Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24251) orbano válasza zolynet (#24249) üzenetére


orbano
félisten

teljesen jó, nagyon puha és kényelmes, pont olyan, mint amikor beszerelték. azért lett cserélve, mert le kellett szedni a váltót a főtengely szimering csere miatt és gondoltam 140k-nál ha már le van kapva, legyen ez is letudva, előbb-utóbb úgyis cserés lenne. egyébként kutya baja nem volt a réginek :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#24252) Integra válasza zolynet (#24249) üzenetére


Integra
titán

csak egy szutykos dízel marad. és megfullad tőle mindenki. betiltanám az összeset. plusz, használtat veszel, amire majd locsolhatod a pénzt szélsőséges esetben, kettős tömegű lendkerék, nagyobb fékek, adagolófúvóka és még sorolhatnám. nem tudom miért gondolod, hogy vti alatt lehet üzemben tartani. max az első szervízig. onnantól meg már megy megint a hogy lehet a legolcsóbban utángyártott alkatrészből kihozni megoldás, jó lesz az korom okádva is, csak menjen és ne fogyasszon sokat. nem egy új, 10 milliós dízelt veszel. (és az sem jobb, ugyanolyan gáz, még rosszabb is az egészségre)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24253) zolynet válasza Integra (#24252) üzenetére


zolynet
addikt

rosszul fogalmaztam, nem jött ki belőle h sokkal olcsóbb még úgy is fenntartani a vétéit hogy többet fogyaszt, ez lett volna a lényege ... tisztában vagyok vele amiket leírtál, kettőstömegű meg a többiekkel, olvasgattam utána, ezért írtam h kizárt h mostanában váltanék (vagy egyáltalán) , meg még ugye a kiélés, az élmények, 1-2 pályanap is bennem van, illetve ha adná a sors akkor Nürburgring, de annak előfeltételei vannak

#24251 orbano: kösz ... vagy exedy stage II lesz vagy itr ha már cserélek

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#24254) Winner_hun válasza zolynet (#24246) üzenetére


Winner_hun
félisten

És akkor mi van ha kemény a kuplung? Gyenge a lábad?:P Amióta megvan nekem olyan, wierra cserélt kuplungján éreztem először hogy ez lehet puhább is. Ha keményebb is, ugyanúgy működik, semmi baj vele. Vagy ezt már kötelező lenne cserélni? Ha igen akkor miért?
Már nem tudom hogy ki de mondott nekem a kocsi vétele után olyat hogy azért keményebb a kuplung mert erősebb kell bele mint a gyengébb motorú kocsikba. Ezek szerint hülyeséget mondott?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#24255) zolynet válasza Winner_hun (#24254) üzenetére


zolynet
addikt

evo vádli (álá Karrotta) ecséééém :P
nem azé kell cserélni me kemény, hanem mert:
kemény, fent fog, nyikorog, erre időnként Imi 'rálehel', de az nem megoldás
előző tulajhoz 120ekm-es korába került, ő nem cserélt puklungot, így még akár a gyári is lehet :U
működik amúgy, járok vele, megszoktam mint írtam ~2év alatt, de ha 1x is láttad a csé adatlapomat akkor tudhatnád h máximalista vagyok

/lassan lejár a 2hét :U /

Life is too short to stay stock!

(#24256) orbano válasza Winner_hun (#24254) üzenetére


orbano
félisten

nem sokat vezetsz nagy forgalomban/dugóban felteszem :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#24257) zolynet válasza orbano (#24256) üzenetére


zolynet
addikt

hajnalban vezet meg éjszaka = indulás&hazaérkezés, kvázi 0 forgalom :DDD

Life is too short to stay stock!

(#24258) Winner_hun válasza zolynet (#24255) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az enyém 180k km körül jár (pár ezer még van addig) és nem tudok róla hogy cserélve lett volna, a kocsihoz kapott számlákon/szervízkönyvben se láttam olyat de majd megnézem még.

Így ezt általánosságban kérdeztem, nem pont a tiédre:B Szóval még mindig érdekel hogyha kemény akkor a keménységen kívül mi az ami miatt cserére ajánlott a kuplung.

