Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71051) PitLee válasza inf3rno (#71041) üzenetére


PitLee
őstag

Lyukacsos szerkezetű téglafalnál, nem szabad használni a fúrógépen az ütve fúrást, csak simán, mintha fát vagy fémet fúrnál, a vídiás fúróval kell furatot készíteni.
A tiplire kell figyelni, hogy akkor átérjen legalább a második válaszrészen túlra.
Vagy van a vegyi dübel.

(#71052) PROTRON válasza PitLee (#71051) üzenetére


PROTRON
addikt

De a régi kemény falazó téglába, tehát ami nem ilyen poroterm szinten lyukacsos oda viszont kell a klasszikus ütvefúró ütve fokozata nem? Tehát nem a pneumatikus fúró-vésőkalapács, hanem a sima ütvefúróra gondolok.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#71053) Barret001 válasza PROTRON (#71052) üzenetére


Barret001
addikt

A sima tégla gond nélkül fúrható keményfém lapkás fúróval. Mint a vajat,úgy viszi.

(#71054) PROTRON válasza Barret001 (#71053) üzenetére


PROTRON
addikt

Közben javítottam magam, tehát a klasszikus tömör téglára gondolok, ami a Bp 100 éves belvárosi bérházak 99%-ánál jelen van. Az természetes hogy megfelelő fúrót használunk, csak a fokozatra kérdezek.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#71055) Barret001 válasza PROTRON (#71054) üzenetére


Barret001
addikt

Az égetett agyagtégla fúrható keményfém lapkás fúróval könnyedén.Kéménytégla is.

(#71056) lemmy71 válasza Barret001 (#71055) üzenetére


lemmy71
őstag

A mezei fém csigafúró megég a téglában, egy két fúrás és kilágyul utána dobhatod a kukába. Tégla, cserép, csempe, műkő stb. vídiás fúrót vagy gyémántfúró kell használni, ütvefúrás nélkül :K

(#71057) lemmy71


lemmy71
őstag

Van itt mosógépszerelő szakember, van egy kis problémám a termikus ajtózárral írtam már a háztartási gépek topikba de ott mindenki csak vásárolna meg érdeklődik, szakember egy szál se. Hátha itt nagyobb a szerencsém ;)

(#71058) Barret001 válasza lemmy71 (#71056) üzenetére


Barret001
addikt

Így van,tapasztaltam:) Ezért írtam keményfém lapkásat.

(#71059) inf3rno válasza pjen (#71047) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Elgondolkodtam rajta egy kicsit utólag, és szerintem nem lett normálisan ragasztva a csempe annak idején, hanem középen van csak egy adag ragasztó, a szélein meg lyuk. Szerintem ilyen lyukra futhattam rá. Egyelőre tart így is, ha tényleg nem jön a szerelő legközelebb sem, akkor majd megcsinálom a csészével együtt.

Igazából a csésze az már macerásabbnak tűnik. A mostaninál nem látok csavart, hanem úgy tűnik, hogy sziloval van leragasztva az egész.

Na most az újnak meg ilyen az alja:

Nekem ez úgy tűnik, hogyha az újat is megpróbálom leragasztani, akkor semmit nem fog tartani, mert csak egy keskeny sáv körbe. Gondolom a régi valahogy nagyobb felületen érintkezhet, vagy passz. Mindenesetre elég stabil. Jó lenne csavarozni, ahhoz meg kell valami alátét, hogy ne törje el a csavar a cserepet, amikor ráhúzom.

Az ülőkénél is ugyanez volt a gondom, hogy kimaradtak ezek a csomagból, aztán amit szerváltam hozzá, az nem az igazi. Mozog az egész. Valaki linkelt pár hónapja ilyen műanyag cuccot, ami ülőkékhez van, de már nem találom.

Buliban hasznos! =]

(#71060) inf3rno válasza emre (#71045) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Fisher van, azt használom 6-os méret, jó hosszú. Amit adtak a tartályhoz, az nekem is szemétre való, nem is próbálkoztam vele.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#71061) Essejó válasza inf3rno (#71059) üzenetére


Essejó
veterán

Van ilyen fajansz lefogató kitt dübel, műanyg központosító alátét, csavar, és műanyag kupak a csavarra. Mindből két db a csomagban. A wc ülöke müanyag csavarjaim redre eltörtek meguntam vettem két kapupánt csavart kis lyukú alátétet és szárnyas anyát hozzá, azóta stabil.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#71062) lemmy71 válasza inf3rno (#71059) üzenetére


lemmy71
őstag

Alaposan zsírtalanítsd a csésze peremét és a padlólapot, a peremet kend körbe vastagon fbs -l és cuppantsd a padlóra, örök élet meg egy nap :K Nálam is így vannak a csészék leragasztva, az egyik alsó a másik hátsó kifolyású, max burkolólappal együtt jön fel ;)

