Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82301) koxx válasza soldi3r (#82297) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Metabo ipari porszivot lakasba, hat oke :DDD hasznald egeszséggel.

[ Szerkesztve ]

(#82302) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sodastream gépekhez létezik alkatrész ellátás?

Aurea mediocritas

(#82303) herdsman12 válasza G@ben (#82292) üzenetére


herdsman12
őstag

A 8 éves LG-nk addig nem is kezd centrizni, amíg nem sikerül kiegyensúlyozni a ruhákat.
Volt 1-2 eset, amikor extra vízszívó cucc volt benne, na azt csak forgatta, de nem centrizte.
Gondolom nem 13 éve mászkál, biztos van valami gáz vele.
Elöltöltős, látod a dobot centrizésnél mit művel?
Fotózd le burkolat nélkül, biztos lesz javaslat, hogy mit nézzél.

(#82304) soldi3r válasza Sinesol (#82299) üzenetére


soldi3r
veterán

Motoros fej nekem eddig egy Samsungban volt csak, nem hianyzik. Hogyne lenne benne HEPA szuro, sot le is razza uzem kozben ha nem eri el a levegoaram a beallitott erteket.

#82301koxx
Garazsporszivo, de ha megall a Hoover, akkor szerintem a legkisebb Wurthosre cserelem.

E30 (oo=[][]=oo)

(#82305) Acheron válasza KD6-3.7 (#82236) üzenetére


Acheron
őstag

Köszönöm az ajánlást, megnézem, mit találok róla.
Rémlik, hogy volt már téma, de valamiért úgy emlékszem, a hagyományos, beépített főzőlapok kapcsán volt értekezés a szabályozhatóságról. Visszaolvasok újra, hátha a hordozhatók kapcsán is találok hasznosat.

(#82306) BBéci válasza BB9000 (#82289) üzenetére


BBéci
titán

Nézegettem a Bosch kombigépeket, van 9/6 és 7/4 kilós is, tehát még körülbelül sem a felét szárítja. Valamint ez nem mindenkit zavar, mi például az esetek kétharmadában fele tölteteket mosunk, nem tömjük meg. Aztán sokszor mindenképpen ki kellene venni néhány darabot, amiket nem ajánlott szárítani.
Biztos vagy abban, hogy mindegyik kombigép kondenzációs, nincs hőszivattyús?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#82307) OPiiPO válasza koxx (#82296) üzenetére


OPiiPO
addikt

Hasznos, hozzáadott értékkel bíró egy tanács ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#82308) Beni2360 válasza Acheron (#82305) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem van 2 db hordozható egy főző felületi. Az egyik tekerő gombos és érintő panellel de csak 20 c fokonként lehet változtatni. Ez eléggé szűk lehetőség. A másik csak érintő gombos, ott vannak egyéb főzési funkciókis de azt elő kell keresni tesztelni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#82309) koxx válasza OPiiPO (#82307) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

100x kitargyalt tema…

(#82310) pjen válasza koxx (#82309) üzenetére


pjen
félisten

Mindíg ugyanoda jutunk vissza: Mert csak. Ráadásul egy 120K gépet hasonlítasz egy 25K hoz. Tisztító erőben nem látok lényeges különbséget az elektrólux super silencer és a 30K s zsák nélküli Philips között. A Philips ugyanúgy ciklonos mint a zsáknélküli Dyson, tehát mindkettőből csak kiöntöd a koszt. :)

(#82311) zsoltip válasza zsoltip (#82263) üzenetére


zsoltip
őstag

Szemetes kérdésre tippek, ötletek? :)

(#82312) BB9000 válasza zsoltip (#82263) üzenetére


BB9000
senior tag

Műanyag tárolódoboz: Alza

(#82313) Begbiebike válasza zsoltip (#82311) üzenetére


Begbiebike
csendes tag

Ez egy gyári IKEA METOD fiók? Mert ahhoz van az ikeának saját megoldása, talán több féle is.

(#82314) BitRider


BitRider
aktív tag

Sziasztok! Régóta szeretnék konyhai robotgépet, ellenben 20-30 között szeretném megoldani, ami tudom, hogy kevéske. Az aktuálitás az, hogy habverő is tönkrement és kisebb adag tésztákat is kevergetnék.

