Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71151) NeoPampalini válasza erzol (#71138) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Ja, ezt találtam én is, árban arra bőven jó, hogy betárazok belőle, aztán jut is, marad is. :D

(#71152) NeoPampalini válasza imibogyo (#71113) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Annyira nem szeretnék ezzel barkácsolni, csak fel akarom dobálni a plafonra, bekötni fél perc alatt, oszt jónapot. :DDD

(#71153) NeoPampalini válasza pjen (#71112) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Megnéztem, egyelőre ezek kiesnek a keretből, csak az armatúra 5-8-sok ezer pénz, és akkor még nincs benne cső. Ráadásul úgy számoltam, hogy megfelelő világításhoz első körben 4 db lámpa nem is biztos, hogy elég. :DDD

Jut eszembe, találtam itthon egy Müller Licht lámpát, ami most az "asztalom" fölött van.
Így fejből nem vágom a paramétereit, asszem az Aqua Promo széria tagja, műanyag házas, cserélhető csöves, állítólag IP65, de majd megnézem pontosan...

(#71154) Inhouse válasza inf3rno (#71135) üzenetére


Inhouse
őstag

Rátekersz előtte a megmaradó részre egy anyát. Aztán levágod a a csavart méretre. Megreszeled egyenesre és enyhén kúposra a szélét. Letekered az anyát és helyrerakja a maradékot. Vágáskor vigyázz, hogy ne vágj bele máshol feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#71155) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

Ytong téglából miként tudnék lépcsőt építeni? Vagy bármi más anyagból a legegyszerűbben. 40 cm a szintkülönbség a ház és a garázs közt. Ezt a kőművesék csak úgy itt hagyták nekem. Valamennyire belelóg a házba is a leendő lépcső magja.

Köszi a tanácsokat előre is.

(#71156) Essejó válasza Stylewars_kp (#71149) üzenetére


Essejó
veterán

Nem járok.:((

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#71157) Top cat válasza hotkar (#71150) üzenetére


Top cat
őstag

Na az szép lenne, ha fordított forgásiránnyal kifúrt volna már 50 lyukat. :D

csudri
Megpontozod? Úgy könnyebben belekap.

(#71158) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Ha már fúró téma a Lidis kobaltos fúrókészletről ami pár hete volt akciós van valakinek tapasztalata?
Remélem nem ablakon kidobott pénz volt...

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#71159) hzsolee válasza Sándor -P20- (#71158) üzenetére


hzsolee
őstag

Arra a fekete dobozosra gondolsz háromezervalamenyiért? Biztos nem kobaltos azt már most mondom... :D Vettem én is, de még nem mertem kipróbálni. Ránézésre elég gagyi. Sok reményt nem fűzök hozzá....

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#71160) csudri válasza Top cat (#71157) üzenetére


csudri
őstag

Nem pontoztam, mivel lehetne? A kapu fel van szerelve, nem tudom hogy fogjam meg úgy, hogy rendesen meg lehessen ütni. :|

Igen, jó irányba forog. :D

(#71161) Stylewars_kp válasza csudri (#71160) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Pontozóval. Vagy ha nem akarsz venni, akkor tudsz csinálni ötös köracélból. Köszörülsz neki hegyet. Néhány 100 furatot elő tudsz ezzel is pontozni. Kicsit megütöd és máris lesz egy kis pontod, könnyebben indul vele a fúrás. Nem szaladgál jobbra-balra a zártszelvényen a fúró.