Tudom, lassan lesz rajz neked is:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#24259) Winner_hun válasza orbano (#24256) üzenetére


Winner_hun
félisten

Pedig de. De nem zavar. Egyetlen egyszer voltam úgy vele hogy lehetett volna könnyebben járó is, 2 vagy 3 éve mentünk valahova egész napos programra, indulás előtt még játszottam a kutyámmal, az meg ahogy elrohant az eldobott akármiért nekemjött, bal bokám egy icipicit megrándult, alig bírtam ráállni. Aztán egész nap még járkáltunk, visszafelé már egy élvezet volt vezeteni de túléltem. Nem úrihölgy lábikóm van:P:DDD
Amúgy egyáltalán nem zavar hogy kemény, nem izomból nekifeszülős, el van fogadva hogy ilyen, ennyi:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#24260) !Overdose! válasza orbano (#24251) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nekem is hamarosan esedékes lesz a kuplungcsere (181e km), de nálam az Exedy kiesik, mert kétszer annyiba kerül, mint nektek Z6-ba. Szerencsére Aisin-Asco van elfogadható árban.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#24261) Integra válasza Winner_hun (#24258) üzenetére


Integra
titán

ha nincsen szétrúgva, elmegy annyit :)
nálunk úgy 150-160e után volt a civicekben kuplungcsere
nálam 110e után van:DDD szegény autó, hónapok óta erre vár...

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24262) zolynet válasza Winner_hun (#24258) üzenetére


zolynet
addikt

Keménységen kívül, hogy fent fog, és nem szeretem h ha nem jó helyen engedem fel akkor felbőg a motor (na jó ezt szeretem, mocskosul jól szól a szkánktú :DDD ), ill neadjisten lefulladok (évente 2x kb) :B
Sokat dugózok, és így a jobb vádlim nem lesz akkora mint a bal, milyen hülyén fogok kinézni...már így is. :DDD

most nézem csak milyen titulusod van, amindenségedet,grat :C

Life is too short to stay stock!

(#24263) Winner_hun válasza zolynet (#24262) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jó a más helyen fogás az más kérdés, nekem kb. 1 hónapja teljesen lent fogott, egyik váltás után csak bumm beesett a kuplung és a padlónál fogott. Szerencsére épp szervízhelyre mentem, légtelenítették, azóta jó. Nézem hogy folyik-e a kuplungfolyadék de még nem láttam változást.

:R:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#24264) m3tr0


m3tr0
senior tag

Halihelló,

6gen Civicre mi a gyári gumiméret? Pontosabban téli gumit kéne vennem felnivel együtt,csak nem tudom milyen méret kéne nézni.

Továbbá kérdezném,hogy Honda alkatrészeket,kiegészítőket honnan,kitől lehetne vásárolni "olcsón"(jó áron)?
Kéne egy-két cucc, apróságok de összességében 50-60 ezer forint amit összeírtam... :U
(Oszt még átírva sincs a kocsi.) :DDD

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#24265) !Overdose! válasza m3tr0 (#24264) üzenetére


!Overdose!
őstag

Gondolom 185/60, esetleg 175/65, de egy matricán rajta kéne, hogy legyen a B oszlopon vagy a tankbetöltőn.

Bontott alkatrészeket a hondaforum.hu adás-vétel topikjában találsz a legolcsóbban.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#24266) orbano válasza !Overdose! (#24265) üzenetére


orbano
félisten

télire én a 175-öset venném (azt is vettem), latyakban, hóban előnyösebb. mondjuk a tátrában legutóbb így is tolni kellett, a 12%-os emelkedőt szűz hóban nem bírta :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#24267) neduddki válasza m3tr0 (#24264) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

endre csepel

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#24268) m3tr0 válasza neduddki (#24267) üzenetére


m3tr0
senior tag

Dénes Balatonlelle. :DDD

Overdose: Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#24269) !Overdose! válasza m3tr0 (#24268) üzenetére


!Overdose!
őstag

[link]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#24270) olbeteam


olbeteam
tag

Nálunk is állandó téma a dízel vs. benzin.