Lenne egy új Sencor STM 362 18 ezerért garanciálisan, de azt elég hangosnak írják – ettől függetlenül lehet, hogy ha megoldja a feladatot 2-3 évre, akkor nem számítana nagyon rossz ár/érték arányúnak. :F

[ Szerkesztve ]

(#82315) arcsin válasza BitRider (#82314) üzenetére


arcsin
senior tag

Ennyi pénzért ha csak hangos, vedd meg :D

[ Szerkesztve ]

(#82316) BitRider válasza arcsin (#82315) üzenetére


BitRider
aktív tag

Ha elbír fél kiló kenyérrel, annak én már örülök – de ebben sem igazán bízom.

(#82317) arcsin válasza BitRider (#82316) üzenetére


arcsin
senior tag

Használati szerint 600g liszt a max

(#82318) Gömbike válasza BitRider (#82316) üzenetére


Gömbike
senior tag

Esetleg ez [link] , vagy ez [link] ? Ezek mégsem 600 wattos gépek.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#82319) BitRider válasza arcsin (#82317) üzenetére


BitRider
aktív tag

Igen, azt látom, bár nem merném annyival használni. :D

Meg látom a leégett Sensor-ok eladó kiegészítőit... igazából arra lettem volna kíváncsi, hogy melyik lehet a következő lépcső, amire már érdemes pénzt kiadni. De ha nincs ilyen tanács, akkor lehet, rámegyek erre 18-ért.

Gömbike: :R

[ Szerkesztve ]

(#82320) Reynaldo válasza Nagya21 (#82290) üzenetére


Reynaldo
kezdő

"Hőszivattyús szárítógép:" [link]
Helyette talán inkább az EW8H358S-t mondanám, most akcióban, ingyenes szálítással és 5 év garanciával. Most Téli akció van ott. Lehet, hogy regisztrálni kell a garihoz a terméket.

(#82321) Winnie The P válasza Gömbike (#82318) üzenetére


Winnie The P
őstag

Nem a watt számít. A KitchenAid termékei sem watt bajnokok.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#82322) mulatosdj válasza Reynaldo (#82320) üzenetére


mulatosdj
tag

Szia! Amit ajánlottál száritógépet, ahelyett szokott lenni jobb és kedvezőbb ajánlat? Venni akarunk száritógépet, de ebbe teljesen elveszett vagyok. Ez az összeg amit még kifizetnénk érte. Azt tudom, hogy hőszivattyúst ajánlják jobban, de márkába melyik lehet a jó, jobb? Köszönöm a válaszod

Esetleg ha más is olvassa, jöhet vélemény, ajánlás. :)

(#82323) Winnie The P válasza mulatosdj (#82322) üzenetére


Winnie The P
őstag

Hali!
Nekünk [ez] van, teljes jó és 5 év gari volt rá.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#82324) Sinesol válasza mulatosdj (#82322) üzenetére


Sinesol
veterán

Én inkabb Bosch-t vennék, pl ezt: [link]
Ha tudsz menni feljebb árban, akkor van öntisztitos, esetleg reszben öntisztitos modell is, dobvilagitassal es egyéb extrakkal.
[link]

Bosch-tol mar csak a Miele van feljebb, mint márka, de az árban egy jelentősebb ugras. [link]

[ Szerkesztve ]

(#82325) mulatosdj válasza Winnie The P (#82323) üzenetére


mulatosdj
tag

Köszönöm a gyors válaszokat! @Sinesol Neked is.
Megnézegetem őket, meg hátha lesz még ajánlott és válogatok. :)

(#82326) Gömbike válasza Winnie The P (#82321) üzenetére


Gömbike
senior tag

A feleségem cukrásznak tanul munka mellett. Az iskola tanműhelyében van KitchenAid, Kenwood, Bosch MUM.

Csalódott a KichenAid gépekben, többet várt tőlük, a viszonyítási alap a saját otthoni gépünk volt.

Tavasszal magunknak ezt [link] vettük, ez cukrászati gép, de mivel kovászos kenyér készül nálunk hetente kétszer, arra ez a gép is majd’ karcsú.

Karácsony környékén szemeztünk egy Ankarsrummal, mivel végeredményben több kenyér készül otthon, mint sütemény, de végül maradt a Kenwood.
2013-ban ezt [link] vettük, a rendszeres tésztagyúrásra ez gyenge volt.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#82327) zsoltip válasza Begbiebike (#82313) üzenetére


zsoltip
őstag

Oh, okay.
Akkor csak ezek vannak.
Köszönöm. Én nem tudtam azonosítani, nem ismerem túlzottan a termékeiket.

