Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66001) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. A honda accordomon, kigyulladt olyan lampa a muszerfalon, mint valami jegkristaly. Mit jelenthet?

(#66002) MPowerPH válasza venom8888 (#66001) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hideg van, azt jelzi. Itt UK -ban is neha kigyullad, foleg mostanaban. Tegnap is 2-3 fok volt itt Warringtonban, azert latod Te is. :D

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#66003) tboldi válasza venom8888 (#66001) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ez lenne az?


(#66004) tboldi válasza venom8888 (#66001) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ja, látom, neked 2007-es Accordod van, én meg a 2009-es modellévtől gyártott újabb generáció kezelési útmutatójából ollóztam ki, de a lényeg ugyanaz.

(#66005) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Alapvetően jah, fagy és csúszásveszélyre figyelmeztet.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#66006) venom8888


venom8888
őstag

Koszonom a valaszokat :)

(#66007) tboy93 válasza venom8888 (#66001) üzenetére


tboy93
nagyúr

Azt jelenti, hogy eljött a kézifékkel baszatós idő ;]

(#66008) tboldi válasza tboy93 (#66007) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem nem kell kézifék, befog az anélkül is. :O

Illetve remélem, most már nem, reggel 8:30 óta volt ideje dolgozni rajta a szerelőnek. :D
Még 2 órán át vannak nyitva, most már egyre jobban várom a hívást, hogy mehessek érte.
Azt mondta ő is, hogy szeretne vele végezni még ma, mert különben útban lesz neki az emelőn. Csak az alkatrészboltokon múlik, milyen gyorsan tudnak szállítani.

[ Szerkesztve ]

(#66009) tboy93 válasza tboldi (#66008) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az nem túl jó. Nekem egyszer szarul rakta össze egy szerelő a civicemen a hátsó féket, ott is befogott, de nem érezhetően. Hazafele a nulláson forrt fel a fékfolyadék és ment el a teljes fékhatás. Volt pillázás amikor rátapostam a fékre 100-120 körül és nem fogott semmit :D Kurva nagy mázlim volt, hogy szellős volt a forgalom.

[ Szerkesztve ]

(#66010) tboldi válasza tboy93 (#66009) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nálam az oxidáció a bibi, bejuthatott a nedvesség a dugattyú mellé, és megszorult. Korábban meg volt gyűrve a gumigyűrűje, még én igazítottam meg, de ki tudja, meddig volt úgy.

"Oltásként" lepattintottam a gyári fémlemezkéket a betétek hátuljáról, így nyertem 0,5-1 mm-t, de az már éppen elég ahhoz, hogy ne súrlódjon folyamatosan. Úgyhogy gyakorlatilag 3 fékkel gurultam el a szerelőhöz. :D

A bal hátsónál ugyanez volt 2017-ben, most a jobbos ragadt be. Akkor elég volt egy felújítókészlet, remélem, most is, mert az csak 6000 Ft.
Illetve a bal első is szorult már egyszer, de azt elég volt átmozgatni és újrazsírozni, viszont akkor a betétek nem úszták meg.

[ Szerkesztve ]

(#66011) Imilenni


Imilenni
addikt

Sziasztok
B5 Passatot váltanék.
Benzines 2003 körüli Accordot néztem, leginkább 2,4-es motorral.
Jelenleg 1,5 millióm van, ennyiért meglehet venni őket?
Láttam hogy 1 körül kezdődnek..
Nem kell hogy Type S legyen, az exták nemtudom mennyire nyomják meg az árát ezeknek az autóknak?
Találtam 1.5-ért S-t fent, de kétlem hogy ennyiért menjenek, hiszen ez majdnem a legnagyobb felszereltséget jelent.

Press "F" to pay respects.

(#66012) tboy93 válasza Imilenni (#66011) üzenetére


tboy93
nagyúr

Jelenleg 1,5 millióm van, ennyiért meglehet venni őket?

Meg, ha szopni akarsz egy jót. Sajnos értelmes 2.0 sincs nagyon 2M alatt manapság, nemhogy 2.4. Egyébként 2.4-ből csak typeS és exe van, az exe a full-full. Egy jó állapotú keveset futott typeS 2.5-3M.

[ Szerkesztve ]

(#66013) Imilenni válasza tboy93 (#66012) üzenetére


Imilenni
addikt

Facelift előtti modellről beszélünk?
15-18 évesekről, azért jól tartják az árukat :D
Azt hittem van simából is 2.4, a múltkor láttam fent, fényszóró mosó nélkülit (gondolom akkor nem xenon) és nem type s ként volt fent.
Azt hiszem alapfelszereltéség volt az S-ben a xenon.

Exe-ből létezett manuális?

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#66014) nandow válasza Imilenni (#66013) üzenetére


nandow
aktív tag

2.4-es motorral szerelt típusnál (Type-S, Executive) Magyarországon forgalombahelyezett autónál alapfelszereltség a xenon. :K
Exe-ből igen, van manuális is. Érzésre szerintem több is, mint automata.

