Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71501) salaud válasza TheProb (#71500) üzenetére


salaud
aktív tag

Ez egy sima "csészés-kosaras" kerékpárcsapágy, bringaboltban párszáz (derohadtul felment az ára) ft-os áron kapsz.
A kosarat a golyókkal mosd el, pl féktisztító sprével, ellenőrizd a golyók felületét, épek-e, illetve a csapágycsésze felületét, nincs-e berágódás nyoma. Ha mind ép, a tengely-t is ajánlanám ellenőrizni, nem ferdült-e el, olcsóbb szobakerékpárokba elég ócska minőséget tesznek. Mivel csapágycsészés megoldás, ajánlanám megismerkedni a kónusz anya fogalmával is.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#71502) IsKol válasza lemmy71 (#71496) üzenetére


IsKol
csendes tag

csak a Tisza árvízszintjének jelölése 2001-ből

(#71503) darvinya válasza TheProb (#71500) üzenetére


darvinya
titán

Én nem szórakozok már ezekkel a csapágy fészkes kosaras megoldással.
Mert mire az ember rendesen rendbe rakja, addigra annyit költ, hogy egy monoblokk is kijönn, amivel kell szenvedni, csak berakni és használni.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#71504) TheProb válasza salaud (#71501) üzenetére


TheProb
veterán

Jah, közben rájöttem, hogy bicós boltban kéne kapni ilyet. 150ért vettem darabját. Bár a belső átmérő nem votl teljesen azonos. Egész eddig ezt a szart tákoltam, azt hittem a végére, hogy felgyújtom a 3.14csába már... :W
Golyóskoszorú csere után sem fut 100%-osan, de ha már nem szorul, akkor mondhatni "boldog" leszek.

71503darvinya: Ez oké, csak szobabicóba szerintem nem menne bele a monoblokk.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#71505) darvinya válasza TheProb (#71504) üzenetére


darvinya
titán

Már miért ne menne bele.
Szabvány bicaj csapágy van szoba bicóba is, tehát belemegy.
Egyedül kónusz menetre kell figyelni, mert van bal-jobbb menetes, vagy 2 jobb menetes kialakítás.
Amúgy, ha Tacskó bicajba is tudtam monoblokkot rakni, akkor ebbe ebbe is lehet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#71506) hzsolee


hzsolee
őstag

Néha feldob a YT "viccess" videókat. Azért ezek az indiai csávók elég bátrak... Vagy rohadt jó náluk az egészségügyi ellátás, bármit visszavarnak, pótolnak. Itt pölö 3 percnél telenyomja a legyezőt csavarral, előtte a vágót használja burkolat nélkül.... Gondolom a videót papucsban, szemüveg nêlkül, lógó gúnyában veszi fel, Visna vigyázz rá :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#71507) Stylewars_kp válasza Barret001 (#71467) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

:R

(#71508) TheProb válasza darvinya (#71505) üzenetére


TheProb
veterán

Hm. Felcsillant a szemem, hogy Qkázhatom a komplett meghajtóművet, mert a pedálok is már kurva gáz állapotban vannak.
De rájöttem, hogy az egész hajtókar és tengely egyben van. Pontosabban a szíjtárcsa is rá van eszkábálva a hajtótengelyre, így szerintem ezt az ötletet buktam. :(

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#71509) Top cat válasza TheProb (#71508) üzenetére


Top cat
őstag

A szíjtárcsa nem hiszem, hogy nem leszedhető a tengelyről. Máskülönben hogyan rakták volna fel a csapágycsészét.

Ha nem csavarral van rögzítve, mint a montinál, akkor valószínűleg préselve van. Az már más kérdés, hogyha lebírod szedni, vissza már nem tudod rakni.

(#71510) darvinya válasza TheProb (#71508) üzenetére


darvinya
titán

Megoldható szíjtárcsa levétel, de ahhoz már kellene pár szerszám.
Ismerem ezt tengely+tárcsa kombót, mert Hauser gyerek bicaj is ilyen volt, de a tárcsa préselt és hegesztés pöttyös volt.
Levágtam a hajtó kart, hogy kicsi csonk maradjon, a hegesztés pöttyöket lecsiszoltam.
Ezután vascsőbe állítottam, hogy a tárcsát ez támassza meg míg kiütőttem a tengelyt.
Új hajtókarra rácsavaroztam.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#71511) TheProb válasza darvinya (#71510) üzenetére


TheProb
veterán

és #71509Top cat: Mint ha valami olyan anyát láttam volna rajta, az egyik oldalon, ami kerek és egyenletesen elosztva, 3 kis karomnak lenne rajta hely.
De igazából különösebben nagy anyagi és időbeléli befektetést nem akarok erre a szutykos bringra szánni.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#71512) darvinya válasza TheProb (#71511) üzenetére


darvinya
titán

Az a gond, hogy kosaras csapágy nem bírja sokáig, mivel ezek az olcsó/gagyi kosár.
És ennél elég egy kis tengely kopás, máris nem feszül be a cs.csészébe, emiatt folyton kimozdul és gyűrődik.
Pont ezt untam meg, hogy minőségi kosár és új golyók ami már kopáshoz van igazítva, nagyon.drága volt.
Lehet volna kész ipari csapágyat berakni, de azt csak méret rendelés után lehetet.

