Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24701) audi100td válasza Integra (#24700) üzenetére


audi100td
nagyúr

de a minimum kb. napi 40km

(#24702) Integra válasza audi100td (#24701) üzenetére


Integra
titán

tehát évi kb 15e km. azért én biztos nem vennék dízelt.. ráadásul ha városban használod, ott a dízel be sem melegszik rendesen, nem is tudja kiégni magát, nem üzemi hőmérsékleten megy, idő előtt tönkre is mehet..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24703) stangli válasza Integra (#24693) üzenetére


stangli
senior tag

hát ez az, itt van elásva a macska "...márkaszerelő jóbarátomhoz járok..." :DDD

nekem most a baleset után volt, hogy akkor ott csináltatom, mert egyszerűbb... biztosítós kör lefutva, jön a telefon, hogy rendelik az alkatrészt (ez volt pénteken) jövő hét szerdán jelentkeznek, erre köv pénteken hívtak, hogy most rendelik az alkatrészt... ??? há ember eddig mit csináltatok???
oké, majd szünet, mondom jól van, rá egy hétre csütörtök magasságában telefonálok, hogy mi a helyzet? mert ennyi idő alatt már egy autónyi alkatrészt be lehet szerezni... aszondja emberünk, hogy emlékszik az autóra, mintha rendelt volna valamit, majd köv héten mindenképpen jelentkezik... kedden én telefonáltam, hogy na mi van már?? emberünk mondja, hogy ja oké vigyem köv nap és meglesz a 7en...
szóval nem a japán precizitásról híresek ezek a munkafelvevő, kárügyintézős emberkék... az tény, hogy jó munkát végeztek a szerelők, csak hát az irodán ülők stílusa és munkamorálja nem a legkiválóbb...
A díjaikról ne is beszéljünk, mondom, hogyha már itt van egy olaj és szűrőcserét is megejthetnénk, mennyi volna, aszondja egy sima csere 45e huf :Y íííj mondom, akkor majd pista bá megoldja okosba egy ezresből, de az is lehet hogy egy 4es csomagolású lóbányaiért... :DDD

(#24704) Integra válasza stangli (#24703) üzenetére


Integra
titán

ez melyik márkaszervíz volt?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24705) stangli válasza Integra (#24704) üzenetére


stangli
senior tag

reklámot nem csinálunk, privátban átküldtem.

(#24706) audi100td válasza Integra (#24702) üzenetére


audi100td
nagyúr

A többit még az előző posztomhoz biggyesztettem, csak aztán nem tudtam szerkeszteni, amennyiben napi 120-150km-es távot kell megtennem nagyrészt országúton illetve autópályán használnám, egyéb esetben valóban inkább város, illetve rövidebb szakaszok.

(#24707) Integra válasza audi100td (#24706) üzenetére


Integra
titán

nem láttam, elnézést :)
azért évi ca 50e km-nél már érezhető lehet a diffi pénztárcán is, ha a technika nem mond csütörtököt.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24708) Integra válasza stangli (#24705) üzenetére


Integra
titán

tudom kik, az a szervíz még nem ment tönkre?!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24709) audi100td válasza Integra (#24707) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ennek ellenére egyre inkább úgy érzem benzines lesz. A 2.4-es kb mennyivel eszik többet?

[ Szerkesztve ]

(#24710) Integra válasza audi100td (#24709) üzenetére


Integra
titán

ha autópályán használod, meg országúton, akkor az is elmegy 8-9 liter körül, mert alacsonyan pörög, terhelés mentesen, amúgy igazi utazó autó a 2.4-es. fórumban kérdezz rá, meg spritmonitor-on (szűkítsd le a keresést a keresett motorra) is érdemes átnézni az adatokat. én reálisnak tartom ezt a fogyasztást, mert én is kb ennyivel járok országúton és autópályán normális tempónál, az 1.8 200le szívó sor4 fwd is ennyivel megy, de a 2.0 205le turbo sor4 awd is 9 literrel megy, mindkettőben 5 sebességes váltó van. szóval a 2.4-es is 6 sebességes váltóval elkell menjen ennyivel.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24711) audi100td válasza Integra (#24710) üzenetére


audi100td
nagyúr

Értem, annyira nem is tűnik vészesnek, köszi.

(#24712) neduddki válasza audi100td (#24711) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

2l: 71 Gasoline 5,07 8,93 11,72
2,4l: 55 Gasoline 7,37 9,50 12,75

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#24713) audi100td válasza neduddki (#24712) üzenetére


audi100td
nagyúr

kösz szépen :R

(#24714) zolynet


zolynet
addikt

megindult a művelet, mocigenerál + itr puklung csere...így úgy érzem lesz egy makula autóm, megmarad :K

Life is too short to stay stock!

