Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82651) Beni2360 válasza BB9000 (#82650) üzenetére


Beni2360
félisten

Eddig mi akadályozta meg a bűz vissza áramlását? Nincs a falban egy S szifon? Igaz mindig utána kellene tölteni. Vagy a padló osszefolyóba van kötve.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#82652) Reynaldo válasza zsero (#82630) üzenetére


Reynaldo
kezdő

Azért a lidl-s turmixot se hagyd, mert ha megvan a blokk, 3 évig garanciába cserélik, vagy az árát visszaadják.

(#82653) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

(#82649) gyulazsolti, (#82650) BB9000: Köszönöm, meg is vettem és a helyére is raktam a szifont! :R

(#82651) Beni2360: Eddig ez egy sima mosdó lefolyója volt, mosdóhoz való szifonnal. Nem tudtam, hogy van külön ilyen szifon, nem értek hozzá, de miután a harmadik szerelő érkezett "két héten belül" kb. 4 hónapja, eluntam a dolgot és nekiálltam a fürdőnek én magam. Elég jól haladok, sok mindent megcsináltam már, csak kell egy kis segítség. :)

Következő kérdés. A mosógép helyére a konyhában menne egy mosogatógép, de most megszívtam mert ilyen a bejövő víz csövének a vége:

Ez az érzékelő (vagy mi) miatt sokkal nagyobb mint a régi cső és a konyhapultban a régi cső helye van kivágva. Fali csap van és arról ágazik le egy toldóval. Most megállt a tudományom, mert ehhez szét kellene barmolni a konyhapultot. Vagy léteik valami összekötő, amivel össze tudnám hozni a régi -már eleve ott lévő- csővel? Mondjuk akkor meg hosszú lenne a cső, mint a vonatfütty. Tanácstalan vagyok.

(#82654) gyulazsolti válasza Lomha 8V (#82653) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Nem látszik a méret,de oda egy közcsavar is jó lehet. Pl: [link]

[ Szerkesztve ]

(#82655) Lomha 8V válasza gyulazsolti (#82654) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Köszönöm, de nem lesz az gond, hogy így a két cső együtt több mint 3 méter lesz, talán 4 is?

(#82656) gyulazsolti válasza Lomha 8V (#82655) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Nem hiszem, hisz a falban is több méter van. :)
Inkább, hogy törésmentesen tudd "behajtogatni" , rakni, és szivárgásmentesen összekötni.

(#82657) BB9000 válasza Lomha 8V (#82655) üzenetére


BB9000
senior tag

Másik lehetőség: Vízbekötőcső hosszabbító.
Ennek a megoldásnak csak annyi a hátránya, hogy ha pont ez a bekötőcső sérülne, és netán ezen lépne fel szivárgás, akkor az aquastop rendszer nem aktiválódik.

Szerk: Ez az OBI-s talán kicsit jobbnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#82658) pjen válasza Lomha 8V (#82655) üzenetére


pjen
félisten

Befolyó csőnél nem számít milyen hosszú. A nyomás végig tolja benne a vizet.

(#82659) BBéci válasza Sinesol (#82646) üzenetére


BBéci
titán

A WMF kések, evőeszközök és egyéb konyhai eszközök is kiválóak, nem csak az edényeik. Patinás, 170 éve fennálló, igazi német cég. Amihez a nevüket adják, az garantáltan minőségi termék.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#82660) cibus


cibus
aktív tag

Sziasztok!

Tudnék venni egy ilyen, alig használt, tökéletes állapotú hűtőt 65 ezerért. Megéri? Tudtok róla mondani valami véleményt?
AEG RKE63221DW

Köszi szépen

(#82661) Beni2360 válasza cibus (#82660) üzenetére


Beni2360
félisten

Négy éve meg szűnt a forgalmazás 105 Ft volt, mitől alig használt?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#82662) Lord Dragon


Lord Dragon
senior tag

Sziasztok!

Nemrégiben vásároltam egy Trotec párátlanító gépet (a segítségetekkel). Jó választás volt. Meg vagyok elégedve vele. "Tonnaszámra" gyűjti a vizet a levegőből!

