Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) honda23 válasza runner 125 (#32995) üzenetére


honda23
aktív tag

Hátsó ülést kell kivenni hozzá.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#33002) runner 125 válasza honda23 (#33001) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tényleg? Lesz ott valami ablak talán?
Az ülőlap leszedesevel mar korábban is probalkoztam, h a huzatot normálisan tudjam rögzíteni, kerestem manualt is, abban egy csavart irt az ülőlap tövében, azt ki is tekertem de akarmerre húzom, vonom nem akar kijonni. :F

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33003) Shamat


Shamat
aktív tag

Honda Civic - Feeling

DEAD LIKE ME

(#33004) honda23 válasza runner 125 (#33002) üzenetére


honda23
aktív tag

7gen civic, accord is ilyen, van ott egy szervizablak, ha jól tudom. Utána nézek. Én is akarok cserélni.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#33005) tonyi


tonyi
tag

A Crower márkájú vezérműtengelyekkel van valakinek tapasztalata?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." - Ayrton Senna (Honda Civic EU8 facelift, Honda Civic FK2 facelift, Huawei P20 Pro, Huawei MediaPad M5 Lite 10, Asus K53TA, HP 15-)

(#33006) #00809728 válasza runner 125 (#32995) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hátsó ülés alső része ki majd van ott egy modul ablak vagy szerviz ablak.Csavaros majd ott ki tudod cserélni a szűrőt.

(#33007) >>>W!nman*


>>>W!nman*
tag

Klímatisztítást csinált már otthon valaki 6. generációs Civicen?

Ha igen, a következők közül mi az ami megfogadni való/beválhat, mi az ami nem?
Pl 6. gennél is közvetlen hozzáférhető a hőcserélő az utastérben a pollenszűrő környékén?
LINK

(#33008) #00809728


#00809728
törölt tag

Sziasztok..

1.2i Honda jazz 2002-es évj motor az szíjas vagy láncos?
1.4i az tudom láncos.

(#33009) LógaGéza válasza #00809728 (#33008) üzenetére


LógaGéza
addikt

Az is láncos (lesd meg nagyobb autóalkatrész-árúházak oldalán a típust beadva, hogy vezérműlánc vagy vezérműszíj készleteket árúsítanak :) ).

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#33010) demars válasza >>>W!nman* (#33007) üzenetére


demars
addikt

Én az egyszerűbb módot alkalmaztam... Tisztító spray, utána nagyon sokáig friss illat volt bent.
A néhány ezer ft-os gépi tisztítás is tervben van... De azt othon nem tudom... Viszem szakikhoz.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#33011) sunny84 válasza demars (#32964) üzenetére


sunny84
senior tag

na voltál ? mi voltunk f@sza volt ;) akadt ott minden , s2000 , szép kupék , b20 , b18 stb finomságok

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#33012) gaga1 válasza >>>W!nman* (#33007) üzenetére


gaga1
tag

Igen. Van egy ozonos gepem. Azzal egesz jo lesz. :)

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#33013) Elmör válasza gaga1 (#31786) üzenetére