(#24715) Integra válasza zolynet (#24714) üzenetére


Integra
titán

generál? mármint szíj, feszítőgörgő, vízpumpa csere?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24716) zolynet válasza Integra (#24715) üzenetére


zolynet
addikt

mármint fúrás, honolás, mérés, dugó+gyűrű, csapágysor, tömítések, full vezérlés csere, meg ha már így széjjel van kapva akkor egy itr kuplung is belepattan, meg ami még jön (pl jobb első kerékcsapágy)
sajnos határértéken volt a kopás 80.06/80.07 :( :O szegényke kapott az élete valamelyik periódusában
rendbeteszem, ha már a fék, futómű 1éves, ki van kasznizva ... már csak a szíve vérzett, nem bírtam nézni :(

ki más, mint Imi ;)

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#24717) Integra válasza zolynet (#24716) üzenetére


Integra
titán

drukkolok :)
ki csinálja?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24718) zolynet válasza Integra (#24717) üzenetére


zolynet
addikt

blokk-hf felújítás Bejó-Szakáll

Life is too short to stay stock!

(#24719) Integra válasza zolynet (#24718) üzenetére


Integra
titán

mikor kapod vissza? remélem a gyári értékeket hozza újra majd.
nekem is már nagyon kéne mennem imihez, de még várat magára picit :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24720) !Overdose! válasza zolynet (#24716) üzenetére


!Overdose!
őstag

Milyen alkatrészekkel lesz összerakva?

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#24721) zolynet válasza Integra (#24719) üzenetére


zolynet
addikt

jövő héten lesz elvíve a gépműhelybe ill remélhetőleg addig összeszedem a szajrét:
acl race csapágyszett (tám- hajtókar - fekvő)
szelepszárszimering szett
olajpumpa
dugószett (gyűrű - csapszeggel)
vezérlés gates-aisin-ruville (szíj/vízpumpa/feszítő) -> esetleg vmi más márkát? :F (lejjebb a lista)
jobbos kerékcsapágy
itr kuplung
olaj+olajszűrő ... váltóolaj csere is
tömítések
csak remélem h a 15.-és hétre összeáll, nem érdekel innentől mikor lesz kész, nem sürgetek senkit sem, fasza legyen nekem az a fontos :K ... persze jó lenne ha minél hamarabb mert naponta 1-1órát vesz el a tömegközlekedés az életemből, de kibírom, bár nem sokáig :DDD

vízpumpa 22 fogas
Aisin 17960-35%
dolz 20564-35%
skf 26581-35%
ruville 23270-35%
gmb 21052-35%
japanparts 19500-35%
marelli 16500-35%
blue print 18990-35%
nipparts 20940-40%

szíj gates 9859-40%
conti 10217-40%
jakoparts 13258-35%
mitsuboshi 8907-40%
blue print 10641-40%

feszítő
ruville 13086-35% (ebben régen biztos Koyo volt)
skf 9667-35%
GMB 13086-35%
jakoparts 9652-35%
blue print 8398-35%
nipparts 9652-35%

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#24722) audi100td


audi100td
nagyúr

7. gen Civic-ből a Type-R után melyik az elérhető legerősebb motor? 3 ajtós kivitel érdekelne mindenképp, ezek közül került hazánkba japán gyártmány, vagy angol mind?

Elfogadnék egy Type-R-t, de gondolom nagy részük szét van hajtva, meg nekem a kemény futómű miatt már talán túl sportos lenne. A két véglet között lenne jó valamit találni.

Corolla 1.8 TS-t is néztem, de annak nem tetszik a formája.

[ Szerkesztve ]

(#24723) Integra válasza audi100td (#24722) üzenetére


Integra
titán

ctr alatt már csak az 1.6 110 lovas blokk van és az 1.4 90 lovas. nincsen köztes a 7genben, 8gen civicben van csak az 1.8 140 lovas.
a jó ctr-en mindenki ül, nem nagyon kerül eladásra egy sem. ha meg igen, 3-4 misi között mennek.
a corolla 1.8 ts-sel nem szabad összehasonlítani, nem rúg labdába a toyota itt.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24724) neduddki válasza audi100td (#24722) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

az amerikai Si, de abbol so nicns itthon tarok tola

udv

neduddki

mod: ill. a vsa lenne de mintha errol ajoszagro fojjt volna avita a crx-en hogy nem valodi

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#24725) audi100td


audi100td
nagyúr

Köszi mindkettőtöknek, ez eléggé szívás, mindegy majd lesz valami.

szerk: Arról lehet valamit tudni, hogy ezek Angliában vagy Japánban készültek? A facelift előtti, Angliában gyártott Type-R-ről elég sok rosszat olvastam. :(

[ Szerkesztve ]

(#24726) DeathAdder válasza audi100td (#24725) üzenetére


DeathAdder
veterán

Erről is sokat ment vita. Honda fórumon van aki ragaszkodik a 03-as CTR-hez, és hogy maximálisan meg volt elégedve vele, de javarészt a facelifteset ajánlja mindenki (nyilván nem hiába), én csakis olyat vennék.
Bár kisbuszra hajazó "sportautót" én nem vennék
7gen ATS kell neked :K Sőt a CTR ~3 lityóval többet is megeszik..

