Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56001) tboldi válasza #52780544 (#55998) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hali!

Úgy cserélgettek alkatrészeket, hogy ki sem olvastátok a hibát? De ha meg is van a hiba, és a megfelelő alkatrész is ki lett cserélve, akkor is ki kell törölni az ECU-ból a kódot.

A megnövekedett szelephézag miatt nem nagyon dobna amúgy hibát, csak hangról lehet sejteni.

tboy93: Grat! Tiéd az 56000. hsz! :D

[ Szerkesztve ]

(#56002) Czimby válasza zolynet (#55997) üzenetére


Czimby
addikt

:R

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#56003) Mágus2 válasza zolynet (#55991) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ez nem így van, akkor van gond, ha a nagyobb aku lemerül, üzemi körülmények között ointosan úgy terheli, mint a kisebb, csak azt hamarabb feltölti.

[ Szerkesztve ]

(#56004) Qru válasza Mágus2 (#56003) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó akkor mégsem dobom ki a nagyobbat. :R

#nincsbennetarcsi

(#56005) zolynet válasza Qru (#56004) üzenetére


zolynet
addikt

Accord fb csoportban inkább arra ösztönöznek hogy gyárira cseréljem, és higgyek a szakiknak. Úgy is lesz. :K

Life is too short to stay stock!

(#56006) ddsteel


ddsteel
aktív tag

Kinéztem egy OSD2-es kábelt, gondolom ennél akocsinál is múködik a hibakódolvasás laptoppal és ezzel acsatlakozóval. Olvasás, törlés miatt kéne,meg a lehet vele valamit állítani,akkor arra. Van értelme? Használ valaki ilyet?
[link]

(#56007) Qru válasza zolynet (#56005) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem a B autóban 47Ah-s a gyári de mivel sokat áll a garázsban (főleg télen) ezért kapott bele egy 62Ah-sat (nagyobb nem fért bele a tálcába :DDD ). Sajnos konnektor nincs a garázsban, így a regeneráló töltés nem megoldható (max ha kiszedem az akksit) ami nem opció mert akkor nem megy a riasztó sem pl.

#nincsbennetarcsi

(#56008) zolynet válasza Qru (#56007) üzenetére


zolynet
addikt

Garázsba egy nap riasztó nélkül azért csak elvan, nem? :U

Life is too short to stay stock!

(#56009) Qru válasza zolynet (#56008) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Teremgarázs ahonnan már vittek el autót. Nem kockáztatok feleslegesen. Marad a nagy akksi.

#nincsbennetarcsi

(#56010) zolynet válasza Qru (#56009) üzenetére


zolynet
addikt

Civic is volt teremgarázsban riasztó nélkül, belépőkártyás kamerás, hova vinnék, hogy? Kitolják?

Life is too short to stay stock!

(#56011) Qru válasza zolynet (#56010) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Túlparázom azt mondod?! Nem mintha kéne egy ilyen öreg vas bárkinek is. :D

#nincsbennetarcsi

(#56012) #52780544 válasza tboldi (#56001) üzenetére


#52780544
törölt tag

Elvittük egy helyi szakihoz kiolvastatni, ő azt mondta cseréljük ki a kopogásérzékelőt. Közben sajnos a klímakompresszor is megadta magát, szóval apukám megrendelt mindent, a kompresszort ki is cserélte ő maga, a kopogásérzékelőt pedig egy szerelő, mert ahhoz nem nagyon tudott hozzáférni. Akkuról levettük, jel eltűnt, de kis idő múlva, látszólag hőmérséklettől, sebességtől, fordulatszámtól függetlenül mindig visszajön... :(
A motor hangjával sincs apum megelégedve, de mostmár megkért, hogy keressek valakit, aki jobban értene hozzá, mert nem akar ártani azzal, hogy ő nyúlkál bele. Már beszélt is Imivel, kaptunk is időpontot, szóval nagyon örülök, és köszönöm a válaszokat. :)

(#56013) Quqesz válasza Qru (#56007) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Vedd ki az aksit.
1.nem tudják ellopni
2.nem merül...
😀😂🤣

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#56014) Qru válasza Quqesz (#56013) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ennek fényében viszont jól kitoltam magammal, mert dög nehéz ez a nagy akksi. :DDD

Jó ha leéltem, akkor megy bele egy 50-55-ös.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#56015) Dudee válasza Aladdin (#55983) üzenetére


Dudee
senior tag

És melyik megoldás van az új 1.5 turbóban?