(#71063) hzsolee válasza emre (#71045) üzenetére


hzsolee
őstag

+1 a blau-ra. Nagyon fog. Kb mindenhová ilyet rakok 6 felett. Legutóbb a konyha felsőszekrényeket raktam fel vele. Kicsinek meg szerintem is a fisher a jó választás.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#71064) ThodEE válasza inf3rno (#71059) üzenetére


ThodEE
őstag

Nálunk is ez a peremes rész van, fúrni nem lehetett mert a padlóban van fűtés és nem lett volna jó eltalálni :D Simán fogja a sziló, én se hittem benne :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#71065) emre válasza lemmy71 (#71057) üzenetére


emre
veterán

Én a drágábbat már meg is rendeltem volna a helyedben. :K
De ez nem azt jelenti hogy értek hozzá. :DDD

(#71064) ThodEE

Én nem szeretem szilózni mióta láttam olyant hogy a járólapot is felszedte, és/vagy kirepedt a csésze felszedéskor. Alsó öblítésűnél meg a gumit előbb utóbb cserélni kell.
Szóval vagy fugázó, vagy csak minimális sziló.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#71066) csabulaxi válasza lemmy71 (#71057) üzenetére


csabulaxi
senior tag

link

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#71067) Inhouse válasza csabulaxi (#71066) üzenetére


Inhouse
őstag

Elakadtam az elején... Az a hiba, hogy az elektromos ajtózár nem engedi kinyitni az ajtót. Ki kell cserélni, vagy meg kell javítani. Ehhez nyissuk ki az ajtót! :U :C :R
UPDATE! 2:50 és tadamm! :)

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#71068) erzol


erzol
őstag

Sziasztok!
Adott egy falra szerelt tv.
Szerettem volna levenni, de az egyik konzol rögzítő műanyag fül a kezemben maradt, ami a rugót működteti.

Hogy tudnám szerintetek legányolni sérülés nélkül.
A tv és a fal között van kb. 2cm hely...

(#71069) ThodEE válasza emre (#71065) üzenetére


ThodEE
őstag

Még soha nem kellett felszednem, ez 2 éve van oda ragasztva, akkor jó ötletnektűnt :D :DD :DDD

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#71070) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Naszóval akkor én is vauvau a kéziszerszámmototros témához, mégha le is lett rágva...
Egy jó kis leírás, igaz angolul. [link]
És egy gyors keresés, a kefenélküli motorokkal szerelt kéziszerszámok témában: [link]
Kéretik elnézni a racsnis kulcsot... ;] De a lényeg, hogy nincs benne szénkefe... ;]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#71071) Barret001 válasza ThodEE (#71069) üzenetére


Barret001
addikt

Ha a ragasztás jól tart,akkor csak csempével együtt jön fel :) Ha nagyon muszáj, pengével körbe lehet vágni. A sziló nagyon jó anyag,még nem csalódtam benne.

(#71072) Inhouse válasza erzol (#71068) üzenetére


Inhouse
őstag

Ott oldalt az ovális furatban kéne egy csavarhúzóval letolni azt a pöcköt, nem?

Üdv Inhouse

(#71073) PROTRON válasza Inhouse (#71067) üzenetére


PROTRON
addikt

Hú ez nekem is nagy segítség, jó hogy felhoztad itt is a témát. :)

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#71074) cinemazealot válasza erzol (#71068) üzenetére


cinemazealot
addikt

Acél drótból nem tudsz hajtogatni egy kampót, amivel alulról fel tudsz nyúlni, hogy lehúzd a rögzítő pöcköt?

(#71075) inf3rno válasza lemmy71 (#71062) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ok, akkor így lesz. Kíváncsi vagyok, hogy a régi hogyan fog feljönni, ha ugyanezzel ragasztották...

Buliban hasznos! =]

(#71076) inf3rno válasza emre (#71065) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nálunk 30 év alatt nem lett cserélve a gumi egyszer sem. :D Most is csak azért cserélem a csészét, mert felső öblítésű, és már az őrületbe kerget, hogy nem visz le semmit. Gondolom ehhez a vízkő is hozzájárul azért, de sosem volt az igazi.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#71077) lemmy71 válasza csabulaxi (#71066) üzenetére


lemmy71
őstag

Köszi de ezt ár láttam és az enyémnek nem ilyen a belseje, a szétszedés már megvolt szegecsek helyett már csavarok vannak :DDD De nem csak érintkezéshiba van hanem a termikus elem sem igazán jó benne, mert legalább két perceet várni kell bekapcsolás után és akkor kell oldalba vágni a gépet hogy induljon :D

(#71078) lemmy71 válasza inf3rno (#71075) üzenetére


lemmy71
őstag

Vágd körbe szikével, vagy gitárhúrral :K

(#71079) Barret001 válasza inf3rno (#71076) üzenetére


Barret001
addikt

Bizonyos időnként muszáj cserélni,mert leszűkül az átmérő a nem látható részen...