[ Szerkesztve ]

(#24727) Aladdin válasza audi100td (#24725) üzenetére


Aladdin
senior tag

Angol mind...

(#24728) Aladdin válasza DeathAdder (#24726) üzenetére


Aladdin
senior tag

Sőt a CTR ~3 lityóval többet is megeszik.

Minél, kinél, hogyan?
A CTR 200 kilóval könnyebb, az a 10 Le különbség nem oszt nem szoroz, akkor miért enne többet?

(#24729) orbano válasza Aladdin (#24728) üzenetére


orbano
félisten

nem a max. teljesítmény határozza meg a fogyasztást, ritkán pörgeted a motort azon az egy adott fordulatszámon. ha pl. alacsonyabb fordulaton máshogy nyitnak a szelepek, máshogy adagol az elektronika, hogy több nyomatéka legyen (ettől még nem lesz sok lóerős az alacsony fordulat miatt) stb, akkor máris köze nincs a fogyasztásnak a másik konstrukcióhoz.

A vér nem válik VAZZE!™

(#24730) Aladdin válasza orbano (#24729) üzenetére


Aladdin
senior tag

Nem, persze, h nem.
De azért ott van keményen.
A fogyasztási adatokon is látszik, h a könnyebb CTR, a kisebb, de jobban kihegyezett motorjával szinte ugyanúgy fogyaszt, mint a nehezebb ATS a nagyobb, de kevésbé kihegyezett motorjával. És ebben közrejátszik a váltó áttételezése is.
Én csak arra reagáltam, h kategorikusan ki lett jelentve, h a CTR 3 literrel többet eszik, mert ez így nem igaz.

(#24731) stangli válasza audi100td (#24722) üzenetére


stangli
senior tag

Jól gondold meg, hogy a TypeR-el járó felelősséget mered-e vállalni... ma egy seatos kezdte húzogatni a bajszomat, de a második lámpánál megmutattam, hogy egy honda miként gyorsul és alázza ellenfeleit... :DDD

(#24724) neduddki a modban linkelt autóról annyit, hogy lerí róla, hogy a sportnak lököse lett feltéve... :)

(#24732) Integra válasza stangli (#24731) üzenetére


Integra
titán

a seat leon fr-esek a kedvenceim, na azok az igggazi bohócok, de tényleg:DDD
jön a dízel szutykával, mert ez sport dízel gecó!!!!! meg a sok műanyag szétoptikázott bóvli dekorral a lökhárítójában.. bámulatos egy társaság. aztán úgyis mind lemarad.. :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24733) zolynet válasza Integra (#24732) üzenetére


zolynet
addikt

nekem is válaszolsz?
szted vezérlésnél jó elemeket választottam?
úgy gondolom ha nem is 100ekm-ig, de 60-70ekm-ig ezek is csak elmennek, annyit meg ~5év alatt teszek meg (ahogy Imi mondaná 5év vagy 100ekm), tulajdonképp rábólintott ő is ... csak jó a több visszacsatolás :)

Life is too short to stay stock!

(#24734) Integra válasza zolynet (#24733) üzenetére


Integra
titán

elnézést :B
ha imi mondja, akkor jó természetesen. én mindent gyárira cseréltem 100e km-nél, de az is igaz, hogy nálam semmi bontás nem volt, csak a kötelező alkatrészek, ott pedig egyértelmű volt, hogy ha a következő 100ezret is hibátlanul akarom, akkor csak gyári. a vízpumpánál és a feszítőgörgőnél mindenképpen.
szóval ha valamelyik nem lett volna jó, szerintem imi mondta volna, hogy nézd, beteszem, de nem tenném be nyugodt szívvel

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24735) neduddki válasza stangli (#24731) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a huzat sem stimmel hajolemlexem

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#24736) DeathAdder válasza Aladdin (#24728) üzenetére


DeathAdder
veterán

Haverom mesterének oké, FN2-je van, de pofátlanul sokat fogyaszt. ATS eket is néztem egy időben elég komolyan, igaz nekem nincs összehasonlítási alapom, de akinek van az ugyanezt mondta. kb 2-3 liter. (ha nem hiszed megadom a címét és beszélgess vele)

Egyébként amikor először mondták én is meglepődtem, hogy a 2.4-es ATS annyit eszik vegyesben mint egy 6gen VTi..