Azt mondjátok meg nekem, amit nem értek viszont, hogy hogyan lehet az, hogy egy-egy reggeli szellőztetés után sokkal kevésbé érzem (én) párásnak a szobalevegőt, miközben bent elvileg 60% a páratartalom. Guglizás alapján meg kintre mindig ilyen 80-95% -os értékeket ír, de akármelyik honlapot nézem.... [link]

Valaki magyarázza el, hogy akkor ők mit mérnek?
Most akkor ha a gép leviszi a párát bent, aztán kiszellőztetek, akkor megint tele lesz párával a ház? De hát oxigént csak kell valahogy beengedni nem? :Y

Eleve úgy tudtam, hogy ilyen 3 fokon, ami most épp kint van, elvileg sokkal kevesebb párát tud megkötni a levegő mint a 21 fokos szobalevegő.... szóval ilyen 30% -on kéne lennie a kinti páratartalomnak nem?

Üdv! L.D.

[ Szerkesztve ]

(#82663) soldi3r válasza Lord Dragon (#82662) üzenetére


soldi3r
veterán

Az abszolut es relativ paratartalom kozotti kulonbseg.

E30 (oo=[][]=oo)

(#82664) weiss válasza Lord Dragon (#82662) üzenetére


weiss
addikt

Igen, kevesebbet tud. Ott 80% relatív, bejön felmelegszik, lesz 20%, mert a meleg sokkal többet tudna.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#82665) mzso


mzso
veterán

Helló!
Az electrolux.hu kuponosdi működik? Azt írta hamarosan "felveszik a kapcsolatot". Gondolom e-mailnek kéne érkeznie. De most pár perc alatt nem jött. Jól jönne az a 10% kedvezmény.
Csak simán várjak?

Más kuponok esetleg vannak?

[ Szerkesztve ]

(#82666) mzso


mzso
veterán

Na megjött. Vajon akkor is lejön 10 százalék, ha két terméket veszek?

(#82667) mzso válasza mzso (#82666) üzenetére


mzso
veterán

Ja, nincs. Egy termékre írja.

(#82668) mzso


mzso
veterán

Na, csak összeszenvedtem, kuponostul. (EIV644)

Viszont írnak egy ilyen értékelést: "nincs pereme, így ha nincs szilóval rögzítve a pultba, akkor befolyhat alá, ha kifut valami a főzőlapon"

Akkor jobb ha gondoskodjak valamilyen szigetelésről? Az Amica-n amit visszaküldök, van körben gumírozott szigetelés, ezen nem lenne? Vagy csak túlzás, ez a megjegyzés

(#82669) mzso


mzso
veterán

Na, csak összeszenvedtem, kuponostul. (EIV644)

Viszont írnak egy ilyen értékelést: "nincs pereme, így ha nincs szilóval rögzítve a pultba, akkor befolyhat alá, ha kifut valami a főzőlapon"

Akkor jobb ha gondoskodjak valamilyen szigetelésről? Az Amica-n amit visszaküldök, van körben gumírozott szigetelés, ezen nem lenne? Vagy csak túlzás, ez a megjegyzés

(#82670) Sinesol válasza mzso (#82668) üzenetére


Sinesol
veterán

Egyreszt barmelyik ala beszivaroghat a viz, a külön fém perem csak design / a lepattanas ellen véd valamelyest, masreszt meg adnak elvileg mindegyikhez szigetelést. Szilikonnal csak a munkalapon a kivagas belsejet kell körben kikenni, hogy ha valahogy beszivarogna picit a viz, akkor ne dagadjon szét a munkalap. De a lap szele alá ne kerüljön, mert egyreszt gusztustalanul fog kinezni, masreszt meg ha barmi gebasz van, az eletben nem szeded ki a lapot a pultbol. Kivagod, vekonyan kikened körben, varsz par orat mig megszarad es csak aztan teszed be a lapot, hogy veletlenül se ragaszd össze a pulttal a lapot. Ja es persze a lapra körben felragasztod a szigetelest.

[ Szerkesztve ]

(#82671) soldi3r válasza mzso (#82669) üzenetére


soldi3r
veterán

A kivagott munkapultot kennem korbe szilikonnal. Nekem van egy gumi perem korben az Electroluxon.

E30 (oo=[][]=oo)

(#82672) mzso


mzso
veterán

Oké. Kösz a felvilágosítást!

