Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) DeathAdder válasza bbubby00 (#37998) üzenetére


DeathAdder
veterán

Baszod :D

Nem lesz rá túl nagy ez a kabát?

Syd2012 - hát annyiért tuti jó lenne, én is szeretnék venni annyiért :D de az szinte biztos hogy a piac aljáról jót nem fogsz találni, kivéve ha valami szenzációs nagy mákod illetve alkalmi vételed akad :)
Megboldogult Integra 3-3,5 milla alatt nem adta volna a gépet, az ilyen hahus 2 millások meg olyan állapotban voltak hogy nagy részüket még próbakörre sem vittem el, na azután elgondolkoztam el...

(#38002) bbubby00 válasza DeathAdder (#38001) üzenetére


bbubby00
őstag

Ponn jóu :DDD
195/45r16

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#38003) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Na akkor egy rövid beszámoló az új kormányról :)

Ebben a topikban kaptam az elérhetőséget a kecskeméti Fell-ser kft-ről. Hosszú idő után végre rávettem magamat és elmentünk a haverommal.
Kecskemét külvárosában egy kertes ház udvarában kialakított műhelyben levő családi vállalkozás ahogy elnéztem. Semmi teátrális viselkedés, mindenki laza, kellően mocskos szájú ;] de a munka rá eső részét mindenki profin végzi. Szombat délután odacsörögtem, hétfőn reggel már vihetem is. A helyszínen meg tudtuk várni míg elkészül, ez idő alatt legalább öten jöttek és hagyták ott kormánykereküket (újabb Audi, Mercedes, de volt teherautó is), és ahogy elnéztem valami sport kormányokat is gyártanak, többet, folyamatosan elmondásuk szerint külföldre...

2 óra 15 perc alatt meg is volt az egész ki és beszereléssel, nyugodtan mondhatom szinte bagóért (15 matyi) és 1 év garanciát kaptam a munkájukra.

Perforált bőrtől kezdve a cérnákon és színeken át bármilyenre lehetett kérni, én mégis azt szerettem volna hogy gyári kinézetű maradjon. Kissé erősen látszik a piros cérna, lehet annó régen új korában is ilyen volt nemtom, mindenesetre mielőtt levették koránt sem volt ilyen domináns a varrás.
Annyira azért nem zavar, most igazi élmény fogdosni vezetés közben, ki sem akarok szállni belőle :))
A kormányagyat nem tették vissza szépen (alul kicsit elállt), ezt később otthon megigazítottam.

Hát nagyjából ennyi a konklúzió.

Tehát ilyen volt:

és ilyen lett:

Részemről:

(#38004) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Kértem csepeli Honda bontóból árat mtf3ra. 7000/liter+szállítás. Győrben a szerviz 5600ot mondott. Szóval ennyit a jó csepeli árról.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#38005) demars válasza JoolsNOS (#38004) üzenetére


demars
addikt

Ez fura! Én tavaly vettem volna Győrből ( Csorna mellett lakok), de horror árat mondtak akkor ( azt hiszem 6.500 HUF/L ), csepeli meg adta azt hiszem 4.000 HUF-ért literjét... Onnan rendeltem!
De ha haza érek megnézem a gmailes leveleimet...
Egyértelmű, hogy onnan vedd ahol a legolcsóbb! :K Meg ezek szerint neked Győr még helyben is van... ;)

DeathAdder: Nagyon jó lett a kormány! A piros varrás sztem jól mutat, pláne a piros emblémával... :K

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#38006) LógaGéza válasza demars (#38005) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nekem is ezt írták, idézem:

Honda MTF váltóolaj: 4.000ft/liter (20 literes kannából kimérve).

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#38007) Qru válasza DeathAdder (#38003) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A technológiai eltérés miatt van, nyilván egy kisipari varrógép nem olyan mint egy nagyipari. Nekem is ilyesmi lett a varrása (pedig én nem ott csináltattam):

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#38008) NoLF válasza JoolsNOS (#37966) üzenetére


NoLF
addikt

Ha jol sejtem errol van szo:

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#38009) Wiz Khalifa válasza DeathAdder (#38001) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nem is gondoltam volna hogy az ilyen 2 millás verdák ilyen állapotba vannak. Mert persze a leírás általában hazudik. Megnézni még egyet se néztem meg így nem tudom milyenek. :)

De akkor úgy nézem több ideig fog tartani keríteni egyet... :(

Sőt... Lehet több ideig mint szeretném. :O

Smoke some weed nigga!

