Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72001) Qru válasza saen (#72000) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Haladnak a korral legalabb. :K

Skodanal en is kerdeztem, azt mondtak, hogy speci az elso olajtoltet es felesleges ido elott cserelni.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#72002) saen válasza Qru (#72001) üzenetére


saen
veterán

Pont ugyanez volt az indok :K

(#72003) Biqci válasza Qru (#71999) üzenetére


Biqci
aktív tag

Bakker, hol élnek? A XX. században? Ja, ott, mert ha belegondolok, akkor az 5W40 volt akkor a hiperhajtómű + fénysebesség... :DDD

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#72004) Dan-szan válasza Qru (#71999) üzenetére


Dan-szan
senior tag

A Honda szerviznél dolgozott a szaki akit ajánlottak, ő is az 5W40 Shell-t mondta, hogy mindig azt öntöttek a gépekbe...
Kerestem másik szakit aki elfogadja,hogy én viszem az olajat és olyat amit én akarok.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#72005) Qru válasza Dan-szan (#72004) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gari miatt muszaj volt naluk maradnom. De kibirta.

#nincsbennetarcsi

(#72006) sanyi0627


sanyi0627
senior tag

Sziasztok
Honda jazz 2005 ge3 (digitklímás) autóba szeretnék másik fejegységet szerelni.
Sony dsx-b700 a típus. Viszont sehol nem találok használható beépítő keretet. Alis mind 9” van tervezve a Sony mérete pedig 7” . Esetleg valahol be lehet szerezni nem horror áron vagy akár összelegózni?
Köszi
Üdv

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#72007) Micsurin


Micsurin
nagyúr

2002 végi, 259k az órában viszont ténylegesen vezetett szervizkönyv. :DD

1.4-es csak sajnos de az állapota tetszetős, alja gyönyörű a küszöbök pötty mentesek. 16-os Aez alufelnik peres vadiúj 4évszakos szettel, 2din-es carplayes és tolatókamerás fej. Egyedül a balos tükör és az A oszlopon van egy lakkhiba. Majd kap max FL tükröt. :DDD :C

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#72008) Micsurin


Micsurin
nagyúr

EP2-es lámpákkal nem tudom mit kezdjek amik a csomiban vannak. Jazzbe nem megy bele aprón értéktelen. :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#72009) tboy93 válasza Micsurin (#72007) üzenetére


tboy93
nagyúr

Grat! Nyelestengely nem szól még? Vagy volt mar javitva? Jó az 1.4, alig eszik :) Taposva nem volt 6.5 az atlagom.

[ Szerkesztve ]

(#72010) Micsurin válasza tboy93 (#72009) üzenetére


Micsurin
nagyúr

:R vagy volt már akkor tippre a kuplunggal együtt vagy majd lesz. De kussol. Januárban jön a szervó és a váltóolaj csere.

Nem verseny gép de messze élhetőbb mint a jazz. :DDD

Majd hívom a héten Imit szerintem, hogy vezérlés + gyertyák kuka + kéne egy (Victor Reinz?) szelepfedél tömítés mert picit szórja alóla.

Szelepfedél, gyertyák, vezérléssel kb mire számoljak tippre? ~150?
Pedál nyikorgott de itthon kis zsírra rögtön elkussolt.

Állítólag 259 van az órában de az az érdekes messze feszesebb az alja, a kormány, harapósabban reagált mint sok fele ennyinek hazudott darab. Ülés ki sincs ülve, nincs szakadva stb stb. Küszöbök pötty mentesek amennyire alá láttunk a hasa a nyúlványok és a futómű is szép tiszta.

Majd lövünk apummal képet a Jazz + Cickányról és mehetnek az összefoglalóba párban.:C

16-os szett mellett gondolom a 40/40-et felejtsem el mi? Mondjuk a peres gumikkal necces lenne együtt... :DDD

Megnéztünk két 147-est de egyiken átláttam a küszönön másikon szószó de rohadt a küszöb ellenben mindkét oldalt kuka volt a komplett kettős keresztlengőkaros csoda... ellenben utóbbin telepen ott volt még meghirdetés előtt a cickány. Mikor meglátta a csávó a tükör pokroc kombót a kezemben faternál a noteszt a diaggal már mondta inkább van egy Honda. :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#72011) tboy93 válasza Micsurin (#72010) üzenetére


tboy93
nagyúr

Kuldok priviben linket az enyem szervizmultjarol.