A leglényegesebb szerintünk, hogy hiába spórolsz a gázolajossal, ha hosszútávon használod az autót, mert az idő elteltével, úgy is el fog szállni a turbó, magasnyomású.... és társai tehát ugyanott leszel, mint a benzinessel, ráadásul ha rövidebb távokon kell használnod, mert úgy hozza az élet, akkor a dízelt kivégzed hamarabb, arról nem is beszélve, hogy mire a nagyköbös dízel bemelegszik kell cca. 5-10 km.

A fentiek úgy érvényesek, hogy magánemberrel számolva, nem pedig adóból leírva és cserélgetve 3-4 évente az autót és fontos, hogy tapasztalatok alapján írtam az okfejtést.

Mod.: Integra és Zoli párbeszédére reagálva! :)

[ Szerkesztve ]

I can resist everything but temptation.

(#24271) zolynet válasza olbeteam (#24270) üzenetére


zolynet
addikt

Kösz az okfejtést, én is hasonlóképp gondolkozok és belátom ezeket a dolgokat.
Nem vagyok egy nagy autócserélgetős, ez a 3. autóm, a Lancer-t is csak azért adtam el mert ugyanannyiba került volna bele a klíma mint maga az autó ért. :O Pedig deszerettem, és első tulajdonostól vettem, Apám. Ezeket talán már írtam is anno.
A jelenlegit sem azért szépítgettem hogy 2-3év múlva eladjam (azaz most), csak megfordult a fejemben ez a dízelesdi, de köszönöm a hozzászólásokat, amilyen gyorsan jött olyan gyorsan ki is esett a fejemből.
Marad az én kis szépségem, biztos megbánnám ha eladnám ... ahogy az összes ats-es megbánta hogy átült a vti-ből. :DDD

Life is too short to stay stock!

(#24272) wierra


wierra
senior tag

Kuplung témához

"Aki csúszó kuplungos autójával nem siet a szerelőhöz, az nagyobb kiadások elé néz: a nagyfokú melegedés miatt a lendkerék felülete, vagy az acél nyomólap is károsodhat."

Ha cserés, akkor érdemes a szerkezetet, tárcsát és csapágy(aka)t is egyúttal cserélni.

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#24273) olbeteam válasza zolynet (#24271) üzenetére


olbeteam
tag

Egy dolgot nem írtam, nálunk a családba közel 15 évig volt csak dízel de beláttuk, hogy használt dízelnél, az új technológia miatt is, hatalmas lehet a bukó!

I can resist everything but temptation.

(#24274) zolynet válasza wierra (#24272) üzenetére


zolynet
addikt

természetesen ha odáig fajul akkor fullos csere, ahogy írtad, ahogy illik :K

olbeteam: apámnak van most egy 1.5 dízel colt-ja,
ilyen 4.6-os átlafogyival megjárta Barcelónát :Y ... kérdeztem is hogy toltad öreg?! :DDD
moslék egy váltója van, ellenben sztem lomha is, amellett hogy randa az ötajtós, mégha hófehér is
de 2005óta nem kellett a kötelező szervizeken kívül semmihez sem nyúlni! :U

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#24276) Integra válasza #45553408 (#24275) üzenetére


Integra
titán

remélem 2.2-es dízel volt :DDD
te is egy született photoshop guru vagy ahogy látom, mintha magam látnám :))

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24277) orbano válasza #45553408 (#24275) üzenetére


orbano
félisten

hátul látszik még egy rendszám :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#24278) neduddki válasza zolynet (#24271) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

en biertam ezt a lancert jo kis oto volt, es vegre egy fenykeo ami tnem rangattal el:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#24280) !Overdose! válasza #45553408 (#24279) üzenetére


!Overdose!
őstag

Megnéznéd nekem, hogy a bekarikázott patent mellett jobbról neked is csavar fogja-e a csomagtartó lehúzót vagy hiányzik nekem onnan valami?

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#24282) !Overdose! válasza #45553408 (#24281) üzenetére


!Overdose!
őstag

Köszönöm. Most fogok rendelni olyan patentet ami a csomagtartókárpitot tartja.