Azt sok helyen olvastam, hogy vtec névvel promózzák (még a blokkra is ráírták), de valójában nem az.

(#56016) Mágus2 válasza zolynet (#56005) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A fb szakik nem mérték, én igen. 30%-ra terheli a generàtort egy hét állás után a 77ah akkumlàtor egy hideginítás után. ;)

(#56017) Quqesz


Quqesz
nagyúr

megbízhatósági lista

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#56018) Dudee válasza Quqesz (#56017) üzenetére


Dudee
senior tag

óó, az új Civic nem végzett nagyon elől. A korábbi generáció még a 7., az új a 17. a 27-es listán.
Jó lett volna mindegyikről írnak valamit, hogy mikre panaszkodtak.

[ Szerkesztve ]

(#56019) Quqesz válasza Dudee (#56018) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nyomj rá a kocsi nevére és feljön a teszt, talán ott lesz infó. Azért a 91% sem olyan rossz......

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#56020) Dudee válasza Quqesz (#56019) üzenetére


Dudee
senior tag

Megnéztem, de nem láttam. Ezzel szemben azt láttam, hogy a teljesítményét lehúzták 3 csillagra, azzal a megjegyzéssel hogy az 1.5ös ugyan erősebb, de nem igazán, ezért nem is éri meg. A vezethetőségre szintén 3at adtak a kormányzás miatt.

Érdekes, máshol ezekről pont áradoztak az újságírók..

(#56021) honda23 válasza zolynet (#56005) üzenetére


honda23
aktív tag

Akik a face csoportban utánam írtak, azok baromságot írnak. Az a generátor pont ehhez rendszerhez lett tervezve. Akármilyen más márkában van nagyobb akksi, generátor halálozás lesz.
Így járt több ismim. Mert nagyobb az indítóáram...

15 év alatt gyári akksimérettel soha sem volt problémám.

[ Szerkesztve ]

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#56022) ---Lasali--- válasza Quqesz (#56013) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

;]

(#56001) tboldi

Én a szelephézag állítástól rosszul vagyok, órákon át állítottam, és iszonyat hangja van 2 ezer alatt.. de megy mint az ökör.. nem tudom b*sszak rá, vagy vegyem kisebbre, aztán égjen be a szelep. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#56023) Czimby válasza ---Lasali--- (#56022) üzenetére


Czimby
addikt

Ugyanilyen nyomatékkulcsom van, csak a skála már alig olvaható mert belülről elpiszkolódott a kenőanyaggal.

Hézagmérőt hol vetted, jó lenne nekem is ilyen.

Viszont így szerintem nem lehet pontosan beálítani, mert nem tudod lefogni a csavart amíg lekontrázod.
Vagyis lehet, csak többszöri próbálkozással.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#56024) hülyegyerek válasza Dudee (#56020) üzenetére


hülyegyerek
addikt

3-as a kormányzásra, meg az 1.5 gyenge ???? :Y
Innentől kezdve az egész oldal komolytalan. Az új Civic 2 dologban fejlődött sokat : futómű és kormányzás. Az összes többi tesztben ezeket emelték ki, meg azt, hogy mennyire állat lett az 1.5.....

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#56025) BigBlackDog válasza honda23 (#56021) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"Mert nagyobb az indítóáram..."

Az, hogy az akkumulátor (által leadni képest maximális) indítóárama nagyobb, sok rosszat nem jelent. Legfeljebb nem lesz ugye kihasználva, ha nincs akkora áramra szükség motorindításkor.

(#56026) yodamester10 válasza zolynet (#55991) üzenetére


yodamester10
őstag

Kicserélem én neked jó pénzzé ;]

(#56027) ddsteel válasza ddsteel (#56006) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Erre esetleg valaki? OBD2-t akartam irni persze.

