Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5028) Batman2 válasza And (#5027) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Hű, valahogy a FETek és MOSFETek nem jutottak eszembe ! :)
De teljesen igazad van, ezek is bírnak sokat és kicsit a csatornaellenállásuk !

Azt hiszem, annak idején, mikor egy másik dolgon gondolkodtam, akkor ott eszembe jutott a FET, konkrétan dízel járgány ízzítás szabályozásához, ahol max.12V a feszültség de 30-40A körül van az átfolyó áram.

Ebben az esetben egy utóízzító áramkört akartam és akarok is majd készíteni, ami PWM moduláció, vagy hasonló módon kapcsolgatja különböző hosszúságú időre, Hertzes tartományban a tápot a gyertyákra a motor beindítása után,
vagy bizonyos időtartamra meghatározva, vagy motor hőmérséklet szerint változóan.

A mostani ötletem, ahol szintén hasonló a feszültség, és mondjuk max fele az áramerő, az egy ólomakkutöltő kapcsolás lenne, ahol a töltöttségi szintnek megfelelően végezné az áramkőr a töltést egy PWM szabályozó.
A két periódus pedig két kapcsoló elemet kapcsolgatna felváltva, az egyik a töltésért a másik pedig a kisütésért lenne felelős !

Valahol neten olvastam egy cikket, talán le is van mentve, az ólóm akkuk töltéséről, hogy ha a töltést folyamatosan váltogatjuk kisütéssel, akkor az ólomszulfár képződést is el lehet kerülni, és ha elég magas frekvenciával és áramimpulzusokkal megy, akkor még a régebbi, kicsit passziválódott lemezekkel rendelkező akkukat is "fel lehet még ébreszteni" !

Szóval ez lenne.
A feszültség függő PWM modulátor egy 555-ös ICvel felépített áramkőr lenne.

Tudsz esetleg típusokat írni, és vannak e esetleg kapcsolásaid, illetve egyéb infót szeretnék kérni Tőled a FETek és MOSFETek meghajtásáról ! :F

Kösz előre is a segítséget ! :)

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.