(#82673) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

(#82656) gyulazsolti, (#82657) BB9000, (#82658) pjen: Köszönöm szépen, végül a toldó lett a befutó, a helyi szaniterboltban tartottak is belőle. A mosógép és a mosogatógép is a helyére került és tökéletesen működik. :R

(#82674) BBéci válasza Lord Dragon (#82662) üzenetére


BBéci
titán

Most 52%-ot mutat Szegedre, nálatok a lakásban mennyi van?
Itt Bp. határában a kinti szintén 52-54 közötti, a lakásban csak 42-44, ami érzésre kevés, az orr-nyálkahártyám nem szereti.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#82675) Dorian válasza BBéci (#82674) üzenetére


Dorian
félisten

Nálunk nem tudom mennyi lehet lakáson belül, de a kókuszpálma 2 hete megdöglött :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#82676) BBéci válasza Dorian (#82675) üzenetére


BBéci
titán

Lehetségesnek tartod, hogy a páratartalom miatt?
4 páramérő van a lakásban, ebből az egyik (kínai vacak) nem működik, egy másik elég pontatlan, ezért tervezek venni 4 egyformát.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#82677) Dorian válasza BBéci (#82676) üzenetére


Dorian
félisten

Biztos amiatt. Fűtési idényig semmi baja sem volt, és érzékeny rá. Egy páramérőm sincs, de lehet érezni, hogy száraz a levegő.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#82678) BBéci válasza Dorian (#82677) üzenetére


BBéci
titán

Tudtommal a kókusz olyan vidéken őshonos, ahol alacsony páratartalom és magas hőmérséklet jellemző.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#82679) Dorian válasza BBéci (#82678) üzenetére


Dorian
félisten

Ennek a meleg, párás helyek számára a megfelelőek, a száraz levegőt nem bírja.
[link]

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#82680) cibus válasza Beni2360 (#82661) üzenetére


cibus
aktív tag

Tudom honnan van. Elköltöztek, itt maradt egy ismerősénél, aki nem használja, néha bedugja egy napra, havi 1x egyszer, hogy ne csak álljon, ennyi. Talán egy-két évet volt használva, állapota tökéletes, semmi karc vagy kopás.
Csak azért az AEG jó márka nem? Plusz ahogy rákerestem A++is. Nem ér meg 65öt?
Szép a hűtő, külsőre tetszik, a lámpája elég modern, hogy úgy erősödik fel a világítás kinyitáskor és szép a fénye. Ezek tetszettek.
Viszont valóban negatívum, hogy gari már nincs.
De szerintem ilyesmi kategóriájú hűtők, pláne ilyen A vagy A++ energiások újan sokkal drágábbak lennének, nem?
Vagy tudtok valamit ajánlani?
Még egy pozitívum, hogy helyben van.

(#82681) athomi válasza BB9000 (#78417) üzenetére


athomi
veterán

"A fogyasztás csökkenését jobb hőszigeteléssel is el lehetne érni, de ha vastagodik a szigetelés, akkor csökken a hűtő nettó térfogata, vagy nő a külső mérete, ami megintcsak nem tetszik a vásárlóknak."

Nem feltétlen kell növelni a szigetelés vastagságát a jobb hőszigetelő képességhez, használhatnak jobb hőszigetelő anyagot is ugyanazzal a vastagsággal és mindjárt kevesebbet fogyaszt a hűtőszekrény.

[ Szerkesztve ]

(#82682) Dorian válasza athomi (#82681) üzenetére


Dorian
félisten

És mégis pontosan mire gondolsz? A most használt szigetelőanyagoknál nincsenek mérvadóan jobb szigetelésűek, azt a vastagság növelésével lehet elérni. Hiszen valójában a szigetelőanyagba zárt levegő ami szigetel. Vákuumréteget létrehozni, mint egy termosznál pedig "kicsit" drága lenne.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#82683) Beni2360 válasza cibus (#82680) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha ismered az előéletét már más a leányzó fekvése. Akkor már jó a vétel. Megnéztem a videót tényleg mutatós hűtő.
Nagyon elszálltak a hűtő árak.
Na meg úgy szinte minden.:(((

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#82684) BBéci válasza Dorian (#82679) üzenetére


BBéci
titán

Ezek szerint tévedtem. :B

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#82685) Szállító76


Szállító76
tag

Sziasztok.
Aki használja a Bosch Home connect alkalmazást annak jön a telefonra értesítés, hogy pl. lejárt a mosogatógép? Nekem kb egy-két hete nem küld értesítést. :((
Már töröltem az appot reseteltem a mosogatót de semmi változás

[ Szerkesztve ]

(#82686) mulatosdj


mulatosdj
tag

Sziasztok! Kérnék egy kis segítséget. Szendvics sütőt vett valaki mostanság vagy nézelődött e témába? Van valami jó készülék, mert a mostani megadta magát sajnos. Keresnék egy megbízhatót, nem túl drágán. :)

(#82687) BBéci válasza mulatosdj (#82686) üzenetére


BBéci
titán

Fél éve nézelődöm, még nem találtam meg az igazit.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#82688) Sinesol válasza mulatosdj (#82686) üzenetére


Sinesol
veterán

Én ezt a Sage-et venném, nemrég ajánlottam is itt, a kolléga is nagyon elégedett volt a géppel próba után. Prémium brand, minőségi anyagokból összerakott, tartós gép.