3 szegeccsel van rögzítve, amit hamar leszedhető, azaz minőségi fúrószárral kifúrható.
Ezután rárakható másik hajtókarra.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#71513) TheProb válasza darvinya (#71512) üzenetére


TheProb
veterán

Az a gond, hogy a mágneses lendkerék résznél sem kerek teljesen valami. Tegnap kb 1 órát szoptam vele, mire sikerült hellyel-közzel beállítani. Egyfelől az afelőli szíjtárcsa sem tűnik 100%-osnak, szerintem abban is "kuplungos" már a csapágyazás. Másfelől ha meghúztam a tengely tartó csavarokat és megfeszítettem a szíjat, akkor nem járt szépen a szerkezet.

Lehet jobban járnék, ha valami használt spinning gépet keresnék vagy nemtom. Netán edzőgörgő+bringa.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#71514) darvinya válasza TheProb (#71513) üzenetére


darvinya
titán

Akkor ezzel már kár foglalkozni, inkább újat kell venni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#71515) csudri


csudri
őstag

Madáretetőt mivel kezelnétek? Lenolaj rossz a madaraknak?

(#71516) Barret001 válasza csudri (#71515) üzenetére


Barret001
addikt

Meg akarod őket mérgezni? Csávázott magokat adjál akkor nekik:)

(#71517) Top cat válasza csudri (#71515) üzenetére


Top cat
őstag

Lenolaj önmagában kevés, azt csak pórustömítésre használják.

(#71518) lemmy71 válasza csudri (#71515) üzenetére


lemmy71
őstag

A lenolaj jó :K forrald fel a lenolajat és úgy dörzsöld be egy rongylabdával a fába, lényeg hogy tűzforró legyen. Nálam így van kezelve a teraszon a kőrisfa nagy asztal, tökéletesen bírja a viharos esőperemtett és az őszi párát, évente egyszer átdörzsölöm. Régen a fatányérokat hasonlóan kezelték.

(#71519) Reggie0 válasza csudri (#71515) üzenetére


Reggie0
félisten

Plasti dip :)

(#71520) Rivaul


Rivaul
addikt

Sziasztok!
Nem kifejezetten házi barkács de közvetett dolog. Végre lett egy garázsom. Eddig a szerszámaim: fúró, hegesztő, láncfűrész és sok más hasonló, egy kis fűtött kamrában volt de az csurig van. Kipakolnám ezeket a garázsba hogy kéznél legyenek és elférjek. Viszont ott hideg van. Nem annyira mint kint, egy jó 4-5 fokkal melegebb a hő érzet bent. De hideg. Nem okozna gondot a gépeknek? Tudom hogy nem kell őket 25 fokon tartani de azért a garázsba is lemegy mínuszba a hőmérséklet. Nem tudom mennyire kedvelhetik ezek az eszközök.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#71521) user12 válasza Rivaul (#71520) üzenetére


user12
őstag

Szia
Az elektromos és benzines gépeknek nem gond. Én csak az akkus fúrót és a magasnyomású mosót szoktam a spájzban átteleltetni, ott kb 10 fok fölött van állandóan.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#71522) rosejbli válasza Rivaul (#71520) üzenetére


rosejbli
senior tag

Tapasztalat alapján nem.
A robbanómotoros dolgoknak (pl láncfűrész) nyilván nem a legoptimálisabb, ha hidegebbről indul, de ez max a motor élettartamát befolyásolja, ezeket meg úgy sem használod olyan sűrűn/annyit, hogy ez észrevehető különbséget okozzon.

