak rá hosszabb részletfizetési kedvezményt. ;)

"2 hónap híján 4 évesen az új árának 73%-át kaptam érte és 110K km-el adtam le a kereskedőnek."
Honda volt az is? Csak mert az akkori új árában is el tudtad volna eladni. A kereskedő annyiért fogja továbbadni, ebben biztos lehetsz. :K

"csak a zene van"

(#71037) dgyuri0123 válasza dgyuri0123 (#71036) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ja, ha Svédország, akkor nem biztos... :D

"csak a zene van"

(#71038) Qru válasza dgyuri0123 (#71036) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, írta hogy 1.5t Kuvik volt. :K

#nincsbennetarcsi

(#71039) dgyuri0123 válasza Qru (#71038) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Akkor lehet hogy jól gondolkodtam az új eladási árát illetően, bár nem ismerem a Svéd piacot, de valószínűsítem, hogy ott sem lett olcsóbb semmi.

Más. Bp-i Royal Hondában van most egy kiállított, felmatricázott Civic ehev, ha valaki esetleg szeretné közelebbről megfogdosni. Talán marad pár napig... :) Szép autó. Vinném, ha telne rá...

"csak a zene van"

(#71040) Qru válasza dgyuri0123 (#71039) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vagy ha más nem eladják ide a vadkeletre. :D

#nincsbennetarcsi

(#71041) Avicularia válasza dgyuri0123 (#71036) üzenetére


Avicularia
veterán

Nyilván fog rajta keresni a kereskedő. De itt is megvan az a réteg, hogy mennyit engedsz a feléből, és ezekkel nem kellett megküzdeni. Nem kellett eladható állapotúra felhoznom. Tele volt kőfelverődéssel az eleje az itt télen elszórt apró kavicsoktól, amit sózás helyett használnak. 110K volt benne, biztosítónál 120K-ig van biztosítás arra, ha pld. motorhibád van, akkor 5K SEK önrésszel javítják, utána a teljes költség a tied. Ez nem a magyar piac. Egy fékbetét csere egy tengelyen 70-80K HUF, egy olajcsere 100-120K HUF.
Végül itt a legtöbb ember az újabb kocsikat beszámítja ha újabbat vesz, nem nagyon árulgatnak magánszemélyek. Itt a helyi használtautó.hu, eladó Civicek 2017-től 76 db, ebből 2 magányszemély [link] . Ahol szürke företag feliratot látsz ott cég az eladó.

[ Szerkesztve ]

(#71042) dgyuri0123 válasza Qru (#71040) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Kitakarítva, polírozva, viszatekerve simán. :)

#71041Avicularia Akkor az a piac, nem teljesen olyan, mint a Magyar piac. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#71043) zolynet


zolynet
addikt

Tegnap bekerült az unikornis, vagyis a tegiwa vastag vízhűtő.
Szemmel látható a különbség a gyári és e között.
Kedden meglátjuk hogy jól funkcionál-e. (Hungaroring)

Life is too short to stay stock!

(#71044) tboy93 válasza BigBlackDog (#71003) üzenetére


tboy93
nagyúr

En 2 eve voltam markaker-ben, akkor se tudtak autot adni :D Csoda hogy el meg ez a ceg itthon...

(#71045) Qru válasza zolynet (#71043) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hajrá! Majd jöhet róla az összefoglaló. :K

#nincsbennetarcsi

(#71046) Qru válasza dgyuri0123 (#71042) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah lesz ebből még itthon 50 ezret futott autó. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#71047) Qru válasza Avicularia (#71041) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a baj, hogy ezek az árak itthon is megvannak már (pl a 120k-s olajcsere) csak éppen a bérviszonyok mások egy kicsit.

#nincsbennetarcsi

(#71048) Avicularia válasza Qru (#71047) üzenetére


Avicularia
veterán

Most voltam otthon majdnem három hetet. Indulás előtti napon megszólalt hátul a betétkopás jelző. Megvoltak az eredeti betétek, amit kicseréltem Brembo-ra. Hazavittem magammal a betéteket. Honda Ercsiben kicseréltettem a hátsókat, 25.771 Ft-ot fizettem érte. De neten 14-17K árakat láttam pár helyen ahol megnéztem a fékbetétcsere árlistát.
Tény, a bérek nem egyformák, és teljesen le voltam döbbenve az otthoni árakon. Egy csomó minden már olcsóbb nálunk mint Magyarországon. Ez korábban sose volt így :(

(#71049) Qru válasza Avicularia (#71048) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az jó ár! Ha ott veszed náluk a betétet is akkor nem úsztad volna meg ilyen olcsón. :D

#nincsbennetarcsi

(#71050) Avicularia


Avicularia
veterán

7.7 km-es városi út A-ból B-be, utána haza. 3.1 l/100 elég komoly. Vicces, hogy megfordult és most városban eszik kevesebbet az autó, nem országúton.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.