[ Szerkesztve ]

(#82689) mulatosdj válasza Sinesol (#82688) üzenetére


mulatosdj
tag

Huhh, hát az ára is elég prémium :) Biztosan megéri az árát, aki normálisan kihasználja. Elég lesz nekem akkor valami olcsóbb is. :)

Köszönöm az írást és @BBéci-nek is! :)

(#82690) adam3 válasza Szállító76 (#82685) üzenetére


adam3
aktív tag

Igen, ma is ment rendesen

(#82691) Lord Dragon válasza BBéci (#82674) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Sándorfalvára költöztünk pár hete egy családi házba. Csak itt van ez a nagy pára. Előtte amíg Szegeden lakásban laktunk, ott mindig 44-50% között volt a páratartalom.

A házban meg most 77-80% között volt a páratartalom (21 fokos szobahőmérséklet mellett) egészen tegnapig, mielőtt a párátlanító gép megérkezett és beindítottam. A frissen festett falakon 6-9 nappal később előbukkantak a penész foltok több helyen, pedig kurva sok penész ölőt kevertünk a festékbe. Érzésre meg iszonyatosan fülledt levegő volt bent, akárhogy is szellőztettem napi 3x kereszthuzattal. A plafonon meg a falakon több helyen kiültek a vízcseppek és pötyög a nyakunkba a víz. Az ablakok alján már nem cseppek vannak hanem tenyérnyi tócsák. 1,5 hete minden nap törölgetem a vizet.

100x átnéztük a házat megvásárlás előtt mi is meg szakemberek is. Senki se talált ráutaló jelet, hogy alulról vizesednénk. A szigetelés mindenhol megfelelőnek tűnik. Továbbá a padlófűtés csövei se engedik a vizet, ezt is teszteltük több ízben. Ezentúl felülről sem vizesedünk. Értsd: a tetőszerkezet is rendben van, nem ázunk be sehol.

Szóval kissé értetlenül állunk, hogy mi a fasze' van ekkora pára itt. Tény, hogy tél van és a felújítási munkákat most csináltuk javarészt (glettelés, festés stb). De hamarabb nem tudtuk megcsinálni mert csak most lett a miénk a ház. Halasztani se halaszthatjuk, mert már át kellett költöznünk ide, mielőtt még kész lenne.

Így arra jutottunk, hogy rendelünk egy párátlanító gépet (Trotec TTK 127 E-re esett a választás) és üzembe helyezzük. Meglátjuk mi változik. Eddig csak a 2. napja használom. De máris tetszik az eredmény. A megérkezés napján (tegnap) 5 órahosszát üzemelt. Ma pedig egész nap ment napközben (8-22-ig) 14 órát. Szóval összesen eddig 19 órát üzemelt illetve a nap végén 1-1 szellőztetést is beiktattam, hogy legyen bent oxigén. Ez alatt a 19 óra alatt sok helyről eltűntek a vízcseppek, de azért még van..... eddig 14 liter vizet gyűjtött a levegőből 19 üzemóra alatt.

[ Szerkesztve ]

(#82692) BBéci válasza Lord Dragon (#82691) üzenetére


BBéci
titán

Olvasni is szörnyű! :((( Nem minden esetben van rá lehetőség, hogy áprilistól augusztusig épüljön, készüljön a ház, de törekedni kell rá. Hamarabb szerettem volna beköltözni, október helyett július elején, de nem bánom, hogy például pár hétig szerkezetkészen állt a ház. Az első festés diszperzittel történt, annyira száraz volt a levegő, hogy fűtési szezonban folyamatosan, napi 5-6 liter vízzel párásítani kellett. '19-ben Duluxot kentem fel, azóta egy szekrény aljában pihen az ultrahangos Stylies. Ja, három éve résszellőző van a konyha-étkező ablakán. Hogy ez merrefelé vâltoztatja a páratartalmat, azt nem tudom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#82693) Sinesol válasza Lord Dragon (#82691) üzenetére