(#71523) NEMO1968 válasza Rivaul (#71520) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Szerintem nem gond.
A làncfürèszben esetleg megdermedhet az olaj,màs gondot nem tudok elkèpzelni.
Arra figyelj csak,hogy mielött egy fütött akàrhol hasznàlni akarod a cuccokat,kicsit vàrj vele a pàràsodàs miatt.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#71524) NEMO1968 válasza user12 (#71521) üzenetére


NEMO1968
őstag

Akkuknak sem a hideg àrt èrdekes mòdon.
Sokàig èn is azt hittem,de egy cègnèl kimutattàk(nem brit kutatòk),hogy a meleg sokkal elöbb kinyìrja öket.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#71525) csudri válasza Rivaul (#71520) üzenetére


csudri
őstag

Nálam 12 fok van a garázsban (úgy ennyi, hogy fűtött), annyi, hogy nagyon ridegek a kábelek. Ha ezzel együtt tudsz élni, akkor már bajuk nem lesz.

(#71526) Rivaul


Rivaul
addikt

Köszönöm szépen a válaszokat!
A motoros dolgokat úgy is csak tavasszal használom legközelebb. Az elektromosak voltak a kritikusabbak a kérdés szempontjából. Lehet kicsit bugyuta kérdés volt de több mint egy évtized alatt szedtem össze amim most van. Nem lenne jó ha csak a "kényelem" miatt tönkretenném őket :)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#71527) Siriusb


Siriusb
veterán

Nem tudom, ebben a topikban volt-e: egy jó ragasztót ajánlott valaki, por formájú, rá kellett szórni a ragasztandó felületre. Keresem mindenhol, de nem találom. Nem rémlik véletlenül valakinek? Azt hiszem, még autókarosszériánál is használják.

(#71528) Inhouse válasza Siriusb (#71527) üzenetére


Inhouse
őstag

A Hosch-Kleber-re gondolsz?
Maga a ragasztó folyékony, csak van hozzá por formában kitöltő anyag.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#71529) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Van egy közel 6 éves Whirpool felültöltős mosógépünk és bizony ennek is rozsdásodik a teteje, lepattog róla a festék. Mindig nyitva van, kivéve ha éppen dolgozik, ezért nem látszik, de maga a tudat, hogy hogyan néz ki... Arra szeretnék tanácsot, útmutatást kérni, hogy mit lehet vele kezdeni. Gondolom le kell szedni a még pattogni akaró festéket, aztán lecsiszolni és valamivel lekenni, lefesteni.

(#71530) Grave_444 válasza Inhouse (#71528) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ez jó cucc, nekünk is van. :)

(#71531) Siriusb válasza Inhouse (#71528) üzenetére


Siriusb
veterán

Igen, azt hiszem ez volt. Kösz!!! :R

(#71532) pjen válasza Siriusb (#71527) üzenetére


pjen
félisten

A Diamantnak is van ilyen, attól függ mit akarsz ragasztani.

(#71533) Siriusb válasza pjen (#71532) üzenetére


Siriusb
veterán

Mit akarok ragasztani? Ami törik. :D Beszáradó pillanatragasztót váltanám ki, s nem hátrány, hogy ez piszok erős, ez a tulajdonsága (is) jól jöhet.

(#71534) pjen válasza Siriusb (#71533) üzenetére


pjen
félisten

Azért ez nem teljesen így müködik, de vegyél UHU t, sok mindent megragaszt.

(#71535) adam320


adam320
senior tag

Hali.
Zalman S5 gépházamba bele fog kerülni egy ilyen szett. Hogy tudnám megoldani hogy szinkronba hozzam majd az rgb világításukat? Tehát ha a gépházon megnyomom a gombot akkor a ventik is színt váltanak. A gépházban 3 pines molex csatlakozója van a hátsó ventinek és az első lednek is (nincs külön panel mint pl. némelyik spirit of gamer gépházba), a thermaltake ventik meg a kicsi 4 pines csatlakozók lesznek.
Remélem érthetően fogalmaztam, köszi előre is :)

(#71536) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Tv-t szeretnék fali konzollal a falra feltenni. A tv 43", súlyát nem tudom, kb. maximum 10kg. Aldis a konzol, ami kihúzható, forgatható. A tv egy kicsit el lenne a faltól véve, mert egy kicsit forgatni kell. A dobozban van 6db 8x60-as dübel falazatba és 6db 6x55-ös hatlapfejű csavar (4 felülre, 2 alulra). Elég ez, vagy vegyek erőssebb/nagyobb/hosszabb csavart és tiplit? Előre is köszönöm. :R

(#71537) Dani_kp válasza -ZeeZee- (#71536) üzenetére


Dani_kp
őstag

Attól függ milyen fal. Ha panel betonfal, akkor elég. Ha tégla akkor én azért inkább 8x100 vagy 120-as dübelt használnék. Mondjuk nekem ez mániám, hogy itthon mindent kani nagy csavarokkal rögzítek :DDD .