Elmör
senior tag

Szia! Ritkán nézek bele a topikba, de most láttam volt ilyen kérdés, hogy turbosítás vagy sem meg hogy mennyire megbízható. Erre leginkább úgy lehetne szvsz válaszolni, hogy miből mit szeretnél, mert ha a gyári 160 lóerős 1.6vti-ből szeretnél kihozni 260 lóerőt az ugyanannyira nem lesz megbízható szívóban sem, ahogy turbosban sem, így azt a részét, hogy valakinek csinálnak a 160-ból 185 lovas húzott,pörgős szívó vti-t meg van egy másik ami nem annyira megbízható, de 200 lóerő felett van bőven dolgot nem is feszegetném. Logikus, hogy sajnos nem lesz olyan megbízható, hétköznapi használatra max akkor ajánlható ha van szerelési tudás hozzá és alkatrész, de ha sietsz valahová akkor még így sem fogsz odaérni ha szétesik a wastegate és be kell tenni másikat. Eleve több alkatrész kerül be a motortérbe amik nagyobb nyomatéknak és lóerőnek vannak kitéve néha (nekem sem akkor szokott szétmenni valami amikor egyenletesen megyek 120-al, töltés nélkül) és általában mindenki az olcsóbbal kezdi, ami még inkább nem bírja, amire tökéletes példa a féltengelyem, minél olcsóbb volt annál kevesebbet bírt. Ha az elmúlt közel 5 évet nézem amikor feltöltött Civiccel közlekedtem akkor aranyszabály: olajcsere minél hamarabb (max 5000km), ha gyanús hangot ad valami vagy valamelyik műszer olyat mutat akkor ott geb@sz lesz, képzeletben már pöröghetnek a 10ezerek :DDD , de legalábbis fejfájás már borítékolható, ha fontos, hogy messzire, időben odaérj akkor másik autóval kell indulni és végül: minden indítás előtt motorháztető alá benézni. Mondjuk lekopogom idén a hibalistán egyelőre csak 1 húzós dolog volt, a váltójavítás, meg attól még használható is volt a kocsi, csak zavart, hogy 2-esből 3-asba 5000 fölött nem tudtam gyorsan beváltani (na meg az ITR váltó ami bent van se volt mostanában felújítva, tehát közel 18 éves alkatrészekről beszélünk, na most fel lett szépen újítva). Az apróságok inkább csak fejfájdítóak, mint pl a kipuffhő érzékelőm kicsúszott, kellett hozzá torks kulcs és magam visszatettem a leömlőbe, arra a 4 km-re meg ott picit kifújt, bajt nem okozott, illetve 1 olajcsövem a kartervisszafolyónál elkezdett csepegtetni, ezt viszont nem tudom hogyan oldjuk meg, mert már a sokadik cső ami ezt csinálja, se Botinál, se a Hondaheartclubnál nem került fel eddig még olyan ami ne tenné, igaz az olajnívón ez nem látszik meg, csak nehogy egyszer lerepedjen teljesen a cső.
Akinek ez a szereléses, tuningolós dolog a szerelme annak hiába is magyaráznád, hogy csak a pénzt viszi és mostanra már vehetett volna egy sokkal újabb Bubu STi-t ami azért csak 4X4, igaz annál se borítékolható, hogy ha az ember keni a száját akkor sokáig jó lesz minden. A lényeg az, hogy mindig van valami, most ugyan nem motor gondom van, hanem kaszni, a hátsó lökősnél ahol a sárpofozó lenne, a 2013-as fényezés lekopott, gondolom követ kapott, 2014-ben újra le lett fényezve, de idén már ismét így néz ki, lehet megpróbálom inkább levágni azt a részt vagy lefóliáztatni.
Amit pedig végre idén sikerült elérni, az igazából már tavaly meg lehetett volna, ha a programozás nem csúszik: 1.1bar, 324ló (gyári duplája), 1/4-es időm még nincs, de ha 0.6-on tudott tavaly 13.4-et akkor talán most 12.8-12.9 meg lesz utcai setuppal. Még lenne rajta pár igazítanivaló, főleg a kipuffhangot érintve, mert hosszabb távon szét megy a fejem, meg kellene vennem azt a kapcsolható szelepes megoldást amikor 2 rendszer van feltéve a kocsi alá és bentről kapcsolod, hogy a downpipe után merre menjen a gáz.
Mérésről videó: [link]

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#33014) taaik


taaik
újonc

Sziasztok!
Ilyen kormányt keresek. Ha valaki megszabadulna tőle, szóljon :)

[ Szerkesztve ]

(#33015) demars válasza sunny84 (#33011) üzenetére


demars
addikt

Sajnos nem tudtam menni. Cimborámhoz sem értem oda. Legközelebb tuti megyek. Most itthon káosz van ( festés, költözés, bátyámnál ma jön a baba... ) most ezzel foglalkoztunk.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#33016) gaga1 válasza Elmör (#33013) üzenetére


gaga1
tag

Szia

Kozben mar lemondtam a tuningolasrol. De azert koszi. Valoban elgondolkodtato hogy erdemes e belefogni ilyesmibe.

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#33017) #00809728 válasza LógaGéza (#33009) üzenetére


#00809728
törölt tag

Oké,kösz.
Igen én is úgytettem de a bárdinál a hapsi azt mondta 2félével jöttek ki az 1.2i mocik.
Aztán meg után belekeveredett ,hogy volt ebből diesel is.
Na itt már azt mondtam akkor megkérdezem a honda forumon..