[link]

(#71162) macilaci78 válasza csudri (#71160) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Reisser csavar. Jó nagy. Pár pontozást kibír, aztán ha nem akarod eldobni, akkor elhasználod műanyag tiplibe, ahol nem számít a hegye, vagy előfúrsz a fába.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#71163) lemmy71 válasza hotkar (#71150) üzenetére


lemmy71
őstag

Ez jó sztori :D
Pár éve lejött a "műhelyembe" egy haver hogy van két saválló lemezcsíkja amit kiellene furkálni mert hogy szánkó talp lesz a gyerkőcének. Folyamatosan istenezett hogy nem megy a fúrás majd hirtelen eltűnt és hozott a boltból egy 5 -s kobaltos fúrót. Na azzal sem ment neki, ránéztem hogy mit szerencsétlenkedik és mondtam neki ha rendel egy pizzát akkor pikk pakk kifúrom. Majd átkapcsoltam az oszloposon a forgásirányt és voalá nyertem egy négysajtos kolbászos pizzát:DDD

(#71164) hzsolee válasza csudri (#71160) üzenetére


hzsolee
őstag

Akkor én is mondok egy "pontozós tippet: kopott vidiás fúrószárból csináltam....

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#71165) Sándor -P20- válasza hzsolee (#71159) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Igen. A feketedobozosra háromezerkörül.
Én sem mertem még kipróbálni... :F :D

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#71166) lemmy71 válasza hzsolee (#71164) üzenetére


lemmy71
őstag

Én az egyik autószerelő ismerősömtől hoztam egy marék szelepet és abból vannak a pontozóim, jó sokáig bírják a strapát. A vésőket meg lánctalp csapszegből kovácsoltattam, örök élet meg egy nap :K

(#71167) NEMO1968 válasza csudri (#71136) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Nem ártana egy fúróköszörülés.
A szögvasnak talán az anyaga is más(keményebb).
Azért érzed jó fúróval is szenvedősebbnek.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#71168) hzsolee válasza lemmy71 (#71166) üzenetére


hzsolee
őstag

Jaja, szelepszár is jó cucc. :K

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#71169) csudri


csudri
őstag

Mekkora pontozót vegyek?

(#71170) hotkar válasza csudri (#71169) üzenetére


hotkar
aktív tag

Mindegy. A kráter akkora lesz, amekkorát ráütsz.

(#71171) Top cat válasza lemmy71 (#71166) üzenetére


Top cat
őstag

Nekem is szelepszárból van. :D

csudri
Elég lesz egy egyszerű. Vagy felhasználod a többiek tippjeit.

(#71172) emre válasza Sándor -P20- (#71158) üzenetére


emre
veterán

Régóta megvan, olyan helyen használom ahol a jót nem akarom tönkretenni, pl falban ahova nem kell ütvefúró.

(#71160) csudri

Rossz hengerfejből bontott szelepből kiváló pontozót lehet készíteni.
Mtz szelep 1k/db és van akkora amit meg is lehet rendesen fogni.
Megelőztek...így jár aki alszik nappal.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#71173) inf3rno válasza Top cat (#71171) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én is most vettem, eddig mindenre használtam csak pontozásra nem. :D

Buliban hasznos! =]

(#71174) PitLee válasza inf3rno (#71131) üzenetére


PitLee
őstag

Ejj pedig találtam ilyen szuper megoldást :DDD
Kell hozzá egy kis piktori érzék azért.

(#71175) inf3rno válasza PitLee (#71174) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azért az komoly. :D Kíváncsi lennék mennyire időjárás álló. Állítólag a kínai nagy falba is beletoltak egy csomó rizst, szóval a tészta jó ötlet lehet akár.

Buliban hasznos! =]

(#71176) Stylewars_kp válasza inf3rno (#71175) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

A falazó anyagba tették bele. Okosak voltak. [link]

(#71177) hzsolee válasza Stylewars_kp (#71176) üzenetére


hzsolee
őstag

Az évszázadok/ezredek alatt olyan tudás veszett el ami felfoghatatlan. A mai tudósoknak fingjuk sincs, hogy hogyan csináltak dolgokat. Persze lehet teóriákat gyártani, de sosem tudjuk meg, hogy igazából hogyan épültek pld a piramisok...stb

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#71178) Stylewars_kp válasza Stylewars_kp (#71155) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Van egy kis kupi, azt még elsöpröm, de ide szeretnék kreálni egy lépcsőt.

(#71179) Barret001 válasza hzsolee (#71177) üzenetére


Barret001
addikt

És mi vagyunk a műszakilag fejlett civilizácó csúcsa.Egy csomó sok ezer éves dologhoz meg hozzá sem tudunk szólni.