(#72012) tboy93 válasza Micsurin (#72010) üzenetére


tboy93
nagyúr

Gyari valtomerettel 40/40 sima, de en mai fejjel mar nem ajanlom, a komfortnak teljesen annyi és nekem a 35/35-el is felakadt a szedan többször. ELTE parkoloban este 8-as eloadas után hazafele indulva esoben teptem le a lokost...

(#72013) lazac_ válasza Micsurin (#72010) üzenetére


lazac_
tag

Grat a kocsihoz, nekem nagyon bejött/bejön ez a forma a mai napig. :) Nem elektromos a szervó ezekben a kuvikokban?

(#72014) tboy93 válasza lazac_ (#72013) üzenetére


tboy93
nagyúr

De igen.

(#72015) Qru válasza Micsurin (#72007) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

GRatula! Csinos és jó a rendszám is (RACE). :C

#nincsbennetarcsi

(#72016) Pfiucska válasza tboy93 (#72012) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Nem tudom, igy visszaemlekezve a gyari rugokkal ugyanolyan szeker volt a futomuve, 35/35-el legalabb jol nezett ki :D

Micsurin, neked grat az autohoz! Ha az olajat nem vedeli es rohadni nem rohad, nagy gond nem lehet. Max az emlitett nyelestengely ;]

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#72017) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Köszi :D

Rozsdát szerencsére tényleg megúsztuk, aláfeküdtünk tükrökkel fejlámpákkal. Csak kicsit néztünk ki faterral full debilül. :DDD :DDD (Egyedül a bal ajtón van az élén egy kb 20Ft-os méretű felületi folt de az látszik, hogy mintha valaminek neki lett volna csapva -> lakk le -> megkezdte. Azt még most tavasszal az oszloppal együtt viszem lakatos fényezős ismihez.)

Olajra nem tudok mit mondani de nincsenek illúzióim szinte biztosan fogja csipegetni, de hangra karakterisztikára úgy érzésre nem ette meg még szerencsére a kenyere javát.

Néztünk eddig 4db 1.4-est 2db 1.6-ost, 2db 147-est és 3db 206CC-t. Végül ez a még meg sem hirdetett darab lett a befutó.

Láttam apum arcán ha nem én hozom el akkor Ő fogja a Jazzt cserélni. :DDD
--

FL tükrük plug n play? Kábelt honnan érdemes az indexeknek elhúzni?
Preferált vezérlés van?

tboy A 35/35 akkor pont jó lesz. :D Kérdés a peres gumikkal együtt bemerjem-e vállalni. Reggel nézek méretet de igen csak virsli vastagok ellenben nincsenek két évesek se.

Már gyűlik a lista... először motortérben vezérlés + szivárgás aztán az oszlopon a lakkot majd felniket gyöngyfeketére színtereztetni, következő jó 4-6 évben szeretném ha kiszolgálni. :K

Legzavaróbb 50Ft-os hiba az az, hogy eltört a pálca bepattintós tartója mikor visszanyomtam a telepen és hazafele hallottam minden huplin ahogy mozog. :D

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#72018) tboy93 válasza Micsurin (#72017) üzenetére


tboy93
nagyúr

Tuti nem valtomeret van rajta, mert az valami hülye meret 16"-ban. Gondolom 195/45r16-ot vettek ra, az az olcso. (A 195/55r16 meg a valtomeret)

[ Szerkesztve ]

(#72019) Micsurin válasza tboy93 (#72018) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Igen, ki kocogtam megfagyni és megnézni legalább a két kutya is kimozdult ma.... :DDD
Szerintem lejárom aztán kap egy szett Kinergy 4S2-est ha van a váltóméretben.

Szervó kupak folydogál még jut eszembe, mi a cikkszáma? Szerintem gatya benne a gumi, autodoc-on nem találtam hozzá.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#72020) tboy93 válasza Micsurin (#72019) üzenetére


tboy93
nagyúr

195/45-el szerintem felejtsd el az ultetest. Valtomeretnel 16.5mm-el alacsonyabb az autó ezzel a merettel, erre jönne még rá az ültetés...

Japancars.ru oldalon van robbantott abra gyári cikkszamokkal.

[ Szerkesztve ]

(#72021) Micsurin válasza tboy93 (#72020) üzenetére


Micsurin
nagyúr

:R köszi meg is van.