(#66015) Imilenni


Imilenni
addikt

Akkor várok még vele, köszi! :R

Press "F" to pay respects.

(#66016) Micsurin válasza tboy93 (#66012) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ezt az első mondatot fel kéne venni a motoros topikok és az autó topikok emojijai közé. :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#66017) tboy93 válasza Imilenni (#66013) üzenetére


tboy93
nagyúr

7gen accordról beszélünk (2003-2008). Akkora hiány van typeS-ből, hogy kvázi mindegy hogy nfl vagy fl, a jó nagyon drága. Ami olcsósít rajta, az a kombi forma. Illetve a dízel accordok amikből ki lehet fogni egész jókat 2M alatt.

(#66018) tboy93 válasza Imilenni (#66013) üzenetére


tboy93
nagyúr

Minden motorhoz/kivitelhez van manuális. Automata is majdnem mindenben volt, kivétel a dízel, ahhoz csak manuálist lehetett kérni.

(#66019) zolynet válasza tboy93 (#66017) üzenetére


zolynet
addikt

Most nézett meg két nonFL type s a haverom, mondjuk az aljáról, azok olyan is, amiket 1.4-1.5ért kínálnak, lelakott szarok 300+ekm-el, és nem a km-el van a gond hanem hogy 1-2év alatt lepukkantják.
Szerbeknél, lengyeleknél van FL CL9, iá 2.4-2.5M és akkor az még kint van.

Life is too short to stay stock!

(#66020) tboy93 válasza zolynet (#66019) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hja, 3M mire hazahozod es bepapirozod.

(#66021) zolynet válasza tboy93 (#66020) üzenetére


zolynet
addikt

Az a durva, hogy 2016-ban is ennyi volt amikor az enyémet hoztam be.
5éve tartja az árát, ilyen nincs!

Life is too short to stay stock!

(#66022) Imilenni válasza zolynet (#66019) üzenetére


Imilenni
addikt

Néztem a kinti árakat, de azok is mintha itthoniak lennének :Y

Gen 8 2.4?

Press "F" to pay respects.

(#66023) tboy93 válasza Imilenni (#66022) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az eleg kenyes az olajra, szinte az osszes eszi is rendesen.

(#66024) tboy93 válasza zolynet (#66021) üzenetére


tboy93
nagyúr

Valoban durva, hogy mennyire tartja az arat.

Azt neztem, hogy a 2019.01-ben vasarolt 2.0 accordom sem er kevesebbet, mondjuk meter sincs sok benne, elso magyar tulajos auto volt 128e-el, de meg most sincs benne 150e :DDD

(#66025) Ispy válasza zolynet (#66021) üzenetére


Ispy
veterán

Hát azért 5 éve ez a pénz nem ennyit ért, mint ma, szóval ez a 3m nem az a 3m, sajnos.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#66026) Levihonda


Levihonda
friss újonc

Most nálam van az autó sajnos henger fejes

(#66027) MPowerPH válasza Levihonda (#66026) üzenetére


MPowerPH
félisten

Milyen auto?

Don't Tread On Me

(#66028) KrAt válasza zolynet (#66021) üzenetére


KrAt
veterán

Imihez megyek nemsokára, első fék csere kompletten, hát eddig se volt olcsó, de ami áremelés volt Hondáéknál 21.01.01-el.. :O :O :O

[ Szerkesztve ]

(#66029) tboldi válasza KrAt (#66028) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hehe, én most rendeltem 54k-ért új rugószettet Dajcslandból, illetve 74k-ért 2 első lengéscsillapítót, 2 stabrudat és 1 toronycsapágy és szilent szettet (1 már van, az 9220 Ft volt). Ja, meg előtte kifizettem 56k-et a szerelőnek, mert azt hittük, a féltengelycsukló ropog. Bár cserés volt már az is, de nem ez adta a hangot, hanem ez:


Most fel van bakolva a Jazz, várom az alkatrészeket.

[ Szerkesztve ]

(#66030) Qru válasza tboldi (#66029) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Maradtal a H&R-nel ugye?

#nincsbennetarcsi

(#66031) tboldi válasza Qru (#66030) üzenetére


tboldi
nagyúr

:K

(#66032) Qru válasza tboldi (#66031) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Helyes. :K

#nincsbennetarcsi

(#66033) tboldi válasza Qru (#66032) üzenetére


tboldi
nagyúr

Csak az a kérdés, hogy az új rugók végein is lesz-e ilyen gumi. Mert ha nem, akkor vagy le kell erről cincálni, vagy valami alternatívát találni (mondjuk slag, benzincső vagy zsugorcső több rétegben :D).

Próbáltam keresni, de konkrét választ nem kaptam. Vannak olyan fényképek (nem vagy csak alig szerkesztett képek), amin rajtuk van, és vannak olyanok, amiken nincs.