(#24737) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ha valaki tud kipufogóvéget akkor ne kíméljen. Ki lett cserélve a hátsó dobom, ami volt vég azon volt benyomódás, inkább akkor már egy benyomásmentes kerüljön rá. Szegény azzal a nudli kipufugóval elég idétlenül néz ki:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#24738) neduddki válasza Winner_hun (#24737) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hoooo????:- )))

udv

neduddki

p.s. csak sajatfelelosegre...

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#24739) stangli válasza neduddki (#24735) üzenetére


stangli
senior tag

ülés huzat? :DDD

a szín is eltér egymástól...

neduddki az a tuning kupifogó +10pacit jelent :DDD :W

[ Szerkesztve ]

(#24740) neduddki válasza stangli (#24739) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Elesnel gariztak:- (((

udv

neduddki

p.s.vki aztirta, hogy ojjan huzat van bene ami ebben nem volt

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#24741) stangli válasza neduddki (#24740) üzenetére


stangli
senior tag

crx-en valakié, dumáltam is vele ez ügyben, mert én is valami ilyen lököst képzelnék el a gépen... habár akkor még nem árulta... amúgy egyből felismertem a gépet... :)

(#24742) honda23 válasza zolynet (#24721) üzenetére


honda23
aktív tag

Gates és gmb páros nagyon is jó, eddig mindig ezt raktam mindegyik 6 genembe.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#24743) honda23 válasza audi100td (#24722) üzenetére


honda23
aktív tag

Szia
Van az ep3 k20a2 type-r 2.0 200 leés van ez ep3 k20a3 vsa 2.0 160 le, ebből pont most vittek el egyet pesti kereskedésből, ami nagyon jónak nézett ki, ha minden igaz, ismerem is.
7 gen type-r és vsa civicből nagyon kevés van itthon, minden nap nézni kell a hahut.
3 hete vettem egy 2005-ös faceliftes type-r civicet 98e km-rel.
Mindenképpen faceliftes verziót kell keresni, javított kormánymű, váltó, japán könnyített lendkerék, átalakított levegőszűrő rendszer, szebb külső stb.
Azért pár dolgot cserélni kell sajnos, a pesti utakat nem szereti az első futóműve.
Showa lengéscsillapítók vannak a 7 genekben sajnos, nem Kayaba.
Cseréltem olajat, 4,7 liter kell bele, gyári olajszűrőt, gyári légszűrőt, pollenszűrőt, kap még két első Kayaba toronycsapágyat, Kayaba lengéscsillapítót, ngk platina gyertyákat, két első kormányösszekötő gömbfejet és nyári gumikat. Azt hadd szóljon.

Ha type-r-ben vagy hasonló sportautóban gondolkodsz, mindenképpen legyen legalább 100-150 e Ft-od a vétel utáni szervizre.

Corolla 1.8 ts gyenge, a volt vtim megenné reggelire.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#24744) !Overdose! válasza honda23 (#24743) üzenetére


!Overdose!
őstag

7gen-ben van toronycsapágy? Az már nem dw elöl?

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#24745) orbano válasza !Overdose! (#24744) üzenetére


orbano
félisten

attól még azt a szerencsétlen gátlót valahogy rögzíteni kell a kasztnihoz. és mi az, hogy _már_? 4-5-6 gen is dw

A vér nem válik VAZZE!™

(#24746) !Overdose! válasza orbano (#24745) üzenetére


!Overdose!
őstag

Igen, de nem csapággyal, hanem szilenttel. Vagy nem?

Azt tudom, hogy már a 4gen is dw volt. Pont arra voltam kíváncsi, hogy nem lett-e olcsóbb McPherson a 7gen?

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#24747) orbano válasza !Overdose! (#24746) üzenetére


orbano
félisten

ja jo, csak kétféleképpen lehetett értelmezni a kérdést :)
gondolom csapágy + szilent is van ott.
7genben már nincs dw, valóban

A vér nem válik VAZZE!™

(#24748) t1


t1
addikt

Sziasztok!

Szeretném lecserélni a 2000/4 havi 1.3 8V 3 ajtós Swiftemet egy Civic Sedanra, 96-os évjáratól felfele, vagy az 1.4 90LE vagy az 1.5 115 pacis jöhetne szóba, kérdésem az lenne, mire kell figyelni a vásárláskor, illetve mennyire költséges a szervízelése pl.: vezérlés csere, kerékcsapágyak stb....

(#24749) Winner_hun válasza t1 (#24748) üzenetére


Winner_hun
félisten

75 lovasat is nyugodtan vehetsz, kiveszed a légszűrőnél levő szűkítőt és van egy 90 lovas kocsid:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#24750) Integra válasza honda23 (#24743) üzenetére


Integra
titán

Gyari alkatreszekkel cserelj mindent, aztan tobbet nincs gond :-)
Sajnos maradt meg frissites utan is alkatresz raktaron, de cserenel mar a jo alkatreszeket teszik be gyarilag. Koltsegesebb de megeri.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.