(#71080) inf3rno válasza lemmy71 (#71078) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A gitárhúr jó ötlet. Ugyanez nagyban: [link] :D

Buliban hasznos! =]

(#71081) inf3rno válasza Barret001 (#71079) üzenetére


inf3rno
nagyúr

És annak mi a hatása? Könnyebben eldugul?

Buliban hasznos! =]

(#71082) Essejó válasza Barret001 (#71079) üzenetére


Essejó
veterán

Lerakódik a hugykő a porcelánra körbe, apósoméknál kissebb volt a lyuk mint egy teniszlabda, amikor cserélve lett.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#71083) Peace


Peace
nagyúr

Videókártya alá milyen alátámasztást javasoltok, ami hatékony és biztonságos? Palit 2080S elég vaskos darab és azt javasolták, hogy nem ártana alá valami. Lehet baja anélkül?

(#71084) inf3rno válasza Essejó (#71082) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na majd kiderül. Elvileg holnap jön a szerelő, megvizslatom, hogy hogyan néz ki. Ha meg nem jön, akkor megcsinálom én a héten.

Buliban hasznos! =]

(#71085) inf3rno válasza Peace (#71083) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát nekem ilyen gondom még nem volt, ez a mostani RX 580 a legnagyobb kártyám eddig. Ezt esetleg érdemes elolvasni, hátha segít: [link] Nincs túl nagy választék amazonon, szerintem ránézésre bármelyik jó lehet, mert nem egy atomfizika ez, akár te magadnak is tudsz tákolni valami hasonlót.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#71086) PROTRON válasza Peace (#71083) üzenetére


PROTRON
addikt

Az alaplapgyártók úgy reklámozzák magukat hogy a PCIE slotokat így meg úgy megerősítették a nehezebb videókártyák miatt, de erről a fizikát nem mindig tájékoztatták, szerintem érdemes alátámasztani a nehezebb és drágább kártyát azon az 1 csavaron kívül ami a portoknál fogja.
Neten rákeresve elég sok gyári, vagy jól megdizájnolt támasztékot találsz ha valami itteni topichűt akarsz gányolni innen nézhetsz pár ötletet: [LINK].

Alapvetően "SAG"-nek hívják a jelenséget, hogy a nehezebb videókártyák (különösen a hűtésük miatt), úgy hogy az alaplapnál vannak csak igazából befogva lehajolnak és így a saját nyákjuk is meghajlik, amivel érintkezési problémák keletkezhetnek idővel.
Ehhez még hozzájöhet hogy a nyomaték amivel a súlyuknál fogva megforgatják a foglalatot, meghajlíthatja kissé magát az alaplapot is. A gyártók esküdöznek rá hogy nincs ebből probléma, de esküdöznek arra is hogy nincs tervezett elavulás. :D

Mondjuk az is tény hogy PC összeszereléskor bizonyos alkatrészek esetén így is úgy is meghajlik 1-2X.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#71087) Peace válasza PROTRON (#71086) üzenetére


Peace
nagyúr

Elég nehéz dög és majdnem 30 cm...idehaza akkor gondolom nem népszerű, boltokban nem árusítanak? Marad a külföldi rendelés?

(#71088) Peace válasza PROTRON (#71086) üzenetére


Peace
nagyúr

[link] Ez egész jópofa mondjuk.

(#71089) Barret001 válasza inf3rno (#71081) üzenetére


Barret001
addikt

Pontosan az a gond vele,hogy jelentősen lecsökken a csészében az áramlási sebesség.Ennek a hatása meg könnyen kitalálható...

(#71090) DiszNóÓl válasza Peace (#71088) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

nekem pár lego van alatta (1080 phoenix)

HATER

(#71091) Top cat válasza DiszNóÓl (#71090) üzenetére


Top cat
őstag

És erről még nem raktál be képet ebbe a topikba?