Esetleg neked nem kell? 179Ft

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#24283) NoLF válasza #45553408 (#24279) üzenetére


NoLF
addikt

Ehhez eleg lett volna egy paint is, meg egyszerűbb is lett volna. Vagy olyan mar nincs a mai modern operációs rendszerekbe integrálva? :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#24284) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

na a masodik erdeklodo elvitte az acelfelniket, nem elveztuk egyamas tarsasagat sokaigm de ezen imadtam meg a ug7+okat:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#24286) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

nem ertem en ezt az uszot:- ((( min 40km ota sargan vilagit erre 50l allig birok beletuszkolni...??? maskor eppen felvillan es 50l fole megy kicsivel

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#24287) m3tr0 válasza neduddki (#24286) üzenetére


m3tr0
senior tag

Örüjjé' neki! Mondjuk én is 5000-ből 200km-tert mentem el...első tankolásom a Hondával. :B

Mellesleg:

Megvolt a szervizelés a Hondán, leírom hátha valakit érdekel:
-külső féltengely gumiharang 2 db
-olajcsere+ szűrő
-levegőszűrő
-pollenszűrő
-benzinszűrő
-stabilizátorkar 2 db
-2,5 óra munkadíj( féltengely gumiharangokkal megszopták ;] )

Fizettem: 35.000 Ft-ot. Holnap átírás és heccsát. :DDD ;]

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#24288) stangli


stangli
senior tag

a hírek szerint nem sok ilyen civic fog az utakon szaladgálni :(((

(#24289) xcbiker válasza stangli (#24288) üzenetére


xcbiker
addikt

Pedig nagyon dögös forma!!!

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#24290) Integra válasza stangli (#24288) üzenetére


Integra
titán

hála a jó égnek, megjött ezeknek a marháknak az esze és a zúzdába gurítják a jelenlegi sedant....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24291) stangli válasza Integra (#24290) üzenetére


stangli
senior tag

nem is értem mi bajotok a jelenlegivel :DDD

(#24292) orbano válasza Integra (#24290) üzenetére


orbano
félisten

nem rossz, kíváncsi leszek rá más szögekből...

A vér nem válik VAZZE!™

(#24293) xcbiker válasza orbano (#24292) üzenetére


xcbiker
addikt

Most azt mondom... fehérben jöhet!!!! :) ... jah és K20 bele!!! :DDD ...csak a teljesség kedvéért! :D
Szerencsére januártól kímélem a kicsikém. Kevesebbet fogom használni városi közlekedésre és mélygarázsban fog állni, így nem eszi majd az idő vasfoga. :)

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#24294) orbano válasza xcbiker (#24293) üzenetére


orbano
félisten

nah, költözöl? :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#24295) xcbiker válasza orbano (#24294) üzenetére


xcbiker
addikt

Januartol a sunpalota moge.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#24296) Integra válasza xcbiker (#24295) üzenetére


Integra
titán

nem a te autód szoktam néha látni a trófea grill melletti parkolóban?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24297) xcbiker válasza Integra (#24296) üzenetére


xcbiker
addikt

De. Ott dolgozom. Laptopszerviz.com - reklam helye. :)

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#24298) Integra


Integra
titán

új ctr 2.0 turbo, 300le, lsd, vadonatúj hátsó kerék kormányzás, meg még pár finom technikai nyalánkság a jelek szerint. mivel a megane-t veszik jelenleg benchmarknak, még akár jó is lehet. azt mondjuk nemtom, hogy akarják az árát majd 25e font alá benyomni ilyen technikával..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24299) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok!

Honda Jazz ilyen 1.2 1.3 M körül szerintetek kifogható?

Amikre gondoltam:

1.

2.

3.

4.

Nem vagyok BP-i, a nagykőrösi úton az autópiacos kupecokat tényleg kerülni kell?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#24300) !Overdose! válasza _NCT (#24299) üzenetére


!Overdose!
őstag

Eddig messze ez a legjobb választásod. :R A Jazz fantasztikus kisautó, illetve nem is annyira kicsi. Általánosságban elmondható, hogy kerüld a kereskedéseket, de ha engednek egy állapotfelmérést, akkor miért ne?!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.