(#56028) flegga92 válasza ddsteel (#56027) üzenetére


flegga92
senior tag

OBD-s cuccot csak EU-n belül vegyél! Amit adnak CD-t hozzá tele van tört programmal, mostanában utaznak rá a vámosok, elég szép kis büntetést tudnak kiszabni, páran már jelezték itt a PH-n is. Én legutóbb megkértem az eladót, hogy ne tegye bele CD-t (persze bele tette), megúsztam.

Angol ebayen tudsz eu-n belül keresni, kicsit drágább lesz, de nem kapsz 50-100.000 büntit (ha a HDS van rajta lehet még több lesz a végére).
Programot be lehet máshonnan szerezni, sima ELM327-el nem megy, keresek én is ilyen speckó kábelt, ami működik.

Szerk: ugyan ez drágábban, de Litvániából: [link]

[ Szerkesztve ]

(#56029) Qru válasza BigBlackDog (#56025) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most már teljesen megkeveredtem akksi fronton. Na mindegy egyelőre marad a nagy akksi ha az kipurcant akkor jön a kicsi + a töltögetés.

ddsteel: Nekem BT-os van ezzel a kábellel nincs tapasztalatom.

#nincsbennetarcsi

(#56030) ddsteel válasza flegga92 (#56028) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Köszi szépen a választ, jó, hogy erre felhívtad a figyelmem.

(#56031) ddsteel válasza Qru (#56029) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Neked is köszi, Opelnél használtam ilyet, laptopon keresztül lehet pár dolgot állítani,értékeket figyelni, hibakódot olvasni, törölni. Hasznos, csak azért kérdeztem hogy Hondánál is működnek-e ezek a funkciók. De akkor szerintem berendelek egyet, egy próbát megér.

(#56032) flegga92 válasza ddsteel (#56031) üzenetére


flegga92
senior tag

Opelnél az OPCOM kicsit olcsóbb és elterjedtebb, többen gyártották így olcsóbb is, vaterán is van kicsi pénzért.
Fél éve kerestem, de akkor ilyen utángyrátott kábelt nem is találtam, csak gyári cuccokat, illetve rendes licences autodiag készleteket, persze arany áron számomra, egy autószerelőnek megéri persze, de arra az évi pár kiolvasásra vagy kíváncsiskodára nem biztos, hogy 50e feletti összeget kiadtam volna.
Ha működik légyszi számolj majd be róla, mert 15e Ft-ot még adnék is érte.

Jelenleg ELM bluetoothos cuccom van, hibakódot lehet nézni/törölni hibátlan, de élő adat kimerül a sebesség, fordulatszám, akksi feszültség, és lambda szonda adatokban, ráadásul lassú is.

(#56033) Qru válasza flegga92 (#56032) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Milyen szoftverral próbáltad? Nekem is ilyen BT-os kütyüm van de az mutatja a vízhőfokot, gázpedál állást, a beszívott levegő hőmérsékletét meg ilyeneket is.

#nincsbennetarcsi

(#56034) Quqesz válasza hülyegyerek (#56024) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Én is elég hülyén néztem a tesztre.....vmi nem kerek, nehogy már egy Golf jobb legyen(volt nálunk, nem vett le a lábamról mint a Civic).
Nagyon jó a kormányzás és az 1,5 motor is remek.....

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#56035) tboldi válasza flegga92 (#56028) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ezért rendeltem én is a csehektől ilyen OBD-s kütyüt (Vgate iCar 3 WiFi). :K

szerk.: Én azt vettem észre, hogy eléggé szoftverfüggő mind a megjeleníthető adatok száma, mind az adatátviteli sebesség. iOS-en nekem a DashCommand és az OBD Fusion jött be.

[ Szerkesztve ]

(#56036) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Elvittem szerelőhöz a Jazzt mert műszakis hó végén, meg a fék néha visított. Hátsó féknél az ujjnyi vastag kopóréteg el volt válva a fékbetét fém részétől :Y A fékhatással egyébként nem volt gondom, csak a kézifék nem fogott szinte semmit.
Meg megy egy lámpapolír mert katasztrófa volt a világítás. Más gondja elvileg nincs.
Kíváncsi vagyok arra a fékre, remélem félrerakta.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#56037) ddsteel válasza flegga92 (#56032) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Igen, opelnél 4000 (!) Ft volt kínából postával akábel a kütyü és a cd, igaz, 5 éve. Beszámoló lesz, de tuti nem mostanában,mert körbenézegetek,meg aztán mire ideér...