(#71180) Stylewars_kp válasza Stylewars_kp (#71178) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

45cm pontosan. Azon gondolkoztam, hogy 15cm-s ytonggal feltudom építeni.

Hozzá fogassam a ház alapjához vagy a csemperagasztó elég?

(#71181) inf3rno válasza Stylewars_kp (#71180) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem elég a csemperagasztó.

Buliban hasznos! =]

(#71182) NeoPampalini válasza Stylewars_kp (#71180) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Ha a zuhanyzó küszöböt úgy odafogja a betonhoz, hogy nem tudom felszedni a helyéről (gép nélkül :DDD), akkor lépcsőre is jó lesz a csemperagasztó. :D

(#71183) imibogyo válasza macilaci78 (#71115) üzenetére


imibogyo
veterán

A mért fogyasztásom a teljes 14 méteres rendszerre nagyságrendileg 100W. Ilyen alacsony belvilágnál (a lefejelés lehetőségéről nem is beszélve) szinte kizárt hogy mással meg lehetett volna oldani egy ennyire homogén, olvasáshoz is megfelelő világítást.

Jelenleg a műhelyemben nekem is E27-es LED izzókkal van megoldva a világítás 8 darab 14W-ossal, hogy egészen pontos legyek (vannak neonok is, de nem használom őket), ami az egyszerűség kedvéért a névleges teljesítményükkel számolva nagyságrendileg 100W-nyi fogyasztás. Az alacsony belvilágom miatt még csak nem is túl homogén ez a megvilágítás (bár kellően erős), engem kifejezetten zavar.

Na most ha én ezt le tudom cserélni egy abszolút homogén és szintén megfelelő erősségű megvilágításra, amivel ráadásul nyerek ~15-20 centi fej- és munkamagasságot is pluszban, a fenti ledszalaggal és kb. 3x6 méteres hosszal számolva (arányosítva) mondjuk 20-30W-nyi plusz fogyasztással, akkor az szerintem egy jó üzlet.

De mivel átlagosan egy héten jó ha 10-15 órát lent tudok lenni a műhelyben, akkor még plusz 100W-os fogyasztással is havi 2-300 Ft-ról beszélünk. Túl van ez a fogyasztás téma egy kicsit lihegve. Persze ha valaki a fél életét egy adott helyen tölti és világít is állandóan, az megint egy más tészta, de munka és család mellett hobbiskodó embernek a műhely szerintem nem eszik sokat világítás szempontjából...

(#71184) Essejó válasza imibogyo (#71183) üzenetére


Essejó
veterán

Nem is a világítás eszik sokat a műhelyben, hanem inkább a gépek, na meg mondjuk az olajradiátor. A világítás ezekhez képest smafu.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#71185) Stylewars_kp válasza NeoPampalini (#71182) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Szerelő purhab ami még meglepően baromi erős. Mondjuk azt tapasztaltam itt a fórumon, hogy a csemperagasztó mindenre is jó. 🙂

(#71186) macilaci78 válasza imibogyo (#71183) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy műhely más, mint egy nappali.
A nappaliban világítást, ha otthon vagy, folyamatosan, ha nem is vagy a helyiségben, mert lusta vagy kapcsolható. És nem heti 10-15 órát, hanem most már kb ez 4 órától 10-ig biztosan. Heti 60-80 óránál már számít, hogy egy on/off üzemmódú fővilágításod van, vagy valami más is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#71187) imibogyo válasza Essejó (#71184) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen, így értettem én is. :K Az előző műhelyemben volt külön mérőórám (ide is szeretnék) és napi szinten a 8-10 kW simán lecsúszott a torkán még az említett minimális napi 1-3 órás (emberi) használattal is. Elég ha csak belegondolok, hogy amikor lemegyek a műhelybe és még nem is csinálok semmit sem, akkor is indul azonnal az elektromos fűtés (persze ez nem megy folyamatosan és most már csak ideiglenes fűtésnek tekinthető, mert a napokban már elkezdtem átcsövezni a házból a központi fűtést) 2500W óránként, három számítógép monitorokkal legyenek mondjuk 500W-nyi fogyasztás óránként, a 3d nyomtató lényegében 24/7-ben megy, ami nagyságrendileg napi 1500W. Szóval ha csak 2 órát töltök a műhelyben, akkor is az alap műhelyem megeszik mondjuk 3-5 kW-ot napi szinten és akkor még nem ment az eszterga, a marógép, a körfűrész, a lézergravírozó, a sarokcsiszoló, az ütvecsavarozó, a kompresszor stb...