(#38010) demars válasza LógaGéza (#38006) üzenetére


demars
addikt

Nekem is ezt írták :))
Jól emlékeztem! 4000 volt literje!

Qru: tiéd is jól néz ki! :K

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#38011) zolynet válasza DeathAdder (#38003) üzenetére


zolynet
addikt

Akkor már én is, Érden csináltattam, nem 15pénz volt hanem 23k, de azóta is imádom. :K

Már nem üt el annyira a két szín, szépen "összekopott".

Life is too short to stay stock!

(#38012) runner 125 válasza DeathAdder (#38003) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szép lett.

..és látom van jó zene is a kocsiban, ízlésesen tálalt a csipogó a sarokban. H mennyit szoptam ezzel én is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#38013) Qru válasza demars (#38010) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Köszi! Rá akartak beszélni a pink cérnára de maradtam a pirosnál. :D

#nincsbennetarcsi

(#38014) honda23 válasza JoolsNOS (#38004) üzenetére


honda23
aktív tag

Lehet tudok olcsobban fehérváron.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#38015) BlacKSouL válasza !Overdose! (#37995) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Pedig a rohadt közútkezelő mennyire hangoztatta az elmúlt 20 évben, hogy hát igen tecciktudni a magyar időjárás az nagyonnagyon különleges, ilyen a világon máshol seholsenincsen. Hogy tecciktudni nappal felolvad a jég, éjjel meg megfagya víz, és tecciktudni ez szanaszétrepeszti az útburkolat felületét, és beszivárog a víz, és megfagy, és ezek a telek tönkreteszik az utakat, és hogy a rohadt fagy...

Aztán idén nem volt tél. Nem fagyott meg a víz, nem olvadt fel a jég, semmi nem történt, csak közlekedtek az autók, meg esett az eső. ÉS mégis ugyanannyi kátyú keletkezett, mint a különleges magyartéli időjárásban. Most majd az jön, hogy idén különleges, fagyásálló keveréket tettek az utakra, de nem számítottak rá, hogy emiatt túlsúlyba kerül a vízben oldódó összetevő, és a túl sok eső kioldotta a ragasztót, és ezért van a sok kátyú.

Mindig meg fogják magyarázni, hogy miért kell egy nagy rakás szart az útra fosniuk rendes minőségű aszfalt helyett. Mert a 70-es 80-as években lerakott aszfalt, meg járda nagy része még mai napig kiváló felületű. Ahol azóta hozzányúltak, na ott szar. Igaz, a 80-as években nem is szaladgált ennyi X6-os vállalkozó az utakon, mint azóta.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#38016) bbubby00 válasza BlacKSouL (#38015) üzenetére


bbubby00
őstag

Basszus múltkor este ráadásul esőben a 4es befelejövőnél pestnek akkora kátyúba mentem bele, h azthittem leszakad a kocsi eleje, azóta szerencsésen balra áll a kormány... Szörnyűek, Hungária szintúgy és még sorolhatnám... De ha elkezdenek munkálkodni az hetekig sőt hónapokig is elhúzódik nem kisebb fennakadásokat okozva.
Tudnék példálózni a környező országok útminőségével, dehát ottan nincsen ilyen galád időjárás.

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#38017) Tsebacsi válasza BlacKSouL (#38015) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én próbálom nem idegelni magam rajta. Ez az ország egyszerűen ilyen, mindenki azonnal akar gazdag lenni, lop-csal-hazudik emiatt, vagy már őt is átverték ezért innentől ő is mindenkit átfog, stb. :( Szégyen...

Bejelentettünk egy krvanagy kátyút a mogyoródin, mi volt a megoldás? Eléb@sztak egy táblát... :W

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#38018) demars válasza runner 125 (#38012) üzenetére


demars
addikt

Szép lett, de mivel ragasztottad a bőrt rá?
Vagy ilyen hőre lágyuló anyag?
40k lett volna a gyári?? :Y annyit én se adtam volna érte!! :(

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#38019) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

" ..olyat produkált ma az UFO CIvic munkában hogy mindenkinek megállt egy pillanatra a lélegzetvétele
olyan hangot adott ki magából mint a T72 - es harckocsi
felvettem a hangot, majd este átküldöm
egyenetlenül jár a motor csörög csattog, borzalmas hangja volt
és csak 130 000 km van benne
sztem ugrott a vezérlés tuti
olyan hangja volt mintha a dugattyú verné a szelepeket
most voltak vele Lengyelországban, alig tudtak vele hazajönni
vagy a VTEC vezérlés szállt el?
néha felpörgött a motor, néha meg le akart fulladni magától
de úgy csattogott mint a kombájn
ma vitték szervizbe, majd megtudom mi lett vele.."