[ Szerkesztve ]

(#82328) Reynaldo válasza mulatosdj (#82322) üzenetére


Reynaldo
kezdő

Szerintem ilyen áron(és talán még +40-50 ezerrel többért sem lesz jobb vétel, és még ráadást is találtam. [Szárítógépek ráadás gőzölős vasalóval]. Pár ezret az is ér.

(#82329) Flowtation válasza BitRider (#82314) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Ha m ég nem sikerült választani:
Mi ezt vettük karácsonykor, igaz akkor 30 volt akcióban, most ez a nemtudommilyenkék a legolcsóbb. Ez fém fogaskerekes, nem halk, de simán elbírt eddig nagyobb adagokkal is.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#82330) garcia66


garcia66
tag

Sziasztok!

A gondom az, hogy ha csata alatt kilőnek, és ha vissza szeretnék menni a garázsba, akkor rögtön kidob a játék. Nem használok semmilyen módot. Annyi történt csak, hogy ssd lett a laptopomba rakva, win10-zel telepítve. Azóta csinálja. Már kétszer újratelepítettem a játékot, de nincs változás.
Valami ötlet a hiba elhárítására?
(tudom, várjam/harcoljam végig a csatát. :)) )

"A béke arra jó, hogy újratöltsük a fegyvereket."

(#82331) 6030D válasza garcia66 (#82330) üzenetére


6030D
Ármester

Vagy írj megfelelő topikba :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#82332) mulatosdj válasza Reynaldo (#82328) üzenetére


mulatosdj
tag

Köszönöm szépen a választ! Vagy az általad ajánlott gép lesz vagy a másik bosch, amit Sinesol ajánlott hasonló árba. Igaz ez akciós, úgyhogy a másikkal is össze lehet vetni! :) Esetleg mibe jobb az általad ajánlott?

(#82333) GangBAng^ válasza mulatosdj (#82332) üzenetére


GangBAng^
tag

Én is most keresek pont szaritogepet. az electrolux EW8H358S kuponnal, 220 helyett 206e ;) 5ev gari + vasalo megéri :D kupon: EXTRA5

bar a mosogepem 11kg os, lehet jobb lenne 9 vagy 10kg os szaritot neznem ? :F ha igen vmi ajánlás?
ez pl 263e ért? electrolux EW8H359S

[ Szerkesztve ]

GangBAng^

(#82334) mulatosdj válasza GangBAng^ (#82333) üzenetére


mulatosdj
tag

Erre majd válaszolnak azok akik jobban jártasak ebben. Nyilván jobb lehet egy nagyobb, ha a mosógéped 11kg-os. Nézd meg amit ajánlottak nekem kicsivel fentebb, bosch gépek. Esetleg ha valamire jutok, szívesen megírom majd.

(#82335) frankstork


frankstork
aktív tag

Sziasztok!
Candy EVOT 11061D3 mosógépem elkezdte azt, hogy folyamatosan folyik el belőle a víz a leengedő csövön keresztül. Csak arra lettem figyelmes, hogy folyamatosan engedi a vizet magának, mint a mosás elején. Van vmi tipp, amit megnézhetek, mielőtt riasztom a szakit?

(#82336) Reynaldo válasza mulatosdj (#82332) üzenetére


Reynaldo
kezdő

Ahogy nézem őket, hasonló kategória, szinte majdnem 100%-ig egyformák tudásra, még amit Nagya ajánlott, az is. Kinek melyik jön be, itteni vagy bolti beírt vélemények alapján, esetleg ha van kedvenc márka, gyártó, akkor azt. Ez az ajándék vasaló itt 12593 Ft. Mérlegelni kell, ár + fuvardíj, + az 5 év + 1 vasaló....(Lám, most látom, hogy még kupon is van hozzá.)

Lehet, hogy kellene, de én nem látom a Bosch-nál az 5 év gyári garanciát, a Bosch-Siemens márkaboltnál a +3 év(2+3) még extra 24.990Ft+ a fuvar még 8490 Ft. [link].
De találtam még egy hasonló 8 kg-ost, ami olcsóbb is és van dobvilágítása, 189090Ft, viszont csak 2 év gyári garancia. Érdekes, emagnál azt írják, hogy 10% még lejön belőle, ha valamit még hozzárakunk a kosárba, és tényleg,. Egy 1.490 Ft-os papírtörlőt hozáadva 172.614Ft. Emag üzletben történő átvétellel ennyi, házhozszálítással pedig +6990Ft. Ezt + 2év(2+2) garanciával is lehet venni, így 198.514 Ft-ra jön ki.