(#56038) BlacKSouL válasza JoolsNOS (#56036) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Katasztrófa a Hondák hátsó fékjének konstrukciója, szerintem.
Nekem is a gyári hátsó betét volt leszakadva, igaz, már el is volt kopva, de az, hogy bármit csinálok vele, akármilyen gyakran, elkezd rohadni, megszorulni, az gáz. Mintha az első fékek hozzávalók lennének, a hátsók meg a 60-as évekből egy Zaporozsecből. És maga a rendszer/konstrukció szar, mert a tárcsa és a betét kitűnő lenne.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#56039) zolynet válasza honda23 (#56021) üzenetére


zolynet
addikt

Elhiszem és nem is érdekes tovább, csak nem akartam egy generátor felújítás után még aksit is venni, úgy hogy jó ami most van 74Ah-s. :((
Mondjuk nem tudom a német előző tulaj mennyi ideig használta így.
Szerinted Rocket 45Ah vagy 55Ah-s legyen? :F

Life is too short to stay stock!

(#56040) Qru válasza zolynet (#56039) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A 45Ah-s nem kevés bele? :F Én az 55-öt venném bele inkább.

#nincsbennetarcsi

(#56041) Quqesz válasza Dudee (#56015) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Na annyi infót szereztem a gyári fényezéssel kapcsolatban, hogy mielött kigördül a gyárból kap egy viaszréteget, hogy szállítás közben ne sérüljön. Ennek kell pár mosás, hogy lekopjon.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#56042) honda23 válasza zolynet (#56039) üzenetére


honda23
aktív tag

45 van nekem exide premium 390 indítóval.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#56043) Peter.70 válasza Qru (#56011) üzenetére


Peter.70
őstag

Merre van az a teremgarázs? ;] :DDD

(#56044) flegga92 válasza Qru (#56033) üzenetére


flegga92
senior tag

Torque pro, megvéve. Tényleg ezeket is írja, szerencsére nem sűrűn kell elő venni. Viszont az olaj hőmérsékletet nem tudtam elő csalni belőle.

(#56045) tboldi válasza flegga92 (#56044) üzenetére


tboldi
nagyúr

Lehet, hogy nincs is szenzor. :F

(#56046) Czimby válasza flegga92 (#56044) üzenetére


Czimby
addikt

Be tudnád linkelni neked milyen hardver van OBD-re dugva?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#56047) flegga92 válasza tboldi (#56045) üzenetére


flegga92
senior tag

Az is lehet. Örülnék ha az óracsoportban alapból lenne...

(#56046) Czimby
Legolcsóbb van. Amugy érdemes szerintem inkább wifiset venni, és olyat amin vagy kapcsoló van, vagy még jobb, ha az akku feszt figyeli és magát kapcsolja. Egyszer majdnem sikerült lemeríteni az akksit, bedugva felejtettem.

[ Szerkesztve ]

(#56048) JoolsNOS válasza flegga92 (#56047) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Nálam ez 1 éve be van dugva :D

Más:
Megvan a műszaki meg a lámpapolír. Előtte képet nem csináltam, de ez tavaly december:

Ilyen lett:

Viszont a bal oldal tele van mikrorepedésekkel :((( (ezt már láttam polír előtt is...)

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#56049) ---Lasali--- válasza Czimby (#56023) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Sehol, haverom adta, nála a gyárban méterben van. :D
De ha 10 es kulcs, csavarhúzó, meghúz, és utána rakod rá a nyomaték kulcsot, nem mászik el a beállított érték. És 20Nm el kell lehúzni az anyát, ott a csavarhúzót egyébként is eldobhatnád..
Jók a menetek stb, nem kúszik el. Egyébként meg olyan minimálisat kell tekerni a csavarhúzóval, hogy próbálgatás nélkül nem is lehet szerintem még közelítőleg se beállítani hasonló hézagokat. Pár fokot mozdítasz, és már vagy nagyon húz, vagy lötyög a hézagmérő.

[ Szerkesztve ]

(#56050) i-sti válasza flegga92 (#56047) üzenetére


i-sti
senior tag

Nálam is több mint egy éve van bedugva a VAG autóba.

Novum Forum Siculorum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.