Sinesol
veterán

Ha mostanában festettetek, gletteltetek, akkor nem kérdés honnan jön a sok pára, főleg télen elég nehezen szárad ki a fal, gondolom a festék sem száradt rendesen, hanem csak áztatta a falat. Párátlanitó lassan megoldja a dolgot, de a festés kérdés milyen minőségű lesz, mivel nem hiszem hogy jót tett neki, hogy vizes volt/lett alatta a fal, nem száradt rendesen. Nem tudom konyahbutort tettetek-e már be, de az is rettenetesen meg tud dagadni, ha vizes mögötte a fal, a butorlap anyaga ugy szivja magába a párát, mint a szivacs. Egy ismerős új házánál esett meg, hogy az asztalos nem is volt hajlandó elkezdeni a beépitest, amig nem párátlanitják bizonyos százalék alá a falat, mert hogy ő nem fog utana pereskedni, sz.r lesz az egész, mert szétdagad, puposodik. Szóval sajnos lehet még nem ér itt véget a sztorid.. :(

[ Szerkesztve ]

(#82694) athomi válasza Dorian (#82682) üzenetére


athomi
veterán

Sokféle hőszigetelő anyag van különböző hőátbocsátási tényezőkkel. Nikecellből is van többféle.

(#82695) Lord Dragon válasza Sinesol (#82693) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

#Sinesol
A konyhabútor már bent van. De elég "nagy" hely van a bútor hátulja és a fal között. Szóval csak a bútor tetejére csöpögött a víz, ami egyelőre nem látszik mert a teteje kvázi egy műanyag bevonat, ami ugye a bútorlap része. Egyelőre kinézetre még minden oké. Most egy ideig mindenképpen turbó módban fog menni egész nap a párátlanító, hogy száradjunk, aztán meglátjuk, hogy mi lesz hosszabb távon.

#BBéci
Igen, nos mi 1,5 év keresés után örültünk, hogy találtunk végre egy megfelelőnek tűnő házat. 2023 Áprilisban még nem is tudtuk hogy itt van ez a ház. Eleve Júniusban találtunk rá. Innen kezdődött a lakáseladás meg a házvásárlás kérdése. Amikor ezen túl lettünk, akkor tudtuk a felújítási munkálatokat November 14.-ével elkezdeni. És haladni kellett vele, mert December 31-ig kaptunk határidőt a lakásból való kiköltözésre. Majd később kikuncsorogtuk, hogy legyen már Január 15 inkább. Szóval erre volt most lehetőség. :) De nem bántuk meg mert amúgy tetszik nagyon a ház, csak ezt a pára kérdést nagyon meg kell oldani. Meg látjuk hosszú távon hogy válik be a készülék. Eddig tetszik. :)

(#82696) soldi3r válasza Lord Dragon (#82691) üzenetére


soldi3r
veterán

Ha mennyezet es a fal talalkozasanal vizesedik, akkor meg kellene nezni a talpszelemen koruli szigetelest. A vizes helysegekben elgondolkodni a folyamatos szellozesen, a konyhaban a paraelszivon es egy szaritogepen.
A glettelessel, festessel nagyon sok viz kerul a falakra.

E30 (oo=[][]=oo)

(#82697) cibus válasza Beni2360 (#82683) üzenetére


cibus
aktív tag

De tudtok esetleg ajánlani pár hasonló új hűtőt is, hogy mi lenne kb az alternatíva árban , Újban, garival? Azért rá néznék még előtte akkor másokra is.
Keresgettem AEG-eket, csomónál ilyen F fogyasztás van. Mekkora ez a különbség 1 évben F és A++ között? Van akkora, hogy megérje mindenképp A++t választani?
Nagyon köszi a helpet :)

(#82698) donmackó válasza cibus (#82697) üzenetére


donmackó
őstag

Szerintem az F besorolás már az "új" energia besorolás. Az a régi A++-szal megegyező kategória.

Release the cable hounds!

(#82699) soldi3r válasza cibus (#82697) üzenetére


soldi3r
veterán

Kb semekkora.

E30 (oo=[][]=oo)

(#82700) Dorian válasza athomi (#82694) üzenetére


Dorian
félisten

Megint csak a levegőbe beszélsz, konkrétumok nélkül.
Valójában a legrosszabb és a legjobb között van kb 8-10% hatékonyság-különbség.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.