(#66034) BigBlackDog válasza tboldi (#66033) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Lehet, hogy hlye ötlet, de ha gyárilag nincs rajta, nem biztos, hogy raknék rá. Az előző ugye pont ott tört el. Nem lehet, hogy csak megragad a nedvesség alatta + kidörzsöli a felületet és szépen elkezdi a víz és a fagy a fémet megenni (aztán később meg törik)?

Mondjuk, ahogy látom, nincs nagyon nagy gumiágy, amibe bele tudna feküdni. Szóval lehet, hogy mégis kell. Volvonál kicsit vastag ágyba feküdt bele, ott nem kellett semmi ilyen a rugóvégre.

[ Szerkesztve ]

(#66035) tboldi válasza BigBlackDog (#66034) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ezt sem megerősíteni, sem megcáfolni nem tudom. :B

Fent műanyag a rugótányér teteje, oda nem kell gumi, alul meg csak a lengéscsillapító fogja, az viszont fém. Ott nyiszoroghat, ha nincs gumi, de nem kötelező rárakni.

Amúgy a WagonR-en is az alsó vége felé törött el a bal hátsó rugó, azon nem volt semmi.

[ Szerkesztve ]

(#66036) BigBlackDog válasza tboldi (#66035) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Jogos, kicsit rosszul írtam. :B Szóval nem úgy gondoltam, hogy amiatt, csak esetleg hozzásegíthetett, mivel gondolom azért mégsem túl idős az a H&R, ami benne volt.

(#66037) tboldi válasza BigBlackDog (#66036) üzenetére


tboldi
nagyúr

2015 októberében már ezzel jött az országba az autó, nem tudom pontosan, mikor kerülhetett be. Mondjuk 2013-as az utolsó német bejegyzés a szervizkönyvben, szerintem abban a 2 évben lehetett egy kb. velem egykorú 2. tulaj, és ő rakhatta be. Az első tulaj (2006-2013) egy 50-60 éves hapsi volt, nehezen hinném, hogy az ő műve lett volna. :D

A JSZP-n a honosításkor készült képeken valami nagyobb felni is van rajta, szerintem az sem az öreg ötlete lehetett. :D

(#66038) Qru válasza tboldi (#66033) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem kell oda gumi ha gyarilag nincs, most is alatta rohadt el a rugo ebben igaza van BBD-nek.

#nincsbennetarcsi

(#66039) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Nektek is ilyen?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#66040) Qru válasza szabonagyur (#66039) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálam jó.

#nincsbennetarcsi

(#66041) szabonagyur válasza Qru (#66040) üzenetére


szabonagyur
félisten

A veget nezd amit en...az eleje itt is okes.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#66042) tboldi válasza Qru (#66038) üzenetére


tboldi
nagyúr

Majd meglátjuk. :)

(#66043) Qru válasza szabonagyur (#66041) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tényleg az szét van esve. Hogy én meeeeeenyire utálom ezt az új reszponzív felületet... :(((
Megcsinálom, köszi hogy szóltál. :R

#nincsbennetarcsi

(#66044) Ispy válasza Qru (#66040) üzenetére


Ispy
veterán

Hehe, pont az enyém után van szétesve, nem én voltam. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#66045) Qru válasza Ispy (#66044) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Biztos? Gyanús vagy nekem, a hajad is hogy áll?! :DDD :R

#nincsbennetarcsi

(#66046) Ispy válasza Qru (#66045) üzenetére


Ispy
veterán

Hát jól. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#66047) Ispy


Ispy
veterán

[link]

Hájpa, hájpa, instant 25%-os áremelés, yeah.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#66048) tboy93 válasza Ispy (#66047) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ilyen bejelentések után már értem, hogy miért mennek felfele az accord árak :D

(#66049) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Erdeklodni szeretnek az elozo generacios kombi Civic felol... automataval esetleg?
Vannak olyan dolgok amikre figyelni kell, tipusbetegsegek esetleg?

A kollegam probal lebeszelni mert neki nem voltak jo tapasztalatai, de en eleve 2016/17-es modellt keresek tudatosan a gyartas vege felol. Az ove nemcsak egy korai modell volt de elegge minimalisan extrazott (talan Elegance?) neki zorgott itt-ott es velemenye szerint nem is ment olyan jol, mint amennyit evett (7.6)
Off topic, de eladta es egy Accord kombit vett ami meg tan most is meglenne neki, ha egy reszeg bele nem szall 90-el az oldalaba. Szoval haternek semmikeppen nem hivnam.

Velemeny/tipp esetleg tapasztalat?

(#66050) BigBlackDog válasza No.01 (#66049) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A fogyi-menés arány szerintem nem a legjobb az 1.8-as szívóval, egy turbós motor jobb hatásfokkal dolgozik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.