Idézet exkollégámtól. Várom az eredményt.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#38020) Tsebacsi válasza BlacKSouL (#38019) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Rosszul hangzik :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#38021) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Tegnap kicserélték a légzsákpatronokat és azóta kb 1600és 2000es fordulat között valami zörög a motor alatt, vagy talán inkább az utastér alatt. Főleg mikor esik vissza a fordulat akkor hallani, mintha valami lemez rezonálna. Valaki tudja hol matattak emiatt a csere miatt. Mindenképp visszaviszem, csak nem lenne baj ha már most letisztázódna. Csak pont úgy dolgozok, ahogy a Hondások :(((

(#38008) NoLF: na ilyenem, nincs, azt hittem valami kis rejtett bigyó amit nem találok. Köszi

(#38014) honda23: megköszönöm ha utánanézel. Köszi

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#38022) !Overdose! válasza zolynet (#38011) üzenetére


!Overdose!
őstag

Budapest, 22k a perforált bőr miatt.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#38023) bbubby00 válasza !Overdose! (#38022) üzenetére


bbubby00
őstag

Pfú de jól néz ki... Egy ilyenre énis beneveznék :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#38024) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Ötletek?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#38025) runner 125 válasza demars (#38018) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi, festékdobozos Pattex erősragasztóval.

40k-t a hifisek írtak, akik az üreg panelt alakítják át hasonlóképp, mint én, viszont gyári nem létezik hozzá, én is két bontott elemet faragtam szét.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#38026) demars válasza runner 125 (#38025) üzenetére


demars
addikt

Néztem a képeket, k.va sok és pöcsölős meló lehetett vele... :O De a végeredmény számit! Azt meg tudjuk, hogy Te maximalista vagy... :DDD Persze a jó értelemben! :R

Overdose: nagyon jó lett! Enyémben is lyukacsos a borítás és ráférne egy új! Ez a lyukacsos feeling nekem nagyon tetszik! :C
Győr környékén tud valaki profi helyet, ahol ilyen igényesen megcsinálják??

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#38027) honda23 válasza JoolsNOS (#38021) üzenetére


honda23
aktív tag

Írtam a két olajszállítómnak, remélhetőleg holnap válaszolnak.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#38028) honda23 válasza JoolsNOS (#38021) üzenetére


honda23
aktív tag

Sajnos az olcsóbb beszállítóm nem tud adni, a másik pedig 5500 liter áron plusz futár. Jó lesz az 5600ert.1,8l kell a cseréhez, tehát 2l elég.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#38029) LógaGéza válasza honda23 (#38028) üzenetére


LógaGéza
addikt

Bajai bontós az 5500-as? :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#38030) JoolsNOS válasza honda23 (#38028) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Köszi! Akkor itt megoldom. Amúgy voltam a Hondában a zörgés miatt, de biztos nem ők csinálták, azt mondták csak a műszerfal alatt matattak. Ez meg kb a kocsi/motor alól jön. Jöv héten remélem kiderül mi az.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#38031) honda23 válasza LógaGéza (#38029) üzenetére


honda23
aktív tag

Nem, a Laci crxről.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#38032) LógaGéza válasza honda23 (#38031) üzenetére


LógaGéza
addikt

Akkor egy árban adják, pont mielőtt írtad, akkor olvastam Zsé üzenetét.

Más:
Gondolom az nem jó jel, ha fogy a hűtővizem :(

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#38033) JoolsNOS válasza LógaGéza (#38032) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Jobb esetben valami cső vagy csatlakozó a ludas. Ha láthatóan fogy (és nem hetente veszed csak észre, hogy fogyott fél centit) akkor biztos kiszúrod, hol csöpög.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#38034) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

11 év után az egyik távirányítóm szerintem kezdi megadni magát. Random előfordul, h hiába nyomom a gombot, nem nyitja ki / zárja be az autót. Elemcsere megvolt, a másik gyári tartaléktávirányítóval viszont hibátlan.
Tegnap szétkaptam, gondolván, h poros, áttöröltem az egészet, érzésre mindkét kapcsoló hibátlanul jár, valami miatt mégsem adja le a jelet néha.

