Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53007) BBéci válasza Darko_addict (#53003) üzenetére


BBéci
titán

"18nm-es szobában a PC-re van kötve egy 188W RMS mélynyomó, lerepíti az ember fejét"
Az a legnagyobb baj, hogy senki egyetlen szót nem ejtett a hangnyomásról, de Te mégis oda jutottál el.
A lényeg a hangminőség.
Leírom lassan, hogy biztosan megértsd: h a n g m i n ő s é g.
Persze arról nem sok információd lehet, mivel viszonyítási alapnak a Z5500-at tekinted.
Autóba azért kell akkora membránfelület és teljesítmény, mint egy 25 négyzetméteres szobába, mert a rendszernek a menetzajt túl kell "kiabálnia". Az olyan fingilingi, amiket linkeltél, talán álló helyzetben, kikapcsolt motor esetén ad némi érzékelhető basszust, de csak akkor.
1986-ban kezdtem autóhifivel foglalkozni, de 1992-ig leginkább tévúton jártam. Ezektől próbálom megkímélni a mai hozzá nem értőket.

Itt senki nem megalomán, még az a topiktárs sem, aki szintén 18 négyzetméteres szobában 2 darab olyan szubládával házimozizik, amiknek 38 (vagy 46) centis a membránja és 1000-1000 RMS watt hajtja őket. Volt nálam ilyen: [link], 1200 W RMS, 4000 W csúcsban és nem vitte le a fejemet. Ígéretet kaptam egy olyan csúcsszuper szubláda tesztelésének lehetőségére, aminek az erősítője 1800 W RMS teljesítményű. Állítólag hamarosan érkezik. Ezekkel azt akarom érzékeltetni, hogy a wattok elsősorban a hangminőséghez kellenek és csak másodsorban a hangnyomáshoz.

Azt még mindig nem értem, miért nem az autóhifis topikban kérdezősködtél?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.