(#33018) bbubby00


bbubby00
őstag

Skacok. Ma reggel elhoztam Hasperoséktól a kocsit... Brutál hangja lett!!! Duruzsol a füledbe.. :)

Kész lett a szűrőrendszerem is... Annyira gyönyörű lett a hangja, hogy csak na.. 5500felett pedig leviszi a fejed!!!

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#33019) tboy93 válasza bbubby00 (#33018) üzenetére


tboy93
nagyúr

Coool :C mikor viszel egy kört? ;]

(#33020) szesa


szesa
senior tag

Hi!
EK3-ba szeretnék a központi zárhoz tárvirányítót beszrelni, csinált mar vki ilyet,
van vkinek használható infoja mit hogy?

V#2
A műszerfal világítást is cserélném mert nagyon halovány, ehhez is keresek tippeket mit/hogy.

Thx

[ Szerkesztve ]

-

(#33021) bbubby00 válasza tboy93 (#33019) üzenetére


bbubby00
őstag

AKÁRMIKOR!!!
Alig várom, hogy vége legyen a munkaidőnek és mehessek újra vele :K ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#33022) zolynet válasza bbubby00 (#33018) üzenetére


zolynet
addikt

Na akkor jó lett, az a lényeg! :C

Én meg hétvégén behúztam ezt-azt: p28ecu epromolva
+gsr tengelyek otthagyhatatlan áron

:))
Mostmár minden megvan ahhoz hogy fel is legyen progizva....remélhetőleg 1héten belül.

Life is too short to stay stock!

(#33023) BlacKSouL válasza bbubby00 (#33018) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nekem disszonáns a mosatlan motortér és az új csillivilli kék/fekete/króm színek. Egy kis portörölgetést megérne.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#33024) bbubby00 válasza BlacKSouL (#33023) üzenetére


bbubby00
őstag

3hónapja van nálam a kocsi... Majd ha vidékre lemegyek és jóidő lesz, akkor kap egy motortértisztítást... Tudom, hogy dzsuvás, de a tömb előtt nem fogok nekiállni suvickolni.. :)

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#33025) !Overdose! válasza zolynet (#33022) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nem értem. A GSR tengely bár nagy divat volt egy időben, de úgy tudom miután valaki lemérte kiderült, hogy valójában kevésbé hegyes, mint a gyári B16A2, nem? :F

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#33026) BlacKSouL válasza bbubby00 (#33024) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nekem is retkes, én is mostanában tervezem lepucolni, mert jövő héten szerviz és nem akarok "mosatlan p..nával nőgyógyászhoz" menni :)

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#33027) bbubby00


bbubby00
őstag

Elmentem tankolni, nem hosszú a vidi, de most gyorsba ezt tudtam.
Ha valakit érdekel.:)

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#33028) Elmör válasza bbubby00 (#33027) üzenetére


Elmör
senior tag

Szépen szedi a lábát és a hangja is jó nagyon. ;)
Hasperékról eddig rosszat nem hallottam Hondás körökből, ezek szerint tényleg értik a dolgukat. :R

Szerk.: az az érzés, mikor így mész tankolni, majd megpróbálod rábírni magad, hogy tankolás után nem nyomod neki, mert ki kellene tartania a benzinnek, aztán mégis megtolod neki, az meg volt? :DDD

[ Szerkesztve ]

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#33029) bbubby00 válasza Elmör (#33028) üzenetére


bbubby00
őstag

Köszi! Élőbe még jobb.
Épp hazafele átéltem ;] :U

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#33030) zolynet válasza !Overdose! (#33025) üzenetére


zolynet
addikt

Rengeteg félét olvastam én is erről, pont annyit ért amennyit adtam érte szerintem, de ha nem kiveszem és minimum annyiért eladom. Elvileg alul nyomatékosabb lesz, felül pörgősebb, na majd elválik.

bbubby00: szép hangja lett :K

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#33031) gaga1 válasza bbubby00 (#33027) üzenetére


gaga1
tag

Jo cucc :)

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#33032) Elmör válasza zolynet (#33030) üzenetére