Mit lehet tenni? Komplett elektronikát be lehet szerezni valahonnan? Gyanítom fel is kell taníttatni (a Honda-nál) ?

Kösz.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#38035) Warrriorrr


Warrriorrr
csendes tag

BlackSouL- hoz hasonlóan lenne nekem is egy kis oda nem illő hang.crxforumon nem láttam e kérdésemre választ.
Tehát:
Susogás
Csak hidegen csinalja a gep.civic 1998 majdnem 300e km.
Generátor,vizumpa , szervo szopattyú vagy valamelyik szijfeszitő?
Tippeket várnék
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#38036) m3tr0 válasza Warrriorrr (#38035) üzenetére


m3tr0
senior tag

Nekem a klímafeszítő csapágynak volt hasonló hangja.
Szerencsére ki lehet cserélni a csapágyban lévő csapágyat külön, így 1700 Ft volt. :DDD

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#38037) Warrriorrr válasza m3tr0 (#38036) üzenetére


Warrriorrr
csendes tag

Köszönöm a választ a tippem ez lett volna.
Gondolom a szijtarcsaban levő csapágyat akartál irni.
Nyáron -2es szabályzáson :D - leszakadt a generátorszíjjam ennek cseréjekor - ugye legbelül van- le kellett szedni az összs szíjat és feszìtőt...
Már egy kis játékot akkor véltem felfedezni, ideje akkor hát cserélnem.
Esetleg tudja valaki ennek a csapágynak a méretét?
Addig nem akarom szétszedni amìg a kezemben nincs az új.

(#38038) tboy93


tboy93
nagyúr

Mai program: Lokos csomagolas (elotte, utana), automosas, nyari felnik felrakasa :))

(#38039) sunny84 válasza tboy93 (#38038) üzenetére


sunny84
senior tag

pont ismerősömnek küldöd az 1.6 7genjére :DDD

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#38040) tboy93 válasza sunny84 (#38039) üzenetére


tboy93
nagyúr

Végre valaki elvitte, már árulom 1.5 éve...

(#38041) Elmör válasza tboy93 (#38038) üzenetére


Elmör
senior tag

Én még nem rakom fel a nyáriakat, de ma megjáratom egy jó kis 200-240 km-t. :DD

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#38042) LógaGéza válasza JoolsNOS (#38033) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nem csöpög, sose látok foltokat az autó alatt. Kb 1 éve töltöttem fel, most félig van a tartály. Azért néztem rá, mert fehéren füstöl hidegen, gyorsításkor. Eddig arra fogtam, hogy hideg volt, és amiatt, de mostanában már normálisabb a kinti hőmérséklettartomány, és ugyanez.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#38043) !Overdose! válasza runner 125 (#38034) üzenetére


!Overdose!
őstag

Ha néha működik, akkor valószínűleg a mikrokapcsoló kezdi megadni magát. Javítható. Úgy tudod ellenőrizni, hogy ad-e jelet, hogy egy TV antennacsatlakozójához tartod a távadót és figyeled a képernyőt, hogy változik-e.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#38044) demars válasza !Overdose! (#38043) üzenetére


demars
addikt

Telefon kamerával is meg lehet nézni... :K

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#38045) BlacKSouL válasza demars (#38044) üzenetére


BlacKSouL
addikt

RF jelet érzékeli a telefon kamerája?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#38046) Wiz Khalifa válasza BlacKSouL (#38045) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Már nem mindegyik. Az én i5s-em igen de muterom Galaxy Young-ja nem. Jó nem is egy kategória de... :DDD

Én így nézem meg néha hogy a távorányító jól bírja-e.

Smoke some weed nigga!

(#38047) >>>W!nman*


>>>W!nman*
tag

Sziasztok!