Én sem szeretem a felesleges fogyasztást. Az új műhelyben annyi természetes fényt próbálok beengedni (új ablakok is lesznek hamarosan), amennyit csak lehet és minimalizálom a fényforrások számát is, a fűtést is nem hiába korszerűsítem, valamint természetesen nem hiába LED-es mindenem a műhelyben és a házban jelenleg is (a mostani 100 m2 ház + 40 m2-es műhely annyit fogyaszt havonta elektromosságból, mint az előző 57 m2 ház + 11 m2 műhely, ami szerintem sokat elárul). De összességében azt gondolom, hogy 10-100 W spórolás óránként egy átlagos otthoni műhely szempontjából az az elhanyagolható kategória, a természetes (és elvárható) alap környezettudatosság mellett is és mindegy, hogy itt most világításról, vagy bármi másról beszélünk. Ha pedig valaki napi 8-10 órában járatja a műhelyét és (az adott estben sokat zabáló) világítását, fűtését akármilyét is, az majd úgyis mérlegel. :K

#71186 macilaci78: igen ezzel teljesen egyetértek. Azért is próbáltam végig hangsúlyozni, hogy otthoni környezetről és (szerintem, az eredeti kérdés/hozzászólás alapján) átlagos használatú műhelyről garázsról van szó. És oda is említettem meg a LED-szalagot, mint alternatívát, nem egy sokat használt helyiség fővilágításaként.

Nekem a házban pl. nincs és valószínűleg nem is lesz LED-szalagom és a műhelyben is csak eshetőség ez (főleg mivel tegnap az apummal közös vizsgálódás után eldöntöttem, hogy emelünk a műhely belmagasságán, így már viszont számomra is megkérdőjeleződik a LED-szalag létjogosultsága itt (is)). :K

[ Szerkesztve ]

(#71188) Sándor -P20- válasza imibogyo (#71187) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Én annó az albérletbe az alacsony belmagasság miatt csak "UFO" lámpákat tudtam berakni.
Első körben kompakt izzók voltak benne, de azok elég hamar megmukkantak.
Utána próbálkoztam a foglalatba tekerhető LED izzókkal, nos inkább nem minősíteném őket, pedig vettem elég drágákat is.
Viszont ezek tökéletesen beváltak: [link]
Utoljára ehhez hasonlókat vettem a piacon occsóé. [link] :DDD
Ebből raktam egy "100W" fényerőset a konyhába. (brutál fénye van) :DDD
Továbbá ebből van 2db 1-1 deszkára felrögzíve munkalámpának. Ahova kell befeszítem a pala alá, vagy felakasztom valamire és hajrá.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#71189) Barret001 válasza Sándor -P20- (#71188) üzenetére


Barret001
addikt

Pont kijön ledenként a 0,5 W! Lehet hogy ez nincs túlhajtva? :D

(#71190) pjen válasza Sándor -P20- (#71188) üzenetére


pjen
félisten

A ledes "izzó" az ufóban nem kapott elég hűtést, a kompakt se.

(#71191) Barret001 válasza pjen (#71190) üzenetére


Barret001
addikt

Sok szaküzletben is így hívják...Bár a körte sem hangzik jobban:D Ledkörte?

(#71192) Top cat válasza Barret001 (#71191) üzenetére


Top cat
őstag

Az energiatakarékos LED izzó égő, meg előbb csak felizzik, majd kigyullad. :D

(#71193) Sándor -P20- válasza pjen (#71190) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Én is gondoltam erre.
Körben a búra és a fém tányér között van 2,5 - 3 cm hely...
A búra kívülről szinte langyos sem volt.
Szóval passz..