Elmör
senior tag

Szerintem megéri kísérletezni, turbosokban előszeretettel szokták alkalmazni, hogy legyen több nyomaték alul, de a fenti tartományról nem tudok semmit. Olvastam, hogy vannak akik nem szeretik a tuning cégek tengelyeit, mert hogy elkopik hamarabb a bütyök (30-40K km max), de igazán szívóra valami B.C. vagy Skunk2 stage 2-3 lehet a tuti választás (amíg el nem kopik), de őszintén nem hiszem, hogy 2-3 lóerőnél többet hozna egyik a másiknál, max a görbe lehet szebb, ha valahogy jobban meg tudja indítani a szinte gyári motort. Sok sikert hozzá Zoli! :K

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#33033) zolynet válasza Elmör (#33032) üzenetére


zolynet
addikt

Kösz, de pont azért nem vettem itr vagy skunk2 tengelyet, mert egyrészről min 100k, de ehhez még cserélni kellene a rugókat + tányérokat is, ami megint csak harmincezrek. Ezt a gsr tengelyt meg a gyári rugók simán elbírják, és 18ezerbe került, az a nem mindegy! :)
Ez még belefért, de tovább én nem akarok menni, semmi nagyobb szívósor, pillangó, stb, így most felprogizás és élvezkedés. Ami még 1x ha úgy adja ki a nagyobb fék azzal a ringen sokat nyerhetnék, majd meglátjuk.

Life is too short to stay stock!

(#33034) m3tr0 válasza bbubby00 (#33027) üzenetére


m3tr0
senior tag

Jóó lett a cuccos!! :C
Olyan videó is lesz ahol odalépsz neki? :DDD

Vicc vót...
De ez tényleg szép hang. :R

(#33035) DeathAdder válasza bbubby00 (#33018) üzenetére


DeathAdder
veterán

Ez miféle márka amúgy?
A szűrő rész az a karbonnal bevont izé? :)

Mennyire nehéz szétszedni ha mosni akarod?

Mi a gégecső vége ami le van vezetve, vagy hogyan van rögzítve?

<-- kíváncsi vagyok rá

Na igen, hangja miatt már megéri vti-t venni, ami fasza lett nálad is :K
Én soha nem bírom ki h ne lépjek oda, max ha nagyon máshol jár az agyam :D fogyasztás meg nem izgat :N

(#33036) bbubby00 válasza DeathAdder (#33035) üzenetére


bbubby00
őstag

Simota szűrő. És igen, egy karbon ház.
A bilincseket kell majd meglazítanom, leszedni a felfogatásról a szűrőt, majd a karbon házat szétcsavarozni és utána lehet is takarítani. Ki-be szereléssel sztem 30perc + a takarítás.
A gégecső 75ös átmérőjű, tehát pont akkora, mint a szűrőházé. Az nehezen, de rá lehetett tuszkolni, így nemhiszem, hogy le fogja dobni, de ha mégis kap az is bilincset. Kapott egy szűkítőt, hogy a gyári rendszerre rá lehessen csatlakoztatni. :)
De majd ha szabadidőm és kreativitásom engedi, akkor megpróbálom a rendszert kicsit egyedivé tenni.
És hát igen a hang nagyon szép lett.. Az új kipurendszer + szűrő hatása magával ragad... ha tehetném, egész nap csak kocsikáznék.. :D
Ha gondolod priviben dobhatok pár képet :K
(#33034) m3tr0 Köszi :R Majd megmutogatom élőbe is :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#33037) DeathAdder válasza bbubby00 (#33036) üzenetére


DeathAdder
veterán

Ha szeretsz vele pepecselni akkor biztos nem esik majd nehezedre mindig szétszedni és tisztítani.

Azért figyeld majd nehogy ledobja, láttam olyat is már ami a bilincs ellenére is ledobta :F

Jöhet :C

Érdekes h mennyire máshogy szól vtec és i-vtec :) (videókon legalábbis)

[ Szerkesztve ]

(#33038) zolynet


zolynet
addikt

Sonax (4900huf, akciósan ~2k) VS Ultra (490huf)
Mindkettőt használtam, utóbbi negyed annyiért igen jó választás.
~600km friss ebc (yellow) fékport ugyanúgy leszed mint az ultra, még csak be sem kell áztatni, otthagyni, dörzsölni. Nem bántja a fényezést, nem marja, még a kis kezedet se.

végeredmény :K

Life is too short to stay stock!