--

Ha jön egy 35/35 alá akkor a gumi megy. Egyébként is aggasztóan vékony amire minden úthiba emlékeztet. (Valamint májusban műszaki. :DDD )

Kinergy 4S2 mehet vagy van valakinek akár árban hasonló akár árban jobb ötlete? Jazzen Nexxen N'Blue 4S van az nagyon bejött de kb egy árban lenne 16-osban a Hankook-al.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#72022) Qru válasza Micsurin (#72021) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vredestein Quatrac (ha van a méretedben) ami pariban van a Hankook-al. Kicsit lassabban kopik és lassabban öregszik mint a Hankook.

Nexen is jó, abból most jön ki a 2. generációs arra is érdemes lenne ránézned (van-e a méretedben és mennyiért).

#nincsbennetarcsi

(#72023) Pfiucska válasza Qru (#72022) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Vredire +1, kuvikon és accordon is az van/volt.

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#72024) tboy93 válasza Pfiucska (#72023) üzenetére


tboy93
nagyúr

Es mindketton jol szerepelt. En siman vennek ujra.

(#72025) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Köszi :R
Lekapom őket szerintem tavasszal, esetleg mennyiért tudom elpasszolni a szett 1,5 éves keveset futott Fortuna szettet?
Jobban utána keresve amúgy is inkább ledobnám ezeket a kínai csodákat... :B

Goodridge Z401-ről hallott már valaki? Gumis most első hívásra azt akarta a képembe nyomni. :B

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#72026) Piftuka válasza tboy93 (#71992) üzenetére


Piftuka
veterán

Ejj, hát ez már a harmadik verzió... Így legyen okos az ember! :)

Azért köszönöm, az info-t mindnyájatoknak!

"Aquila non captat muscas."

(#72027) Piftuka


Piftuka
veterán

Katalizátor, lambda szonda, valamint kipufogó rendszer (dob, cső, tömítések, stb.) kapcsán tudtok mondani, kérlek, megbízható gyártókat, akiknek a kínálatából érdemes választani?

(Ha nem gyári Honda/Denso alkatrészt szeretnék méregdrágán...)

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#72028) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Műszerfal elbírja ha led-et kap?

Hazafele elsötétült egy zötyi után a kilométeróra. :DDD Jazz anno nem hisztizett de visszakeresve neduddki mintha pont tboyt intette volna tőle.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#72029) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Sziasztok!

Elkezdtem nézegetni az Accordokat, van egy kiszemelt példány '07 Tourer. Bp-en és környékén hova lenne érdemes elvinni átnézetni? (Csepelen van az autó.)

Valamint ha van infótok arról, hogy milyen áron javítanak a karosszériások sárvédőívet (festéssel) arra is kíváncsi lennék. :R

halahala

(#72030) Qru válasza xenom0rph (#72029) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tóth Imi Zuglóban.

#nincsbennetarcsi

(#72031) Micsurin válasza Qru (#72030) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Január közepével számoljatok. Mi is abban maradtunk ma hívjam január 8.-al ha Ő elfelejtene. :DDD

---
xenom0rph
Lakat árak fényezve engem is érdekelnének, Jazzt ívtől tanksapkáid felkéne varrni mert kirügyezett 3 év alatt mint az életerős barackfa. :(((

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#72032) tboy93 válasza Micsurin (#72028) üzenetére


tboy93
nagyúr

Azt hiszem csereltem anno talan, de foltos lett, sima t5/10/mittoménmi nem szór megfelelően.

(#72033) Micsurin válasza tboy93 (#72032) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszi :R

J&R az erősített féltengely gyártója? Lehet Iminek élből viszek egy jobbost és nem várom meg a meglepit. :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#72034) Piftuka válasza Piftuka (#72027) üzenetére


Piftuka
veterán

Tudtok kérlek, megbízható, nem gyári katalizátor és lambda szonda márkát, amit érdemes választani?

"Aquila non captat muscas."

(#72035) tboy93 válasza Micsurin (#72033) üzenetére


tboy93
nagyúr

Elso korben eleg ha le van vagva a gumicsöcs a feltengelyrol, meg kell nézni hogy rohad-e alatta. Ha nem, akkor kar feltengelyt cserelni, foleg ugy, ha csak az egyiket. Jobb az ha gyari marad mindkettő :) Enyemben 240e -nel gyariak voltak, kutya bajuk nem volt.

(#72036) Micsurin válasza tboy93 (#72035) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Félek belevágni. :B

Felül a fém alatta a kisebb gumi ugye?