https://ingatlan.com/33821564

(#71538) -ZeeZee- válasza Dani_kp (#71537) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Családi ház téglafallal. Akkor veszek nagyobb csavart meg tiplit. A blau ugye megfelelő erre a célra? Csavarboltban mit kérjek? Vagy mondjam mire kell, és majd segítenek?:B (Nagyon értek ehhez a részéhez... Majdnem mindent reisserrel rögzítek a ház körül. Még amikor árkot betonoztam, akkor is csavarral rögzítettem a zsalukat egymáshoz...:D)

(#71539) A Zéé válasza Dani_kp (#71537) üzenetére


A Zéé
addikt

Azért egy tégla válaszfalba mondjuk ne durranás bele 8*100vagy 120-as dübelt, mert meglepetés ér a túloldalon.
Ha nem a legolcsóbb, leggagyibb a dübel, elégnek kell lennie ennyinek is.

Just a simple Lineman...

(#71540) -ZeeZee- válasza A Zéé (#71539) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Szerencsére nem válaszfal, hanem főfal, talán 40cm vastag, de pontosan nem tudom milyen szerkezetű, mert ez még a régi házrészen van, nem a hozzáépített részen, ahol tudom, hogy 38-as porotherm van.

(#71541) IsKol válasza -ZeeZee- (#71529) üzenetére


IsKol
csendes tag

Pont így jártunk de mire észre vettük már "lerágott" a rozsda egy darabot a lemezből.
Nagyon fájt a cseréje... :((
Szóval én nem tudtam felújítani de hátha neked szerencséd lesz.

(#71542) Stylewars_kp válasza -ZeeZee- (#71529) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Keressél hozzá esetleg bontott tetőt. Nincs mosógépszerelő a környékeden? Hátha van neki jobb állapotú.

Gyári festési minőséget porfestővel tudnál elérni.

(#71543) macilaci78 válasza -ZeeZee- (#71529) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Leveszed az ajtólapot, lecsupaszítod, homokszórás, galvanizálás, igény szerint fested és visszarakado az alkatrészeit.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#71544) pjen válasza macilaci78 (#71543) üzenetére


pjen
félisten

Lehet egyszerűbb venni egy másik mosógépet.Szétszedi lehet hegeszteni is kell.Végén esetleg egy por festés ami szintén nem olcsó.Én akkor dobtam ki a fagort mikor kiderült a 80K gépre 36K egy ajtó.

(#71545) Dani_kp válasza A Zéé (#71539) üzenetére


Dani_kp
őstag

Jogos, ezt mindig elfelejtem. Nálunk 60-as vert fal van mindenhol. :DD

https://ingatlan.com/33821564

(#71546) Inhouse válasza -ZeeZee- (#71529) üzenetére


Inhouse
őstag

A Korant festék/rozsdaátalakító kell neked. Ha nem lukas a lemez, akkor szerelj le róla mindent, szedd le a porózus rozsdát, zsírtalanítsd és mehet a Korant, arra meg a fehér fedőfesték. Lehet, hogy annyit nem fog kibírni, mint a gyári, de ki tudja?

Üdv Inhouse

(#71547) -ZeeZee- válasza Inhouse (#71546) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

:R Korantom van otthon, mert a felniket már kezeltem amikor hozzám került az autó. Megkérdezem nejemet, hogy tudja-e nélkülözni majd a mosógépet 1-2 napra, aztán szünetben megcsinálom. Ez jobban tetszik, mint a porfestés, mert ott várhatok heteket, amíg megcsinálja a mester (a felnit is azért én csináltam inkább, mert 4-6 hetet mondott, mert kell várni, amíg jön az enyém mellé még 2-3 másik felnikészlet...) :R

Természetesen köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat. :R

Zöldsárgát hová tegyem? ;]

(#71548) Stylewars_kp válasza -ZeeZee- (#71547) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Korantra mehet a ződsárga. Aztán a festék. Így kevesebb festék kell. ;] :DDD

(#71549) jimmy399


jimmy399
senior tag

Sziasztok!

A minap sikerült befejezni a burkolást itthon, és a segítségeteket kérem, hogy ezeket hogyan lehetne esztétikusan eltüntetni.
Vettem egy burkolatváltó sínt, de az túl keskeny, nem lehet kapni 7 cm-est. Ti hogyan csinálnátok meg?
A 3. képen majd sima laminált padló lesz, most még a padlószőnyeg van ott.

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

--- N/A ---

(#71550) Samus válasza jimmy399 (#71549) üzenetére


Samus
addikt

Alu vagy rozsdamentes küszöb ragasztva? Kapni 100mm méretben is.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.