(#33039) bbubby00 válasza zolynet (#33038) üzenetére


bbubby00
őstag

Brutál jó...!
Kösz a képeket, meg a tippet, majd nekiugrom én is!!! Gumit mivel ápolod? :)

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#33040) zolynet válasza bbubby00 (#33039) üzenetére


zolynet
addikt

Paraffinolaj, patikában 1dl 240pénz.

Life is too short to stay stock!

(#33041) Tegla80


Tegla80
addikt

Sok kepet lattam itt mostanaban a nyari kerekekrol....
Viszont feltunt,h senki sem hasznal rejtett szelep-et.
Regebben En is a HONDA-s szelepsapit preferaltam,de meguntam ,h leszedegetik....Ez nem kell nekik es sztem szebb is vele(nelkule) egy kerek.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#33042) !Overdose! válasza zolynet (#33038) üzenetére


!Overdose!
őstag

Szép. Egyébként hidd el, hogy a sima mosószer nélküli csapvíz is lehozza, ha szezon elején egyszer átmész rajta wax-szal. :K

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#33043) DeathAdder válasza zolynet (#33038) üzenetére


DeathAdder
veterán

fasza lett :K

Nekem sem ártana mert vasárnap kicsit durván meghintettem fékporral úgyhogy eléggé randa most :(((
Csütörtökön meg műszaki, szóval ma/holnap majd leszedem őket és visszapakolom a téli szettet, és legalább jól megtisztítom akkor :K

Bár arra jöttem rá, hogyha kellő rendszerességgel tisztítom akkor felesleg ilyen felnimosó szereket használni, mert vízzel és samponnal is simán lejön a kosz :))

(#33044) zolynet válasza DeathAdder (#33043) üzenetére


zolynet
addikt

Azért a magas nyomású ilyen tisztára nekem sosem szedte le, bár igaz nem is waxoltam le soha a felniket, lehet egyszer rápróbálok.
Mit ajánl !Overdose! kolléga?

Life is too short to stay stock!

(#33045) !Overdose! válasza zolynet (#33044) üzenetére


!Overdose!
őstag

Szerintem bármilyen wax alkalmas arra, hogy megvédje a felniket a fékpor ráégésétől. Én Autoglym SRP-t használok.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#33046) tboy93 válasza !Overdose! (#33045) üzenetére


tboy93
nagyúr

Bármilyen? Az fasza, akkor kérek kölcsön öcsémtől :DDD

;]

(#33047) !Overdose! válasza tboy93 (#33046) üzenetére


!Overdose!
őstag

:DDD

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#33048) zolynet válasza tboy93 (#33046) üzenetére


zolynet
addikt

Az van. :DDD

Life is too short to stay stock!

(#33049) demars válasza !Overdose! (#33045) üzenetére


demars
addikt

Átkerekezéskor én is végig mentem a nyári felniken turtles waxal... kíváncsi vagyok, hogy mennyit jelent majd!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#33050) Elmör


Elmör
senior tag

Sima fékporra elég lehet az olcsóbbik megoldás, de engem akkor nyűgözött le a sonax amikor elpukkant a féltengely harang és ilyen lett a felni, majd a sonax 2-szeres lemosás után ennyire leszedte, igaz az extreme tisztítót használtam, ami drágább, de most lehet megint veszek 1 flakonnal, meg a bogárleszedőjük is nagyon ott van, az nem is drága. Annyi érdekességet vettem csak észre ezen szereknél, hogy minél hidegebb van annál többet kell várni a hatással, nyáron a felnit 4-5 perc után már érdemes volt leöblíteni, novemberben csak 10-11 perc után.



Ezek közül egyedül a jobb oldali flakon nem jött be nekem, ami elvileg arra jó, hogy külső mosás után ezzel kell kis mértékben lefújni a kocsit és rögtön elkenni, gyöngyviasz asszem a neve, de én elkövettem 2 hibát: nem ráztam fel előtte (igaz a kutya sem írta sehol hogy kell) és túl sokat fújtam rá, így nem tudtam időben elkenni és így foltos lett nem is kicsit, csak polírral vagy waxxal lesz most már jó. :W

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.