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#72037) csuzda


csuzda
aktív tag

Sziasztok! Vettem egy ilyen OBD eszközt. Szerintetek mennyire normális, hogy reggelente a vízhőfok 63-69ig megy fel 15km alatt? Az autó egy ufó Civic 8gen, 2.2 dízel. Tavaly raktam bele zsu-ról gyári termosztátot.

Mennyire lenne bölcs döntés kartonlapot berakni a hűtőborda felső felére?

(#72038) Biqci válasza csuzda (#72037) üzenetére


Biqci
aktív tag

Várd meg, míg nagyon hideg lesz. Még ennyi sem lesz. De minek takarnád el. Nem a 70-es években vagyunk. Ez dízel, kifejezetten kevés hulladék hővel. Több idő kell ahhoz, hogy felmelegjen. 15 km ehhez kevés, ha betakarod, ha nem...

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#72039) Qru válasza csuzda (#72037) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Normális, nekem a Skodánál a 2.0 tdi 11 km után is csak 75 fokos volt hidegebb időben.
Berakhatsz, valamennyit javít (a modern autóban már egy zárható lamellasor van a hűtő előtt pont ezért gyárilag). Csak ne felejtsd el kivenni ha jön a jó idő. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#72040) tboy93 válasza Micsurin (#72036) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem tudom, Imi csinálta, öcsém volt ott.

(#72041) tboy93 válasza csuzda (#72037) üzenetére


tboy93
nagyúr

Dízel, lassan melegszik. Vékony, hidegben jó olajat tessék belerakni. (0w)

[ Szerkesztve ]

(#72042) Kobe


Kobe
veterán

utángyártott lámpabúrákkal kapcsoaltban van valakinek tapasztalata ?
Accord 7gen, faceliftes
valahogy nem akaródzik a gyárit megvenni minimum 120-150K/db áron

TYC, Johns márkákat találtam 50-80K körül, kérdés jó alternatíva e

[ Szerkesztve ]

(#72043) Pfiucska válasza Kobe (#72042) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Mindenkeppen cserelni kell? Nincs vmi alternativ megoldas?

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#72044) Kobe válasza Pfiucska (#72043) üzenetére


Kobe
veterán

Polir nem jatszik, el is van sargulva es mattulva, cseres

(#72045) Micsurin válasza Kobe (#72042) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Jazzben nekünk a balhátsó Johns mivel kisteher kitolatta a gyárit. :(
Nem mondod meg, nem párásodik nem üt el.

Ha végre nem sötétben mászok haza ha gondolod lefotózom.
Itt az előzmény: [link]

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#72046) Biqci válasza Kobe (#72042) üzenetére


Biqci
aktív tag

Örülj neki, hogy csak annyi. Nekem a CR-Z fényszórót pont most cserélték. Darabja 690€ plusz 37-37€ még a tartó és rögzítő konzol. Ja, nettó árak, erre rámegy még az Áfa… :DDD

Utángyártott, bontott nincs. Sehol… :U

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#72047) Kobe válasza Biqci (#72046) üzenetére


Kobe
veterán

2M et érő autó, jövőre cserélem....biztos hogy nem fogok rá 250K-t ellocsolni 2 kis alkatrészre, sosem térül meg semmilyen formában.....

(#72048) Biqci válasza Kobe (#72047) üzenetére


Biqci
aktív tag

Jaj, félreértettél. Dehogy mondtam, hogy csakis az eredeti, csak arra gondoltam, hogy szerencsére neked van alternatíva. De ha mégis az oem kellene, az kifejezetten jó ár, nem úgy mint nekem :DDD

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#72049) dgyuri0123 válasza Kobe (#72047) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem kötözködni szeretnék, de ha lenne egy félmillás váltóhibád, akkor is ezt mondanád? Inkább menne "kukába" a 2 milliót érő autód, mert rá kéne locsolni félmilkát, hogy menjen? :R

"csak a zene van"

(#72050) Kobe válasza dgyuri0123 (#72049) üzenetére


Kobe
veterán

Lehet rohogsz, de igen, inkabb eladnam ahogy van, bontasra vagy arkedvezmennyel minthogy szivjak vele. A lampat is max biztonsagtechnikai szempontok miatt cserelem, nem esztetikai.
Az auto nalam kb vegnapjait eli, szeptemberben mar leszerzodes elott voltam az ujra, csak elmentem egy hosszabb nyaralasra es menet kozben lezarult az adott konstrukcio a kereskedesnel.
Ha jon egy hasonlo ev vegi / ev eleji setup, akkor berendelesre kerul az uj

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.