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#71194) darvinya válasza Top cat (#71192) üzenetére


darvinya
titán

Nálam hasonló van, lassan 4 éve üzemel, s nem gyulladt ki eddig.
Eredeti kínai, onnét rendeltem.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#71195) Dani_kp válasza Stylewars_kp (#71185) üzenetére


Dani_kp
őstag

Meg tudom erősíteni. Csemperagasztóval rögzítettem a műanyag ablak párkányt, illetve a nikecelt is, ahol körbe javítottam az ablakot :D . Persze nem az olcsó fajtával, hanem sakret flexibilissel. :K

https://ingatlan.com/33821564

(#71196) DJGABI


DJGABI
addikt

Az összes "olcsó" szekrény egy hulladék? Asszonynak anno ilyet vettünk [link] oké hát ennyiért nem sok jóra számítottam, de konkrétan papírlap a hátulja. Nem is maradt sokáig egyben, festéskor odébb lett téve, elengedett, utána semmi tartása nem volt, nyilván. A régi szekrényből jött lécekkel ki lett deszkázva a hátulja, most azért korrektebb.

[link] még nyáron egy ilyet vettem, azt hittem ennyiért adnak valami értelmeset, mostanában lett összerakva, azon kívül hogy a leírás elég foghíjas (sokszor ment a mire gondolt a költőzés, rohadtul nem egyértelmű mi merre), ennek már valami vékony furnér a hátulja, de annyit ír h szegeld fel körbe, ennek is kb semmi tartása... 3. hete csak kerülgetem, lassan ott tartok h felgyújtom :((( :(((

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#71197) Samus válasza DJGABI (#71196) üzenetére


Samus
addikt

Az áruháziak nagyrésze igen. A hatfal egyébként sem tart, annyi szerepe van, hogy a ruha hátul ne essen ki. Általában rettentő vékony anyagból vannak, azért nincs tartása. Persze akad normális 20mm körüli bútorlapból készült is, drágábban. Sokszor jobban érdemes körülnézni bútorboltokban, vagy a kiállított darabokat megmozgatni, stabilitást ellenőrizendő.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#71198) lemmy71 válasza DJGABI (#71196) üzenetére


lemmy71
őstag

Én a Praktikerben vettem tavaly egy kisebb cseh szekrénysort meglepően olcsón. Az egész lapra szerelt de mocskos nehéz :D Kismillió szeg meg facsap volt hozzá és egy űrsiklóval vetekedő szerelési útmutató :DDD Bitang stabil nagyon megérte az árát, a pc asztalom is egy lapra szerelt cseh tákolmány, akár fát is lehetne rajta hasogatni ;]
Egyetlen egy hátrányuk van, hogy ha szeretnél valami csináltatni hozzá, akkor árnyalatban bútorlapot és élvédőt sem találsz hozzá itthon :N

[ Szerkesztve ]

(#71199) Pete55555 válasza Samus (#71197) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Azért ezzel nem értek egyet. Akármilyen vékony, de azért tart a hátlap, csak megfelelően rögzíteni kell. (kivéve a papír hátlap) Ehhez nem árt persze néhány plusz szög, csavar..stb.
Pluszban én még ragasztom is.

Kiállított darabot nem érdemes mozgatni, általában épp, hogy össze van téve, de nem összerakva. Ha ragasztani kellene (adnak hozzá) akkor sincs ragasztva, ennél fogva nyeklik.

...Szeretem leracsniztatni...

(#71200) lemmy71 válasza Pete55555 (#71199) üzenetére


lemmy71
őstag

Ahogy mondod a hátlap nagyon sokat tart a szekrényen, jól oda kell szegezni vagy valami hosszabb tűzőkapoccsal odalőni. Én amikor szegeltem az enyémet kartácsszeggel, 30 centinként adtam neki egy reisser -t is ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.