2 problémával foglalkozok párhuzamosan:
Néhai alacsony alapjárati fordulatszám:
Ha jól tudom, 750+/-10RPM lenne a kívánatos a D15Z6-nak, erre fel nekem néha ilyenem van:
https://www.youtube.com/watch?v=adWaeM_81hU

Ma kitakarítottam az IAC szelepet is (EGR+járatok előzőleg megvoltak, illetve lényegében új trafó, gyertyák, rotor, elosztó van a kocsiban) és ez lett:
https://www.youtube.com/watch?v=B0wb3rLDDaA
Takarítás óta csak pár perces megfigyelésem van, ami a videóval megegyező: hirtelen gázadásra szépen felpörög, de nagyon visszaejti a fordulatot (ez eddig is így volt), de most már lassan felkúszik a ~helyére a fordulatszám. Tehát: ez alapján segített ez a takarítás is, de még mindig nincs meg a fő ok. Tippek? Injektortisztításon töröm a fejem és még lambdaszondára gondolok. De láttam már olyan videót is, ahol a csávó 1996-os Accorddal szenvedte ezt végig és végül ECU para volt...

Ilyen_volt_01
Ilyen_volt_02
Ilyen_lett_01

ABS téma:
A múltkori szenzor takarítás óta, netes túrás alapján rámértem a 2 szenzor ellenállására, mivel azt olvastam/láttam, hogy az 500 Ω és 2000 Ω közötti ellenállásérték a jó. Na most a jobb hátsóm(nincs rá hibakód) 991 Ω, a bal hátsóm(17-es hibakód) pedig 1100 Ω majd pár perces matatás után láttam hogy csökken... 1059 Ω-ig csökkent... (Multiméterben elem jó!)
Viszont hasonló összevisszaság figyelhető meg a működésben is. Néha ég az ABS lámpa menet közben, néha nem. Volt már, hogy fékezés nélkül hallottam a motortérből, h kattognak a kis szelepek... Ez most szombaton volt és ez már kicsit megrémített. Azt hittem, h ABS csak és kizárólag akkor működik, ha a vezérlőegysége valamilyen input (pl. féklámpa test kapcsolója) alapján érzékeli, hogy a user éppen fékez...

Szóval kinek mi a tippje? Ja igen, mérés közben mozgattam a kábelt a fékdobtól kezdve, végig a lengőkaron, de az ellenállás érték nem változott, tehát a szakadás is kizárható már. Marad a jeladó és/vagy a csapágy probléma?

bal_mérése01
bal_mérése02

[ Szerkesztve ]

(#38048) >>>W!nman* válasza >>>W!nman* (#38047) üzenetére


>>>W!nman*
tag

Előzőt már sajna nem tudom szerkeszteni:

Alacsony RPM előzmény itt olvasható:
http://prohardver.hu/tema/honda_civic_klub/hsz_37959-37959.html

Ja és persze a légszűrő is lényegében új! ~5ezer km-es (olajjal+szűrőjével együtt), és a teteje fémhálós, tehát nem az "összeesős" fajta...

[ Szerkesztve ]

(#38049) BlacKSouL válasza Wiz Khalifa (#38046) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Lehet, hogy én nem értem a dolgot, de:

A telefon kamerája, és a legtöbb hasonló elven működő fényérzékelő kamera a látható tartományú fényt, meg még kevéssel alatta/fölötte (pl. infravörös) lévő fényt, azaz elektromágneses sugárzást képes érzékelni. Hullámhossz: 380 - 760 nanométer; frekvencia: 790 - 400 Teraherz

A RádióFrekvenciás jel, amit az autó kulcs távirányítója kisugároz, az pedig egy nagyságrendekkel nagyobb hullámhosszúságú, és nagyságrendekkel kisebb frekvenciájú elektromágneses sugárzás. Hullámhossz: 100 000 kilométer - 1 milliméter ; frekvencia: 3 kiloherz - 300 Gigaherz ( kulcsoknál jellemzően kb. 400-500 MHz)

Namost ha a telefon kamerája képes érzékelni a rádiófrekvenciás tartományt, akkor az szerintem világújdonság

Én értem, hogy a tévétávirányítók által kisugárzott infravörös (fény)jel az a kamera számára még érzékelt tartomány, (ha nem szerelték fel amúgy IR szűrővel), de itt messze nem erről volt szó. A tévéantennához azért kell tenni, mert a tévéantennában, ami rádiófrekvenciás jeleket vesz, interferenciát okoz az autótávirányító rádiófrekvenciás jele. De ezt még szerintem senki nem látta a kamerával

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#38050) NoLF válasza >>>W!nman* (#38047) üzenetére


NoLF
addikt

Nekem ilyet befosott lambdaszondanal csinalt, mar joval a check engine hibakod kivillanasa elott - en arra tippelnek.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.