[ Szerkesztve ]

(#82337) adam_nagy válasza GangBAng^ (#82333) üzenetére


adam_nagy
csendes tag

Bzzeg mióta van ez az 5% kedvezmény?
Múlt hét szerdán vettem egy EW7H578S gépet, jól jött volna még 5% spórolás.......
https://www.electrolux.hu/laundry/laundry/dryers/heat-pump-dryer/ew7h578s2/

(#82338) GangBAng^ válasza adam_nagy (#82337) üzenetére


GangBAng^
tag

tavaly ota, de van ilyen is: CCFGS15

GangBAng^

(#82339) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok,

Gőztisztítót szeretnénk vásárolni hidegburkolat tisztításához. Ezt néztem ki. Egy ilyen képes a fugákat is megtisztítani?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#82340) daver88 válasza Aaron14 (#82339) üzenetére


daver88
aktív tag

Ez sztem inkább egy gőzfelmosó, ez a fugát nem fogja megtisztítani.

(#82341) pjen válasza Aaron14 (#82339) üzenetére


pjen
félisten

A karchernek vannak amik talán alkalmasak. Adnak is hozzá olyan kis kefét.

(#82342) herdsman12 válasza Aaron14 (#82339) üzenetére


herdsman12
őstag

Biztos, hogy használhatatlan fuga tisztításra, sőt még a komolyabb Karcher KST 2 is csak játékszer erre.
Mosószeres szivacs a jó megoldás.

(#82343) GangBAng^ válasza Aaron14 (#82339) üzenetére


GangBAng^
tag

Térdvédő + fugatisztító folyadék + körömkefe + szivacs + vízzel teli vödör + törlőrongy
igazán jó móka :DD

GangBAng^

(#82344) arcsin válasza GangBAng^ (#82343) üzenetére


arcsin
senior tag

Van göztisztitom kis kefével, de még nem próbáltam a fugán. Nálunk fehér a fuga, de úgy is hogy konyha (nem járunk ott cipövel) kb fél évente kéne újracsináljam a lidils fugatisztito spray-vel. Nagyon nagyon faraszto munka. Vettem már lidibe ilyen fugafelujito pasztát is, mivel vannak helyek ahol már nem volt fuga a járólapok közt. Elég pepecs az is és nem tudom tökéletesen felvinni/ leszedni a csempékröl a felesleget.

(#82345) hotkar válasza GangBAng^ (#82343) üzenetére


hotkar
aktív tag

+ BT füles + jó zene.

(#82346) Dorian válasza arcsin (#82344) üzenetére


Dorian
félisten

Hiba volt a fehér fuga. Állítólag az akrylfuga nem szívja be a szennyeződést így könnyen tisztítható, de annak horror az anyag és a munkadíja is, és alig értenek az elkészítéséhez.
Konyha padlóra antracit színt választottam, munkapult feletti csempéhez barnás-sötétnarancssárgát (siena föld)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#82347) arcsin válasza Dorian (#82346) üzenetére


arcsin
senior tag

Így vettük a lakást. A konyhához nem nyúltunk komolyabban, csak a tapeta+bordurt kaptuk le és lefestettük a falakat. "Sajnos" vagy 5 fm-nyi konyhabútor cseréje nagy kiadás lenne. Ha meg már a padlóhoz nyúlunk akkor praktikus lenne a konyhabútorhoz is. Egyelöre marad. Évente 1x rászánom magam a fugapucolásra.

[ Szerkesztve ]

(#82348) fradi81


fradi81
veterán

Hali
Egy ilyen mini fagyasztó vajon tud -15 fok környékét stabilan? Igazából csak ez elég kicsi (max 60 cm)hogy elférjen a kiszemelt helyen mást nem találtam.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#82349) adam_nagy válasza GangBAng^ (#82338) üzenetére


adam_nagy
csendes tag

ohh.....

Ezzel mégtöbbet lehet spórolni.

(#82350) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Sziasztok,

Valószínűleg banális kérdés, de inkább felteszem :D

Teljesen beépíthető mosogatógépet mennyire kell óvni a víztől? Gondoltam, hogy ideiglenesen míg nem lesz kész az új bútor, a mosogató mellé teszem, de közvetlen akkor ott lenne mellette, mindenképp teszek a tetejére bútorlapot, de kitudja, lehet oda fröcsög a víz stb... Gondolom ez azért bele van kalkulálva náluk ugye? :D

Xbox One: bandymnc

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.