Sürgősen pótold. :D

(#71092) Peace válasza DiszNóÓl (#71090) üzenetére


Peace
nagyúr

:Y

(#71093) lemmy71 válasza Inhouse (#71067) üzenetére


lemmy71
őstag

Jól mondod, "nyissuk ki az ajtót" de rossz a termikus zár :W az enyémnél még nem volt olyan biztonsági nyitóka mint az autók tanksapkájánál :DDD Egy fél nap volt mire felűlről hozzá fértem a zárhoz, csak a fél mosógépet kellett hozzá szétszedni :O

(#71094) talpas válasza Peace (#71088) üzenetére


talpas
aktív tag

De túl szép, az nem idevaló.
Nekem volt kiürült filctoll, két végére valami gumifélét találtam és megfelelő hosszra vágva alákerült "feszteleníteni"

Klotyó, ha csak csavar, az ki fog mozgósodni, akinek már mocorog az törni is fog, a lefolyó nyaka tartja vissza. Én 30 éve sem csavaroztam. Szilikonba ültetés, maszkolni a csészét, csempét, majd szépen letörölni a fölösleget, mint a csempézett falak sarkainál a burkoló mesterek. És legyen tömítés a lefolyóhoz, a csésze nyakára kell applikálni, ma felszedett csészéknél a lefolyót bővíteni kell néha véséssel, hogy az új nyak/tömítés elférjen.

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#71095) PROTRON válasza lemmy71 (#71093) üzenetére


PROTRON
addikt

Naja, az én elöltöltős 10 éves AEG mosógépem is vacakol, néha a termikus zár nem enged, olyankor 1-2 ki-be kapcsolás megoldja, de még nem találtam meg azt a nyitó fület. Egyébként meg a törött nyelvmű miatt már eleve kénytelen vagyok hajlított bankkártyával nyitni az ajtót. :D
Szal az enyémre ráférne egy teljes szervíz, a gombok közül sem mindegyik működik pl a centrifuga sebesség állító. :S
Egyébként tök jól mos 10 év után is és a szárítóját is rendszeresen használom mióta rájöttem hogyan kell jól beállítani.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#71096) Essejó válasza talpas (#71094) üzenetére


Essejó
veterán

Lehet venni 110->100-ra szűkítőt, hogy a régi 100-as eternit csőbe is tudd a mai 110-es fajanszot csatlakoztatni. Mondjuk előfordol hogy a cső felső pereméig van némi rákövült lerakódás amit le kell takarítani. Az emberes mulatság, legutóbb drótkoronggal csináltam.:Y

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#71097) DonDennis


DonDennis
senior tag

Pár kérdésben szeretnék még segítséget kérni tőletek, hogy ne lőjek mellé és akkor nem fárasztalak többet titeket a tv-m felrakásával :D.

Akkor eldőlt fixen, hogy szitahüvely lesz vegyi dübelel.

Amit kinéztem az ez a szitahüvely ez 10mm-es, ezt jól gondolom, hogy 10-es fúrószárral kell kifúrnom és M10-es menetes szár való bele?

Vagy szitahüvelyeknél máshogy van és a 10mm-es szitahüvelyt 12-es fúrószárral kell fúrnom és csak M8-as fér bel?

Köszönöm szépen a segítséget sokadjára!

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#71098) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Volt ma a szerelő. Kiderült, hogy nem is sziloval van ragasztva, hanem valami cement szerű anyaggal. Ez fogadott:

Gumi nincs is benne, hanem magasabb a szennyvízcső annyira, hogy direktbe belemenjen a wc kivezetése. Most se tett bele gumit csak sziloval tömítette a cső és a wc találkozását. Szóval úgy tűnik, hogy ezzel a megoldással 30 év után is vízkő mentes a rendszer, és nem kell időről időre szétkapni, mint állítólag a gumisat úgyhogy ezt tudom ajánlani.

Leverte a cementet, és most sziloval ragasztotta az újat. Hát nem vagyok teljesen elégedett, talán óvatosabb véséssel nem pattogzott volna le így a csempe:

Visszacsinálni sajnos már nem lehet. Ez van. Én továbbra sem értem, hogy mi értelme, ha ilyen munkát végeznek, de a család többi tagjának valamiért ez fixaideálja, hogy csak szakember tudja jól megcsinálni...

Néztem a régi csészét is, ahol bejött a tartály, ott olyan szinten vízköves volt, hogy szinte teljesen el volt dugulva. Nem csodálom, hogy gyenge volt az öblítés.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#71099) Barret001 válasza inf3rno (#71098) üzenetére


Barret001
addikt

Régen így rakták le.Ez volt a szabványos megoldás.Olcsón megúsztad a felszedést :)
Gyakran csak járólappal,csempével együtt jön fel... Öblítő cső is el szokott vízkövesedni,akár az átmérő feléig is.Én már egyszer cseréltem,a hüvelykujjam fért csak bele.A szakember specialitása a GYORS munkavégzés! Ezt mindennél előbbre rendelik.

[ Szerkesztve ]

(#71100) inf3rno válasza Barret001 (#71099) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jaja, az tény, hogy pillanatok alatt megvolt. Én szerintem elmolyoltam volna vele 2-3x ennyi ideig.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.